3 A DERDE BLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 3 Uit het G eel-Zwartkamp R. K. S. V. „Santpoort' R.K. Sportvereeniging ,Dooy Samenspel Sterk" D.S.S. I—Victrix I 3—2 R.K.S.V. „Onze Gezellen SCHAATSENRIJDEN Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijdersbond Massakamp LommeroordOns Genoegen R.K.S.V. „Victrix R. K. V. V. Alliance Uit het Berkenrode-kamp PAARDENSPORT De kampioenswedstr'iden te Schagen DAMMEN To _6s BILJARTEN Het „Rohling"-Fonds der H.A.V. „Haarlem" Communiqué Record-wedstrijden van den A. A. B. ZWEMMEN Intern. Zwemwedstrijden te Brussel WIELRENNEN De „Zesdaagsche" van Keulen KEGELEN VISSCHEN Vergadering van Hengelaars- vereenigingen HOCKEY r.f3' r 'ï>lr I üitsiagen van gisteren: HBO ITYBB X TYBB 2RK.VZ X RKVZ 2—TYBB 4 TYBB 5—DSS 3 Concord a 3TYBB 6 X—2 RKVZ n opg. 2—6 2—4 3—0 Ik neb me gisterenmiddag om 4 uur even in mijn arm geknepen, want ik wist niet of ik droomde of wakker was. Welk nor maal mensen had net toch in zijn hoofd durven naien, dat de geel-zwarten in staai zouden zijn H.B.C.'s overwinningsreeks te stuiten? uraijer en z'n mannen hebben van het begm tot het einde gezwoegd en het bewonderenswaardig enthousiasme, waarme de alle elf vochten, om 'n gunstig resultaat te oehaien, bewees, dat de Yellows de eerste klas nog niet uit willen. Vaarwel, laatste plaats, vaarwel, we hopen je nooit meer terug te zien... En nu: Exceisior? Aan den Schoterweg verschenen om twee uur acht R.K.V.Z.ers. Zij kwamen, zagen en verdwenen weer even zwijgend als zij gekomen waren, elf verbaasde geel-zwar- ters, plus een dito scheidsrechter achter latend. Hoe zit dat Zwaluwen? Het gaat toch niet op, om op zulk een wijze over den Zondagmiddag van je te genpartij te Beschikken. Hier is„etwas nicht richtig". Intusschen hebben de geel-zwarten den troost dat de afstand, welke hen scheidt van de fatale laatste plaats, weer iets grooter geworden is. Aan de verrichtingen van het vierde kan ik geen touw vastknoopen. De eene week fungeert het als „de man, die de klappen krijgt", om een andere maal de rollen om te c .aaien. Het is deter te geven, dan te nemen, daarom proficiat met je 62 over winning! Het eerste juniorenelftal moest voor de tweede maal de meerderheid van D.S.S 3 erkennen. Met een verdiende 42 overwin ning gingen de feestende bezoekers huis waarts. Ook het zesde beleefde niet veel plei- zier van zijn tocht naar het zuiden. Met 30 zegevierden Walker's volgelingen. De uitslag van het zevende kwam niet in mijn bezit. HENK Om 2 uur begon de strijd tusschen de eerste elftallen van V. I. C. en Alliance. Dit was er een van de eerste soort. Het enthousiasme, zoowel van de spelers als van het talrijk opgekomen publiek was gewei- i dig. Nadat Alliance de leiding had genomen, maakte V. I. C. spoedig uit een penalty gelijk en wist zelfs de leiding te verove- I ren. Beide partijen scoorden voor rust nog één j maal, en deden hetzelf na rust, zoodat de menschen van Pater Braun met een ver diende overwinning uit den strijd kwamen. Hierna reikte de vice-voorzitter de me dailles, met een toepasselijk woord aan de aanvoerders der winnende partijen uit. De dag werd besloten met een gezellige réunie in de Kroonzalen van Café Brink- mann. ene etchpazijckaoCzic hbgd z uoqigwena J. K. Uitslagen 24 November: Lisse II—Santpoort U Santpoort IIILisse III B.SJvf. II—Santpoort IV Santpoort VH.B.C. V 1—4 3—2 6—4 34 Toch wel de moeite waard om te notee- ren: 4 punten uit 4 wedstrijden, het had slechter gekund. Lisse heeft wel klappen gehad. Ons 2e won met flinke cijfers als gast, terwijl ons 3e met den oneven goal won als gastheer. De uitslag Santpoort 3—Lisse 3 iaat wel zien, dat de partijen elkaar niet veel gunden, er werd wel gewerkt aan beide kanten. Het 4e moest weer het loodje leg gen; moed houden maar, jongens, na regen komtEn ons 5e, dat had ik niet ver wacht, jongens; ik dacht wel dat het ter reinvoordeel jullie de overwinning zou be zorgen. Maar, enfin, we zijn nog niet aan het einde. Volgende week geen voetballen, heeren! Wel 40-urengebed in onze parochie, dus gaan we eens geestelijk te werk. Zorgt door uw veelvuldig kerkbezoek deze week, dat onze geest, adviseur niet te klagen heeft over onze Roomsche katholieke Voetbal vereniging. CHRIS A. L. Dyserinckstraat 39 Secretariaat: Uitslagen 24 November: DSS 1—Victnx I Victrix 2—DSS 2 TYBB 5—DSS 3 3—2 0—4 2 "4 De feeststemming is Zondag goed in gezet, daar alle 3 de elftallen gewonnen hebben. Prachtig zoo, jongens, er is reden om feest te vieren. VICTRIX 2—D.S.S. 2 Het veld is zeer glad, doch ondanks dit, is D.S.S. sterk in de meerderheid. Heel spoedig maakt de rechtsbuiten uit een voor zet vm links een mooi doelpunt. Uit eenige goede voorzetten van rechts wordt de score opgevoerd tot 40. Met dezen stand wordt gerust. Na de hervatting is het spel meer ver geld en nu krijgt de achterhoede lans, __haa> talenten te toonen, wat hen zeer goed afgaat, steeds wordt redding gebracht. Het einde komt, zonder dat één der par tijen verder gedoelpunt heeft. OFFICIEEL De leden, welke kaarten hebben af te rekenen, kunnen dit doen Maandag tot 8 uur en Dinsdag den geheelen avond bij den penningmeester, F. Bongenaar, Slacht huisstraat 39. H.B.C. Ha—Onze Geilen II 3—1 Hoewei H.B.C. met 2 invallers moest spelen voor de beide backs, ging het spel tocli vrij goed gelijk op. Tegen wind in spetend nam Smit van O. G. de leiding, doch voor rust wist Drayet van H.B.C, den stand op 21 te brengen. Na rust met den wind 111 den rug is O.G. over het algemeen iets sterker. Toch weet H.B.C. dooi C listrien de leiding te vergrooten. Even yooi het einde krijgt O. G. een penal ty te nemen, die slecht genomen door Vinke wordt geptopt. Met 3—1 voor H.B.C. komt het einde. Als scheidsrechter Gr(jmans, die zeer goed leidde, beginnen blaast, loopt D. S. S. I, dadelijk hard van stapel, doch ook Victrix komt weldra flink opzetten. De partijen wegen goed tegen elkaar op. Het is Victrix, die het eerst succes heeft als de D. S. S.-keeper door het effectvolle terrein mis grijpt. Lang genieten zü van hun voorsprong echter niet, want 2 minuten later scoort de rood-groene midhalf na mooi doorzetten. Vlak voor half time valt Victrix een penalty ten deel, welke het benut: 12. Spoedig hierna is het rusten. Na de thee heeft D. S. S. den wind achter en spoedig zit men weer voor den voortreffelijk keependen doelman van Victrix. Na 25 minuten maakt D. S. S. uit een penalty gelijk. De spanning stijgt met de minuut en Victrix legt zich hoofdzakelijk op verdedi gen toe. Als nog 5 minuten te spelen is, krijgt D. S. S. een vrijen trap toegewezen. De midhalf plaatst mooi naar binnen, waar de mid voor met een kalm schot ln den hoek zijn club de leiding geeft. Spoedig hierna fluit de scheidsrechter voor het laatst en heeft D. s. S. I zwaar verdiende punten binnen. Secr.: 3. 3. Loerakker, Leeuwerikstraat 13 Haarlem Onze Gezellen IVitesse I 2—1 H. B. C. IIA—Onze Gezellen II 3—1 Onze Gezellen IIIV. V. F. I 62 De uitslag van den wedstrijd Onze Ge- zeilenVitesse doet reeds een spannenden strijd verwachten en hieraan is tenvolle vol daan. Van het begin af is het een vraagtee- ken geweest wie er zou winnen. Wanneer scheidsrechter Pirovano begin nen blaast laat het zich direct aanzien dat beide partijen er alles op zullen zetten. Onze Gezellen heeft een invaller. Reeds dadelijk moet de O. G. keeper han delend optreden wat hem evenwel goed af gaat. In de voorhoede zit in het begin te weinig verband om veel gevaar in de ver schillende defensies te brengen. Langzamer, hand komt er een betere combinatie, wat de keepers aldra bespeuren. De Gezellenkeeper is het eerst het slacht offer, wanneer een goed opgezette aanval met een hard schot eindigt. De Reus weet nog te stoppen, doch kan niet wegwerken, waarna de toestormende rechtsbinnen zijn club d leiding geeft. 01. Dit is het sein om nog harder aan te pakken en het spel golft van doel tot doel. Dan volgt er een schermutseling voor het Vitesse-doel waarbij de bal na veel heen en weer getrap in het Vitesse-doel belandt. 11. Spoedig hierna is het rusten. De tweede helft staat het spel op een hooger peil dan voor rust. Hard wordt er gestreden om de leiding, het spel golft van doel tot doel. Dan een ongelukkig moment voor Vitesse. De midvoor van Onze Gezel len zendt een tam schot in. De Vitessekeeper is op zijn post, doch de rechtshalf van Vi tesse verandert den bal van richting waar door zij voor den keeper onhoudbaar in het doel terecht komt. Hoe hard Vitesse ook werkt de verdiende gelijkmaker blijft uit. Onze Gezellen komt nu eenigszins in de meerderheid en het Vitessendoel beleeft senige benauwde momenten. Ook de uitval len van Vitesse zijn evenwel gevaarlijk. Met Onze Gezellen in den aanval komt einde. Hierdoor Is Onze Gezellen weer in de run ning voor de bovenste plaats. Het tweede elftal mocht het zoet der over. winning niet smaken en werd met 31 door de oude H. B. C. -garde geslagen. Met 2 pun ten staan zij er niet erg goed voor. Volhou den jongens, de kansen kunen Zich keeren. Het derde elftal ontving met eenige inval lers het zeer sterke V. V. F. Tegen de ge routineerde mannen uit de Zoetestraat moes ten de O. G.'ers het evenwel afleggen. Van béide kanten werd een gezellig partijtje voetbal gegeven en de a.s. kampioenen won nen verdiend met 62. 'k Geloof dat het eerste een weinig tot dé werkelijkheid werd teruggeroepen. Met daf il voor de Yellows een mooie praestatje. De jongens van „Moos" trokken stevig van leer. Na de rust ontpopten zij zich in hun ware gedaante. Binnen 1% min. was de 1o achterstand omgezet in een voorsprong» De opstelling die na rust eenigszins was gewijzigd, voldeed nu wonderwel. De kop werd veroverd, tweede. Houdt vastDe reserve-Gezellen kregen de kous op den kop. De vierde zege van Warmerdam c.s. werd een feit. Ook de jongere leiders behielden, neen versterkten hun positie. Chris' mannen deden overigens goed werk. De baby's moesten na pl.m. 10 min. den strijd staken wegens gebrek aan materiaal. M. Jaarvergadering Zaterdagmiddag werd te Deventer de Algemeene Vergadering van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond gehouden onder voor zitterschap van den waarnemenden voor zitter, den heer H. van Rorkum. De vergadering herdacht den heer J. A. Schutte, den overleden voorzitter van de vereeniging. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Als plaats van de volgende vergadering werd Zeist aangewezen, in verband met het 4°")ar'8 bestaan van de ijsclub aldaar. De aftredende Destuursleden, de heeren Van Laer, Stoffel en v. d. Sluis werden her kozen, terwijl nieuw gekozen werden Mr. J. Duintjer, uit WildervankMr. C. H. Thiebout uit Zwolle Mr. C. P. Eecen uit Oud-Karspel, Jhr. H. van Foreest uit Heiloo en Mr. B. H. J. Blancenhage te Zeist. De heeren H. van Gorcum én Mr. van Laer werden tot eereleden van den bond benoemd. Besloten werd voor de wedstrijden in Nederland beschikbaar te stellen 500. en voor de wedstrijden in het buitenland 2000.terwijl voor matrijzen voor nieuwe medailles 1300.werd uitgetrokken. De heer Adriaan vroeg t200.— subsidie voor de vereeniging van hardrijders. Na heftige discussies werd met 36 tegen 10 stemmen besloten het voorstel niet te be handelen. Voor het organiseeren van het Kampioen schap voor Nederlandsche Hardrijders werd aangewezen „Thialf" te Heerenveen in verband met het 75 'arig bestaan dezer vereeniging. Het kampioenschap schoonrijden voor dames zal worden verreden te Groningen, dat voor heeren te Zeist. De verschillende statutenwijzigingen en veranderingen in het huishoudelijk regle ment werden met algemeene stemmen goed gekeurd. De opositioneeie houding van de hardrijdersvereeniging werd afgekeurd. Besloten werd tot algemeene amnestie aan alien, die in den loop der jaren gediskwali ficeerd werden wegens overtreding der wed strijd-reglementen. Het verslag van het congres te Oslo, waaruit bleek, dat de heer Van Laer bij loting is afgevallen als vice- president van den Internationalen Schaatsen rijders Bond, werd goedgekeurd. De nieuwe voorzitter van den Bond. Naar wij vernemen is in de bestuurs vergadering van den Kon Ned. Schaatsen rijders Bond, die na de Algemeene vergade ring werd gehouden, de heer D. J. Couvée uit den Haag tot voorzitter van den Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond gekozen. Heemskerk wint van Berlijn Heemskerk 250 pnt. in 32 beurten Niehof 85 pnt. in 17 beurten. Speyer wint van Lankhof Speyer 250 pnt. in 25 beu» ten Lankhof 220 pnt. in 24 beurten. Scholte wint van Boerdam Scholte 250 pnt. in 21 beurten Boerdam 236 pnt. in 20 beurten. Speyer wint van Berlijn Speyer 250 pnt. in 34 beurten Berlijn 233 pnt. in 33 beurten. Blat wint van Berlijn Blat 250 pnt. in 34 beun-.. Berlijn 158 pnt. in 31 beurten. Boerdam wint van Niehof; Boerdam 250 pnt. in 18 beurten; Blat 250 pnt. in 23 beurten Berlijn 137 pnt. in 22 beurten. Heemskerk wint van Niehof Heemskerk 250 pnt. in 30 beurten Niehof 171 pnt. in 29 beurten. Blat wint van Lankhof Blat 250 pnt. in 21 beurten Lankhof 144 pnt. in 20 beurten. Scholte wint van Heemskerk Scholte 250 pnt. in 24 beurten Heemskerk 131 pnt. in 23 beurten. Boerdam wint van Berlijn Boerdam 250 pnt. in 21 beurten Berlijn 239 pnt. in 20 beurten. In Café Restaurant „Lommeroord" te Heemstede, wordt Dinsdagavond bovenge noemde massakamp voortgezet tusschen de 3e viertallen. Secr. L. H. v. Noort, Rozenpriëelstr. 83 Uitslagen van Zondag 24 Nov. Secr. J. Krouwels, Langendijkstraat 33, Telefoon 13407 Gisteren werd ons 7-jarig bestaan op luisterrijke wijze gevierd. Na een H. Mis met algemeene H Com munie, vereenigden wij ons aan een fees telijk ontbijt in het R K. Lyceum, waarbij we o. a. het Districtsbestuur vertegenwoor digd zagen. Des middags speelde het tweede elftal van het Ignatius-College een voor-wedstrijd te gen Alliance II. Onze ploeg was veel sterker en wist dan ook voor rust vier maal te scoren. Alleen aan hun keeper hadden de Amsterdam mers het te danken, dat de achterstand niet grooter was. Het gedeelte na de rust was een getrouwe copie van het vorige. Ook nu weer scoorde Alliance vier maal. D. S. S.l—Victrix 1 Victrix 2D. S. S. 2 3—2 0—4 Als om 2 uur wordt begonnen staat D.S.S. ;;ompleet, Victrix is met tien man. Direct is Victrix in de meerderhed en weet dit na ongeveer een half uur uit te drukken met een pracht doelpunt van den linkshalf. D. S. S. trapt af en loopt meteen op doel en weet door een misverstand gelijk te ma ken. Voor rust krijgt Victrix een penalty en wordt de stand 2—1. Na rust komt D. S. S. meer opzetten, maar door goed verdedigen; kan zh niet doelpunten, tot zij ook een pe nalty krijgen, wat een foutieve beslissing was van den scheidsrechter, daar het een over treding was buiten het strafschopgebied. Door deze beslissing werd de stand 22. Nu begint het gemis van den elfden man Jich te voelen. Even voor tijd ging de bal voor de 3de maal door het Victrixdoel. Victrix heeft een goeden wedstrijd ge speeld en een gelijk spel was meer dan ver diend geweest. Het tweede elftal moest ook in D. S. S. :ijn meerdere erkennen. Voor rust was hel cweede slecht, waarvan D. S. S. 4 maal pro- Teerde. Na rust herstelde men zich, waar- loor geen doelpunten meer kwamen, maar ook niet gemaakt werden. Voor beide elf- 'allen de volgende week beter. Uitslagen H.B.C—T.Y.B.B. 1—2; A.D.O.H.B.C. II 2—4H.B.C. IIOnze Gez. II, 31 Santpoort VH.B.C. V, 34 B.S.M. IV H.B.C. VI (gestaakt). COURSES DUINDIGT De uitslagen van de heden te Duinzigt ge-ouden courses luiden als volgt Madrigalprijs (Prijzendraverij 4e klass over 1800 Meter 1, Saffier (Eig. P. Kramer). 2. Sieghilde S.W. (Eig. G. Schoorl en N. Schermerhorn). Rising Fide prijs Prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2000 Meter 1. Siem Claudy. (Eig. Stal C.). 2. Sire Axworthy K. (Eig. J. Kruithof Sr.). De prijs, uitgeloofd door het departement van Defensie, is gewonnen door den fok kei van Siem Ciaudy (Stal C.). Venturaprijs j Ren op de vlakke baan over 1350 Meter 1. Tullisenmoy (Eig. W. Jochems). 2. Blyth Warrior (Eig. Lips). Pickwickprijs Handicap-heat over 1610 Meter. De aankomst in de beslissende heat was I. Karabin (Eig. D. de Vlieger., 2. Infantein (Eie. 1. L. Bolt) De prijs, uit geloofd door het Departement van Defensie) is gewonnen dooi den fokker van Rolls Royd (Eig. J- Kruithof). Sluitingsprijs 1. Monte Carlo (Eig. P. de Boer). 2. Athena A. (Eig. H. Schuur- mans. Congres Federation Equestrc Inter nationale (V.D.) Te Parijs kwam de Federation Equestre Internationale bijeen in congres, waar o.m. de nieuwe bepalingen betreffende de nummers op de Olympische Spelen wer den vastgesteld. Op de Olympische Spelen in 1932 te Los Angeles staan wederom drie proeven op het programma n.l. de zware dressuurproef, een springconcours, een samengestelde ruiterwedstrijd, de z.g. „mili tary" (dressuurproef, springen en cross' country). De zware dressuurproef is verge' leken bij die van Amsterdam 192s nog moei lijker gemaakt en ook stelt men thans hoogere eischen aan liet springen. Dc hindernissen moeten een minimumhoogte hebben van 1.25 Meter, terwijl drie van deze hinder nissen ten minste 1.50 Meter hoog moeten zijn. Wanneer eenige deelnemers een gelijk puntenaantal zouden verkrijgen wordt een beslissingswedstrijd gehouden met zes hin dernissen, welke ieder 1.50 Meter hoog zijn. Ook de dressuurproei in de „military" s zwaarder dan vroeger geworden. Op het congres werd voorts besloten eder jaar een groote Olympische dressuur proef te organiseeren, deze zal voor de eerste maal worden gehouden in 1930 te Luzern ter gelegenheid van het groote Internationale tournooi, dat in die stad zx worden ge houden van 5—13 Juli In den wedstrijd om den „Prijs der Volken" werd het sprin-; gen toegevoegd, drie ruiters der deelnemende landen mogen daarin uitkomen, terwijl het voorgeschreven springconcours tweemaal moet worden afgelegd. Kampioenschap Tweede Klasse klein biljart Gisteravond is alhier aangevangen de strijd om het tweede klasse kampioenschap klein biljart. De uitslagen van den eersten dag luiden als volgt De heer Blad won van Niehoff in 42 beurten, de heer Heemskerk won van Lank- hoff in 30 beurten. De heer Scholten won van Niehoff in 25 beurten, doch verloor van den heer Speyer, die in 23 beurten de 250 vol maakte. De heer Blad won van den heer Boerdam in 28 beurten, de heer Scholte won van Lank- hoff n 28 beurten, Heemskerk won van Blad in 13 beurten, Boerda won van Lankhof in ï2 beurten, Speyer won van Niehoff in 30 beurten. De hoogste serie werd vandaag gemaakt door den heer Heemskerk 84. JUBILEUM-NEDERLAAGWEDSTRIJD D E. S.—VRIENDENKRING Voor de B.-klasse werd ^Zaterdagmiddag in „Centraal-Bar", aan den Kruisweg een spannende wedstrijd gespeeld, waarin de thuisclub ten slotte de sterkste bleek. VCagenaar (Vriendenkr.) speelde goed en wist na 32 brt. Huiboom (D.E.S.) met 125 tegen 99 ear. te kloppen. Van Ainstel (D.E.S.) zorgde daarna voor de eerste overwinning zijner vereeniging, doch in de volgende partij moest de D.E.S.- praeses in Roefs (Vriendenkr.) zijn meer dere erkennen De laatste scoorde 100 car. in 40 brt. "Ten laatste verd ook de laatste match eê.i overwinning voor de gastheeren, daar Reekers iViienüenkr.)Vlug Jr. (D.E.S.) met 300 om 87 car. klopte. Hieronder de uitslag: D.E.S. Vrienkenkring 1 P. Huiboom—Wagenaar 99—125 2 v. TerwisgaRoefs 77100 3 Vlug Jr.—F. Reekers 87—100 4 v. Amstel—N. N. 100—84 Totaal 363 409 Heden werden alhier de slotwedstrijden gespeeld van het door de Vereeniging Noord- Holland's Noorderkwartier georganiseerde toutnooi, om het 2e klasse kampioenschap van Nederland, klein biljart. Heemskerk wist beslag te leggen op den titel, met een gemiddelde van ro.06. Tweede werd Blad, met een gemiddelde van 9.67. Boerdam, bereikte een gemiddelde van 11.32 en pro moveerde dientengevolge naar de eerste klasse. Hij werd derde in het tournooi. Het eindklassement van de wedstrijden, die een buitengewoon vlot verloop hadden, luidt als volgt Heemskerk Blad Boerdam Scholte Speijer Lankhof Berlijn Niehof 6 r63r 162 84 ro.06 6 1693 175 84 9.67 4 1574 100 60 11.32 4 1513 176 59 8.59 4 1395 iê8 59 8.30 2 1283 177 56 7.24 1 1359 195 42 ê.96 1 1277 190 49 6.72 De hoogste series werden gemaakt door Heemskerk en Blad ieder met 84 punten ïUbileum-nederlaagwedstrijd „Ons Ge noegenVriendenkring" De eerste match voor de atd. C. is reeds een kleine nederlaag geworden. Volgens onderstaande uitslag wonnen de Zaandam mers met 26 car. Ons GenoegenVriendenkring Zwaan Lammers Sr Ratelband Kalbfleisch 75N. Duits 65L Ziilstra 50Terreehorst 75Moorer Totaal 265 24 239 ;.id De uitslagen van de wedstrijden kampioen schap 2de klasse, klein biljart voor Neder land, luiden a.v. 'district H. EN O. V.D. NF.D. R.K. DAMBOND De clubcompetitie 2e klas Er schijnt ditmaal me' veel animo door het bestuur en de aangesloten clubs van voor noemd district gewerkt te worden, om de club-competitie ie en 2e klas een vlot ver loop te doep hebben. De eerste ronde van de re klas is nog niet geëindigd, of het pro gramma voor de 2e klas clubcompetitie ligt thans gereed. Zooals onderstaand rooster laat zien, komt de damclub „Alliance" in de a.s. wedstrij den met 2 tientallen uit. Behoudens „St. Joseph", nemen S.D.O. en D.J.D. ook wederom hieraan deel. Het rooster voor deze competitie is als volgt ie ronde 4 Dec. Alliance BAlliance A 7 S.D.O.—D.J D xi D J.D.Alliance B xi Alliance AS.D.O. 18 D.J.D.Alliance A 18 Alliance BS.D.O. 2e ronde 8 Jan. Alliance AAlliance B 8 D.J.D.S.D.O. 15 Alliance BD.J.D. 18 S.D.O.Alliance A 22 25 Alliance AD.J.D. S.D.O.—Alliance B. Als wedstrijdleider in deze klas zijn be noemd, de heeren M. Marchand, H. Meure en J. Bosse. Wat beoogt het fonds en voorziet het in een behoefte 1 In een circulaire aan leden en donateurs deelt het bestuur van de H.A.V. „Haarlem" mede, dat men dezer dagen aan een sedert geruimen tijd gekoesterd plan uitvoering heeft kunnen geven, n.l. „de stichting van het „Rohling"-fonds". Wat beoogt dit fonds Het heeft tot doel de uitzending van „Haarlem"-leden naar buitenlandsche wed strijden (in 't bijzonder naar de Engelsche kampioenschappen) waar noodig en mogelijk te steunen en te bevorderen. Nu bezitten we in Nederland wel een Ath letic Touring Club, doch met de bescheiden geldmiddelen, waarover de vereeniging „De Snelvoeters" te beschikken heeft, komen, zooals reeds dit jaar bij de Eng. kampioen schappen gebleken is, slechts enkele van de allerbeste athleten voor een eventueele uitzending in aanmerking. Daarbij is de mogelijkheid nooit uitgesloten, dat onder deze uitblinkers zelfs nog een selectie noodig is, indien de geldmiddelen geheel ontoerei kend mochten blijken. In zoo'n geval kan het vereenigingsinitia- tief onze Touring Club bij de uitzending van athleten naar het buitenland te hulp komen. Zoo bestond er reeds ten opzichte van de dezen zomer te Londen gehouden kampioen schappen een vlotte samenwerking tusschen „De Snelvoeters" en „Haarlem", welke er toe leidde, dat behalve een drietal „Snelvoe ters" eveneens een drietal Haarlemmers op Stamford Bridge startten. Het ligt betrekkelijk voor de hand, dat de Eng. kampioenschappen hier in de eerste plaats worden genoemd, omdat deze wed strijden zoo langzamerhand een zekere popula riteit in ons land hebben verworven wegens de succesvolle deelname der laatste jaren van een Peters, de Boer, Paulen, v. d. Berge, v. Welsenes en v. d. Zee. We komen er dus zoo mogelijk gaarne terug, ondanks het feit, dat, zooals in Enge land gebruikelijk is, alle kosten voor rekening van de deelnemers zijn. De wedstrijden van den bijna zestigjarigen Engelschen Athletiek Bond oefenen zooveel aantrekkingskracht uit op de athleten der verschillende landen, dat ieder jaar een internationaal gezelschap vertegenwoordigd is. Een kwestie van traditie, evenals men dat ook aantreft bij roeien en tennissen. Aangemoedigd door de dit jaar behaalde successen door v. Welsenes en v. d. Zee (twee tweede prijzen), zou het daarom aldus het „Haarlem"-bestuur in elk op zicht te betreuren zijn, wanneer uitzending van pretendenten en wel voornamelijk op de spring- en werpnummers, uit finantieele overweging niet meer zou kunnen plaats vinden. En nu de tweede vraag „voorziet het fonds ook nog om andere redenen dan boven genoemde in een bepaalde behoefte Inderdaad 1 Want onder pretendenten mogen ongetwijfeld ook worden verstaan die athleten dïe, ofschoon zij tot dusver op inter nationaal gebied nog nimmer van zich hebben doen spreken, door hun natuurlijken aanleg goede techniek en groote animo iets voor de naaste beloven en daarvan reeds op groote wed strijden in eigen land op de een of andere wijze hebben doen blijken. De gedachte om voor deze „coming men" iets te doen, heeft zich bij „Haarlem des te sterker ontwikkeld naar mate haar de zekerheid is gebleken, dat de kans op een buitenlandschen trainer voor de eerstvolgende jaren tot de vrome wenschen is gaan behooren. Om nu aan dit onherstelbaar verlies eenigszins tegemoet te komen, bestaat er naar de meening van het „Haarlem-bestuur maar één middel „breng leze ionge veelbelovende athleten zoo spoedig mogelijk in contact met het buitenland Mogelijk dat zij daar, door den omgang met sterkere tegenstanders en vreemde coaches, door eene nadere kennismakinng met andere stelsels, een verbeterde techniek, om van wedstrijdroutine en meer zelfver trouwen nog maar niet te spreken, bestaande tekortkomingen leeren begrijpen en aan vullen. Want laten we er nu maar geen doek jes omwinden, er valt voor den „uit blinker" van een Nederlandschen oefen- meester absoluut- niets meer te leeren. Hetzij gymnastiekleeraar of oud-athleet, een coach als Hjertberg of Kreigsman was, menschen die gedurende een twintigtal jaren en langer nog ziclLjgeheel in de athle tiek hebben „ingewerkt, is hij niet en kan hij ook niet zijn. „Haarlem" rekent het zich daarom tot haar plicht, wil de athletiek in stijgende lijn blijven voortgaan, de handen zelf uit de mouw te steken. Wat evenwel niet wil zeg gen, dat zij elke andere poging om het gemis van eoede technische voorlichting zooveel mogelijk te ondervangen, niet van harte zou toejuichen. Van de draagkracht van het „Rohling"- fonds, dat wij gaarne in de belangstelling der honderden athletiek-aanhangers te dezer stede warm aanbevelen, zal het straks afhangen, of reeds in 1930 iets in de aange geven richting kan worden gedaan. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 1. Jan Zeegers in 34 min. 3.3 sec. 2. P. Gerbrands in 35 min. 5 sec. 3. M. Versteeg in 35 min. 50.8 sec. 4. Gort ver achter. Bestuursvergadering vaP de Kon. Ned. Athletiek Unie Op de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van de Kon. Ned. Athletiek Unie werd in de Commissie, ingesteld voor het bestudeeren van den financieelen toestand van den Bond wegens bedanken van de heeren D. J. de Vries, J. Labruyere en J. M. Harde man, gekozen de heeren P. H. van Doesburg en J. P. Wesseling, Een door het Uitvoerend Comité van de Pers en Propaganda Comm. ontworpen werkplan kon wegens de hooge kosten niet aanvaard worden. Een bespreking wegens de aanstaande vacatures in het be stuur had tot resultaat dat door het bestuur een commissie werd benoemd om in deze de nadere stappen te doen. Met erkentelijkheid werd door het bestuur de mededeeling ont vangen dat de ENDAT bereid was de zorgen voor de financiën noodig voor de training en het uitzenden van de damesploeg naar Praag op zich te nemen. Na afdoening van tal van punten van huis- houdelijken aard werd de vergadering, waarvan de heeren D. J. de Vries, H. Vuyk en F. B. D. v. d. Ven met bericht afwezig waren, door den 2en voorzitter, den heer W. A. Deenen gesloten. Jan Zeegers verbetert het record 10 K.M. en het >4-uurrecord Zondagmorgen vond op de Sintelbaan aan het Olympiaplein de door den A.A.B. georgamseerden 10 K.M. wedstrijd plaats, waarbij tevens gelegenheid was het y2-uur- record dat sedert 1917 op naam staat van Wessel met 8738.70 M., te verbeteren. Er waren slechts weinig deelnemers voor dezen wedstrijd, zoodat slechts 6 loopers aan den start verschenen, n.l. Timmers, Versteeg, Zeegers. Gerbrands, Stuijfzand en Gort. Reeds spoedig nam Jan Zeegers de leiding en liet het zich aanzien, dat hij deze zou be houden, daar de anderen hun tempo naar hem regelden. Er werd een spannende strijd gestreden tusschen Jan Zeegers en Gerbrands en herhaaldelijk wisselden deze beide loopers elkaar af door om beurten den kop te nemen. Het was spoedig te zien dat het tempo voor den korfballer Versteeg te snel was, doch hij wist zich goed te houden en liep het parcours uit om als derde te eindigen. De Delftenaar Timmers scheen niet op dreef te zijn en moest evenals Stuijfzand opgeven. Bij de laatste ronden was het duidelijk te zien dat Jan Zeegers den winnaar zou worden en ver grootte hij zijn voorsprong op Gerbrands en ging als eerste door den finish. Jan Zeegers die deze 10 K.M. in den tijd van 34 min. 3.3 sec. wist te loopen, verbeterde hierdoor het 10 K.M. record, dat met 34 min. 25.6 sec. op naam van Klaase stond, met 22.3 sec. Hij wist tevens het Va-uur record dat op 8738,70 Meter stond te ver beteren en het op 8842,93 Meter te brengen. Het slechte weer in aanmerking genomen, mag dit dus ais een schitterende prestatie genoemd worden. 1 Hedenavond werden hier Intern. Zwem wedstrijden gehouden. Hieraan werd deel genomen door de Amsterdamsche Zwem- vereeniging „Het Y". In een waterpolo- wedstrijd verloor het Y van de Brussels Swimming Club met 132. Reserves Brussels Swimming Club Het Y res. 7 4. In het nummer 6 X 50 Meter estafette werd het Y derde, eerste was de Brussels Swimming Club tijd 3 min. 27.8 sec. Estafette 5 X 50 Meter 1. Brussels tijd 2 min. 24 sec. 2. Cercle de Natation de Bruxelles. 3. Het Y. Pijnenburg rijdt met den Duitscher Oszmella De tweede „Zesdaagsche Wielerwedstrijd" in de Rheinlandhalle te Keulen, begint op 29 November a.s. Twaalf koppels binden den strijd aan, hieronder bevindt zich het Nederlandsch-Duitsche koppel Pijnenburg- Oszmella. Of Pijnenburg zich ook thans bij de beste rijders zal weten te classificeeren, moet worden afgewacht. De winnaars van den Berlijnschen „Zesdaagsche", Dom- Maczynski rijden ook mee. De volgende koppels komen uit Goossens-DeneefCharlier-Duray Louet-MoutonLonani-Dinale Pijnen- burg-Oszmella Hürtgen-GoebelFranken- stein-Dederichs Miethe-J. Schorn Dorn- Maczynski Kruger-FundaJoksch-Stü- becke en Damm-Miiller. WELDADIGHEIDSKEGEL- CONCOURS De Amsterdamsche kegelclub ,/t Zal wel gaan" houdt van 30 November a.s. tot en met 23 December een groot weldadigheidskegel- concours in het Kegelhuis te Amsterdam, ten bate van de Vereeniging „Bijstand aan ziekenhuizen en sanatoria". Een collectie prijzen is welwillend ter beschikking gesteld. De opening op 30 November zal geschieden door den voorzitter van het Eere-cqmité Dr. L. Heijermans. Hedenmiddag had er een gecombineerde bestuursvergadering plaats van Hengelaars- vereenigingen uit Noord-Holland, aangeslo ten bij den Algemeenen Hengelaarsbond, waraop met algemeene stemmen besloten is tot de oprichting van een Noord Hollandsch Gewest, waarbij zich alle Hengelaarsveree- nigingen in Noord-Holland zullen aansluiten. De uitslagen zijn: HET WESTEN le klasse HDM—Hilversum Bloemendaal't Gooi HOC—Haagsch Lyceum MHC—TOGO 2e klasse A HOC 2—Bloemendaal 2 2e klasse B TOGO 2—Victoria 2 Leiden—HOC 3 Haagsch Lyceum 2—Utrecht 2e klasse C Amersfoort—Amsterdam 2 't Gooi 2—Amsterdam <s 3e klasse A Utrecht 2Amsterdam 4 De Kraai—Hilversum 3 Be Fair—Laren 3e klasse B Hilversum 4Amersfoort 3 Laren 2—A. V, '23 3e klasse C TOGO 3—Leiden 2 Clubhuis te Werve 2—HBS DAMES le klasse TOGO—Rood Wit Overgangsklasse Hilversum—Rood Wit 2 't Gooi—BDHC 2 2e klasse A HBS 2Laren BDHC 2—OK 2e klasse B Roqd Wit 3Kieviten HDM 2—HLC 2 1—0 1—2 1—1 3—2 1—6 0—0 3—0 0—2 1—1 2—2 1—6 1—I 2—3 4—2 1-4 2—0 0-0 0—3 5—0 3—1 0—6 1—3 0—2 1—X

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 13