1750.- (50.- I4C, 10. 1250. f125. Weeldezucht, een volkskwaal DU COMMERCE Telegrafisch Weerbericht Voornaamste Nieuws BUREAUXNASSAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN DONDERDAG 21 NOVEMBER 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17315 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VM VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. HET SALARISVRAAGSTUK TREINONGEVAL, BIJ DE „MUIDERPOORT" Groote vertraging in den treinenloop Zijne Doorl. Hoogw. Mgr. H. van de Wetering f HET EUCHARISTISCH CONGRES IN 1932 Het bureau Luchtvaart CAFE-RESTAURANT PLEIN 12 Ernstig motorongeluk LIJK DRIJVENDE IN DE VECHT GEVONDEN Oorzaak van het ongeval onbekend LOCOMOTIEF TE ZAANDAM ONTSPOORD Ernstige aanvaring te IJmuiden HET LEIDSCHE STADHUIS Twee ontwerpen voor den herbouw Het te Amsterdam gevonden kinderlijkje Aanrijding tusschen tractor en tram te Den Haag J.. J. WEBER Si ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Kinderverlamming Nederlandsche Spoorwegen Telefoon No. 13866 (drie lijnen; Postrekening No. S970. BONNEMENTENvoor Haarlem en .gentschappen: per week 25 et»; per iwartaal 3.25, per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. ADVERTENTIËN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVEBTEN- nES. 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; ilke regel meer 15 ct_ bij vooruitbet. B|j contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regeL Allealxinne -opiljihladziinmjievolgedt- verzekt-nngsvonrwaarder tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslangegeheeleongeschik theid tot werken door verlies "an heide armen, heide heen .-n ot heide oogen hu een ongeval met doodelijken afloop bij verlies vaneen hand. een voet ot een oog hit verlies van een duim ot wijsvinger hu n hreuk van heen ot arm hij verlies v. een anderen vingen Wij leven in een tijd, waarin de een er behagen in schept om den ander door uitingen van weelde de oogen uit te steken. Dat gebeurt in het groot en in het klein, maar de gevolgen zijn meestal ellendig, zoowel voor de be trokkenen zelf, als voor de omgeving. Men kent de débacle en het corrup tie-schandaal van de gebroeders Leo, Max en Willy Sklarek te Berlijn. „Scho nere Zukunft" deelt een en ander mede aangaande het weeldeleven van deze handelaars. De waarde van de villa's, waarin zij hun weeldeleven leidden, beloopt niet minder dan 6 miliioen mark. In hun renstal waren 60 paarden onderge bracht, ter waarde van 2 a 3 miliioen mark. Natuurlijk waren zij op de wed rennen vooraanstaande figuren. Zij on dernamen talrijke reizen in gehuurde vliegtuigen en brachten dan meestal de kostbaarste kunstvoorwerpen uit den vreemde mee. Willy Sklarek liet zich een jachtslot bouwen ter waarde van bijna 2 miliioen mark, de gobelins, welke zich daarin bevinden, vertegenwoordi gen een waarde van 150.000 mark. Aan auto's was natuurlijk geen gebrek, dat spreekt in onzen tijd vanzelf. Immers, als men er geen auto op na houdt, dan is men niet volwaardig. Willy Sklarek liet dan bij een zijner garages in een der voornaamste wijken van Berlijn een betonnen parkeer- inrichting maken, voor niet minder dan 100 wagens. Aan diners en festijnen, soms met honderden gasten, ontbrak het even min. Voor een Oostersch tuinfeest werd een schitterende illuminatie aange bracht, waarvan de kosten, wegens electrischen aanleg alléén, 3000 mark bedroegen. De wijnkelder van den meergenoemden Willy bezit een waarde van 20.000 mark. Natuurlijk zijn dit maar enkele wille keurige grepen uit dit weeldeleven; het overige was naar evenredigheid. Dit ge val staat volstrekt niet op zich zelf; er zijn voorgangers geweest en er zullen navolgers komen. De weeldezucht, de zucht om groot te doen, om anderen te overtreffen, heeft reeds vélen ten verderve gebracht. De weeldezucht van den een, brengt die van den ander teweeg. Er is geld noodig om die weeldezucht te kunnen bevredigen. Langs normalen weg is dit meestal niet mogelijk. Dan maar langs abnormalen weg, welke 'oijna steeds het gevaar van catastrofen na zich sleept en welke meestal geen •ekening houdt met de vraag, of het verdiende geld verkregen is op een wij- :e welke met het geweten in overeen- emming is. Anderen worden door dit weeldeleven jrblind, willen het evenaren, of zoo ïogelijk overtreffen en vervallen daar- ij in dezelfde fouten, tot ongeluk van :ich zelf en van de geheele samenle- ing, want niet alleen wordt veel geld p ongeoorloofde wijze verkregen, doch le wijze van besteding komt ook maar al te vaak niet met het geweten over een en evenmin met een economisch gebruik der goederen. Men denke echter niet. dat de weel dezucht zich alleen openbaart in de hoogste kringen en op eclatante wijze, want wie zoo denkt, vergist zich. Vrij wel alle kringen onzer samenleving zijn er mee besmet, zonder dat het altijd in in het oog valt. De werkman die zijn radio, zijn sa lonameublement en andere sieraden, op afbetaling koopt, maakt zich feitelijk naar verhouding schuldig aan weel de. De middenstander, die niet meer bo ven zijn zaak wil wonen, een luxe auto wil houden en buitenlandsche reizen wil maken, terwijl hij zijn wissels moet weigeren, maakt zich eveneens aan weelde schuldig. De koopman, die ?en luxueus leven leidt, terwijl hij de toekomst van zijn kinderen niet verzekerd weet, begaat dezelfde fout. De industrieel, die de moeilijkheden der economische omstandigheden met den dag meer ondervindt en die toch maar voortgaat de levenswijze van zijn gezin op denzelfden voet als voorheen te handhaven, gaat aan hetzelfde euvel mank. Zoo is de weeldezucht in alle stan den doorgedrongen. De een doet het om den ander. Zoo is de kwaal van een individueele tot qen maatschappelijke uitgegroeid. Groot is de zedelijke ellen de, welke door dit alles is teweeg ge bracht en nog regelmatig zien wij de slachtoffers rondom ons in 't klein vallen. Oneenigheid in de gezinnen en in de families, verwijten van de kinderen aan hun ouders, verwijten van de slachtoffers in het algemeen, zijn niet zelden het gevolg en dan zwijgen wij nog van de verantwoordelijkheid tegen over God, welke' men zal hebben te dra gen voor de weeldezucht en alles wat daarmee verband houdt. Onze conclusie is, dat de wereld heel wat gemakkelijker en gelukkiger zou zijn, wanneer de algemeen heerschende weeldezucht er niet was, wanneer ieder zich gewoon maakte binnen de grenzen van het wei-afgemeten eigen-kunnen zijn levensstaat te voeren. Laten wij daarom ieder in onze om geving, vooral door het voorbeeld, maar ook op tijd en stond door een passend woord, het pleidooi voeren voor een le ven van soberheid en eenvoud, passend bij ons inkomen en onze levenspositie. Herziening nog niet uitgesloten. Uit de rede van minister De Geer in de Kamer is algemeen geconcludeerd, dat de regeering een herziening van de salarissen zonder meer zij het dan ook onder aan. voering van motieven afwees en dat er op dit gebied van de regeering niets te verwachten was. De „Residentiebode" heeft daaromtrent echter ter bevoegder plaatse inlichtingen,in gewonnen en kan met de meeste zekerheid meedeelen, dat deze conclusie niet juist is. „De Regeering heeft alleen op dit oogen- olik een herziening afgewezen en wel op de twee volgende gronden. Allereer.t moet even afgewacht worden, wat de juiste kosten zijn van de nieuwe wet, regelende de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente. Hierin kunnen ook geweldige tegenvallers schuilen. En ten tweede weet op dit oogenblik nog niemand te zeggen, welke financieele ge volgen er voor het belastbaar inkomen mo gelijk zijn, ais eindresultaat van de Beurs malaise, fondsendaling en bankkrachs, welke wé in de jongste weken hebben meege maakt. De gevolgen daarvan moeten veel groo- ter zijn, dan op dit oogenblik nog algemeen w.ordv verwacht. Voor nieuwe belangrijke uitgaven op den gewonen dienst (dus die het jaarlijksche oudget verzwaren) worden gebracht, moet de regeering precies weten waar ze aan toe is. Het verwaarloozen van dezen stelregel bij het financieel beleid heeft een jaar of 10 geleden tot te groote rampen geleid, om hier opnieuw een dergelijke financieele politiek te voeren. Bovendien, zoo vroeg men ons, waar staat in het katholieke program, dat ai de eischen gesteld, reeds by den aanvang van het optreden der nieuwe Regeering onmid dellijk moeten worden verwezenlijkt? Ofdat de sociaal-democraten het tijdstip aan zullen geven, waarop deze ei schen moeten worden ingewilligd? Het program van de Katholieke Staats- Staatspartij is voor een periode van vier jaren ontworpen. Juist omdat, op dit oogenblik de beoor deeling van de financieele situatie nog zoo onzeker is, heeft zoo meenen wij gerech tigd te zijn te concludeeren het Kabinet besloten, eerst d i e punten van het pro gram uit te voeren, die niet direct al te groote offers aan de schatkist vragen. Maar dit wil allerminst zeggen, dat de andere niet aan de beurt komen. Laten ook de katholieke kiezers vertrouwen blij ven stellen in dit Kabinet en dit rustig aan den gang laten gaan. Gisterenavond om ongeveer kwart over 5 heeit nabij het Muiderpoortstation te Am sterdam een spoorwegongeval plaats gevon den, waardoor de treinenloop belangrijk werd ontwricht. Trein 2342, die te 17.03 uit het Gooi aan het Muiderpoortstation aankomt, wordt daar omgerangeerd en vertrekt te 17.23 weer van net station Muiaerpoort in de richting Hil versum. Nadat de trein uit het Gooi was aangekomen, en door de pasagiers was ver laten, reed hij, zooals gewoonlijk, voorbij het station, om achter weer langs het perron van vertrek voor te rijden. Door een ver keerden wisselstand, waarvan de oorzaak j nog niet geheel vaststaat, reed de trem I achteruit en kwam op een voor net sta- tion doodloopend spoor terecht. De trein reed met vrn groote kracht op het stoot- blok in, dit werd weggeslingerd en Kwam op net achter het stootbiok liggend sein- i huis terecht. De achterste wagon liep om- hoog en kwam met de butters in het ko- I lenhok van net wachthuis. Onder een noek van 45 graden m net seinhuis geboord, bleef de wagen liggen. Het huisje zelt werd ont wricht en de verbindingen met de uit dit seinhuis bediende electrische wissels en sei nen werden voor een deel verbroken. Dien tengevolge moesten bij de verschillende sei nen wisseiarbeiders geplaatst worden en moesten eemge herstelwerkzaamheden ver richt worden, alvorens de voornaamste wis sels ter minste weer met de nand bediend Konden worden. Een en ander had ten ge volge. dat 1e van net Centraal Station ko mende tremen met belangrijke vertragim tiet station Muiderpoort konden bereiken en lat dientengevolge vooral de verbindingen tret net Gooi totaal werden ontwricht. Som mige tremen vertrokken met 1uur ver traging. nater m den avond Kon de treinen loop weer min ot meer op normale wijze gescniecten Alvorens ae in net musje vast zittende wagen eruit getrokken kon worden, moest men het geramde huisje, dat lich telijk voorover neide, aan verschillende kanten schoren. Bezoeken van rouwbeklag. Gistermiddag om twaalt uur begonnen de condoléance-bezoeken aan het Aartsbis schoppelijk Paleis. De vicaris-capitularis ontving de bezoe kers, onder w>e wij onder meer opmerkten den burgemeester van Utrecht, dr Fockema Andreas, den secretaris van de gemeente Utrecht, de wethouders, den waarnemend Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, den heer van Andel; alle leden van Gedeputeerde Staten, mr. dr. Kooien, zoon van den Staatsraad, die namens zijn vader kwam; professoren van verschillende uni, versiteiten. Om twee uur ving het rouwbeklag aan voor de geestelijkheid buiten de stad Utrecht. Wij merkten o.a. op Mgr. Möll-. mann, vicaris-generaal van het bisdom Haarlem; Mgr. Taskin, proost van het Ka thedraal Kapittel van Haarlem en presi dent van het Groot Seminarie te Warmond; verschillende dekens van het Aartsbisdom. ïn de Chapelle Ardente. Gistermorgen werd in de ehapelle ardente in het Aartsbisschoppelijk Paleis een H. Mis opgedragen door den Internuntius, Z.Exc. Mgr. L. Schioppa en door den Hoog. eerw. heer J. A. Batenburg, plebaan van de Kathedraal. Mr. P. J. Reymer, Minister van Water staat en mr. T. J. Verschuur, Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zijn voorne mens om de uitvaart- en begrafenisplech tigheden bij te wonen, terwijl ook Minister Deckers de plechtigheden in de Kathedraal zal bijwonen. Uitzending van de Requiemmis door den K. R. O. Vrijdagmorgen om 10 uur zal de K. R. o. op de gewone golflengte van 1875 M. de plechtigheden In de Kathedraal uitzenden. ROME, 20 Nov. (V. D.) Het Eucharis tisch Congres, dat in 1930 in Carthagena (Noord Afrika) wordt gehouden, zal in 1932 in Dublin plaats hebben. Omgezet in een afzonderlijken Luchtvaart dienst De Tweede Kamer heeft gisterenmiddag met 50 tegen 24 stemmen aangenomen de Dinsdagavond behandelde suppletoire wa- terstaatsbegrooting voor omzetting van het bureau voor luchtvaart aan het Departe ment van Waterstaat in een afzonderlijken luchtvaartdienst. Voorts heeft de Tweede Kamer de eergisteren door den heer Wijn koop ingediende motie tot intrekking van de stakingswetten 1903 verworpen met 52—13 stemmen. De gevechten aan de Russisch- Chineesche grens Oorlog zonder.... oorlogsverklaring China wenscht interventie der groote mogendheden LONDEN, 21 November Volgens tele grammen uit Moekden. duren de gevechten aan de Russisch-Chineesche grens voort, waarbij aan beide zijden groote verliezen werden geleden. De correspondent van de Times te Moekden had een onderhoud met maarschalk Chang Tsjoe Liang Deze ver klaarde, dat er thans oorlog is zonder dat een oorlogsverklaring heeft plaats gehad Indien de groote mogendheden een com missie willen benoemen om een onderzoek in te stellen naar de voortdurende Russi sche aanvallen en hef binnendringen van Russische troepen op Chineesch gebied, dan zou zulks van Chineesche zijde ten zeerste worden toegejuicht. Chang Tsioe Liang ver klaarde zich bere'd te bewijzen dat de Chi- neesche troeoen zich aan geen aanvallen hebben schuldig gemaakt en dat in het Chineesche leger geen Wit-Russen aanwe zig zijn. Gezellige zaal voor diners en partijen. Gerenommeerde keuken Aparte spoorlijn naar het Hoogovenbedrijf te Beverwijk Directe verbinding met het emplacement Naar wij vernemen zal door de Spoorwe gen een nieuwe lijn worden aangelegd naar het Hoogovenbedrijf. Deze lijn zal een di recte verbinding vormen met het empla cement te Beverwijk. In vedband hiermede wordt het aantal wissels daar met 10 uit gebreid. Tevens zal het noodzakelijk worden, dat het huisje van den overwegwachter naar de overzijde van den spoorweg wordt ver plaatst. s 25-jarig wegwerker gedood Gisterenmiddag omstreeks 5 uur reed de ongeveer 25-jarige wegwerker O. N. uit Beu- ningen in matige vaart met zijn motor op den straatweg naar Hengelo. Hij botste te gen een onverlichten zandwagen, welke hij niet heefi gezien. Hij bekwam een zware hersenschudding en brak zijn been op twee plaatsen. Hij werd naar het R. K. Zieken huis te Oldenzaal vervoerd, waar hij heden nacht is overleden. Als tragische bijzonderheid zij vermeld, dat de ongelukkige dezer dagen in het hu- -tuelijk zou treden. Een visscher, die gisteren in zijn boot de Vechi afroèide, vond aan den Langen Mui- derweg een hoofd, dat boven het waterop pervlak uitstak Naderbij gekomen, zag hij, dat het een man betrof, wiens levensgeesten reeds lang bleken geweken te zijn en die reèds enkele dagen in het water moet heb ben gelegen. Op zijn waarschuwing waren spoedig Rijks- en Gemeentepolitie ter plaat se en werd het lijk aan den kant van den weg neergelegd. Uit papieren op het lijk kon aangetoond worden, dat het den persoon van Jasper de Bruin betrof, oud 58 iaar en geboren te Gorkum. Het lijk werd vervoerd naar het lijken huis der gemeente Weesperkarspel aan de Gembrug Omtrent de oorzaak van dit on geval tast men nog in het duister. De poli tie stelt een uitgebreid onderzoek in. Aanzienlijke vertraging in het verkeer Gisteravond le ongeveer acht uur is op het spoorwegemplacement te Zaandam de locomotief van een goederentrein, welke in de richting van Amsterdam reed, mei twee assen ontspoord vermoedelijk tengevolge van een verkeerden wisselstand Onmiddel lijk is ui'. Amsterdam een werkwagen ver trokken, waarvan hel personeel tot laat in den avond bezig was met het weder op de rails brengen der machine Daar men als gevolg van dit ongeval slechts de beschik king had over één spoor, ondervond het personen- en goederenverkeer in beide rich tingen vrij aanzienlijke vertraging Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. De tocht van de P. H.-A.E.O, Het vliegtuig te Medan aangekomen Bij de K. L. M is bericht ontvangen, dat het derde retourvliegfuig P.H-A.E.O, he denmorgen te 5 uur 13 uit Palembang is ver trokken en te 11 uur 8 te Medan is aange komen. Aan de gevolgen overleden Te Groningen is de 50-iarige H Kamp uit Woidendorp |Gron l, die verwond werd bij, een botsing tusschen zijn wagen en een auto I in het ziekenhuis overleden Hij laat een weduwe en 3 kinderen achter. De Chineesche Gezant te Brussel Door zes Chineezen aangevallen De Chineesche gezant te Brussel is gister ochtend in het legatiegebouw door zes Chi neezen aangevallen, die invrijheidstelling eischten van hun landgenoot, die eemge da gen geleden een aanslag op de Chineesche legatie pleegde en werd gearresteerd De gezant antwoordde op hun verzoek, dat dit een zaak was, die tot de competen tie der Belgische mstitie behoorde. De aanvallers brachten den gezant lichte verwondingen toe. Zij zijn gearresteerd. Communistische relletjes te Warschau Bij den lOden stichtingsdag der Comm. Jeugd-internationale Postbeambte gedood WARSCHAU, 21 Nov. Ofschoon de politie-autoriteiten te Warschau in den nacht van Dinsdag op Woensdag bij een aantal communistische organisaties huiszoe king hebben verricht en 27 personen hebben gearresteerd, is 't gister ter gelegenheid van den lOden stichtingsdag van de com munistische Jeugdinternationale toch tot straatgevechten gekomen. De voorgenomen groote demonstraties van de Roode Jeugd op het Grzybowski plein konden niet plaats hebben, doch een communistische optocht van 300 500 personen, voornamelijk jonge lingen. trok door de straten der voorstad, n Lid van de geheime politie wilde tele fonisch het commissariaat van politie hier van in kennis stellen, doch werd door de communisten herkend en tegengehouden. Tusschen de demonstranten en voorbij gangers kwam het tot botsingen, waarbij van revolvers gebruik werd gemaakt. Toen de politie aanrukte, verspreidde de massa zich Een doode en twee gewonden bleven liggen Twee andere personen zouden even eens gewond zijn. De gedoode is een passee- rende postbeambte, terwijl de gewonden tot de communistische demonstranten behooren Stoomtrawler ernstig beschadigd Gistermiddag zou de stoomtrawler „Olym- pia", IJm. 111 naar zee vertrekken. De trawler stoomde achteruit van de kade af, maar in plaats van in het midden dei- naven vooruit te stoomen, voer de boot met volle kracht achteruit naar den overkant en ootste daar met hevig geweld tegen de Kade van de vischhal. Ten gevolge hiervan werd net achterschip geheel ontzet; de verschansing werd naar binnen gedrukt tegen de scheepsboot, die op haar beurt in de kombuis werd gedrukt- Verder werd de giek versplinterd en het dek opgezet, terwfjl onder de waterlijn natuur lijk ook wel het een en ander gebeurd zal zijn. De schade was zóó ernstig, dat men het noodig geoordeeld heeft, om het schip naar Amsterdam te laten sleepen, ten einde het in een der dokken aldaar te doen opnemen. De oorzaak van het ongeval staat nog niet vast. Het scnijnt niet uitgemaakt, ot de schip per de telegraaf te laat heeft overgehaald, hetzij dat dit door den machinist niet is opgemerkt. De gemeenteraad van Haarlem is giste ren begonnen met de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1930. De raadsle den kwamen in eerste instantie met de besprekingen gereed. Vandaag vindt de verkiezing plaats van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. B. en W. van Leiden stellen den raad voor aan den Hilversumschen architect Du- dok opdracht te geven voor het ontwerpen van een nieuw raadhuis op de oude plaats aan de Breestraat. Gevraagd zullen worden 2 ontwerpen, het een met behoud van den ouden gevel, het tweede zonder. De politie zet bet onderzoek voort In verband met de vondst van een kinder lijkje op 17 November LI. aan den Zuider zeedijk bij Holysloot heeft de Amsterdam- sche politie zich gisteren den geheeien dag met deze zaak bezig gehouden. Wij meldden reeds, dat zij vermoedt met een misdrijf en niet met een ongeluk te doen te hebben. De omgeving van de plaats, waar het lijkje aangespoeld is, is met politiehonden afge zocht. Resultaat heeft het onderzoek nog niet opgeleverd, wel kreeg de politie bericht, dat men eenige personen nabij Holvsloot met een leegen kinderwagen heeft zien rijden. In verband hiermede zal heden opnieuw een oproep der politie ter verkrijging van nadere inlichtingen verschijnen. De chauffeur ernstig gewond Hedenmorgen omstreeks 9 uur raakte in de Adelheidstraat te 's-Gravenhage een tractor onder de blauwe tram. Het ongeluk geschiedde op het gedeelte, waar de blau we tram evengenoemde straat snijdt. De tractor werd geheel vernield, terwijl de chauffeur met gebroken beenen naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. De inwerkingtreding van bet K. B. 8 Juni J.I. betreffende regeling der eindex- mens H. B. S. zal worden verschoven tot 1931. De Tweede Kamer zet de behandeling der begrooting van Justitie voort, waarbfj de moordzaak-Giessen-Nieuwkerk ter sprake is gekomen. Locomotief te Zaandam ontspoord, ten gevolge waarvan vrij aanzienlijke vertraging in het verkeer ontstond. Treinongeval bfj het Amsterdamsche Mui derpoort-Station. Architect Dudok zal twee ontwerpen maken voor den herbouw van het Leidsehe Stadhuis. Melding wordt gemaakt van een belang rijke uitvinding in zake het besturen van vliegtuigen. De proefveldencommissie der suikerin dustrie meent, dat een instituut voor de sui kerbietenteelt binnenkort tot stand komen. Het compromisvoorstel inzake de ver- vlaamscbing der Gentscbe hoogescbool aan genomen en daardoor een regeerlngscrisis voorkomen. Het herstellen der kabels Amerika—Europa, tengevolge van de aardbevingen gebroken. De voorstellen der Britsche regeering door een nationale conferentie van mijnwerken aangenomen. Zes Chineezen plegen een aanslag op den Chineeschen gezant te Brussel. De gevechten aan de Russisch-Chineesche grens duren voort. Communistische demonstraties te War schau. Botsing met de politie en straatge vechten. Een passeerend postbeambte wordt het slachtoffer. Barometerstand 9 uur v.m.: 759 stilstand. OPTICIENS - FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen opgestoken om; 4 uur 26 minuten. Patiëntje te Deventer overleden Een meisje van 9 maanden is eergisteren te Deventer aan kinderverlamming overle den. Dit is binnen korten tijd reeds het derde geval, dat zich daar ter stede voor doet. Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Memel. Laagste barometerstand 734.5 m.M. te Sevdisf jord. Verwachting: meest matige, z.-oostelijke tot zuidelijken wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt en weinig of geen regen, later waar schijnlijk toenemende bewolking en eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Bij de Nederlandsche Spoorwegen ls o.m. benoemd, tot adj. ingenieur de asp. adj. in genieur J. A. v. Eijk Bijleveld te Haarlem; tot stationschef le kl. B. Haarlem de sta tionschef 2e kl. J. Hermes te Hillegom. Een nieuwe bedevaartplaats in de Vereenig de Staten i. V* - - i-.V\ s v &\&&-,&maiÊIËËtÈÈm Wij meldden reeds een en ander omtrent de nieuwe bedevaartplaats te Malden (Mass. V.S.), waar de geloovigen samenstroomen bij het graf van den vóc'r 60 jaar gestorven priester Patrick Power Onze foto toont een groep pelgrims, biddend bij zijn graf. Er moeten bij dat grai reeds verschillende opvallende genezingen hebbes plaste gegrepen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1