Uit het Roomsche Voetbalkamp DERDE BLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 Blauw-WitH.V.V. 1—1 AFDEELING II Eerste Klasse Feyenoorc!E.D.O. 70 Reserve le klasse Haarlem 2BI. Wit 2 22 E. D. O.—H. F. C. II 2—2 2de ronde Jubileum-wedstrijden groep 25 ZandvoortK.F.C. 2-1 Derde Klasse HortusSchoten 11 R. K. F. Pol, S. V. „Haarlem" „Tramvogels" 13 Z,F,C,H.D.V.S. 3—1 Reserve 3e klasse 0,S.V, 2—V.S.V. 2 2—2 't Gooi—V.U.C. 3—1 Het avondrood van een voetbalmacht B,B,C, IT.Y.B.B. I 1—2 D. H. V. B. R.K.V.V. Geel-Wit R.K.V. „Zwaluwen" R. K. V. V. „A. D. O." kans geeft. Bom loopt uit, doch keihard vliegt het leder ln het net, 30. Aan den anderen kant grijpt v. d, Wmd een schuiver van v. Dam uit den doelhoek. Tot de rust houdt de thuisclub de touwtjes in handen, maar Bom laat zich niet meer verschalken, hoe dikwijls net geprobeerd wordt. Ondanks dezen grooten voorsprong, waant niemand de thuisclub binnen, daar in de tweede helft D.P.O. wind mee krijgt en het individueele spel in deze ploeg niets minder was. Direct na de rust moet Bom tweemaal in actie komen. Dan komt D.F.C. een poos aan het woord. In deze periode ziet de ar biter, welke uitstekend leidde, een straf schop voor D.P.C. over het hoofd. Vermel ding verdienen schoten van Van Dam en Breit. Het eerste werd door v. d. Wind gestopt, 't tweede gaat rakelings langs. Bij een voorzet van Koning, die goed op dreef is, remt ce Ruiter alleen voor Born, doch hij schiet over. Eindelijk komt voor D.P.C. het lang verdiende tegenpunt. Mooi zet v. Dam voor. Het leder belandt bij Bregt, die buiten v. d. Wind's bereik in den linker bovenhoek schiet, 31. Luide worden de spelers aangemoedigd. Dit heipt, langen tijd wordt V.S.V. teruggedrongen. De rood witte achterhoede spant zich tot het uiter ste in en weet den druk te weerstaan. Als dan de V-S.V.-voorhoede weer aan het werk gaat, bereikt het voetbalspel 't hoogte punt. Snei gaat het spel op en neer. Nog heeft V.S.V. de overwinning niet binnen, want telkens weer keert D.F-C. terug tot de Koning aan alle onzekerheid 'vn einde maakt en met een zuiver schot Born voor de vierde maal passeert, 41. Nog eenige wederzijdsche aanvallen en scheidsrechter Laarmans, welke uitstekend floot, blaast einde van dezen op hoog peil staanden wedstrijd sehe verdediging echter bestand bleek. En toen Daamen het leder weer losmaakte uit een kluwen van spelers, trok de Gooische voorhoede weer ten aanval. Wel werden enkele fraaie kansen gemist, doch Meilof benutte 'eerst een voorzet van Sjcerds en later een van Van Melick, waar mede hij zijn club de overwinning bezorgde. „Tel." Gedurende de eerste helft slaagde geen van belde partijen er in te scoren. Aan belde zijden werden eenige kansen gemist. Na de rust hetzelfde spel. Tien minuten na de hervatting kwam A. Pasteur vrij voor het doel en passeerde Ba- rends onhoudbaar, 01 Er kwam daarop meer spanning in den strijd. Een aanval der Amsterdammers, besloten met een fraaien voorzet van Gei. .tsè, trapte Doren bos via de handen van Rekkers in. 1—1. Wel protesteerden de H.V.V.'ers doch v. Bis- selick besliste dat de bal had gezeten. V/as verleden jaar door Feijenoord een eind gemaakt aan de traditie, dat zij niet van E.D.O. kon winnen, uit noch thuis, thans heeft zij dit gedaan ook in Rotterdam en met niet mmder dan 70. Het gaat slecht met E.D.O., voor 14 dagen nog can- iaat voor de eerste plaats en nu komt zij ernstig voor de laatste plaats in aan merking. E.D.O. speelde een zeer slechten wedstrijd en toch waren er nog uitblin kers, die een goeden wedstrijd speelden; de beide P.rukels, Oomen en v. d. Hurk, die voor v. d. Laan inviel, waren lang niet slecht. De rest speelde beneden het mid delmatige, vooral de Jongste spelers, van Norden, Koene en van Weeren bleven be neden de verwachting. Feijenoord speelde, vooral voor rust, een uitstekenden wed strijd en was in alle opzichten de meerdere van E. D. O. De elftallen zijn: Feijenoord Dekker Bul Jr., Dijke, Rixoord, Bul Sr., van Heel Hendriks, Sinke, Pijl, Barendrecht, Wessels Oomen, Perukel Jr., Steffens, v. Norden, Koene, v. d. Hurk, Perukel Sr., v. Weeren Boeré, Kuil E.D.O De Kief te Het terrein blijkt zeer glad te zijn en heeft vooral op het spel van E.D.O. veel invloed. Even gaat men gelijk op, doch dan komt Feijenoord het meest in den aanval en krijgt de E.D.O.-achterhoede het zwaar te verantwoorden. Een voorzet van rechts grijpt De Kiefte naast, doch ontneemt dan direct aan Barendrecht een bijna zekere schietkans. Het spel is nog geen 10 minu ten oud, als Barendrecht tegen den paal schiet en Sinke, den bal opvangend, Feije noord de leiding geeft. De aanvallen van EJD.O., soms uitstekend van opzet, worden door treuzelen weer verknoeid. Spoedig volgt het tweede doelpunt als Sinke een bal, welke De Kiefte niet voldoende kan verwerken, lang3 zijn handen in doel schiet. De linkervleugel van Feijenoord wordt door v. Weeren geheel losgelaten, waardoor Wes sels steeds vrij spel heeft. Hoewel de lin kervleugel van E.D.O. dikwijls gevaarlijk komt opzetten,, hoeft Dekker er haast niet aan te pas te komen en zijn het steeds Dijke en Bul Jrdie het terrein zuiveren Ondanks het overwicht weet Feijenoord eveneens fraaie kansen om zeep te brengen. Op gelukkige wijze komt dan het derde doelpunt, als De Kiefte volgens den scheids rechter den bal achter de lijn verwerkt. Barendrecht was hiervan de maker. Even later brengt dezelfde speler met een schit terenden kopbal het vierde doelpunt. Met 4o gaat de rust ln, het ziet er weinig hoopvol voor E.D.O. uit. In de tweede helft begint Feijenoord het spel te kort te houden en kan de E.D.O.- achterhoede steeds ingrijpen. Het lukt E.D.O. wel de ovennacht van Feijenoord te breken, doch weet er geen gebruik van te maken, hoewel Perukel een paar keer voor den keeper komt, weet dez eop het Juiste moment in te gTijpen en het terrein te zuiveren. E.D.O. weet de kans, nu het spel van Feijenoord minder is geworden, niet te gebruiken, hoewel er wel gevaar lijker wordt aangevallen. Feijenoord ziet 't gevaar en pakt ineens weer flink aan; een teruggespeelden bal van De Kiefte weet Pyi te krijgen en het vijfde doelpunt vliegt langs De Kiefte. Even later schiet Wessels onder De Kiefte door, 60. E.D.O. is nu een geslagen elftal en hoewel er nog vele po gingen worden gedaan om de z.g. eer te redden, wil het niet lukken. Perukel pas seert de geheele achterhoede en komt voor Dekker, die op het Juiste moment uitloopt. Barendrecht maakt er 7—0 van en geluk kig voor E.D.O. is het einde nabij. Haarlem 2 kwam uit met het volgende elftal: Hoeben, Boot, Buysink, Torringa, De la Mar, v. d. Valk, Huotkooper, Levy, Tuinman, Polanen, Onkenhoua. Na den aftrap gaat het spel aanvankelijk gelijk op. De la Mar doet op de spilplats goed werk en wanneer Haarlem wat sterker wordt, opent Polanen de score 10, maar een goed doelpunt van de bezoekers brengt den stand op 11. Houtkooper wordt niet voldoende aan het werk gezet, wat een fout is waar aan de andere zijde Onkenhout te veel achterblijft. Actief spel van Tuinman geeft Haarlem op nieuw de leiding. Rust 21. In de tweede helft weten de bezoekers opnieuw gelijk te te maken. Een doelpunt van Levy wordt we gens hands geannuleerd. Met 22 komt het einde. Een kleine Haarlem-overwinning was wel verdiend geweest. a E. D. O. had hard de punten noodig en heeft er slechts één binnen gehaald, wat vrij juist de uitslag weergeeft. Er werd van beide zijden zeer slecht gespeeld. Voor rust werden de futlooze pogingen een doel punt te maken niet beloond. In de tweede helft werd er tenminste gescoord en bracht dit wat afwisseling. H.F.C. bracht den stand tot 20. Toen zag E. D. O. het gevaar in en deed er een schepje op en wist na den ach terstand verkleind te hebben, ten slotte ge lijk te maken. Hiermee kwam het einde van deze futloozen wedstrijd. Het E. D. O-elftal was als volgt: v. d. Berg, Zoet, Zwart, Drayer, Veltmeijer, Breems, Steffens, Carjens, Dona, Koene, Calland. landsche elftal het nog wel, want als de heeren na een flink echec weer eens geducht uitgekafferd waren, dan voelden zij zich gepikeerd, hadden den noodigen prikkel en vochten dan met waren leeuwenmoed en behaalden aldus nog menig resultaat, on danks hun mindere technische vaardigheid. Eigenlijk was dit de groote strop van Nergens- (Na verlenging) Zandvoort verschijnt met de volgende op stelling: V. v. d. Mije, W. v. d. Mije, J. Water, A. land, want een meneer Kirman, die heel Beekhuis, P. Schaap, E. Keur, N. Schut, Z. erg Veel in de Technische Commissie te Rinkel, G. Koper, Jb. Keesman en A. Mo- j vertellen had en er zoo'n beetje de baas r^rvnn Ww ,W"f 5^® T van de speelde, wees altijd maar op de goede resul- waarvoor W. v. d. Mije wederom in het elX- L i t u tal was opgenomen en waardoor E. Keur op i tate«' °ntdekte te<*mcus altl'd tech' de linkshalf en A. Molenaar op de links- Inische bekwaamheden, die een ander met buitenplaats gezet was. Men moet roeien opmerkte en hield overigens vast aan een met de riemen, welke men heeft, maar noch j Z.g.n. kern, waar het eigenlijke elftal op Molenaar, noch Keur en noch v. d. Mije steunde. Steeds echter werden de prestaties hebben op deze plaatsen voldaan. Het op- j minder. De beroemde spelers werden ouder nemen van P. Schaap als spil bleek een en hoe langer hoe schaarscher en ten slotte verbetering te zijn. teerde men hcclcmaal op een paar krachten, K. F. C. verscheen me. een viertal inval- evenwej aan den vooravond van hun ondergang stonden. Het werd be droevend, het werd wanhopig. De technische Commissie haalde allerlei probeersels en stommiteiten uit. Daar was b.v. in een der provincies een speler van buitengewone kwaliteiten, een zekere Braadwoning, die evenwel nooit gekozen werd omdat hij een keer had bedankt. Toen de nood aan den man kwam mocht hij eens een keer mee spelen en ofschoon zijn prestaties meer dan voldoende waren, werd hij een volgende liggen om, nu het publiek niet meer in grooten getale naar de wedstrijden komt, een andere bron van inkomsten te scheppen. Ieder mag voor een Rijksdaalder een briefje met den naam van een speler er op in den hoed van Kirman doen, zoo kan ieder zijn favorietje voor een knaakie een kansje geven. Wie gaat er mee kijken O. H. Na een slecht gespeeldén wedstrijd heeft Schoten het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Het veld was in een treuri- gen toestand en behoorlijk voetbal was dan ook onmogelijk. Hortus voelde zich er beter op thuis, maar het spel stond niet bijster hoog. De mooiste kansen gingen verloren, daar de bal finaal in de modder bleef ste ken. Alles te samen was het voor het Scho- ten-elftal geen prettlgen wedstrijd. Als scheidsrechter Kok beginnen blaast, Is Hortus volledig en Schoten heeft een inval ler voor Pillipo, die op de ziekenlijst staat. Het begin is weinig aantrekkelijk; glijpar tijen en over den bal heen trappen ls aan de orde van den dag. Schoten voelt zich het allerminst thuis Als Oyon alles voorbij is komt hij in botsing met den Hortus-keeper, en speelt verder op halve kracht. Van overwicht van een der partijen is geen sprake. Om beurten zijn de doelen in gevaar. Dan scoort de Goede, maar het doelpun^ wordt wegens buitenspel ge- anuleerd. Voor rust wordt door geen der elf tallen gescoord. In de tweede helft wordt er wel iets be ter gevoetbald en nu is Schoten wel iets sterker. Als Cyon dan goed opbrengt en voorzet, geeft Hetem met een hard schot zijn club de leiding. 01. Nu pakt Hortus ook vurig aan en zij zien hun een penalty toegewezen, waaruit de bal tegen den zijpaal wordt geschoten en wegge werkt. Weer komt Hortus terug en nu scoort Nik- kelenberg den gelijkmaker 1—1. Er wordt door beide partijen hard ge werkt voor de winnende goal. De Goede scoort een goed doelpunt, maar de scheids rechter constateerde een handsgeval? Een tegenvaller. Hortus noch Schoten zien kans te doel punten, zoodat deze wedstrijd in gelijk spel eindigt. Iers en trapte onder leiding- van den heer Boeree af. Hun eerste aanvallen stranden op de hechte verdediging van Water, welke wanneer hij kalm blijft, een onverbeter lijke partij speelt. Bij een aanval van Zand voort staat A. Molenaar buitenspel. Bij een volgende maal wil hij voorzetten, hetgeen finaal mislukt. Na enkele vergeefsche aan vallen van K. F. C. krijgt Molenaar een heel gemakkelijke kans om voor te zetten. Deze kan Koper niet benutten, hij bukt voor den bal, welke via het hoofd van een der backs in het doel verdwijnt, alzoo komt j Zandvoort na 9 minuten spelens zeer ge- gelegenheid gepasseerd, omdat hij plannen had opgevat om in een ander land te gaan I wonen, en de T.C. met het oog op de toe- komst jeugdige krachten wilde probeeren en voorbereiden ook al onder den invloed van een pers, die alsmaar om nieuw bloed brulde. Die T.C., die eerst nooit rekening met de toekomst had gehouden, ging nu Zooveel aan de toekomst denken, dat zij voor het heden geen tijd meer had, en iedere wedstrijd maar een beproeving was voor de volgende. Ook in deze periode kende men nog wel een tijd van successen. Maar toen meneer Kirman teneinde raad was en een systeem toe ging passen, om iederen Nergenslandschen voetballer een kans te geven om voor Nergensland uit te komen, toen het een loterijtje werd, liep het heele- maal mis. En het Nergenslandsche publiek liet zich niet langer vernikkelen, betaalde geen dure plaatsen meer voor een slechten wedstijd en bleef thuis. Met een uitzondering. In de serie internationale ontmoetingen was er een tegen den nabuurstaat, waarvoor altijd nog bijzondere belangstelling bestond Niet, dat die wedstrijden zooveel meer te beteekenen hadden uit technisch oogpunt bezien, neen dat niet, maar er zat aan de wedstrijden tusschen Nergensland en Roode Engeltjes nu eenmaal een traditie vast, die van te voren het succes verzekerde. Dan had men wel duur geld voor de plaatsen over, dan was geen stadion groot genoeg om alle nieuwsgierigen te herbergen. En al trachtte men in de politiek, door publicatie van echte of valsche geheime verdragen, den vriendschappelijken toon tusschen de beide buren wel eens wat te verstoren, als de vertegenwoordigende voetballers el kaar dan weer eens lekker een paar blauwe schenen hadden geschopt was alles weer pais en vree. De Nederlandsche Bond ging jubileeren en feesten. Eigenlijk een beetje geforceerd, want bij de slechte resultaten, die den laatsten tijd behaald waren was er meer reden tot mediteeren dan tot jubileeren. De Roode Engeltjes werden uitgenoodigd om den feestwedstrijd te spelen, dan waren de onkosten voor het feestdiner vast gedekt. Maar voordat die Engeltjes kwamen, speelde Nergensland een wedstrijd tegen Zuidlanen een elftal dat nog nooit in Nergensland was geweest. Wel hadden eeuwen terug land- genooten van de Zuidlanen een inval in Nergensland gedaan en er als barbaren huisgehouden, maar dat was men toen wel vergeten. Meneer Kirman goochelde voor die gelegenheid het volgende elftal uit zijn hoed. lukkig aan een doelpunt. Een twintig minuten lang blijft het spel in het midden van het veld en weet de spil van K. F. C. eiken aanval van Zandvoort te onderscheppen. Eindelijk breekt K. F. C. door en blijft aanval op aanval onderne men. Zij zijn zoo ver doorgedrongen, dat tot tweemaal toe de aanvallen van Zand voort in het midden van het véld op bui tenspel stranden. Rust gaat met 10 voor Zandvoort in. Na enkele uitvallen van Zandvoort wijzigt men de opstelling. Hierdoor treedt K.F.C. veel meer aanvallend op. Het is opmerkelijk hoe Beekhuis, die thans weer spil speelt, zich in de verdediging terug trekt, waardoor van voeden der voorhoede geen sprake is. Lang weerstaat de achterhoede den druk, maar eindelijk bezwijkt v. d. Mije voor een verrassend boogschot. 11. Door dit succes aangemoedigd, komt K.F.C. stevig opzetten en tracht Zandvoort het verloren terrein te herwinnen, hetgeen niet gelukt. Wel ontstaan er verschillende mooie kansen voor de Zandvoortvoorhoede om de leiding te nemen, maar het schijnt of Keesman zijn schot finaal kwijt is. Zol- tan die op halve kracht speelde is een paar maal te laat, om een scherpen voorzet van Keesman te benutten. De aanvallen van K.F.C. zijn onbenullig en worden zeer slecht afgewerkt: aan hun spil hebben zij te danken dat zij telkens aan kunnen vallen, daar deze zich bijzonder goed opstelt. Met aanvallen, verdedigen en buitenspel staan verstrijkt de tijd, zoodat 2 x 7)j minuut verlengd moet worden. K. F. C. trapt af. Schaap speelt weer sp-ü, hij onderbreekt een aanval en stelt Schut twee maal m staat goed voor te zet ten, maar men trekt er geen partij van. Ook K. F. C. valt fanatiek aan, maar v. d. Mije weet zijn doel schoon te houden. De eerste 7 j{. minuut zijn om, er wordt van doelen verwisseld en om beurten verkeeren de doelen in gevaar. Na 2 minuten spelen gelukt het Keesman, in moeilijke positie, voor Zandvoort te doelpunten, waarmee het pleit beslecht is. De eerste aanvallen zijn voor de Politie mannen, doch de achterhoede der Geeltjes kan steeds tijdig erger voorkomen. Wanneer dan de Tramvogels ook eenige goede aanval len ondernomen hebben, zonder het begeer de succes te bereiken, maakt een der voor hoede-spelers der Politie free-kiek. Tramvo gels linkshalf plaatst het leder naar zijn linksbuiten, deze gaat er vlug van dooi', lost j een harden schuiver en het is 0—1. j Wanneer Tramvogels een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied te nemen krijgen is het de rechtsbuiten die er met een j goed schot 02 van maakt, i Wanneer verschillende aanvallen van de j Politie niets opgeleverd hebben, kernen de Ge jus van der Timmerman de Wit van Kuif de Tijger van der Kalm Puk van Half Geeltjes een weinig in de meerderheid en Zeepaling Spinazie Salaris van der na goed samenspel maakt haar middenvoor er op fraaie wijze 03 van. Met 30 in het voordeel der Tramvogels wordt van goal verwisseld. Ondanks de Po litie thans tegen wind in speelt komen zij geruimen tijd in den aanval. Zoowel rechts als linksbuiten geven verschillende fraaie voorzetten en het valt dan ook niet te ver wonderen dat een fraai schot van links het begeerde resultaat oplevert. (13). Herhaaldelijk komen de rood-witten te rug, doch men schijnt al het aanwezige kruit verschoten te hebben. Nadat Tramvogels zich Hemd van der Bosch Er ontstond een storm van verontwaardi ging over het niet opnemen van Braadwoning en er werd geducht gescholden op eene zekere Pils, die uitgekafferd werd als hij meedeed en weerom geroepen werd als hij niet meedeed. Hij was dus getapt als hij niet getapt werd, en niet getapt als men hem wel tapte. Nou, die Zuidlanen zouden in ieder geval verliezen, want die kern zou toch wel in VvIOvIiUtClI IC IlLUUcU, liaUctb J. X ctlll V dgCio «jILII L dan een weinig losgewerkt hebben probeeren s,taat »>n 0I" ™et het fest>e' dat «itusschen zij het ook nog eens, doch ook hier is het goede schot zoek. De middenvoor der Geel tjes lost nog kort voor het einde een ver- radelijken schuiver, doch ook deze keert de Politie-doelman uitstekend. Wanneer het einde daar is, hebben Tram- vogels met 31 gewonnen. Beide teams zijn volledig. De Schiedam mers loopen heel hard van stapel en al spoedig heeft v. d. Griend succes (0—1). Het snelle spel der bezoekers gaat blijkbaar boven hun krachten, want tegen de rust vertoonen verschillende H. D. V.'ers merkbare teekenen van vermoeidheid. Als dan ook de inzinking bij de gasten komt, scoort Steens uit een hoekschop den gelijkmaker (1—1), terwijl even later v. d. Kolf op dezelfde wijze met een kopbal zijn club de leiding geeft (2—1). Ook in de tweede helft zijn de bezoekers over het algemeen iets meer in den aanval, v. 't Kaar is voor hun echter een waar strui kelblok. De Zaandammers blijven volhouden en 5 min. voor het einde verdwijnt de span ning', wanneer v. d. Kolf een. voorzet van bust benut (3—1). - N. v. d. D. Meilof, die dezen wedstrijd een goede par ty heeft gespeeld als middenvoor, gaf 't Gooi de leiding, doch in een tijdsgewricht waarin in v. d. Wildt niet aanwezig was, maakte Klein uit een fraaien voorzet van Van Gel der gelijk. Tot de rust bleef de stand 11. Na de rust legden de gasten den grondslag voor een lievig offensief, waartegen de Gooi- V.S.V. 2 nog steeds ongeslagen Een slecht veld, een slechte leiding, twee oorzaken, welke het voetbalspel veel afbreuk doen. Ondanks dat, kunnen de V. S. V.'ers met dit gelijke spel tevreden zijn. Want in Oostzaan te winnen vaitn iet mee, temeer als het flink geregend heeft. Als scheidsrechter Hakhof beginnen blaast wordt er aan beide zijden goed aangepakt. V. S. V. heeft het eerst succes als Heiligers onhoudbaar doelpunt. O. S. V. doet al haar best om gelijk te maken, maar v. 't Hout is onverbiddelyk in het V. S. V.-doel en keert menig goed schot. Bij een goed opgezetten V. S. V.-aanval wordt de bal, over de ver dediging heen, naar Hakker gespeeld, welke snel naar binnen zwenkt en de O. S. V.- keeper geen schijn geeft, 20. O. S. V. begint zich nu geducht te weren en nog voor rust weet zy haar achterstand te verkleinen, door toedoen van den midvoor, 2—1. Na de hervatting een gelijk opgaanden strijd. Er wordt tameiyk forsch gespeeld, waartegen de scheidsrechter niet genoeg op treedt O. 8. V. weet al spoedig na rust gelijk te maken en krijgt zelfs even voor tyd een strafschap te nemen, welke wordt gemist. En als scheidsrechter Hakhof, die zeer slecht leidde, einde blaast, zyn de puntjes broederlijk gedeeld. Het nationale voetbalelftal van Nergens land behoorde een lange reeks van jaren j tot de meest gevreesde tegenstanders onder I de internationale voetbalgrootheden. Als een of ander land tegen deze nationale ploeg uitkwam, dan hechtte men aan het resultaat v .n zoo'n ontmoeting altijd buitengewoon veel waarde, want de Nergenslandsche voetballers hadden buitengewone kwaliteiten. Daar waren krachten onder onder als Hannes j Saksen, Geit de Mahder en Tinus Blik slager, die technische capaciteiten hadden als geen ander. Vooral die Hannes, was gevreesd om zijn gevaarlijk schot. Talloos vele beroemde namen zouden hier nog kunnen/volgen. Er was b.v. een groote aristocratische familie uit de residentie van Nergensland, het Hegje, de familie Kletser n.l., die een drietal leden aan dat nationale team geleverd had, dpt op onnavolgbare wijze 'medehielp aan de verspreiding van denPuk van Half, die'beter was dan het heele de grootste helft vormde, een goed resultaat te verkrijgen. Het liep mis, hopeloos mis. En toen ging de pers weer schreeuwen.Om jonge krachten had men gebruld, die hielpen niet, nu moesten de oudjes weer gerequireerd worden. Harry Venus, Pils en Braadwoning op de eerste plaats. Kirman had van de zorg bijna alle haren verloren. Hij husselde eens goed met zijn bol hoedje de lotelingen door elkaar en warempel, er kwamenjer weer elf uit. Gelukkig voor de publieke opinie waren Pils en Braadwoning tot de gelukkigen, maar overigens waren er weer verrassingen, wat nu eenmaal de groot ste attractie van de loterij is. Harry Venus most men niet, nou hij kwam ook niet uit den hoed. Nel Vermissen en dat was gelukkig, want die zat in dezelfde club en dat scheelt toch ook wel wat, want u moet weten, dat de voorzitter van die club, meneer Hardei pas zulke rare dingen had verteld van de Gouden-schoen commissie, dus die moest een beetje zoet werden gehouden. En omdat van Kuif ook weer uit den hoed kwam en je in een elftal maar twee backs kan hebben, moest de Wit vanzelf uitvallen, ofschoon hij tegen de Zuiderlanders beter had gespeeld dan van Kuif. Maar ja, aan het lot is niets te veranderen. Spinazie, die vrijwel de eenige was, die er in de voorhoede wat van terecht had gebracht, trok de rechtshalf plaats. Van der Kalm werd gehandhaafd en De uitslagen zijn: Eerste klasse A KimbriaOVC CaesarMarsana Sittardsehe BoysRKVVL RKONS—WH HelosValkenburg GSVGrevenbicht B GennepRKTW DEV—MULO VenloKolping BVC—Wilhelmina C NEO—VDZ 's HeerenbergDe Zweef AchillesPH GrolEMOS D RKAVLIMVIO De MeerHMS EMM—LVV PVC—Wilskracht F HBCTYBB Leonidas—Gr. Willem 1—1 2—0 2—3 7—0 1—3 1—1 1—4 2—3 2—4 4—5 2—1 2—4 1—2 1—3 1—2 4-4 2—0 4—1 1—2 8—0 voetbalroem. Langzamerhand werden die mannen uit den oertijd opgevolgd door jongere krachten, die de lessen van de oude knarren zeer ter harte hadden genomen en bleven voort bouwen den voetbalroem van Nergensland. Daar had je b.v. Woutje Binnenlaantje, Harry Venus, Ben Vernauw, Gejus van der Timmerman, Puk van Half, en nog vele janderen, maar toch gingen deze voetbal broeders niet op een wijze de voetsporen hunner voorgangers drukken als verwacht werd en langzaam aan taande de roem van Nergensland. De taak van de commissie, die het Nergenslandsche elftal had samen te stellen werd steeds moeilijker en onaan genamer. De successen werden minder en 1 blameerende nederlagen waren zelfs het gevolg. Desondanks boerde het Nergens- stelletje te zamen, bleef lekker in den hoed zitten en kon nu ook eens naar een inter nationalen wedstrijd kijken. Voor hem werd eene Krijtner uitgetrokken, die nou den volgenden keer weer uitgekafferd kan worden. De vleugelspelers Zeepaling en van der Bosch werden door Fortuna begunstigd, evenals zooals reeds gezegd, Braadwoning en Pils. Van der Hemd, die in figuurlijken zin in zijn hemd had gestaan, als hij niet per ongeluk tegen de Zuidlanen had gescoord, trok ook mee en zoo zat het Nergenslandsche elftal weer in elkaar. Hoe het met de feesten afliep weten wij niet, maar wel hebben wij gehoord, dat het feestdiner met opzet een dag te voren werd gehouden, omdat men anders door een te wrangen smaak geen eten en champie meer zou blieven. Voorts moet het in de bedoeling Het pleit is beslist. H.B.C. heeft haar eerste nederlaag te slikken gekregen. Of dit noo dig was Geenszins, want H.B.C. is over den geheelen wedstrijd bijna sterker ge weest, vooral na rust. De oorzaak dezer nederlaag moet zeker gezocht worden in het totaal gemis aan samenspel der voorhoede. Er zijn kansen genoeg geweest, en vooral de gebr. Duin hoven hebben uitstekend spel gegeven en de voorhoede gedurig aan het werk gezet. Daarbij kwam nog dat de verdediging zich de weelde veroorloofde vooral na rust zich ook op de vijandelijke helft terug te dringen, zoodat elke doorbraak gevaar op leverde. Verder was de T.Y.B.B.-verdediging, met als uitblinker de Wit in goeden vorm. Geen oogenblik gaven zij den H.B.C.-aanval vrij spel, gedurig met forsche trappen de aanval steunend. En dat de Boys-overwinning niet grooter was, dankt H.B.C. aan te weinig schutters. Pas om tegen half 3 wordt aangevangen, en komen de volgende ploegen in het veld. H.B.C.: Kobus v. Ba kei v. Deurzen C. Duinhoven J. Duinhoven W. Juffermans Tolido, J. Warmerdam, H. Juffermans, Mar tin, C. Pijpers. Boot, v. Leuven, Drayer, v. Honschoten, G. Slenders Kamer Paradijs A. Slenders J. de Wit Bloem Mooren T.Y.B.B. wint den toss, en laat Juffer mans tegen den vrij sterken wind in, af trappen. Allereerst de gebruikelijke verkenningen, dan opeens een snelle H.B.C.-aanval, Bloem speelt terug op Mooren, deze mist echter, en de bal rolt rustig via den paal achter Aan de overzij doet de verdediging ook heel vreemd, v. Deurzen wil terugspelen op Kobus, maar schopt hard naast. Slenders staat nog al eens geheel vrij, en dan komt de bal meestal goed voor doel, maar zijn werk wordt niet benut. Dank zij den wind zijn de Boys iets ster ker, maar weten de kansen niet te benutten, v. Honschoten ziet zelfs kans om van heel nabij hoog over te schieten. In het veld wordt heel aardig gespeeld, maar voor doel zijn ze allen om het slechtst, zoodat de keepers weinig te doen krijgen. H.B.C. komt er steeds beter in. Een voorzet van Tolido kogelt Warmerdam ra kelings naast. Vermelding verdient een hard schot uit een vrijen schop juist onder de lat, maar Kobus stompt het leder corner. Als ten slotte het spel 40 min. oud is, neemt Slen ders een ren de bal komt voor doel eenv, twijfelt Kobus, en v. Leuven scoort o1. Nauwelijks weer afgetrapt, brengt v. Deurzen ver op, plaatst naar Tolido, die weer voorzet, een kogel van J. Warmerdam en de stand is 11. Een prachtgoal. Na eenige goede kansen, waarbij Juffermans in goede positie naast schiet, en een corner, die Mooren goed wegslaat, maar direct door Martin overgeschoten wordt, breekt rust aan met 11. De 2e helft begint weer heel onzeker, waarna T.Y.B.B. zich blijkbaar op verdedigen toelegt, zoodat er voor H.B.C. geen door komen aan is. Eens kan Mooren door ver uit te loopen nog net een voorzet van Warmerdam onder scheppen. Ook Juffermans weet het doel niet te vinden. Vele corners op T.Y.B.B. doel zijn zonder succes. Na 25 min. stelt Duinhoven Kobus in de gelegenheid den bal, vlak voor doel te ver werken. Hij doet dit echter niet, waarvan Drayer profiteert om den bal in doel te deponeeren. Een 2e staaltje van fortuin voor T.Y.B.B. als een back terugspeelt en de bal rakelings naast eigen doel gaat buiten bereik van Mooren. En als dan W. Juffermans alleszins terecht het veld wordt uitgestuurd is het spel vrijwel beslist. Met eenig overwicht van H.B.C. waarbij Mooren verschillende corners ver werkt, nadert het einde, en boekt H.B.C. haar eerste nederlaag. Het was van H.B.C. wel de slechtste wedstrijd van dit seizoen. Zoo spelende, is er niet meer te winnen. Laten wij echter hopen, dat vooral de voorhoede gaat begrijpen dat om te winnen er gewerkt moet worden. Dan is de kans nog niet geheel verloren. T.Y.B.B., zoo spelende als dezen middag zal nog wel een struikelblok voor meerdere kampioenspretendenten zijn. DISTRICT HAARLEM J unioren-Competitie Programma 1 December 1929 lste klasse. D. S. S. 3—B. S. M. 3 R. K. V. Z 3Alliance 3 2de Klasse B. S. M. 4O. Gezellen 4 Geel-Wit 4—T. Y. B. B. 6 3de Klasse Alliance 6O. Gezellen 5 T. Y. B. B. 7—Alliance 5 De wedstrijden vangen half een aan. Wegens 40-urengebed in Santpoort en Heemstede een klein programma deze week. 'S ZATERDAGS VOETBALLEN In verband met niet op te lossen bezwa ren, gaat het 's Zaterdagsmiddags voetballen niet door. BOETEN Het Bestuur heeft besloten de helft der boeten toe te passen, welke voor den D. H. V. B. geldig zijn. De reeds gepubliceerde boeten verminde ren dus tot de helft. STAND 1STE KLASSE (Rectificatie) 3 3 0 0 6 (113) 5 4 1 0 9 (21—7) 4 2 0 2 4 (10—7 3 1 1 1 3 7—7) 4 1 1 2 3 (14—9 0.75 5 1 0 4 2 (3—20) 0.40 4 0 13 1 (5—18) 0.25 De Competitieleider, P. P. SMIT, Bioemeridaal. H. B. C. 5 Santpoort 5 D. S. S. 3 Alliance 3 T. Y B. B. 5 B. S. M. 3 R. K. V. Z. 3 2.00 1.80 1.00 1.00 Secr. L. Margarethastraat 1 GEEL-WIT II—TEYLINGEN II 2—3 (Onder protest) Geel-Wit verliest den toss en moet eerst tegen wind in spelen. Eenige solide aanvallen stranden op het hechte spel van de Teylin- genbackS. De gasten komen echter steeds meer in den aanval en twee solide goals zijn hiervan het resultaat. Dan doet zich het zeldzame geval voor, dat het doel van Teylingen door een plotse linge rukwind in puin valt. De keeper weet echter tijdig het veege lijf te redden. De Geel witters zijn echter hierdoor niet uit het veld geslagen en met een hoofdsch gebaar wordt er een ander terrein aangeboden, hetwelk dankbaar geaccepteerd wordt. Na de rust weet Teylingen voor de 3e maal te doelpunten. Geel-Wit verandert dan haar opstelling en spoedig is de achterstand tot 32 inge- loopen. Bij een corner op het doel van de gas ten slaat een der backs den bal in het doel. Inplaats van deze goal toe te kennen, geeft de scheidsrechter hiervoor een elfmeterschop welke gemist wordt. Na afloop protesteerde Geel-Wit II voor het niet toekennen van dezen 3en goal. Secr. (Wanneer de scheidsrechter TmtnhJdetlljk na het handsgeval daarvoor heeft gefloten, was zijn beslissing juist. (Red.) R.K. VOETBALVER. „V.V.F." Onze Gezellen IIIV.V.F. I 26 V.V.F. II—T.Y.B.B. VII 8—0 Met een invaller-keeper verscheen V.V.F. I tegen O.G. III in het veld. Vrij spoedig werd harerzijds de eerste goal gemaakt. Langzaam maar zeker werd het doelpunten- aantal opgevoerd. Rust trad in met o5. Na rust wisten de Gezellen sterker ze scoorden tot tweemaal toe. V.V.F. voegde nog één punt aan haar serie. Einde brak aan met 26. Scheidsrechter de Boer leidde onberispe lijk. V.V.F. II won deerlijk van de benjamins der Yellows, die erbarmelijk in lichaams lengte afstaken bij de V.V.F.'ers. Met een ranzige overwinning trokken de onzen, in opgetogen 'schavierigheid, huiswaarts. Ze schijnen amesuur te krijgen in overwinnin gen Hoe lang zal dit duren V.V.F.'ers weest op tijd, anders.... on verbiddelijk.... Méér heb ik hier niet aan toe te voegen. Een goed verstaner heeft maar één tip noodig. B. O. VIS Secr. Jansteenstraat 44 Het eenigste goede wat mij bekend is, is dat de Junioren een tweede goede daad ver richten door B.S.M. III een 3o neder aag toe te brengen, zoodat de tweede over in ning binnen is. Ons tweede, hoe daar de uitslag van is, weet ik niet, ik zal maar afwachten. Mis schien bezorgt ook die ons een boete. Over R.K.V.Z. I wil ik geen oordeel vel len, als de leden denken dat de kas onuit puttelijk is, moeten zij doen, zooals tegen de Yellows II. De leden die niet opgekomen Zijn, moeten de gevolgen maar dragen, liever gaat het bestuur verder met goede en trouwe leden, dan zulke, die om een kleinigheid weg blijven zonder eenige kennisgeving. Als men den stand van R.K.V.Z. I nagaat, komen zij nu twee winstpunten tekort en staan dus onherroepelijk onderaan van de ranglijst. Idee om mijn wekelijksch bericht uit te brei den, ontbreekt nu. Zoo is het geen werken. De goede behoeven zich hier natuurlijk niets van aan te trekken, ik zou hun willen vragen, wacht tot na ons Lustrum. Dinsdag a.s. half negen vergadering Bestuur Elftalcommissie ten huize van den Secretaris. TOON. A. D. O. I—H. B. C. II 2—4 In een onfortuinlijk gespeelden wedstrijd zag A. D. O. zich 2 kostbare puntjes ont glippen. Voor rust is A. D. O. het meest in den aanval, doch het schieten van de voorhoede is heel slecht; verschillende mooie kansen gaan dan ook verloren, herhaalde malen wordt tegen paal of lat geschoten, tot even voor rust Kos A. D. O. de leiding bezorgt. Na rust komt H. B. C. los en al hee: spoedig is de stand 1—2 voor H. B. C. alk oogenblik verwachten wy nu den gelijk maker, welke echter uitbiyft en het is H. B. C. dat het net weet te vinden, 1—3. Hier na scoorden beide partyen nog éénmaal, ter- wyi de tyd aardig verstrijkt en A. D. O. er geweldig op zit, hetgeen ecüiter niet mocht baten. De wedstrijd had een aange naam verloop en de heer Meijland leidde verdiensteiyk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 10