UIT DEN OMTREK Cheque-koersen KENNEMERLAND 'n uisapotheek voor 60 centen Kloosterbalsem DERDE BLAD VRIJDAG 8 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 3 BENNEBROEK IJ§P KREYMBORG ■/WAARBORG HAARLEM - GROOTE MARKT 1—7 HILLEGOM ZANDVOORT AreymDorg-coupe is de mode op haar best BLOEMENDAAL SASSENHEÏM VIJFHUIZEN IJMUIDEN SPAARNDAM BEVERWIJK VELSEN „Geen goud zoo goed" De beste aanbeveling Vóélt U de kwaliteit! MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen HAARLEM Personalia De waterleiding in den winter Tuinbouw en Plantkunde DE NEDERLANDSCHE LANDBOUWBANK Bijkantoor Alkmaas i zurtea Rome Madrid Warschau (came) f Openbare Vrijwillige verkooping Gisteren had in Hotel Sistermans ten over staan van Mr. J. A. de la Hayze te Heemstede de verkoop bij inzet plaats der Boerderij „Els- broek", groot 14 H.A. 64 A. 57 c.A. en van het 31oe nbollenland en Bouwterrein „Nabij' te Hillegom. De perceelen werden als volgt ingezet Perceel x. Een perceel bouwterrein met uitweg aan den Rijksstraatweg, groot 6.84 A. Hoogste bieder de heer C. Joh. Bakker Jzn. voor t 3300 Perceel 2. Een bollenschuur met stellingen een paardenstal, een wagenschuur, een koe stal voor 10 koeien, hooitas met varkens- schuur en timmermanswerkplaats en erven in den Elsbroekerpolder, groot 11 A. 18 c.A. Hoogste bieder de heer M. de Groot voor f 4100. Perceel 3. Een perceel bloembollengrond in den Elsbroekerpolder, groot 30 A. 80 c.A. Hoogste bieder de heer B. de Wreede voor f 2750. Perceel 4. Een perceel bloembollengrond gelegen idem, groot 53 A., 46 c.A. Hoogste bieder de heer C. Joh. Bakker Jzn. voor f 3800. Perceel 5. Een perceel bloembollenland aan de Elsbroekerlaan, groot 17.16 A. Hoog ste bieder de heer P. J. de Mooij voor 2000.- Perceel 6. Een perceel idem, groot 8.84 A. Hoogste bieder M. de Groot voor 800. Perceel 7. Een perceel idem, groot 8.67 A. Hoogste bieder de heer P. J. de Mooij voor 700.—. Perceel 8. Een perceel idem, groot 8.50 A. Hoogste bieder dezelfde voor 750. Perceel 9. Een perceel idem groot 8.67 A. Hoogste bieder dezelfde voor 700.—. Perceel 10. Een perceel idlem, groot 17.60 A. Hoogste bieder dezelfde, voor 1600. Perceel 11. Een perceel idem, groot 27.23 A. Hoogste bieder dezelfde «voor 1600. Perceel 12. Een perceel idem, groot 28 A. Hoogste bieder de heer B. cfa; Wreede, voor 1400. Perceel 13. Een perceel "weiland, groot 26.40 A. Hoogste bieder de heer P. J. de Mooij voor 1400.—. Perceel 14. Een perceel idem, groot 29.60 A. Hoogste bieder de heer P. van Lierop Jzn. voor f 1700. Perceel 15. Een perceel bloembollenland, groot 1.12.00 H.A. Hoogste bieder de heer P. J. de Mooij voor f7000. Perceel 16. Een perceel weiland, groot 1.20.57 H.A. Hoogste bieder dezelfde voor ƒ7100. Perceel 17. Een perceel idem, groot 85.50 A. Hoogste bieder de heer B. de Wreede voor 3400. Perceel 18. Een perceel id'.em, groot 88.80 A. Hoogste bieder dezelfde voor f 3100.—. Perceel 19. Een perceel idem, groot x. 16.70 H.A. Hoogste bieder de heer B. de Wreede voor f 3400. Perceel 20. Een perceel idem, groot 1.30.50 H.A. Hoogste bieder de heer J. Uitendaal te Heemstede voor f 4300. Perceel 21. Een perceel idem. groot I.38.20 H«A. Hoogste bieder de heer M. de Groot voor f4700.—. Perceel 22. Een perceel idem, groot I.03.20 H.A. Hoogste bieder de heer B. de Wreede voor 3600. Perceel 23* Een perceel idem, 1.38.80 H.A. Hoogste bieder de heer M. Zandbergen voor f 4700.--. Perceel 24. Een perceel, idem, groot ï.21.50 H.A. Hoogste bieder dezelfde voor ƒ4300.—. Perceel 25. Een perce.el idem, groot I.X2.90 H.A. Hoogste bieder de heer J. H. de Hoog te Hoofddorp voor ƒ4700.—. Perceel 26. Een perceel idem, groot I.06.80 H.A. Hoogste bieder de heer H. Rusman voor ƒ3800. Perceel 27. Een perceel idem, groot 77.60 A. Hoogste bieder dezelfde voor ƒ3100.—. Perceel 28. Een perceel, idem, groot gi.ao A. Hoogste bieder de heer J. Uitendaal te Heemstede voor f4250. Perceel 29. Een perceel idem, groot X.22.70 H.A. Hoogste bieder de heer B. de Wreede voor f 5000.—. Perceel 30. De Boerderij en bijbehoorende gebouwen, groot 30.17 A. Hoogste bieder de heer J. H. de Hoog te Hoofddorp voor ƒ11.950.—. Totaal ƒ111.950.—. Toeslag over een Week. Werktijden kappers Aan den Raad der gemeente Zandvoort is door de alhier geves tigde kappers het volgend verzoek gericht: Vaststelling van 'n plaatselijke verordening Waarbij Het is verboden een Barbierswinkel of Kap- perssftion voor het publiek geopend te hebben: le. Des Zondags. 2e. Voor *s morgens 7 -uur een rfft 's avonds 10 uur. a. Op Zaterdag. b. Op den dag voorafgaande aan den He melvaartsdag. c. Op den werkdag, voorafgaande aan den lsten Kerstdag. 3e. Voor 's morgens 7 uur en des namiddags 1 uur op Dinsdag, uitgezonderd de Dinsdagen die vallen in een week, waarin een erkend Christelijken feestdag voorkomt. 4e. Voor s morgens 7 uur en na 's avonds 8 uuf op alle andere dagen met toevoeging der bepaling dat steeds gedurende een half uur na den vaststelden simtinstijd het aanwel- srige publiek zal mogen, worden afgeholpen, alsmede dat het op de «uren en dagen, wan neer het verboden is een winkel of salon voor het publiek geopend te hebben, verboden is, zich in zijn winkel te doen bedienen. Redenen waarom adressanten Uwen Raad beleefd verzoeken bovenstaande regeling als verordening op de sluiting van Barbierswin kels en Kapperssalons te willen aannemen in den geest als hierboven -aangegeven en gelijk tijdig in werking te laten gaan met net in werking treden van meergenoemd Werktij denbesluit, n.l. 1 Januari 1930, met een uit zonderingsbepaling gedüsrende het Bad-sei zoen vanaf 15 Juni tot en met 31 Augustus een uur des avonds langer te mogen open houden. Verbandcursus Dinsdag a.s. 12 October begint de Verbandcursus van de Z R. B. Dit iaar is er veel animo en, naar wij ver nemen zullen ook de letten van Z. V. V. aan die cursussen deelnemen. Dat die cursus noodig is, zal wel door nie mand betwijfeld worden trouwens het afge- loopen jaar met zijn se heepsrampen heeft ons duidelijk het nut van de verbandcursus- sen en de kunstmatige ademhalingsoefenin- gen laten zien. Wij wekken daarom nog eens de leden der Z.R.B. en van Z.V.V. op om in zoo groot mogelijk aantal dien cursus mee te maken, tot hun eigen voordeel en vooral tot voordeel van de evenmenschen. Gewonden voorwerpen. Terug te beko men bij E. van der Klugt, Noordertuindorp- laan 8 Haarlem, een bril in etui; J. Linde man, Bleekerspad 9 Bloemendaal, een ha mertje; van Beij, Potgieterweg 11 Bloemen daal, een zilveren broche met steentje; C. Beun, Zeeweg 30 Overveen een jonge her dershond; J. König, Duinvlietspad 4 Over veen, een autoped; G, C. Ravenhorst. Hos peslaan 3 Haarlem, een jongenspet; Hage- meier, Boekenrooderweg 85 Aerdenhout, een klein hondje; H. van Waard, Zomerzor- gerlaan 14, Bloemendaal, een wandelstok; aan het bureau van politie te Overveen, een koperen gewicht, een sleuteltje, een handschoen, aan den politiepost te Aerden hout, een R, C. kerkboekje en een nappa handschoen. Burgerlijke stand Geboren: Ane Pieter. zoon van P. Molenaar en M. A. Boelsma Hendrika, dochter van P. Swagers en C. J. Staring Leonardus Franciscus, zoon van J. C. Verdegaal en M. H. M. Hendrickx. Ondertrouwd: Teimis Dirk Clggaar, 32 jaar en Marf] tje Molema, 22 jaar. Pieter Laros, 29 j. en Johanna Kruit, 29 j. Gehuwd: Adrianus Wilhelmus Petrus van Nlekerk, 22 j. en Luberta Maria Damen 22 j. R.K. Tooneelver. „Amicitia" Deze ver- eeniging geeft op Dinsdag 12 Nov. haar 23e Uitvoering in het K.S.A. gebouw, des avonds te half acht. De opvoering van „De Pastoor van Neuvil- lette", beteekent voor deze vereeniging een stap in een andere richting. Voorheen waren de opvoeringen altijd succesvol, al werd er dan alleen door heeren gespeeld. Hierin is thans verandering gekomen, daar „Amicitia" nu met de volle medewerking van den Zeer- eerw. heer Pastoor met dit mooie spel, waar in ook enkele dames een rol vervullen, voor den dag kan komen. „De Pastoor van Neu- villette" is een romantisch spel in drie be drijven, door den heer Scheffer ontworpen. Het Is een herinnering aan den Fransch- Duitschen oorlog (1870), en rijk aan boeiende en spannende tooneeltjes. Na de pauze wordt het blijspel Universeel, door Henri 't Sas, ten tooneele gebracht. In elkaar gezakt Terwijl de landbouwer A. P. Stokman met een wagen met pulp, bespannen met twee paarden, den Zwarten weg afkwam rijden, brak onverwachts een 1 achterwiel van den wagen, waardoor deze in elkaar zakte. Gelukkig konden de paarden spoed% tot staan worden gebracht; hierdoor kon grooter onheil worden voorkomen. In den neus De heer A. Mulder had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden in het aardappelenland, dat hij kwam te vallen juist met zijn neus in een rietstoppel, Het riet drong door zijn neus heen, zoodat het noodig was dokters hulp in te roepen. Verwarmd Naar wij vernemen zal de R. K. Kerk tijdens de godsdienstoefeningen dezen winter worden verwarmd. Om de kosten te bestrijden, die hier noodzakelijk uit voortvloeien, zal tijdelijk een kleine toeslag worden gelegd op het plaatsengeld. Gevallen Woensdag zou de melkrijder J. Kunis op den schuurzolder klimmen. Bijna boven gekomen brak de ladder, waar door K. viel en juist op een droogrek te recht kwam. Naar ons werd medegedeeld, moet hij zich vrij ernstig bezeerd hebben. Te water geraakt Men weet het, onze straatverlichting, hoewel electrisch, laat nog veel te wenschen over. Het is eenmaal een feit, de lampen hangen te ver uiteen, zoodat ze niet naar elkaar toeschijnen. Hiervan werd de bijna zeventigjarige wed. Bakker Dinsdagavond de dupe, terwijl ze dacht, dat ze bij den schoenmaker Klaassen den dam opliep, liep ze er juist naast, zoo dat ze in de wegsloot terecht kwam. Een paar menschen, die daar juist passeer den, wisten de oude vrouw uit haar benarde positie te bevrijden. Film Bouwerij Grootbedrijf Voor een belangstellend en talrijk publiek werd gis terenavond hier ter stede de film van het grootbedrijf der Amstelbrouwctrij vertoond in hotel „De Weijman". „Aan God en Koning trouw" Voor een overvolle zaal voerde gisteravond voor de eerste maal dit seizoen „Nut en Genoegen' het drie-bedrijvige drama: „Aan God en Koning Trouw" op. Genoemd stuk heeft kwaliteiten, die ver uitgaan boven hetgeen gemeenlijk door dilettanten gebracht wordt. Voor zoover noodig geven we hier den korten inhoud, zooals die in het programma staat afgedrukt. Dit werk speelt zich af in de tijden der Fransche revolutie, toen de Koning van Frankrijk gestorven was op het schavot en het land zuchtte onder de dwingelandij van Robespierre en zijn aanhangers. De Prins van Lusignan, een vurig aan hanger van het koningschap, heeft een zoon, Guido, die in handen is gevallen van Mortioux, gewezen rentmeester des prinsen, welke om zijn wangedrag door den prins uit zijn huis is gejaagd. Daarover wil Mor tioux zich op den prins wreken. Het gelukt hem, Guido van zijn vader te vervreem den en hij lijft hem in bü de republikeinen. Ook gelukt het hem den prins te doen ge vangen nemen en veroordeelen door hot gerechtshof der wrekers. Guido trekt het lot om zijn vader te doo- den, doch te juister tijd herkent hij zijn vilder en komt tot inkeer. In het laatste bedrijf komt Yvon, een zoon van een pach ter van den prins, om hem te helpen ont vluchten, doch de prims weigert. Dan wordt ook Guido gevangen genomen en in de ge vangenis gebracht, alwaar hij zich met zijn vader verzoent. Daarop ontvlucht de prins in de kleederen van Guido. Deze sterft nu in zijn vaders plaats. Mortioux komt in de gevangenis om den prins ter dood te bren gen, doch moet bemerken, dat hij ontvlucht is en wordt zelf in hechtenis genomen, be schuldigd van hoogverraad. Ziehier het gegeven, een spel van intrigue, listigheid en wraak. De Vendee die ook niet aan de moordende revolutiegolf ontkomen kan, geraakt in opstand, verzet zich tegen het Robespierre-bewind en begeeft zich onder den aanroep van „God wil het" ten strijde. Mooie, teekenende figuren komen voor in dit spel we zien den strijd van reinheid 1 en zelfopoffering, tegen veilheid, hoogmoed 1 en grenzeloos egoïsme. Het beheerschte, kalme, waardige spel van den prins treft teekenend komt ook op den voorgrond de op wraak beluste, listige wree de, harde figuur van den burgercommissaris van Poltou, Mortioux, genaamd de tijger van Poitou. Het is onze gewoonte niet by dilettanten uitvoeringen de persoonlijke prestaties der medespelenden te bespreken. Hoe verleidelijk 't ook zou zijn, bij deze gelegenheid van dien regel af te wijken 't is voor den recensent immers zoo'n prettige taak veel gceds te mogen schrijven moeten wij ons bepalen tot één algemeene opmerking: Alle spelers van den fijn en waardig spelenden prins, den onovertrefbaar uitgeiïeelden Mortioux tot het fijn gespeelde rolletje van Armand. prinsen Jongsten zoon hebben schitterend werk g0lcv6rd. Bennebroek, Katholiek Bennebroek, in het bijzonder, kan op zulke dilettanten trotsch zijn! Het muzikale gedeelte was ditmaal niet een aardigheidje, dat men op den koop toe nam, maar 'n belangrijk onderdeel van het schoone geheel het voortreffelijk dames koortje van den heer C. v. Lierop, de pianist v. d. Ende, met zijn jongen violist. Over de grime van Steenman, de buiten gewoon fraaie middeleeuwsche costumes van Koningsbrugge, niets dan lof. Afzonderlijke vermelding verdient wel de rijke costumeering van dit stuk. Het maakte het aangekondigde tableaux met kleurenbe- llchting na het derde bedrijf tot een onver gelijkelijk mooi iets onvergetelijk. Het spel stond onder regie van B. v, d. Mey. Is na bovenstaande een aanbeveling voor de tweede opvoering op Zondag a.s., voor allen toegankelijk, nog noodig? Wij mee- nen van niet. Zij nog medegedeeld, dat de voorzitter van den R.K. Volksbond opende te circa 7 uur en den avond het was intusschen reeds vrij laat geworden met woorden van dank Romijn. A. Stam en S. van Voorst. G. Blom en A. v. d. Wijk. H. Spanjaard en J. J. v. d. Pieterman. Getrouwd A. Storm en J. M. Wencke bach. L. B. Brommer en C. H. Blok. W. P. van Kampen en M. K. Warmerhoven. N. Spits en M. v. d. Zwet. J. Smit en M. v. d. Kolk. J. Meijer en J. M. Bruin. W. A. Haak en J. cvan Weenen. M. Bakker en C. Guyt. Overleden Elisabeth Gouda, 69 j. wed. van H. Dekker. Anna C. S. Hoender- voogt, 84 j., wed. van H. Dekker. Johan nes C. Duineveld, 7 w., zoon van A. Duine- veld. Albert van Urk, 28 j., echtgenoot van I. Bakker. Geertruida Wilh. Vreuegoor 67 j., wed. v. W. A. Bac. Besmettelijke ziekte In de week van 27 October2 November heeft zich in deze ge meente 1 geval van diptheritis voorgedaan. Mooie vangst De logger Sch 35 kwam hier gisterenochtend aan de markt met 500 kisten versche haring, waarvoor 3000 gulden besomd werd. Wegens de groote vangst was de haring op zee niet verwerkt. Haringvisscherij Na een reis van 10 dagen kwam hier binnen de „Dirk Jacobus" met 32 last pekelharing. Herdoopt De stoomtrawler „Azalia" IJm. 18 is herdoopt in „Adriatic" IJm. 18. Terug uit zee De stoomtrawler „Zee hond" IJm. 70 moest de reis onderbreken door een defecten ketel. Rijwiel ontvreemd Door zekeren B. is aangifte gedaan dat zijn rijwiel, hetwelk ian allen, die zich verdienstelijk gemaakt voor eeii perceel iri de KZeatot en medewerking tot het slagen van het voor een perceel in de K. zegelstraat ge jaarfeest verleend hadden, sloot. JAARVERGADERING R.K. KRING Dinsdagavond hield de R.K. Kring in het Patronaafcsgetiouw aan den Veldweg, zijn negende jaarvergadering. De vergadering was buiten verwachting zeer goed bezocht. De Voorzitter, de heer S. W. Balm, opende dé vergadering met den Christ, groet en heette allen hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering werden vervolgens gelezen en vastgesteld. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat het afgeloopen vereenigingsjaar niet onverdienstelijk geweest is voor de vereeniging; het ledental steeg o.m. van 73 tot 77. De rekening van den Penningmeester sloot met een ontvangst van plaatst had, ontvreemd is. Politie doet on derzoek. Ruit ingeslagen Door den caféhouder A. B. is aangifte gedaan, dat door zekeren J. B. een groot ruit van zijn café werd inge slagen. Straf uitzitten De varensgezel J. J. de Z., die gesignaleerd stond in het „Alge meen Politieblad", is gisteravond gearres teerd. Daar Z. geen geld heeft om zijn boete te betalen zou hij vandaag naar Haarlem wor den overgebracht om de straf uit te zitten. Concertavond Hedenavond om 8 uur wordt door de kamermuziekvereeniging „Kunstkring" in de kleine zaal van „Thalia .'*W! 505.32 en een uitgaaf van 415.72, alzoo voof jjaar leden en donateurs een concert ge geven, waarbij de R.K. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" haar medewerking verleent. Onder meer zal zij zingen het „Lau- da Sion" van Mendelssohn. met een batig saldo van 89.60. De ontvang sten van de bibliotheek vielen tegen, niet tegenstaande de bibliotheek aangevuld was met verschillende nieuwe en zeer mooie boe ken. Het bestuur had verwacht en hoopt thans nog, dat dezen Winter, evenals voor heen, wederom een druk gebruik zal worden gemaakt van de bibliotheek. De Kascom- missie deelde bij monde van den heer M. Balm mede, dat de boeken en bescheiden een onderwijzeres aan de openbare school van den Penningmeester in orde waren be- no l d00r B en W- de voigende voor- vonden. Aan den Penningmeester werd diensvolgens décharge verleend. Met groote meerderheid werd besloten ook dit jaar Voordracht. Voor de benoeming van dracht opgemaakt: 1. Mej. H. Groot, thans tijdelijk onderwij zeres aan bovengenoemde school. 2. Mej. A. H. C. Dijkstra, onderwijzeres te Ederveen. 3. Mej. A. Heins, onderwijzeres te Aker sloot. Verbetering van de Cijpkade. Blijkens een mededeeling van deh gemeente-archi- wederom een St.Nicolaasfeest te doen houden en wel op Zondag 1 December a.s. des avonds j om 5 uur in het Patronaatsgebouw. Aan j het feest kunnen deelnemen kinderen van Ue leden die den leeftijd van 3 jaren bereikt hebben en de school nog niet hebben ver laten. Ouders, die nog geen lid zijn van den tect, verkeert de beharding van de PÜpkade Kring en thans nog als zcodanig toetreden, m zeer slechten staat. Het steeds toenémen- kunnen hunne kinderen eveneens aan het de verkeer, in verband met de aan die ka- feest doen deelnemen. Het lidmaatschap de gelegen fabrieken en opslagplaatsen, als- kost slechts 10 cents per Week, waarvoor men mede het verkeer naar de, op het eind van gratis alle lezingen, feestavonden en andere die kade gelegen, vuilnisbelt, maken het vermakelijkheden kan bijwonen. Bij de rond- noodzakelijk dezen weg afdoende te verbe- vraag stelde de heer L. van Warmerdam de teren. vraag of het diet mogelijk Sb, voor de school-1 B. en W. zijn voornemens het gedeelte kinderen 'n autobus te laten rijden. De kin- van genoemden weg, vanaf de Leliestraat deren moeten door weer en wind ongeveer tot het hek bij de laatste fabries, te voor een uur lcopen en vooral in den winter doet zien van een klinkerbestrating ter breedte zich het gemis daarvan geducht gevoelen, j van 5 M. en het andere gedeelte van den De groote afstand en 't slechte weer heeft weg tot aan het inryhek van de vuilnisbelt zeer grooten invloed op de kinderen, tengo- eveneens te voorzien van een klinkerbestra- volge waarvan het onderwijs niet tot zijn ting ter breedte van 2.75 M. recht komt. Hard is er gewérkt voor een I Het totaal van het bestratingswerk zal, hulpkerk. Het gemis daarvan voelden Wij des volgens raming van den gemeente-architect, Zondags, wanneer het slecht weer was. De 1800 M2. bedragen en te„en een prijs van schoolkinderen moeten niet één keer per f 4-60 per M2„ Inclusief uithakker der be- week naar de schcol, maar de geheele week harding, een uitgaaf vorderen van 8100. en daarom bestaat er alle aanleiding om voor B- en W. stellen der Raad voor voor de die kinderen een autobus te laten rijden. De uitvoering van bovenomschreven werkzaam- Voorzitter vindt de idee heel mooi, doch het heden een crediet toe te staan va f 8100. blijkt onuitvoerbaar. De kosten bedragen 40. per week. Zonder de hulp van het ge meentebestuur kunnen de ouders het niet betalen. Lang werd er over deze aangelegenheid gediscussieerd, doch tot 'n oplossing kwam men niet. Besloten werd binnenkort eene vergadering te beleggen, waar dit punt nog eens nader onder de oogen zal worden ge zien. De heer Kiphardt gaf het bestuur in overweging om cursussen te doen geven of lezingen te doen houden over de natuur kunde, scheikunde en dergelijke onderwer pen, die naar zijne meening van groot be lang zijn. De heer Handgraaf zag gaarne een reglement vastgesteld van de begrafenis- vereeniging. Hét béstuur zegde overweging toe. Nadat tenslotte de Weleerw. heer Kape laan Klepper medegedeeld had, dat Z. E. a.s. Maandagavond een lezing zal houden over de lijkverbranding, sloot de Voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering op gebruike lijke wijze. Burgerlijke stand Geboren H. D. de KrouZon, z. J. van KentenBroek, Z. A. M. E. HortBleke molen d. C. G. GozelingDijkman, d. F. Menist Buitekant, z. C. BalleduxKostermans, d. W. M. MolenkampVader, d. G. SmitKramer, 2. A. KremerBijm- holt, z. A. W. Visser—v. d. Wal, d. C. van Leeuwenvan Dijk, z. OndertrouwdJ. Plaatsman en M. A, de Leur. A. A. van Rooijen en T. A. goed voor brand-, snij- cn stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rheumatlache rijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot Akkers Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardigveelzijdige zalf. Maatregelen tegen drankmisbruik. De Raadsleden, de heeren J. Visser en J. Groot, hebben het volgenae sohrijven aan den Raad gericht: „Het zal ongetwijfeld uwe aandacht heb ben getrokken, dat net drankmisbruik en/ de daarmee gepaard gaande openbare dron kenschap hier ter plaatse j. den laatsten tijd sterk is toegenomen Verschillende factoren hebben waarschijn lijk hiertoe medegewerkt. 1. De accijnsverlaging. 2. De groote vermeerdering van het aan- aantal verloflocatltelten. 3. Het toenemende l-'ergeorul.t. 4. Het cafébezoek ,door jeugdige personen. 5. Muziek en dans Het zal overbodig »ijn er op te wijzen, welke nadeelige maatschappelijke gevolgen het drankmisbruik mat zich brengt. Redenen, waarom zy er niet aan twijfelen of uw Raod zal bereid zijn, medewerking te verleenen, dat net moreeje peil van een deel der bevolking niet nog mee- wordt om laag gedrukt, doch zoo mogelijk wordt op gevoerd. Ter verkrijging van betere toestanden stellen zij t) het volgende voor: a. Art. 2. van de verordening, waarin de eischen tot het verkrijgen van verlcf worden omschreven, zoodanig te wijzig in. dat de vloeroppervlakte inplan ts van 40 M2„ voor taan minstens 50 M2 „al moeten bedragen, en art. 3 zoo te wiizigen, dat je gemid delde hoogte inplaats van 3,5 M. minstens 4 M. moet zijn; b. invoering van de z.g. zwarte lijst; c. tapverboci bij bepaalde gelegenheden; zoo noodig op Zaterdagmiddag en Zondag; d. Muziek- en dansvergpnningen te be perken en indien ongewenscht met te ver leenen; e. Aan het verleenen van een dansver- gunning de bepaling te verbinden, dat tij dens het dansen geen alcohol' oudende dranken getapt mogen «rörden in het ge heele perceel waar gedanst wordt. Ondergeteekenden zijn voorts van mee die wij aan iederen klant meegeven is de degelijke af werking en fijne snit der beroemde Kreymborg-coupe, Kijk eens hoe die kraag zuiver om den hals sluit en wat een mooie valling er zit in die prachtige breede revers. Maar U kunt er het best over oordeelen als U zelf eens deze Kreymborg-jas aanpast, dan; Model Hollywood moderne Velourstoffenen en chique flausch- dessins. Het allernieuwste uitdebeste Engelschc I I VU fabrieken in 34 verschillende dessins vanaf AA.» 13.0°, 16.90, 19.90, 23.-, 26.-, 29.-. 35.- tot 85.- Moderne Jongensjassen voor kl. ^90 jongens iL» 4 tot 28.- voorgr. *790 jongens II.90 tot 48.- Jongensjekkeri 1 90 vanaf JL» 3.75 tot 35.- ffiteyrntotp ^»iiiitniiuiiiiininiiiiiti[|iff *nmuuimninnnwtma 4B heldsavondschool voor Ambachtslieden; c. een leeraar en een leerares aan de gemeentelijke Nijverlffcdsavondschool voor meisjes. 2. Vaststelling van het kohier der straat belasting. dienst 1929. 3. Voorstel tot verhooging van het subsi die aan het Burgerlijk Armbestuur. 4. Voorstel tot vaststelling opnieuw van Verordeningen op de heffing en Invor dering van sohoo'geld voor L. O. 5. Voorstel tot vaststelling opn'euw van verordeningen op de heffing en invor dering van schoolgeld r.p inrichtingen voor M. O. en voorn. H. O te Haar lem. 6. Voorstel tot het verleenen van een toe slag op het pensioen aan der gewezen plaatswerker der gasfabriek Th. Schoo- nenberg. 7. Voorstel tot het verleenen van mede werking voor de aanschaffing van een gasverwarmings-installatie in de R, K. Jongensschool aan de Hobbestraat. 8. Voorstel om in beginsel te besluiten tot verkoop van grond aan Aardenburg. 9. Voorstel tot onder) andsche verhuring van een perceel turn grond aan de Groe- nelaan aan H. A. Reehorst. 10. Voorstel om te geiaken tot een voort durende openstelling van het telefoon kantoor te Beverwijk. 11. Voorstel tot het toestaan van een cre diet voor den bouw van een cpenbare lagere school no. 3 aan een Romerkerk- weg. 12. Voorstel tot het toestaan van een ere diet voor de bestrating der Pijpkade. 13. Aanbieding begrootingen, dierst 1930. 14. Mededeelingen en ingekomen stukken. 15. Besloten zitting En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. IJMUiDEN, 8 November 1929. Tarbot 1.80—1.50 per K.G.; Griet 65.00—35.00 per 50 K.G.; Tong 2.302.55 per K.G., Kleine schol 31.00—13.00 per 50 K.G.; Schar 23.00— 5.50 per 50 K.G.; Vleet per stuk 3.49; Pieter' man en Poon 8,00 per 50 K.G.; Groote schel- Visch 60.00—43.00 per 50 K.G.; Middel schel- visch 45.0040.00 per 50 K.G.; Kl. mdd. schel- visch per 60 K.G. 30.00—28.00; Kleine schel- Visch 22.50—8.50 per 50 K.G.; Kabeljauw 78.00 —31.00 per 125 K.G.; Gullen 30.00—18.00 per 50 K.G.; Wijting 7.50—2.20 per 50 K.G.; Koolvisch 3.00 per stuk 3.00; haring 7.006.40 per kist. Olumpia 150 Irene 105 Acazlg 50 Izabel 150 2175 3404, 1196. 4453. De navolgende gediplomeerden van de Middelbare Technische School te Haarlem ning, dat voor alles een Krachtige mede- zlia geplaatst ln de navolgende betrekkin- Werking van den Burgemeester vereischte 1 pn: is en noodigen den Raad hierbij uit die I Afdeeling Bouwkunde: de heer H. Sanders medewerking te verzoeken. Bij voorbaat verzoeken zij aan den Bur gemeester bij de behandeling van dit adres te willen mededeelen in hoeverre de toena me van openbare drmkensch-p ls gecon stateerd, hoeveel verloflocaliteiten er in de gemeente Beverwijk gevestigd zijn en al het verdere wat op deze zaak betrekking heeft. „Gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente ge houden, op Donderdag den '.4e,r November a,s., des namiddags Kwan, over 7 uur. jDe agenda vermeldt: 1. Benoeming van: a. een onderwijzeres aan de openbare lagere schtH; b een leeraar aan de gemeentelijke Nyver- als 2e opzichter bij de Godsnuizen te 's-Her- togenbosch. Afdeeling Werktuigbouwkunde: de hee- ren R Baars als techn. employé bij de N.V. I Nederl. Koloniale Petroleum Maatschappij en A. Crama als adspirant-wektuigkundlge bij de Deli Spoorweg Maatschappij, met bestemming voor Sumatra's Oostkust. Afdeeling Electrotechniek: de heeren Chr. L. Baljé en A. F. Bogaart als bedrijfs-assis- tenten bü de Nederlandsche Semtoestellen- fabriek te Hilversum; A. G. de Jager als radio-technicus bü de N V. Nederl. Kolo niale Petroleum Maatschappij. De neer J. Wolft, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor 't machinisten-examen, voorloopig diploma, Door middel van een in dit nummer voor komende advertentie worden de aangeslo tenen bij het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland herinnerd aan hun verplichting tot het nemen van maatregelen, teneinde bevriezing der watermeters en lei dingen ta voorkomen. In dit verband kunnen wij onzen lezers d* volgende wenken en Informaties geven. Probeert elk jaar vóór half November ol de hoofdkraan de andere afsluitkranen en de aftapkraantjes goed werken. Bescherm elk jaar vóór half November zoo goed mogelijk de leidingen en water meters, die kans loopen te bevriezen: hooi, stroo, oude dekens, zakken, kranten, papier e.d. zijn voor afdekking bruikbaar. Zorg ech ter, dat de hoofdkraan en de meter steeds gemakkelijk te bereiken zijn. Sluit en ledig bij het invallen van de vorst alle leidmgvakken, welke overdag zouden kunnen bevriezen. Sluit en ledig tij dens vorst des avonds zoo mogelijk de ge heele leiding. Om een leiding te ledig*en is het niet vol doende het aftapkraantje te .openen; men moet alle tapkranen openzetten en de stort- bakjes der privaten ledigen, om het toe treden van lucht te vergemakkelijken en te voorkomen, dat water in de leiding blijft hangen. Bedenk, dat tijdens de vorst het Water leidingbedrijf de banden vol heeft en u niet zoo vlug kan helpen als vóór het invallen van den winter. Het laten doorloopen van kranen, zgn. om bevriezing te voorkomen, is verboden. Over treding stelt eigenaar of verbruiker bloot aan boete-oplegging. Hulp bij het ontdooien van bevroren tuin en binnenleidingen wordt door da Water leiding over het algemeen niet verleend. Men richt 2lch hiervoor tot een particulieren loodgieter of fitter. De kosten, verbonden aan de herstelling van bevroren watermeters, worden door de Waterleiding steeds ten laste van den ge abonneerde gebracht. De afdeeling Haarlem cn Omstreken van den Koninklüke Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Dinsdag 12 November a.s. 's avonds te 8K uur in de achterzaal van Restaurant Brink- mann aan de Groote Markt een vergadering. Daarna zal een lezing met lichtbeelden plaats vinden, over „Verschillende Planten ziekten en de bestrijding daarvan", door Dr. Schouten, technisch adviseur van de ,Defa" te Arnhem. VRIJDAG 8 NOVEMBER Partje BruaaU Londen New-Vort Berlijn OllO MMOSMSI Stockholm Kopennageo Praag Weena 9.70 9.80 34.60 34.70 12.08 12.09 2.47y2 2-48% 59.20 59.30 47.95 48.05 12.95 13.05 35.— 35.10 66.30 66.45 66.45 66.60 66.30 66.45 7.30 7.40 34.80 34.90 27.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11