Sport en Wedstrijden UIT DEK OMTREK aKOUSEN 15 .use DE LAAT J Barrevoetestr. 9-11 TWEEDE BLAD DINSDAG 5 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 Apologetische cursus voor niet-katholieken WIELRENNEN De „Zesdaagsche" te Stuttgart Zesdaagsche te Berlijn ZWEMMEN De Internationale Zwem wedstrijden te Ruhrort Een adres aan de IJsclub Waterpolo KEGELEN Haarlem's Gemengd Koor DUIVENSPORT Haarlemsche concours commissie R. K. S. V. „Santpoort' Lisse I- R. K. F. -V. V. Z. I- -1—1 VIJFHUIZEN BENNEBROEK VOGELENZANG HAARLEMMERMEER HILLEGOM NOORDWIJK INGEZONDEN D. H. V. B. R.K.S.V. „Onze Gezellen" HAARLEMMERLIEDE EN SPAAR.NWOUDE HALFWEG SASSENHEIM Komt eens kij ken naar onzen wedstrijdetalage? a Gisteravond werd in de kerk van iiet Allerheiligste Hart van Jezus de eerste der zes conferenties voor niet-Katholieken ge houden. Inleider was de Weleerw. Pater Wij nand Sluys O. P. M. Het onderwerp, waarmede de bekende conferencier zijn zestal opende was: de on sterfelijke menschenziel. Zooals wij reeds bericht hebben, zijn deze conferenties voor niet-Katholieken bedoeld doch ook katholieken hebben vrijen toegang. Omstreeks half negen beklom de gewijde ■spreker den kansel, nadat het koor het Veni Creator had gezongen, en begon voor 1- van Kempen-Buschenhagen 187 punten, een goed gevulde kerk zijn' causerie. 2- Skuminsky-Pljnenburg 176 punten. Op een een sprekende overwinning te behalen op i ductief werk te verschaffen, de menschen i Het Hollandsch-Duitsche koppel van Kem pen—Buschenhagen heeft nog steeds de lei ding. Hedenmorgen half een was de stand: Waren do conferenties verleden jaar schitterend, naar hetgeen ons de conferen tie van gisteravond leerde, durven wij gerust zeggen, dat ook dit jaar van een succes zal kunnen gesproken worden. Met een kleins pauze van 10 minuten wist pater Wijnand Sluys de aanwezigen te boeien van half 0 tot over half 11. ronde. 3: Boucheron-Knappe 89 punten. 4. Coupry-Cordier 72 punten. 11. Behalve dat de mensch uit stof is opge bouwd, bestaat er in hem neg iets onstof felijks. Dit bewees spr. ten eerste door de rede, door het zuiver natuurlijk verstand, zonder eenig Goddelijk bewijs er bij te voe gen. Een Goddelijk bewijs is echter de God delijke openbaring. Daartoe haalde hij hoofdzakelijk de woorden aan„God schiep 1 den mensch naar Zijn beeld en gelijkenis.'' Had spr. nu bewezen, dat de mensch In zich nog iets onstoffelijks had: de onstof felijke ziel; in het tweede gedeelte ging hij bewijzen, dat die onstoffelijke ziel ook on sterfelijk was. Hierbij stelde spr. deze twee mogelijkheden: ofwel de ziel wordt na den dood vernietigd, maar dan alleen door God, daar Hij dat alléén kan, dus: God vermoordt de ziel, ofwel de ziel blijft voortbestaan en is dus onsterfelijk. Nadat hij deze twee pun ten had behandeld en had aangetoond, dat de ziel onsterfelijk was, maakte hij de aan- De stand om 24 uur hedennacht was: Goossens-Deneef 71 punten 2. Dorn- Maczijnski 42 punten Op een ronde: 3. Krüger-Funda 135 pun ten. 4. Hürtgen-Miethe 24 punten Op twee ronden: 5. Petri-Tietz 87 pun ten. 6. Wauters-Vermandel 36 punten. Tweede dag. Mej. van Gelder wint weer. het eerste elftal van Victrix. Moge deze eerste overwinning in dit seizoen de spelers inspireeren tot meerdere successen. Wanneer „beginnen" wordt geblazen heb ben beide elftallen invallers. Onze Gezellen treedt het meest aanvallend op en reeds spoedig hebben zij de leiding, welke voor rust nog vergroot wordt. Na rust zitten de zwart-witten flink op den bal, met den vasten wil ditmaal eens geen nederlaag te lijden. Na een fraai op gezetten aanval schiet de midvoor in, de keeper van Victrix stopt den bal maar de half en één der binnenspelers voltrekken het vonnis 3o. Victrix onderneemt nu eenige gevaarlijke tegenaanvallen, doch het succes komt weer aan den anderen kant en de stand is 4o. Dit wordt Victrix toch te bar en bij een snellen aanval maken zij een verdiende tegengoal. Nog eenmaal weet O. G. te scoren en dan is het einde en heeff onze Gezellen II Vrije baan-wedstrijd, Hamburgertelling twee kostbare punten in de wacht gesleept, ie pr. H. A. Schouten m. 106; ae pr. G.1 Jongens, het begin is er, zorgt dus dat er Rotteveel m. 10498; 3e pr. J. Beeren m. hieer punten bij komen. 104—84; 4e pr. J. A. van Kessel m. 104—80; De benjamins toonden zich tegen hun h. (49) (38); 15e pr. S. de Jong tn. 318 h* (49) (36); 16e pr. J. A. v. Kessel m. 318 h. (48); 17e pr. P. Beccari m. 318 h. (47). Hoogste werper in 10 ballen D. Bremer met 79 houten. Conselatie prijs D. P. Joustra met 307 (50 treffers). Vrije baan-wedstrijd, gewone telling ie pr. H. Lomans m. 4240; 2e pr. W. F. de Dood m. 4239; 3e pr. J. Beeren m. 4140; 4e pr. mevr. Schouten m. 413 X 38; 5e pr. G. Rotteveel m. 4138; 6e pr. P. Beccari m. 2x4039; 7e pr. P. N. Rieu m. 2 x 40; 8e pr. N. P. Visser m. 403 X 39. Ook de tweede dag van de Internationale zwemwedstrijden te Ruhrort is goed ge slaagd. Voor de tweede maai wist Mej. van Gelder uit Rotterdam te zegevieren, thans in het wézigen"er"op "opmerkzaamdat,"als~de~ zielnummer 100 Meter schoolslag. Mej. Baumeis- euwlg blijft voortbestaan, men ook aan zijn I *r'En Mej. Sigmond, eveneens van de Rot- 'ater leven, zijn eeuwige belangen, moet I terdam£che Dames Zwemclub, werden resp. 1 denken. en 2 in de 100 Meter vrije slag. Met groote aandacht werd de conferentie 1 gevolgd. SCHOUWBURG JANSWEG De directie van bovengenoemden Schouw, burg heeft in het enorme succes, hetwelk de bekende show-operette ^Rose-Marie'', hier Ier stede mccht behalen, aanleiding gevonden om met de directie van het ge zelschap nog een drietal voorstellingen te eontracteeren en deze zullen plaats vinden op Vrijdag, Zaterdag, Zendag, 8, 9 en IC No vember a.s. We maken er speciaal op attent, dat de bekende tenor George Du Bree, ook wel genaamd ,,De Hollandsche Tauter", op wiens rekening wel het grootste deel van het behaalde succes moet worden geschre ven, ook dan wederom zijn medewerking verleent. C-ezien hpt feit, dat van de vorige voor. stellingen er verscheidene uitverkocht wa ren, twijislen wij niet of het Haarlemsche publiek zal profiteeren van de gelegenheid, welke het thans geboden wordt, aangezien deze voorstellingen onherroepelijk de laat ste zullen zrn, welke in Haarlem zullen worden gegeven. Op de 100 Meter rugslag ontstond een spannende strijd tusschen Mej. Sasserath van Rheydt en Mej. Baumeister. De Duitsche dame was iets sterker en zij won in den nieuwen Duitschen recordtijd van 1 min. 28.4 sec. Mej. Baumeister deed er 1.6 sec. langer over. De belangrijkste uitslagen van den twee den dag luidden: 100 Meter vrije slag dames: 1. Mej. Baumeister tijd 1 min. 17.4 sec. 2. Mej. Sigmond tijd 1 min. 17.6 sec. 3. Mej. Sasserath. 200 Meter schoolslag sen. 1. Budig tijd 2 min. 53.4 sec. (Sparta Keulen). Schoonspringen1. Plumanns (Sparta "'eulen) 106.12 punten. 100 Meter vrije slag sen.: 1. Küpeers tijd 1 min. 2.2 sec. (Viersen). 100 Meter rugzwemmen: 1. Mej. Sasserath (Rheydt) 1 min. 28.4 sec. Nieuw Duitsch re cord. 2. Mej. Baumeister (Rotterdam) 1 min. 30 sec. 100 Meter schoolslag dames: 1. Mej. van Gelder tijd 1 min. 29.6 sec. 2. Mej. Ermeling (Ruhrort '09) 1 min. 33.6 sec. 400 Meter vrije slag heeren sen.: 1. Hand- schuhmacher (Westfalen Dortmund) 5 min. 26.8 sec. Waterpolo: Cercle Royal de Natation (Brussel)Poseidon (Keulen) 95. Ruhrort '09S. V. Köln-Mülheim 5—5. 5e pr. J. J. Verhagen m. 102; 6e pr. H. van Duinen m. 1002 X 90; 7e pr. H. Lomans m. 10090; 8e pr. H. C. Louw m. 983 X 94. Vermenigvuldigwedstrijd ie pr. H. Frantze 342; 2e pr. mevr. de Bruin 333; 3e pr. H. Lomans 324; 4e pr. H. Rustige 315256; 5e pr. G. Rotteveel 315; 6e pr. W. Kuyk 288259; 7e pr. J. Klau wers 280; 8e pr. H. van Duinen 273266. Koppel wedstrijd ie pr. P. Beccari en J. Schouten 47; 2e pr. Terhorst en Pruschen 4642; 3e pr. H. C. Louw en D. Bremer 4641; 4e pr. J. J. Verhagen en J. Baggerman 4544. Paren wedstrijd ie pr. mevr. Heidendaal en M. H. Slig- gers 4443; 2e pr. mevr. de Bruin en D. Bremer 44; 3e pr. mevr en heer Schouten 41; 4e pr. mevr. en heer Zandvoort 37. grootere tegenstanders niet bevreesd en lustig werd er door onze jongste junioren gewerkt, met als resultaat een overwinning op de mannen uit de Zoetestraat. Het vijfde elftal houdt zich kranig. Zoo vol houden, jongens. Naar men ons mededeelt, zal het lc polo zevental van de Zwemclub „Haarlem", op uitnoodiging deel nemen aan de Winter competitie van het IJ. te Amsterdam. Wat ongetwijfeld een goede oefening zal zijn voor het komend seizoen. Tegen verkoop van alcoholhoudende dranken. Men schrijft ons: Op initiatief van den Nederlandschen Bond van Abstinent Studeerenden werd me de onderteekend door de besturen van J. B. O. B., Ned. Ver. tot Afsch. v. Alc. houdende Dranken, Ned. Chr. Geheelonthouders Bond, Internationale Orde van Goede Tempelieren het volgende schrijven gericht tot het Be stuur van de Haarlemsche IJsclub: „Reeds vele jaren is het ons opgevallen dat op de ijsdagen in uw consumptietent al coholhoudende dranken worden geschonken en dit niet alleen aan de ouderen, doch zelfs aan de houders van kinderkaarten. Het komt ons voor. dat dit zoowel uit moreel, als uit gezondheidsoogpunt zeker niet juist is en vertrouwen dat Uw Bestuur het schap waarvoor begrijpelijkerwijs zeer veel met ens eens zal zijn. Het gebruik van al- animo was. De beide eerste dagen n.l. 26 en cohol is zeker af te keuren voor alle sport- menschen, maar voor kinderen in het bij zonder. Bovengenoemde vereenigmgen doen nu het verzoek gedurende de ijsdagen op uw ijsbaan gen alcoholhoudende dranken te schenken, en zoo dit al niet mogelijk mocht blijken, in ieder geval niet aan houders van kinder kaarten." De Haarlemsche Kegelbond gaf op 26 en 27 October, 2 en 3 November haar jaar lij ksche wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap 1929, in 50 worpen op 5 ver schillende banen n.l. de banen A. B. C. D. en E. op iedere baan 10 worpen. Aan dezen wedstrijd waren verbonden de traditioneele vrije baan wedstrijden. Het ging echter voornamelijk om het persoonlijk kampioen Men schrijft ons: Zooals in het kort reeds is medegedeeld, zal op Vrijdag 8 November a.s., door H. G. K., onder leiding van den heer Jan Booda, in het Gemeentelijk Concertgebouw een zeer interessant concert gegeven worden, n.l. de eerste uitvoering te Haarlem van 2 Wereld lijke Bacheantaten. Velen zullen bij deze betiteling vreemd op zien, daar wij Bach voornamelijk kennen door zijn Kerkelijke Cantaten en Passionen. Echter ook in deze en in de instrumentale werken hebben wij den zin voor humor dik wijls kunnen aantreffen. Die zin voor humor leeft zich volledig uit in zijn wereldlijke can taten en wel voornamelijk in die twee, welke H.G.K. zal uitvoeren, n.l. ..Wir haben einen neuen Obermeister" en „Schweigt stillem- piaudert nicht", deze laatste meer bekend onder de benaming „Coffeecantate". De uitvoering zal worden gegeven met Or kestbegeleiding. 27 October was er in den strijd niet veel teekening te zien, hoewel op den avond van 27 October den heer H. v. d. Kaa met 327 houten de leiding had, er was toen nog niets van te zeggen, wie er kans had het kampioen schap te veroveren. Op Zaterdagmiddag 2 November, wierp den heer D. Bremer de kampioen van Neder land 5 schitterende series waaronder 1 van 79 in 10 ballen, hij haalde het hooge aantal van 352 houten in 50 worpen, voorwaar een prachtige prestatie, alle waren van meening dat deze sympathieke kegelaar het kampi oenschap zou veroveren, en laat ik er direct bij voegen, wij hadden allen eenparig hem dat van harte gegund, doch het mocht niet zoo zijn, aangezien zijn clubgenoot, den heer A. C. Kreek op Zondagmiddag 3 November hem klopte met 355 houten, waarmede hij dan ook het kampioenschap van den Haar- lemschen Kegelbond over 1929 heeft be haald, daarmede wint den heer Kreek den door hem zelf beschikbaar gestelden wisselbeker. Wij bieden dezen kegelaar op deze plaats gaarne onzen hartelijken gelukwensch aan, een warme ovatie zal hem op de feeste lijke prijsuitreiking van Donderdag 7 No vember zeer zeker te beurt vallen. Toch had het niet veel gescheeld of de heer A. van Eyk had hem nog verslagen. Deze stoere kegelaar wierp in totaal 353 houten, waarmede hij den eersten prijs behaalde, al scheelde het slechts 2 houten De Kampioenschapen en speciale prijzen werden behaald als volgt: le kamp oud G. Heerschop; 2e idem W. Zooijenga; 3e idem J. A. van Putten; le idem jong H. Oldemnark; 2e idem G. Heer schop 3e idem J. van Harteveld; le idem na- vlucht J. J. van Staveren; 2e idem W. der Kinderen; 3e idem J. T. Heerschop; kamp. generaal G. Heerschop. De Lauwertak waarvoor de le 23 vogels in aanmerking kwamen werd gewonnen door G. Heerschop. De beker voor de 3 aangewezen vogels (oude duiven) werd gewonnen door G. Heer schop. De Lauwertak voor de 3 aangewezen vogels jonge duiven door J. van Harteveld. De lauwertak voor de 3 aangewezen vo gels navlucht werd gewonnen door W. der Kinderen. niet te laten zitten, maar bij aparte regeling te steunen, zoodat zij niet de dupe worden van geen materiaal, onwil van exploitanten of anderszins, maar dat er degelijk en goed worde geholpen. Ook doen wij een beroep op uwe wel willendheid in deze voor de ouderen, die boven de 60 jaar zijn en zich dus niet kunnen organiseeren en ook niet sparen." De R.K. Volksbond, afd. Bennebroek en Omstreken en de Chr. Werkmansbond, afdeeling Bennebroek en Omstreken hebben een adhaesie-betuiging van den volgenden inhoud hierop aan B. en W. verzonden „De R.K. Volksbond, afd. Bennebroek en Omstreken en de Chr. Werkmansbond, afdeeling Bennebroek en Omstreken, hebben de eer U.E.A. mede te deelen, dat zij haar volle instemming betuigen met het ver zoekschrift met de R.K. Land en Tuin- bouwver. „St. Jeroen" en de Chr. Land- en Tuinbouwver. „Steeds Voorwaarts" inzake de steunregeling voor werkloozen." Zwaluwen ISantpoort I Santpoort IIAlliance I Santpoort IIIT.Y.B.B. III V.V.F. ISantpoort IV 2—3 A. n. o. 26 16o 3 B.S.M. IIISantpoort V o Ons 3e wist het, dank zij het absent zijn van 3 medeleden, niet tot een overwinning te brengen. Met 8 man bond het den strijd aan, er is gewerkt tot het einde vol vuur, echter werd het gemis terdege gevoeld. Hulde aan de 8 spelers, die zich geheel gaven, zoodat een grootere nederlaag werd voor komen. De leiding was uitstekend, jammer dat het den arbiter een enkele maal moeilijk werd gemaakt door appelleeren. Alliance, de gast van het 2e, was zoo vrij niet te komen, wat haar echter duur zal komen te staan. Het xe elftal heeft de verwachting over troffen, door met 32 te winnen in A'dam, het begint goed, ie Het 4e heeft weer slaag gehad, het wordt al erger. Wederom wist ons 5e te winnen, waar gaat dat heen, jongens Toch niet fuiven Mij goed, hoor Het ie gaat volgende week per autobus naar Volendam, wie gaat mee. Persoonlijke opgave bij den secr. tot Donderdagavond 7 Nov. Vertrek nader. Beleefd verzoekaan alle aangeschrevenen Komt allen bij eventueel afbericht reden vermelden. Wie helpt Zaterdagmiddag het terrein omheinen CHRIS. In een spannenden wedstrijd heeft Lisse eindelijk een puntje binnengehaald. En al is het geen overwinning toch is er uit gebleken dat Lisse den goeden kant opgaat. Als scheidsrechter Janssen beginnen blaast, stellen de volgende elftallen zich op: Lisse: Sprckkeler.burg Kortekaas A. Buschman v. d. Zwet de Jeu Langelaan W. Buschman v. d. Vlugt v. Dlest v. Zeist v. Maris. Er is nog een andere bijzonderheid aan dit concert. Tot heden werden de cambalo- 1 hij heeft het kampioenschap niet mogen partijen steeds door een piano geïmiteerd, doch op dit concert zal een werkelijk Clave- Cembalo aanwezig zijn (eigendom van den heer Booda). Dit instrument, een K. Maendler-Schramm uit Müunchen, dat door den heer Koot geleverd werd, bezit 2 manua len en 8 pedalen, welke 'n dispositie hebben van 16, 8 en 4 voet, koppeling, enz. Zeer zeker zal dit buitengewone instrument veel bijdragen tot een mooier geheel. De Cembalopartij zal vervuld worden doo.- mej. Bets Nederkoorn en den heer Booda. Als solisten werken mede: Fraulein Nina Maro, uit Kalisz (Polen) en de heer Jan Dekker. De eerstgenoemde heeft hare mede werking bij deze cantaten verleend in Parijs en Lyon, waar eenige weken achtereen uit voeringen in opera vorm hebben plaatsgevon den. Wat Jan Dekker in dit genre werk pres teert behoeft niet nader te worden uiteen - behalen, ook hem onze hartelijke geluk wensch met den behaalden eersten prijs. Zooals wij reeds meldde, heeft de feestelijke prijsuitreiking plaats op Donderdag 7 No vember, aanvang 8 uur 30 in het clubge bouw van den Haarlemschen Kegelbond, Tempelierstraat 35 Haarlem. Het belooft een mooie avond te zullen worden, waar voor introducties verkrijgbaar zijn voor niet- ieden van den Kegelbond. Deze zullen worden afgegeven op Woens dagavond 6 November a.s. van 9 tot 10 uur door de feestcommissie in genoemd gebouw. Namens de wedstrijd-commissie M. H. SLIGGERS, Secretaris. Persoonlijk kampioenschap Kampioen A. C. Kreek met 355 houten; ie prijs A. van Eyk m. 353 h.; 2e pr. D. J. Schaar D. v. 't End Chr. v. Halderen J. de Lange M. Wijbenga. C. v. d. Ward J. Beerepoot W Beerepoot C. v. d. Ward Sr Th. de Ward V.V.Z.: H. Goedhart V.V.Z. verkiest met de hinderlijke zon in den rug te spelen. Lisse trapt af en stormt direct op het doel af. Goedhart is echter op zijn plaats en zendt den bal terug. Er ont wikkelt zich nu eenigen tijd 'n mooi, gelijk- opgaand spel. Beide doelen zijn beurtelings in gevaar. Chr. van Halderen krijgt eenige mooie kansen, maar hij kan het doel niet vinden. Dan komt onverwachts het eerste doelpunt. De Jeu drijft op, passeert eenige V.V.Z- spelers, v. d. Vlugt neemt den bal over en schiet onhoudbaar in (10). Dit prikkelt V.V.Z. en eenige oogenblikken zweeft de bal om het Lisser-doel. Plotseling komt van 't End voor open goal, schiet maar Sprokke- lenburg slaat den bal nog weg. De scheids rechter laat penalty nemen en Th. de Ward zorgt voor de rest (11). Lisse is echter niet ontmoedigd. Fel zitten ze op den bal. Van der Vlugt heeft den bal, zet door naar v. Zeist. Deze komt voor open doel, maar vindt daar Goedhart op zijn plaats. Nauwelijks is de bai in 't veld of weer neemt Lisse de leiding. Van d. Vlugt zendt een prachtschot in, kee per slaat terug de toeloopende v. Zeist schiet, maar weer redt Goedhart schitterend. Na rust wordt weer flink begonnen. Beide teams vechten om de leiding. Het spel is er niet mooier op geworden en telkens moet Janssen ingrijpen voor unfair spel. En het leek ons toe, dat hij wel eens twijfelde wie nu eigen lijk de fout maakte. Het spel gaat van doel tot doel totdat Lisse even ingesloten wordt. Maar Kortekaas redt de situatie en v. Zeist gaat er met den bal vandoor. Hij zet voor. Van d. Vlugt staat voor open doel, maar schiet jammerlijk over. Dan een aanval van V. V. Z. die op een corner uitloopt. Deze wordt schitterend genomen, maar loopt op niets uit.. Van Maris zendt eenige keeren den bal keurig in, maar Goed hart is niet te passeeren. Eenige aanvallen van beide kanten volgen nog en we zien een puntje voor Li-sa verloren gaan. daar de scheidsrechter het niet toekende! Eind komt met gelijken stand. De beide clubs waren aan elkaar gewaagd. Jamer dat door ruw spel, mooie momen ten verloren gingen. Kom Lise, je heb je best gedaan. Den vol genden keer is het winnen natuurlijk! Een nachtploeg ingevoerd In verband met cle drukke werkzaamheden heeft de firma v. WijkCats, graanhandel aan de Cruquius voor het pakhuispersoneel een dag en nachtploeg ingevoerd. Wegens deze re organisatie heeft uitbreiding van personeel plaats gehad. „Dorp Vijfhuizen" Na geruimen tijd geen teeken van leven te hebben gegeven, zal de dorpsvereeniging Vrijdag a.s. weer haar jaarlijksche ledenvergadering houden. De convocaties de agenda schijnt nog al belangrijk worden bij alle ingezetenen be zorgd. Dit heeft ten doel om ook niet-leden naar de vergadering te krijgen, zoodat zij ook eens kennis maken met het streven en werken der vereeniging. Bloeddorstig beest Bij den landbouwer v. Andel in den Spieringweg heeft een kwade hond in een der laatste nachten een ware slachting onder de kippen aangericht. Het nachthok had de hond als 't ware gesloopt en zoo was het hem gelukt een zestal jonge hennen te pakken te krijgen en te vermoor den. Des anderen daags werden de vermoorde dieren bij den landbouwer Plaisier in het land gevonden. Het is nog niet gelukt een spoor van het bloeddorstige beest te vin den. Met kunstlicht Nu de dagen korter wor den, er steeds voor den landbouwer nog heel veel werk te verrichten is en men het lang niet in de hand heeft wat het weer aangaat, heeft de landbouwer N., van den Vijfh.wel besloten om des avonds te gaan ploegen met kunstlicht. Het is voorzeker een eigenaardig gezicht den tractor, voorzien van groote kop- lichten over het land te zien gaan. Naar wij vernemen, schteen het werk heel goed te gaan. En wil men bepaald profiteeren van de gunstige weersomstandigheden dan is die ook Inderdaad een middel. gezet. Met verwijzing naar zijne medewerking Bremer m. 352 h.; 3e pr. H. C. Louw m. 342 bij onze concerten van „De Schipbreuk" en j,.; 4e pr, H. Lomans m. 338 h.; 5e pr. G. Ti 11-.4 <-/•> Awomo" moütiQli Hfii fo lritnnfin i'nl t— Jupiter Amans" meenen wü te kunnen vol staan, hoewel deze werken vanzelfsprekend van geheel ander karakter zijn. Bovendien zal door het koor nog worden uitgevoerd: „Jesu meine Freude", 5-stemmig Motet van Bach. Dit werk is reeds eenige malen in de Groote Kerk uitgevoerd, mst gunstige critiek der pers. Rotteveel m. 337 h.; 6e pr. Jos. van Eisen m. 335 h-1 7e Pr- F. Logtens m. 333 h.; 8e pr. B. A. Casse m. 330 h.; 9e pr. H. v. d. Kaa m. 327 h. (50); 10e pr. H. de Vos m. 327 h. (49); 11e pr. J. Lamfers m. 322 h.; 12e pr. J. Noe m. 320 h., (48); 13e pr. mevr. Schouten m. 320 h. (47); 14e pr. M. Henneman m. 318 Wat men den a.s. winter voor de werk loozen doet Een adres aan B. en W. Wij hebben, een enkelen keer, wel eens ge schreven, over het groote aantal werkloozen, dat den afgeloopen winter in de geheele bollenstreek, speciaal in Bennebroek voor gekomen is en den niet voldoenden steun, dien het abnormaal groote aantal werk loozen hier ter plaatse ontving. De R.K. Land- en Tuinbouwarbeiders- vereeniging „St. Deus Dedit", afd. Benne broek, stelt nu reeds krachtdadige pogingen in het werk, om in den aanstaanden winter een minimum aantal werkloozen te verkrijgen en voor een voldoende uitkeering zorg te dragen. Naar aanleiding daarvan heeft zij in samenwerking met den Chr. Land- en Tiunbouw-arbeidersbond dezer dagen het volgende schrijven aan den raad van Benne broek gericht „De R.K. en Chr. vakvereeniging van Land- en Tuinbouwarbeiders, in gecombi neerde bestuursvergadering bijeen op Vrij dag 25 October j.l., besprekende den toe stand, zoo die voor de georganiseerde werk loozen in den afgeloopen winter, zoo die zich onafhankelijk van onzen wil heeft ont wikkeld en daaruit, gezien, dat in onze bloeiende streek zooveel werkloozen wer den aangetroffen, dat het voor ons een aan sporing te meer is, om een beroep te doen öp uwe welwillendheud in deze reden, waarom wij U. E. A. beleefd verzoeken om, Het tweede elftal verraste iedereen door pok al zou het niet mogelijk zijn, altijd pro- R.K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" Op Donderdag 7 en Zondag 10 November a.s. zal de plaatselijke R.K. Tooneelver. „Nut en Genoegen", onderafd. van den R.K. Volks bond, alhier, het drama „Aan God en Koning Trouw", bestaande uit drie bedrijven, met zang, opvoeren in het R.K. Vereenigings- gebouw. Het R.K. tooneel in Bennebroek heeft immer op hoog peil gestaan dit jaar heeft het het weder aangedurfd met het voor di lettanten zeer zwaar te spelen tooneelstuk „Aan God en Koning Trouw" voor het voet licht te komen, voor welke prestatie wij bewondering en waardeering gevoelen. Het huren van de verscheidene zeer kost bare costumes, die bij deze opvoering zullen gebruikt worden, brengt hooge kosten met zich. Nut en Genoegen, op haar spel- kwaliteiten niets afdingend, brengt hiermede ook de opvoering op een hooger niveau het zal den luister verhoogen. N. en G. vertrouwt mede hierdoor op volle zalen en niet ten onrechte zal zij o.i. op geheel kunst minnend Bennebroek kunnen rekenen. Medewerking zal worden verleend door een dameszangkoor onder leiding van den heer C. van Lierop. Onmiddellijk na het derde, het laatste bedrijf, zal een tableau met kleurenbelichting volgen. Zij nog medegedeeld dat de eerste avond, Donderdag, alleen toegankelijk is voor de leden en donateurs van den R. K. Volks bond beide opvoeringen zullen des avonds te 7 uur precies aanvangen. Het beloven voor de bezoekers avonden van ongekend genot te worden. Massa-kamp De derde biljartwedstrijd uit den massakamp zal hedenavond precies te 7 uur aanvangen in het R.K. Vereeni- ginsgebouw te Bennebroek. De beide tweede vijftallen van Ons Genoegen, Vogelenzang en K.O.T. zullen tegen elkander uitkomen. in samenwerking met den Christelijken Land- en Tuinarbeidersbond Burgerlijke stand van 14 November 1929 - Geboren: Theresia Francisca, d. van Th. J. Lemmers; Harmina Antonia, d, van J. E. 'van Deelen en H. Bosveld; Jan, z. van J. Duinkerken en A Schutte; Petrus Cornells, 7,. van G. J. Poelgeest en G. van Warmerdam; Dirkje, d. van P. Bokhorst en W. Zorge; Thomas Petrus, z. van H. A. van Berkel en A. van Bodegraven. Overleden; Pleun Roog, 66 j„ wed. van R. C. T. Versteeegt; Johannes Jacobus Verhoe ve, 3 jaar, z. van A. Verhoeve en J. A. v. Ger- ven; Marinus Schouten, S' jaar, z. van D. Schouten en M. de Waal. Oprichting Reisclub De propaganda- club van de R. K. Kiesvereeniging te Hoofd dorp heeft thans besloten over te gaan tot de oprichting van een reisclub. Ontwikkelingscursus Het bestuur van het comité der „Katholieke Sociale Actie" te Hoofddorp is voornemens ook in het a.s. win - terseizoen weder een ontwikkelingscursus te organiseeren. De opening van dezen cursus had Maan dagavond in hotel „De Landbouw" plaats. Arm gebroken De 10-jarige S. te Nieuw- Vennep had het ongeluk met zijn arm tus schen het draaiend gedeelte van een drie- wielige kar te geraken, waardoor dit li chaamsdeel brak. Dr. S. verleende geneeskundige hulp. Uitslag aanbesteding Voor de door den bouwkundige W .van Niel te Hoofddorp ge houden aanbesteding voor den bouw van 4 woningen voor rekening' van den heer H. Koningsman te Sloten werd het laagst in geschreven door W. N. Bakker té Hoofddorp voor 10765 (zonder schilder- en electra- werk), aan wien het werk is gegund. Kinderoperette Evenals in het vorige jaar, zal de Hoofddorpsche ulo-vereeniging weder een kinderoperette en andere muziek nummers opvoeren. Ten gehoore zullen worden gebracht „Klein Duimpje", opgevoerd door de leerlingen van de lagere school en „De Schoone Slaapster" van Richard Hol, door de leerlingen van de Ulo-school. De opvoeringen zullen plaats hebben in hotel „De Beurs" op Zaterdag, 9 Novem ber a.s. Een overvol K. S. A-gebouw en schitterend spel Met medewerking van ruim 400 aan dachtige hoorders, is het pl. Comité van Herw. Levenskracht er in geslaagd een suc cesvolle uitvoering te kunnen geven ten bate van haar kas. De opvoering van „Branding" door het uitgelezen gezelschap van Fr. Bouwmeester is voor Sassenheim iets bui tengewoons geweest. Een keurkorps van ar- tisten is het waar de heer Bouwmeester over beschikt en dat hun spel in den smaak viel getuigde het onbedaarlijk applaus vooral aan het einde van de opvoering. Het publiek was buitengewoon spontaan, wat en voor den heer Bouwmeester èn voor H. L. een groot en verdiend succes mag heeten. St. Joseph Gezellenvereeniging Nu d« lange avonden wederom zijn aangebroken, verdient deze vereeniging meer dan groote belangstelling. De St. Joseph Gezell. heeft zich ten doel gesteld, hare leden nuttig on derricht te geven in het maatschappelijk leven, daarnaast de jongelui aangenaam te verpozen, meer van elkaar te leeren verdra gen, hen te ontwikkelen en hun de verde diging van de Roomsche zaak als plicht voor oogen te houden. Is het niet meer dan treurig, dat in Hil- legom, met zijn twee groote parochies deze vereeniging nog geen 50 trouwe leden telt? Donderdag 7 Nov., begint het winterseizoen, op dien avond zal er een bestuursverkiezing plaats hebben en wel voor een nieuwen Se nior en 2 Commissarissen. Daarom jongelui van Hillegom geeft u nog als lid op. Dezer dagen viert de WelEerw. Heer D. Schoen maker, de vice Praeses van de Gez.. zfn verjaardag. Elke jongeling kan ZijnEerw. een groot cadeau geven door zich a.s. Don derdagavond als lid van de Gezellen op te geven en Zijn Eerw. zal er zeer dankbaar voor zijn. Ook de ouders kunnen in deze zaak zoo veel medewerking verleenen, door hun jon gens die den leeftijd van 17 jaar bereikt heb ben, lid te doen worden van deze mooie nuttige vereeniging. Als dit nu eens ge beurde, dan kan het niet anders, of Hille gom zal zeer spoedig een krachtige St. Jo seph Gez. Ver. bezitten. Vermoedelijk zal de Tooneelclub van de Gezellen op 26 November een uitvoering ge ven, als wanneer zal worden opgevoerd het prachtige tooneelspel in 3 bedrijven „Voor Eer en Aanzien." Zoo mogelijk houde men dezen avond, die een echt Roomsch karak ter zal dragen, dus vrij! Kunstavond Gaarne wekken wij onze lezers op tot bijwoning van een kunstavond van Roomsche blinden op Donderdag 7 November in de zaal van den heer Dril. Nieuwe school Naar wij vernemen heb ben Burgemeester en Wethouders zich ver- eenigd met het advies der plaatselijke schoolcommissie om de beide openbare scholen op te heffen en een nieuwe open bare school te bouwen tusschen Noordwijk Binnen en Noordwijk aan Zee. Vergunning verleend - Aan de N.V, Bouwbedrijf G. H. Krau is door Burgemees ter en Wethouders vergunning verleend voor het bouwen van een landhuisje op den hoek van den Duinweg en de Piet Heinstraat. Bioscoop Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de „Evogfilm' directeur de heer van Grieken te Vogelenzang, in de groote zaal van het hotel „Roay" aan de Voorstraat te Noordwijk-Binnen een bios coop („Cinema Royal") in te richten en al daar iederen Zaterdag- en Zondagmiddag en -avond bioscoop-voorstellingen te geven. Drankwet Aan den heer Vos is een. vergunning' verleend ingevolge de Drankwet voor zijn café „De poort van Kleef" in de Douzastraat. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Aan de Redactie der „N. H. Courant" Geachte Redacteur. Mag ik in uw veelgelezen blad een op merking maken, naar aanleiding van het geen u schreef over „het Pontverkeer te Vel- sen." Daar ik jaren achtereen eiken dag gebruik mag maken van de pont, wenschte ik wel de aandacht te vestigen op de uitlating in uw geëerd blad van Zaterdag, n.l. waar staat, dat men geen personeel bij de hand kan hebben, om een Pont te bedienen. Men ziet echter dagelijks 2 zeker en dikwijls 3 man in vasten dienst hun werk verrichten. Voorts is er nog een in lossen dienst, belast met het op en neer laten van den boom. Al len kunnen de Pont bedienen. Zoo kon men van hen toch zeker goed gebruik maken om op de drukste dagen dan beide groote pon ten te laten varen. Dit kan zeer zeker met één bedieningsman en 1 in lossen dienst ge schieden. Gebeurde dit, dan kon men den stoet van auto's en menschen zeker veel vlugger doen overvaren dan tot nu toe het geval is. Zeer dikwijls is men ruim 20 minuten kwijt, voor men over kan gaan met de Pont. In Amsterdam behoeft men nooit te wach ten. Zoo kon het hier ook zijn en dit zou voor velen een uitkomst beteekenen. Dankend voor de mij verleende plaatsruimte teeken ik, uw dw. dn. G. I Wijk aan Duin, 3 11 1929. Secretariaat J. J. Loerakker, Leeuwerik straat 13, Haarlem. Uitslagen Onze Gezellen IIVictrix I Onze Gezellen V—V.V.F, II 5—1 4—3 Burgerl. stand Geboren: Johanna Maria dochter van G. C. van Warmerdam en van J. H. van Bruggen. Staking Het personeel van de timmer fabriek „Phoenix" alhier staakte Maandag morgen j-l. Naar wij vernemen is deze staking echter des morgens om 11 uur opgeheven. Ernstige aanrijding Gistermiddag werd het 7-jarig zoontje van den heer C. Waas dorp, doordat hij plotseling de straat wilde oversteken, aangereden door een motorrij wiel. Ernstig gewond werd het ventje bin nengedragen. De geneesheeren Hubaer en du Bosuff constateerden schedelbreuk. Direct is het slachtoffer naar de St. Elisabethsstich- tin te Leiden vervoerd, alwaar een operatie aan den schedel noodzakelijk bleek. De toe stand was ernstig. De motorrijder bekwam ook eenige verwondingen. Verkeer Wegens werkzaamheden aan tram en spoorlijn aan den overweg nabij Klinkenberg, zal voor alle verkeer dezen weg vanaf 7 Nov. a.s. n.m. half 12 tot 8 Nov. a.s. v.m. half 8 zijn afgesloten. met punthielme taal- en andere kleu ren 1.85, 1.45 en 1 Wij etaleeren kousen met punthiel in zeer bijzondere kleuren (rood, blauw, enz.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 6