Stadsnieuws Sport en Wedstrijden e. TWEEDE BLAD DONDERDAG 14 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 1 It. K. Jeugdcentrale Het Parochiefeest te Bloemendaal Bezorging van aangeteekende stukken aan huis Provinciale Staten van Noord-Holland „St. Raphael" Haarlemsche kunstkring Gevonden voorwerpen en dieren 5b De verbouwing van perceel Kenaustraat 9 Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel Van wie is die cape? Mevr. SybrandiHalberstadt en haar Koren voor de radio Besmettelijke ziekte Genootschap van natuur", genees- en heeikundc Nederlandsche natunr-historische vereeniging Goud-idylle VOETBAL Junioren-Competitie District Leiden R.K.S.V. „Hercules" DAMMEN District H. en O. v. d. Ned. R, K. Dambond St. BavoT.E.P. BILJARTEN Massakamp D.E.S.Vondel DUIVENSPORT Jaarverslag 19281929 Het altoos pittige jaarverslag van den secretaris der R. K. Jeugdcentrale, den heer H. W. M. van Os is weer verschenen. We lezen daarin o.a.: „Eindigde ons vorig jaarverslag met den wensch, dat uit onze jeugdvereenigingen voor-goed zou geventileerd worden de muffe geest van de dagen van olimdit jaar verslag kunnen we beginnen met het blij en hoopvol constateeren van uitlatingen en pu blicaties, die er gelukkig op wijzen, dat de oude zuurdeesem in het Roomsche jeugdwerk gaat gezuiverd worden! We bedoelen, op de eerste plaats, de vier desiderata, die onze Bisschop Mgr. Aenge- nent naar voren bracht op de feestvergade- ring van het Haarl. R. K. Juvenaat en. ver volgens, de artikelen, die de voorzitter van de Interdiocesane Jeugdcommis ie, Rector B. H. de Groot, publiceerde in het maand blad „Het Patronaat." Straks zullen we nagaan, al dan niet aan de hand onzer ingevulde vragenlijsten, hoe de situatie is der vereenigingen, die ressor teeren onder de R. K. Jeugdcentrale te Haar lem. Thans eerst iets over onze Jeugdcen trale zelve! De R. K. Jeugdcentrale te Haarlem bestond in 19281929 uit het navolgende dagelijksche bestuur: Pater J. J. C. Hentzen, O.F.M., voorzitter; Mej. V. Janssen, penningmeesteresse en af gevaardigde van den R.K. Vrouwenbond; H. W. M. van Os, secretaris. Allereerst wordt dan herinnerd aan de Bisschop-huldiging door 1400 meisjes en jongens op Zondag 16 September op het R K. Sportpark te Heemstede. In het afgeloo- pen jaar werd door 63 cursisten deelgenomen aan den Jeugdleiderscursus. De bekende paedagoog Van Lent sprak 5 avonden over „Karaktervorming", de heer Froger uit Utrecht over „Padvinderij", Pater Fischer over Don Bosco en mej. Huf over haar Reinildawerk. Uitvoerig wordt dan over de Jeugdherber gen geschreven. Dé dancing-kwestie heeft niet veel nieuws gebracht, terwijl de speel tuin-kwestie in handen rust van den R. K Bond voor Groote Gezinnen. Het rayon Haarlem van de Jeugd-centrale telt 1817 pupillen, n.l. de zeven mei jespatro- naten leveren samen 366 kinderen; de twee Franci ca Romana's samen: 240; de negen jongenspatronaten samen: 621; het St. Fran- ciscus Liefdewerk 175; de zes St. Joseph- gezellenvereenigingen samen 296; de beide Jeugdige Midden tandsvereenigingen samen 119. De secretaris geeft dan een revue van onze voornaamste jeugdgroepen. Betreffende de 24 aangesloten vereemgin- gen heeft hij de volgende interessante ge gevens bijeen verzameld: Veertien hebben een congregatie; negen een missieclub. terwijl één meisje-patronaat een missienaaikrans exploiteert; twaalf bezit ten een retraiteclub en zestien een spaarge- legenheid. Tooneelspel word beoefend door veertien vereenigingenzangclubs hebben vijf ver- eenigingen; 'n mondharmonica-club komt in één vereeniging voor; vioolclubs verhoogen de stemming in vier vereenigingen; 'n eigen harmonie hebben vier vereenigingen; een damclub ontmoeten we in vier vereenigingen; voetbal wordt gespeeld door vier jeugdver eenigingen; gymnastiek wordt door tien ver eenigingen beoefend, waarvan een achttal niet aangesloten is bij den officieelen Bond terwijl de twee overige geabsorbeerd zijn dooi de bekende club „Ur us"; hockey wordt in één vereeniging gespeeld; met reidansen houden zich twee vereenigingen bezig, terwijl het meisjespatronaat te Heemstede ook die kun t beoefent; met slöydwerk houden zich twee vereenigingen op, evenals het jongens patronaat te Heemstede. Studieclubs bestaan in twee vereenigingen Mandenvlechten treffen we slechts in één vereeniging aan. Eén patronaat onderricht de kinderen in de wellevendheid. De fietsclub is een éénling gebleven! De R-. K. Commis ie voor Beroepskeuze heeft in het afgeloopen jaar een groote acti viteit ontwikkeld en tot groote evredenheid van de verschillende vereenigingen gewerkt Een korte beschouwing wordt dan nog over de St. Martha-vereeniging gegeven waarna het vers'ag gesloten wordt met een herinnering aan den grooten wapenschou wing, die onze mannelijke jeugd in Den Haag heeft gehouden om te getuigen voor Koning-Christus. De herdenkingsdag Heden is het, gelijk bekena 1214 jaar ge leden, dat de parochie alhier werd gesticht en dat tot eersten Pastoor -ver i benoemd de Zeereerw. heer L. Willenbozg Heden wordt dit tweevoudig jubileum of ficieel herdacht. Gedurende den geheelen morgen waren talrijke geloovigen in de kerk, om tot inten tie van den jubilaris te bidden. Onder de H. Mis van half acht naderden alle leden van de Edel wacht tot de H. Ta fel. Om 9 uur droeg de Zeereerw. heer Pastoor een Hoogmis op, daarbij geassisteerd door den Weleerw. heer Kapelaan H. Roel vink, als diaken en den Weleerw. Pater A. Hop pers. Priester-Missionaris van het Gezel schap van Maria, ais subdiaken. Zeer vele geloovigen woonden de plech tigheid bij. O.a. merkten wij onder de aan wezigen op den Zeereerw. heer Rector J. P. J. Kok. Vanavond om half acht zal de Zeereerw. jubilaris een plechtig Lof celebreeren, met predicatie door den Weleerw. Pater H. Sijs- termans. Onder het Lof vindt het Eerherstel en de Opdracht aan net Goddelijk Hart plaats, waarna korte predikatie van den Zeereerw. Heer Pastoor en wordt de Pauselijke Zegen verleend, waartoe de Pastoor bij zijn jong ste bezoek aan Rome door den H. Vader ge machtigd is. Zondagmorgen om half 11 is er een plech tige Hoogmis, waarna er van 23 uur nam receptie gegeven wordt in de Pastorie. Tenslotte za.1 er des avonds 7 uur een Pon tificaal Lof gecelebreerd worde.l door Z D. H Mgr. J. D. J. Ae.ugenent, Bissahop van Haarlem. De Directeur van het postkantoor maakt bekend, dat met ingang van 18 dezer, de aangeteekende stukken, met uitzondering van die met een hoogere waarde dan f iooo.- bij wijze van proef, aan huis zullen worden uitgereikt. Zij zullen in alle briefpostbestel lingen worden opgenomen, behalve die. welke bestemd zijn voor de gevestigde han delskantoren, welke betrekkelijk veel aange teekende stukken ontvangen. Deze stukken zullen op een geschikt tijdstip zoo spoedig mogelijk na opening dier kantoren worden afgegeven. Gedurende de proefneming wordt aan de geadresseerden gelegenheid gegeven, om de voor hen aankomende aangeteekende stukken desverlangd van de bezorging aan huis uit te sluiten. De aangeteekende stukken voor busrecht- houders blijven ten kantore berusten. Alleen indien belanghebbenden daarom vragen, worden ook deze stukken aan huts afgegeven.1 De uitreiking van aangeteekende stukken geschiedt alleen aan dèn geadresseerde j persoonlijk of aan diens gemachtigde, tegen 1 ontvangbewijs. Afgifte aan huisgenooten, die niet door de geadresseerden zijn gemachtigd, is in strijd met de postwet en derhalve niet mogelijk. Indien afgifte niet kan plaats vinden, wordt de kennisgeving achtergelaten, opdat de geadresseerde het stuk kan afhalen of aan een derde machtiging tot afhalen kan geven. Tevens wordt een nota achtergelaten, waarop aangegeven staat, dat het stuk weder j in de volgende bestelling wordt opgenomen, j tenzij het voordien is afgehaald, terwijl het tijdstip, waarop dit zal kunnen geschieden, mede op die nota staat aangegeven. Indien het stuk ook den tweeden keer niet kan worden afgegeven, wordt het gedurende den gewonen termijn ten kantore bewaard. De nota bevat hieromtrent de vereischte in lichting. Verschenen is het Algemeen Verslag der afdeelingen van de Frov. Staten van Noordholland. Wij ontleenen er het vol gende aan: Hst Provinciaal Electriciteitsbedrijf De toestand van dit bedrijf werd algemeen gunstig geacht. Met eene begroole winst voor 1930 van f 650.000,die de oe- drijfsreserve einde 1930 kan brengen op cir ca f 2.509.000,achtte men den toestand geruststellend. Daarbij werd nog overwo gen, dat bij deze begrooting voor de twee de maal f 200 000,in de Provinciale kas wordt teruggestort als restitutie van de bij dragen der Provincie, verleend volgens Sta tenbesluit van 26 April 1923 Hoewel dus in dit bedrijf van eene gezonde ontwikkeling gesproken kan worden, meende men toch algemeen, met het oog op de giooie kapi taalsuitbreiding. die in de eerstvolgende ia- ren noodzakelijk zal zijn, dat groote voor zichtigheid geboden is. Immers de kapitaalsiast van 18 millioen, op het bedrijf rustende zal binnen enkele jaren tot circa 30 millioen stijgen tengevol ge van het bouwen van de eigen „centrale". Veel beleid zal dus van directie en perso neel gevorderd worden om den gezonden bloei van thans ook in de toekomst te be stendigen. In verband met deze voorgenomen kapi taalsuitbreiding had het eenige verwonde ring gewekt, dat hiervan geen enkel teeken in de onderhavige begrooting viel waar te nemen. Men zou hieromtrent gaarne eeni ge opheldering ontvangen. Bij die gelegen heid ware het gewenscht enkele mededee- lingen te ontvangen over den stand van voorbereiding van het werk. Tevens zou men willen vernemen of de bouwwerken op het terrein te Velsen zich uitsluitend zul'en beperken tot wat strikt b|j eene centrale behoort, dan wel of het in het voornemen ligt ook andere werken ter plaatse voor het P.E.N. tot stand te brengen. Mm meende te weten dat het P E.N, Ihans nog verschillen de diensten, magazijnen enz verspreid heeft ingericht; thans ware de mogelijkheid te overwegen hierin meer centralisatie te bren- gen. Geïnformeerd werd aan wie de groote le veringen voor de nieuwe czntrale, zooals ketels en machines, zijn opgedragen en of hierbij voldoende is rekening gehouden met de belangen van Nederlandsche inschrijvers Een der leden vroeg, of de Staten tijdig zullen worden verwittigd, indien bij den bouw der centrale onverhoopt het toege- Algemeene ledenvergadering Gisteravond nield de afdeeiing Haarlem I van „Sint Raphael" een ledenvergadering ïrt ge„ouw „St. BaVo". Voorzitter was de heer P. de Rooy. Onder de mededeehngen was een zeer belangrijke, n.l. het volgende: Op 11 November is een vergadering gehouden van de hoofdbesturen der Spoorwegorgani saties onder leiding van Personeelraad, ter Despreking van ae actie tot vermeerdering der inkomsten. Besloten werd meo alge- meene stemmen aan ae Dnectie te ver zoeken, in verband met de gunstige uitkom sten van het bedrijf, een uitkeering ineens van drie weken salaris met een minimum van 90. Zoc spoedig mogelijk zal hierover een bespreking worden gehouden met de Directie. Vier nieuwe leden werden geïn stalleerd. Bij de behandeling van den oe- schrijvmgsbriet voor den Raad van Afge vaardigden werd besloten de afgevaardigden vrijwel geheel vrij mandaat te geven. Als candidaat voor het hoofdbestuur werd ge steld door de afdeelingen Schagen en Haarlem I de heer De Rooy. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering op de gewone wijze gesloten. Maandagavond as. zal voor de leden van den Haariemschen Kunstkring, in Hotel „Den Hout" dr L H. Grondijs een voor dracht houden over Russische folklore en oude liederen, die hiermede verband hou den. Mevrouw Grondysde Gontcharenko Petrenlco zaï hierben ethische gezangen ten gehoore brengen uit den cyclus van St. Wladimir, en verder geestelijke-, kozakken- en rooverHederen, bruilolts-, dans- en rei- lieaeren en Wolga-liederen zingen. Terug te bekomen bij: Brugman, Barba- rossastraat 40, armbandhorloge; Bur. van Politie, Smcdestraat, autoslinger; Snoeks, Hofmeijerstraat 28, booromslag voor wiel; Sterk, Coornhertstraat 28, beursje met in houd; Roefs, Kruisweg 28, draad (electr.); Noë, Gedempte Oudegracht 54, gloeilamp; Kennel Fauna, zwart-bruine hond, ge bracht door: Kruijff, Voortingstraat 31; Luesken, Obistraat 29, geel hondje; v. Bui ten, Reitzstraat 6, bast. herdershond; v. d. Nquwiand, Paul Krugerstraat 74, hand schoen; Van Gijn, Medanstraat 3, hand schoen; Wenr.ekers, Warmoesstraat 23, halsketting; Zandstra, Kolkstraat 29rood, handschoen; Kennel Fauna, zwarte kat, ge- Het zal op 21 November honderd jaar geleden zijn dat de dichter en predi kant P. A. de Genestet te Overveen geboren werd. Hiernaast zijn portret. (Zie tevens de bijzonder heden op pagina 2 van het Eerste blad). Vragen van hef raadslid Klein Schiphorst Het raadslid de heer H. J L. Klein Schip hors!. heef' de volgende vragen tot B. en W gericht^ juistt dat na het besluit van den raad genomen in de vergadering van 31 juli toi instelling van een rechtsvordering regen den eigenaar van hei perceel Kenaustraat 9. B. en W getracht hebben aan dn besluit een andere uitvoering te geven 2. Dat om daartoe re geraken den eige naar voornoemd telefonisch is gevraagd wre Zijn advocaat was 3. Dn bij monde van genoemden advo- caa' den eigenaar namens B. en W. werd medegedeeld, dar 11a indiening van een mooi ontwerp voor bebouwing, atbraak van he afdak, en betaling van 1 100 voor vergoeding kosren gemeente advocaai gun«r>g over het ingediende plan geoordeeld zoude worden, in'ieaei gevai verwachtingen zijn verwekt, waarbij hij revreden kon zijn en een proces voornomen. 4 Da' nierop een teekening mei bereid verklaring op 12 Sept. is ingediend en door B en W op 8 October zonder meer i« beant woord me' op net voors'c vervat m uw ne- veoaangehaald schrijven zullen wij met in gaan. Als bovengenoemde vragen geheel of ge deeltelij k oeve-'igend beantwoord kunner worden, wa1 is dan Je reden van B. en w 1 Om at te wijken van het genomen raad-oes.un. dooi de ges'eide aaad, en daar- dooi verwachtingen op 'e wekken 2. Na nwiluging van he' otj monde van den idvocaa' namen- B. en W ingediende schrijven en oian. dit zonder meer ai te wij zen. 3. Wa' denken B. en W verder te doen in deze zaak. 4. Ach'en B. en W dit een oilluke be handeling van een inwoner der gemeente f Voor het departement Haarlem der Ne derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, wordt Woensdag, 20 Novem ber a.s in de bovenzaal van café Brink- mann, door Ir A. Heldring. Directeur van het Algemeen Handelsblad een lezing met filmver'ooning gehouden over: Ontstaan en werking van het moderne dagblad. De Commissaris van roiitxe te Haarlem verzoekt de dame, die omstreeks 12 Novem ber 1929. waarschijnlijk in de omgeving van den Verspronckweg alhier, een cape vermis te, zich ten spoedigste aan zijn bureau, af- deeling recherche, te willen vervoegen, daar deze cape reeds in beslag genomen is. Mevrouw SybrandiHalberstadt ontving een uitnoodiging, om hare medewerking te verieenen aan de radio-uitzending in Hil versum op 21 November a.s. om 4 uur. Haar dames- en haar meisjeskoor zullen twee- en driestemmige koren ten gehoore brengen, terwijl mej. Riek de Vries en mej. Hanna Waller Zeper eenige duetten zullen zingen Mej. Emmy van Eden en mej. Cor Teves zullen aan den vleugel begeleiden. In de week van 3—9 November hebben zich in deze gemeente 10 gevallen van rood vonk voorgedaan. eo Nieuw benoemde leden In de gistermiddag te Amsterdam gehou den jaarlijksche vergadering van net Ge nootschap van natuur-, genees- en heel- sunde. werd tot nieuw lid benoemd in de eerste sectie dr. J. Rmse te Overveen en in de tweede sectie dr. W. L. Sadenius te Haarlem. Voor leden en introduces der afdeelmg Haanem en omstreken van de Necienand- sche Natuurhistorische Vereeniging zal Za terdag 16 November, des avonds om 8 uur, de h.eti ir. H. C. Recteke, m de turnzaal van Restaurant Bnnkmann, Groote Markt sen lezing met lichtbeelden houden over: „De Biologie van het Plankton". ündei p.ank tan verstaat men alle in het water zwevende, vaak microscopisch Kleine organismen, waar o.a. vele visschen en ook de balain-waivisch zich mee voeden. stane crediet van f 12.000.000.zou wor den overschreden. Terwijl dus de gunstige gang van zaken, zoo financieel als wat de aansluitingen en den afzet betreft, werd toegejuicht, werd daarnaast gewezen op een zwak punt, n 1. 1 de hooge tarieven, welke gelden in enkele gemeen.en, waar niet rechtstreeks door het provinciaal bedrijf de stroom gedistribueerd wordt, maar een eigen gemeentelijk distri butiebedrijf den stroom inkoopt van de Pro vincie. Er zijn daar soms nog tarieven, die te hoog zijn om een doelmatig stroomver bruik in de hand te werken. Men houdt door die te hooge tarieven het electriciteitsge- bruik legen. Zou het niet mogelijk zijn, zoo werd ge- j vraagd, zonder de autonomie der gemeen- j ten aan te tasten, een zachten drang ie oefenen, teneinde de tarieven der gemeen ten meer in overeenstemming te brengen met die der Provincie? Andere leden wezen er op, dat tariefverschillen zeer verklaar baar zijn; de lengte der nett"n is ongelijk, het aantal aansluitingen, de dichtheid der bevolking enz.: daardoor treden vanzelf verschillen in den kostenden prijs op. De Provincie daarcn'egen kan de kosten om- No. 9 Donderdag 14 November 1929 slaan over alle verbruikers en daardoor tot een eenheidstarief komen. Met voldoening werd geconstateerd dat de jongste tariefsverlaging in het eigen laag spanningsnet der Provincie zoo bevredigend had gewerkt. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf Algemeen werd met instemming gecon stateerd, dat dit bedrijf zich in gunsligen zin blijft ontwikkelen. De bij de oprichting verwachte tekorten zijn uitgebleven en het aantal aansluitingen overtreft alles wat men had durven hopen. In verband daarmede werd door meerde re leden de wcnsch uitgesproken dat in het komende jaar tariefsverlaging zal wor den toegepast, desnoods met financieelen steun van de Provincie. Andere leden meenden daartegenover, dat. wilde men den commercieelen opzet van het bedrijf niet in gevaar brengen, er van tariefsverlaging nog geen sprake kon zijn. Dat door de toetreding van Wardet thans alle gemeenten der provincie leidingwater zullen ontvangen, en dat dit resultaat in zoo spel tempo bereikt is, werd ten zeerste toe gejuicht. Een der leden heeft zich naar aanleiding van de opmerking in het Jaarverslag lp dat men zich op groote schaal schuldig i maakte aan het laten doorloopen der tap kranen afgevraagd of er geen waterverspil- ling plaats heeft. Uit het Jaarverslag blijkt dat er in totaal 8.900273 M3, water werd rfeleverd aan 73.454 aansluitingen Di' is ge middeld pl.m. 121 M3. per aansluiting per jaar of ongev. 330 L. p. dag. Per persoon en p. dag zal dit neerkomen op ongev 65 L.. terwijl het te Haarlem 48 L is en te Nieu- wer-Amstel, naar door 'n ander lid was be rekend. 30 a 35 L Daarbij werd echter opgemerkt, dat in deze beide plaatsen watermeters in ge bruik zijn, terwijl zooals van andere zitde werd opgeme:'t, de 73.454 aansluitingen lang niet alle huishoudelijke abonnementen zun zoodat eene bepaalde conclusie op grond van genoemde cijfers moeilijk te trekt-en is. Intusschen werden bovengenoemde cijfers niet gegeven om een pleidooi te houden voor het invoeren van watermeters. braebt door: Reinders, Tetterodestraat 21; grfjze kat, gebracht door: Hilterman, Rijks straatweg 162; zwarte kat, gebracht door. Boekhoven, Borneostraat 21; grijze kat, ge bracht door: Welling, Kleverpark 108; Bur. van Politie, Smedestraat, zilveren kruis; Lodder, Zwaluwstraat 17, kinderkousen; Ben jamin, Parklaan 94, loterijbriefje; Keesmaat, Staringstraat 10, potloodhouder; Dekkers. Duvenvoordestraat 35, pet; Jansen, Lelie straat 28a, plinten; Verbeek, Grebbestraat 11, rijwielbelastingmerk; Bureau v. Politie, Sme destraat, idem; Buurman, Zatr.irkade 75. idem; Onrust, Hennemerstraatweg 9Erood. rozenkrans; Géfa, Koningstraat, rijwielbe lastingmerk; Diepenbrink, Gen. Bothastraat 42, kindertaschje; Bureau van Politie, Sme destraat, voetbal. Terug te bekomen bij: Adviaanse, Tette rodestraat 71, armbandhorloge; Kruijder, Joh. v. Vlietstraat 84, broche; Haasse, Zoe- lestraat 2, autobumper; Hendrikse, Duven voordestraat 19, badzak; de Heer, v. 't Hoff- straat 131, fce.tel; v. Steen, Spaanschevaart- straat 102. ceintuur; v. Dam, Diederikstraat 10, das; Heeres, Alb. Thijmstraat 21, kinder- handschcen; Donkerloo, Lange Heerenvest 104, jas; Oldenhove, Oosterstraat 12, kap van een electrische rijwiellantaam; Bur. v. Po litie, Smcdestraat, R.K. Kerkbcek; Sav:U Schalkwijkerweg 65F, grijze kat; Treffers. Zonnesteeg 3zwart, lorgnet; Veliinga, Haits- ma Mulierstraat 52, manchetknoop; Groene- veld, Brouwersstraat 3, kindermuts; Bur. v. Politie, Smedestraat, nummerplaat; Wed. Ruiter, Paul Krugerkade 7zwart, portemon naie met inhoud; de Vries, Staringstraat 26. .dein; Konings, le Hoogewoerddwarsstraat 22, portefeuille met inhoud; Rumpff, Brou wersplein 12, rijwielbelastingmerk; v. Norden, Barbarossastraat 26, idem; Joosten. M. v. Heemskerkstraat 50, rozenkrans; Stokman Amsterciamschevaart 52, sierspeld; Blankert, Kennemertraat 21zwart, zakken. Terug te hekomen bij: Leunk, Z. B. Spaar- ne 78, handschoen; v. Hees, KI. Heiligland 18, gele hond; Beenhakker, Dr. Schaepman- straat 17, kinderhandschoen; v. d. Korf, Javastraat 21, licht-bruine hond; Luuskes Obistraat 9, langharige hond; Wezenbeek Gen. Cronjéstraat 166, handschoen; Verzijl. berg, L. Vlamingstraat 20, idem; v. Eijken Oen. Cronjéstraat 21rood, handschoenen; Mfjnders, Meidoornplein 22, bruine hond, Brugmans, Jacobijnestraat 29, hond; Bruis. Anthoniestraat 51, haarlint; Kok, Brouwers plein 24rd., hond; Kuypers, Bantamstraat ?7, jongensjas; Kennel Fauna, grijze kat, ge bracht door: v. d. Heuvel, Kenncmcrstraat 28; idem, gebracht door: v. Eenle. Gen. d- Wetstraat 13; idem, gebracht door: Meijer, Wagenweg 66; idem, gebracht door; De Vries, N. Gracht 66; Klaver, Delistraat 30 grijze kat; Heslenfeld, Dreef 42, zakmes; Evers, Kruistochtstraat 61, portemo-nnaie m mhoud; Rotteveel, Kloosterstraat 51rd., jon genspet; Jansen, Kleverparkweg 161zw., rij wielbelastingmerk; Danssen, Pres. Steijnsti 93 idem; Brouwer, Santpoorterstraat25, id.; v. Sliedrecht, Rozenstraat 17b, rentekaart; Vreeken. Gasthuislaan 133, sierspeld; Bur. v. Politie, Smedestraat, idem; Warmerdam, v Oosten de Bruijnstraat 75, sleutel; Bi either K. v. Manderstraat 54, locomotief (speelgoed) v. Hoek, Gasthuisstraat 8, schoorsteenafdek king; Verzijlberg. L. Vlamingstraat 20, tang; Hjjslek, Witte Heerenstraat 32 tafel (kolom). Geen vaten rooden wijn, geen vaatjes Hollandsche boter of Mainzer zuurkool, maartonnen goud. 76 Millioen gulden in goud werd in zes en vijftig vaten geladen om van Amerika naar Parijs getransporteerd te worden. Heel rustig wordt het „slijk der aarde" uit den gepantserden trein in vrijheid gesteldten mins',e en er toezicht van politie, anders zou er heel spoedig niets meer van den rijkdom te zien zijn. De uitslagen van de Zondag 10 Nov. ge speelde wedstrijden zijn: Afdeeling A. O. V. V.—S. J. C. I, 4—1. Afdeeling B. St. BemardusS. J. C. II, 40. MeerburgTeijlingen, 71. Voor Zondag 17 November is het volgende programma vastgesteld: Afdeeling A. Oegstgeest: O. V. V.Leiden. Afdeeling B. Zoeterwoude (H. R.): MeerburgSt. Ber- nardus. Zoeterwoude (Dorp): A. S. C.S. J. C. II. Alle wedstrijden vangen te half 1 aan. D. HAVERKORN. Competitieleider. R.K.S.V. „HERCULES" OVERVEEN Secretariaat Schoterweg 2 Donderdagavond, dus vandaag, zal nog een extra oefenavond gehouden worden in de zaal van het R. K. Lyceum. De adspiranten verwachten wij precies half zeven en de leden precies acht uur. Niemand verzuimt dus dezen extra oefen avond. Denk er om. De laatste loodjes wegen het zwaarst. A.s. Vrijdagavond, dus 15 Nov. zullen wij als aangesloten vereeniging van den Turn kring „Haarlem" onze eerste gemeenschappe- lijken oefenavond houden. De heerenleden worden hiertoe dringend uitgenoodigd daar er een bepaalde oefenstof wordt behandeld. Wij zullen dezen keer de gasten van de R. K. G. V. „Ursus" zijn. Gelieve dus allen om 8 uur aanwezig te zijn in het Zander-Instituut, -Kleine Houtweg. En tot slot van deze week zullen wij den Zaterdagavond ook goed besteden. Precies vijf uur verwachten wij onze adspiranten in de zaal van het R. K. Lyceum, en om zes uur de heerenleden. Spoort elkander aan op al deze oefenavonden present te zijn. Ieder doet natuurlijk ook zijn best om zoo veel mogelijk kaarten te verkoopen voor onze uitvoering op Donderdag 21 Nov. W. THIJSSEN. Massakamp HaarlemSt. Pancras Op 29 November a.s. zal te Haarlem in „De Korenbeurs" een massakamp plaats vinden tusschen de „Haarlemsche Damc.ub" en de Damvereeniging „D.O.S." uit St. Pancras. Door beide vereenigingen zal met ca. 30 spelers aan dezen massakamp worden deelgenomen. De „Haarlemsche Damclub" heeft voor dezen wedstrijd een zilveren beker beschik baar gesteld. Clubcompetitie ie klas Gisterenavond had in hei gebouw van de R. K. Militairen vereeniging de wedstrijd „De Spaarnestad" 1 tegen dito 2 plaats. Zooals 'e verwachten was, werd he een strijd tusschen kat en muis. Een gedetailleer- den uitslag te geven, lijkt ons in dit geval overbodig. Alleen aan bord 1 had een vin- mgen strijd plaats, die ten volle het aanzien waard was. Toiler getukte het j. Fictoor, na een serieus gespeeld eindspel, den kampioen der vereeriging, te kloppen. Hij zorgde hier door voor een ware verrassing. De uitslag van deze overigens utlooze ontmoeting is 173 voor „De Spaarnestad". St. BAVO—T.E.P. Wij vestigen nogmaals de aandacht op dezen wedstrijd, welke Vrijdag a.s. in het R.K. Vereemgingsgebouw aan den Heeren- .veg te u.eemstede gespeeld wordt. Gezien de indrun welke St. Bavo den eersten wedstrijd, die zi) voor de compe'itie speelde, maakte, belooft het een uitersi spannenden Kamp te worden en zal T.E.P. wel alles in het werk moeten stellen, om een geringe overwinning te behalen. Vele belangstellenden waren Woensdag avond in Café Rest. „Hof van Holland" aanwezig om getuige te zijn van de eerste partijen voor bovenstaande krachtmeting. Maij (Vondel) begon slecht, zoodat San ders (D.E.S.) ondanks minder sterk spel direc» vóór kwam. Met een goede 14 nam de Amsterdammer larer nog even de leiding, doch poedelde daarna weer verscheidene malen. Sander» vergrootte dientengevolge langzaam zijn voorsprong en spoedie was de eerste D.E.S.-zege een feit. Uitslag 12596. Ook de 2e match was voor de thuisclub. Na slecht spel in den aanvang kwam Ronde er spoedig eoed in, scoorde een fraaie 19, later gevolgd door 16 en 11 en stond bij de 28ste brt. met 104 om 46 voor. Niettegen. staande mooie series van 16 en tg behiGd de D.E.S.'er den kop en won tenslotte rn n 125 regen 103 car. Roosen (D.E.S.) was geweldig in vorm) en maakte de 50 car. in slechts 16 beurten vol, waarbij een goedgespeelde 13. Stuur man van Vondel kreeg begrijpel" weinig 'rn en vermocht slechts een to al an 13 cat. re bereiken. De match tusschen Jagerman (Vondel) en R. Honsbeek (D.E.S.l was meer spannend dan fraat. hetgeen door het aantal beur en (44 over 50 car.) voldoende wordt gei lu- streerd. Zij nog vermeld, dat de stard tot 38 gelijk bleef en de Haarlemmer met 5041 won. Veteraan Dekker van D.E.S. had daarna weinig moeite om van Schermer (Vondel) re winnen aangezien laatstgenoemde vrijwel niets presteerde. We volstaan daarom alleen met den uitstag te vermeiden, n.m. 4019 voor Dekker. Voor de ontmoeting tusschen de matadors bestond veel belangstelling. Beekhof (Von del) speelde vooral in begin zeer onfor tuinlijk en wij zagen zelfs 5 maaJ een bal er rakelings „achterom" gaan. Door uit stekende series van 20, 25. 24 tl 34 en 30 was de Foeliaeget bijna 100 punten voor gekomen, roen zijn partner er steeds beter in kwam. Ondanks dit teit, stonden de lan sen voor de Haarlemmer bu de 30ste beurt noa uitstekend, n.m. 229192. De Vondel crack maakte echter aan alle onzekerheid een einde door met een briilante eindserie van 58 de match in zijn voordeel te beslis sen. Aan het andere biljart deed Vlug Jr., goed werk door May 'Vondel) welke met 13 en 19 hard van stape, liep. langzamerhand in 'e halen en ren leste met 100 om 74 ca'r. te kloppen. De veelbelovende D.E.S.'er maakte slechts 13 beurten Hieronder de voorloopige uitslag: VonieiD.E.S. 1. Beekhof!de Foeljaeger 250229 2. MayK. Sanders 96125 3. K. StolkJ. D. Ronde 103125 4. MayVlug Jr. (voorgift 25) 74ico 5. StuurmanJ. A. Roozen 1350 6. JagermanHonsbeek 4150 7. SchermerD. Dekker 194° Totaal 596744 De thuisclub heeft dus een voorsprong van 148 caramboles. Dinsdag 12 November speelden T. O. G. en 't Spaame hun 4den wedstrijd voor de massakamp in het café van den heer P. Brugman, clublokaal van 't Spaarne. Deze wedstrijd werd beslist in het voordeel van 't Spaame. Met 240 car. 't Spaame tegen 141 caramb. T. O. G. Hiermede is de eerste helft verstreken en is de stand 1277 car. voor T. O. G. tegen 242 car. 't Spaarne. As. D ns- dag vindt in het café van den heer Hommels, Zomervaart no. 76, clublokaal van T. O. G. O. Gè de vijfde wedstrijd p'aats. Een succes van „Gevleugelde Vrien den". Heemstede Door de Postduiven- vereeniging „Het Noorderkwartier" te Breda werd op 6 October een groote nationale Jubileumvlucht georganiseerd vanuit Har wich (Engeland), waaraan ook door boven genoemde vereeniging werd deelgenomen. In totaa waren 1899 duiven in concours, waarvan 24 uit Heemstede- Van een totaa van 380 prijzen werden er 1 j door de leden van „de gevleugelde Vrien den" gewonnen, waaronder verschillende eereprijzen. De uitslag was als volgt 8, 69, 108, 136, E. D. des Bouvrie 41 A. v. Zadei 85, 180. J. G. v. d. Ivieer 11.3 Gebr. Lareman 124 A. Eve.eens 163 N. Leuven 236 A. Verdonschot. In het stedelijk concours werden onder staande prijzen behaald 1, 9, 15. 17, E. D. des Bouvrie, die kwam beslag '.eggen op den beschikbare gesteiden beker 7, 41. A. v. Zade. 14,24. 1* G. v. d. Meer ió A. Eveleens 18 Gebr. Lareman 20 N. Leuven 29 A. Verdonschot ir. Losgelaten 8.30 (zomertijd! afstand 233 v.M. wind Z. Hiervoor W3ren n concours 291 duiven. Eerstgetoonde duit 2 uur 14 min. 26 sec., snelheid 820.12 m. p. u. Laatste prijsw.nners 3 uur 38 sec,57 sec. snelheid. 544.43 P- f'r x, 3, 5, 7, E. D. der Bouvrie 2. 12 A. Zadel 4, 10 J. G. v. d. Meer 6. E. EveleetU' ,i, Gebr. Lareman 9 N. Leuven 11 A> Verdonschot Jr., medailles gewonnen dc*-' 1 en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5