L m. 3000.- Telegrafisch Weerbericht LAATSTE TELEGRAMMEN VRIJDAG 8 NOVEMBER 1929 !ar© s m Voornaamste Nieuws BUREAUXNAS8AULAAN 40 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17304 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. HET GEZANTSCHAP BIJ 'T VATICAAN VREES VOOR COLLECTIVITEIT SOCIALE HOOGESCHOOL HET GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS Hoe het herstel moet geschieden Spaansche onderscheidingen Het R. K. Werkliedenverbond en de groote gezinnen Militair vliegtuig verongelukt De Burgemeester van Warmond De belastingverlagingen De postvluchten naar Indië R. K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem Een afschuwelijke misdaad De vliegramp te Kent EEN GEVAARLIJKE BOERENKNECHT Met een hooivork uit zijn schuilplaats gejaagd Een belangrijke gift DE VERDUISTERINGEN BIJ DE N. V. SPAAR- VERZEKERING VOOR KATHOLIEKEN Een promotie in de Nederlandsche taal te Leuven Leelijke val DE „GELE TRAM" IN DE JANSSTRAAT Vijf inbraken te Nieuw veen J.. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem te Stormwaarschuwingsdienst De Hoogescholen te Weenen gesloten Een manifest van Hoover inzake den wapenstilstandsdag Wereldtentoonstelling 1930 Chicago Gevangenen uitgebroken Telefoon No. 13866 idrie lljnenl Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 35 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bU vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 et p. plaatsing; elke regel meer 15 et-, bty voorultbel Bi) contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel Alle a bonné's op di t blad zijn ingevolge de verrekeringsvoorwaarden'fm OH Levenslange geheele ongeschik theid tot werken door X T C" rt bij een ongeval met r ftrrt bij verlies van een hand, 44 O C bij verlies vaD een irn bij n breuk van j 4 0 bij ei lieseen verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: I OU» doodelijken afloop I 200een voet of een oog: 8 s2ll» duim of wijsvinger: - bee" nf arm. tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen een voet of een oog: anderen vinger. Bij de thans plaats hebbende algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting is, evenals m voorgaande jaren, het gezant schap by den H Stoel ter sprake gekomen. In de eerste plaats heeft Mgr. Nolens het noodig geacht bij de gewijzigde om standigheden, doordat Z. H den Paus thans werkelijk souverein is over een vrijen staat, het standpunt van de Katholieke fractie ten opzichte van dit vraagstuk aan te geven. In de tweede plaats heeft de leider van de Katholieke fractie de houding van de Christelijk Historischen in 1915 en 1925 bij de instelling en de opheffing van het ge zantschap vergeleken met hun houding aan genomen bij de kabinetsformatie nu en in 1918 en 1925. Wat het gezantschap zelf aangaat, on zerzijds zal er niet om gevraagd worden, al zou de gewijzigde positie van Z. H. den Paus voor sommigen een reden kunnen zijn om over bezwaren, die zij tot nu toe hadden, heen „e stappen. Voor ons is dat echter met genoeg, want medewerking tot herstel van het gezantschap bij den H. Stoel zouden we alleen kunnen geven, indien ook de ze kerheid bestond, dat een opheffing zooals in 1925 piaats had, niet meer voor zou kun nen alen. Dit precies aangeven voor ons standpunt lokte geen debat uit, maar zeer fel kwam de leider der Christelijk Historischen, de neer Schokking, op tegen de bewering van Mgr. Nolens, dat zijn fractie ook wat de beginse len aangaat, nogal eens van inzicht veran dert. Dit was gezegd in verband met net feit, dat de Christelijk Historischen thans geen overleg wilden plegen over een pro gram als basis voor eén parlementair ka binet, terwijl zij vroeger daartegen geen be zwaar hadden en dat nogwel met een be roep op hun beginselen. Zoo is het ook met het gezantschap gegaan, beweerde Mgr. Nolens. In 1915 kon wel over principieeie bezwaren worden neengestapt er in 1925 kon dat plotsejing niet meer. De heer Schokking neeft trachten aan te toonen, dat in 1915 de heer de Savornin Lobman wel degelijk zijn principieeie be zwaren handhaafde, waartoe nij een groet deel van diens rede uit de handelingen van dat jaar voorlas. Of hij daarmede echter het bewys leverde, dat hij wenschte te geven, betwijfelen we, want ook de heer Snoeck Henkemans neeft deze kwestie wel eens be sproken en toen een voorstelling van zaken gegeven, die geheel klopt met hetgeen Mgr, Nolens nu beweerde. Op 10 November 1925 verklaarde de heer Snoeck Henkemans als woordvoerder van zijn fractie? „Ik mag er aan herinneren dat ook van Christelijk Historische zijde in net jaar 1915 is medegewerkt, om een tijdelijk gezantschap naar het Vaticaan af te vaar digen, omdat wij meenden, dat op dat oogenblik over alle bezwaren principieeie overwegingen en persoonlijke gevoelens, die ons, Christelijk Historischen, daarbij het hart in beweging brachten, moest worden heengestapt, omdat men meende, dat op dit oogenblik mogelijkheid bestond, dat net zenden van een tijdelijk gezantschap naar het Vaticaan zou medewerken tot het her stel van den vrede in Europa." Volgens den heer Snoeck Henkemans rijn de Christelijk-Historischen dus wel over principieeie Dezwaren neengestapt. Het gezantschap bij het Vaticaan zal wel niet vooi net laatst ter sprake zijn gekomen in de Kamer, maar, zooals heden weder bleek, zijn zij, die tot de opheffing hebben medegewerkt en er het kabinet aan de sa menstelling, waarvan ze hadden medege werkt, voor lieten vallen, het onderling niet eens. We zouden naast zeggen een verdeeld heid, die een gevolg is van een booze daad. Zoolang dat echter het geval is, bestaat er geen kans, dat aan den onzerzijds gesteiden eisch voor het herstel van het gezantschap bij den H. Stoel voldaan zal kunnen worden. Niet alleen in de verdediging van de houding der Christelijk-Historischen bij de kabinetsformatie is Mr. Schokking weinig gelukkig geweest: ook wat hij in zijn Kamerrede zeide over dén invloed der collectiviteit op de landsregeering kan weinig tot voldoening en nog minder: hoopvol stemmen. Mr. Schokking voelt blijkbaar een zekere vrees voor de collectiviteit, zooals deze door middel van organisatie, tot een macht geworden is en dus invloed kan doen gelden; in het Kamerverslag lezer, wij: De heer SCHOKKING wees erop, dat de regeeringsverantwoordelijkheid thans hoe langer hoe meer wordt verlegd naar de frac ties. Kan er op die wijze nog sprake zijn van een stevig gezag, dat zijn eigen verant woordelijkheid kent en weet te dragen? De verantwoordelijkheid, die een persoonlijk karakter draagt, gaat tegenwoordig meer en meer schuil in de collectiviteit en verzwakt daardoor. Daarom is er ook een bedenkelijke kant aan het invloed oefenen van de col lectiviteit van arbeiders en werkgevers op het staatsbestuur, zooals de heer Nolens aan beval. Er moeten zijn een verantwoordelijke regeering en een controleerende volksverte genwoordiging. Wij hebben behoefte aan de beste mannen in den staat. Thans is er te weinig gelegenheid voor hen, hun eigen ini tiatief te doen gelden, eigen gedachten naar voren te brengen. Een regeering is er niet alleen om wetsontwerpen In te dienen; be stuur en leiding geven aan staatszaken Is voor de regeering van primair belang. Wanneer geconstateerd moet worden, dat de regeeringsverantwoordelijkheid hoe langer hoe meer wordt verlegd naar de fracties (en wij voegen eraan toe: misschien zelfs naar de politieke partijen en nog later mischien zelfs naar de eco nomische, de sociale organisaties)dan zien ook wij daarin een bedenkelijk symptoom. Maar daarom behoeft de invloed van zekere collectiviteiten wanneer een ieder ten slotte maar blijft op eigen terrein nog niet geweerd of gevreesd te worden. Wat de heer Schokking in boven staand citaat zeide, zweemt bedenkelijk naar de liberale, individualistische op vatting, waartegenover Mgr. Nolens voorzeker van een zuiverder christelijk inzicht deed blijken. Wanneer de opvatting van Mr. Schok king in het bedrijfsleven gehuldigd blijft worden, dan zal het liberalisme daarin hoogtij blijven vieren en dan is er weinig uitzicht op een nieuwe christelijke samenleving, waarin rechtvaardigheid en naastenliefde tot heil van heel het volk heerschen. Het financieel rapport gereed De commissie, welke door het R K. Werk liedenverbond is ingesteld ter bestudeering van het vraagstuk der Sociale Hoogeschool, is. zoo meldt de „Volkskrgereed met haar financieel rapport en dit is het Ver- bondsbestuur aangeboden. De commissie bestaal uit: prof. mr P J. M Aalberse prof mr dr. Ch Raaymakers S.J.. dr. M Verhoeven en de heeren Henri Hermans. P J S Serrarens, B. Berendsen. Alb. van der Meijs en G. D. Zegers. Trouwen is een daags gebeuren, Kijk er maar de krant op na. Maar het baarde toch wel opzien Toen prinses Victoria Trouwde met een vreemden snoeshaan, Met nog vreemder renommee. Heel de wereld stond te kijken En vermaakte zich er mee. Juist als bij een operette, Die als Schlager wordt gemeld, Hoorde men van Zoebkof spreken Als een operette-held. Flitterwochen reeds schandaaltjes, Herr Gemahl deed wat bizar. Zoebkof zong in tingeltangels, Mengde cocktails in een bar. 't Blijspel werd nu dra tragedie Und wie man dass öfters sieht, Na een serie van Strapatzen Kwam am Ende het failliet. Nu het heele vuile waschje Wordt gewasschen op de stoep, Komt de scheiding, want die Heirat War nur Quatsch, in t Hollandsch: soep! MARTIN BERDEN. In de rede, welke Mgr. Nolens gisteren in de Tweede Kamer heeft gehouden, ver klaarde hij op de kwestie van net gezant schap bij den Paus niet te zullen terug komen, al zijn de omstandigheden ook ver anderd, maar onzerzijds, aldus spr. zal medewerking tot herstel van het op zoo ruwe en weinig delicate wijze opgeheven gezantschap alleen mogelijk zijn. als er waarborgen gegeven worden, dat zooiets, als in 1925 geschied is, niet meer voorkomt. De Spaansche regeering heeft de volgende onderscheidingen toegekend: Aan de heeren E Heldring, voorzitter van de Kamer van Koophandel en C. W. H. Baard, directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, het commandeurskruis van de orde van burgerlijke verdiensten, en aan den heer B. J. Veldhuis, te Amsterdam het rid derkruis van dezelfde orde. Vorming van een Rijkskindertoeslagfonds gevraagd Behoorlijke woningen voor groote gezinnen Prins Eugen zu Schaumburg Lippe, die eer gisteren bij de ramp van het Duitsche vlieg tuig boven het Caterham-dal in Engeland zwaar werd gewond, is gisteravond overleden Bij Logrono (Spanje) is een militair vlieg tuig van het vliegveld Hircajo neergestort. De vlieger werd ernstig gewond. Het toestel werd vernield. Volgens hardnekkige geruchten zou de heer H. C. M. Schölvinck, oudste zoon van den tegenweordigen burgemeester van Warmond, ernstig in aanmerking komen om tot op volger van zijn vader te worden benoemd. Dc commissie van voorbereiding De commissie van voorbereiding uit Tweede Kamer voor het wetsontwerp tot afschaffing van de opcenten op den suiker- accijns en verlaging van de verdedigmgsbe lasting N heeft tot voorzitter benoemd den heer Van Vuuren en tot ondervoorzitter den heer Oud. de Hel vijfde postvliegtuig te Karatsji Bij de K L. M. is bericht ingekomen, dat het vijfde postvliegtuig gisterochtend 6.50 u uit Djask is vertrokken en te 14.56 uur te Karatsji is aangekomen. Alles is wel aan boord. De nieuwe katholieke burgemeester van New York, Jimmy Walker De heer G. W. Kampschöer tot voorzitter gekozen In de gisteren te Haarlem gehouden bui tengewone algemeene vergadering van den R K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem (L.T.B.) is tol voor zitter van dezen Bond gekozen de heer G W. Kampschöer, lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Monster. Een aïsehuwelyke daad van wraak is 'n de kerk van een dorp bij Napels begaan. De 23-jarige Calvaggi naderde tyaens oen H Dienst den bij de communiebank knie lenden 32-jangen Avezzano met een bijl en sloeg nem het nootd ai. Het hoofd rolde binnen bet priesterkoor. De ontstelde kerkbezoekers pakten den moordenaar beet. Deze verklaarde, dat hl) zijn vreeselijke daad begaan had om de eer van zijn zuster te wreken. Prins Eugen zu Schaumburg Lippe, die gisteren bij de ramp van het vliegtuig D 903 der Deutsche Lufthansa boven het Ca'er- ham-dal, in Engeland zwaar werd gewond, is gisteravond aan zijn kwetsuren bezwe ken. Tegen alle verwachtingen in, kreeg de patiënt hartkrampen zoodat de hulp van den hem behandelenden geneesheer niet meer kon baten. In verband met het optreden van het te genwoordige Ministerie werd door het R.K. Werkliedenverbond zijne bizondere aandacht gevestigd op die punten van het program 1929 der Katholieke Staatsparty, waarbij naar het inzien van het Verbond meer spe ciaal het belang der arbeiders betrokken is. Het betreffende adres is eertijds reeds gepubliceerd. Het Verbondsbestuur heeft zich thans in aansluiting op dit adres me+ een schrijven gewend tot de Katholieke Fractie van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin het volgende worat opgemerkt: In de Troonrede is wel een aantal wet telijke maatregelen aangekondigd, die de kans openen, dat de ingetieden vier-jarige periode eene vruchtbare zal kunnen worden, maar wü zyn er niet voldoende gerust op, dat de belangen der groote gezinnen die aandacht zullen hebben, welke o.i. by de huidige ontwikkeling der inaatschappeiyke omstandigheden noodzakelyk is. Al zyn we er niet olind voor. dat er in den laats ten tyd een en ander gedaan is om de groote gezinnen te helpen, het is nog slechts bü weinig doorslaande hulp gebleven. Om ln de toenemende lasten der groote gezinnen eenige beteekenende veriienting te brengen, bestaat er o.i slechts één middel, dat daartoe geschikt is. n.l. de "orming van een Rijkskindertoeslagfonds. waai /an de Tweede Kamer reeds eenmaal de wensche- ïykheid uitsprak Daarnaast eischen de Belangen der groo te gezinnen eene zoodanige toepassing der Woningwet, dat, zonder dat aan die groo te gezinnen ondraagiyk lasten worden op gelegd, ze eene behoorlijke woning kunnen verkrijgen. Dit zal van 's R.yks schatkist fmancieele offers vragen, die echter o.i. alleszins te verantwoorder zijn Aangezien de Regeering zich met be trekking tot het eerste punt nog niet heeft geuit en ten aanzien van het andtre ln va ge termen, verzoeken wy U oeleefd aan de ze punten alle aandacht tc wijden en ten opzichte hiervan op dt Regeering den noo- digen aandrang te willen oefenen, zoo tno- geiyk zelfs eene nieuwe uitspraak der Ka mer uit te lokken Het wil ons voorkomen, dat deze Regee ring, die zegt zich te willen richten naar de beginselen der rechterzyae. de hierboven gereleveerde punten met zal uit den weg gaan. wanneer haai blijkt, dat zij voor de verwezenlijking ervan in de Kamer steun zal vinden Het Verbondsbestuur vertrouwt op de me dewerking van de Katholieke Fractie te mogen rekenen. De politie was hem met schieten voor Reeds geruimen tyd was de aanhouding ver zocht van zekeren Jan de Geus oorspronke- ïyk komende van Warmenhuizen, die boeren knecht. geweest was by de. heeren Kieften- burg en Klaver te Abbekerk. Hy werd verdacht van inbraak twee maal te Abbekerk, by de heeren Kieftenburg en Klaver, en laatst nog weer bij den heer Kla verboer, waar een bedrag van 140 gestolen en een rijwiel dat later in den Beemster is teruggevonden Men kreeg gistermorgen vermoeden, dat De Geus zich had verscholen in een schuur tje by Klaverboer. De rijksveldwachter Kamp verscheen en waar in het schuurtje hooi en stroo was opgeslagen gingen twee arbeiders daarin met een hooivork steken. Toen kwam De Geus te voorschijn. Hy dreigde te zullen schieten, waarop rijksveldwachter Kamp hem voor was en een revolverschot in de lucht loste. Om later op een uitval verdacht te zyn haalde deze zijn karabijn en toen heeft De Geus zich overgegeven. Hij ontkende de inbraken gepleegd te hebben. Hij werd in gesloten om later overgebracht te worden naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. De man wordt ook verdacht van inbraak te Ur- sem en te Heiloo. Men gelooft hier een goede vangst te hebben gedaan. Voor een tehuis van ouden van dagen Door een dame, te Rotterdam woonach tig, is een gift van 100.000 geschonken aan de vereeniging „Pro Senectute" voor de stichting van een tehuis van ouden van dagen te Rotterdam of Den Haag. 9 maanden gevangenisstraf opgelegd De Vijfde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gistermiddag uitspraak ge daan in de zaak van het gewezen lid der Eerste Kamer P. J. J. H., 53 jaar oud. assu radeur van beroep en thans te Zutphen woonachtig, Verd. had terecht gestaan wegens vijf ge vallen van verduistering, een van het open baar maken van een valsche balans en een van valschheid in geschrifte, welke feiten hij eenige jaren geleden zou hebben ge pleegd in zijn vroegere kwaliteit van direc teur der N. V. Nederlandsche Spaarverzeke- ring voor Katholieken. De Rechtbank heeft verd. terzake van verduistering, meermalen gepleegd en terza ke van valschheid in geschrifte, negen maanden gevangenisstraf opgelegd. De Rechtbank overwoog om., dat zij verd. zwaarder zou hebben gestraft, indien de fei ten niet reeds eenige jaren geleden gepleegd waren. Het O. M. had een jaar gevangenisstraf gevorderd. Promotie van pater Valvekens In de Universiteit te Leuven is, onder groote belangstelling van Vlaamsche zijde, de Zeereerw Pater Valvekens, archivaris van de Abdij van Averbode, tot doctor in de geschiedkundige wetenschap gepromo veerd op een in het Nederlandsch gesteld" en verdedigde thesis. Het is de eerste ma dat aan de afdeeling geschiedenis der fa culteit van wijsbegeerte en letteren, te Leuven, een student in onze taal promo veert. Het onderwerp van zijn thesis was: „De Zuid-Nederlandsche Premonstrateuser Ab dijen en de Opstand tegen Spanje in de pe riode van 15761585". Aan de discussie namen verscheidene pro fessoren en ook mgr Lamy, prior van de abdij te Tongerloo, deel. Nadat, onder het gejuich der aanwezigen, de faculteit, bij monde van prof. Boon, me degedeeld had, dat het haar behaagde pater Valvekens tot doctor te zien uitroepen en deze, in het Latijn, den eed tegen het mo dernisme had afgelegd, had de gebruikeliike afgekondigd door den vice-rector, mgr. Beyls, plaats. Te 's-Gravenhage is een ongeveer 16-jarig meisje met haar fiets gevallen Bewusteloos en met een hersenschudding is zij opgeno men en naar het R. K, Ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht. In één week In den nacht van 6 op 7 November is te Nieuwveen op een vyftal plaatsen ingebroken Bij den heer H. is f 30 vermist uit een bu reau. Totaal zyn f 100, 2 gouden ringen en 2 damesportemonnaies ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. In de vergadering van de Tweede Kamer heeft Mgr. Nolens het woord gevoerd. De voormalige directeur der N. V. Spaar- verzekering voor Katholieken is tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Uitbreiding van de alastrim te 's-Graven hage. Nog een slachtoffer van de vliegramp bij Kent. De regeeringsverklaring van het kabinet- Tardieu. Burgemeester Böss zal niet meer op zijn post terugkeeren. Debatten over Britsch-Indië in het Engel- sche Lagerhuis. In verband met de ongeregeldheden dei laatste dagen zijn de Universiteiten te Weenen tot nader order gesloten. Barometerstand 9 uur v.m.: 755 achter uit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten mor gen worden opgestoken om: 4 uur 44 min. te Gistermiddag heeft de tram eenige proefritten gemaakt in de Jansstraat, alwaar breed spoor is gelegd, terwyl de geheele leiding vernieuwd is. Controle werd uitgeoefend door Ir. B. Nugteren, chef van weg-, bovenleiding en gebouwen, P. M. Gieske, chef van den Uitvoerenden Dienst en Ir. Lohman, Inspecteur van den Raad van Toezicht by Spoor- en Tramverkeer. De zaak werd prima in orde bevonden. De N. Z. H. T. M. heeft thans bericht ontvangen, dat Maandag 11 November a.s. het eenrichtingverkeer zal ingaan Dc tram gaat dan op den weg naar bet Station, de route Groote Houtstraat, Markt, Jansstraat, Jansweg volgen. Halten zullen komen by de Korte Jansstraat, Ridderstraat, Parklaan en Stationsplein vóór Limb ach. Dinsdag zal deze dienst Ingaan. Hoogste barometerstand 766.8 m.M„ La Coruna. Laagste barometerstand 729.8 m.M. Jan Mayen. Verwachting: krachtige tot matigen wes telijke tot zuidwesteiyken wind, aanvanke- iyk opklarend, later weer toenemende be wolking, waarschyniyk weinig ol geen regen, later weer kans op neerslag, aan- vankeiyk zachter. Geseind van De Bildt heden te 7.45 uur aan alle posten: WEEST OP UW HOEDE! De rectoren van alle Weensche Hoogescho len hebben gisteren besloten de inrichtingen tot nader order te sluiten. Alleen studenten die voor een examen of promotie worden op geroepen zullen toegang hebben. Hoover heeft een proclamatie uitgevaar digd, waarin hy op grond van een verorde ning van Juni 1926 bepaalt dat op 11 No vember, den wapenstilstandsdag, op alle re- geering'sgebouwen de vlag zal worden gehe- schen. De bevolking wordt uitgenoodigd in de scholen, kerken enz. den dag te herdenken waarop de oorlog eindigde. De president zal op 11 Nov. in een verga dering der American Legion een rede hou den over de buitenlandsche politiek der Ver. Staten. Hoover spoort tot deelneming aan WASHINGTON, 7 Nov. Reu'er Hoover heeft een proclamatie uitvaardigd, waarin hij de natiën uitnoodigt tot deelne ming aan de wereldtentoonstelling te Chi cago in 1933 ter viering van den honderd sten jaardag van de instelling van bet ge meentebestuur van Chicago. Te Chicago is een bedrag van 5.000.000 p. st. bijeengebracht voor de tentoonstelling waarvan Rufus Dawes. (de broeder van ge neraal Dawes) de leider zal zijn. Vier der ontsnapten weer ingerekend BOEKAREST, 7 November. Woffbureau. 20 gevangenen zijn vanmorgen uit een in bet midden der stad gelegen gevangenis ont snapt. nadat zij den dienstdoenden beambte gekneveld en in een zeil geborgen hadden. Bij de ontvluchten bevinden zich 2 beruchte bende-aanvoerders, die langen tijd Noord Boekowina geterroriseerd hadden. Tot op heden zijn 4 der uitgebroken ge vangenen weder teruggebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1