Stadsnieuws Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs G. F. H. PASTOOR - HAARLEM KENNEMERLAND Heringa Wuthrich, Haarlem Electriciteit De goedkoope voorstellingen in den Stadsschouwburg Stofzuigerhuis MAERTENS f/f EERSTE BLAD DINSDAG 5 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 Agenda 8 November Wedstrijd in het herkennen van hyacinten- en tulpenbollen Gemeentezaken De duurdere rangen uitverkocht Het schellinkje niet in trek Van premières zijn de Haarlemmers huiverig BURGERLIJKE STAND Zanguitvoering R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden Stapper's revue „Lachen vergeet!" Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.— SANTPOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN Staat van besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MARKTNIEUWS SOCIAAL LEVEN Jaarvergadering Ned. R. K. Slagers-Gezellenbond „St. Joris" te Utrecht MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Vorige Koersen A'dam Rubber •••a NIEUWE GRACHT 57 EFFECTEN INCASSO'S TELEFOON 12066 PROLONGATIEN ASSURANTIËN l COUPONS DEPOSITO'S Soeiéteit „St. Bavo" 8 uur Bevolkingsbu reau 8 uur „Kunst na Arbeid" 6 uur Kinderkoor .Inter Nas" 3 uur K. R. O. 8 uur Bestuur Metaalbewerkers 8 uur Bestuur Meubelmakers half 9 uur Haar- lemsche Inkoop Combinatie half 3 uur Kinderoperette. St. JosephgezeUenvereeniging Jansstraat 59 Van 8 tot 10 uur Harmonie ..Utile Dul- ci" half 9 uur Ontwikkelingsclub. Stadsschouwburg Wilsonsplein half 3 uur Het Kindertooneel „7 katten op het dak" 8 uur Mij. tot bevordering der Toon kunst, eerste uitvoering Boheemsch strijk kwartet. Statenzaal Prinsenhof half 2 uur verga dering van den gemeenteraad. Cinema-Palace, Groote Houtstraat, 8 uur bioscoopvoorstelling (voor volwassenen) Luxor-Theater Groote Houtstraat, 8 uur, bioscoopvoorstelling (voor volwassenen). Rembrandt-Xheater Groote Markt 7 en 9.15 uur Bioscoopvoorstellingen. Hieronder volgt de uitslag van den wed strijd in het herkennen van hyacinten- en tulpen-verscheidenheden aan den bol, door de directie van Holland's Bloembollenhuis uitgeschreven. Die uitslag is, zooals het weekblad voor bloembollencultuur vermeldt, dat het diploma voor Tulpensoortenkennis is verworven door de o.s. personen; achter hun namen is ver meld het aantal verscheidenheden, dat zy juist op naam hebben gesteld. Er waren 106 soorten tulpen en 56 soorten hyacinten. Tulpen; B. Alkemade, Haarlemmermeer 86; J. Balkenende, Lisse, 63; C. van Beelen, Hil- legom 105; M. A. Bouma, Lisse 86; J. Brussee, Hillegom 67; N. S. Brussee, Hillegom 106; J. van Dyk Wzn., Lisse 63; D. Eigenbrood, Lisse 104; M. de Jong, Sassenheim 97; L. Kapiteijn Sr., Lisse 85; J. W. van Maris, Hillegom 101; J. H. Möhlman, Lisse 64; S. Peters, Hillegom 65; J. Schoonderwoerd, Hil legom 96; L. Seysener, Hillegom 106; F. H. Snaar, Lisse 92; H. E. Spierenburg, Voorhout 82; J. A. v. d. Voort, Lisse 66. Hyacinten: A. Balkenende, Lisse 56; A. Bon, Lisse 43; W. Bon, Lisse 54; M. de Jong, Sassenheim 48; L. Kapiteijn Sr., Lisse 44; B. Langelaan, Lisse 47; S. Langelaan, Lisse 54; A. Meyer Pzn., Voorhout 48; Joh. H. Möhl man, Lisse 50; D. C. Nieuwenhuis, Lisse 51; H. Nieuwenhuis, Lisse 49; A. Noordermeer, Hillegom 45; C. Roozen, Hillegom 56; B. Schoneveld, Hillegom 56; P. Stokman, Lisse 56; C. J. Suykerland, Lisse 54; C. A. van Tilborg, Hillegom 54; L. Turenhout, Noord- wijkerhout 43; J. H. Vermeulen, Hillegom 47; B. Versteeg, Hillegom 53. De uitreiking der diploma's zal geschieden op een binnenkort te houden samenkomst in Holland's Bloembollenhuis te Lisse. Tot bijwoning van deze samenkomst, bij welke gelegenheid tevens aan de deelnemers prijzen zullen worden uitgereikt in naam van vereenigingen en personen, die daarvoor gei den hebben beschikbaar gesteld, zullen alle deelnemers, de besturen der vereenigingen „de Tulp" en „de Hyacinth" en voorts allen, die belangstellen in deze wedstrijden, worden uitgenoodigd. B. en W. stellen voor, een gedeelte van de Rolsteeg aan den openbaren dienst te ont trekken. B. en W. vragen machtiging om, be houdens goedkeuring van Ged. Staten der provincie Noord-Holand aan S. Duin te Haarlem een stuk grond af te staan, gele gen aan de oostzijde van de Olmenstraat te Haarlem, tegen den prijs van 12,50 per M2. B. en W. stellen voor, om de gronden, gelegen ten Westen en ten Oosten van de aan het Santpoorterplein gebouwde H. B. S. B met 5-jarige cursus uit het gemeentelijk grondbedrijf tegen de geschatte waarde van 21.760 terug te nemen. B. en W. vragen machtiging, om, be houdens goedkeuring van Ged. Staten van Noord-Holland, aan A. Versteeg en J. Eek- hard te Haarlem een stuk grond, gelegen aan de Westzijde van de Marnixstraat te Haarlem, groot pl.m. 159 M2 tegen den prijs van 12.50 per M2 In koop af te staan. B. en W. stellen voor om aan de school voor voorbereidend lager onderwijs No. 3 tot onderwijzeres te benoemen mej. H. J. de Bug op een jaarwedde en onder bepa lingen, als vermeld in de voor die school geldende regeling. B. en W. vragen machtiging, om, be houdens goedkeuring van Ged. Staten der Provincie Noord-Holland, aan J. van Baa- ren te Haarlem een stuk grond, gelegen aan de Oostzijde van de Brakenburghstraat, groot pl.m. 462 M2 tegen den prijs van 15 per M2 in koop af te staan. B. en W. vragen machtiging om een bedrag van 58,000 beschikbaar te stellen voor het rioleeren, ophoogen en bestraten van en het aanleggen van plantsoenen op de terreinen, gelegen ten Z.W. en N.O. van de Van Nesstraat. Geboren: 30 October: A. P. Langhorst- de Boer, d. 31 October: P. de Bruijne Akkerman, d. C. P. v. Dansik—v. d. Steen, z. 1 November: C. G. v. KempenDrop- pert, z. M. L. v. DuinLe Lorrain, d. M. H. ScliaapSaeijs, z. Overleden: 31 October: F. C. A. Togni, 58 j., Groote Markt 1 November: M. L. Guit, 20 j., L. Annastraat H. J., 2 mnd, z. v. C. Hartman Dr. Leijdsstraat 2 November: J. Deutekom, 69 j., Hazepaterslaan. Zaterdagavond wed in het Gemeentelijk Concertgebouw een zanguitvoering gegeven door het kinderkoor der vereeniging „Onder ling Genoegen". Voordat met den zang begonnen werd, sprak de voorzitter der vereeniging, de heer Maas, eenige woorden ter verwelkoming. Hij deelde daarbij mede, dat het, evenals het vorig jaar, ook nu de bedoeling was geweest, een operette op te voeren, doch daar de deel name daarvoor onvoldoende was, men een zangavond georganiseerd had. Het onder leiding van den heer J. E. Post uitgevoerde programma bevatte aardige kin derliedjes, waarvan verschillende op 22 Sep tember j.l. voor de radio met succes waren gezongen. Het applaus was hartelijk gemeend en van dien aard, dat aan het slagen van den avond niet behoefde gewijfeld te worden. Vooral toen mej. Blom een prachtige solo zong, was het applaus zonder einde. Deze stem is ook werkelijk prachtig. De ter afwisseling gegeven voordrachten door Harry Woodward, deden de aanwezigen hartelijk lachen en vielen bij hen zeer in den smaak. De begeleiding was bij mej. G. v. d. Haak in goede handen. Onder de pauze werd een verloting om aardige en nuttige prijzen ge houden en na afloop der uitvoering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Bespreking van den vrijen halven dag De Ned. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, afd. Haarlem, hield verleden week een tweede ledenverga dering in het gebouw „St. Bavo" en, laten wij er onmiddellijk aan toevoegen, dat het huisbezoek, om de leden aan te sporen en op te 'wekken de ledenvergadering trouw te be zoeken, inderdaad een succes is geweest. Met de opkomst was 't bestuur ten zeerste ingenomen, maar nog niet voldaan en net hoopt daarom, dat de vergaderingen steeds voltallig oezet zullen zijn. De waarnemende voorzitter, de heer J. Th. Elligens, opende met den Christeiijken groet en memoreerde verschillende klachten, welke geuit waren door de leden bij de ge houden enquette. Deze zullen door het bestuur nader overwogen worden, daarbij rekening houdend met de wenschen der le den. Na afloop der enquette zal een uit voerig rapport door den secretaris worden samengesteld en dit ter kennis van de leden worden gebracht. Voorts werd een woord van dank' gebracht aan de flinke kerels (propagandisten) voor hun verrichte werk zaamheden. Verder deelde de voorzitter mede, dat er een schrijven was binnengekomen van de Directie der Ned. Spoorwegen, waarin af wijzend beschikt werd op het verzoek om vrij vervoer van het personeel werkzaam bij Van Gend Loos, In verband met de 1 Januari a.s. inwer kingtreding van het Werktijdenbesluit voor Winkels, deelde (Te voorzitter mede, dat door- het Hoofdbestuur contact was gezocht met den R. K. Bedrijfsraad in 't Manufacturen- bedriji'. om te trachten inzake de uitvoering tot overeenstemming te komen. Hierna is contact gezocht met gemeenteraadsleden in de grootste plaatsen en de leden van de Tweede Kamer. Het zal b.v. moeilijk zijn voor alle bedienden een vrijen middag, wel ke uiteraard veel belangrijker is en voor de bedienden gewenschter, dan een vrijen mor gen te verkrijgen, omdat de groot-werkgevers voor een vrijen morgen zijn. Door den R. K. Bond- van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, in samenwerking met den Chris teiijken Bond en den Algemeenen zijn pogin gen aangewend om in Haarlem den vrijen Donderdagmiddag voor de winkelbedienden ingevoerd te krijgen. Uit de drie bovenge noemde organisaties zal ook een commissie benoemd worden ter voorbereiding van een vakschool voor winkelbedienden, die in de grootte plaatsen van ons land al reeds op gericht zijn en uitstekende resultaten op leveren. Door den afgevaardigde naar de Bonds vergadering werd een kort en zakelijk ver slag gegeven van de aldaar gehouden be sprekingen Bij acclamatie werd als afge vaardigde naar de Bondsvergadering can- didaat gesteld de heer J. Th. Elligens. Bij de rondvraag werden nog eenige ex cursies ter sprake gebracht, o.m. de Gem. Electriciteitswerken, Amsterdam het Veilig heidsmuseum en de Verbandstoffenfabrlek van Utermohien. Met een woord van dank werd de ver gadering gesloten en het bestuur sprak de hoop uit, dat de November-vergadering nog drukker bezocht zal zijn. De bekende revue, die dagen lang in den Haag en Amsterdam is gegaan, Frits Stap per's revue „Lachen vergeet" komt Vrijdag as. in Haarlem. Het behoeft geen betoog, dat de Stadsschouwburg dien avond wel uitverkocht zal zijn. Dat de revue succes heeft bewijzen wel de recensies. „De Maasbode" schreef: Na het vele, dat onze lezeressen en lezers over deze revue reeds in ons blad gelezen hebben slechts een kort en bescheiden woord over de Amsterdamsche Première in theater Carré. „Lach en vergeet" kwam en Carré was tot in het topje gevuld en dat wil wat zeggen. „Lach en vergeet" bleek in staat, deze mas sa tot enthousiasme en een schier eindeloos applaus te brengen. Er was „community sin- ging" *xials we zelden beleefden. In één woord er was stemming. Amsterdam heeft gul gelachen, en verder alle zorg, allen last, alle misère voor een moment vergeten. En dat een revue zoo iets kan bereiken, is een suc ces op zich. Naar Carré zal het storm blij ven loopen, dat is zeker. „De Tijd": Een tjokvolle Carré-zaal en een enthou siast publiek dat genoten heeft. Zóó zal het iederen avond zijn. Want deze revue ver overt héél Amsterdam. Ze is mooi, ze is leuk, ze is onschuldig en heeft dat ondefinieerbaar- bekoorlijke, die wondere charme, welke het geheim van succes vormen. Hoort Johan Heesters zijn wondere liedjes zingen, lach om den onnavolgbaren Louis Da vidsen erken dat deze revue werkelijk een zéér bijzondere en aanbevelenswaardige revue is. Het tooneel staat op het oogenblik weer in het brandpunt van de belangstelling. De zomer- en nazomer-maanden zijn voorbij en de tijd is voor de verschillende gezel schappen thans rijp om met iets goeds, iets beters te komen. Wanneer we het repertoir van de voornaamste gezelschappen bekijken, is er ook inderdaad voldoende te genieten voor den schouwburgbezoeker van uit- eenloopende pluimage. Een andere vraag niet minder belang rijk is deze hoe gedraagt het publiek zich Geeft het nog steeds de voorkeur aan andere vermakelijkheden of komt alleen een klein groepje liefhebbers van de too- neelkunst zoo nu en dan of.... zijn de Haarlemsche schouwburgen te klein Het antwoord is maar al te duidelijk te vinden in de laatste gemeente-begrooting, waar het verlies van den stadsschouwburg op ruim f 19.000 is geraamd. En toch gaan we langzaam vooruit en wordt het schouwburg bezoek iets intenser. Evenals verleden jaar zijn er 4 series abonnements-voorstellingen, met dit ver schil, dat er 3 in de week zijn en een op Zondag. Er doet zich echter dit jaar een eigen aardig verschijnsel voor. De duurdere rangen als stalles en parket zijn uitverkocht, ter wijl amphitheater en gaanderij (alias het schellinkje) bijna niet in trek waren. De con clusie ligt voor de hand het minder financi eel krachtig publiek is plaats gaan nemen tusschen de beter gesitueerden, omdat het vroeger f 1.13 voor het schellinkje betaalde en nu voor bijna hetzelfde geld een konink- lij ke plaats hebben. De gaanderij is dus ontvolkt en het twee kwartjes-publiek zoekt het nog altijd bij de bioscopen of elders. Veel bezoekers, die vroeger meer betaalden, profiteeren nu van het abonnement-systeem, dat toch eigenlijk in zijn oorsprong voor den „kleinen man" bedoeld was. Wat de Zondag-serie betreft, deze heeft niet aan de verwachtingen vol daan. De directeur van den stadsschouwburg, de heer C. van Hees, was van meening, dat forensen, winkeliers, bezoekers van avond scholen en cursussen de instelling van deze serie wel met vreugde zouden begroeten. Aan alle eischen was nu voldaan de prijs, de dag en het gehalte van de op te voeren stukken entoch is de Zondag-serie geen succes gebleken. Het publiek is grillig als het weer en het weet niet te waardeeren. De volksvoorstellingen hebben geen hinder van de abonnementen en zijn over het al gemeen wel gewild. Dit komt echter hoofd zakelijk door de tegemoetkoming aan de organisaties, wier leden voorrang met plaats bespreken hebben. Zeer gewild zijn nog altijd de operetten van Fritz Hirsch, de cabaret-kunst van Jushny en de revues. Daarvoor staat men uren in de rij en betaalt men graag, als het moest een dubbelen entrèe-prijs. Het mode- spel is de revue en het is dus geen wonder, dat de schouwburg Vrijdagavond weer uit verkocht is. Haarlem mag op tooneelgebied op het eerste plan geplaatst worden. Vroeger deed de volijverige directeur alle mogelijke moeite, om een prémière in Haarlem te krijgen, om te toonen, dat er wat gepresteerd kon worden in de bloemenstad. Tegenwoordig is het juist andersom. De directeur raadt de gezelschappen aan, eerst maar een aantal voorstellingen in de groote plaatsen te geven (Amsterdam, Rotter dam, Den Haag). Schrijven de kranten een parig hooggestemd over het stuk in kwestie, en lezen de menschen in de advertenties, dat de schouwburgen alle avonden uitver kocht zijn, dan verdringt men zich in Haar lem ook voor de loketten, wanneer de eerste aankondiging nauwelijks bekend is. Pre mières krijgen we dus niet veel meer en dat hebben we aan ons zelf te danken. Een voorbeeld is van zeer recenten datum. „De groote reis" werd in onze stad voor het eerst opgevoerd, een prachtig werk, dat werd aangekondigd in 3 verschillende talen, terwijl het vergeleken werd met het populaire boek „lm Westen nichts Neues". Het was i r onte' end, het suggereerde de menschen niet en de zaal was maar weer voor de helft bezet. Nu viert het druk overal triomphen en als het nu weer in Haarlem komt, wil iedereen het zien Wat de komende maanden brengen zullen ten aanzien van hst schouwburg-bezoek is niet te voorspellen. Men kan er over schrijven en praten zooveel men wil, het publiek blijft Zooals het is en het gaat alleen nog maar bij uitzondering naar den schouwburg en liefst niet naar een première. Granen. Tarwe ruimer aangeboden 11.15 11.90, in bijzondere gevallen iets meer betaald. Gerst chevalier 9.509.75. Ha ver flauw gestemd 88.74. Erwten kleine groene lager 13.5015. Schokkers lager 17.5019.75. Bruine boonen minder ter markt, flauw gestemd. ROERMOND, 4 Nov. (Eieren). (Mijd). Aanvoer 890 000 stuks; groote 9.50 10.80; kleine 6.809.30; eend- 7.308 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 4 Nov. 1929 Vischmarkt Maandag werden aangevoerd door 6 vaartuigen 70 manden garnalen a, 1.85 2.80 per mand van 20 pond, door 3 vaar tuigen 602 pond hoekbot 12.85, door 1 vaar tuig 72 pond hoekschar a 16.20—19.20 per 100 pond. Door 1 visscher werden aange voerd 32 stuks reepharing a 5.10 per tal van 200 stuks. BOVENKARSPEL (Station), 4 Nov. 1929 „De Tuinbouw" Aardappelen: gr. M. 0.65, kl. M. 0.95, per baal. Uien: Groote Gele 1.25—1.70, Drielingen 85—90, Nep 1.70, Bloemkool: 1ste soort 21.2036.10, idem 2de soort 1325.60, 3de soort 2.409.50, per 100 stuks. Roodekool 2.50—3.70, Gelekool 3— 3.80, Wittekool 1.20—1.40, per 100 K.G. Bie ten, groote 711.20, idem kleine 44.80 per 1000 stuks. BEVERWIJK, 4 Nov. R.K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" Spina zie 65—170, Sla 25—55, Postelein 90—110, Andijvie 55105, per kist. Spitskool 36, Wortelen 14—19, Prei 6—16, Selderie 3—6, Peterselie 4—5 per bos. Bloemkool1ste s. 15—18, 2de soort 10, Gele Knollen 3—8, Groenekocl 3—6 per stuk. Druiven 60—66, Tomaten: A 16—24, Spruiten 23—30, Snij- boonen 40—70, Dikkeboonen 40, per stuk. PURMEREND. Centrale Eierenveiling (ge bouw Groentenveiling). 1208 eendeieren A 6.80; 4267 kipeieren A 1011.80; 372 kip- eirn B 7.30—8.50. AMSTERDAM, 5 November. Amsterdam sche Aardappelprijzen. Prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading. 1094 H.L. K. K. Tooneel De R. K. Tooneelvereeni- ging „Sint Engelmundus" geeft op Zondag 10 November in „Zomerlust" een uitvoering. Dit is de eerste maal in dit seizoen, dat zij optreedt, terwijl plannen gemaakt zijn min stens drie maal een stuk op te_ voeren. Thans j zal gegeven worden een vroolijk spel in drie bedrijven door J. Grosfeld getiteld „De Oce aanvlieger". Het is een der beste stukken van dezen auteur en moet bij goede vertolking ,n groot succes zijn. Daar ook de vorige stukken dezer vereeniging onder regie van den heer P. v. Schie tot succes hebben geleid, verwach ten wij voor „Sint Engelmundus" op a.s. Zondag een goeden avond. Begrijpelijk zal een gezellig samenzijn dezen avond besluiten. Ze wilden hun naam nikt opgeven Door personeel station IJmuiden-Oost werd Zon dagavond politie-assistentie verzocht daar twee personen die den trein verontreinigd hadden hun naam niet willen opgeven. Het uniform werkte zeker gunstig want bij 't zien van de politie verandrden de verontreinigers van gedachten. Proeftocht De stoomtrawler „Rijnmond" ex „Hiska" van de firma A. de Koning heeft gisteren een proeftocht ondernomen om daarna het schip bij onze vloot aan te sluiten. Gedoopt De door de V.E.M. aangekochte sleepboot wordt gedoopt in „Avener" Terug uit zee De stoomtrawler „Wilhel- mina" IJm. 35 kwam terug uit zee met een lekken ketel. Weinig trawlers maar veel koppels Zijn er 's Maandags meestal veel trawlers aan de markt gistermorgen waren er slechts 17 a 18. De weinige aanvoer werd echter niet weinig vergoed doordat er 12 Engelsche koppels aan wezig waren met haring. Te water geraakt Toen gisteren een En gelsche matroos aan boord van een koppel wilde stappen had hij het ongeluk om over z'n eigen beenen te struikelen en van de remming aan de Zuidzij de plomp in te schieten. Door middel van een touw werd de bachusdienaar aan wal getrokken. Mishandeling Gisteravond vonden twee politieagenten op den Zeeweg, in de nabij heid van den spoorweg, een man liggen, die verschillende verwondingen had. Daar in de onmiddellijke nabijheid een café was, ver moedde men, dat hier een mishandeling had plaats gehad. Nadat dr. L. eerste hulp had verleend, werd dé man naar het St. Antonluszleken- huis overgebracht, waar hij verder behan deld is. Het bleek een Duitscher te zijn, M. G. genaamd en opvarende van een Noorsche brik. Verder kwam men niet veel te weten, daar de man flink beschonken was. Vermoedelijk heeft hij ongenoegen gehad met zijn medeschepelingen, die hem eens flink „onder handen" genomen hebben. Hij is later naar zijn schip teruggebracht. Gemeentelijke bijdrage voor hef, Gouver nementsgebouw Naar wij vernemen zal ook het bestuur van onze gemeente een bij drage beschikbaar stellen voor de inrichting van het Provinciale Gouvernementsgebouw te Haarlem. Herten voor Bloemendaal Naar aanlei ding van een desbetreffend verzoek heeft het gemeentebestuur aan de gemeente Bloe mendaal een vijftal herten ten geschenke gegeven. van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen stoomtrawlers: Amsteldijk 300 manden f 2900.Utrecht 480 manden, f 5100.Derika 4 375 manden f 4300. Derika 10 95 manden f 2500.Derika 13 140 manden f 2300.Derika 15 315 man den f 4100.Holland 4 100 manden f2500; Delfland 155 manden f 2000.Urania 250 manden f 1700.Voorwamts 150 manden f 2500; Fram 150 manden f 2500.Bego nia 85 manden f 2700Sumatra 500 man den f 5600.—; Kamperduir 170 manden f 3800.Aneta 420 manden f 5200. Proef 210 manden f 2300.Hermina 150 manden f 2500.Joh. Marie 115 manden f 1800.—; Silvain 20 manden f 300 IJMUIDEN, 5 November 1929. Tarbot 1.70—1.30 per K.G.; Griet 65.00—33.00 per 50 K.G.; Tong 3.702.60 per K.G.; Groote schol 50.00 per 50 K.G.; Middel schol 49.00 per 50 K.G.; Zet schol 61.00—47.00 per 50 K.G.; Kl. schol 30.00—7.50 per 50 K.G.; Schar 26.00- 4.00 per 50 K.G. Tongschar 57.00 per 50 K.G.; Rog 35.0025.00 per 20 stuks; Vleet 4.002.50 per stuk; Pieterman en Poon 13.007.00 per 50 K.G.; Groote Schelvisch 57.0055.00 per 50 K.G.; Middel Schelvisch 38.0034.00 per 50 K.G. Kl. midd. Schhelvis 16.50—6.00 pee 50 K.G.; Kabeljauw 94.00—70.00; Gullen 32.00—4.80 per 50 K.G. Leng 2.00—80 per stuk; Heilbot 1.951.60 per K.G.; Wijting 10.002.10; Koolvisch per stuk 2.0660; Ma kreel 20.0017.50 per 50 K.G.; 1 steur, 136 K.G., 306.—. BEVERWIJK, 4 Nov. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten en Fruitveiling W. A. Spinazie 45 —15 c.; Postelein 8590 c.; Andijvie 45 80 c.; Sla 60 c. per kist; Groene kool 34 c.; Spitskool 45 c.; Boerenkool 46 c. per stuk; Druiven 5862 c.; tomaten 1020 c.; Appelen 818 c.; Peren 1017 c.; Spruitjes 2027 c.; Uien 23 c.; Peen idem; Postelein 1718 ct. per Kg.; Peen 1118 et.; div. Soepgr. 26 c. per bos; knollen 410 c. Bloemenveiling 't Centrum. Chrysanten eenpoters Puiling 10—16 c.; Reyanante 7—9 c.; Montblamc 1724 c.; Rose day 1518 c. per stuk; Troschrysanten in div. soorten per tak 424 c.; Traschrysant Stanley Wen 1317 c.; Sous d'or 1223 c.; Montblanc 4955 c.; Nov. zon 2332 c.; Bucenham 21 —38 c.; Pattisson 10—14 c.; Flory king 10— 16 c.; Trijntje Baarse 1415 c.; Pine. Per fection 813 c.; Div. Kasrozen 45115 c.; Anjers 418 c.; Cyclamen 1330 c.; Spre- gerigroen 8—29 c. per bos. BEVERWIJK, 4 Nov. Aardappelen. Beve landers 2—2.50; Rooie star 2.75—4; Bra- vo's 34; Bonken 22.25; Drielingen 2.252.75; Kuil 1.75. Bloemkoolveiling ,De Molen" le soort 20 —30; 2e soort 9—17.50. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Nov. 6000 K.G. aardappelen, Schotsche muizen 1.90 f 2.20; blauwe aardappelen f 2.203.50; drielingen f 3; 4800 K.G. gele kool f 3.40— f 5.90; 6000 stuks Chineesche kooi f 0.50— f 3.50; 14.600 K.G. uien, grove f 3.504.10; gele uien f 3.40—4.20: drielingen f 1.90— f 2.50; nep f 4.20—5.00; 8400 K.G. peen, groote f 2.10—2.50; kleine f 0.90—2.20; 700 K.G. kroten f 1: 70.800 K.G. roode kool f 2.40—f 5.40; 20.800 K.G witte kool f 0.70 tot f 1.10; 21.000 K.G. Deensche witte kool f 1-30f 2.90; 4400 stuks bloemkool f 20.80 tot f 25.80. PURMEREND, 4 Noc. 1929 „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en omstre ken Aardappelen: Blauwe 0.880.94 per 25 K.G. Slaboonen: Dubbele 1.408 per 15 K.G. Tomaten A 0.160.34; Toma ten B 0.16—0.34; Tomaten C 0.10—0.17 per K.G. Bloemkool 226. Roode kool 5.309.40. Savoye kool 4.208.60. Spruit- lcool 2.20—5.10 per 100 K.G. Spinazie 0.30 0.70 per mand van 6 K.G. Andijvie 1.60 —3.90 per 100 krop. Bieten ft—11 per 1000. Wortelen 2.39—1340 per 100 bos. Uien 0.760.92. Uien drielingen 0.470.61 per 25 K.G. Druiven: Alicant 0.520.68 per K.G. Appels: Brabantsche Bellefleur 5 10. Zoete Bellefleur 5—8. Bramley 5—12. Groninger Kroon 4—9. Notaris-appel 7 16. Present van Engeland 921. Rei- nette goud 10—26 per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 1024. Boerengroen 4 7.50. Winterjan 36. Duchess Williams 18. St. Germain peer 3—7. Gieser Wil deman 69.50. Kamperveen 35.50. Nouveau Poiteau 924. Soldat Laboureur 10—22 per 100 K.G. AMSTERDAM, 4 November Binnenl. Granen (Boerennoteering) Witte tarwe 11—11.50, roode tarwe 10.75—11, rogge 8.50 —8.75; chevaliergerst 9—9.50; haver 8—8.50 duiveboonen 1416; paardeboonen 1111.50, groene erwten 14—15; vale erwten 15—18, geel mosterdzaad 26—28, alles per 100 k.g.; karwijzaad 19.50—20 en blauw maandzaad 18—18.50 per 50 k.g. Granen, (Noteering Amstt. Korenbeurs) Maïs La Plata aangekomen 178; verwacht 21 Nov per s.s. Delftland 182, levering Jan.-April 192; Witte Mozambique disp. 174 gestort: Donau-Yogo-Galfox, Bul- gaarsche aflevering Oct.-Nov. en Nov.- Dec. 176; levering Jan-April 182. 13.90, levering Nov.-Dec. 14, Nov.-Maart 14.10, S.K, disp. en per s.s. „Sacandaga" 13.95. ROTTERDAM, 4 Nov. Binnenlandsche Onder leiding van den heer J. H. F. Scharff vond gisteren t.e Utrechi de 18e jaarvergadering plaais van den Nederl. R. K. Slagersgezellenbond „St. Joris." In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan den gestadigen groei van de R. K. Arbeidersbeweging, welke zich ook weerspiegelt in de toename van het leden tal van „St. Joris", hetwelk thans 2000 be draagt, een getal waarmede rekening te houden is in de bedrijfsactie. De invloed van dezer Bond spreekt vol gens spr. het sterkst in het exportbedrijf, hetgeen nader werd beschouwd. De verhouding tot de R. K. Werkgevers alsmede de samenwerking met de christe lijke zusterorganisaties zim goed te heeten, evenals die tot de werkgevers in de groot-export bedrijven. Naast den verblijdenden groei van den Bond staat echter een minder verneugende gebeurtenis, n.l. in 1930 zullen wf, een be duidend getal onzer leden, wellicht 600, moeten afstaan aan den R. K. Fabrieksar- beidersbond. Spr. hoopt echter dat dit belangrijk ver lies spoedig door toetreding van nieuwe le den moge worden hersteld. Spr. eindigt met een opwekkend woord tot activiteit vooral ook met het oog op de toepassing van de ziektewet. Spr. deelt vervolgens mede, dat de ver tegenwoordigers van 12 af deelingen aanwe zig zijn. Namens het R. K. Werkliedenverbond werd deze vergadering bijgewoond door den heer Th. Nijkamp Bij de algemeene beschouwingen welke voor een groot deel gewijd werden aan den gedwongen overgang van zulk een groot deel van den Bond naar den R. K. Fa- brieksarbeidersbond. bleek deze alles behal ve de instemming der aanwezige-.^ te heb ben. De Voorzitter betreurae het gevallen be- 1 sluit en noodigde de aanwezigen uit, zich hierbij neer te leggen, voornamelijk uit or ganisatorisch oogpunt Ook de heer Nijkamp kwam na een uit eenzetting van deze aangelegenheid tot de zelfde conclusie. Jaarverslagen. Het door den secrotaris-penningmeester den heer A. van Rijzewijk, uit Utrecht, uit gebracht jaarverslag, hetwelk bereids in druk was verschenen, en waarbij tevens al gemeene beschouwingen, betreffende tactiek en leiding werden gevoegd, kon de goed keuring der aanwezigen erlangen. Uit het verslag der bondsfinanciën bleek, dat deze zich in een vrij gezonden toe stand verheugen. Het saldc ging met ruim f 1800.vooruit. Ook het weerstandsfonds verkeert, ondanks den vrij langdurigen strijd te Utrecht, in goede conditie. Ook de financieele positie van de werkloozenkas geeft alle reden tot tevredenheid. In 1928 werd een bedrag van f ''8857.10 aan kasuit- keeringen verstrekt, terwijl het saldo met f 15190.25 vermeerderde. Het financieel verslag pro 1928 sluit met een bedrag ad f 110)ol.51. Vervolgens werd de begrooting 1930 met een bedrag ad f 55146 goedgekeurd. Door de controle-commissie 1929 werd verslag gedaan van hare bevindingen, waar uit bleek, dat alles in orde werd bevonden. Voor de controle-comm.erie 1930 werd aangewezen de afd. Oss. Bestuursverkiezing. Aangezien bij de gehouden bestuursver kiezing bleek, dat g.rn tegencandidaten waren gesteld, werden de beeren J. H. F. Scharff, Amsterdam, voorzitter-redacteur, P. v. d. Akker, te Heesch bij Oss, M. van Bergen, te Oss, A L. vin Essen, te Utrecht en F. van Nimwegen. te Amsterdam, die aan de beurt van aftreden waren, herkozen verklaard. Voorstellen Aangenomen werd het voorstel van het Bondsbestuur inzake wyziging van art. 46 van het huishoudelijk reglement, hetwelk betreft het fonds tot uitkeerlng bij ziekte en ongeval. Een voorstel van de afd. Amsterdam om bij den gemeentelijken dienst, de arbeidsbe middeling en werkloosheidsverzekering er op aan te dringen bij c mtrole op ontslag- gave, dat een der hoofd- of afd.-bestuur ders deze controle mede uitoefent, werd niet" aanvaardbaar geaent. Een voorstel van enxele afdeelingen in groote steden om een plaatselijK gesalari eerd bestuurder aan te wijzen, kan om fi nancieele redenen niet worden aanvaard. Het voorstel der afd'ding Boxmeer, bij ziekte of ongeval 30 pCt uit de bondskas bij te passen, werd aangehouden. Een voorstel der afd. Utrecht, om mid delen te beramen om een pensioenfonds in het leven te roepen «oor invalide slagers gezellen, en voor hen. die vanwege hun leeftijd hiervoor niet meer in aanmerking komen bij de patroons, werd om practi- I sche redenen thans niet uitvoerbaar ge acht. Het heeft echter de aandacht van het Bondsbestuur. Zulks geld* ook voor een voorstel van evengenoemde afd. om de uit- keering bij werkloosheid voor gehuwden en ongehuwden gelijk te scellen. I Het Bondsbestuur zal overwegen op wel- ke wijze tegemoet te komen is aan een voorstel van de afdeeling Rotterdam, om in het vakblad artikelen over vakaangelegen- heden b.v. kennis der verschillende vee- ziekten en bacteriën te doen opnemen. Door de afd. Den Haag werd aangedron gen op den uniformen vrijen middag en wel in overleg met de patroons- en zusterorga nisaties. Als plaats waar de volgende Bondsverga dering zal worden gehouden, werd Den Bosch aangewezen. Door den Geestelijk Adviseur, Rector Brink, uit Scheveningen, werd hulde ge bracht aan de heeren Scharff en van Rij* zewijk, voor hun werk in de organisatie. Spr. bepleitte vervolgens de invoering van het collectief arbeidscontract om ten slotte met een woord van propaganda aandrin gend op positieverbetering der leden te ein digen. DINSDAG 5 NOVEMBER Partis ........m.— 9.70 9.80 Brussel 34.60 34.70 Londen 12.08 12.09 New-York (cable) 2.47% 2.48% Bef UI LI 59.20 59.30 Zürlch .m.. 48.— 48.10 ROCQe ....m.mmm> 12.95 13.05 Madrid „„,m. 34.85 35. Oslo 66.35 66.45 Stockholm 66.35 66.60 Kopennagen 66.35 66.45 Praag 7.30 7.40 Weeioen 80 34.90 - 29.— DINSDAG 5 NOVEMBER Opening heden Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 t'A Nederl 1916 VA Nederl. 1917 »M% N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel MD.... Industrieën Marg. Unie Calvê Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips tndustr. Buitenland Anaconda .....N.... Cert. Flsk Rubber Separator Sweedsche Lucifers Mijnbouw Soeton Mijnbouw.. Alg. Exploratie Petroleum Jortscne Petr. Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Rubber Bandar Dell Batavia Rubl Rott. Tapanoell Serbadjadl Silau V. 1. C. O. Allied tntercontin Rubber Scheepvaart HoU. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine prei Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem.., Tabak Deil Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Onion Pacific Wabash hie Mllw. St Paul Kansas City 8outh Brie Rallr Prolongatie 101i/„ 101% 99% 99% 95'/i6 223 159 168 413 173% 153 220% 532% 202 6 137V8 316 143% 181 389% 408% 161 26% 210%, 150 142% 77 151% 63 109 116 46 41 200% 29 28% 595 75% 152% 400% 376 110% 405% 53% 245% 51% 29% 89 63

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2