1 Neus verkoudheid SPORT EN WEDSTRIJDEN TWEEDE BLAD DINSDAG 19 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 10.000 DOLLAR voor een HUIDCREME CREME SIAMOISE Tandheelkundige Kliniek VOETBAL D. H. V. B. HOCKEY DAMMEN GYMNASTIEK WIELRENNEN De toren van de Bakenesserkerk Gevonden voorwerpen en dieren IJVr.*r70MDEN Demonstratie met filmvertooning Ledenconcert H. O. V. 15de Groote Nationale jubileum tentoonstelling Gymnastiek-uitvoering van de R. K. S. V. Hercules, Overveen heeft, wanneer men ze verwaarloost, dikwijls bronchitis of keelontsteking ten gevolge. Doodt de kiem onmid dellijk door FORMAN. De neus krijgt direct lucht opzetten en gloeien van het gelaat, hoofdpijn en de lastige slijmafscheidingen houden op. F 0 r- m a n is in alle Apotheken en Drogis terijen verkrijgbaar/Vraagt niet naar „een middel tegen verkoudheid', doch eischt „F or man" voor den prijs van 45 cent per doos. Aan onze Katholieke luisteraars Centrale District Haarlem Junioren-Competitie Nederland-Duitschland op 27 April 1930 Het Internationaal tournooi te Barcelona SIROOP FAMEL doet het hoesten bedaren maakt het slijm los Hoofdklasse-competitie Nederl. Dambond LANDBOUW EN VISSCHERIJ De eier-uitvoer naar Engeland Haarlemsche R. K. Gymn. vereeniging „Ursus" Legwedstrijd van Barnvelders UITLOTINGEN Maizairac geslagen Het College van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente van Haarlem heeft B. en W. m"' t; -rnen bestaan tot ver bouwing der kosterü van de Bakenesserkerk aan de Vrouwesteeg, alhier. In verband met ee bi: den toren dezer kerk is geconstateerd, verzoekt dat College B. en W. tegeUjk met de verbouwing van de kosterij van gemeentewege maatregelen tegen deze verzakking te doen nemen. De dienst van openbare werken had reeds geconsta teerd, dat de traptoren der kerk was verzakt en had ter verbetering daarvan reeds enkele mp'"n w°'ne tiprst^lUno^n aangebracht. Nu echter plannen bestaan tot verbouwing der kosterij, komt het B. en W. gewenscht voor, dat voor rekening der gemeente, gelijk tijdig mee die verbouwing, versterkingen aan de o h. v»n den tractoren worden aangebracht. Hoewel het thans niet goed mogelijk is de aan deze werkzaamheden ver bonden kosten te begrooten, meenen B. en W„ dat behoudens belangrijke onvoorziene omstandigheden, met een bedrag var. 5.000 "o 'bin en W. stellen der halve voor het hierbijgevoegd ontwerp-be- sluit te bekrachtigen. Toen Jean de Parys de juiste samenstelling voor zijn merkwaardig dubbelproduct had gevonden, bood een zijner charmante cliën ten, Miss Seymour, een Amerikaansche millionnairsdochter, hem dit bedrag, onder voorwaarde dat deze crème uitsluitend voor haar zou worden gereserveerd Dit aanbod werd geweigerd, en iedere vrouw kan zich nu de weldaden van verschaffen Crème Siamoise is in alle betere zaken verkrijgbaar NACHTCRÈME - DAGCRÊME - POEDER TENTOONSTELLING VAN WERK VAN H. VERSTIJNEN IN DEN KUNST HANDEL VAN F. H. SMIT Velen zullen Verstijnen kennen uit zijn karakterstudies „Onze Evendieren", die lang achtereen in de Groene Amsterdammer met berijmde onderschriften van Charivarius verschenen, en nadien in boekvorm zijn uit gegeven. Bij velen hebben deze reproducties helaas een geheel verkeerde opvatting van Ver- stijnen's waarachtig talent, jazelfs wrevel gewekt. Ir. de eerste plaats is dat werk, uit gevoerd in zoo'n bijzondere, gevoelige tech niek, slechts op de kostbaarste reproductie- wijze te benaderen, waarom zij dan ook zel den wordt toegepast. In de tweede plaats werd zijn werk slechts gewaardeerd naarmate men er zich mede vermaakte, of zich eraan ergerde. De mensch vermaakt zich gaarne met de zwakheden van anderen, maar weinigen zijn in staat eigen beeltenis in den lachspiegel der karakatuur te waardeeren. De dikwijls uitgesproken meening, dat Verstijnen een karikatuur van de dieren maakte, is onjuist. Wij weten, dat dit geheel buiten zijn bedoeling ligt, en als men zijne karakterstu es aandachtig be- ichouwt, en alle menschelijke attributen wegdenkt, dan ziet men, dat het dier vol komen natuurlijk en zonder eenige overdrij ving is gegeven. De karikatuur toch, ontstaat door over drijving of accentueering van een karakteris tiek detail. Zeker is het echter wel, dat Ver stijnen hier hekelt, niet de dieren, maar de menschen. Als hij hekelt, is zijn geest niet geheel vrij, doch geprikkeld, en juist daarom is het zoo goed op deze tentoonstelling de gelegenheid te hebben den schilder te leeren kennen in werk, waarin hij zich met zijn ge- heele innerlijk gegeven heeft. Hier vinden wij den kunstenaar in volle overgave, geheel verdiept in het schoone wonder van het leven in de Schepping, ter wijl hij tegelijkertijd tracht zijn eigen speciale techniek, die hem toch steeds middel, nooit doei is, te perfectionneeren. Verstijnen is geboren in Indie, en zoo openbaart zich in zijn werk juist dat, wat ons in 't algemeen in Oostersche kunst zoo be koort. Het meditatieve der visie, de onder werpen, de kleuren en tegenstellingen, uit gevoerd in deze geheel persoonlijke tech niek, het is een zielvol geheel hierdoor werd elk stuk een preciosum. Groote liefde ademt al dit werk hem ontgaat de vaak melankolieke blik in dierenoogen niet. Beschouw aandachtig dat aapje, ineen gedoken op een tak. Verstijnen maakte dit, doordat hij pijnlijk ontroerd was, door het verhaai van een heldhaftig jager. Vele van zijn dieren hebben dit. Waarom in hunne oogen. Waarom worden zij vervolgd en ge vangen Waarom mogen zij niet vrij leven, zooals die antilopen in dat Oostersch paradijs Het lij kt mij hier niet de plaats om over Verstijnen's techniek te spreken het zou toch slechts zeer vaag kunnen zijn, want het belangrijkste houdt hij geheim. Hij is een zoeker, nooit ten volle tevreden met hef resultaat, en wij mogen nog veel schoons van dezen stillen werker verwachten. Een rustig bezoek aan deze kleine tentoon stelling van dit liefdevolle werk zij allen aan bevolen. Dat onze sportieve, kritische jeugd, jongens en meisjes der hoogste klassen van Gymnasium en Middelbare Scholen, die in grooten getale deze tentoonstelling be zocht, zonder eenige voorbereiding dit werk prachtig vond, is een feit van niet te onder schatten beteekenis. Wij hopen van harte, dat Verstijnen ons voortaan geregeld in de gelegenheid zal stellen ook in Haarlem zijn werkzaamheid te blijven volgen. J. PFERSICH. In dit programma worden o.m. vermeld de namen dergenen, die de vereeniging finantieel steunden. GEMEENTEZAKEN Aan den heer Dr. H. Th. Fischer, leeraar in de aardrijkskunde aan het Gymnasium is voor den tijd van één iaar, ingaande i November i.l. verlof verleend voor het maken van een studiereis naar Ned. Oost-Indië. Ten einde gedurende zijne afwezigheid in dit onderwijs te voorzien, bevelen Curatoren ter benoeming aan (met alphabethisch) ie. den heer J. van Dijk, te Gouda, en 2e. den heer K. Verwiel, te Waalwijk. Onteigening Kleine Houtweg B. en W. schrijven aan den Raad Teneinde het door den raad in zijne ver gadering van 5 November 1920 vastgesteld plan van uitbreiding voor de gronden gelegen ten zuiden van de Rustenburgerlaan, ten oosten van den Kiemen Houtweg, en ten westen van het Zuider Buitenspaarne, tot verdere uitvoering te doen komen, is het nóodzakelijk, dat de gemeente door middel van onteigening de beschikking verkrijgt over de met gele en groene kleur op de voor de leden ter inzage gelegde teekening aange duide perceelen. Indien de gemeente over die perceelen de beschikking verkrijgt, zal de Kleine Houtweg ter hoogte van de Kamperlaan, alsmede de Kamperlaan zelve, kunnen worden ver breed, als is aangegeven op gemeld uitbrei dingsplan, terwijl voorts tot stand kunnen worden gebracht de thans nog ontbrekende aansluitingen van de Voorhelmstraar, Welge- legenstraat, Vlietsorgstraat en Buitenrustlaan met de Kamperlaan. Met het oog daarop stellen B. en W. voor te besluiten tot voorloopige goedkeuring van het plan tot onteigening van bedoelde per ceelen ten name van de gemeente Haarlem, overeenkomstig titel IV, (art. 77, 4e) der Onteigeningswet. Aankoop perceel Anthoniestraat De eigenaar van de perceelen aan de Anthoniestraat nos. 46 en 48 en Korte Heerenvest no. 5, in totaal groot 299 c.A., heeft die perceeleri aan de gemeente te koop aangeboden voor den prijs van f 45.000.-. B. en W. achten aankoop Van die perceelen voor den gevraagden prijs in het belang der gemeente. B. en W. stellen voor te besluiten, be - houdens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, B. en V/. te machtigen met H. C. van Riel, alhier, de navolgende ruiling van gronden aan te gaan H. C. van Riel, alhier, staat in vollen eigen dom af aan de gemeente Haarlem grond, geiegen ean de Zomervaart, kadastraal be kend gemeente Haarlem, ter grootte van ongeveer 490 Ma de gemeente Haarlem staat in vollen ei- j gendom af aan H. C. van Riel, alhier grond, gelegen aan de van Keulenstraat, ter grootte van ongeveer 274 M2. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIE VEN EN BRIEFKAARTEN Terugontvangen in de eerste helft van de maand November 1929. Binnenlandsche Brieven Mevr. Calmeijer de Veer, Haarlem Mei. A. Chapon, Haarlem Mevr. van Dongen, stadL. v. Emmenhuijzen, stad Albert Ferwerda, Warga (Fr.) A. S. Frederiks, Amsterdam Mej. Thea Groen, Amsterdam; Mej. C. v. d. Hurk, Haarlem P. Jansen, Amsterdam Mej. Ali Kors, Amsterdam C.; Koster, Singelkerk, Amsterdam N.V. Olanda, Amsterdam Pensioenraad, 's-Gra- venhage Snippe Wijnand, Helmond J. D. Schotvanger, IJmuiden G. Schweder, Haarlem van der Veen, Leeuwarden „Wills", Amsterdam P. Winterink, Rotter dam. Binnenlandsche Briefkaarten Jongej. Willie Boerstra, Egmond aan Zee; Mej. M. v. Berkel, Utrecht Madame Mije- Claddet, Haarlem H. Dikker, Amsterdam; H. Haardt, Delft Mevr. P. Carriérre, den HaagMevr. v. Meurs-Meijer, Haarlem; v. Sande, HilversumJoh. Veldhoven, Scheveningen. Buitenlandsche Brieven Mr. Leonardo Francesco, Bruxelles Mevr. F. Figdor-Hartog, Mariaburg bij Antwerpen; Karl Meininghaus, DeutschlandVolz Gustav, Boekingen Marcel Hordy, Paris. Buitenlandsche Briefkaarten Willy Biek, Deutschland K.W. 500, Coblenz Deutschland Mr. H. A. van der Valk, Bruxelles August Bohr, Deutschland; Fritz Schwind, Paris August Tepper, Deutschland Paula Wiedman Arnhaim. 8 Briefkaarten zonder adres. Men wordt verzocht om het adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij on bestelbaarheid kunnen worden teruggezon den. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. Koeijers, Damaststraat 28, broche Wesse- lius, A. L. Dyserinckstraat 27, bijl Ouds hoorn, Turfmarkt 4, botervaatje Erkelius, Schoterweg 56, bretels Bloemers, Ged. Voldersgracht 53, gasaanstekerRumpff, Brouwersplein 12, horlogeEgo, Schnee- voogtstraat grd., handschoenen Alofs, Clycanstraat 13, hamer Kennel Haerlem, geel hondje, gebracht door v. Wijk, Delft straat 7 géel hondje, gebracht door Jamin, Gen. Cronjéstraat 22Klashorts, Slacht huisstraat 5ird., vliegende Hollander Stren ger, Camphuisstraat 16, handschoen Kennel Haarlem, grijs-wit katje, gebracht door Wanders, Pieter Kiesstraat 53 Kennel Fauna, grijs-witte kat, gebracht door de Gooy, Ripperdapark 31 grijs-witte kat,, gebracht door Savrij, Schalkwij kweg Bom, J. F. Helmerstraat 23, rijwielbelastingmerk Koeijers, Da ma: tstrrat 28, ringetje Lieshout, Riviervischmarkt 17, tasch met inhoud Claus, Brouwersvaart 134, idem. Terug te bekomen bij: Bur. van Politie, Smedestraat, autoslinger; v. Kleeeff, Gr. Houtstraat 154 rd., armbanden; Franken, Kruisweg 55, abonnement; Oosting, Kloos terstraat 119, beursje met inhoud; Stoute, Linschotenstraat 5rd-, cape; Witteman, Ka- rel v. Manderstr, 82, bruin gevlekte herder; Directiekeet, Hasselaarsplein, hondentuig; Bur. van Politie, Smedestraat, hondenpen ning; Kennel Fauna, witte kat; Bloemmk, Anslijnstraat 51, kousen; Spook, Pijnboom straat 99, muts; v. Baren, Gen. de la Rey- straat 51, oorbel: Verheijde, Allanstraat 59, pet; Baggerman, Rusthuis, Lange Wijngaard, straat, portemonnaie met inh.; Bur. Van Politie, Smedestraat, idem; Lucas, Lange Annastraat 32, houten pijp; Bur. van Po litie, Smedestraat, rozenkrans; v, Rijn, van 't Hoffstraat 36, steen van broche; C. H. Stoel, Linnaeuslaan 4 (Heemstede), zak lantaarn. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Deze ruiling geschiedt met eene toegift 1 Redactie zich niet aansprakelijk. door de gemeente van f 4.523.-. De kosten, vallende op deze ruiling van gronden zullen worden gedragen door beide partijen, ieder voor de helft. De akte van ruiling moet wor den verleden op 2 December 1929. Mejuffrouw A. S. Dijkman, vakonderwij zeres bij 't lager onderwijs te Haarlem, ver zoekt ontslag uit bovengenoemde betrekking tegen 1 Dec. of eerder wanneer in de vaca ture voorzien is. DE NOOD DER TUBERCULOSE- VEREENIGING Geachte Redactie, Mag ik voor deze aangelegenheid nog eenmaat een beroep doen op Uwe gastvrij heid Op onzen oproep om steun ontvingen wij van vele zijden een extra-bijdrage om de uit zending van patiënten re Dlijven voortzetten. Alle patiënten, die op de wachtlijst stonden, Groeneveld verzoekt eervol ontslag of zich m den iooP der laat*f-e weken aanmeld Een dezer dagen heeft de N. V. Sluis' Biscuitfabrieken te Deventer een demonstra tie mei filmvertooning georganiseerd voor de afdeeung Haarlem van den R. K. Vrouwen bond in gebouw „St. Bavo" aan de Smede- stsaat. De opkomst was goed en de demonstratie trok aller belangstelling. Woensdag 20 November a.s. geeft de H.O.V. onder leiding van den heer Eduard van Beinum in de Gemeentelijke Concertzaal een ledenconcert 's avonds te kwart over 8. Als solist werkt mede Louis Zimmerman, viool. Het programma vermeldt Ouverture „Freischütz" C. M. von Weber. Vioolconcert (D. gr. terts) L. van Beethoven. Allegro ma non troppo. Larghetto-Rondo. Symphome No. V (c. kl. terts) L. v. Beethoven Allegro con brio. Andante con moto. Allegro (Scherzo). Allegro. G. L uit zijn betrekking als tijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke Handelsavondschool met in gang van 1 December 1929. Verschenen is het programma van de 15de groote narionare Jubileum-Tentoonstelling van de Pluimvee- en Komjnenfokkersver- eeniging „Nui en Sport", welke met mede werking van de Eerste Haarlemsche Sier- duiven-vereenigmg, 14 en 15 Decemoer in gebouw „Bloemhof" aan de Bloemhofstraat wordt gehouden. Met medewerking- van de keurploeg van den Turnkring „Haarlem" en de dames van R. K. S. V. „Leonidas". A.s. Donderdag zal In de groote zaal van het gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, een gymnastiek-uitvoering gegeven worden door de Herculanen. De toegangsbewijzen zijn a 0.50 verkrijgbaar bij de volgende adressen: B. Vreenegoor, Z. Tuindorplaan 36, Over veen; K. v d, Klugt, N. Tuindorplaan 8, Overveen; Th. Vreeswijk, Timorstraat 44, Haarlem; J. Groenendijk, Rollandslaan 68, Haarlem; W. Thijssen, Schoterweg 2 en aan de zaal. Hedenavond zullen de leden voor het laatst kunnen oefenen. Op tijd dus en flink aangepakt. Ieder doet ook nog eens z'n best om een paar kaarten te verkoopen, want de financieele toestand staat er niet zoo erg best voor. Aangepakt dus, onze lustrum-uitvoering moet evenals onze vorige lustrum-gelegen heden een suooes worden. den, zijn uitgezonden. Mede namens her bestuur betuig ik allen hartelijk dank voor de betoonde hulp. De inwoners van Haarlem en Omstreken hebben opnieuw getoond niet alleen een open oog, doch tevens een open beurs te bezitten, wanneer het geldt leed van anderen te verzachten. Alleen moet mij één opmerking van het hart. Wanneer ik de lijst van giften nazie, dan komt het mij voor, dat er nog meerdere personen zijn die van plan waren een bijdrage te schenken, doch door de één of andere oorzaak verga-en tot nu oe aan hun voor nemen gevolg te geven. Mag ik deze personen even herinneren, dat ons giro-nummer 11960e bedraagt, terwijl tevens gaarne giften in onrvangs' worden genomen aan het Con sultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. Het bedrag, benoodtgd ovor het loopende jaar, is nog niet bij elkaar. U. geachte Redactie, hartelijk dank voor de verleende medewerking, Hoogachtend, Uw dw. G. v. WAARD. Administrateur. In het jongste nummer van de Radio bode komt een artikeltje voor; „Maar Pas toor". Daarin wordt het voorgesteld also ondergeteekende tot de Katholieke luister aars zou gezegd hebben, dat zpj zich nie druk moesten maken met protesten tegen den Radio-Raad en de Regeering want „Wi hebben iets (gezegd in een toon „en da' hebben anderen lekker niet") en dat moeten de Katholieke luisteraars vooral in deze dagen goed onthouden, wat ons zeer hoop vol stemt n.l. vergeet niet, dat de minister één der Onzen is." De Redactie van de Radiobode voegt hierbij: „Mag deze uitdrukking onopgemerkt voorbij gaan, waarby men den Minister van Waterstaat enz. vooraf al van een partijdige behandeling eener zoo ernstige kwestie durft doodverven?" Tegen deze wijze van voorstellen, temeer nog daar de Redactie van de Radiobode tevoren wist. dat ik pertinent ontkend ha< in dezen geest gesproken te hebben, past een ernstig protest. Dat zal ieder welden kend mensch begrijpen, die leest, wat ik ir werkelijkheid gezegd heb: „wy katholieken moeten dat niet doer. i (Protestvergaderingen)Wii moeten niet op KENAUPARK 26 A TELEF. 12644 SPREEKUREN: van 911 en v. 1 tot 2 uur Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN' Spreekuur Putzfeld, Trauden, Gangel Mazairac Putzfeld Trauden, Mazairac, Trauden, Putzfeld en Mazairac. Manche a six: 1. Putzfeld. 2. Christensen. Killian. 4. Trauden. 5. Gangel en 6 Mazai rac. Totaal klassement: 1. Putzfeld 15 punten 2 Mazairac 15 punten. 3. Trauden 13 pun ten. Puntenrace over 50 ronden; 1. Bremer 18 punten 2 Senge 17 punten. Sprint 1000 M. 1. Schmitz. 2. Gieszinski. deze wijze invloed uitoefenen op Radio- Raad en Minister, omdat wy, zoolang er geen besluiten zijn gevallen In belde vertrouwen moeten stellen. Vooral, omdat de minister één der onzen is, moeten wy het hem niet moeilijker maken, dan hij het toch al heeft Hy moet geheel vrij blijven en men moet niet achteraf kunnen zeggen, dat hij door ons beïnvloed is." Is dat een waardige houding of niet? En wat nu te zeggen van de wyze waarop door de Redactie van de Radiobode, ook na dat zy kon weten, dat ik niet gezegd had, wat die luisteraar beweert, toch nog zijn brief plaatst en zelfs met eenige kantteeke- ningen dat schrijven nog aandikt. De zaak van de A.V.R.O. moet er wel slecht voor staan als men tot zulke middelen zijn toe vlucht moet nemen. L. H. PERQUIN DE BAZAR TEN BATE VAN BROKKENHUIS" ,HET Het uitvoerend Comité van bovengenoem- den bazar deelt hierbij mede, dat de officieele opening van den bazar zal plaats hebben op Dinsdag 19 November a.s. des namiddags om 2 uur in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond, Tempeliersstraat 35, ter wijl voor verdere belangstellenden de bazar geopend is om 2% uur. De bazar wordt ge houden op Dinsdag 19, Woensdag 20 en Donderdag 21 November a.s. en is dagelijks geopend des namiddags van 2.305 uur en des avonds van 7%10 uur. Waar de aan kleeding van de zaal en afwerking van een en ander door bekende firma's hier ter stede belangeloos wordt uitgevoerd en medewer king is verkregen van eenige bekende strijk jes, kan een bezoek aan den bazar ten volle worden aanbevolen, temeer daar er voor verschillende aardige attracties zorg zal worden gedragen. Het Bazar-Comité houdt zich nog ten zeerste aanbevolen voor het in ontvangst nemen van voorwerpen of artikelen voor den bazar. Ten slotte wordt medege deeld, dat alsnog Zuster Schouten, St. Elisa beth's Gasthuis, in het Bazar-Comité heeft zitting genomen en eveneens bereid is bijdra gen voor het beoogde doel in ontvangst te nemen. Het Bazar-Comité. Het wereldvoetbal kampioenschap PRAAG, 18 November (V.D.) Naar ver luidt, zou Uruguay moeite doen Tsjechische, Hongaarsche en Oostenrijksche profs te be wegen deel te nemen aan de voetbalkam pioenschappen te Montevideo. Naast vry overtocht zou hun zyn aangeboden: gratis verbluf kosten en salarisvergoeding. (Dit bericht zal met het grootste voorbe houd moeten worden aanvaard. Sportred. V.D.) Programma 27 November 1929 le klasse Santpoort 5H.B.C 5. R.K.V.Z. 3B.S.M. 3. T.Y.B.B. 5—D.S.S. 3. 2de klasse B.S.M. 4Onze Gezellen 4. Concordia 3T.Y.B.B. 6; 2 uur. 3e klasse V.V.F. 2T.Y.B.B. 7, 2 uur. Wanneer geen aanvangsuur is vermeld, vangen de wdestrijden te half één aan. Denk er aan, op tijd beginnen. Vergadering Men denke aan de de vorige week aange kondigde vergadering. Dus Donderdagavond a.s. 8.30 uur, Mil vereeniging. Agenda punt; Zaterdagmiddags voetballen. Boete Boete no. 1 voorloopig vervallen voor nader onderzoek. Boete No. 3: Onze Gezellen 5 wegens on volledig invullen ruilformulier (V. V. P. 2 Onze Gezellen 5), 10 November 1.1. f 1 00. Boeten moeten binnen 14 dagen na pu blicatie zijn voldaan. Indeeling Alsnog ingedeeld in de 3de klasse: Alli ance 6. Terwijl H. B. C. 4 en 5 nu 5 om 6 worden. Standen le klasse: 5 4 1 0 9 21 2 0 1 1 1 1 2 0 2 1 1 2 1 1 2 1 0 4 Santpoort 5 H. B. C. 5 Alliance 3 D. S. S. 3 T. Y. B. B. 5 R. K. V. Z. 3 B. S. M. 3 j 3 4 4 4 5 Concordia 3 3 H. B. C. 6 3 Onze Gezellen 4 4 4 5 3 4 4 2de klasse: Geel Wit 4 B. S. M. 4 Alliance 4 T. Y. B. B. 6 4 10 T, Y. B. B. 6 4 10 Tfia lrla ecp Onze Gezellen 5 4 3 0 1 6 19— 6 1 50 V. V. F. 2 2 1 0 1 2 5— 5 1.00 Alliance 5 2 0 1 1 1 1 1—13 0 50 T. Y. B. B. 7 2 0 1 1 1 1 3 0.33 Alliance 6 0 0 0 0 0 0— 0 0.00 De Competilieleider P. P. SMIT, Verbindingsweg 15, Bloemendaal. De hockeylandenwedstrijd Nederland Duitschland zal op 27 April 1930 te Amster dam worden gespeeld. Duitschland neemt niet deel Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Duitschen Hockeybond besloten niet deel te nemen aan het Internationaal Tour nooi, dat in December a.s. te Barcelona zal worden gehouden. Als redenen wordt opge geven, dat de kosten te hoog zijn, al hoewel Spanje zich wat het financieele gedeelte betreft zeer tegemoet komend getoond heeft Men acht het echter in verband met den te- genwoordigen moeilijken economischen toe stand ongewenscht de reis naar Barcelona te ondernemen. Vraag het oordeel van Uw dokter t AgentenFtB Heindersmo-Den Haag mengesteld en ook een flink getal „Ur- sianen" heeft zich daarin een plaatsje ver overd. Donderdagavond treedt die uitgelezen schare voor het eerst op bij de uitvoering van .Hercules". We kunnen niet anders doen dan onzen leden aanraden, die uitvoe ring bij te wonen. De „Haarlemsche Damclub' „Aris de Heer" I I slaat Zondag j.l. speelden te Haarlem in De Korenbeurs" voor bovengenoemde compe titie de „Haarlemsche Damclub I tegen de Damclub „Aris de Heer" I uit Midden Beemster. De Haarlemmers waren geheel compleet „Aris de Heer" had een invaller aan het laatste bord en verscheen met meester Noome aan het eerste bord. Na een spannenden strijd, waarin „Aris de Heer" in 't begin aan drie borden op winst stond, herstelden de Haarlemmers zich en wonnen ten slotte dezen fraaien wedstrijd met 137. De gedetailleerde uitslag volgt hierodner „Haarlemsche Damclub" IDamclub „Aris de Haar" I J. B. SluiterJ. Noome Mzn. 20 F. A. BerkemeierS. Hottetnot 2o A. de JongW. Zomerdijk c2 J. PoppenM. Noome Azn. 11 J. W. van DartelenG. van Ettekoven 11 J. van LooijP. Zeeman 2o H. GreeuwN. Oud 1,1 J. P. van EijkC. Noome 1—1 P. G. van EngelenP. vanTwisk 2o K. LeibrandtA. Noome 11 Totaal voor Haarlem 13—7 HET AANTAL ECHTSCHEIDINGEN IN ONZE STAD Reeds eerder is er in ons blad op gewezen dat in de 20ste eeuw het aantal echtscheidin gen geweldig is toegenomen. In de groote steden, in het bijzonder is het aantal scheidingen groot geworden en veel grooter dan voor het geheele Rijk. In het Amsterdamsche statistische Jaar boek, onlangs verschenen vonden we een vergelijking van het aantal echtscheidingen in de grootste steden van ons land. We geven daarvan het volgende Aantal huwelijksontbindingen op 10.000 gehuwde personen. 1924 1925 1928 Amsterdam19.9 Rotterdam 14-9 's-G ravenhage 23.2 Utrecht 9.9 Haarlem Groningen 7.8 Gemiddeld 17.3 Het Rijk 8.0 De cijfers voor het Rijk zijn veel en veel lager dan die voor de grootste gemeenten. Haarlem heeft na de Residentie het grootst aantal huwelijksontbindingen. 17.8 18.3 25.8 10.8 9.4 18.6 8.3 19.4 21.0 32.8 10.5 22.1 11.3 22.9 9-9 Hoe Zweden de zaak aan vat stempeling van koel huiseieren Ons land staat natuurlijk niet alleen wat betreft de nloeilij kheden, verbonden aan den eieruitvoer en het op peil houden daarvan vooral naar Engeland. Zoo heeft, volgens mededeeling van Hr. Ms. Gezant te Stock holm de Zweedsche regeering thans een Kon. Besluit uitgevaardigd, inzake den uitvoer van kippeneieren naar andere landen en het stempelen van eieren, bewaard in koelin- richtingen of op andere wijze geconserveerd. Bij uitvoer naar Groot-Britannië zallen eieren, die in eene koelinrichting of op andere wijze zijn geconserveerd, behalve met het woord „Swedish" nog met de woorden „Cold Stored", resp. met het woord „Preserved" in violet moeten zijn gestempeld overeen komstig het aangegeven model Versche eieren moeten zijn gestempeld met het woord „Swedish" in rood. Naar andere landen mogen Zweedsche kippeneieren niet worden uitgevoerd dan in eene verpakking voorzien met het z.g. „run- market," waarvan het gebruik slechts onder zekere voorwaarden wordt toegestaan. Kip peneieren van buitenlandschen oorsprong zullen voor den uitvoer niet mogen worden verpakt met Zweedsche kippeneieren. Voor sommige gevallen, waarbij het gewoonlijk slechts gaat om kleinere hoeveelheden, is een uitzondering gemaakt. Op misbruik staat boete tot een maximum van 10.000 Kronen. Eieren, afkomstig uit een koelinrichting of op andere wijze geconserveerd, zullen moe ten zijn gestempeld met het woord „Kylhus agg," resp. „Konsewagg," in violet. 7 1.80 4 6—8 1.33 3 7—7 1.00 4 6—8 1 00 3 14— 9 0.75 3 10—13 0.75 2 3—20 040 0 5 7— 2 1.66 1 4 16— 4 1 33 4 17— 7 1.00 4 10—15 1.00 5 5—16 100 2 9— 5 0.66 2 2—17 0.50 2 2—17 0.50 Secretariaat, Vooruitgangstraat 79, Haarlem Voorgesteld als leden bij de heeren-afdee- ling": H. J. Boomans, Timorstraat en A. v. d. Vossen, Beeklaan, Tillegom. Ook de heeren-afdeeling krijgt weer nieu we krachten, die natuurlijk altijd nog van harte welkom zijn. Schraal blijft de aanwas onzer junioren- afdeelingen. Ook daar is versterking nog altijd een voornaam programmapuntje. Wie helpt hier eens aan wat nieuwe gezichten? De eerste gezamenlijke oefenavond is Vrijdag bij „Ursus" gehouden. Gezien de opkomst en den animeerenden werklust, blijkt dit idee van ons Kringbestuur zeer goed gezien. De Kring-keurploeg is daar sa- Men schrijft aan het „Hbld." Bij den alhier gehouden legwadstrijd van Barnevelders zijn de prijzen behaald als volgt: ie prijs, benevens f 50, uitgeloofd door G. O. M. van Landbouw, toegekend aan den toom van G. van Zwieten, Voorthuizen, welke kippen in totaal 1281 eieren hebben gelegd, met een gezamenlijk gewicht van 80.957 gram (gemiddeld gewicht 63 gr.) en een waarde van f 97.33 2e prijs, benevens f 40 uitgeloofd door G. O. M. van Land bouw, aan wed. H. "mits, Nunen (N.-Br.) met 1278 eieren, totaal gewicht 78.365 gr. (gem. 61 gr.) en f 93.34% 3e pr^'js benevens f 25 uitgeloofd door de G. O. M. van Land bouw, aan B. Blaauwendraad, Terschuur, met 1104 eieren, totaal gewicht 70.011 gr (gem. 63 gr.) en f 83.24 waarde f 15 uitgel. door G.O.M. van Landbouw aan E. Druijff, Voorthuizen, met 1179 eieren en een waarde van 193.13%; f 10 uitgel. door den heer Suizer, alhier, aan C. de Langen, Voorburg, met 1204 eieren en een waarde van f 81. 2%; uitgel. door de G. O. M. van Landbouw voor de beste winterlegsters, aan G. v. Zwieten. Wegens een kwestie over het voedsel, dat aan de deelnemende kippen zou worden toegediend, heeft de G.O.M. van Landbouw onder wier toezicht deze wedstrijden hier werden gehouden, geweigerd deze voort te Zetten, zoodat de legwedstrijden thans van wege de Landbouwafdeeling alhier en de Nederlandsche Barnvelder Club zullen plaats hebben. Trekking van 15 November No. 58.201 is betaalbaar met 250.000 frs., no. 913.745 met 100.000 frs. no.' x.324.546 met 10.000 frs., no. 910.159 met 5000 frs. De 5 volgende nos. zijn betaalbaar met elk 2000 frs.: 122.360, 152.429, 465.821, 656.630 en 1.171.900. De 50 volgende nos. zijn betaalbaar met elk 1000 frs. 32.646 59.259 109.012 x 12.327 128.667 147.387 208.913 297-245 511.450 617.470 660.450 250.300 488.984 508.657 771.093 988.926 1.189.913 1.497-593 1.635.294 1.722.147 1.972.141. Bovendien met 400 frs. 269.855 493.835 600.354 815.168 1.050.198 1.194.123 1.514.708 1.661.254 1.751.362 217.714 351.746 532.627 653.000 884.504 1.161.400 1.284.826 1.568.135 1.690.079 1.784.396 254.920 374.835 539.134 747-788 967.702 I. I77,200 1,378.257 1.625.708 1.705.193 1.877.963 zijn nog 962 nos. betaalbaar De Internationale amateurswedstryden ln le Westphalenhalle brachten een verrassing. 3e Nederlander Mazairac werd geslagen ln het totaal klassement 200 Meter op het torloge; 1. Mazairac 12.3 sec. 2. Trauden 12.6 ec. 3. Putzfeld 12.8 sec. 15 manches a deux: winnaars Mazairac, Gaxiael Trauden. Mazairac, Christensen, Vader: „Waarom eet Eduarda vanaf den schoorsteenmantel?" „OhZe ging uit zeilen en er kwam een stevige bries onzetter

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 6