G. F. H. PASTOOR - HAARLEM Heringa Mhricli, Haarlem Electriciteit UIT DEN OMTREK KENNEMERLAND Stofzuigerhuis MAERTENS EERSTE BLAD DINSDAG 19 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 VOORHOUT NOORDWIJKERHOUT WIJK AAN ZEE HAARLEMMERMEER OVERVEEN HEEMSTEDE IJMUÏDEN HILLEGOM BEVERWIJK Ernstige autobotsing VELSEN BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De revisie-behandeling der zaak Klunder en Theunissen Oud Tweede Kamerlid I. H. Blum f De „Vader van het Lagerhuis" overleden Staat van besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MARKTNIEUWS NIEUWE GRACHT 57 TELEFOON 12035 EFFECTEN INCASSO'S PROLONG ATI EN ASSURANTIËN COUPONS DEPOSITO'S Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.— Burg. Stand Geboren; Christina Petro- üella, d. v. S. P. Heemskerk en van S. P. M. van Eeden Maria Clarina, d. van H. Zuid hoek en van A. S. Ruigrok Petrus, z. van P. J. Geeriings en van A. van den Berg Petronella Maria, d. van A. de Groot en van J. M. P. Juffermans Adriaan, z. van H. Dannijs en van J. M. van Schaik. Ondertrouwd: Jasper Blom, 44 jaren te Harlemmermeer en Adriana Maria Schulte, 42 jaren, te Voorhout 'Jan Leijnse. 27 jaren en Jannetje Johanna van der Pol, 24 jaren beiden te Voorhout. Getrouwd: Cornells Adrianus van den Berg, 26 jaren en Wijnanda Jacoba Maria van Emmerik, 26 jaren beiden te Voorhout Albertus van der Voorn, 23 jaren en Anna Catharina Smeets, 34 jaren beiden te Voor hout. Bevolking Gevestigd: A. P. M. Keurten van Bergen op Zoom; A. A. Strauer van Nieuwerkerk a.d. IJsel; C. C. van den Berg van Noordwijk; E. J. Hilgersom van Leiden; J. Leijnse van Lisse; J. J. van der Pol van Sassenheim; J. Rijk van Naaldwijk; T. F. A. Lineel van Noordwijkerhout; C. W. van der Klugt van Noordwijkerhout. Vertrokken: A. Knoppert naar Zand- voort; C. H. en A. F. Groes naar Amsterdam; C. A. van den Berg en echtgen. naar Noord wijkerhout; C. C. de Roode naar Sassenheim; M. H. H. van den Hoek naar Eindhoven; J. W. J. van Stekelenburg en echtgen. naar Nieuwer-Amstel; J. P. W. Weijermans naar Amsterdam; F. H. M. van Delft naar 's-Her- togenbosch; P. Ruurda naar Amsterdam. Hinderwet Gedeputeerde Staten dei- provincie Zuid-Holland hebben ingevolge de Hinderwet aan het bestuur van den Beekpol der vergunning verleend tot het oprichten van een electrisch gemaal, voor de bemaling van den polder binnen deze gemeente. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Petrus Leonardus, z. van Petrus L. J. Ma- rijnen en van Aaltje Suiker, Geertruida Wilhelmina, d. van Leendert Marijnus en van Wilhelmina Zandbergen. Nicolaas Adrianus, z. van Nicolaas Kors en Mathilda Geertruda de Klerk. Overleden: Nicolaas Johannes van der Braak, 78 jaar, weduwnaar van Johanna Smit, echtgenoot van Elisabeth Veen. Pe trus Albertus Vos, 66 jaar. Clara van Kampen, 78 jaar, weduwe van Jacobus Tu- renhout. Conradus Wilhelmus Antonius Pothast, 53 jaar. Ondertrouwd: Mattheus Johannes v. Rui ten, 35 j. en Quirina Huberta Pennings, 27 j. Antonius Kling, 29 jaar en Hendrika Maria Alkemade,, 25 jaar. Stephan Jacob Hulst, 29 jaar en Joanna Jacoba Franken. 32 jaar Pieter Laros, 29 jaar en Johanna Kruit, 29 jaar. Getrouwd: Leonardus Jacobus van den Berg en Maria Duivenvoorden. Joannes Ja cobus van der Voort en Alida van den Berg. FEESTAVOND R. K. VOLKSBOND Zondag 17 November j.l. gaf de afd. Wijk aan Zee in de zaal van hotel „Sonnevanck," een goedgeslaagden feestavond aan haar donateurs en leden. Nadat de voorzitter met een propaganda- woord de feestelijke bijeenkomst geopend had, werd op zeer verdienstelijke wijze op gevoerd „De greep van het geweten," tooneelspel in drie bedrijven. Dit tooneel- stuk, dat tamelijk zware eischen stelt, is door onze dilettanten ver boven verwachting ge speeld. Vooral de hoofdrollen zijn zeer goed weergegeven. Jammer is het echter, dat sommige toeschouwers op tragische en aan grijpende momenten uiting aan hun ge voelens geven, door een uitbundig lachen! Dit laatste is in hoogste mate storend, zoowel voor de spelers als voor het overige deel van het publiek. Dit gebeuren schuilt denkelijk in hoofd zaak hierin, dat er teveel jongeren, zelfs kinderen, op dezen feestavond worden toege laten. Wij zullen, ook in 't belang der afdee- ling, hopen, dat dit in de toekomst niet meer geschiedt. Tijdens de pauze werd aan een 9-tal nieuwe eden het insigne uitgereikt. Na de pauze werd opgevoerd: „de Bour- gonjefuif," kluchtspel in één bedrijf. Ook dit werd prachtig en vlot gespeeld. In ieder geval hebben de „Volksbond spelers" weer eens getoond, veel voor ons Katholieke vereenigingsleven over te heb ben, en we zijn hun dan ook veel verplicht. Nadat als toegift nog een „pantomime" ten beste gegeven was, ging het publiek ten hoogste voldaan huiswaarts. Het bestuur kan met genoegen op dezen feestavond terugzien. A.s. Zondag worden deze tooneelstukken wederom opgevoerd, ditmaal tegen entree." Tragisch De twee gebroeders de Jong, schippers, wonende te Achtkarspelen in Friesland, waren met hun vaartuig naar den Haarlemmermeerpolder gekomen om bieten te vervoeren. Liggende met hun schip in de Ringvaart vóór den Bennebroekerweg om te laden is een der gebroeders, de 68-jarige G. de Jong, plotseling ongesteld geworden en spoedig daarna overleden. Het is wel tragisch, dat de overblijvende schipper, nu onder zulke droeve omstandig heden de terugreis alleen naar Friesland moet aanvaarden. te zijn, ontaardde tenslotte zoodanig in woede, dat het wenschelijk werd geacht de hulp der politie in te ro:pen. Voor beide personen w;rd geneeskundige hulp inge roepen. Een relletje, waarbij de politie hande lend moest optreden Maandagmorgen omstreeks 9 uur had te Hoofddorp een elle- tje plaats, dat betrekkelijk nog ai goed is afgeloopen, doch waarbij het niettemin nog al heftig is toegegaan. Eenige bietenschippers, waarvan er reeds een paareen café hadden bezocht, en de scheepsjager T. hadden het onder elkaar te kwaad. T. zou van z'n paard getrokken en zoodanig in de knel gekomen zijn, dat het maar goed was dat de politie die genood zaakt was om handelend op te treden spoedig een eind maakte aan het relletje. Eenige schippers werden door de politie in verhoor genomen. Het gebeurde, dat in 't centrum van 't dorp plaats greep, bracht nogal opschudding teweeg. Oogstcollecte De in de Ned. Her vormde kerk te Hoofddorp gehouden col lecte bij gelegenheid van het dankuur voor het gewas, heeft ruim f 800.opgebracht. meester Pont voorstander is van gemeente woningen. Dit doet ons genoegen en wij hopen, dat de meerderheid van den Raad aan de zijde van den Burgemeester zal staan. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur wérd door 2 volwassenen gebruik gemaakt. De aanleg van goede verlichting. De bewoners van den Rampluna kunnen tevre den zijn. Er wordt thans gewerkt aan een betere verlichting van de laan. Er is thans tegenover de reeds aanwezige lichtpalen, een rij bij geplaatst, met het doel, tusschen de 2 lichtpalen een lamp te hangen boven het hart van den weg. De reeds geplaatste lam pen wettigen de gedachte, dat de laan wel dra naar behooren zal verlicht zijn. Ook op den Zijlweg is de verlichting veel verbeterd. Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan werden in de week van 11 tot en met 16 November genomen 487 douchebaden, 36 kuipbaden. Aan de kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Eindiging van dc bietencampagne De bietencampagne zal nu in den Haarlem mermeerpolder spoedig haar beslag ge kregen hebben. Verwacht wordt dat in het einde van deze of begin volgende week de laatste bieten uit den grond komen. Hoewei tengevolge van de nitte weersgesteldheid in de werk zaamheden op het and nogal eens stagnatie werd teweeggebracht, is de campagne toch nog vrij vlot verloopen, hetgeen mede ook wel hieraan te danken is, dat het vervoer dank zij het geregelde normale waterpeil geen vertreging heeft ondervonden. Ge- De. Noordzeeviss'.. utt ij m öAober - durende de maand October kwamen aan TT - den Rijksafslag lp ..iJmuiden 451 (473) tf.rr.eInL gelege? a?n de Houtmanstraat, te de Eschdoornstraat te IJmuiden, dat is aangegeven op de bij de stukken gevoeg de teekening met groene kleur, ongev. 20 wo ningen voor ouden van dagen te doen bouwen. Tot het maken van plannen voor dezen bouw hebben B. en W. dan ook reeds opdracht gegeven. Intusschen is bij het College een verzoek ingekomen om een ander gedeelte van ge meld terrein te mogen koopen. Tegen de zen verkoop bestaat bij hun geen bezwaar, indien de bovenbedoelde voordracht wordt aangenomen. Mocht dit echter niet het ge val zijn, dan zal het terrein voor den ver koop op een andere wijze verkaveld dienen te worden. Het komt B. en W. daarom gewenscht voor, dat de raad zich thans reeds, zij het in beginsel, voor den bouw der bovenbe doelde woningen, op de aangegeven plaats, uitspreekt. B. en W. stelen daarom voor, het boven omschreven perceelsgedeelte voor gemeid doel te bestemmen. IJsclub „Veïsen en Omstreken" De ijs baan-commissie van het bestuur der IJsclub „Velsen en Omstreken" is er in geslaagd, voor den a.s. winter het weiland aan den Driehuizerkerkweg te huren. Binnenkort zal met de voorbereidende werkzaamheden voor het onderwaterzetten oegonnen worden. Op Woensdag 20 November zal de eerste ledenvergadering worden gehouden. Stichting van een nieuw gebouw voor openbaar buitengewoon lager onderwijs te IJmuiden Den 29 Januari j.l. werd door den raad besloten: le. op het door de gemeente aangekochte Noodlottige val Een te Amsterdam wonende schipper, die in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder ligplaats had gekozen, begaf zich 's avonds naar zijn vaar tuig en had, terwijl hij zich op het dek wilde begeven, het ongeluk een misstap te doen, tusschen het schip en den steiger terecht te komen en^en zijner beenen op twee plaatsen te breken. stoomtrawlers met 1353.457 1468.252) besomming. Verder 6 (10) Duitsche stoom trawlers met 37.763 63.428), 14 (Oi motorloggers met 12.744 493 (426) motorkustvisschers met 31.117 26.561), 16 (15) open boeten met 208 stichten een school voor buitengewoon lager onderwijs 2e. het College uit te noodigen een plan voor dezen bouw met kostenbegrooting, in te dienen. Ter voldoening aan de sub 2e bedoelde uit- Bloeddorstige honden Op den Slo- térweg in Haarlemmermeer werd :en schaap verscheurd gevonden, waarvan de eigenaar onbekend is. Vermoedelijk heeft een bloeddorstige hond jacht gemaakt op een in die omgeving in de weide loopende koppel schapen en heeft een der verscheurd: dieren, na eerst in de sloot gejaagd te zijn, nog kans gezien op den weg te komen. Burgerlijke Stand Van 1518 No vember 1929. Geboren: Eduard, z. v. C. P. de Man en H. Klaassen; Jogahannes Adrianus Bernardus, z. v. J. Gladpootjes en A. G. Janssens; Gerrit Albert, z. v. J. Vreeken en M. v. d. Zwaard; Marijtje, d. v. G. Biemans en A. M. Granneman; Jacoba Aletta, d. v. J. H. Oldenburg en G. C. H. van der Beek; Jacobus Eimbertus, z. v. E. J. Weststeijn en J. Burghout; Willy, d. v. L. Nieuwpoort en A. Adriaanse. Ondertrouwd: Renje Barteld Beereboom, 29 j. en Anna Catharina Linthout, 21 j. Overleden: Geert de Jong, 68 j„ ongeh. Uitslag verkooping. Ten overstaan van notaris van Cranenburgh uit Haarlem werd te Hoofddorp in „De Beurs" publiek verkocht de hofstede genaamd „Saenden". De hofstede werd in drie gedeelten ver kocht; het eerste gedeelte ongeveer 10 H.A., groot voor f 27000.aan J. W. van den Heuvel; het tweede gedeelte van ongeveer 5 H.A. grootte voor f 12000 aan S. de Kadt en het 3e gedeelte, ongeveer 5 H.A. groot aan J. F. Weber, voor f 12500. Keuze 1 Men schrijft ons Uit de dezer dagen toegezonden raadsstuk ken blijkt, dat er weer een soort addertje in de Hillegomsche Gemeentepolitiek zit. Dit valt n.l. op bij punt 14 van de agenda „benoeming leden Scheidsgerecht ingevolge het nieuwe Ambtenarenreglement". Door B. en W. worden voorgesteld als leden I. Mr. F. J. Gerritsen 2. J. R. J. W. Bijk van Duijventode en als plaatsvervangers 1. J. C. Groot2 C. de Vreugd. Tevens stellen B. en W. voor, voor iedere vergadering van het scheidsgerecht 3 presentie-geld te geven. In orde Wij meenen te weten, dat het Scheids gerecht van het oude Ambtenarenreglement bestond uit de volgende leden J. H. A. Vooren, J. C. Groot, F. C. van Lierop Jzn. Thans worden de hierboven voorgestelde heeren geadviseerd. Het nieuwe ambtenaren reglement verbiedt toch niet de herbenoe ming van de aftredende leden De heer Groot wordt nu als plaatsvervanger gezet (de heer Vooren is vertrokken) en de heer van Lierop is geheel weggewerkt. Om welke reden Kan men nu er presentiegeld gegeven wordt den arbeider uit de com missie wel missen? Wat hier gebeurt ligt er duimen dik op Intusschen hopen we, dat de Raadsleden meer rechtvaardigheids gevoel zullen bezitten en hiernaar eens zullen informeeren. 159), 1 (0) Duitsche en 2 (1) Deensche noodiging bieden B. en W. thans aan het motorkotter met 3232 1152). Van de Pian- met kostenbegrooting. Volgens dit plan harmgvisscherij kwamen binnen 11 (11) zal de school bevatten 8 leslokalen, een stcomioggers met 71357 72.546), 31 gymnastieklokaal (tevens speellokaal) en '11 (24) motorloggers met 92655 55.564), werkinrichting. Hiervoor is benoodigd 2870 M2 45 (86) Engelsche stoomloggers met 125481 grond, welke eigendom is van de gemeente. 225.645) en 3 (0) Duitsche stoomloggers Voor 2592 M2 van dit terrein is betaald 8 met 6610 De opbrengst der pzr M2, terwijl de rest gratis aan de gemeen- aangevoerde consignatiezendingen bedroeg te is afgestaan. 5971 19.842). j In overeenstemming met het advies der Totaal aangevoerd in October 1.740.600 commissie van bijstand in het beheer der 1.982.137), totaal in 10 maanden 1929 openbare werken stellen B. en W. voor, be- 13.111395 12.147.196). j doeld plan goed te keuren en hun, onder Tusschen haakjes zijn geplaatst de over- verleening van het noodige crediet, de ver- eenkomstige cijfers van 1923. i eischte machtiging tot uitvoering daarvan te 1 verleenen. Groote haringaanvocr De aanvoer van versche haring was heden weer zeer groot. 1 Een kleine 40 haringschepen lagen aan de SANTPOORT markt. Men lean zich voorstellen hoeveel drukte dit alles gaf. I Concert De R.K. Harmonie „Soli Op hol Hedenmorgen sloeg in de Fazan- deo gloria" gaf Zondagavond in de concert- tenlaan een paard, gespannen voor een melk- zaal van „Zomerlust" een uitvoering. Mede wagen, op hol. De voerman S. sprong van werking werd verleend door 't Haarlemsch den wagen en bleef ongedeerd. Het paard klein cabaret. In zijn openingswoord memo- echter ondernam een stormloop op een in reert voorzitter F. Heeremans nog even de aanbouw zijnd winkelhuis. Het dier kwam in veranderingen die in het afgeloopen jaar een groote ruit terecht en werd zóó ernstig hebben plaats gehad, radicale verbetering bij gewond, dat het afgemaakt moest worden. No. 9 Dinsdag 19 November 1929 Ernstig ongeluk Zondagmiddag waren in de Oranjestraat bij 't Sluisplein eenige kinderen aan 't spelen. Een auto, komende uit de richting van de sluis, kwam den hoek om gereden terwijl een der kinderen, de 9-jarige P. Smakman, wonende naast den watertorèn aan de Zuidzijde der Visschersy haven, die den weg overstak onder de auto £anf mede, Nieuwe dirigent is de heer P, G. Koel. Deze oud-stafmuzikant en dus vakman heeft goede verwachting de bezetting der instrumenten en het uit stekend resultaat der dames-propagandaclub. Onder applaus bevestigt hij daarna een zilveren lauwertak aan het vaandel, den prijs veroverd in de eere-afdeeling op concours te 's-Gravenland, den laatsten prijs behaald onder het twintigjarig directeurschap van den heer C. Oudendijk. Deze heeft thans als zoodanig bedankt en werkt nu als muzi terecht kwam. Het knaapje was het ware onder de auto gerend en hoewel de chauffeur direct met volle kracht zijn kalmen gang in hield kon het ongeluk niet voorkomen, wor den. Het patiëntje werd bij Dr. Van der Kooi binnengedragen, die zware kwetsuren en een schedelbreuk constateerde. Later is de jongen naar het St. Antonius ziekenhuis vervoerd. Gisteren vernamen wij van den vader van het ventje, dat de toestand van zijn zoontje vrij gunstig was en dat, indien geen infectie optreedt, alle hoop op herstel te verwachten is. ERNSTIG AUTO-ONGELUK Een luxe auto in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto gereden Maandagavond omstreeks 7 uur had op den nieuwen asphaltweg nabij de oude Velser- tol een ernstige aanrijding plaats. Aan den kant van den weg stond een vrachtauto te repareeren, terwijl van beide richtingen een auto kwam aangereden. Een der wagens, welke zooveel mogelijk rechts hield en hier door achter de repareerende auto kwam, welke niet gezien werd, vanwege het ver blindende licht. Een botsing tegen de vracht auto bleef niet uit, met 't gevolg dat een persoon welke naast den bestuurder zat, zekere J. v. S. uit Amsterdam, zwaar ge wond werd. Dr. Bootsma verleende de eerste hulp waarna de patiënt per auto naar het St. Antoniusziekenhuis vervoerd is. Burgerlijke stand Ondertrouwd: H. v Wilsem Vos en G. Zwaan F. C. Gruber en M. H. Beermann. van het korps, dat met algeheele mede werking door hem op wat hooger peil gebracht kan worden. De uitvoering der verschillende nummers liet niets te wenschen over en was een waar genot. Bijzonder mooi werd gegeven The- resen, Concertwals van C. Faust en Fantasie uit de opera Maritana van Jos Kessels. De eerste kennismaking in Santpoort met Haarlemsch Klein Cabaret werd een groot succès en dit optreden zal nog wel eens her haald worden. Een klarinetsolo van den heer J. Böhm, begeleid door de jeugdige tnej. Koel, viel zeer in den smaak en getuigde van kennis en studie. Hetzelfde muzikale trio, dat ons verleden week zoo aangenaam bezighield, zorgde voor uitstekende muziek bij het gezellig samenzijn. „Soli deo gloria" heeft de overvolle zaal een uitstekenden avond van kunstgeno geboden en zoo zien wij haar gaarne wee. spoedig terug. Gisteravond, omstreeks half zeven, reed een auto van de stofzuigerondememing „Ex celsior", uit Amsterdam, op den Rijksstraat weg tusschen Velsen en Santpoort. Door de schelle licht envan een van te genovergestelde richting komenden auto ver- Getrouwd: L. Tromp en L. P. P. Steen- pund, bemerkte de bestuurder niet, dat langs De bazar van Excelsior Op den Bazar, die Vrijdag, Zaterdag en Maandag door het Fanfareg :zelschap „Excelsior" in de Beurs te Hoofddorp ter versterking van z'n kas gehouden werd, heerschte vooral Zaterdagavond een geweldige drukte. Op dezen avond alleen bedroeg de bruto- opbrengst meer dan f 1000.Het geheel is een mooi succes geworden, zoodat de vereeniging met groote voldoening op het welslagen van den Bazar kan terugzien. Dat liep te hoogDe arbeider C. kreeg met een zijner familieleden, d arbei der K. te Hoofddorp, Maandagnacht in diens woning ruzie, die zoo hoog liep, dat men elkander te lijf ging. K. werd hierbij met een flesch een dag op het hoofd toege- br.cht. waardoor hij hivig bloedend ver wond werd. De opgewondenheid der vech tenden, waaraan de drank niet vreemd schijnt Balans Bij de aanbieding van de gerneentebegrooting voor 1929 voegden B. en W. een balans met bijlagen, om een meer uitgebreid overzicht van den finantiëelen toestand te geven. Ook dit jaar wordt deze methode toegepast. Wij laten hier de reke ningen volgen Bezittingen gemeente-eigendommen 222.157.89. Nog af te schrijven leenings- schuld 29.700. Gemeentebedrijven 362.871.88. Stich- tingskosten Ned. Herv. School 87.520. Voorschotten aan arbeiders 101.238,78. Kassaldo dienst 1928 26.004.48)4. Schulden kapitaal 124.422,99. Vaste leeningen 657.045.Rijksvoorschotten 403.135,22. Waarborgsommen 21 983 89 - De bezittingen per hoofd zijn gestegeno met 10,90 en de schulden met 9 85 De realiseerbare bezittingen waren 1 104.743.69 fode schulden aan derden 1.082.164,11 saldo meer bezit dan schuld 22.579,58 Ji. Per hoofd heeft de gemeente een schuld van f 133,17, wat gedekt is met 135,96. Over 1927 waren deze cijfers 123,32 en 125,06.De belasting naar het inkomen is begroot op 153000 vorig jaar 142000.De laatst vastgestelde reke ning was 191.483.77. Woningbouw Naar aanleiding van een artikel over woningbouw, in een onzer vorige bladen, vernemen wij, dat Burge voorden B. Nierop en G. de Vries A. P. Schoonwater en P. Mattu J. H. Schik en E. Vinke. Geboren: M. C. EttemaBarnhoorn, z. -*■ J. RomijnVeldstra, d. G. A. Brouns Schotman, d. Overleden: H. Sweers, 2 j. J. Mohl- mann, 69 jaar, wedr. van N. Eigenbrood P. Zeeman, 44 j. ghwd. met M. Kaas gew. hebbende te Marken J. Schneider, 80 j. gehuwd met A. Witteman H. A. Ste vens, 51 j-, gehuwd met G. Boot. Burgerlijke Stand Geboren: C. M. Ro- zemeijerv. Amersfoort, z. C. C. J. Hei- nekamp—Kruppel, d. C. Zwanenburg Meyer d F. van TelgenJansen, d. L. E. Barnhornvan Roon, d. J. Ras poortVerdikt, z. I. KeuterWennis, z. A. M. C. LeeneBrohl, d. A. Zijl Verschoor, d. W. ModderGeyteman, z. E. J. OldenburgBurgers, z J. M. BlankenDoornbos, z. E. BaarsKos ter, z. C. M. den Dunnen van Zantvliet, d. S. A. van der LaarPieper, z. Overleden; Maria Wilhelmina Johanna Marda, 84 j. wed. van G. Mulder Pe tronella Anna Oldenburg, 2 m, dochter v. J. H. Oldendorp Getrouwd: S. Bol en S. Kuiper W. Duiker en M. C. Snijders Blok J. J. Adrichem en M. J. A. F. Scheffer D. P. Kossen en S. Hartog J. Alders en W. M Carton P. Broers en J. Katers E. Gravenmaker en M. Spijker. Ondertrouwd: A. v. d. Doel en M. Noord zij M. Coster en J. J. Fiets S. Korst 1 en E. de Boer. 1 I Stichting van woningen voor ouden van dagen Het ligt m de bedoeling van B. en W. den raad binnenkort een voordarcht te doen om op het gedeelte van het, aan de gemeente toebehoorend terrein, be grensd door den Zeeweg, den Groeneweg en den weg een vrachtauto stond van de fa. Van Z. uit IJmuiden. Het gevolg was, dat de „Excelsior"-auto met volle vaart tegen den vrachtauto aanreed. De bestuurder, J. V. uit Amsterdam, kwam er goed af, doch zijn mede-passagier, J. S., eveneens uit Amsterdam, werd door glas scherven zóó ernstig gewond, dat zijn op neming in het St. Anthoniusziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Hij is dan ook daarheen vervoerd. De auto was zwaar beschadigd en kon slechts met de grootste moeite van den vrachtauto afgetrokken worden. Even na het ongeluk, terwijl een groot aantal personen de verongelukte auto om ringden, naderden twee auto's uit de rich ting Haarlem in zeer snelle vaart. Hoewel de veldwachter B. uit Velsen, door met zijn armen te zwaaien, tot voorzichtigheid aan maande, stoven de auto's als een wervel wind voorbij. De veldwachter en een ander persoon konden zich, door snel opzijde te springen, voor een vermorzeling behoeden. Zij achtervolgden de snelheidsmaniakken onmiddellijk per auto en slaagden er in, hen bij de pont te pakken te krijgen. Het bleken artisten te zijn op weg naar Be verwijk. Proces-verbaal is tegen hen opgemaakt. Adres der verdedigers aan de Tweede Kamer AMSTERDAM18 November De heeren mrs. H. H Roobol en D den Hollander heb ben aan de Tweede Kamer een adres ge richt naar aanleidi- g van de behandeling der revisie-procedure van Tennissen en Klunder voor het Amsterdamsche Gerechts hof. Teneinde te voorkomen, dat van de een of andere zijde de aaru gezer behandeling in een verkeerd licht word1" gesteld, wijzen adressanten op de groote publieke belang stelling, die deze zaak heeft getrokken. Tal van onbevooroordeelde personen, die ondergeteekenden hebben gesproken en die de behandeling der zaak van hei begin tot het einde hadder, bijgewoond zeggen adressanten verder zijn eenstemmig in 1 hun oordeel, dat dit proces dooi de zeer prijzenswaardige leiding van het Kof, in een volkomen evenwichtige sfeer is berecht. Met ondergeteekender zjjn vele volkomen tot oordeelen bevoegde personen de stellige j meening toegedaan, dat het Amster damsche Gerechtshof door de wijze van behandeling dezer zaak, de eer van ae justitie en het vertrouwen in de Nederlardschs rechtspraak welke door vorige behandelingen inderdaad dreigden geheel of voor een goec deel te loor te gaan, zijn hersteld Het doet adressanten veel leed, dat dit niet algemeen is ingezien en erker.d Hun nerzijds willen zij althans een poging doen om die erkentenis mee" algemeen te maken dan tot heden helaas nog het geval blijkt te zijn. VLISSINGEN, 18 Nov. In den ouder dom van 75 jaar is in het St. Jozefziekenhuis alhier overleden de heer I H Blum van Aagtekerke, oud A. R. lid der Tweede Ka mer, op geheel Walcheren een bekende per soonlijkheid. LONDEN. 18 Nov, Het Lagerhuislid O'Connor, die reeds langen tijd als vader van het Lagerhuis als een boven de partijen staande persoonlijkheid, bekend en geëerd werd, is in den afgeloopen nacht op 81 -jari gen leeftijd overleden. STAAT VAN BESOMMINGEN Van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen Stoomtrawlers Manden Besomming 410 Ommering 6100.— 420 Joh. Elisabeth 3800.— 360 Schiedijk 4000.— 190 Wilhelmina 2100 70 Derika 6 1900.— 95 Derika 9 2000.— 225 Derika 14 3000.— 100 Pehelope 2400.— 60 Lewiti 1400.— 145 Kennemerduin 2300.— 160 Timor 25/).- 380 Sumatra 5700.— 335 Bergen 4800.— 85 Olga 2300.— 425 Aneta 6000.— 110 Handria 2500.— 265 Olympia 2900— 115 Pelikaan 3100.— Libra 3100.— IJMUIDEN, 19 November. Rijksvischafslag Tarbot f 1.15—f 1.45 per Kg., Griet f 31— f 70 per 50 Kg., Tong f 2.50—f 3.30 per Kg., Groote Schol f 47 per 50 Kg., Middel Schol f 42—f 45 per 50 Kg., Zet Schol f 49—f 69 per 50 Kg., Kleine Schol f 8.50—f 36 per 50 Kg., Schar f 3.60—f 21 per 50 Kg., Rog f 23 j tot f 35 per 20 stuks, Vleet f 1.25—f 9 per i stuk, Pieterman en Poon f 5.50f 14 per 50 Kg., Groote Schelvisch f 51—f 66 per 50 Kg. Middel Schelvisch f 32—f 38 per 50 Kg., KI. middel Schelvisch f 16—f 29 per 50 Kg., Kleine Schelvisch f 8f 21.50 per 50 Kg., Kabeljauw f 80—f 102 per 125 Kg., Gullen f 5.70—f 31 per 50 Kg., Leng f 0.90—f 3.50 per stuk, Heilbot f 1.90 per Kg., Wijting f 2.60f 12 per 50 Kg., Koolvisch f 1.20 f 2.70 per stuk, Makreel f 30—f 31 per 50 Kg. Versche Haring f 4.60—f 5.60 per kist. BEVERWIJK, 18 Nov. Vrije Veiling. Scep- knollen 410 ct.; roede kool 45 >4 ct.; groene 47 ct.; witte 34 ct.; bloem 8—14 ct. per stuk; Spruiten 19—23 ct.; Appelen 1015 ct.; Peren lu28 ct.; Tomaten 1020 ct.; Druiven 2674 ct. per K.G. Peen 1017 ct.; Prei 3)4—12 ct.; pieters. en soepgr. 5 ct. per bos; boerenkool per 100 struik 2.50—4; Andijvie 0. 60—1.10; Spinazie 0.40—1.05 per kist. 1 Bloemenveiling 't Centrum. Pulling 6—14 j ct.; Rose day 12—13 ct.; Cavel 13—16 ct., div. kasrozen 47)4 ct. per stuk Tros Trijn tje Baarse 12—17 ct.; Montblane 15—36 ct.: idem gele 28 ct.; Sous d'or 17—27 ct.; Flory king 922 ct.; Ryanaut 20—34 ct.; Stanley Ven 14—18 ct.; Herco 20—25 ct.; November 16—23 ct.; Bucenham 13—26 ct.; Pattisson 14—16 ct.; Anjers 6—22 ct. per bes; Pattis son 1819 ct.; Mor.tblanc 14—22 ct.; Rose day 17—18 ct.; Herco 13—17 ct.; Mis Cavel 2024 ct. per tak. ALKMAAR, 16 Nov. 1929 Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 45000 kipeieren. 60/64 K.G. 11.0011.50; Bruin 62/65 11.0012.10 per 100 stuks; klein 3.50—9.00. Aanvoer 8000 eendeieren. Prijzen 7.10— 7.30 per 100 stuks. ALKMAAR, 18 Nov. 1929 Alkmaarsche Exportveiling Andijvie 1.00—4.20 per 100 stuks; Bloemkool I, 18.2030.00, II 5.60 12.60; Boerenkool 2.605.20 per 100 stuks; Druiven 18.0030.00 per 100 pond; Gele kool 1.003.60 per 100 K.G.; Groene kool 5.6010.00 per 100 stuks; Knolselderie 4.80 per 100 stuks; Prei 3.607.00 per 100 bos. Chineerohe kool 1.604.10 per 100 stuks; Roode kool 1.103.00 per 100 K.G.; Selderie 2.00 per 100 bos; Spinazie 1.28 per bakje; Spruiten 12.00—22.00 per 100 K.G.; Snijboo- nen 28.00 per 100 pond; Enkele Sperde» boonen 43.90 per 100 pond; Tomaten 5.20— 12.60 per 100 pond; Uien 3.204.80 per 100 K.G,; Wortelen 8 20 per 100 bos; Wit lof I 12.00—17.00 per 100 pond; Chrysanten kleinbloemig 418 cent per bos; Pot- bloemen 2658 cent per stuk. HEM, Zuider-Kogge Snijboonen 23—31 ct., Druiven 2338 ct Neveau Pelean 4.40— 7.40; Clangou 6.209.60; Williams 611.50; Mais La Plata gele disp. 175.00, verwacht 20 Nov. per s.s. Zaanland, 21 Nov. per Delf land en ladende Pencarrow 174.Jan.- April, levering 132.00, Donau-Yougo-Gal- fox-Bulgaarsche, verwacht 22 Nov. per Im- macolata 174.Nov.-Dec. aflading 174.00, Dec.-Jan. aflading 176.00. Lijnkoeken, N.-Amerikaansche disp. 18.40, Nov.-Dec. levering 13 50, Jan.-April levering 13.55, S. K., disp. 13.55. ROTTERDAM, 18 Nov, Binnenl. granen. Alle artikelen met klein aanbod. Tarwe 11.2512.00, Gerst checalier 9.009.50, Ha ver 7.758 25, Erwten kleine groenen lager 12.5014.25, Schokkers eveneeens lager 17.0018.50, Bruine boonen lager verkocht, Buitenl. granen. Stemming vast. Rogge 72-75 K.G., La Plata disp. 9.60, Hongaarsche oude oogst disp, 10.25, 74-75 K.G. id. nieuwe oogst, disp. 9.25, Duitsch-Poolsche disp. 8.25, Gerst, Amer. II v. Canad. havens disp. 167.00, id. id. Nov. afl. 167.00, id. v. Atlant. havens disp. 160.00; 63-64 K.G. Donau disp. 175.00, 62-63 KG. id. stmd 17100. Haver 69-70 K.G. Poolsche disp. 9.15, 53- 54 K.G. Pommersche disp. 825840, 53-64 K.G, N. Duitsche stmd 8»10, Mais gele La Plata disp. 174.00177.00, id. stmd 175.00178.00, id. Jan.-April lev. 185 00, Donau galfox stmd 175.00, Witte Z.-Afr. II disp. 176.00, La Plata cinquantine disp, 192.00. BOVENKARSPEL, 18 Nov. 1929. Marktbe richt „De Tuinbouw". Aardappelen gr. M. 0.60; Blauwe 1.10; Uien. Groote Gele 1.502.15; Drielingen 0.85; Nep 2.15 —2.25 per baal; le Bloemkool 22.9033.10; 2e Bloemkool 1324.50; 2e Bloemkool 1.9012.90 per 100 stuks; Roode kool 2.50 —3.90; Gele kool 3.70—4.70; Witte kool 0.80—1.40 per 100 Kg.: Bieten groote 6.90 8 per 1000 stuks; kleine 2.40—2.90 per 1000 stuks. WARMEN HUIZEN, 19 November. Uien 3.704.60; grove 3.50—3.70; Drielingen 2.50—2.60; Peen 2.30—2.60; Kleine 1 —1.40; Roode Kool 2.204.70; 2e soort 0.802.20; Deensche witte kool 1.50 2.60; Gele kool 2.30—4.20; Witte kool 0.80 —1.10 per 100 Kg.; Bloemkool 13.20—15.60; 2e soort 3.60 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Nov. Langendijker Groenteveiling 10.000 K.G. Wortelen 2.502.70, 9400 stuks Bloem kool: 1ste soort 17.9027.70, 2de soort 5—8.70, 55000 Roodekool 2.50—5.10, "33000 Gelekool 2—5.10, 68000 Vroege Wittekóöl 0.601, 75000 Deensche Wittekool 1.50 —2.70. 13000 Uien: 3.80—4.30. Groote 3.90. 7200 Bieten f 1.50—2.70. 6000 Witkrop 1.10—3.50. ENKHUIZEN, Vischmarkt. Maandag wer den aangevoerd door 5 vaartuigen 1722 pond hoekbot 19.0519.25; variatie 71 tot 484, door 5 vaartuigen 729 pond hoekschar 15.10 18 per 100 pond. Variatie 57 tot 237 per vaartuig. PURMEREND, 18 Nov. 1929. Scheimarkt. Aanvoer 408 stuks. Melkkoeien 200375; Gelde 125—270; Pinken 90—175; Gras kalveren 4090. Prijshoudend. Handel vlug. PURMEREND, 18 Nov. Afslagvereeniging ieemster Purmerend en Omstreken. Aard appelen: Blauwe 0.761 per 25 Kg.; To maten A 6—12 ct. per Kg.; Bloemkool 3— 29; Roode kool 2.30—9.40; Witte kool 1.10 —3.40; Savoye kool 1.808.60 per 100 Kg.; Ipruitkool 1.10-3.55 per 15 k.g.; Boerenkool 0.35—0.50 per kist; Andijvie 0.60—4.10 per 100 krop; Rapen 0.80—3.60 per 100; Bieten 4—8.50 per 1000; Uien 0.70—0.91 per 25 Kg.; Uien Drielingen 0.920.60 per per 25 Kg.; Uien Nep 660.85 per 25 Kg.; Druiven Alicant 0.500.78 per Kg. Appels; Bra-ban tsche Bellefleur 411; Zoete Bellefleur 5—9; Bismarck-appel 4 —6; Bramley Seedling 4—10; Groninger Kroon 48; Present van Engeland 5—18; Reinette, goud 9—23; Zoeteveen 7—12 per 100 Kg. Peren; Besy von Schonauwen 410; Beurré Clairgeau 9—32; Bcerengroen 3 —6.50; Comtesse de Paris 4—Doyenne du Cornice 20—51; Gieser Wildeman 5 11; Kamperveen 3.505.50; Nouveau Poiteau 418; Soldat Laboureur 1017; Winter jannen 2—9.70; Winterlouwtje 4— 8 per 100 Kg. PURMEREND, 19 Nov. 1929 Purme- render Marktbericht. Kaas Aanvoer pl.m. 80000 K.G. Kaas. Kleine Boeren 52.50 per 50 K.G. 145 Kg. Boter, 517 Runderen Vei te koeien f 0.80—f 1.10 per Kg nandel maiig; gelde koeien f 150—f 260. handel matig; melk koeien f 200—f 372 pei stuk. i5 stierer f 0.65 tot f 0.90 per Kg., 18 paarden f 100f 200 per stuk, handel matte 20 vette kalveren f 1.35f 1.50 per Kg hande: matig. 190 nuchtere kalveren f 13f 40 per stuk, han del matig, 362 vette varkens f 0.81—1 0.83 per Kg-, 31 zouters f 0.83f 0 85 per Kg.. 294 biggen f 30f 40 per stuk. hardel vlug,, schapen f 22f 25 per stuk, handel vlug. 184 Ganzen 56: 24 Zwanen f 6.507; Kipeieren 9.7511.25; 100 zak Appelen 1.50—2.50 per zak; 300 zak Peren 1.50 2.50 per zak; Piepkuikens f 1.253.25. AMSTERDAM 19 Nov. Binnenl. granen (Boerennoteering) Tarwe 11—11.35, rogge 8814, wintergerst 991A haver 7)4—8, duiveboonen 1415, paardeboonen ÏOK H'A, groene erwent 1514, vale erwien 1417, alles per 100 K.G. Karwijzaad 1954- 20 en blauw maanzaad 1818)4 per 50 KG. G-anen. (Noteering Amst. korenbeurs). NboRDSCHARWOUDE, 19 November Aanvoer: 600 Kg. Aardappelen Blauwe Eigenheimers 3: Gele Nep 4.304.80; Drielingen 2 402.70; 8000 Kg Gele kool 3.605.20; 2300 stuks Chineesche ooi 0.90—2.70; 11200 Kg. Uien, Uien f 3 90— 4.20; Grove uien 4.30—460; 1150 Kg. Kro ten 0.70—1.60; 127200 Kg. Roode kool 2.30—4.70; 40500 kg. witte kool 0.70— 09; 63000 Kg. Deensche witte kool 1.30 —2.50; 9500 Bospeen 1.90220: 2800 stuk» Bloemkool 15.5023.70. Aardappelen: Schot» sche muizen 2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2