DERDE BLAD MAANDAG 18 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 Een Derby AFDEELING II Eerste Klasse H.V.V.H,F,C, 3—1 EDO—Z.F.C. 2—6 Vriendschappelijk 't Gooi—R. C. H. 2—1 D. F. C.Stormvogels 21 Het protest Blauw-Wit Reserve le klasse R.C.H. 2A.F,C, 2 1—1 H. F. C. 2—Ajax 2 0—3 Tweede Klasse B.F.C.Bloemendaal 24 Zand voort—Velox 03 Derde Klasse SchotenZ. R. C. 31 De KennemersA.P.G.S. 51 „Buiten de Competitie" Ie lustrum N. V. A. R. K. F. H. B. C. I—„Graaf Willem" 5—4 veel buiten den strijd wordt gehouden. Bies- haar komt dan tweemaal alleen voor v. d. Wint, maar wacht eerst te lang en schiet de tweede maal naast het doel. Aan de andere zijde mist P. Wye door naast het verlaten Haarlem-doel te schieten, een goede kans. Wolf blijkt de gevaarlijkste man in de V. S. V. voorhoede en eenige goede schoten van dezen speler brengen De Vries in moei lijkheden. Oldenburg doet goed werk, maar ziet zijn voorzetten weggewerkt en een goed schot door v. d. Wint gestopt. Eenige minuten voor de rust speelt De Vos een bal goed door naar Huisman die met een hard laag schot v. d. Wint passeert 10. Met Haar lem in den aanval komt de rust met 10. Na de hervatting speelt V.S.V. zoo moge lijk nog enthousiaster en fanatieker dan voor de rust. Het tempo blijkt voor meer dere Haarlemmers te snel en V. S. V. is dan ook sterker. Na 20 minuten wordt Wolf het veld uitgezonden wegens het opzettelijk trappen van een tegenstander. Het tiental V.S.V. spelers weet het initaitief te behou den en waar de aanvallen van Haarlem steeds op een zeer krachtige wijze worden onderbroken, geeft de Haarlemvoorhoede het vrijwel op. Hillekamp weet dan met een hard schot naar De Vries ei} den paal gelijk te maken. Even later maakt De Koning on houdbaar een tweede doelpunt voor V.S.V, en een fout van De Vries na een schot van Hillekamp brengt den stand op 13. V.S.V. blijft sterker en wanneer De Vries een bal achter de lijn stopt, wijst de scheidsrechter opnieuw naar het midden 14. Het laatste gedeelte van den strijd is weinig interessant en verdient niet vermeld te worden. Met 41 voor V.S.V, komt het einde. Arm Haarlem. Een medewerker schrijft ons: Als twee voetbalvereenigingen uit één plaats een wedstrijd spelen, dan pleegt men dat een derby te noemen en zelfs bij de ont moeting HaarlemV.S.V. een strijd tusschen twee van de zes Kennemerlandsche eerste klassers, sprak men van een derby. Wat is een derby? Als u er een encyclopaedic op nakijkt, zult u er in vinden, dat Derby op de aller eerste plaats is een Graafschap is in Mid- den-Engeland, dat een oppervlakte heeft van 2610 K.M.2 en ongeveer 560000 inwo ners telt. Op de tweede plaats is Derby de naam van verscheidene Engelsche staatslie den, vervolgens kent men „derby-kaas" een Engelsche kaassoort uit volle melk en ten slotte de Derby-race, dat is de Engelsche Derby de meest bekende en beroemde ren, hij behoort tot de „Classical races" en wordt geloopen in Epson door drie-jarige paarden over een afstand van 2400 M. Deze ren is ingesteld door den twaalfden Grafa v. Derby in het jaar 1780 en naar hem geheeten. De vroeger gemaakte tijd was 3 min. of iets langer, langzamerhand werd deze tijd terug gebracht op 2>.' min. Slechts in het jaar 1787 werd deze race door een Lord Derby gewonnen. In 1865 won een Fransch paard (Gladiateur) den ren en men hechtte hieraan zooveel waarde, dat de Franschen het de revanche van Waterloo noemden. Tegen woordig hebben de meeste landen waar de rennen in zwang zijn hun derby. De Derby-ren is de meest bekende en be roemde ren.... dat is waarschijnlijk oor zaak, dat men op een kwade dag, bij een belangrijken voetbalwedstrijd van een derby ging spreken, enkel en alleen om er de be langrijkheid van aan te duiden. Zoo hadden wij vroeger de Haarlemsche Derby in den vorm van den wedstrijd HaarlemH. F. C. een wedstrijd die toen belangstelling trok uit Alkmaar, Amsterdam en Zuid-Holland. Later is men tot het verkeerde begrip geko men om iedere plaatselijke ontmoeting voor een Derbij uit te Schelden. Zoo schold men de partij HaarlemV.S.V. eveneens voor een derby uit, evenals het gedoe tijdens dezen wedstrijd ten onrechte voor voetbal werd uitgemaakt. Ja ook dat begrip voetbal is wel veran derd!!!!! Zoo erg, dat in den voetbalbond zelf een anti-ruw spel actie is begonnen, een actie die prachtig is, maar in zich droevig. Bravo V.S.VDe Velseroordsche club heeft Zondag een sympathieke daad verricht want mochten er al menschen gevonden worden, die van het nut van een dergelijke actie niet overtuigd waren, dan hebben de V.S.V.-ers allen twijfel daaromtrent wegge nomen.... Dat is geen voetbalspel meer. Laten wij op den voorgrond zetten, dat V.S.V. ondanks alles volkomen verdiend heeft gewonnen. Ook gelooven wij stellig, dat bij de VS.V.-ers niet de vooropgezette gedachte heerschte om een tegenstander zooveel mogelijk te knauwen. Neen, het zit hem in het geheele systeem bij de roodwitten, dat beslist gevaarlijk is. Het gaat niet aan om alles maar onder het mom van enthousiasme te verbergen. Als het enthousiasme zich niet meer laat be- heerschen, wordt het eenvoudig een blinde hartstocht om maar door te dazen en door te rennen, om dat eene doel.... den bal. En alles wat in den weg staat moet wijken. Alle moeilijkheden moeten overwonnen, in blinde hartstocht, dus met levensgevaar voor den tegenstander. Voor de anti-ruwspelcom- missie ligt ep^bij Velseroord een mooi terreiq braak. Hier kunnen nuttige lessen gegeven worden om de spelers te leeren hun en thousiasme zoodanig te beheerschen, dat zij niet, wij nemen onmiddellijk aan onbewust, misbruik van hun lichaamskracht maken. Het beste bewijs voor onze bewering is, dat scheidsrechter van Moorsel onmiddellijk na den aftrap reeds een waarschuwing had uit te deelen aan een V.S.V.-êr. Dat er tenslotte eenige Haarlemmers waren, die zich eveneens niet onbetuigd lieten, spreekt vanzelf. Ook bij een gewone bokspartij, laat men zich niet zonder meer afranselen. Er waren in den kamp twee lichtpunten voor Haarlem. Het eerste was de scheids rechter, het tweede Oldenburg. De^heer Van Moorsel, die met echt Haagsch flair de teu gels zeer strak hield en aan beide zijden strafte wat ongeoorloofd was, heeft voor komen, dat de roodblauwen per „Mathot werden weggedragen. Oldenburg heeft als uitzondering op den regel een partij voet bal gespeeld om van te smullen. Verstonden alle spelers de kans om zoo een tegen stander te ontwijken langs hem heen te glijden en tegelijkertijd de macht over den bal niet te verliezen, het systeem van V. S. V, zou zonder succes zijn. Er werden nog wel meer goede dingen in het Haarlem-team gedaan, vooral b.v. voor rust door Iseger. Maar toch ziet het er zeer bedroevend uit voor de roodbroeken. In zooverre kan het geval van Zondag iets met een derby te maken hebben gehad, dat het gold de race van Haarlem naar de degradatie-competitie. Tot een kwartier in de tweede helft hand haafde Haarlem een een-nul voorsprong, dank zij een goeden goal van Huisman. Toen speelde V. S. V. met tien man, omdat van Moorsel een van zijn series waarschuwingen besloot met het uit het veld zenden van Wolf en toen kreeg de Haarlem-verdediging, waarvan er niet een in staat is „met een forschen trap het terrein te zuiveren" de in zinking, die bij iederen wedstrijd moet ko men en binnen de minuut was de voorsprong in een 21 achterstand omgezet.... Toen eenige vergeefsche pogingen van Klaas Breeuwer om op te halen, gevolgd door een geheel zoek zijn van de Haarlem-verdediging en in no time stond het 41.... Keeper de Vries, die vele moeilijke schoten keurig had gestopt, heeft zeker twee doelpunten op zijn rekening. „Ze moste 't maar is met drie A pro- beeren'' hoorden wij onder het naar huis gaan zeggen. Spiekerman back met Piet Daudeyl! Wij hebben den wedstrijd niet zelf gezien doch vernamen van meerdere zijden, dat het vooral van V.S.V.-zijde te forsch is gegaan. We willen hieraan toevoegen, dat wij in de wedstrijden der Velseroorders vaak iorsch doch op een hoogst enkele uitzon dering na nimmer te forsch spel zagen. (Sport Red.) Volkomen verdiend zijn de Hagenaars als overwinnaars uit den strijd te voorschijn ge treden. Over vrijwel alle liniëD staken de H. V. V.'ers boven de H. F. C.'ers uit. Een loffelijke uitzondering maakte v. d. Meulen, die werkelijk uitstekend gespeeld heeft. Neen, het blijkt nu toch wel, dat de H. F. C. het met deze aanvalslinie werkelijk niet ver zal schoppen. Iedere verandering moet o.i. hier wel verbetering brengen. Waar H. F. C. een geziene gast is, had den wij wel grooter publieke belangstelling verwacht. H. V. V. is volledig en stelt zich als volgt op: Rekkers De Granada Neuerburg Sandberg Roelfsema Vis Snouck Hurgronje v. d. Bosch A. Pasteur M. Jansen J. Pasteur. De Haarlemmers missen Wamsteker en De Ruijter. Het volgende elftal bond den strijd aan: v. d. Meulen P. Jongeneel v. Baasbank R. Jongeneel v. d. Lee Lamp Reydon Daniels Kruijt Miezerus v. Pareeren H. V. V. trapt af, maar dadelijk bemach tigen de Haarlemmers den bal, doch de eer ste aanval gaat achter. Het terrein blijkt nogal glad, waardoor de bal nogal doorschiet. Van der Meulen krijgt de gelegenheid z'n talenten te toonen. Diverse schoten van Jansen, v. d. Bosch en Pasteur weet hij op kranige wijze te keeren. De oud-internationaal Snouck Hurgronje is geweldig in actie, al werd het hem nogal gemakkelijk gemaakt, doordat hij veel vrij spel kreeg. Een goede gelegenheid om de leiding te nemen ontgaat H. F. C., wanneer Kruijt maar voor het intrappen krijgt, doch jam mer genoeg trapt hij in plaats van den bal tegen den grond. Vlak hierop misi van Pa reeren ook al van dichbij. Uit een der talrijke H. V. V.-aanvallen komt can na on geveer 35 minuten spelens succes voor H.V.V. Pasteur werd fabrikart. Direct hierop ont komt het H. F. O.-doel op gelukkige wijze, doordat eerst lat en daarna paal de Haar lemmers te hulp komt. Twee vlugge H. F. C.-uitvallen hebben twee hoekschoppen tengevolge, doch zonder succes. Eenige minuten voor rust vergroot H.V.V. haar voorsprong, wanneer een toesnellend Hagenaar maar voor het intrappen krijgt. De H. F. C.-doelman was uitgegleden en kon met z'n armen net den bai niet be reiken. Met 20 voor H. V. V. werd gedraaid. Na rust is direct K. V. V. weer heftig in den aanval en het H. F C.-doel wordt druk bestookt. Nu vooral is v. d. Meulen in grootschen vorm, goed geholpen door Gebr. Jongeneel en Baasbanx. Snouck vooral brengt herhaaldelijk op en van zijn kant dreigt steeds het gevaar. Ook nu komt na ongeveer een half uur weer succes voor H. V. V Wannee- een hoek schop door de Hagenaars wordt genomen, plaatst J. Pasteur den bal goed voor. Wel slaat v. d. Meulen den bal weg, maar een Hagenaar, v. d. Bosch, krijgt hem vlak voor zijn voet. Met een listig hoog schot zorgt h\j weer voor no. 3 Het blijft met H. F. C.'s aanvallen maar sukkelen. Enkele fraaie kansen worden niet benut. De Ruiter, Daniels en Miezerus ver wisselen van plaats. Dit helpt eenigszins. Er wordt althans weer enkele malen goed op gebracht, maar nu geeft Neuerburg steeds niet thuis. Vermelding verdient een goed schot van v. Pareeren. Er zal nog ongeveer een minuut te spelen zijn. Daniels krijgt den bal goed toegespeeld. Even wordt een tegenstander gepasseerd èn met een goed, laag schot, maakt hij H. F. C.'s eenigste tegenpunt 13D. Direct hierop is het tijd. H. V. V. wint alzoc welverdiend met 31. In de Haagsche ploeg vielen Sandberg en v. d. Bosch op. Bü H. F. C was v. d. Meulen uitblinker. De rest zwak. Met dat al mag H. F. C. de zaken heusch wel eens wat serieuzer aan pakken. Schitterend is de stand op de com- petitielijst niet. Een onverwachte nederlaag- Gewoonte was, dat Z. F. C. in Zaandam en E. D. O. in Haarlem de sterkste was. De Zaandammers hebben met deze gewoonte gebroken en E. D. O. een gevoelige nederlaag toegebracht. Hoewel geflatteerd was de over winning verdiend. Z. F. C. speelde met een geweldig élan, een goed en open spel en wist soms E. D .O. bijna geheel te overspelen. E.D.O. op zoo'n offensief niet berekend, schoot te kort, niet alleen in den aanval, maar ook in de verdediging. Na de rust kwam er wel een een verbetering, maar niet voldoen de om de rollen te doen keeren. Lukte bij Z. F. C. bijna alles, bij E. D. O. integendeel en mislukten de best opgezette aanvallen. Met genoegen zagen wij als leider den heer Tromp. HU had het niet gemakkelijk, doch volgde uitstekend den vluggen wedstrijd. On danks de groote overwinning, verveelde de strijd geen oogenblik, daar E. D. O. bUna tot het laatste moment volhield. De vol gende elftallen stelden zich op: Z. F. O.: Kuyper, Feyma, v. 't Kaar, v. d. Ing, Klopper, Bakker, Lust, Steens, Hoogmoed, De Maar, v. d. Kolf. E. D. O.: H. Oomen, J. L Perukel Jr., Steffens, Tanis, J. Koene, C. v. d. Laan, J. Perukel Sr., v. Weeren, Boeré, KuyJ De Kiefte. Zonder een oogenblik te aarzelen, neemt Z. F. C. onmiddellijk het spel in handen; met zulke uitstekende vleugels als Lust en v. d. Kolf, had het open spel, ingezet met een geweldig tempo 'n noodlottigen inyloed op de rood-zwarte verdediging. Binnen en kele minuten maakte Steens een buitenspel- doelpunt, hetwelk Tromp niet ontging. E. D. O. is vrijwel nergens en de aanvallen wor den reeds in de kiem gesmoord. Perukel r.J poogt opluchting te brengen, maar heeft geen voldoende medewerking. Het eerste schot lost Tanis, wat Kuyper uitstekend verwerkt. Als De Kiefte niet snel genoeg wegwerkt, weet detoestormende v. d. Kolf den bal langs hem te jagen, 01. Als de E. D. O.-aanval wat gevaarlijker wordt en Perukel een goede schietkans heeft,' wordt hij, volgens de regelen der kunst gevloerd. Penalty! Volgens de weer gewijzigde spel regels, herkreeg de keeper weer zijn vrijheid om zich te bewegen. Ondanks dit, benutte Perukel Jr. den strafschop. Met een schitte renden kopbal herneemt Z. F. C„ door De Maar, de leiding, 21. Elke kans om te schieten, wordt door Z .F. C. benut en door hun doortastend spel, staat de E. D. O.- achterhoede er dikwijls naast. Uit een voor zet weet de toesnellende v. d. Kolf den stand op 3I te brengen. Het viel te betreuren, dat verschillende aanvallen van E. D. O. op niets uitliepen, doordat het juiste moment om af te geven, verwaarloosd werd. De kee per van Z. F. C. hoeft slechts weinig in te grppen, maar doet dan ook uitstekend werk, als hij een hard schot van Perukel verwerkt. Ondanks de verwachting, dat E. D. O. zich herstellen zal, voert Z. F. C. den stand op, nu door Hoogmoed, die een voorzet van links benut. Steeds stormt de E. D. O.-aanval zich te pletter op v. 't Kaar, die met een wel wat te stevig, doch uitstekend spel het juiste moment van ingrijpen weet te kiezen. In de tweede helft gaat het spel meer gelijk op en er is volop spanning, doch vrouwe Fortuna is E. D. O. ontrouw en lonkte steeds Z. F- C. toe. Na een korte inzinking weet E. D. O. zich aan het Z. F. C.-overwicht te onttrek ken, doch alles is te vergeefsch, v. 't Kaar duikt overal op en zuivert het terrein. Z. F. C. is door het snelle tempo geenszins uitge put en vlak voor doel, als Hoogmoed den bal kwijt raakt, krijgt hij hem ineens weer voor zijn schoen en het is 5—1. v. Weeren is vervangen door v. Norden en als Tanis dan ook het veld moet verlaten met een onwillige knie, speelt E. D. O. met 10 man verder. Z. F. C. is nog niet tevreden en weet weer door Hoogmoed den stand op 61 te brengen. Ondanks dat E. D. O. met 10 man speelt en den grooten achterstand, wordt er volgehouden of de gelijkmaker op komst is en ten slotte wordt het werken beloond en weet Steffens uit een voorzet van Oomen den stand op 6—2 te brengen, waarmee het einde komt. Een aangename oefenwedstrijd Met invallers voor Hanse en Geutskens speelde R.C.H. gisteren in het Hilversum- sche Sportpark een friendly-game tegen 't Gooi dat met drie invallers verscheen. De Racing verloor voornamelijk dank zij het gebrek aan voldoende schot in de voorhoede, al zij erkend dat het tweede doelpunt van de Hilversummers ontstond uit een misver stand in de achterhoede en al heel gemakke lijk had kunnen voorkomen worden. Echter heeft R.C.H. vooral voor de rust heel goed gespeeld en waren er legio momenten dat de Hilversummers als het ware geen bal aan raakten. Vooral, in de voorhoede werd zeer goed gespeeld en had men even beter ge schoten het zou een groote overwinning voor R.C.H. hebben kunnen worden. Het klinkt misschien vreemd doch het terrein was dermate glad dat herhaaldelijk een speler zonder zelfs den bal te spelen op den grond viel. Dit deed nu en dan wel afbreuk aan het spel doch desondanks heeft het weinig opge komen publiek toch wel kunnen genieten van veel goeds. Bij 't Gooi viel het goede spel van den rechtback Fransen op, terwijl de centerhalf wel eens wat al te hardhandig optrad. Onder de vrij behoorlijke leiding van scheidsrechter Maas werd door de vol gende elftallen begonnen 't Gooi Cohen van Beek Fransen Meinsma Sollner Ylers Sjoerds, Daamen, Vonk, Bronne, van Melick Paape, de Geus, Verkerk, v. d. Werve, van Sinderen Krom Ruis Ramakers Prevost Vrugt Kos R.C.H. Reeds direct na de aftrap neemt R.C.H. het spel in handen en het is vooral de voor hoede die zich bvan haar beste zijde laat zien. Het combineeren is uitstekend en Ver kerk verdeelt het spel heel goed. Paape krijgt in het begin heel wat werk en zet herhaaldelijk goed voor doch de gladheid speelt het binnentrio nogal eens parten, terwijl van de Werve totaal schotloos is. Als Paape weer eens een goed afgemikte voorzet geeft, staat Verkerk klaar om met een hard schot via de handen van de doelman te scoren. De tot dusver zeer sporadische aanvallen van de Hilversummers zijn voor de hechte defensie van de R.C.H. niet bijster gevaarlijk, terwijl in de laatste instantie Kos in vorm blijkt. Zooals gezegd is R.C.H. tot aan de rust voornamelijk in den aanval, doch als de eerste helft verstreken is heeft men toch niet meer het Hilversumsche doel kunnen door boren. De tweede helft wegen de partijen wat meer tegen elkaar op al is het spel van R.C.H. in het veld ongetwijfeld beter. Ook nu weer blijkt het dat de voorhoede zich te weinig toelegt cp schieten, terwijl daarvoor dikwijls kansen worden gegeven. Nij krijgt Paape belangrijk minder werk en begaat Krom de fout om zijn vleugelman te veel los te laten. Van Melick weet daarvan dankbaar te profiteeren door eenige malen gevaarlijk door te breken en voor te zetten. Een voor zet van hem wordt door Vonk in een doel punt omgezet en er komt dan zelfs eenige spanning in den strijd, 't Gooi gaat wat vinniger spelen en smaakt het genoegen om uit een misverstand tusschen de backs ten tweede male te scoren. Even te voren had de scheidsrechter geheel ten onrechte een zuiver doelpunt door van Sinderen gemaakt afge keurd. Van de Werve komt dan eens voor open doel en trapt tegen den doelpaal aan. Beide partijen weten dan het net niet meer te vinden en met den 2i eindstand voor de gastheeren wordt het eindsignaal gegeven. Een verdiende nederlaag der vogels Stormvogels bracht gisteren een bezoek aan de „cehoone" Merweestad om er een friendly game te spelen tegen D. F. C. Er moet direct gezegd worden, dat de Zuide lijken verre in de meerderheid waren, hoe wel, het vogels-team sterk gehandicapt was. Zij speelden met twee invallers op een zeer slecht terrein, dat doro den 's nachts -geval len regen zeer glad en modderig was. De sterkte der D.F.C.-ers school voorname! t.d. half-linie. welke met Wolf aan het hoofd haar steunende en verdedigende taak goed verstond De blauw-ivitte voorhoede had dan ook niet veel in te brengen. Onder ge fluit van den heer Kapteijn, die het spel goed in handen had, stelden dc volgende elftallen op: Stormvogels Thijssen Haak van Gelder Pronk Tol Effern De Jonge, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekelaar Sleicher, Dragt, Lebret, Ruysch, van Dam. Plantoni, Wolf, Mookhoek, Van Gijsen, Litz Born D. F. C. In het begin bleken de partijen goed aan elkaar gewaagd te zijn, doch voor doel waren de verdedigingen te sterk of de aan vallers te laksch met schieten. Toen werd het spel langzaam naar de Stormvogels-helft verplaatst en als er ongeveer een kwartier gespeeld is brengt Lebret den ba) mooi op. waarna Ruysch hem te pakken krijgt, welke met een mooi schot zijn club de leiding bezorgde (10). Aan den anderen kant werden de Vogels toen ook actief en Boekelaar verrichtte herhaaldelijk goed werk. Een hard schot van De Jonge vliegt rakelings langs den Dordt- schen goal. Het spel der Dordrechtenaren vertoont af en toe een verdoorgevoerd centeren Zelfs de halves werden daarin betrokken. Een keer dachten we dat zij hierin zouden falen, doch toen Piantoni nog bijtijds een voorzet gaf, had Ruysch niet veel moeite met een hard schot op korten afstand no 2 langs den Stormvogels-doelman te jagen. {20). De Vogels waren echter niet van plan zich zoo een-twee-drie gewonnen te ge ven. Als Groeneveld heel handig van Boe kelaar den bal toegespeeld kreeg, laat hij hem in den linkerbovenhoek verdwijnen, welk doelpunt echter door den scheidsrech ter geannuleerd wordt wegens off-side. De IJmuidensche voorhoede wordt in deze pe riode slecht gestemd. Het was duidelijk te zién, dat Tol niet vertrouwd was met het gladde terrein. Aan deze kwaal leden trouwens alle spe lers een beetje Was dit niet het geval ge weest, dan had de verhouding geheel anders geweest. Vóór de rust bleven verder doel punten uit en toen had D.F.C. dus reeds een veiligen 20 voorsprong. Na de rust kregen we een getrouwe copy van de eerste helft te zien. Qok nu bleef D.F.C. in de meerderheid, hoewel we er direct op moeten laten volgen, dat de vogels pech hadden. Een keer loste Tol een mooi schot, hetwelk eerst door Born tegen den paal geslagen en vervolgens het veld in ge werkt werd. Na een voortdurend heen en weer getrap in het middenveld, maakte Piantoni in een worsteling met De Jonge hands, Pronk plaatste goed voor doel. waar Tol opgesteld stond en het eerste tegen punt langs Born kopte (21). Aan den anderen kant was Thijssen, hoe wel hij vrij veel werk kreeg, niet meer te passeeren. Hierin werd hij trouw ter zijde gestaan door invaller van Gelder en Haak. De Blauw-witte voorhoede echter speelde slecht. Soms bestond deze linie maar uit 3 spelers, Toch werden nog wel gevaarlijke aahvallen ondernomen, doordat Wolf niet meer zoo op dreef was als voor de rust. Voor 't doel werd echter de schutter de- mist. Zoo bleef het dus 21 voor D.F.C. Het protest van Bïauw-Wit, tegen het niet toegekende doelpunten in den wedstrijd E. D. O.Blauw-Wit, hetwelk Zaterdagavond in Amsterdam x>'i behandeld worden, Is 3 weken uitgesteld, wegens het verhinderd zijn van den scheidsrechter, den heer Theo Bosch. Het is R.C.H. 2 wederom niet gelukt om de w overwinning te behalen ondanks het feit, dat nu tegen een der zoogenaamde zwak ste elftallen gespeeld werd. Het heeft er zelfs nog om gehangen of wel gelijk gespeeld zou worden, doch dank zij een hard schot onge veer een kwartier voor het einde, dat de A.F.C.-keeper te machtig bleek legde men nog beslag op een nuttig puntje. R.C.H. a had inmiddels wel niet bepaald het geluk aan haar zijde te meer niet toen ter elfder ure met twee invallers moest worden uitgekomen voor L. Kuit en Hoogendoorn, srardoor de voorhoe de een geduchte aderlating onderging. Het doel van R.C.H. 2 werd ditmaal verdedigd door Radsma, die zich nog weer eens een uitnemend doelman toonde. Het spel van A.F.C. 2 viel intusschen zeer mede en gaf de achterhoede van R.C.H. dikwijls handen vol werk. Dat de Amsterdammers dan ook het eerste doelpunt scoorden was heel normaal. R.C.H. kon in de eerste helft geen enkel doelpunt daartegenover srellen, zoodat de rust met een 1o achterstand intrad. De tweede helft pakken de Racing reserves nog eens flink aan en al zijn ze niet sterker, er komt mogelijkheid op den gelijkmaker. Toch blijft deze nog lang weg, totdat eindelijk Nachtegeller succes heeft. De resteerende tijd verstrijkt onder de grootste spanning zonder dat een der partijen echter nog scoort en met gelijken 1i-stand eindigt deze strijd. Het volgende reserve-elftal van H. F. O, bond den strijd aan tegen Ajax 2: Perre Smit, v d. Boogaard v. Riemsdijk, Kruyer, Hagenaar Dorsman, v Wijk, Adriaans, Reuvekamp Gille, v. Beem Al dadelijk heeft Ajax 2 succes, doordat van den aftrap af de Amsterdammers in één rush aan Perre het nakijken geven. Voor rust blijft Ajax 2 domineeren. noe- wel het H F. C.-doel het hard te verant woorden krijgt, wet ende Amsterdammers slechts twee doelpunten er aan toe te voe gen. De H, F. C.'ers misten enkele goede kan sen Dorsman was eens met een schitterend schot niet gelukkig. Rust komt met 3—0. Na rust een gelijk opgaande strijd, met vlug verdeeld spel. Aan weerszijden bleef de verdediging den aanval de baas. Voikomer, verdiend winnen ten slotte de Ajaxlden, hoewel H F. C. 2zeker een egenpuntjever- hoewel H F. C. zeker een tegenpuntje ver diend had. Vermelden wij nog, dat v. Wijk wegens vertrek voor het laatst zijn krachten aan het elftal gaf. Dat het Bloemendaal ernst is zoo spoedig mogelijk uit de onderste regionen te ver dwijnen, is Zondag in de ontmoeting tegen B. F, C wel gebleken De witten zijn in het sportpark te Bussum altijd goed op dreet en de overwinning was dan ook volkomen verdiend, al heeft het vooral na rust een kwartier lang B. F. C. kwam in deze periode geducht opzetten j geweldig gespannen. Reeds direct na het begin verkeert het doel der gastheeren in gevaar. Bü B. F. C. moet het voornamelijk van de linkerwing komen, maar schieten blijkt niet hun grootste kracht. 1 Het eerste succes is voor de witten, uit een vrijen trap kopt Fr. Bakker het leder uitstekend in 10. De druilerige regen maakt het spelen zeer moeilijk, veld en bal waren verbazend glad. De witte doelman ondervindt dit spoedig, want bij een hoog schot van den B. F. C.- spil glijdt hij op het moment, dat hij het leder zal vangen, even uit en de stand is 1—1. Bloemendaal heeft het beste van het spel en het witte binnentrio laat eenige eenvou dige kansen onbenut. Wederom gelukt het aan Fr. Bakker, nu met een fraai hoog schot, Bloemendaal de leiding te geven. Rust 2—1. Na de thee doet de thuissclub krachtige pogingen het verloren terrein te herwinnen, maar de witte achterhoede is uitstekend op dreef. Kammeijer maakt van zijn snelheid uitstekend gebruik, uit een der overrompe lende aanvallen der witte voorhoede maakt -Parson 31. Doch kort daarop ziet de midvoor van B. F. C. kans uit een misver stand in de witte achterhoede te doelpun ten 32. Vanaf dit moment speelt B. F. C.'s zeer enthousiast en menig gevaarlijk moment ontstaat voor het witte doel. Verder dan tot eenige hoekschoppen brengt B. F. C. het echter niet. Het te ver opdringen der gast heeren wordt hun noodlottig. Wanneer J. Kammeijer er weer eens in een sneltrein vaartje vandoor gaat benut ook ditmaal Parson diens voorzet 42. Dit is het keerpunt in den strijd, B. F. C. is een geslagen elftal. De laatste minuten gebeurt er niet veel bijzonders meer, en als het einde daar is, heeft Bloemendaal een zeer nuttige overwinning weten te behalen. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel en de eerste aanval van Zandvoort wordt corner gewerkt. Deze wordt goed genomen, maar Keesman schiet naast. Velox vangt den uitgetrapten bal op en zeer vlug wordt er een aanval in elkaar gezet. De rechtsbuiten geeft A. Molenaar handen vol werk, hij passeert heel handig, maar zijn voorzet wordt niet benut. Velox blijft aan vallen. Als de Zandvoortbacks gepasseerd zijn, weet P. Schaap ten koste van een corner te redden. Nogmaals zet de rechtsbuiten van Velox goed voor, waardoor een zeer gevaar lijke situatie voor het Zandvoort-sdoel ont staat. Keeper v. d. Mije weet op schitterende wijze zijn doel schoon te houden, daar Velox aanval op aanval onderneemt. De Zandvoort- sche voorhoede wordt wel aan het werk gezet, maar de verdediging van Velox is meester van het terrein. Het spel tempo wordt steeds vlugger. Zandvoort krijgt een vrijschop te nemen, welke Keesman naast schiet. Thans is Zandvoort iets in de meerderheid, en wordt het doel van Velox bedreigd. Er wordt echter te weinig geschoten. Een schot van Koper verdient vermelding. Dit bracht eenige ople ving. Over het geheel wordt er te peuterig door de voorhoede gespeeld. Geen afwisse lend en overrompelend spel, maar heel kort samenspel tusschen de verwaarloozing der beide vleugels. Enkele voorzetten van Schut worden niet benut of heel slecht afgewerkt. De rust gaat in met blanken stand. De tweede helft begint Zanovoort met een gewijzigde opstelling en bleef deze wijzi gen, totdat er totaal geen verband meer in zat. Al spoedig moet keeper van der Mije aanpakken en gelukt het hem een tijdlang zijn doel schoon te houden. In de voorhoed bleef het maar bij het tik-tik-systeem en daar thans Koper op de linksbuitenplaats gezet was, was het schot er heelemaal uit. Door zijn dooizetten en een paar Velox spelers te passeeren schiep hij een mooie kans voor het eerste doelpunt, maar er was niemand om het te maken. Dan komt het keerpunt van den wedstrijd. Een der Zandvoort-spelers maakt hands. De toegestane penalty wordt in een doelpunt omgezet o—1. Wederom een wijziging, waardoor de rechtsbukiten van Velox onophoudelijk door breekt en de achterhoede fo' wanhoop breng', tjit een vrije schop ontstaat een tweede doel punt o2. He* Zandvoort elftal is onherkenbaar. Ook de keeper laat den moed zakken. Een onmo gelijke bal verdwijnt in het net. o3. Even daarna wordt nogmaals gescoord, er was echter voor buitenspel gefloten. Bij een aanval op het Velox-doel, telt men 9 Zandvoort-spelers en maakt de aanvoerder van Zandvoort aanstalten om het terrein te verlaten. Hij gaat echter met behulp van Keesman, maar een partijtje back spelen. In de voorhoede speelt iedereen op zijn een tje. Bij deze pnsere maakt Schaap een uit zondering en bleef zeer rustig zijn halfpartij spelen. Tot groote opluchting van het publiek klonk het eindsignaal. De leidung was matig, soms te slap. Na een van weerszijden goed gespeelden wedstrijd is het Schoten gelukt, om met de overwinning te gaan strijken. De beide punten warer. welkom, want Schoten kan er nog wel een paar gebruiken. Maar met hetzelfde enthousiasme gespeeld, zullen er meerdere volgen- Het veld was in uitstekenden staat als scheidsrechter Fransema beginnen blaast.. Z. R. C., een pootig elftal, zit er meteen een goeden aanval op. maar strandt op de beide backs. Schoten kom' dan wat meer opzetten en de keeper houdt tr een schit terend schot van de Goede even mooi uit. Schoten is nu sterker, maar de keeper van Z. R. C. houdt er heel wat uit. Tenslotte moet hij toch zwichten, als Cyon een hard schot inzend, wat hij niet kan verwerken en Fillipo er als de kippen bij is, om den bal in het net te deponeeren 10. Schoten hierdoor aangemoedigd komt steeds terug, maar de scheidsrechter fluit verscheidene keeren ten onrechte voor bui tenspel. Z. R. C speelt in het veld heel goed, maar voor de goal wil het niet luk ken. Als Boeser nog een hard schot gekeerd heeft is het spoedig rusten. In de tweede helft pakt Z. R. C.. flink aan. en is een poosje aanvallend. Een vrije schop ver buiten het strafschop gebied wordt Schoten noodlottig. De poo- tige midhalf der gasten plaats* zich achter den bal, een keihard schot volgt en vliegt in de touwen. Een heel mooi doelpunt 11. Even daarna weer eer. vrije trap, maar nu komt de deklat Boeser te hulp. Dan werkt Schoten zich weer los en nu zien we weer een gelijk opgaand spel. Na een goeden aanval van Schoten maakt Fillipo een handig doelpunt 2J-1. Nu werken beide partijen eeist hard en de wedstrijd blijft aantrekkelijk Om beur ten zijn de doelen in gevaai. Als de Goede dan na een stukje individueel spel keurig no. 3 scoort, speelt Schoter. met de overwinning in zicht kalm verder Z. R. C. werkt nog hard, maar ziet geen kans Boeser te passeeren. In een forsch gespeelden wedstrijd zijn de Kennemers er in geslaagd ook de Amster- damsche politie met een flinke nederlaag huiswaarts te sturen. Direct na het aanvangs- signaal van scheidsrechter v. Asperen zet de thuisclub er een flink tempo in. De zwaar gebouwde Amsterdammers verdedigen ech ter krampachtig. Toch ontkomt hun doel enkele malen op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Aan de andere zijde gaat het beter en Vergunt geeft A.P.G.S. de leiding o1. Even zijn nu de Amsterdammers aan 't woord, doch dan komen de Kennemers weer in de meerderheid. Nadat een doelpunt van Groot ten onrechte werd geanuleerd scoort dezelfde speler toch den gelijkmaker x1. Schoten van Horeman en Aardenburg hebben geen resultaat en rust komt met 11. Na de rust is de thuisclub overwegend sterker en de polities raken uitgespeeld. Groot geeft de Kennemers de leiding 21 en even later maakt v. 't Hof van een missen der A backs gebruik door er 31 van te maken. Aan de andere zijde weet Lindner nog juist een bal op de doellijn te achterhalen en fraai te redden. Dan is het woord weer aan de thuisclub en Horeman weet op fraaie wijze het 4de doelpunt te scoren, nadat hij een x-tal verdedigers in de luren had gelegd 4i* Nog is het niet genoeg en het gelukt den hardwerkenden Groot op keurige wijze het 5de Kennemers-doelpunt te maken en hiermee de hattrict te verrichten. Even verrichten. Even voor het einde krijgt de speerwerper Knol nog een goede kans een 2de tegenpunt te maken, doch v. d. Ploeg redt. Het einde brengt Kennemers een 5i- overwinning, de 7de in successie. „Tramvogels"„Pol. S.V. Bl.daal" 8x De Politie geniet het eerst voordeel van den wind en brengt dan ook terstond eenige malen bezoek aan het Tramvogels-heiligdom. Reeds na tien minuten spelen hebben zij succes door toedoen van den rechtsbinnen, die een voorzet fraai inschiet, (o1) Tram vogels laten dan ook zien dat er goede wil is en slechts weinige minuten later maakt haar linksbinnen, uit een voorzet van rechts, gelijk. (11) Het spel gaat goed tegen elkaar op. Wanneer dan Tramvogels-rechtsbinnen het leder, kort voor het doel der Politie, toegespeeld krijgt maakt hij er 2x van. Kort voor rust schiet de voorhoede van de Politie fraai in en juicht reeds voor goal hoewel Tramvogelsdoelman het hooge schot keert, in de meening dat hij het leder achter de lat keerde, doch de scheidsrechter heeft geen goal geconstateerd en met 21 voor Tramvogels gaat rust in. Na rust, met wind mede, zijn de Geeltjes doorloopend in den aanval en slechts sporadisch komen de mannen der Bloemendaalsche Politie, op Tramvogels-speelhelft. De strijd wordt hier door wat eenzijdig en Tram vogelsvoor hoede benut verschillende goed geboden kansen n.l. door toedoen van haar linksbinnen 4, middenvoor 1 en linksbuiten 1 goai wordt de stand tot 81 in het voordeel der Geeltjes opgevoerd. De Amsterdamscïie voetbal- cricket- en thans ook hockey-vereeniging N. V. A. heeft ook in Haarlem en omstreken een goeden naam. Dit N. V. A. nu vierde dezer dagen het eerste lustrum, ter gelegenheid waarvan wij van deze vereeniging een bijzonder fraaie Feestuitgaven ontvingen. Wij hebben dit kloeke, rijk geïllustreerde boekske, met zeer veel genoegen doorge bladerd. Het kan den toets der vergelijking met neutrale uitgaven op dit gebied glansrijk weerstaan. Uit den rijk geïllustreerden inhoud proeft men N. V. A. als een vereeniging van bij zondere, maar zeer goede soort. Hechte vriendschapsbanden houden dit jeugdige sportief gezinde gezelschap aaneengesmeed. Het is ons niet bekend of N. V. A. zijn mooie festuitgave op ruime schaal heeft verspreid. Wij raden echter elk R. K. sport man, maar vooral den vereenigingsleiders aan er zoo mogelijk een exemplaar van te bemachtigen. Wat hier in 5 jaren tot stand is gebracht levert een prachtig voorbeeld van hetgeen vriendschap en goede sportzin vermogen. Heil de jubilaresse! Heil den samenstellers. UITSLAGEN Eerste klasse OVC—RKONS 1—3 B. RKTVVVenlO 7—2 MULO—Gennep 1—1 C. Quick—NEO 2—1 V.D.Z—Grol 1—0 EMOS's-Heerenberg 14 De ZweefAchilles 02 D. SDO—LVV 4—1 RKAV—EMM 4—3 LIMVIOde Meer 1—5 HMS—PVC 2—1 E. VVZGDA 3—1 HBC—Graaf Willem 5—4 L. en S.—DEM 1—3 2e klasse M. DuivenGraaf Willem 2 53 LeidenBlauw Zwart 22 De groote strijd is gestreden en in het voordeel van H. B. C. uitgevallen. En aan spanning heeft het niet ontbro ken, en de vrij talrijke toeschouwers hebben volop genoten van het spel van 2 gelijk waardige partijen, al was dan de H. B. C.- zege verdiend. En het meest belangrijke van dezen strijd is geweest een propaganda voor de Room- sche sport. Van H. F. C.-supporters, die, omdat er in den Hout niets bijzonders te doen was, eens een kijkje bi) H. B. C. kwamen nemen, vernamen wij dat dezen wedstrijd zeker niet /oor dien van een le kl. N. V. B. onder be hoefde te doen. Als om half 3 scheidsrechter Piët het aan- vangssein geeft, verschijnen de volgende óloegen: H. B. C. E. Kobus, v. Bakel, v. Deursen, Koos Duinhoven, J. Duinhoven, W. Juffer- mans, Tolido, J. Warmerdam, H. Juffermans, Martin, Pijpers. Bakker, N. N., Kemperman, de Graaf, Nieuwenhuis,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 10