13000. 1250.- f125.- (50.- f40.- Iff 11101 0IGESTELD 8® Practisch Leekenapostolaat i De kindermoord te Rotterdam DONDERDAG 24. OCTOBER 1929 BUREAUXNASSAULAAN 49 ADVERTENTIËN 35 ct. p.rege! DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 1729: 1/30.-, AANGIFTE E80ET, OF STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RRGMTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET 03TEVU. DOODELÏJK ONGEVAL TE HILLEGOM 20-jarig arbeider het slachtoffer DE AMBTENAREN WET Door de Tweede Kamer aangenomen Verbeteringen van Schiphol Voornaamste Nieuws Het bioscoopconflïct in het Zuiden 1 Besmettelijke ziekten Zijn krachten overschat? Jubileum Kon, Zeepfabriek „de Duif" De postvluchten naar Indië De ,Graf Zeppelin' Spanje boven J„ J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem DE KINDERMOORD TE ROTTERDAM y^-w' - fm< Verdachte ter beschikking van de Justitie gesteld De actie in de papierindustrie S» Telefoon No. 13866 idrie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 14 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, b(j vroruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel 'V Allea honné'sop dit blad zijn ingevolge de verzekerinfisvoorwaarder, tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslangegeheeleongeschiktheid tot werken door TEffï bij een ongeval met verlies van beidearmen. heide heenen oi beideoogen doodelijken afloop bij verlies van een hand. een voet ol een oog bij verlies van een duim oi wijsvinger bij n breuk van been ot arm bij verlies v een andereD vinger. De leden van het leekenapostolaat zijn in zekeren zin de verlengstukken van de parochie-geestelijkheid en als zoodanig wer ken zij, onder het toezicht en de bevelen van den pastoor aan het heil der zielen, waar onze priesters vooral in de groote parochies met werkzaamheden van allerlei aard zijn overlad-.1 en vaak alleen den toestand niet meer K-heerschen kunnen, hebben dus tot taak mede te werken 'Sf'i het behoud der vrome geloovigen voor Ci Kerk, maar niet minder aan de bevor dering van den terugkeer van zoovel en. die met elke geloofspractijk hebben gebroken, hetzij reeds voor langen tijd terug, hetzij pas sinds kort. Voorop sta dan, dat men wel met de gods dienstige practijk van de kinderjaren, of zelfs van een gehel volgend later leven kan breken, maar dat daarmee het verband met de Kerk bij het H. Doopsel gelegd n'm- mer kan worden teniet gedaan. De plichten van den katholiek, daaruit voortvloeiende, kunnen nimmer worder. opgeheven. Daarom maakt de zorg van hen, die niet meer godsdienstig practiseeren, zoo'n voor naam deel uit van den taak der leden van het leekenapostolaat. Zij móeten handelen als de goede herder, die de negen en negen tig getrouwe schapen verlaat, om het ééne schaap, hetwelk is afgedwaald, weer op te zoeken. Tot ons leedwezen, maar naar volle waar heid. moeten wij hier echter aan toevoegen dat de rekenkunde van den parabel in onzen tijd van vooruitgang die in menig op zicht achteruitgang beteekent niet meer juist is. Bij één enkel verdwaald schaap op de gansche kudde blijft het he'laas n'et. zeker niet in de groote steden en de indu- strieele centra. Er is dus meestal werk in overvloed aan den winkel en nu is het van het grootste belang, dat dit practisch werk door de leden van het leekenapostolaat met wijs beleid worde vericht. Daarom een enkel woord over dit prac tisch leekenapostolaat. Men heeft tweeërlei manieren, waarop men met de godsdienstige levenspractijk kan breken. Men kan n.l. langzamerhand verslappen, om ten slotte geheel met de practijkete breken en men kan door de eene of andere omstandigheid, welke zich op den levensweg voordoet, vrij plotseling aan de kerk den rug toekeeren. Over de eerste categorie willen wij hej niet zoozeer hebben, omdat het leeken apostolaat ongetwijfeld tot taak heeft te zorgen, dat het niet zoover komt en om vooral preventief te werk te gaan. Maar wel willen we een enkel woord zeg gen over de taak van de leekenapostelen met betrekking tot hen, die nu eenmaal reeds voor kort of lang met de kerk gebro ken hebben. Het is niet raadzaam om iemand die kort geleden, of vrij plotseling met de kerk in conflict kwam, terstond te bezoeken om hem tot inkeer te brengen. In den regel zijn de gemoederen dan zoozeer verhit, dat men voor een verzoenend woord toch niet ont vankelijk is. Men wachte hiermee tot de be trokkene weer èenigszins zijn verstoorde gemoedsrust heeft teruggekregen. Doet men dat, dan is de kans op succes veel grooter. Vervolgens moeten wij ons van alle be risping of afkeering onthouden. In den regel doet die veel meer kwaad dan goed. Men kan deze in die omstandigheden maar al te vaak niet eens van den priester verdragen en dus nog veel minder van den eenvoudi- gen leek. Steeds moeten wij gedenken, dat het menschelijk geweten een zeer gecom pliceerd en zeer varieerend werktuig is, zoo dat men bij het behandelen van de groote problemen al berispende, zeker als leek, ge makkelijk kan mistasten. Ons gedrag tegen over hem, dien wij gaarne tot inkeer willen brengen, moet vriendelijk zijn, ingegeven door de liefde tot de zielen, maar het moet niet zjjn de neerbuigende, zoetelijke vriend schap, welke eer afstoot dan aantrekt. Het leekenapostolaat vereischt vaak een onuitputtelijk geduld, want de boom (des kwaads) valt immers niet bij den eersten slag. Ook hier geldt het: frappez, frappez toujours, hetgeen wil zeggen, dat men met één enkel bezoek niet klaar is, maar dat de bezoeken desnoods in eindeloos geduld moe ten worden herhaald, tenzij zij ruw-weg eenvoudig worden verboden. Alle tact moet worden aangewend om dit laatstete voor komen. Ons optreden bij die bezoeken moet uiter aard zeer verschillend zijn. Verschillend naar de personen, welke bezocht worden maar verschillend vooral naar de motie ven, welke tot de afdwaling hebben ge leid. De een verwaarloost zijn plichten door het gemgngd huwelijk, een ander door het social'sme, een derde door de slechte pers een vierde door een zedeloos leven, een vijfde door opruiing van anderen, een zesde door hoop op geldelijk of ander voordeel, een zevende door werkelijk of vermeend on recht, hem door kerkelijke personen aange daan, een achtste door twijfel aan geloofs waarheden, die gerezen is, enz. enz. Die gevallen kunnen onmogelijk alle over één kam worden geschoren. Integendeel, elk geval moet op zich zelf worden beschouwd. Als het mogelijk ware, moest eigenlijk elk lid van het leekenapostolaat een psycholoog zijn, gewapend met een fijn besnaarden tastzin voor het persoonlijk sentiment van ieder, dien hij bezoekt. Verder moet hij in zijn gebed hen geden ken, aan wie hij zijn arbeid ten koste legt. Immers, die arbeid zal vruchteloos blijven, wanneer God daarop niet den dauw van Zijnen zegen, die wasdom geeft, doet neder dalen. Bovendien moet hij er voortdurend op bedacht zijn te leeren, te onderwijzen, op heldering te verstrekken, want vele af dwalingen zijn meer een gevolg van misver stand, dan van kwaden wil. Ook moeten wij niet verzuimen, de be trokkenen uit te noodigen tot Katholieke .feestvergaderingen, bijeenkomsten, oefenin gen en gezelschappen, ten einde hen ge leidelijk weer aan het Katholieke leven, waaraan zij ontworteld waren, te doen deelnemen. Vervolgens moeten wij hen, zoover dat in ons vermogen is, niet alleen helpen in hun geestelijke, maar ook in hunne stoffelijke nooden. Dit laatste is meer dan een krachtig middel om de menschen weer uit hun doffe materialisatie op te heffen tot hooger leven. En ten slotte kunnen wij menigmaal goed doen door het verstrekken van geëigende en goede lectuur. Men ziet, dat de taak van het practisch leekenapostolaat moeilijk en veelzijdig is. maar ook, dat zij geëigend is om velen, die in onzen tijd zijn afgedwaald, weer op het rechte pad te brengen. Als we het zóó bezien, dan is het werk van het leekenapostolaat een heerlijk werk. waarop Gods zegen, ook voor ons zelf, on getwijfeld rusten moet. Gi.terenmiddag even voor den aanvang der werkzaamheden speelde d 20-jarige H. Freeken, bloemistarbeider in dienst bij de N. V v h. G broeders Hulsebosch aan de Leidschevaart te Hillegom met den electri- schen takel, aanwezig in de tJloembollen- schuur. F is waarschijnlijk dcor duiz.lig- heid bevangen en viel uit den nok der schuur en kwam terecht op den cèmen'.en vloer. Met een schok li p Ce takel vast, waardoor de ongelukkige den takel losliet. In zeer deerniswaardigen toestand werd de ge troffene nadat Dr. H. F. ter Hoopen, de eerste hulp had verleend, naar 't Leidsche Ziekenhuis vervoerd, waar hij na enkels uren is overleden. De man was sinds zeer kort gehuwd. De Tweede Kamer heeft gistermiddag zon der hoofdelijke stemming aangenomen, het wetsontwerp, regelende de rechtspositie der ambtenaren. Bouw o.m. van een vliegloods DE AMSTERDAMSCHE LICHTWEEK Op het Leidschcplein te Amsterdam, staat een Echtzuilen-combinatie, welke aangeboden werd door de firma Philips. Daarvoor is 48 K.W.U. noodig, hetgeen een verbruik beteekent van ongeveer 1.60 per uur. Uit Dearborn wordt gemeld, dat Edison ongesteld is. De Saargebied-commissre heeft haar rap port bij de regeering ingeaic-nd. Mislukte aanslag op den president van Chili; de dader gearresteerd. De Chineesche politie heeft opnieuw een inval gedaan in het Sovjet-consulaat te Charbin. Duizend koelies te Peking gearresteerd. De moordzaak-Lans voor de Rotterdam- sche Rechtbank. De Tweede Kamer heeft de Ambtenaren wet aangenomen. In beginsel is overeenstemming verkregen in het bioscoopconXiict in het Zuiden. Een bespreking met den minisler In beginsel overeenstemming verkregen Cister2n hebben de besturen van de ver- eeniging van Noord-Brabantsche en Lim- burgsche gemeenien voor gemeentelijke filmkeuring en van den Nederlandschen Bioscoopbond op het departement van Bin- neniandsche Zaken en Landbouw, onder lei ding van den minister van Staat, Binnenland- sche Zaken en Landbouw, jhr. Ch. J. M Ruys de Beerenbrouck, langdurig geconfe reerd ter bespreking van een mogelijke op lossing van het bioscoopconflict in het Zuiden. In beginsel werd tusschen de partijen overeenstemming bereikt, waarin in hoofd zaak werd overeengekomen, dat in het ver volg de filmkeuring zal worden overgelaien aan de R. K. Filmcentrale, onder welker toezicht de bioscoopexploitanten in de, bij de zuidelijke keuringsvereeniging aangeslo ten gemeenten, zich vrijwillig (aan de hand van art. 20 en 21 der Bioscoopwet) zullen kunnen stellen. Een door de beide besturen uitgewerkt voorstel zal aan de ledenvergaderingen der beide vereenigingen ter goedkeuring worden voorgelegd. Wanneer deze beide organisa ties zich mei het voorstel vereenigen, zullen de bioscopen in het Zuiden waarschijnlijk op 1 November a.s, heropend kunnen wor den. 30Ï enf B. en W. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor: I. Hen te machtigen 'n de juchtvaartha - ven Schiphol de volgends werkzaamheden të doen verrichten: a. bouw van een vliegtuigloods. groo' 96 X 40 M., voorzien van twee toegange: elk groot 48 X 8 M., mst aangebouwde kan toor- en. magazijnruimten, enz., vol'edige inj richting voor verwarming, verlichting eri waterleiding; b. verharding van het terrein vóór deze loods, in aansluiting met de bestaande ter-t rein verharding; c. inrichting van een gedeelte van loods A voor de goederenbehandeling, met de noodigè kantoren, verwarming, verlichting enz.; d.' vergrooting van het starionmlein, als gevolg van het sub c v-.rmelde werk; e. vergrooting van de wachtkamer en van j het visitatielokaal in het stationsgebouw m?L uitbreiding van de verwarmingsinstalTatie, de verlichting, enz.; f. bouw van een dubbele dienstwoning; II. voor de sub I omschreven werken een crediet toe te staan van 570.000. Uit de „toelichting" blijkt, dat „Schiphol" aan de gemeente Amsterdam tot nu toe ge kost heeft 1.485.500. Hier tegenover staat, dat in een periode van vier jaar het personenvervoer meer dan ver- dubbele en 't goederenverkeer maar verdrie voudigde. Het nadeelig saldo werd van; 1926 j 7772 54, 1927 f 37 6"ó 70, 1928 76.706.95, 1929 f 92.223, 1930 f 99.977. Roodvonk en kinderverlamming In de gemeeente St. Philipsland doen zich zes gevallen van roodvonk voor en in St. Annaland is een geval van kinderverlamming geconstateerd. Elf gevallen te Baflo Nadat te Baflo in tien dagen geen nieuwe gevallen van kinderverlamming waren voorgekomen, heeft de ziekte zich gisteren weer geopenbaard bij twee kinderen uit een huisgezin. De kinderen waren uit voorzorg met de moeder naar het in de buurt gelegen dorpje Tinallinge gezonden. In het geheel zijn er elf gevallen gecon stateerd. GEEN REDEN TOT BEZORGDHEID Terwijl over heel de wereld thans feesten worden gevierd voor den grooten uitvinder, komen uit Dearborn berichten, dat Thomas Alva Edison genoodzaakt was de feestzaal te verlaten, toen president Hoover zijn hul digingsrede uitsprak. Hij werd in een aan grenzend vertrek op een divan gelegd. De doctoren, die onmiddellijk ter plaatse waren en eén zorgvuldig onderzoek instel den verklaren, dat er geen gevaar bestaat, maar dat Edison zijn zwakke krachten over schat heeft. Om deze reden heeft Edison het huidi- gingstelegram van den prins van Wales niet gezien en evenmin heeft hij kunnen luisteren naar de draadlooze gelukwenschen van Hin denburg «1 Einsiein. Slechts kóh hij, steu nend op zijn lijfarts, president Hoover vaar wel zeggen, toen deze Dinsdagnacht naar Cincinnati vertrok. Edison was nog niet geheel hersteld van een longaandoening en men gelooft thans, dat hij zich voor zijn familie sterker heeft voorgedaan dan hij zich inderdaad gevoelde, ten einde aan de feestelijkheden te zijner eer te kunnen deelnemen. Dinsdag 29 October as. jubileerên de Kon. Zeepfabrieken de Duif, voorheen Chr. Ple nes te Den Dolder. Het zal dan veertig jaar ge leden zijn, dat deze breed uitgegroeide zaak heel in het klein door den Heer Chr. Pleines werd opgericht. Dit feit zal in den voormiddag van dien dag herdacht worden met allen, die aan de onderneming verbonden zijn. Des namiddags van 35 uur houden Commissarissen en Directie der tegenwoordige Vennootschap receptie in het Directiekantoor te Den Dolder. Het tweede retourvliegtuig te Bangkok Volgens bij de K. L. M. ingekomen be richt, is het tweede retour-vliegtuig gisteren om 6.05 uur uit Medan vertrokken en te 14 uur 10 in Bangkok gearriveerd. Alles is wel aan boord. Heden werd de reis voortgezet. Blijkens mededeeling van de Indische P. T. T.-administratie heeft het tweede post vliegtuig op de retourvlucht 17 zakken post aan boord met een totaal gewicht van 137 K.G. en 115 gram bruto en 132 K.G. en 249 gram netto. Van het aantal zakken zijn er 10 bestemd voor Amsterdam (stad en passé), 3 voor Rot terdam en 4 voor 's-Gravenhage. De mislukte vlucht Van den heer Aler, eerste bestuurder van het vliegtuig, dat in Konstantinopel averij heeft gekregen, is thans bericht ontvangen, dat men heeft kunnen vaststellen, waarom boven het hoogland van Klein-Azié de linkermotor plotseling stopte. Het bleek nl„ dat het kraagje, waarmee de vlotterpen van de carborator vtstzat, heeft losgelaten, waardoor de vlotterpen deh ben zinetoevoer geheel afsloot. Een dergelijke storing is nog nimmer bij de TC. L. M. voorgekomen en was ook niét te voorzien. De post van het vierde vliegtuig De post van het vierde vliegtuig, dat in Konstantinopel averij bekwam, is op de volgende wijze doorgezonden: De voor Aleppo bestemde stukken zijn per trein verzonden en zullen aidaar 25 dezer aankomen. De stukken voor Bangkok gaan per Engel- autcdienst DamascusBagdad vervoerd, aan komst 30 dezer. De mail voor Bushir, Karachi, Allahabad en Akyab wordt overgebracht met den luchtdienst LondenKarachi, aankomst Bushir 1 November en Karachi 2 November aanstaande. De stukken voor Banok gang per Engel- sche mail, aankomst 18 November aldaar en de correspondentie voor Nederlandsch-Indië wordt verzonden per s.s. „Patria" en zal te Medan aangekomen op 13 November en te Batavia op 16 November as. De „Graf Zeppelin" bereikte Barcelona gis termiddag tegen half vier Het luchtschip kruiste ongeveer een uur boven de stad en werd door opgetogen menschenmassa's be jubeld. Barometerstand 9 uur v.m.: 750, achteruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 5.12 uur. Papieren in beslag genomen In verband met den kindermoord te Rot terdam, heeft de Amersfoortsche politie bij een logementhouder daar ter plaatse in be slag genomen eenige schriftelijke beschei den, die waren achtergelaten door den te Heerlen aangehouden verdachte die eenigen tijd in het logement vertoefd heeft. Onder deze bescheiden bevond zich onder anderen een zendvergunning ten name van Willem Visser, terwijl andere papieren, o.a. een trouwboekje, wel een anderen naam vertoonden, doch ook door Visser waren achtergelaten bij zijn vertrek. -* t -Xy m DE HAARLEMSCHE SYNODE - Een fraaie loto van de rond hun Bisschop verzamelde geestelijkheid, genomen bij den aanvang der vergadering op den tweeden dag De verdachte van den moord op Marietje van Os, gepleegd op 9 October in den pol der Blijdorp te Rotterdam, de 33-jarige tui nier W. V., die te Heerlen is aangehouden, is gisteren ter beschikking van de Justitie ge steld en naar het Huis van Bewaring over gebracht. Hij is daar, verdacht van moord, ingeslo ten. De aanwijzingen waarover de politie op het oogenblik tegen hem beschikt zijn: Verdachte is den dag na den moord te Maastricht aangekomen op een fiets, waar van hij het bestaan tegenover de politie ontkend heeft. De fiets, waarvan het bestaan door een logementhouder is aangetoond, is den dag daarop spoorloos verdwenen en niet meer teruggevonden. Volgens getuigenverklaringen is verdachte enkele dagen vóór den moord in het bezit geweest van een trouwboekje op een anderen naam, dat na den moord bij zijn arrestatie verdwenen bleek te zijn. Men heeft door het onderzoek in Limburg kunnen vaststellen dat verd. pzrtinent liegt bij het opgeven van zijn alibi. Men heeft zijn verklaringen over de dagen voor en na den moord kunnen nagaan, waarbij deze juist werden bevonden. Hij is evenwel in Limburg niet terug te vinden vanaf Woensdagmorgen 9 October, den dag waarop de moord geschiedde en den daarop volgenden Donderdagmiddag, toen hij weer in Limburg verscheen. Veel moeilijkheden ondervond de politie bij dit onderzoek door het feit. dat het bij houden van de administratie van logements- lijsten daar niet met die zorg geschiedt, zooals dat in groote steden het geval is. Men heeft echter buitengewoon veel steun gehad van het zeer goede onderzoek van de Maastrichtsche recherche, aan wie ook de rest van het onderzoek in Limburg is op gedragen. Het eerste spoor tegen verd. werd verkre gen door een logementsgast uit Amsterdam, die een vage beschrijving van hem gaf. Het onderzoek in Amsterdam heeft de politie in staat gesteld den man geheel te definieeren Deze getuige herkent verdachte pertinent. Hij heeft hem op den avond van den moora in de Cooischestraat gezien met een meisje. dat hij op een fiets tilde en waarmee hi; wegreed. Ofschoon de getuige den man niet had gegroet, had deze tot tweemaal toe zijn hand ten groet opgestoken. Over de confrontatie met de kinderen laat de politie zich niet uit. Er is echter sinds eenige dagen een getuige gekomen wiens verklaringen zeer bezwarend zijn voor der verdachte. Het is een doofstomme man uit Hiilegersberg. die den verdachte op den avond van den moord op de Melkmarkt heeft zien fietsen. De verdachte had een meiste achter op de fiets en is met het meisje in de boschjes verdwenen. Kort na den- móórd heeft de getuige dit aan zijn huisgenooten medegedeeld, doch het is o.a. t;e wijten ge weest aan het feit dat men hem niet De- greep. dat hij zich niet eerder bij de politi' heeft aangemeld. Zoowel de politie als des kundigen zijn van meening dat de man. die- zijn verklaringen herhaald heeft op de plaats van het misdrijf, de waarheid spreekt. Voorts heeft men uit Maastricht eenige getuigen verklaringen gekregen die voor den ver dachte bezwarend zijn. Een bespreking met de Algemeene Werkgeversvereniging Thans zijn wij in de gelegenheid het vol ledige schrijven, dat gezonde.is door de sa menwerkende arbeidersorganisaties in de pa pierindustrie aan de Algemeene Werkgevers vereniging, waartij de Vereenigde Konink lijke Papierfabrieken der Firma van Gelder zijn aangesloten, mede te deelsn. Dit schrijven luidt als volgt: „In opdracht van de personeelen der diverse fabrieken van de Koninkl ke Papier fabrieken der Frma van Gelder en Zonen hebben wij de eer het volgende or.der Uwe aandacht te brengen: Het is U wellicht onbekend, dat de wijze waarop de Directie van genoemde fabrieken de arbeiders in hun verlangens is tegemoet getreden, langzamerhand een stemming heeft doen ontstaan, welke met het woord „onte vreden" te zwak is gekenschetst. Op de zeer druk bezochte vergaderingen kwam deze mentaliteit sterk tot u'ting en wij meenden ons verplicht te ac'r'en u daar van op den voorgrond in kennis te stellen. Bij de bespreking van de regering der ar beidsvoorwaarden werd er cte nadruk opge legd, dat nu eindelijk een toestand in het leven moest worden geroepen, we ke ook de arbeiders zou kunnen bevredigen. Met dit uitgangspunt voor oogen. is be sloten u de hierna te noemen verzoeken te doen toekomen. Deze verzoeken zijn: a. Reorganisatie der loonrege'ingen; b. Gelijkstelling van de loonen der Gei- dersche en Noordho'landsche fabrieken; c. Invoering van een vacantie van zes dagen, aaneengesloten in de zomer maanden te verleenen, met een vacan- tietoeslag; d. Verbetering van de pensioen, echten en formuleering en vastleggirg dier rechten: e. Beperking van den Zondagsarb rid tot het strikt noodzakelijke; f. Toekenning en uitbreiding van de reeds eenige jaren verleende gratifies rie; g. Vastlegging van de arbeidsvoorwaarden in een collectief contract. Voor een voorloopige toelichting dezer ver zoeken meenen wij u te moren verwijzen naar een door onze organisaties verspreid geschrift, waarvan wij de eer h'bben hi rbij een exemplaar in te sluiten. Overigens ver zoeken wij u ons spoedig een confersnt;- te willen toestaan, ter behandeline d r hier boven genoemde onderwerpen. Wij spieken daarbij de verwachting j.t. da' het dezen keer mogelijk zal zijn. door middel van onder handeling tot volledige overeenstemming te komen." Nader vernemen wij nog. dot de aange vraagde bespreking inmiddels is toegestaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1