Stadsnieuws DERDE BLAD MAANDAG 11 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 4 VRAGENBUS HET P. E. N. De gemeente-begrooting van Bloemendaal Door een beroerte getroffen De autobusdienst DuiniustparkVogelenzang Kerstm'skeuring en tentoon stelling in bet Krelage-huis te Haarlem Vliegtochten NederlandIndië 1929 Het verkeersvraagstuk Kindervoeding Intusschen ban ter nadere inlichting wor den medegedeeld, dat de Nederlandsche in dustrie op het gebied van beeldtelegraaf- apparaten met eigen toestellen niet aan de marbt is. Uit gevoerde besprekingen is voorts komen t st te staan dat in verband met de omstandigheid, waarender de levering moest plaats hebben, de Nederlandsche industrie niet tot eigen aanmaak zou overgaan, doch dat een bestelling aan de door haar vertegen woordigde buitenlandsche firma zou worden doorgegeven. De daarbij genoemde prijs was echter zoodanig, dat een dergelijke levering niet in nadere beschouwing kon worden ge nomen. Vr.: Ik woon in de gemeente Heemstede en ben aangeslagen naar een zuiver inkomen van 1600, heb twee kinderen (waarvan één na Mei geboren v. d. jaar), aftrek daar voor 130. Rijksinkomstenbelasting, hoofdsom en pro vinciale opcenten 13.86. Verdedigingsbe- lasting 3, totaal generaal 16.86. Is dit juist? Ik werk» in Bennebroek, ben dus forens. Is dit bedrag 16.86 dan juist? 2. Hoeveel forens moet ik betalen in Ben nebroek? 3. Ook heb ik andere jaren geen biljet ontvangen, zooals nu. Kan dit hierin zitten, dat ik vorig jaar 4 en nu 7.50 verwoon? n.m. belastingbiljet Aanslagbiljet plaatse lijke inkomstenbelasting tot een bedrag van 19, naar een belastbaar inkomen van 950. 4. Ook heb ik gereclameerd bij de belas tingautoriteiten in Haarlem (schriftelijk) van 1735 per jaar. Ik heb 2 kinderen, een van 2 jaar en een van jaar. HoevTel inkomstenbelasting moet ik beta len? Ik woon te Haarlem. Antw.: 25.86. Vr. betreffende de pensionneering van waterstaatsbeambten en een erfeniskwestie. Antw.: Wij noodigen u beleefd uit deze zaak op ons kantoor te komen bespreken, daar de bijzonderheden, die u mededeelt, niet voldoende zijn om een antwoord te geven. Vr.: Met St. Nicolaas wil ik een pakket met eenige versnaperingen, o.a. chocolade, banket, sigaren, cigaretten, etc. naar het Saargebied zenden. Nu wilde ik gaarne vernemen .hoeveel ik van ieder mag sturen en of er nog invoerrechten op betaald moe ten worden? Antw.: De hoeveelheid, die u zenden wilt, is niet beperkt. De invoerrechten hangen natuurlijk af van wat en hoeveel u stuurt. Aan het postkantoor .afdeeling pakketpost, kan men u allicht nader inlichten. Vr.: Houdt er in Haarlem een advocaat ook kostelocs zitting? Welke uren en datum. Antw.: Alle advocaten houden het zich tot een plicht menschen, die een advies niet betalen kunnen, te helpen. Overigens zoudt u zich kunnen wenden tot het R.K. Bureau voor Arbeidsrecht, dat Dinsdagavonds zit ting houdt in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat, vanaf half negen of tot het consultatiebureau, dat Vrijdags zijtting houdt om half twee in het Paleis van Jus titie aan de Jansstraat. Voor dit laatste moet u voorzien zijn van een briefje van on vermogen, dat u kunt aanvragen ter ge meente-secretarie- van uw woonplaats. Vr.: Is serie 48 no. 44281 al uitgeloot van den Hollandsehen Grondcredietbank? Antw.: Nog niet uitgeloot. de Zomerzorgerlaan het lichaam van een ouden man gevonden. Het bleek te zijn de 82-jarige J. Uitendaal, bewoner van de boerderij „Huis te Bloemendaal". Onmid dellijk werden pastoor Willenborg en dr. Van Beusekom gewaarschuwd, doch de laat ste kon slechts den dood ten gevolge van een beroerte constateeren. De heer Uitendaal was juist op weg naar de kerk, toen de dood hem overviel. Zijn stoffelijk overschot is naar zijn woning over gebracht. Het prov. bedrijf als gros sier en als detaillist. Dr. R. Kuipers te Middenbeemster schrijft aan het „Hdbl." 'n stuk, waaraan het volgende ontleend is Bij het Prov. Electr. Bedrijf van Noord- Holland bestaat naar men weet het streven, om de laagspanningsbedrijven van de ge meenten over te nemen. De gemeentebesturen worden daartoe gedwongen door het feit, dat zij de concurrentie met het provinciale bedrijf niet kunnen volhouden. Zij moeten tegen hooge tarieven inkoopen, terwijl die zelfde leverancier in zijn eigen laagspannings- j gebied aan de afnemers tarieven aanbiedt, die Zondag werd! op den Zeeweg' de 100 K.51.-wedstrijd van de renners club „Excelsior' verreden. De deelnemers gekiekt na den start, gaan beneden de tarieven door zelfstandige G. E. B.'s bij mogelijkheid aan te bieden,14 Augustus, 15 Augustus14 September ja zelfs gaan benr i inkoopprijzen deren 15 September14 October j.l. uitgekeer- gemeenten. j de bedragen respectievelijk 1840, 2387 Dat het P. Fn laagspannings- en 3252, deze post ongeveer 10.000 te gebied zulke lage -tam aanbiedt, is alleen j laag is gesteld. Waar uit de hooge bijdrage j mogelijk, wanneer het P. E. N. voor stroom- blijkt, dat aan een kwartiersdienst geen be- j inkoop een veel lager tarief berekent, dan hethcefte bestaat, zouden zij gaarne vernemen, aan de gemeenten zou opleggen, wanneer deze welke maatregelen B. en W. denken te ne- een eigen G.E.B. exploiteerden. Wanneer men, ten einde te bereiken, dat de financi- wij het verslag van het P.E.Nl over 1928 j eele gevolgen voor de gemeente minder nauwkeurig bestudeeren en de gegevens aan- 1 zwaar komen te drukken. Een uitgaaf toch vullen uit het rapport van het P.E.N. over 1 de exploitatie thansvan de gemeente 1927, het laatste dat verschenen is, bewijzen 2al vorderen, is naar hare meening niet de cijfers, dat erin Noord-Holland met twee j gewettigd en ook niet evenredig aan het maten gemeten wordt, al naarmate een ge- j belang der ingezetenen, bij den autobus- meente zelf exploiteert of haar bedrijf aan dienst betrokken. het P.E.N. heeft overgegeven. Volgens het verslag 1928 bedragen de in komsten van het P.E.N. voor het laagspan- ningsgebied (waar de gemeente „direct aan huis" levert, zonder tusschenkomst van een gemeentebedrijf) f 963.550.31, vermoedelijk inclusief meterhuur. Verkocht zijn volgens dat zelfde verslag 6.961.950 K.W.U., d.i. 13.6 et. per K.W.U. De gemiddelde inkomsten der ö.E.B.'s be- De Commissie zou wel in overweging wil len geven, althans gedurende de winter maanden, desnoods mél uitzondering van enkele uren in en voor- en namiddag, een halfuurdienst in te voeren. Mogelijk dat de ondernemer (de heer Olie) daardoor een te groote reserve aan autobussen zou verkrijgen, hetgeen voor hem financieel nadeel zou beteekenen, doch ais compensatie zou aan Olie gedurende dragen volgens rapport 1927 per K.W.U. j Zomerseizoen 1930 ook vergunning kun 21-75 ct* j nen worden verleend voor het exploiteeren De som der maximale belastingen in d® van een autobusdienst op den Zeeweg. Hier- gemeenten van het laagspamiingsgebied_ van zou zeer waarschijnlijk èn de heer De kampioensrit van de K. N. M. V. De bekende renner v. Hamersveld bij het Drielandenpunt te Vaals tegen mijn aanslag personeele belasting, wijl m. i. dit bedrag ook te hoog was, doch heb hier nog steeds geen antwoord op ontvan gen. Personeele belasting: Huurwaarde 5.50,, Meubilair 1.50, Kinderaftrek 0.98, blijft j 6.02. Ik ben na Mei pas in een woning van 7.50 komen wonen. Is deze aanslag juist? Antw.: 1. Die aanslag is juist; 2. Wij kun- nen u dat niet mededeelen, omdat ons de verordening-van Bennebroek niet bekend is: 3. Uw aanclag in de Inkomstenbelasting heeft niets te maken met de huur, die u be taalt; 4. Ook deze aanslag i# "juist. U zult waarschijnlijk nog wel antwoord krijgen en anders kunt u er eens naar informeeren. Vr.: Ik ben aangeslagen naar een belast baar inkomen van 1000. Ik ben ongehuwd, en moet betalen 67.18. Is dit juist? Zoo niet, hoeveel? 't Is Gem. Inkomstenbelasting. Ik woon te Haarlem. Antw.: Bij een belastbaar inkomen van 1000 betaalt een ongehuwde in Haarlem J 6.70. Vraag: Hoe maakt men zuurkool in, net als dat ze van de fabriek komt? Antwoord4 witte kool :n, 3 savoye kooien, 150 gram zout. 10 gram zwarte peperkorrels. De kool van de leelijke buitenste bladeren ontdoen, fijn snijden en met het zout en de peperkorrels laag om laag in een Keul- schen pot overdoen. Bovenop een extra laagje zout strooien, een plankje en steen er op, en een doek over den pot leggen. Deze laatste ingrediënten op geregelde tijden schoon wasscher. in heet soda-water. Vraag: Ik ben woonachtig te Santpoort en gehuwd sedert 3 maanuen. Nu krijg ik een aanslagbiljet vooi personeele belasting over 6 maanden als volgt: Huurwaarde f 18. meubilair f 3; per jaar f 21; over 6 maanden f 10.50; 110 pCt. voor gem. enz. f 11.50, tonaal voor 6 maanden f 22.05. Ik betaal aan huishuur f 6.50 p. week Antwoord: De aanslag is juist, als u vóór 1 Juli gehuwd bent. Vr.: Ik ben aangeslagen naar een vastge steld zuiver inkomen van 2060 (tweeduizend en zestig gulden). Ik ben in Heemstede woonachtig, ben gehuwd en heb geen kin deren. Hoeveel Rijksinkomstenbelasting moet ik hiervan betalen? Antw.: Aan Rijksinkomstenbelasting moet u betalen 27,72 en 6 Verdedigingsbelas ting. Vr.: Hoe verwijder ik vliegenvuil van een bronzen lamp? Antw.: Met waterstof-peroxyde. Vr.: 1. Hoeveel successiegeld moet betaald worden van 7 duizend gulden als erfsom na den dood van vader voor 3 zoons? 2. Be staat. er een boek bij een uitgever voor het drogen van tuinbloemen? Anwt.: 1. Waarschijnlijk 275. De bijzon derheden, die u mededeelt, zijn onvoldoende om een juist antwoord te waarborgen. 2. Een goede boekhandelaar kan u wel aan zoo'n handleiding helpen. Vr.; Ik ben aangeslagen naar een inkomen het P.E.N. bedraagt over 1927 4140 K.W. Wanneer deze gemeenten nu een eigen G.E.B. bezaten en van het P.E.N. volgens het hoogste tarief den stroom inkochten, dan zouden zij daarvoor aan maximale be lasting hebben betaald f 536.300, voor 7.689.246 K.W.U. a 4)4 ct. f 346.055, voor 1.066.030 K.W.U. a 3 ct. f 30.000, totaal f 912-355- de heer Olie en de gemeente zijn gebaat, dgar de ondernemer op deze wijze vermoe delijk per saldo geen verlies zal lijden, terwijl het voor de gemeente ee„ niet on belangrijke bezuiniging op de te verleenen bijdragen in de exploitatiekosten zou be teekenen. B. en W. antwoorden daarop; Daar de exploitalte van den autobus- iPtvt beufag 'S bi!nateV?n-j1?0" a^s,wat tl' dienst nog maar een paar maanden bestaat P.E.N. thans uit het bedrijf krijgt, incifrief alle distributie kosten en meterhuur. Het daar berekend tarief moet dus veel lager liggen Volgens het gemiddelde tarief, dat door de meeste gemeenten aan het P.E.N. betaald wordt, n.l. f 120 enz. per K.W. en 2% ct. per K.W.U., zou door die gemeenten aan het i P.E.N. aan stroomkosten f 613.146 betaald1 en het resultaat van ds zomermaanden nog niet bekend is, meenen B en W. ook met het oog op den tijd, die noodig is om een dergelijken dienst te doen inburgeren, de dienstregeling nog eenigen tijd zoo te moe ten behouden. Zij nemen aan, dat met de Wintii.rmiaanden en mooie zomor- - r maanden en ook door meerdere bekendheid dit vervoermiddel, het vervoer grooter Het verslag van de financieele commissie Het onderzoek van de ontwerp-begrooting der gemeente Bloemendaal, voor het dienst jaar 1930, heeft de financieele commissie tot de volgende opmerkingen aanleiding gegeven: Alg. Beschouwingen. Bij de algemeene beschouwingen werd door één der leden de vraag gesteld of bij de sa menstelling der begrooting niet had moeten worden rekening gehouden met de fan de gemeente Haarlem nog te ontvangen schade loosstellingen, ingevolge de grenswijzigings- wet 1927, temeer nu tusschen Haarlem en Bloemendaalo omtrent deze schadelonosstel- lingen met uitzondering der bedrijfsschade voor het gas- en waterbedrijf overeenstem ming is bereikt. B. en W. antwoorden: Aangezien slechts officieus overeenstem ming is bereikt tusschen Haarlem en Bloe mendaal ter zake van de schadeloosstelling ingevolge de Annexatiewet 1927 en noch vast staat hoevel Bloemendaal ontvangen zal, noch wanneer dit zal plaats hebben, kan op de be grooting voor 1930 geen rekening met dit be drag gehouden worden. Archief. De commisise geeft in overweging den post: onderhoud gebouw voor de vergadering van den Raad, te verminderen met 1310.zijn de de kosten voor uitbreiding van het archief. Binnenkort zal toch een nieuw raadhuis ge bouwd worden. B. en W. merken op, dat zoolang niet ge wacht kan worden. Ook andere posten daarop betrekking hebbende ontmoeten dezelfde op merkingen en antwoorden. Onderhoud wegen en voetpaden. Voor de aanschaffing van auto's is 9000 geraamd. De commissie vraagt om inlichtin gen. B. en W. antwoorden; Aangezien het vervoer van topeca enz. voordeeliger kan geschieden met eigen auto's, is een bedrag van 9000.-— uitgetrokken voor aanschaffing van 3 vrachtauto's. De tegen woordige auto's, hoewel oud, voldoen nog steeds, doch vermeerdering van het aantal is om bovenbedoelde redenen gewenscht. dat volgens het P.E.N. een „strop" voor het bedrijf is, f 477.816 zou zijn betaald, j Wij zullen thans nagaan, welk bedrag het 11 P.E.N. feitelijk aan zuivere stroomkesten 1 ontvangt uit dat gebied. Ontvangen is in totaal f 963.550.31. Op de meterhuur wordt boven alle kosten op meters en aansluiting gemaakt, een winst van wel f 100.000 binnengehaald. Voor stroom- en distributie kosten blijft dus een bedrag van f 863.550. j Aan vaste lasten hebben de gemeentelijke distributiebedrijven te betalen 8,95 ct. per j K.W.U. Wanneer ook het P.E.N. de normale j afschrijvingen toepast, zal het ongeveer dit i bedrag ook moeten berekenen. Op deze basis i bedragen deze kosten dan f 623.094. Voor de 1 geleverde energie heeft het P.E.N. dus in j totaal ontvangen f 240.456 d. i. per nuttig i verkochte K.W.U. 3.46 ct. De gemeenten j betalen volgens rapport 1927 gemiddeld 8.3 j ct. per K.W.U., zoodat het P.E.N. dus in zijn laagspanningsgebied slechts 41 van den j prijs berekent, welken de gemeenten ge middeld betalen. Het prov. bedrijf is zoowel i grossier als détaillist, maar als grosier maakt het den gemeenten, die den stroom in het i klein verkoopen, het leven moeilijk. Toch heeft het over 1929 nog een verlaging j van 5 ct. over de geheele linie voor licht en j huishoudelijke doeleinden gegeven. Wanneer dat geen „dumping" is, wat is het dan Het P.E.N. in Noord-Holland meet met twee maten gemeenten, die haar bedrijf overgeven, ontvangen den stroom voor haar burgerij voor de helft van den prijs, dien de Z.g- onwillige gemeenten voor inkoop „engros* betalen en voor minder dan 1/3 van den prijs die opgelegd wordt aan gemeenten, die het contract hebben moeten vernieuwen. Deze moeten het gelag betalen 10. in de hooge stroomprijzen en bij overdracht van het net in den vorm van een hoog bedrag aan het '(P.E.N. te betalen voor de vereffening der tarieven der gemeente op het niveau van die van het laagspanningsgebied. al worden, zoodat met een bedrag 30.000 zal kunnen worden volstaan. derwijs hebben genoten, doch verder gelijk op met alle andere kinderen een beroep moeten leeren, in den regel mislukken. Allicht schijnt de oplossing dan hierin gelegen te zijn, dat ze verder voor hen pas send beroepsonderwijs verkrijgen, wat op andere leest geschoeid zouden moeten zijn dan het gewone nijverheidsonderwijs. Doch zelfs indien het mogelijk ware zulk vakonderwijs van zeer bijzonderen aard en inrichting tot stand te brengen en te on derhouden, dan nog zou het feit blijven, dat de mogelijkheid om op de vrije markt tot loonenden arbeid te worden geroepen, voor het gros der debielen zonder hulp, voorlichting en medewerking van anderen, uiterst gering is. Het valt dan ook bezwaarlijk te ontken nen, gelijk reeds meermalen is opgemerkt, dat het Buitengewoon Lager Onderwijs grootendeels zijn vrucht mist, als het niet innig verbonden wordt met wat men als Nazorg (Aftercare) aanduidt. Dit komt derhalve hierop neer, dat de leerling, die een school voor buitengewoon lager onderwijs heeft doorloopen, zij het zelfs met het maximum van nuttig effect, in den regel toch gesteund en beschermd behoort te blijven, tot hij zoo goed moge lijk een bestaan heeft verworven, zonder welke bescherming de aanvankelijk bestede kosten vriiwel verspild zijn te achten. Zoo ergens, dan is hier Nazorg het onmis baar complement van onderwijs en opvoe ding. Het aangevoerde leidt tot de voor de hand liggende gevolgtrekking, dat de Pro vincie zich in den een of anderen vorm ook met deze Nazorg moet inlaten. Dit ware al lerminst als een stap te zien op een nieuw terrein. Intusschen is er grond voor de opmer king, dat de Provincie in den regel steunt, waar het particulier initiatief is voorgegaan of in sommige gevallen de gemeente op treedt, vijanneer dus de organisaties, die voor steun in aanmerking kunnen komen, reeds zijn gevormd. In eigenlijken zin heeft de Provincie geen dezer organisaties gesticht. De naastliggende vragen zijn dus wat het De heer de Ridder, onze stadgenoot, die met zijn Ariël-poney met succes deelnam aan de kampioensrit der K.N.M.V. in Limburg Door den brievenbesteller H. Vader werd hedenmorgen nabij hotel _,Zomerzorg" aan Een voorstel van de financieele commissie te Bloemendaal De wedstrijd H. F. C.—Enschede aan de Spanjaardslaan, welke met 1—0 door de Haarlemmers werd verloren. Moment uit den strijd Het hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur deelt mede dat voor de tegen de a.s. Kerstweek uitgeschreven keuring en tentoonstelling van gebroeide gewassen nu reeds zoodanige toezeggingen door inzenders zijn gedaan, dat onvoorziene omstandigheden voorbe- Het heeft de aandacht van de Commissie houden, deze tentoonstelling belangrijk zal getrokken, dat als bijdrage in de exploita- worden. Met de regeling en voorbereiding tiekosten van den autobusdienst Duinlust- belast zich een commissie uit zijn midden park via Bloemendaal, Overveen, Aerden- aangewezen, bestaande uit de heeren A. hout naar Vogelenzang vice versa, slechts is Verduyn Jr., C. Eegink, H. M. Ruysenaars, geraamd een bedrag van f30.009. Het wil r Valkering Tz. en Jac. W. Bijvoet, de Commissie voorkomen, dat bij de tegen- De tentoonstelling zal plaats vinden in woordige dienstregeling - mede gelet op dé j de 2aal der bloemenkeuringen en zoo noodig door de gemeente over de maanden 15 Juli m de daaraan grenzende restaurant-zaal. Zij zal geopend worden op Dinsdag 24 December, gesloten zijn op ten Kerstdag, en dan weder op 26, 27 en 28 December voor alle leden gratis toegankelijk zijn. NAZORG Ged. Staten schrijven o.m. aan de Staten; Het is nog maar van betrekkelijk zeer jon gen datum, dat de erkenning van het zeer geringe nut, hetwelk het gewone onderwijs voor de groepen der lichamelijk of geeste lijk misdeelden had, voerde tot de inrichting van den bijzonderen vorm van onderwijs, thans wettelijk aangeduid met den verzamel naam van Buitengewoon Lager Onderwijs en waarin de Provincie thans haar aandeel heeft genomen. De ervaring heeft nu reeds duidelijk ge leerd, dat bovenbedoelde veronderstelling niet géldt voor de groote meerderheid van hen, die vallen onder de toepassing van onze daarop betrekikng hebbende verordeningen, wijl die meerderheid, in spijt van het voor hen best ingerichte onderwijs, toch niet in staat geraakt zich zonder een helpende hand ?Üoor het leven te slaan. Het feit staat vast. dat onze debielen en van hen inzonderheid de zwakzinnigen ais zij het voor hen passende lager on begrip „Nazorg" omvat en of er ten aan zien van dit ontwerp al iets tot stand is ge bracht. In de eerste plaats richt de Nazorg zich op de medewerking om voor de oud-leer lingen geschikte werkgelegenheden te vin den, waar zij loonenden arbeid kunnen ver richten, terwijl men voortdurend met hen in contact blijft, inzonderheid tot moreelen steun, zoodat zij toch geacht kunnen worden een zelfstandig bestaan te voeren. Voorts in den vorm van wat „Avond- zorg" genoemd wordt, t.w, aan de zelfstan dig geworden oud-leerlingen de gelegenheid te bieden hun vrije uren aangenaam en nuttig door te brengen. In de derde plaats zijn ook de zoogenaam de werkinrichtingen als een vorm van Na zorg op te vatten in onmiddellijke aanslui ting voor een deel aan de school. Als organen daarvoor gelden in de eerste plaats de opzettelijk daartoe aangestelde ambtenaren; soms belasten zich daarmede speciale vereenigingen, terwijl ook wel d onderwijzers der scholen het als hun taak zien aangewezen. Naar onze meening is er nu alleszins re den den volgenden stap te zetten en de „Nazorg", in ruimen zin genomen, binnen de bemoeiingen der Provincie te trekken, na tuurlijk met beperking tot de ingezetenen van onze Provincie en in hoofdzaak als aanvullende steun. Ged. Staten stellen nu voor aan Ged. Staten een crediet te verleenen ten bedrage van 1.000.ten behoeve van de voorbe reiding van een ontwerp-regeling omtrent de Nazorg voor leerlingen bij het Buiten gewoon Lager Onderwijs. en de exploitatie van proefvelden in den Horstermeerpolder te besluiten den Van Ewijckweg aan de gemeente Bloemendaal in eigendom over te dragen onder voorwaarde, dat deze gemeente zich verplicht, verder voor behoorlijk onder houd van den over dat perceel aangelegden weg zorg te dragen en voorts onder de door Gedeputeerde Staten mogelijk nader te stel len voorwaarden; te aanvaarden de nalatenschap van wijlen Mevrouw A. Boonacker, gescheiden echtge- noote van Mr. P. Coninck Westenberg, ge woond hebbende te Apeldoorn en overleden te Zutphen den 25sten April 1929, welke nalatenschap is besproken ten behoeve van het Provinciaal Ziekenhuis „Meerenberg" te Bloemendaal bij testament, verleden voor Mr. H. T. T. Walter, notaris te Apeldoorn, den 6den Augustus 1927; het maximum der ingevolge het besluit der Staten van 20 Juni 1928. No. Vb, ten be hoeve van de stichting van eene bemalings- inrichting op het eiland Marken uit de pro vinciale kas te verleenen bijdrage, ten be drage van 1/3 gedeelte der stichtingskosten tot f 11.000; aan de gemeente Terschelling eene bijdra ge te verleenen gelijk aan het bedrag der kosten dat door het Rijksbureau voor Drink watervoorziening in rekening zal worden ge bracht voor het uitbrengen van een rapport inzake de watervoorziening van die gemeente, met dien verstande, dat de bijdrage niet meer dan f 1000 zal beloopen. Te wijzigen: het Reglement van bestuur van den Stom meerpolder en dat van den Buitendijkschen Buitenvelderschen Polder. Donderdag a.s. den i4en November, zal wederom een vliegtocht naar Indië worden uitgevoerd. Het vliegtuig zal des morgens te 6 ure van Amsterdam-Schiphol vertrekken. Met dit vliegtuig zal, behalve correspon dentie voor Ned.-Indië, ook gewone en aangeteekende luchtpostcoriespondentte (met uitzondering van stukken met aangegeven waarde) voor Syrië, Mespootamië (Irak), Perzië Britsch Indië (Birma inbegrepen). Siam Straits Settlements en verder gelegen landen worden verzonden. De corresponden tie zal worden opgenomen in brievenmalen voor Aleppo, Bagdad. Bushire. Karachi, Allahabad, Akyab, Bangkok, Medan Paiem- bang, Batavia, Bandoeng en So rahaja. Verwacht wordt, dat de n eerstgenoemde van deze plaatsen zullen worden bereikt respectievelijk op 16, 17, 18, 19. 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 25 November a.s. Het voor vorenbedoelde luchtpostcorre spondentie, boven de gewone porten en rechten, verschuldigde luchtrecht bedraagt vooi Ned. Indië: voor briefkaarten en postwissels 40 cent per stuk, overige stukken tot en met 10 gram 40 cent, boven 10 gram tot en met 20 gram 75 cent en verder 75 cent per 20 gram. Voor Syrië 15 cent per 20 gram. Voor Mesopotamië en Perzië 30 cent per 20 gram. Voor Britsch-Indië (Birma inbegrepen) 40 cent per 20 gram. Voor Siam en Straits Settlements (Penang en Singapore) 60 cent per 20 gram. Het luchtrecht kan eveneens door middel van gewone frankeerzegels worden voldaan. Evenwei wordt er nadrukkelijk de aan dacht op gevestigd, dat de mchtpostzegels ter waarde van 10.40, (0.75, f1.50, (4-5° en ƒ7.50 met voor de verantwoording van gewone porten en rechten mogen worden gebezigd. De laatste buslichting ten hootdpost- ktntore voor dezen vliegtocht heeft plaats in den nacht van 13 op 14 November a.s. ten 3. xo. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Ged. Staten van Noord-Holland stellen voor: Gedeputeerde Staten te machtigen over 1929 en volgende jaren tot wederopzegging aan den Provincialen Bond van Pluimvee- houdersvereenigingen in Noord-Holland eene bijdrage van telkens ten, hoogste f 200 te ver leenen. Gedeputeerde Staten te machtigen over 1929 eene bijdrage van ten hoogste f 150, te verleenen ten behoeve van de inrichtingen Een adres aan B. en W. van chauffeurs en trampersoneel Gisteravond vergaderden weer de ver tegenwoordigers van het trampersoneel, Alg. Bond van Politiepersoneel in Neder land, Ned. Unie aangesloten bij den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders en den Centralen Bond van Transportarbeiders en den Bond van Particuliere Crauffeurs. Verschillende verkeersaangelegenheden wer den besproken en de vergadering besloot ten slotte een adres te zenden aan B. en W. van Haarlem, waarin verzocht wordt om betere verlichting van de open gebroken straten en eventueele verkeersbelemme- ringen (rails op den weg b.v.) betere ver lichting van de Fonteinlaan. Ten aanzien van de verkeersagenten wordt verzocht dezen van een behoorlijk kentesken te voorzien (witte mouw of anderszins), waardoor zij door de bestuur ders kunnen worden opgemerkt. De oranje- streepen worden onvoldoende genoemd, omdat vooral bij regenachtig weer, niets daarvan is te zien. Over 14 dagen zullen de organ saties weer bijeenkomen, om alsdan het Parkeervraag- stuk onder de oogen te zien. De vereeniging Kindervoeding begon vo rige week weder haar wintertaak en reikte in de afgeloopen week aan warm voedsel uit in haar afdeeling Zoetestraat: Maandag 181, Dinsdag 220, Woensdag 213, Donderdag 200, Vrijdag 210, Zaterdag 172 porties. In haar afdeeling Cronjéstraat: Maandag 91, Dinsdag 101, Woensdag 101. Donderdag 106, Vrijdag 95 en Zaterdag 91 portie*.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 12