De Steden-wedstrijden te Hilversum Leuwe Haarlemsulie Courant AAN ONZE LEZERS DLkDE BLAD MAANDAG 11 NOVEMBER 1929 HOCKEY R.K.S.V. „Onze Gezellen R. K. V. V. Door Samenspel Sterk R.K.V. „Zwaluwen Den Haag levert weer het beste team. Ir. J. Ankerman gehuldigd. R.K.V. V. Geel-Wit GYMNASTIEK Haarlemsche R. K. Gyirm. ,Ursus" vereemgmg R.K.S.V. „D.E.M." KRACHTSPORT BILJARTEN Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen in onze eigen Famos II—M.H.C. III 2—2 Nederl. Dames Hockey Bond WIELRENNEN Haarlemsche Sportvereen. „De Kampioen" Kinderverlamming Dubbele inbraak De aanvaring van de „Atlantide" Alastrim-geval Noord-Holl. Hockey Bond A.M.V.J. III—HBS III 4—3 WIELRENNEN H. S. C. „Excelsior" Bij een voetbalwedstrijd doodgebleven BINNENLANDSCH N' De bestelling va^ voor beel Bloemendaal IV- 14—1 -Amstel II H.B.S. IIFamos III 23 gestaakt bi^rVEElJ ljC. D ofschoon een draw zeker verdiend was. Alle hoop is echter nog niet vervlogen jongens, en als jelui niet slechter speelt als gisteren vóór half-time, dan is er niets te vreezen. Met reservisten te beginnen, brachten verder alle elftallen het volle aantal punten naar huis. De eerste maten werd in vriend schap en vrede gespeeld onder leiding van een prima referee. Voor de zwartjes intus- schen, is er nog niet veel licht te aanschou wen. De „vaderlijke" ploeg stapte van haar 33 af, maar liet niet na, er iets dergelijks voor in de plaats te stellen. De uitslag van 't vierde valt me nog het meest tegen 't is weer op 't kantje af. Tot besluit ontving een geheel nieuw Geel-Wit zonder eer van haar werk, het voor deze gelegenheid nogmaals verjongde C-elftal. 31. G. W. is nu geslagen. Wel weten zij nog eenige malen op te dringen en een corner te forceeren, doch als deze genomen is, fluit scheidsrechte. Klüne, die goed leidde, einde. Het tweede verloor van G.V.O. 2 en ver toonde een treurig partijtje voetbal. Indivi dueel werd er hard gezwoegd, doch alle ver band was zoek. 'n Volgende keer beter, het kan heel goed. Secretariaat: A. L. Dijserinckstr. 39 Uitslagen Zondag 10 November 1929. D.S.S. II—Geel Wit III 8—2 R.K.V.Z. III—D.S.S. III 0—3 De spelers van het tweede elftal toonden voor de derde maal in successie, dat de nederlaag geleden tegen T.Y.B.B. 4, een vergissing is geweest. Tot 7 maal toe wisten zij het doel der Pauselijken te doorboren. Eenmaal was de Geel Wit-back zoo vrien delijk den bal in het uiterste hoekje van zijn eigen doel te deponeeren. Door de correcte leiding en den goeden geest onder de spel s was het voor allen een zeer genoeglijke wedstrijd. Wel een verschil met de vorige week. Het junioren elftal speelde in goeden vorm tegen de Zwaluwen. Vooral het ver band in de voorhoede was goed. De rechts achter zorge er voor niet te ver op te drin gen. Dat kon wel eens noodlottig worden. Eindstand 3o. Secr. Jansteenstraat 44 H.B.C. II—D.K.V.Z. 1 3—0 R.K.V.Z. II V.V.F. I 2—3 R.K. V.V. Jun.—D.S.S. III 0—3. Het eerste speelde een prettige wedstrijd tegen H.B.C. II en kon het niet tot een ver winning brengen. Met een 3o moesten zij het Zwa'uwennest opzoeken. De scheids rechter floot naar alle genoegen.. Het tweede moest tegen wil en dank het ondcsp.t delven tegen V.V.F. I en zag zich zoodoende de beide puntes ontnomen. Volgenden keer beter hoor Ook Topie's c.s. moesten het tegen de S.D.S.-ers af leggen, ondanks het geweldige vuur, waarmede zij speelden. Aldus drie wedstrijden en geen één puntje van de zes binnen. Volgenden keer beter hoor 1 Denken de heeren er om, Donderdag 14 November om 8 uur present te zijn in de St. Bavo. Buitengewone vergadering voor leden en oud-leden. TOON. 21 ii/ii Secr. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13, Haarlem. Uitslagen A.D.O. IOnze Gezellen I 42 Santpoort IVOnze Gezellen III 22 Concordia IIIOnze Gezellen IV 3o V.V.F. II—Onze Gezellen V Het was gisteren een ongelukkige dag voor de zwart-witten, want slechts een puntje was het deel van de vier gespeelde wedstrijden. Het eerste elftal verloor in j een spannenden wedstrijd van A.D.O., dat hierdoor meer kreeg dan haar toekwam. Vrouw Fortuna liet ons in den steek en in plaats van den gelijkmaker in de laatste minuten, toen de Gezellen in de meerderheid waren, doelpuntte A.D.O. na een vluggen doorbraak. Van het spel het volgende Direct wanneer de scheidsrechter begin nen heeft geblazen, werpen beide elftallen zich met vuur in den strijd, met den vasten wil te winnen. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar, doch de voorhoeden zijn j niet bij machte van de gegeven kansen een gebruik te maken. Twintig minuten voor rust heeft A.D.O, geluk, wanneer zij bij een schermutseling voor het O.G. doel den bal langs verschillende beenen in het doel ziet verdwijnen. Lang pleizier hebben zij er niet van want even hierna laat de midvoor van O.G. de A.D.O, defensie zijn hielen zien en met een keurig schot worden beide partijen op gelijken voet gebracht. Direct hierna is het rusten. Na rust gaat het spei weer gelijk op. Weer is A.D.O. de gelukkige, welke de leiding herovert. Dit prikkelt de Gezellen tot nog meer tegenstand en wanneer de links buiten op fraaie wijze Jen bal voorzet is het de snel toeloopende rechtsbuiten die in eens in schiet en wederom de partijen op gelijken voet brengt. 22. Dan ontstaat een vinnige strijd om de leiding. A.D.O. weet dan weer den keeper van O.G. te verschalken en wanneer geheel O.G. is opgedrongen en ieder den verdienden gelijkmaker verwacht, breekt A.D.O. door en weet zich in veilige haven te brengen, 42, waarmede einde kwam. Het derde elftal speelde al een zeer slech ten wedstrijd en gezien de prestatie's van de tegenpartij deelden zij broederlijk de punten. Toch had het beter gekund, jongens. De junioren kregen beiden een nederlaag te slikken. Het vierde verloor met 3o van de Hillegommers. Het was hier een strijd tusschen Goliath en David. Hoe hard er door de kleine Gezellen werd gewerkt tegen de stoere Concordianen moesten zij het afleggen. V.V.F. nam revanche van de geleden nederlaag van de vorige week en nam thans beide punten in beslag. De volgende week beter, Gezellen. 27 ii/n Secr. L. Margarethastraat 1 Uitslagen 10 November Geel-Wit 2Santpoort 3; niet doorgegaan D.S.S. II—Geel-Wit 3 8—2 Geel-Wit IVAlliance IV 42 Geel-Wit VH.B.C.-comb. 312 Geel-Wit 2 kwam er makkelijk af, want Santpoort 3 had geen menschen genoeg en deze strijd wordt dus later uitgevochten. Het 3e elftal had bepaald een „sof-day". Met een achterstand van 21 werd direct na de rust in eigen goal gescoord, waarbij meteen waarschijnlijk het weerstandsver mogen verdween. D.S.S. II nam tenslotte met acht goals genoegen. Met haar nieuwe opstelling sloot Geel- Wit IV als een bus en waar de G.-W.-keeper met z'n omvang de schietkans voor Alliance bijzonder klein maakte is het begrijpelijk, dat de geallieerden het thans moesten af leggen. Dank zij de welwillendheid van H.B.C. kon G.W. 5 ter elfder ure ook nog in het veld treden. Hier deed zich het eigenaardige geval voor dat de doelverdediger van H.B.C. soowat tot aan de bovenlat reikte, terwijl z'n collega aan den overkant nauwelijks één meter wasdom had bereikt. Ik vermoed dat hij, naar aanleiding van de 12 tegengoals, eenige malen in den goal is verdwaald. Jongelui, de volgende maal beter. ALLIANCE I—H. B. C. Ila 4—5 Alliance is er niet in geslaagd, ook maar 'n enkel puntje van de twee te bemachtigen in dezen enthousiasten wedstrijd. Alliance trapt met wind tegen af en is al spoedig in den aanval. Na eenig heen en weer getrap weet Alliance al direct den stand op 1o te brengen. Tot rust blijft H.B.C. iets in de meerderheid, waar het voordeel der wind 't grootste aandeel in had en wordt de stand geleidelijk op 32 in 't voordeel van H.B.C. gebracht. Na rust is Alliance meestal in den aanval, maar door 't verprut sen van eenige „kansen van den dag", wisten ze nog maar éénmaal te scoren. H.B.C. wist nog tweemaal te doelpunten, waaraan Alliance's-keeper wel eenige schuld heeft gehad. We hebben hem wel eens beter gezien. De eindstand brak dus aan met 34 voor H.B.C. Onderaf deeling St. Jozcfgezellen, Beverwijk D. E. M.Graaf Willem D. E.M. 2—G. V. O. 2 3—1 2—3 In een vluggen en aantrekkelijken kamp heeft D. E. M. getoond, haar plaats in de R. K. F. wel waard te zijn. Nu werd weder om gewonnen van Graaf Willem, dat tech nisch een mocie partij voetbal speelde, maar geregeld steeds even te langzaam was voor de vlug en enthousiast spelende D. E. M.-ploeg. De nieuweling in de achterhoede voldeed heel goed, terwijl de halfs goed werk verrichtten, hun voorhoede goed steun den en op alle bedreigde plaatsen aanwezig waren. De voorhoede voldee* in de samenstelling na rust heel goed De rechtere rog was 'steeds gevaarlijk terwijl ook de linksbuiten, met z'n snelle rennen en goede voorzetten, er toen heel goed in was. Het verloop van den wedstrijd was in 't kort als volgt. D. E. M. valt spoedig aan, maar de midvoor schiet tweemaal over. Gr. W. krijgt een corner te nemen, welke niets oplevert. Het spei gaat heel vlug op en neer en vrij spoedig weet de rechtsbui ten voor D. E. M. te doelpunten. Als een D. E. M.-back een G W in het doelgebied van achter aanvalt, is het penalty 11. De G. W. redt eenige malen heel verdienstelijk, echter zet G. W. ook eenige gevaarlijke aanvallen op en forceert eenige corners, welke niets opleveren. Bi) een D. E. M.-aanval kan een G.W.- back den bal nog met den hand uit het doel slaan doch de toegestane strafschop wordt door D.E.M. benut, 21. Na nog eenige aan vallen van weerszijden is het rusten. Na de thee is het spel nog sneller. D.E.M. zet eenige aanvallen op ,wat door G. W. be antwoord wordt. Pels redt eens met moeite, terwijl vlak hierop de D.E.M. midvoor in prachtpositie ver naast schiet. D.E.M. is nu geregeld in den aanval "tl de Haagse he* kee per weert zich kranig Als deze eens gepas seerd is, weet een back nog juist te redden, 'n Mooie G W -aanval strandt op vermeend buitenspel. De Haagsche aanvallen zijn steeds gevaarlijk en eens kan de D.E.M.- i linkshalf nog juist voor een toestormende j Grafelijke redden D.E M. forceert wederom eenige corners er bij 'n sneller aanval van rechts schiet de rechtsbuiten keihard in 1 Secretariaat Vooruitgangstr. 79 Haarlem Voor den voorturners-cursus, het eerste j verdienstelijke werk van onzen turnkring, 1 waren Zondag een bevredigend aantal „Ursia- j nen" tegenwoordig. Gezien de prettige wijze van onderricht en de zeer nuttige lessen voor j velen onzer, twijfelen wij er niet aan of deze cursus moet succes opleveren. Om de veertien dagen heeft zoo'n les plaats in de turnzaal van het R. K. Lyceum aan den Zijlweg. Eventueele gegadigden om nog deel te nemen dienen zich deze week op te geven bij den Secretaris. „PIM" Op den Nationalen wedstrijd in worstelen en gewichtheffen 2de klas, georganiseerd door de A'damsche athleten Club „Hercules" wisten de heeren C. Bekker en H. Hooning, beiden lid der Haarl. Krachtsport Vereeng. „Haarlem" ieder een derden prijs te winnen, resp. in worstelen (vedergewicht) en ge wichtheffen (lichtgew. afd.) Er werd onder hetregl. v d Ned. Krachtsportbond gewerkt, en bij het worste,en werd het Olympisch systeem toegepast n.l. 20 minuten werken Massakamp Lommeroord-Ons Genoegen Tusschen de biljartclubs „Lommeroord", gevestigd in het café-restaurant van dien naam te Heemstede en „Ons Genoegen", gevestigd in café Vaartzicht, Leidsche Vaart te Haarlem, is een massakamp georganiseerd, waaraan door 3 viertallen zal worden deelge nomen. Dinsdagavond zal de eerste ontmoeting plaats hebben tusschen de ie viertallen in café restaurant „Lommeroord", Heerenweg, hoek Kerklaan te Heemstede. De eerste selectie-wedstrijden voor het samenstellen van een Nederiandsch hockey- elftal hebben te Hilversum plaats gehad. Op den voorgrond dient te worden gezegd, dat nieuwe gezichtspunten daarbij niet aan den horizont zijn opgedoemd. De eenige uitzondering hierop was wellicht Dupon van het Haagsche Lyceum, voorzoover het dan nog niet reeds bekend was, dat deze i iongp speler buitengewone capaciteiten heeft. Ziin spel als mid-voor in den middag-wed- strijd Den Haag contra Amsterdam-Hilver- I sum was wel zeer goed 1 Dubbel jammer dat Dupon voorloopig nog niet in aanmerking mag komen voor de oranje trui wegens i studie-redenen. In de ochtenduren werden allereerst j de wedstrijden gespeeld: Amsferdam-Hil- sum tegen Haarlem en Den Haag tegen het Oosten. Eerstgenoemde wedstrijd was zeer tam; j de gecombineerden «paarden zich wellicht voor den middagwedstrijd, in teder geval gaven zit over het algemeen weinig hoog- i staand spel. Haarlem speelde wel in zijn vorm. al is deze vorm dan niet hoogstaand. In techniek was zij beslist de mindere van Amsterdam-Hilversum, wat echter door goed enthousiasme weer eenigszins werd wegge- cijferd. Tot rust bleef de score nog geheel I blank, ook al dank zij het zeer nuttige spel I van de Haarlemsche achrerhoede en de kee- j per, die ook thans weer bewees een juiste j kijk op den bal te hebben. Eerst in de tweede helft slaagde Amster- dam-Hiiversum erin een enkel doelpuntje te veroveren door toedoen van Leegstra In den anderen wedstrijd Den Haag het Oosiec bewees het Oosten opnieuw dat haar geregeld contact met het Westen en her buitenland haar naam, als zijnde zwak ker meer en meer gaar wijzigen. Deze ploeg vormde een aantrekkelijk geheel, waarin goede combinatie en goede techniek werden gedemonstreerd. Dat zij tenslotte tegen hef geroutineerde Den Haag met de diverse internationale spelers een 41 nederlaag kreeg, was een te verwachten feit en het duurde nog vrij lang voor bij Den Haag het ijs gebroken was. Toch is het Haagsche team in dezen eer sten wedstrijd niel medegevallen en speciaal met de middenlinie. Er werd niet nauw keurig genoeg gewerkt, wat tegen het Oos ten gerust wel zijn nut had. Dat slechte af werken was aanvankelijk ook een gebrek van de Haagsche voorhoede, wat eersf later verdween. Voor de rust werd tweemaal door Den Haag gedoelpunt; eersr door Dupon uit een buitengewoon moeilijke positie, ciaarna nog eens door v. Voorst van Beest als de keeper niet afdoende wegwerkt. In de tweede helft gaat het iets beter, doch niet nadar het Oosten een tegenpunt gescoord heeft, dat op fraaie wijze door Roes werd geproduceerd. De 41 eindstand werd dan nog door v. d. Robaert en Dupon verkregen. Na de lunch ving de „tweede ronde" aan, doch voordien werd Ir. J. Ankerman nog gehuldigd naar aanleiding van zijn a.s. ver trek naar Indië. Bij monde van den Bonds voorzitter werd Ankerman geroemd als prettig mensch. die veel voor de naam van hockey-Holland heeft gedaan door zijn uit nemende prestaties. Als aandenken aan zijn hockey-tijd, doch ook als dank voor zijn verrichtingen ten bate van het Neder- landsche hockey-spel, werd Ir. Ankerman oen kleerborstel met zilveren handvat aange- boden. De captain van het Nederlandsche hockey- I elftal, de Waal, sprak zijn hockey-makker op ongeveer gelijke en even hartelijke wijze toe onder aanbieding van een „toevallig" gelijksoortig cadeau, een hoedenschuier met zilveren handvat. Daarna werden de wedstrijden weer ver volgd niet het Oosten tegen Haarlem en Den Haag tegen Amsterdam-Hilversum. Hier van is de eerstgenoemde wedstrijd verre de minste geweest. Vooral in het Haarlemsche team werd zeer futloos gespeeld, waar het Bloemendaal-trio Berkhout-Andre de la Porte en Mulller von Czernicki een gunstige uit zondering op maakte. Het Oostelijke team kreeg volle gelegenheid haar kracht te ont plooien en gaf Haarlem met 41 blijk niet onder te doen voor een Westelijke eerste klasser, al is Haarlem daarvan dan niet de sterkste representatie. De wedstrijd Den HaagAmsterdam- Hilversum was wel de beste, snelste en spannendste wedstrijd van den dag. In deze beide teams zitten de internationale krachten bijeengegaard. Te meer nog nu het Haagsche team een kleine omzetting had ondergaan. In de voorhoede was n.l. v. d. Rovaert naar de mid-haii plaats verhuisd, zijn vermoede lijke plaats in het nationale team na het ver' trek van Ankerman. Deze was nu kanthalf geworden ten koste van v. d. Kloes. die werd ingewisseld tegen Jannink uit het Oostelijke team. Deze international, oud-Amsterdam mer, thans Enschede-speler kwam in het Haagsche team op den rechtsbinnenplaats te staan, terwijl Dupon als midvoor ging fun- geeren. Het verloop van den wedstrijd was een voortdurende climax van goed spei, tech niek en snelheid. De snelle aanvallen van beide teams, waarbij de watervlugge Hage naars we) bijzonder opvielen, worden rot de rust door de verdedigingen in bedwang gehouden, al komen aan beide zijden steeds de teepers in het geweer. In de Haagsche voorhoede schittert Dupon door goed spel- verdeelen en op zijn tijd goed solo-spel. Zijn doorbreken door de Verdediging was telkens buitengewoon en zijn handigheid met de bal is ongelooflijk. De strenge bewaking was voor hem dan wel noodig wilde het Amsterdamsche doel van zijn harde en juiste gerichte schoten bevrijd blijven. De nieuwe spii v. d. Rovaert viel aanvan kelijk niet mede ook ai omdat Ankerm„n Sr. nog weinig gewend bleek als kant-halt en nog een beetle als mid-half meehielp. Eerst na de russi ging dar veel beter. In de tweede speelheift toch werd het peil steeds meer opgevoerd, zoodat het reeds boven het normale ie klasse-peil. De voort durende stooten op het Amsterdamsche doel konden tenslotte niet weerhouden wor den. Een strafcornei schiet Ankerman op keurige wijze hard in. Bij de andere wedstrij den was op dit punt nog zeei véél te leeren. Nu het eerste schaap ovej den dam was. proefde Den Haag nog meer vleesch! Hoe de Waai en Leembruggen, incluis Harde- beck zich ook uitnemend weerden, Jannink slipt ondanks alles door alles en geeft Harde- beck opnieuw het vischgenot. Tenslotte wist v. Joorst van Beest nogmaals te scoren Van de Amsterdam-Hilve sum combinatie moeten nog speciaal genoemd worden de beide kanthalfs C. v. d. Hagen en v. Lierop en de links-uiterst v. Erven Dorens. Bij Den Haag was vooral de rechterwing Maas- Jannink ongemeen gevaarlijk; verder was het geheele team buitengewoon goed; onge twijfeld het beste team van den dag l De proef-elftallen samengesteld! De proef-elftallen A en B werden nog Zondag vastgesteld, welke op 1 December nog een selectie-wedstrijd zullen spelen. Het A-elftal is kennelijk het a.s. Neder landsche hockey-elftal. De beide teams zijn: A-elftal: doel: Hardebeck. Achter: de Waal en Tresling. Midden: C. v. d. Hagen, v. d. Rovaert en v. Lierop. Voor: Maas, Jannink, J. v. d. Hagen, v. Voorst van Beest en v. Erven Dorens, B-elftal: Doel: Berkhout. Achter: Mangelaar Meertens en Toussaint. M dden: Leegstra, v. d. Klaes en Anker man Jr. Voor: v. d. Wall Bake, Schmidt, Dupon, Kist, en v, d. Haar. BLOEMEDAAL II—M.H.C. II (2—0) Bloemendaal pakt de zaken energiek aan en na 3 minuten spelen reeds krijgt Gunning gelegenheid tot doorbreken en geeft met een vliegend schot aan Bloemendaal de leiding. Dan blijft het spel een tijdlang op en neer gaan, waarbij de Bloemendalers goed samenspel te zien geven. Bij een dezer aanvallen breekt v. d. Stadt goed door, schiet op korten afstand tegen den paal en slaat den teruggeketsten bal langs den gevallen Musschen-keeper in het leege doel. Kort hierop is het rust. Na de rust wordt M.H.C. sterker en Vis- ker krijgt eenige schoten te verwerken, wat naar behooren geschiedt. Dan neemt Bloe mendaal het weer over, vele aanvallen vol gen, maar door te lang treuzelen gaan de kansen verloren. Bij een strafcorner op het Bloemendaalsche doel houdt Visker de bal mooi uit de hoek. Tegen het einde komt weer een Bloemendaal- overwicht, waarbij Jhr. Elias een hard schot van Gunning schitterend stopt. Einde 2o. BLOEMENDAAL III—KIEVITEN x—2 De Kieviten vallen direct na de bully onstuimig aan en de Kadt krijgt vele harde schoten te verwerken, wat hij schitterend doet. Dan komt Bloemendaal er beter in en het spel gaat meer gelijk op. Tien minuten voor rust volgt een goede aanval van Bloe mendaal, waaruit de Graaf aan de thuis club met een hard schot de leiding geeft. Nu komen de Kievitten opzetten, maar door goed verdedigen wordt erger voor komen. Met io wordt gewisseld. Na de rust worden de Kieviten langzamer hand sterker en de Kadt moet vele malen redden. Bij een van de strafcorners op het Bloemendaal-doel verdwijnt de bal in den hoek van het doel. Een aanval van Bloemen daal volgt, waarbij voor open doel leelijk gemist wordt. Hard wordt gestreden om het winnende puntje en de Kieviten hebben succes als de Kadt wat te ver uitloopt en de Vries dan in het leege doel kan schieten. Bloemendaal zet er nog eens alles op. Zij zijn niet van de Haagsche helft af te slaan, maar niets helpt meer, de stand blijft onveranderd. T.O.G.O. Ill—H.B.S. x—4 Het verband in het H.B.S.-team is eerst vrijwel zoe c;i Togo profiteert na 5 mi nuten spelen van een misverstand in de achterhoede. L. ngzamerhand komt H.B.S. er wat beter in, oorri Modlich, de oud- Musschenspeler, in vorm en scoort dan ook na korten tijd Jen kmaker. Na een kwartier komt de tweede g 1 /an denzelfden speler door missen van dé keeper. Togo heeft niet veel meer in te brei. "en H.B.S. heeft het spel geheel in handcr. Ook na de rust speelt H.B.S. ëé.i meer derheids-spel en begaat daarbij 1 de fout de achterhoede te veel in te su.. "~n. Modlich, die natuurlijk voor H.B.S. ëei niet geringe aanwinst beteekent, scoort op regelmatige wijze nog no. 3 en no. 4 na goed samenspel der voorhoede. Er werd zeer streng, doch niet onrecht vaardig gefloten. Wel werd te veel het spel onderbroken. Dadelijk hierna scoort v. Dijken onhoud baar en brengt den stand op I1. Na de rust scoort het sterkere Famos tweemaal, doch H. B. S. weet eveneens een tweeden tegengoal te produceeren. De duisternis belet nu verder spelen, zoo dat met een 32 achterstand voor H. B. S. gestaakt wordt. Op keurige wijze heeft de M. H. C. m zich geweerd en Famos een punt afgesnoept. Na een slap begin komt Musschen in de meerderheid en de middenvoor schiet hard in (01). Nog voor rust maakt Famos uit een strafcorner gelijk. Als met dezen stand gedraaid is pakt M. H. C. enthousiast aan en haar voorhoede die goed samenspeelde, heeft weer succes. Echter slechts kort blijft deze voorsprong bestaan, want andermaal schiet de Famos-linksbinnen hard tegen den Haarlemche doelverdediger. Het einde komt dan met een gelijk spel (2-2). 2e Klasse KIEVIETEN—H.B.S. 3—1 De Haarlemsche dames hebben op het zeer glibberige Kievietenveld verdiend verloren. Nadat beide partijen in de eerste twintig minuten eikaam iets toegeven, slaagt de rechtsbinnen van Kievieten er even voor rust in om haar club de leiding te geven. Na ette lijke valpartijen komt dan rust met 10 in 't voordeel van de thuisclub. Nu pakt HB.S. flink aan en heeft spoe dig succes als Mej. C. v. Hooydonk op fraaie wijze inschiet 11. De rechtsback van Kievieten wijst echter alle volgende aanvallen resoluut af. Even voor tijd heeft Kievieten twee gelukkige mo menten die even zoovele goals beteekenden Het einde kwam met een- verdiende 31 zege voor de thuisclub. H.E.C. II—Rood Wit III 0—0 Door gebrek aan schutters in de voorhoede heeft Rood-Wit het niet tot een overwinning gebracht. De beide backs de dames D. Hooft en A. v. Beeck Vollenhoven zorgden op uitmun tende wijze dat de voorhoede der Haagsche damesscholieren geen kans kreeg. Na de rust komt Rood-Wit flink opzetten en krijgt eenige strafcorners te nemen die echter allen goed weggewerkt worden, door de hechte Haagsche verdediging. Een snelle doorbraak van H.L.C. heeft evenmin succes. Met een puntloos spel komt dan het einde. FIT—H.B.S. II 1—0 H B.S. combineert slecht en mist hierdoor in de eerste helft ettelijke kansen. De zeer slechte leiding was mede oorzaak dat deze wedstrijd niet vlotte. Als met blanken stand gedraaid is, dient het toeval Fit en scoort de rechtsbinnen op gelukkige wijze. De Haarlemsche dames vallen enthousiast. personen aan de drijfjacht hebben deelge nomen, ook een aantal dienaren der wet, onder leiding van den opperjagermeester- wielrijder. In deze straat, waar het bureau helresultaat was een ontmoeting der beide drijfafdeelingen, waarbij heer haas niet te genwoordig was. Doch onvermoeid, met de verrukkelijke gedachte, den haas haast te hebben gehad werd de jacht voortgezet. Het steeds groeiende drijverscorps diri geerde zich in de richting Bezembrug, waar de vroege Kerstsurprise een werftrap af daalde, om een nader onderzoek in te stel len naar een veilige schuilplaats. Maar ook de jagers daalden af en zij zagen.... een toekomstig welriekend boutje zwemmen in een in verleden, heden en toekomst onwel riekende pracht. Door zich snel op de voor zijde van zijn lichaam te vleien, gelukte het den opper-jachtmeester, het dier te be machtigen. De jacht-idealist, die met gepasten trots de werftrap opklom, werd daar door de po litie opgewacht en kon zijn jachtacte niet toonen. Derhalve vond de haas ten politie- bureele in een mandie een gastvrij onder komen en kon het dier rustig gaan zitten opdrogen. Er doen zich eenige juridische moeilijkhe den voor. Van wie is de haasi Naar alle waarschijnlijkheid zal het dier weer op vrije pooten gesteld worden. Laatste Recordritten Kikkert-Beker Ondanks het onaangename weder zijn de laatste ritten verreden en hiermede de ritten voor het seizoen 1929 afgeloopen. De opkomst der renners en belangstellenden was natuurlijk onder deze omstandigheden nihil. Als volgt werd om de 2 minuten voor twee maal Noordwij k gestart Langeveld-Moer- kerk, Voetelink, Gruyters, Schell, Zeulevoet, Coster, Huyvenaar en Sijpestijn. Coster, Sijpestijn en Voetelink staakten den strijd. Uitslag Zeulevoet 2116, Huyvenaar 2243 Schell 2649 Gruyter 3248. Junioren Langeveld 4341 Moerkerk 4446. Dinsdagavond 12 November prijsuitdee- ling en kienavond in het clublokaal. Voor den kienavond wederom fraaie prijzen en rekenen wij op de aanwezigheid van alle leden. Te Beek en Donk (N.-Br.) zijn drie ge vallen van kinderverlamming geconstateerd. Vrij veel buit Vrijdagavond tusschen kwart over zeven en half elf is ingebroken in pand 71 aan de Henegouwerlaan in de woningen van de wed. Benedictus en de familie Bol te Rotterdam. Er zijn deuren opengebroken en verder is in de woningen alles onderzocht en over hoop gehaald. De toegang tot het pand heeft men zich waarschijnlijk met valsche sleutels verschaft. De familie Bol vermist zes bank biljetten van 100 en een aantal gouden sieraden. Ten nadeele van de wed. Benedic tus is o.a. uit een dressoir een aanzienlijke hoeveelheid gouden sieraden ontvreemd be nevens een geldkistje, inhoudende papleren ten name van Benedictus en een portemon- naie met 10. Zaterdag was er 3800 ton lading uit het Italiaansche s.s. „Atlantide", dat door het Italiaansche s.s. „Barbana G." op den Nieu wen Waterweg is aangevaren en bij de Hey- schehaven aan den grond werd gezet, gelost. Alvorens het schip te kunnen bergen, zal eerst de lading kolen gelost moeten zijn. Bovendien moet het water uit de beide ach terruimen worden gepompt, waartoe op het tusschendek een pompinstallatie is aange bracht. Gisteren werd met het leegpompen begonnen, terwijl tevens de lekkage werd ge dicht. Vandaag zou verder worden gelost, waarmee men morgen hoopt gereed te zijn- Woensdag zal dan het schip ter reparatie in een droogdok worden gebracht. &afrv- Dadelijk na het begin gelukt het H. B. S. door de A. M. V. J.-achterhoede heen te glippen en van Kampen geeft met een hard schot H. B. S. de leiding. De achterhoede der gasten was minder safe en twee fouten beteekenden twee goals. Met 2—1 wordt dan gedraaid. H. B. S. zakt af en uit een strafcorner maakt A.M.J.V. den derden goal 31. Even komt H. B. S. weer opzetten, als Mulder en v. d. Kasteele den stand op 3—3 brengen. Ook voor 't einde scoort A. M. J. V. den winnenden goal op zeer fortuinlijke wijze. Einde 43. C. de Nijs wint het kam^ 100 K. M. O.irfi roote belangst Excel- iar langen ajj over 100 K.M. A W. Meng, H. brandie, gebrij H. Stouten g moest Sijt een lekken Meng, Sij lassen, lossen e| de Nij§! de la. op fj In 1 fraa bodd onder' KipsM Te HiUegersberg heeft zich een nieuw geval voorgedaan by een vrouw, die te Den Haag de besmetting heeft opgedaan. Zaterdagmiddag is te Rotterdam de 23- jarige A de Jong, toen hij meespeelde in een voetbalwedstrijd op een terrein bij de Hooge Boomen, kort voor het einde van den wedstrijd plotseling in elkaar gezakt, ver moedelijk ten gevolge van overspanning. Eenige minuten later overleed hij. Op de vraeej- betreffende beeldtele- Reyij Deze wedstrijd was een eenztjdigt vertoo- nmg. Bloemendaal combineert goed en heeft geen moeite met de verdediging der gasten. Voor c'e rust voeren zij de score tot 8—0 op.-Nu slag/n de gasten er eindelijk In den Oranje-keeper te verschalken en de eer te redden. Successievelijk voert Bloemendaal haar voorsprong tot 141 op en behaalt hierme de de beste cijfers In dezen bond. Als eerst om half vier wordt begonnen, vallen de gasten fanatiek aan en slaegn er spoedig ln om de falende H. B. S.-achter- hoede te verschalken en een 1—0 voorsprong te veroveren. H',15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11