Uit het Roomschs Voetbal":amp R. K. F. DERDE BLAD MAANDAG 11 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 H. F. C.Enschedé 01 HVVHaarlem 54 (na verlenging) A. D. O. —EDO 4—2 Reserve le klasse Stormvogels IIH. F. C. II 3-1 AFC II—EDO II 2—1 Tweede Klasse H. V. C.Bloemendaal 11 Derde Klasse AmstelSchoten 46 Blauw-WitTufnell Park 1-1 Argentinië slaat Peru Haarl. Voetbalbond ,Tram- en Spoorweg competitie" .H.T.M. (Haag)- 5—3 D. H. L. I.—T, Y, B, B, I 2—2 District Leiden R. K. S. V. „Santpoort R.K.V.V. „Concordia" Uit het Geel-Zwartkamp H. B. C. IIR. K, V, Z, I 3—0 D. H. V. B. Alliance IHBC Ila 45 R. K. V. V. „A. D. O. Victrix ID. S. S. I 01 R. K. V. V. Alliance J. Kr. Uit het Berkenrode-kamp Een verdiende overwinning voor Enschedé Voor een vriendschappelijken wedstrijd, want aldus kunnen wij de jubileum-wed strijden wel beschouwen, was vrij veel publiek aanwezig. Enschedé heeft een bij zonder goeden indruk gemaakt. Het elftal bestaat uit een stel stoere knapen, welk naast het noodige enthousiasme, goed spel vertoonde. Het onderling verband is uit stekend. De voorhoede speelt goed samen, terwijl de half-linie doet wat van haar ver- eischt wordt. Zij treedt zoowel aanvallend als verdedigend op. De beide backs zijn goed zonder meer, terwijl de doelverdediger ook voor zijn taak berekend is. Over de verrichtingen van de thuisclub zijn wij minder te spreken, althans wat den aanval betreft. Met uitzondering van het laatste kwartier heeft de Haarlemsche aanval vrijwel niets gepresteerd. Er is meestentijds op H.F.C.-helft gespeeld. Schieten was echter ook bij Enschedé niet het sterkste punt, waardoor v. d. Meulen, hoewel veel toch niet al te lastig werk heeft gehad. De leiding was bij scheidsrechter Bos, hetgeen gewoonlijk een gemoedelijk ver loop beteekent. Ruim twee uur stellen de volgende elftallen zich op H.E.C.: v. d. Meulen v. d. Lee v. Baasbank Jongeneel Lamp Marchant Reijdon, Daniels, Kruyt, Miezerus, v. Pa- reeren. Enschedé v. Rijn Stuve Nagels Temmerman Veldkamp Domstra v. Wellink, Mellig, Plas, Trölichs, Nagels. Enschedé trapt af, en de eerste aanval loopt op "een hoekschop uit, welke verwerkt wordt. Dan doet H.F.C. een uitval, waarbij Miezerus over schiet. Even gaat het spel verdeeld op en neer, maar al heel spoedig verkrijgt Enschedé overwicht. De Haarlem sche aanval kijkt meer toe dan dat zij actief optreedt. Vooral de rechtervleugel der Oos telijken is gevaarlijk en Nagels speelt als 't ware met zijn bewakers. Na 8 minuten heeft Enschedé succes wanneer Mellig op korten afstand v. d. Meulen het nakijken geeft, (ox). Kort hierop doelpunt Enschedé weer, maar Bos heeft buitenspel gecon stateerd. Bij een H.F.C.-aanval denken wij den gelijkmaker te zien komen, te meer waar de Enschedé doelman ver is uitgeloopen, doch Kruyt schiet helaas naast het verlaten doel. Het aantal hoekschoppen, vooral op het H.F.C.-doel is legio, alle echter zonder succes. Enschedé is en blijft sterker, maar schie ten blijkt niet het sterkste punt. Werd al eens goed gericht, dan was v. d. Meulen steeds op de uiste plaats. Rust komt met xo. Het begin van de tweede helft is vrijwel eene herhaling van te voren. De Enschedé'ers het meest aanvallend, zonder dit in succes uit te drukken, zoo verstrijkt ongeveer een half uur. Dan begint het publiek luide de Haarlemmers aan te moedigen en dit schijnt te helpen. De H.F.C.'ers bestoken althans nu het Enschedé-doel, maar de Oostelijke ^Verdediging weet steeds tijdig te onderbre ken. Enkele malen heeft H.F.C. niet veel geluk. Lamp lost eenige fraaie schoten, die de Enschedé-doelman keurig keert. Ook de Haarlemsche achterhoede wordt nog even aan den tand gevoeld, maar ook hier blijft verdediging aanval de baas. Onder groote spanning komt het einde met een alleszins door Enschedé verdiende over winning. Hiermede verkrijgt zij de verguld zilveren medaille welke de N.V.B. voor eind overwinnaar in iedere groep beschikbaar heeft gesteld. Uitblinkers bij H.F.C. waren er niet, het geheel maakte een zwakken indruk. Enschedé bleek een fair spelend tegenstander. Haarlem haalt een 41 achterstand in Na de overwinning in de eerste ronde van de N.V.B. jubileumwedstrijden op Vitesse in Arnhem bracht ook de tweede ronde voor de roodbroeken een uitwedstrijd thans tegen H.V.V. in Den Haag. Na eenige jaren afwezig heid speelde Haarlem weer eens op het ter rein aan den Wasschenaarschenweg en vond daar wel buiten het terrein veel veranderd, maar binnen de hekken was alles nog als vroeger. Wij noemen hiervan slechts dat ook de jongere geel-zwarte generatie er slag van heeft uit een scheidsrechter en een wedstrijd meer te halen dan de bezoekers waardoor het kloppen van den Wassenaarschen Leeuw in eigen hol als een flinke prestatie kan wor den aangemerkt. Dat het Haarlem-elftal in de nieuwe op stelling hiervan bijna slaagde en eerst in de vierde verlenging van TA minuut werd gesla gen en dan nog wel door een in strijd met de spelregels gemaakt doelpunt geeft voor de komende wedstrijden vertrouwen. De nieuwe opstelling gaf over het alge meen meer voldoening dan de vroegere combinaties. De Vries was ditmaal minder betrouwbaar dan wij van hem gewend zijn al deed hij ook nu weer enkele malen uitstekende dingen. Beide backs waren trapvast en goed op dreef. In de middenlinie was De Vos zeer goed. Iseger begon op zijn nieuwe plaats wat vreemd maar wist zich spoedig aan te passen waarbij vooral de wijze waarop hij den aanval steunde viel te prijzen. Goed hart voldeed wel op de spilplaats. In de voorhoede was Oldenburg weer een prima vleugelspeler en ook Verwaal komt er beter in nu hij rechtsbinnen staat. Breeuwer en Huisman waren niet in hun besten vorm. Kammeyer moet als linksbui ten niet te dikwijls teruggaan om den bal rechts voor doel te kunnen plaatsen want het voordeel van zijn snel opbrengen gaat hierdoor verloren en de binnenspelers komen buitenspel te staan. Scheidsrechter Van Gessel heeft een eer vollen staat vah dienst maar van de laatste wedstrijden die wij van dezen fluitist zagen was de indruk lang niet onverdeeld gunstig. De opstelling der elftallen was: H.V.V. Rekkers De Granada Neuerburg Colthof Roelfsema Beukema Snouck Hurgronje v. d. Bosch Pasteur Jansen Vis Kammeyer Huisman Breeuwer Verwaal Oldenburg De Vos Goedhart Iseger Moolenaar P. v. Daalen Haarlem De Vries Haarlem speelt voor de rust tegen den wind in wat geen bezwaar blijkt om direct tot den aanval over te gaan. Rekkers moet spoedig handelend optreden en tot tweemaal toe weet een H.V.V.-achterspeler den bal uit den doelmond te koppen. De H.V.V.-aanval speelt vrij mat en men tracht steeds den bal op Max Jansen's linkerschoen te plaatsen wat niet al te best lukt, want P. v. Daalen en A. Moolenaars grijpen succesvol in. Haarlem is sterker maar de H.V.V.-backs zetten Breeuwer nogal eens buitenspel. Een schot van Huisman wordt nog juist via den paal gestopt, maar na 20 minuten plaatst Huisman den bal naar Oldenburg die Ver waal een goede kans tot scoren geft, waar van deze gebruik maakt om met een goed schot Rekkers te passeeren 01. H.V.V. komt dan meer in den aanval en nadat De Vries een uitstekend schot van Pasteur keurig heeft gestopt geeft Snouck Hurgronje 5 mi nuten voor de rust een afgemeten voorzet waaruit Jansen hard inschiet. Rust 11. Na de hervatting speelt P. v. Daalen spil en Goedhart achter. Het begin is geheel voor Haarlem en binnen 5 minuten krijgt Haar lem 4 hoekschoppen te nemen. Plotseling een uitval van H.V.V. en wanneer De Vries den bal uit een voorzet van links laat glip pen schiet v. d. Bosch in 21. Goedhart en P. v. Daalen wisselen weer van plaats. Ver waal komt na een goeden aanval alleen voor het H.V.V.-doel maar zijn schot springt van den paal het veld in en uit den volgen den tegenaanval schiet Jansen via den paal in het Haarlem-doel 31. Breeuwer krijgt een kans maar wordt vol gens de regels der kunst „gemangeld". Iseger maakt een fout" en Jansen kan er rustig 41 van maken. Haarlem komt dan krachtig op- VI 11 Nov. zetten en de goed steunende middenlinie stelt de voorhoede tot een regelmatig offen- sif in staat. In deze periode spelen enkele H.V.V.'ers niet zachtzinnig waarop enkele Haarlemmers zich evenmin onbetuigd laten. Breeuwer krijgt enkele kansen maar wordt vastgehouden als hij wil schieten. De druk op het H.V.V.-doel wordt steeds grooter en Granada plaatst ten slotte een voorzet van Oldenburg in eigen doel 42. Haarlem blijft sterker en Oldenburg loopt door alles heen 43 om 5 minuten voor tijd met een scherp schot gelijk te maken. In de volgende verlenging is de strijd zeer spannend maar ondanks Haarlemoverwicht wordt er niet gescoord. In de tweede verlen ging gaat een hard schot van Verwaal juist naast en mist Vis een prachtkans. In de laatste minuut van de 3e verlenging passeert Oldenburg opnieuw Rekkers maar Granada weer op onbegrijpelijke wijze al vallend den bal uit het doel te koppen. In de 4e en laat ste verlenging krijgt H.V.V. een hoekschop te nemen. De Vries wordt hoewel hij geen bal heeft opzij gezet en de bal gaat in eens in het doel. Van Gessel geeft echter goal 54. Een reuze blunder Vriendschappelijk In het Zuidersportpark werd deze wed strijd gespeeld onder leiding van den heer Pieper. Deze wedstrijd leek geenszins op een gewone vriendschappelijke ontmoeting in- plaats van een slap en gemoedelijk partijtje was het een ontmoeting vol vuur en geest drift en werd er tot de laatste minuut strijd geleverd. De volgende elftallen stellen zich op: Quax v. Es De Graaf v. Marum Ramaker Breitner G. Tap v. Os W. Tap De Roo Vermeer H Oomen Perukel Jr. Steffens Tanis Koene C. v. d. Laan Perukel Sr. v. Worden v. Weeren Kuyl De Kiefte A.D.O. is volledig en E.D.O mist nog steeds Dinklo en Boeré, terwijl Tanis' weer op zijn oude plaats staat en v. Norden de reehtshalfplaats bezet. Het spel wordt flink open gehouden. De spelers moeten eerst nog wat aan het gladde veld winnen, waardoor de achterhoede telkens op het beslissend mo ment kunnen ingrijpen. Het eerste schot dat, hoewei niet op doel, rakelings naast gaat komt van den voet van Schenner, even daar na lost v. Os een goed schot dat De Kiefte goed houdt. Was eerst E D.O. iets in de meerderheid thans komt A.D.O. meer in den aanval. W. Tap plaatst goed naar de vleugels en uit een voorzet van G. Tap scoort De Roo ineens. Het spel wordt steeds boeiender en we zien uitstekende staaltjes voetbal. Voor doel worden de kansen echter niet benut. E.D.O. heeft thans het beste van het spel maar men benut de kansen niet. Met de rust is de stand nog steeds 10 voor A.D.O. De tweede helft begint met eenig overwicht van A.D.O. Een door W. Tap behendig vooruitgespeelde bal doet ineens een gevaarlijk moment voor het E.D.O.-doel ontstaan, doch De Roo schiet hoog over. E.D.O. herstelt zich en ineens worden de aanvallen van de roodzwarten uiterst ge vaarlijk, uit een voorzet van H. Comen schiet Perukel den bal onhoudbaar langs Quax. Telkens komt nu de E.D.O. aanval terug en Steffens benut ineens een voorzet van Perukel 21 Weer zit de E.D.O.-aanval op het Haagsche doel en Quax loopt ver uit, Perukel Jr. zet voor en Tanis trapt over het verlaten doel Dan krijgt W. Tap een pracht- kansje als hij alleen voor De Kiefte komt, doch zijn schot komt tegen den paal. Perukel weet dan eenige spelers te passee ren en maakt op keurige wijze het derde doelpunt voor E.D.O. De strijd is zeer vlug en A.D.O. werkt hard om aan de vrij zekere nederlaag te ontkomen. E.D.O. weet echter de score op 41 te brengen als Oomen zelf in een goeden stand om te schieten af geeft, aan den in betere positie staanden Steffens die Quax eens kans gaf. Nog wil A.D.O. trachten op te halen en hoewel de tijd ver strijkt verslapt het geen oogenbllk en kort voor het einde weet v. Os den stand op 4—2 te brengen te brengen, waarmee het einde komt van dezen nuttigen oefenwedstrijd. Na eenig krachtverkennen gaat het spel al spoedig gelijk op. De Haarlemmers spe len technisch beter dan de thuisclub maar deze is voor het doel het gevaarlijkst, on danks het feit, dat haar half-linie, die voor twee-derden uit achterspelers bestaat, wei nig steun verleent. Het minst slecht in dit opzicht is nog Heilig, maar v. d. Lugt aan den anderen kant brengt er weinig van te recht. Met een mooien kopbal weet Lang broek, de plaatsvervanger van Hoogerduin, het eerste doelpunt te maken, terwijl de zelfde speler met een zeer mooi schot den voorsprong zelfs tot 20 weet op te voe ren (20). H. F. C. speelt zeker niet min der, maar haar voorhoede is niet doortas tend genoeg om Blinkhoff c.s te passeeren, of het De Waard bijzonder lastig te maken. Voor rust weet Van Pel na flink doorzetten juist even voor den H. F. C.-doelman den bal te bereiken en zorgt er dan voor. dat de rust met 30 ingaat. Na de thee gelooft Stormvogels het wel en speelt ook H.F.C, aanvankelijk niet zoo enthousiast als voor de rust. Toch zien de Haarlemmers door toedoen van hun linksbuiten kans een alleszins verdiend te- genpunt te maken, onhoudbaar voor De Waard (31). Tegen het eind brengt de Stormvogels— linkerwing nog wat leven in de IJmuider brouwerij, maar de H, F, C.-defensie laat zich niet meer passeeren, zoodat het einde komt met 31. In een wedstrijd, waarin het geluk geheel aan de zijde van A. F. C. was, heeft E. D. O. maar net verloren. Niet minder dan drie penalty's werde er genomen Direct is E.D.O. in de meerderheid en Kaspers kanjert tegen de lat. De keeper van A. F. C. verdedigd uitstekend zijn doel en ondanks het E.D.O.- overwieht, komt de rust met dubbel blank. A. F. C. had wel de kans gehad voor rust, als zij voor een aangeschoten bal een penalty kreeg. V. d. Berg hield het schot ech ter uitstekend. De tweede helft was ook voor E. D. O., met dat verschil dat A. F. C. de punten binnenhaalde. Uit een scrim mage voor doel nam zij de leiding. E.D.O. krijgt dan een penalty te nemen welke Dons in een doelpunt omzette. Men dacht reeds aan een gelijk spel als A. F. C. kort voor tijd weer een penalty kreeg en nu de kans waarnam, zoodat met 21 voor A.F.C. het einde kwam. Met een tweetal invallers deelman Beijk en Lunter waren niet van de partij trok Bl'daal naar Amersfoort om H. V. C. te bekampen. De uitslag van deze ontmoeting, die een buitengewoon spannend karakter droeg, geeft de verhouding vrij goed weer, maar zonder twijfel heeft Bl'daal de meeste kansen gehad om beide punten in de wacht te sleepen. Het begin was sensationeel, want direct na den aftrap neemt de H. V. C.-voorhoede den bal mee en deponeert dezen achter Le ver, maar zeer teresht werd dit doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. De witten spelen met veel élan Een formidabelen kogel van Beyk weet de H. V'. C.-doelman op fraaie wijze te keeren. Veel krachtsverschil is er niet, maar de Bl'daal-aanvallen zijn door het goede spel van de vleugelspelers, Strik en Kam- meijer, veel gevaarlijker. Nadat het H. V. C.- doel eenmaal ternauwernood aan een door boring ontsnapt, gelukt het eindelijk F. Bak ker, na een goeden aanval Bl'daal de leiding te geven, 10. De H. V. C.-voorhoede speelt in tegenstel ling met de Bl'daal-voorhoede een zeer kort spel en herhaaldelijk komen de witte ver dedigers zegevierend uit den strijd Rust 10 voor Bl'daal. Na de thee komt H. V. C. aangemoedigd door het talrijke publiek, krachtig opzetten, maar het trio Lever, Bakker, Yfs, speelt haar beste spel. Toch kunnen zij niet verhinderen, dat de rechtsbuiten een als voorzet bedoeld schot onhoudbaar inschiet, ofschoon het ons voorkwam, dat een der binnenspelers in bui tenspel-positie stond 11. De strijd om de leiding is zeer interessant. Langzamerhand verplaatst de witte midden linie het spel naar de andere helft. In deze periode is het de H. V. C.-doelman, die zijn vereeniging voor een nederlaag behoedt. Een keurige kopbal van Immer slaat hij schitte rend uit zijn doel. De laatste oogenblikken zijn voor Bl'daal, maar het witte binn=ntrio is met schieten niet fortuinlijk Wanneer de heer Rommers voor het laatst fluit hebben beide partijen de punten gedeeld. In een lastigen uitwedstrijd is het Schoten gelukt, beslag te leggen op beide kostbare punten. Lastig is de wedstrijd altijd door de slechte terreinen die in Watergraafsmeer gelegen zijn. Desondanks viel het ons toch niet zoo tegen als wij aanvankelijk gedacht hadden. Als om twee uur beide elftallen staan opgesteld heeft Schoten 2 invallers voor Koeleman en Lohman, die juist voor 't begin een blessure opliep. Schoten heeft het eerst het voordeel van den wind, en komt al direct gevaarlijk voor het Amsteldoel. Spoedig heeft Pilippo met een: keurig schot succés oi. De verrichtingen van Amstel vallen ons niet mee, en zij zijn dan ook niet gevaarlijk. Daarentegen maakt wederom Pilippo het 2e doelpunt voor Schoten. Amstel onderneemt dan ook eenige aan vallen en uit een daarvan maakt het een mooi doelpunt i2. Dan is het de beurt weer aan Schoten, en de Amstelkeeper, vrij onzeker, moet nog al eens te hulp ko men. Dan krijgt Amstel een penalty tegen zich en Hetem maakt geen fout x3. Am stel brengt er niet veel van terecht, en de b^ide backs missen nog al eens, als Pilippo dan weer een kans krijgt, laat hij deze niet onbenut 14, Uit een goed opgezette Schoten-aanval weet de Goede den uitgeloopen keeper te verschalken. Spoedig is het dan rusten, en met een nuttigen voorsprong wordt van doel verwisseld. Nu heeft Amstel het voor deel van den wind, en het tracht het spel te forceeren, wat hun ten deele gelukt. Al spoedig maakt Amstel er 25 van, en wanneer Amstel dan nog een penalty te nemen krijgt, die benut wordt, ziet het er rooskleurig meer uit 35. Toch weet Schoten het spel weer te verplaatsen, en uit een voorzet van Cyon scocrt Hetem ten 6e male. Uit een aanval der Amster dammers, weten zij nogmaals Boeser te passeeren 46. Als Cyon dan nog een prachtkans krijgt om no. 7 te scoren, en deze niet benut, is spoedig het einde daar, en heeft Schoten welverdiend gewonnen. De uitslag van den te Amsterdam gespeel den voetbalwedstrijd tusschen Blauw-Wit en het Engelsche team Tufnell Park luidt: 11. De ruststand was 0 In een wedstrijd om het Zuiü-Amerikaan- sche kampioenschap sloeg Argentinië Peru met 30. ia. lb. UITSLAGEN IIAARL. V. B. Haarlem 3a—E. D. O. 3 Haarlem 4Stormvogels 3 R. C. H. 4Haarlem 3 DamiatenI. V. O. E. D. O. 4—R. C. H. 3, uitgesteld. Bloemendaal 2Schoten 2 RipperdaKennemers 2 3—3 0—1 0—4 5—3 1—1 2—3 2a. 2b. 2c. 2d. 3a. 3d. 3e. Schoten 2aR. C. H. 7 D. I. O. 2Bloemendaal 4 SwastikaSchoten 3 E. D. O. 5—V. V. H. D. O. A.—R. C. H. 5 R. C. H .6Zeemeeuwen 2 Haarlem 6D W. O. R. C. H. 9—E. H. S. 3 V. V. H. 2—E. D. O. 7 D. W. O. 3Zeemeeuwen 2—4 1—6 0—0 3—2 0—3 1—2 1—5 1—5 1—3 0—3 Beide ploegen tellen eenige invallers. De N.Z.H. is terstond in de meerderheid en reeds spoedig benut Ruigrok een fraaie troughpass (oi). Zeer kort hierna valt N.Z.H. een penalty ten deel, welke onberispe lijk door Bavelaar genomen benut wordt en N.Z.H. aldus met 2—0 de leiding heeft. „.H.T.M." tracht wel het spel te verplaatsen, doch de N.Z.H.-achterhoede ontneemt steeds op het juiste oogenblik de H.T.M.-voorhoede de kans, 2oodat met 2o voor H.Z.H. rust in gaat. Na het kopje thee krijgen wij wederom terstond vele goede aanvallen der N.Z.H.- voorhoede en Ruigrok ziet dan ook kans, na verschillende H.T.M.-spelers keurig ge passeerd te zijn, den voorsprong te vergroo- ten (o3). Dit wordt H.T.M. toch te bar. Een ware belegering op het N.Z.H.-doel volgt thans en doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. Beruggemans weet voor H. T. M. dan ook met twee fraaie schoten, kort achter elkaar, den achterstand te verkleinen tot 23. Wanneer IT. T. M. dan een penalty te nemen krijgt, faalt Bruggemans niet en de stand is gelijk (33) N, Z. H. geeft zich dan blijk baar gewonnen door dezen tegenslag en de H.T.M.-voorhoede heeft geen moeite, on danks het schitterende werk van den N.Z.H.- doelman, nog tweemaal te scoren zoodat het einde dezer ontmoeting me' 53 voor H.T.M. komt, welke hiermede verdiend gewonnen hebben. dat de rechtshalf een kwartier voor tijd met een ver schot het eenige doelpunt maakt, 01. In dezen stand komt geen verande ring,zoodat D. S. S. met 10 wint. De uitslagen van gisteren zijn: Eerste klasse Limburg: Helios—O.V.C. G.S.V.Caesar Grevenbicht—V.V.H. R.K.V V.L.Marsana Sittardsche BoysValkenburg Eerste klasse Utrecht Wilskracht—R.K.A.VV. Eerste klasse Holland Lisse H.B.C. D.H.L.—T.Y.B.B. L. en S.—V.V.Z. D.E.M.Graaf Willem Tweede Klasse L. V.I.CZwaluwen V.V.A.—Alw. Forward M. ExcelsiorLeiden D.O.N.K.—Graaf Willem 2 Blauw ZwartDuiven 2—1 0—2 1—3 (gest.) 5—1 0—4 3—2 uitgesteld 2—2 0—1 3—1 3—0 4—1 9—4 5—1 2—1 (Maandagmorgen) Het eerste puntje is binnen. Na drie- achtereenvolgende nederlagen bracht de wedstrijd in Delft eindelijk succes, en hoe wel het nog geen overwinning werd, zal die gelijke spel ongetwijfeld het zoo noodigt zelfvertrouwen in het geel-zwarte elftal doen terugkeeren. Reeds in den wedstrijd tegen Graaf Willem bleek het, dat de boys zich aan het herstellen waren, zoodat voor ons deze uitslag niet zoo zeer een verrassing was, alhoewel het behaalde resultaat op het Zoo moeilijk te bespelen Delftsche veld er hier door niet minder fraai om wordt. Over den wedstrijd het volgende Geruimen tijd na den vastgestelden tijd laat de heer Witberg tossen. De elftallen staan als volgt tegenover elkaar. D.H.L. W. Alsemgeest A. Uilenbroeck M. Vervloet N. Nühn F. Uilenbroeck W. Haanappel M. Passé B. v, d. Linden A. Alsemgeest C. Alsemgeest A. Nühn H. Boot G. Slenders J. van Leuven A. de Vries J. v. Honschoten H. Draijer P. v. Paradijs R. Kamer J. de Wit Th. Bloem H. Mooren T.Y.B.B. D. H. L. is volledig, T.Y.B.B. mist Slen ders Jr. In de eerste helft hebben de geel zwarten den wind in den rug. Veel profijt hebben zij daar niet van want de krach tige wind en de uiterst gladde bal belemme ren het spel ten zeerste. De eerste corner op het geel-zwarte doel wordt hen reeds nood lottig, want v. d. Linden plaatst de voor- gezetten bal via de paal in het net (io). Lang pleizier van dezen voorsprong hebben de Delftenaren niet, want v. Leuven benut op fraaie wijze een voorzet van Slenders (ix). De achterhoede van T.Y.B.B. kan nog maar steeds niet met het veld overweg en staat raar te schutteren, doch Mooren in het Haarlemsche doel bezweert in laatste instantie alle gevaar. Eenmaal weet Draijer op het laatste moment een doelpunt te voor komen door den bal voor de voeten van Alsemgeest weg te trappen. Het spel gaat vrijwel gelijk op de Geelzwart-voorhoede speelt goed open spel en nadert dikwijls gevaarlijk dicht het Delftsche doel, doch ook de Hollandsche Leeuwen blijken over een prima doelverdediger te beschikken. Even rust herneemt de thuisclub de leiding, Dra yer wil den bal terugspelen op Mooren, doe» *r* leder blijft in de modder steken, waasvau de toestormende Alsemgeest handig profiteert door Mooren zonder moeite te passeeren. Ruststand 21. Na de doelwisseling blijkt, dat de geel zwarten ditmaal niet van plan zijn te ver liezen. De achterhoede heeft zich geheel hersteld en ondanks regenvlagen en kluiten modder wordt er gespeeld met een bravour die bewondering afdwingt. De Wit voorkomt, op schitterende wijze een derde doelpunt der Dlftenaren, door den bal uit het verlaten doel te koppen. De geel-zwarte voorhoede gaat hoe langer hoe beter spelen en langzaam maar zeker komen de Haarlemmers ver in de meerderheid. De druk op het Leeuwendoel wordt steeds grooter en de verdiende ge lijkmaker blijft dan ook niet uit, als v. Hon schoten v. Leuven in staat stelt den bal met een energieke hoofdbeweging achter Alsem geest te deponeeren (22). Ook de restee- renden tijd domineeren de boys gedurig. Even voor tijd verwachten wij nog het win nende doelpunt als Boot en v. Leuven maar voor het intrappen hebben, doch elkaarin den weg loopen belet zulks. Het einde komt met onveranderden stand. Geel-Wit 4—B. S. M. 4. Concordia 3Alliance 4. klasse. 3-de Geen wedstrijden. Boete's. No. 1. Onze Gezellen wegens niet inzenden Elftal-opgave November 2. No. 2. Onze Gezellen wegens niet inzen den ruilforinulier, Onze Gezellen 5—V. V. F. 2, 3 Nov. 1. Wedstrijden Zaterdagmiddag Hiermede wordt den secretarissen verzocht bij nun juniorenleden te informeeren, of zij ook Zaterdagmiddog kunnen spelen. Met bovenstaande gegevens moeten de Vereenigingen welke in de Junioren-compe titie uitkomen, Donderdag 21 November a.s. ter vergadering komen in de Mil. Vereeni ging 's avonds half 9 uur ter bespreking van de kwestie terreinen. Te laat aanvangen. Nogmaals wijs ik er op, dat de ontvan gende vereenigingen er voor zorgen dat de wedstrijden op tijd beginnen. Zijn de spelers 15 min. na het vastgestel de uur niet aanwezig, dan mag de wedstrijd, wanneer het een voorwedstrijd is, geen door gang vinden. De Junioren-wedstrijden mo gen niet belemmerend werken voor de Se niorenwedstrijden. P. SMIT, Competitieleider. Donderdag 14 Nov. a.s. wordt door het Districtsbestuur een bijeenkomst gehouden in „Den Burcht", des avonds te 8 uur. Tot deze vergadering worden uitgenoodigd de afgevaardigden der vereen:gingen. ressor- teerende onder het District Leiden. Op deze vergadering zullen besprekingen gevoerd worden naar aanleiding van de op 16 Oc tober 1.1. gehouden vergadering het District Leiden in Zomerlust. Het Districtsbestuur verzoekt allen beleefd tegenwoordig' te willen zijn, m verband met een goeden gang van zaken m het Leidsche District, waardoor de laatste hinderpalen uit den weg worden geruimd. Allen dus aan wezig Donderdagavond te 8 uur in „Den Burcht" te Leiden. Volendam ISantpoort I 32 D.O.S. ISantpoort II o2 Santpoort 4O.G. III 22 Santpoort 5Alliance III 22 Vier van de acht te behalen punten in de wacht gesleept, nu het kan er mee door. Het is ons ie niet mogen gelukken, zelfs gelijk te spelen, hoewel het hun toekwam, jammer dat de 3e (ofside) goal der tegenpartij niet geannuleerd werd. Het was een prachtwed- strijd, naar ik hoorde. Het 2e heeft zich kranig gehouden ondanks het absent zijn van eenige spelers, zonder bericht. En dan ons vierde, wat zeg je me daar van Gaan jullie je leven beteren, nu het is tijd hoor, het tocht te veel op de onderste sport, vlak bij de uitgaansdeur. Als jullie willen, kan er nog wel iets bereikt worden, maar dan wat vlugger spelen het gaat nog zoo laks. Onze junioren wisten gelijk spel te bewer ken: als de midvoor wat meer samengespeeld had, hadden ze kunnen winnen. Dus mid voor, niet zoo alléén, hoor. Nota s.v.p. Bij eventueel verhinderd zijn verzoek ik allen zoo spoedig hiervan bericht (per briefkaart) te sturen, met vermelding van reden. Donderdags hebben jullie je kaart, dus kan ik Vrijdags afbericht hebben, als de wil er maar is. Het is niet leuk, als ik 's Woensdagsavonds 3 uur zit te schrijven, om alles voor elkaar te krijgen en ik krijg dan Zaterdagsmiddags om 4 uur nog een afbericht of in 't geheel niet CHRIS. Het Vitesse-terrein blijkt ook al niet van de beste te zijn, als op een Zondag,, waarop toch hoogstwaarschijnlijk nergens een ter rein wordt afgekeurd, dit blijkens een be richt van Zondagmorgen voor onbespeel baar wordt verklaard. Intusschen voor Con cordia een gedwongen vrijen Zondag. Het tweede voldeed aan mijn verwachtingen en stuurde Victrix 2 met leege handen terug naar de stad. Als even 2 uur begonnen wordt kiest capt. Remmel den wind aciiter. Ook door dezen steun gaat liet direct al op de Biauw-Zwarte achterhoede af, doch wor den voorloopig nog afgeslagen. Victrix begint zich nu ook te roeren, doch de schutter ont breekt. Dan volgt een mooien aanval van rechts, waaruit Seijsener met een mooi scfios doelpunt. Nu heeft Concordia den smaak te pakken en voor de rust doelpunt het nog tweemaal, eens door een mooien kopbal van Maasdorp en eens door een schitterend schot van de jongste vlegels. Na de rust pakt Victrix goed aan, doch voorbij ReekersHageman komen ze niet. Eerst een kwartier voor net eind zet nun l.b. goed door en het is 31. Kort daarop benut Concordia een zuiveren voorzet van rechts en Concordia is binnen, 41. Ook onze jongsten weerden zich kranig en Loerakkers' kleuters kregen geen kans. Met een 30 nederlaag moesten ze huis waarts. Alzoo 4 van de 4 punten binnen. We gaan vooruit, ja, ja, we gaan vooruit! SECRETARIS Uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden D.H.L. I—T.Y.B.B. I 2—2 T.Y.B.B. 2Alliance 2 12 H.B.C. 4—T.Y.B.B. 5 3—2 T.Y.B.B. 6—B.S.M. 4 2_x Alliance 7T.Y.B.B. 7 11 Om vóór half zes kwam er reeds een tele foontje uit Delft we hebben het eerste puntje Vcor mij komt deze uitslag met on verwacht. Reeds tegen Gr.-Willerc waren de geel-zwarten stukken beter als in de eerste twee wedstrijden en wanneer dat spel ge handhaafd bleef móest succes komen. Het eerste schaap is nu over de brug, één hatelijke nul is er reeds weg. de tweede zal nu wei spoedig volgen. Proficiat Het derde elftal verloor op hef nippertje van Alliance 2 in een plezierig gespeelde wed strijd. Alliance verdiende de overwinning volkomen vooral de voorhoede speelde uit stekend. Doelman Krauwels voorkwam in het laatste kwartier de gelijkmaker. De geelzwarten werkten stuk voor stuk zeei hard, doch combineeren en plaatsen liet dikwijls te wenschen over. Een goede trai ning zou hier m.i. wonderen verrichten. De oudste mnioren zagen zich op het laatste nipperrie een gelijk spel ontgaan, doordat de H.B.C.-ertjes even voor tijd een elfmeterschop wisten te benutten. De uitslag bewijst wel dat het hier gespannen heeft. De staart roerde zich ditmaal geducht. Het zesde speelde voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling en boekte een fraai succes. Met een 31 nederlaag keerden de kleine de Witjes huiswaarts. Aan den Zijlweg streden onze jongsten als leeuwen tegen de kleinste lyceisten. Hun hard werken werd beloond want één puntje werd hun deel. Best gewerkt, iongens HENK. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter E. de Gruyter. Zw. trapt tegen wind in af en de eerste aanval wordt door de H. B. C.-achterhoede onderbroken. H. B. C. is steeds in de meer derheid en enkele goede schoten van het H. B. C.-trio worden door H. Bosch goed weggewerkt. Een kwartier na het begin scoort H. v. Rooden onhoudbaar. Enkele aanvallen van Zw. worden onderbroken dooi de H. B. C.-achterhoede. H. B C. is steeds aanvallend en in deze periode verhoogt H. B. C. haar voorsprong door toedoen van H. v. Rooden, o.i. buitenspel. Even daarna wordt de rust aangekondigd. Na de rust was Zw. eenigszins in de meerderheid, doch wist dit niet in doelpun ten uit te drukken. Tegen de verhouding in verhoogde H. B. C. haar voorsprong. H. B. C. kwam voor het einde weer in de meer derheid, maar wist keeper H. Bisch niet meer te passeeren. Het einde kwam alzoo met 30 voor H. B. C„ wat o.i. wel geflat teerd is, daar Zw. wel een tegenpunt had verdiend. De scheidsrechter leidde naar ieders genoegen. DISTRICT HAARLEM Junioren-Competitie. Programma 17 November. Alliance 3H. B. C. 4. le klasse. D. S. S. 3—T. Y. B. B. 5. B. S. M. 3—R. K. V. Z. 3. T. Y. B. B. 2de klasse. 6—H. B. C. 5. 'n Matige wedstrijd. Alliance was voor rust sterker en Dieber en Vogelenzang maakten voor rust 2 goals. Na rust zakte 't spelpeil van Alliance af en werd T.Y.B.B. sterker. Krouwels kreeg vele schotten te houden en hield ze op 'n penalty na. De limes van Alliance speelden niet genoeg met elkaar samen met als gevolg dat de voorhoede niet zeer productief was. T.Y.B.B. speelde af en toe wat forscb. 't Eerste doelpunt van Alliance was merkwaardig. Hoogeveen trapte den bal tegen de lat en Dieben wist zich zoe op te stellen, dat hij den bal recht in 't doel kon schieten. Uitslagen 10 November A.D.O. 1Onze Gezellen 1 42 V.V.Z. 2—A.D.O. 2 4—0 A.D.O. 3V.V.Z. 3 oi In een door beide partijen met vuur ge speelden wedstrijd heeft A.D.O. 1 de leiding in haar afdeeling weten te bemachtigen. Reeds in de n beginne was het er al in te zien dat de puntjes dezen keer voor de gelukkigen zouden zijn. D. S S. trapt tegen wind in af en on derneemt de eerste aanvallen, welke ech ter niets opleveren. Don probeert Victrix het, maar brengt het niet verder dan de backs. De spelers hebben veel hinder van 't gladde veld en de achterhoeden hebben dan ook niet veel moeite om de aanvallen at te slaan. D.S.S. is iets sterker, doch weet dit niet in doel punten uit te drukken. Met blanken stand wordt gedraaid. Na rust is het met Victrix gedaan en wordt de druk op hun doel steeds grooter, te meer daar de voorhoede geen oplichting brengt. Eenige schoten vén de D. S. S.- voorhoede belanden tegen paal en lat iot- Secr. J. Krouwels, Langendijkstraat 33 Telefoon 13407 Uitslagen Alliance IH.B.C. Ila 45. T.Y.B.B. Ill—Alliance II 1—2. Santpoort VAlliance III 22. Geel Wit IV—Alliance IV 4—2. Alliance VT.Y.B.B. VII 11. Alliance I wist 4 maal te scoren. Het bleek echter nog niet voldoende om zelfs maar gelijk te spelen. Door eenige zwakke mo menten der verdediging werd H.B.C. in de gelegenheid gesteld vijf doelpunten te fa- briceeren, waardoor All. een paar plaatsen op de ranglijst zakt. 't Tweede speelde een prettigen wedstrijd tegen Pim c.s. Voor rust wisten de lycëisten een veiligen 2o voorsprong te boeken. Na de pauze maakten de Yellows uit een penalty een tegengoal, en daar het binnentrio der groen-zwarten vergat te schieten, kwam er geen verandering in den stand. 't Derde speelde 'n enthousiasten wedstrijd tegen 't ongeslagen Santpoort. Door open samenspel wisten zij echter 2 doelpunten te scoren en daar Santpoort 't ook niet verder bracht, gelukte 't aan de groenzwarten één punt aan Santpoort te ontfutselen. Vierde stelde teleur, door te verliezen van de pauselijken, terwijl de benjamins tegen de verwachting in, eefl Seüjk spel uit 't vuur sleepten. De resultaten waren H.B.C. II—R.K.V.Z 3—0 Alliance—H.B.C. II A 4—5 B.S.M.- H.B.C. III 2—o H.B.C. IV—T.Y.B.B. V 32 Geel-Wit b. IT.B.C. c. 313. Een respectabel lijstje dus weer. Het derde alleen verloor van haar grootste concurrent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 10