Heeft U WULARD- UIT DEN OMTREK ons reeds O gehoordï f 175,- PILLARD Co. WILT U Wisselstroom-toestel Prijs geheel compleet (zonder luidspreker) DERDE BLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 4 M. H. C—TOGO S—2 BloemendaalGooi 12 AmsterdamBloemendaal 30 TOGO—Rood Wit 0—3 Gooi—B. D. H. C. II 3—1 Delftsche Studenten-M.H.C. II 1—1 H.O.C. II-Bloemendaal II 16 Clubhuis te Werve-E.H.B.S. 08 HilversumRood Wit II 50 B. D. H. C. III—O, K, 1—3 H.B.S. IILaren 06 Duitschland toch naar Barcelona? GYMNASTIEK Haarlemsche R. K. Gymn. vereeniging „Ursus" R.K.S.V. „Hercules" MOTORRIJDEN Motorclub „Haarlem" DAMMEN District H. en O. v. d. Ned, R. K. Dambond Om het kampioenschap van Haarlem en Omstreken Haarl. Voetbalbond UITSLAGEN OVERVEEN HEEMSTEDE R.K. Huishoudster Nette Loopjongen NETTE JONGEN E. M. Jaarsmahaard AUTOSTALLING VOERBIETEN 't Is werkelijk f uitstekend Betaling desgewenscht in overleg RADIO-BUREAU NASSAUSTRAAT 2 TELEFOON 14790 Schitterende collectie FACES a MA il\ Gnoote Houtstr. 137, vanaff 4.50 Uw annonce nog eens plaatsen De Musschen zijn er in geslaagd hun eerste overwinning te behalen, zij het dan nog maar slechts een kleine en in een wedstrijd, welke nu niet bepaald op hoog peil stond. Nu het eerste schaap over den dam is, volgen er hopelijk dra meerdere. Het Musschen-elftal was aldus samen gesteld doel: van Oordt; achter: Fraser en Pot; midden N.N., Visser 't Hooft en Brand; voor: Mulder, Thate, Hubrecht, v. Kempen en Hooft. Aanvankelijk gaan de partijen vrijwel ge lijk op. Wederzijdsche aanvallen wisselen elkander regelmatig af er zijn enkele perio den dat de gasten sterker zijn, doch dan nemen de Musschen weer eenigen tijd het initiatief. Het spel verplaatst zich vrij snel, ook al door 't vele missen van den bal, welke dan doorschiet. Het gladde veld is hieraan wellicht ten deele debet. De wedstrijd staat overigens op een weinig hoogstaand spel. Bij de thuisclub is van eenige combinatie weinig te bespeuren, terwijl ook de tech niek belangrijke kwade plekken aantoont. Bij de gasten is het al niet veel beter, hoe wel daar nog eenigszins een bedoeling in het spel te onderkennen viel. Het eerste succes komt dan voor Togo, als v. Wijk na een aanval weinig moeite behoeft te doen den onzekeren Musschen- keeper te passeeren (oi). Veel plezier be leven de Hagenaars van dezen voorsprong niet, want het duurt niet lang of v. Kempen scoort voor de thuisclub (ix). Nog voor de rust zorgt Hubrecht voor een tweede goal, zoodat M.H.C. dan de leiding heeft verkregen (31). Eenige prachtige en gemakkelijke kan sen voor M.H.C. den voorsprong te ver- grooten gaan dan onbenut voorbij. De rust breekt aan met 21. Ook na de rust een vrijwel gelijk opgaande strijd met wisselende perioden van eenige meerderheid voor beide teams. In de Haar- lemsche verdediging onderscheidt Fraser zich door goed werk; hij was zeker de beste Haarlemmer. Bij Togo speelde Henk Timmer een heel wat betere partij dan het vorig seizoen. Zijn kijk op de spelverhoudingen vooral moet veel verbeterd zijn. Verder ver dient het enthousiast werken van Mr. Schuit gememoreerd te worden, terwijl ook de voorhoede niet onverdienstelijk werkte. Er is reeds geruimen tijd weer gespeeld, als M.H.C. den voorsprong nog kan ver- grooten (31). De gasten vinden het dan evenwel voldoende en vallen enthousiast aan om den achterstand te gaan inhalen. Na een aantal vergeefsche pogingen daartoe, komt toch eindelijk succes 3-2. De Togonen blijven goed aanvallen, doch ook de thuis club is nu gewaarschuwd en verdedigt haar voorsprong. Hoewel Togo eenige malen zeer dicht nabij komt, gelukt het haar toch niet den gelijkmaker te scoren, zoodat het einde aanbreekt met een eenigszins gelukkige overwinning voor M.H.C. Een gelijk spel was juister geweest. Voor de Musschen be teeken t dit succes echter een belangrijke aanwinst. Het Bloemendaalsche team heeft haar voorhoede eenigszins omgezet, wat nader hand bleek geen succes te zijn. De opstel ling was aldus: doel: Berkhout; achter: Mul ler von Czernicki en André de la Porte; mid den: Donck, Mr. Geyl en v. Steenwijk; voor: Drijver, Gunning, v. d. Linden, v. Eenden burg en Timmermans. Direct na de bully volgt een gelijk op gaand spel; aan beide zijden worden eenige aanvallen ondernomen, waarbij Bloemendaal een prachtkans krijgt als Timmermans mooi voorzet, doch de voorzet voor open doel gemist wordt. Nadat ongeveer 20 mi nuten gespeeld is, wordt een strafcorner op het Bloemendaal doel genomen. Berk hout keert het schot, doch kort daarop als Winkel van 't Gooi weer inschiet, is het schot hem te machtig en 't Gooi heeft de leiding (o1). Direct nadat de bully ge nomen is, volgt plotseling weer een aanval van 't Gooi. Een strafcorner is het resultaat, welke v. Gassel inschiet (o2). Het begint er donker voor Bloemendaal uit te zien als 't Gooi verwoed komt op zetten, waartegen de achterhoede der gast- heeren niet veel heeft in te brengen. Een strafcorner op het Gooi-doel genomen, brengt even herademing, doch het schot wordt ondervangen. Het Gooi neemt den bal mede, passeert de halflinie en op korten af stand volgt een schot op doei, dat Berk hout echter met de hand mooi uit de beneden hoek houdt. Het Gooi wordt steeds sterker, terwijl de achterhoede van Bloemendaal niet de gewenschte verlichting kan brengen. De Gooische rechtsuiterst schiet dan ineens in doel, doch het punt wordt geannuleerd, daar van buiten den cirkel geschoten is. Kort hierop breekt de rust aan. Na de rust heeft het Bloemendaalsche elftal een wijziging ondergaan. André de la Porte en Timmermans hebben van plaats verwisseld, terwijl Drijver weer als midvoor gaat optreden. Deze verandering is een verbetering. Geleidelijk wordt Bloemendaal sterker en eenige aanvallen volgen. Het spel wordt nu niet meer zoo kort gehouden als voor de rust en er zit nu eenig samenspel in. Na een doorbraak van het Gooi neemt Mr. Geyl den bal mede geeft goed af aan Drijver, die keihard inschiet, maar de keeper keert het schot goed. Dan neemt het Gooi het weer over en verschillende aanvallen vol gen. Als de backs van het Gooi wat te ver zijn opgedrongen, breekt André de la Porte plotseling door, rent langs de lijn, zet keurig voor en Drijver is er als de kippen bij om met een keihard schot den achterstand te verkleinen (12). Dat geeft den Bloemendalers moed en aanval op aanval volgt. Met man en macht moet het Gooi 2ich verdedigen. De Bloe mendalers zijn niet meer voor het Gooische doel weg en werken als paarden om een gelijk spel te forceeren. Gunning geeft nog eenige malen goede voorzetten, doch steeds weet de verdediging zich nog te redden. Het einde nadert reeds; het enthousiasme der Bloemendalers is geweldig; eenige malen vliegt de bal rakelings langs het doel. Het Gooi evenwel houdt kranig vol en als het einde dan aanbreekt, is de stand nog onver anderd, waarmede het Gooi twee kostbare pusten veroverd heeft. Tegen de verwachting en ook eenigszins tegen de verhouding in hebben de Bloemen daalsche dames een flinke nederlaag te slikken gekregen. B.D.H.C. wist zich niet aan het modderige gladde veld van de gasten aan te passen Vooral de linkervleugel was minder goed op dreef. De Amsterdamsche voorhoede gaf voor rust de dames Gronert en D. Roos han den vol werk. Doch deze verdedigden goed. Een misverstand benutte Amsterdam echter, zoodat met 1o rust inging. Na de rust is Bloemendaal even in de meerderheid doch het samenspel in de voorhoede liet veel te wenschen over. Talrijke corners op het Amsterdam-doel werden niet snel genoeg benut of door het verdedigend trio van de thuisclub afdoende weggewerkt. Amsterdam heeft meer geluk en weet na rust nog tweemaal te scoren, zoodat Bloemendaal met een 3o nederlaag naar huis gaat. Op overtuigende wijze heeft Rood Wit van het Haagsche Togo gewonnen. Rood Wit was technisch sterker, zoodat het feit dat zij slechts tien speelsters hadden niet te zwaar woog. De verdediging van Togo was vrij goed, voora, de ïmd-half viel hier op. Door toedoen van freule Elias gelukte het Rood Wit zich voor rust van een 2o voor sprong te verzekeren. Na de rust valt Togo enthousiast aan en weet ettelijke corners te nemen die de Rood- Wit-achterhoede bestaande uit de dames Josselin de Jong en Deenik echter geen moeite veroorzaken. Goed samenspelende gelukt het de Rood Wit-voorhoede nog eenmaal te scoren. De strenge leiding maakte dat vooral de Togo-dames van deze wedstrijd veel geleerd hebben. Een verdiende overwinning van Rood Wit dus die allerzins te verwachten was. Overgangsklasse Reeds in het eerste kwartier weet 't Gooi zich een twee nul voorsprong te veroveren. Na de rust die met 2o inging, komt 't Gooi eenigszins in de minderheid en heeft moeite met de snelle doorbraken van Bloe mendaal die tenslotte een goal opleveren. Even voor het einde passeert de Gooische voorhoede voor de derde maal mej. Vander die eenige harde schoten op verdienstelijke wijze keerde. Einde 3x. Beide elftallen spelen met 10 man. Voor rust kenmerkt het spel zich door lusteloos heid en alle spanning ontbreekt. Toch weten de studenten de leiding te nemen, door onhoudbaar te doelpunten uit een voorzet I0. Dit brengt eenige verandering in het spel te weeg, en eenige goede aanvallen der Musschen volgen. Doch voor het doel is alle schotvaardigheid zoek en vele kansen blijven onbenut. Met 1o voorsprong voor de gast- heeren gaat de rust in. Zoo slap er voor de rust gespeeld werd, zoo fantiek gaat het daarna. Aan beide zijden worden aanvallen ondernomen en Jhr. Elias, zoowel als zijn collega aan de overzij, krijgen nu meer te doen. De Musschen zetten er alles op om de gelijkmaker te maken. Einde lijk komt het succes dan ook uit een vrije slag buiten de cirkel, welke door v. Olphen in den cirkel keihard wordt ingeschoten 11. De studenten probeeren nog de leiding te heroveren, doch niets baat en met 11 komt het einde, wat ook wel de verhouding aangeeft. De thuisclub verschijnt met slechts 10 man. Voor rust is daarvan evenwel niet zoo heel veel te bemerken, daar er van beide zijden futloos gespeeld wordt. De hooge score van Bloemendaal kon toen ook zeker niet vermoed worden. Met een hard en hoog schot opent J. Gunning de score de bal vliegt over den vallenden keeper in het net. o1. Hierna krijgt het spel al een eenigszins eenzijdig karakter Bloemendaal wordt ster ker, doch voor de rust wordt toch niet meer gescoord. Na de rust komt Bloemendaal met een enthousiast spel te voorschijn. Er wordt fel op de bal gezeten en M. Gunning volgt dan het goede voorbeeld van zijn broer op (o2). Hierna heeft H.O.C. niet veel meer te ver tellen. De Bloemendaler v. d. Stadt neemt de volgende drie gaols achtereenvolgens voor zijn rekening, zoodat de stand dan al op o5 komt. Dit is den gastheeren toch wel wat al te bar en uit een scrimmage wordt de eer nog gered (1—5). Nog vindt Bloemendaal het niet voldoende en v. d. Stadt scoort opnieuw (16). Nadat de Haagsche keeper nog eenige schoten heeft moeten keeren, aan hem is de hooge tegen- score zeker niet te wijten, wordt het einde aangekondigd mét een fiksche Bloemend al- sche overwinning. Alhoewel H.B.S. met twee invallers moest spelen, is opnieuw een flinke overwinning behaald. Er wordt over het algemeen goed samengespeeld, waartegenover te Werve zich slechts moeilijk weet te verdedigen. Zoll opent de score voor H.B.S.Modlich brengt met regelmatige tuschenpoozen de stand op o4. Het wordt een spel van kat en muis; de H.B.S.-backs dringen zeer ver op. Met een 4o voorsprong voor H.B.S. is het rusten Ook na de rust is H.B.S. verreweg de sterkere. Bolland en Modlich maken ieder nog twee doelpunten, zoodat de stand dan o8 is. Twee goals worden nog geannuleerd door den referee, die wel wat veel het spel door fluiten onderbrak. Als het einde komt, heeft H.B.S. weer een groote overwinning behaald, waaraan haar keeper zeker heeft medegeholpen, alhoewel deze de bal slechts uit de verte heeft mogen zien. Met eenige invallers trok Rood Wit naar Hilversum. Voor de rust wogen beide par tijen vrijwel tegen elkaar op. Slechts een keer wist Hilversum te scoren. Na de rust is Rood Wit blijkbaar ver moeid en de sterke Hilversum-voorhoede heeft eenige gaten in de Heemsteedsche achterhoede ontdekt. Van de inzinking die Rood Wit het laatste kwartier vertoonde profiteert Hilversum dankbaar en scoort nog 4 maal. Einde 50. 2e klasse Hoewel Bloemendaal volledig opkwam heeft het toch de meerderheid van O. K. moeten erkennen. Dank zij goed verdedigen van mej. A. de Vletter gelukt het O. K. slechts tweemaal voor rust te scoren. Na de rust verdeelt mej. C. Lamp als mid-half het spel uitmuntend. Het spel wordt nu meer open en spoedig gelukt het mevr. Venema op schitterende wijze de achterstand tot 21 te verkleinen. Talrijke corners op het O.K.-doel werden door Bloemendaal gemist. Even voor tijd scoort O. K. de laatste goal Einde 13. Het sterke Laren had geen moeite met de H.B.S.-reserves. Met rust hadden ze reeds een 3o voorsrpong en hoewel mej. Stoel goed keepte wisten zij na de rust hieraan nog 3 goals toe te voegen. Samen spel ontbrak nog steeds in de H.B.S.-voor hoede, zoodat de safe Larenbacks hiermede geen moeite hadden. Einde o6. Naar gemeld wordt, zal Duitschland toch vermoedelijk nog vertegenwoordigd zijn op het Internationaal Hockeytournooi in December a.s. te Barcelona. Het stedelijk elftal uit Berlijn, dat wat zijn sterkte beteft, niet veel minder is dan het Duitsche elftal, heeft den Duitschen Hockey Bond aange boden dit team als officieel Duitsche elftal naar Barcelona te laten gaan. De Duitsche Hockey Bond heeft op dit voorstel nog geen beslissing genomen. (Naar men weet, had de Duitsche Hockey- bond afgezien van het zenden van een ver tegenwoordigend elftal naar Spanje, daar de kosten te hoog waren, mede in verband met de moeilijke economische omstandigheden waarin het land momenteel verkeert. Op het oogenblik komen zeker naar Barce lona Frankrijk, Portugal, België, Hongarije, Oostenrijk, Zwitserland, Nederland en na tuurlijk Spanje. Red. V. D.) HET INTERNATIONAAL STEDEN- TOURNOOI TE BREMEN Heden werd te Bremen het Internationaal stedentournooi gehouden, waaraan behalve door Keulen en Bremen door twee Neder- landsche ploegen uit A'dam en Groningen werd deelgenomen. De zes turners uit Amsterdam, bestaande uit de heeren Mouwes, Caranca, W. Zwaaf, M. Jacobs, W. Pouw en J. F. van der Vinden werden in het totaal klassement drie, de zes turners uit Groningen eindigden als laatsten. De totaaluitslag luidt 1. Bremen 713 punten. 2. Keulen 694 punten. 3» Amsterdam 681 punten. 4. Groningen 609 punten. SecretariaatVooruitgangstraat 79 Het wordt weer tijd eens even de aandacht der leden er op te vestigen, dat in het Zander- Instituut geen ri,wielen mogen geplaatst worden. Wel komen daar alleen turners of turnsters, doch onze leden zullen toch niet zoo veeleischend zijn van hen te verlangen, dat zij zich met een „salto" of „snoch" toe gang verschaffen. Bovendien is de Gemeente lijke Dienst van plan alle rijwielen buiten de deur te zetten. En met het slechte weer. Woensdagavond vergadert het bestuur ten huize van den voorzitter. Na de voortumlessen van Zondag is een wit zijden shawl achtergebleven. De eigenaar kan die shawl terugbekomen aan het secre tariaat. Hedenavond is de uitvoering van „Leoni- das" in de Gem. Concertzaal. De keurploeg van den kring treedt daar voor de tweede maal op. Wij kunnen dus het bijwonen van die uitvoering gerust aanbevelen. PIM. Secr.: Schoterweg 2 Volgens het verslag van de „Nieuwe Haar lemsche Courant" mag „Hercules' over 't algemeen op een geslaagde uitvoering terug zien. .et ga c s octer zoo lezen we nu dat geeft weer nieuwen moed, en nu ons lustrum-programma hiermede afgewerkt 's, gaan we maar we°r hard oeferen want by een volgenden keer moet ons werk „af" zyn. De adspiranten verdienen echter een extra pluim, jullie, jongens, moeten de toe komst voor „Hercules" worden. We rekenen op jullie, hoor! In verband met de ledenvergadering van den B. K. Volksbond zullen de adspirantjes Dinsdagavond van half zeven tot half acht oefenen, dus niet tot acht uur. De heeren leden zyn om acht uur present in de zaal van het R. K. Lyceum. W. THIJSEN, Secr. Op Zondag 17 November 1.1. hield de Haarlemsche Motorclub een betrouwbaar- heidsrit, welke, ondanks den zeer slechten toestand der wegen, vooral in de polders tusschen Den Haag en Gouda: Gouda-Lei- muiden, volkomen slaagde. Voor dezen rit was een fraaie beker, ge naamd van Schooten Beker, beschikbaar gesteld door den heer A. J. van Schooten, eigenaar van Hotel Roozendaal te Over- veen. Verder werden prijzen geschonken door de heeren; H. C. Caalen, Secr. M. C. H., W. E. Robbemond, 2e Voorzitter M. C. H. en den heer A. Kreek, Zijlstraat, alhier. En verder drie prijzen door de M. C. H. zelf, terwijl ieder deelnemer, die den rit vol bracht binnen den bepaalden tijd en geen prijs won, een herinneringsmedaille ont ving Hoewel sommigen de poldermodder van zeer dichtbij hebben bekeken en betast en vooral in den nonstop (.zeer zwaar duinter rein) menigeen zijn motor bekeek in een positie, zooals hij hem niet dagelijks 2iet, liep alles totaal zonder onheil af. Smerig was alles en iedereen, maarheel. De totaal-uitslag is als volgt; 1. J. W. Maarschalk, F.N., 8 strafp. 2. W Brakel Jr., Rudge Withw., 15 id. 3. C. M. v. d. Broeke, B.S.A., 22 ld. 4. P. J de Rooy, Francis Benn., 24 id. 5. M. Vinke, Matchless, 40 id. 6. C. Schermerhom, Motosacoche, 44 id. 7. J. C. Hulsebosch, Ariel, 57 id. Voor een herinneringsmedaille komen in aanmerking: C. van Wijk, 66 strafpunten. J. Petoom 101 strafpunten. J. v. d. Aart 112 strafpunten. H. Irriger 133 strafpunten. J. F. A. de Weers, 161 strafpunten. De Ie Klas Clubcompetitie Dezer dagen speelde „De Spaarnestad" in Lisse tegen Gez. Samenzijn en bracht het er erg slecht vanaf. Eerstgenoemde club kwam met 9 spelers uit, waardoor zij al direct 2 tegenpunten kon noteeren. Boven dien miste zij de borden 3 en 5 wat als van zelfsprekend een ware handicap was. De vermoedelijke uitslag van deze ontmoeting is een 128 overwinning voor G.S., daar de twee afgebroken partijen absoluut zeker voor de thuisclub remise zijn, daar deze in een gunstigen stand staan. De gedetailleerde uitslag is als volgt Gez. Samenzijn IDe Spaarnestad I A. v. DamJ. Smit 11 C. GastelaarsP. Meure 2o Th. SchoutenR. Kok o2 Jac. v.d. PoelN. Somers 11 P. C. de JeuC. Stijnman 3o A. v.d. PoelG. Eising xx J. WeyersJ. Bosse o2 F. BaxG. Zeeuwe xx N. v.d. PoelTh. Kok 3o L. BoukaertJ. v. Dijk 2o Voorloopige uitslag 106 Maandagavond aanstaande speelt Gez. Samenzijn tegen T.E.P. in het gebouw v.d. R.K. Militairenvereeniging. Indien T.E.P. I volledig uitkomt, kan er een kleine overwin ning van dit tiental worden verwacht. De jaarlijksche wedstrijd om het kampi oenschap van Haarlem en omstreken zal begin December a.s. aanvangen. Wij vestigen er nog de aandacht op dat de termijn van inschrijving sluit op Woensdag 27 November a.s. Inschrijvingen worden tot dien datum ingewacht door den wedstrijdleider van den Dambond voor het district Haarlem en om streken, den heer J. Wielenga, Saenredam- straat 56 rood te Haarlem, f De cautie bedraagt voor de hoofdklasse 2.50 en voor de 3de klasse f 1.50, wat bij de nschrijving moet worden voldaan. la. R.C.H. 4—Haarlem 3a 4—2 I.V.O.—Hillegom 0—2 D.I.O.—Damiaten 3—3 lb. Haarlem 4—R.C.H. 3 4—2 Schoten 2Ripperda 3—3 2b. SwastikaBloemdaal 4 1—2 2c. R. C. H. 5Haarlem 5 13—1 2d. Haarlem 6—R.C.H. 6 2—3 D.W.O. IZeemeeuwen 2 3—0 3a. Bloemendaal 5Beverwijk 4 7—1 3d. Zandvoort 5Halfweg 2 5—1 V. V. H. IISpaamdam 0—11 Ripperda 2—Hillinen 2 2—6 3e. Halfweg 4Zandvoort 4 1—9 DrosteD.W.O. 3 9—3 3f. Damiaten 2—R. c. H. 8 1—3 R. K. Volksbond De tweede ledenver gadering van den R. K. Volksbond zal ge houden worden Dinsdag 26 November a.s. in de St. Aloysiusschool. Deze vergadering zal opgeluisterd worden door de mondaccordeon- club „Con Amore", om de jongens eens uit te laten komen en de leden te laten hooren wat de jongens presteeren, wat hier in een tijd van een half jaar is verkregen. Deze vergadering is ditmaal zeer belangrijk en het bestuur hoopt, dat deze vergadering beter bezocht zal worden d«an de vorige vergade ring, want toen was de opkomst in één woord treurig, gewoon, om allen moed te verliezen. Bij genoegzame deelname zal 't bestuur trachten nog dezen winter een cursus op te richten om de Engelsche taal te leeren. De leden, die hiervan gebruik wenschen te ma ken, kunnen zich op den avond der verga dering opgeven bij het bestuur. Ook is dit geldig voor de zonen der leden en kunnen door de leden opgegeven worden. Bij het bestuur zijn boekjes verkrijgbaar over de ziektewet, getiteld „Wat ieder ar beider weten moet van de Ziektewet". Een boekje, dat zeer bevattelijk is geschreven en beslist ieder volksbonder zich moet aanschaf fen. De prijs van dit werkje is 10 cent. De Rederijkerskamer „St. Genesius" kan voor haar op te voeren tooneelstuk op het jaarfeest nog eeriige goede krachten gebrui ken. Zij, die als lid wenschen toe te treden, kunnen zich opgeven bij den voorzitter, den heer Jac. Hememan, Tuindorplaan 6 of op den repetitie-avond in de Zusterschool Dins dagavond. De agenda voor de ledenvergade ring is als volgt: Opening; optreden van de mondaccordeonclub „Con Amore"; notulen; installatie nieuwe leden; ingekomen stukken; behandeling der begrooting; behandeling van den beschrijvingsbrief „Centrale Raad", ver slag van de gewestelijke vergadering; rond vraag en sluiting. In verband met de uitgebreide agenda, vangt deze vergadering 7 uur aan. K. K. Muzeikvereeniging „Euphonta Op Donderdag 28 November a.s. zal de R. K. Muziekvereeniging „Euphonia" haar jaar lijksche muziekuitvoering geven in gebouw St. Bavo, voor donateurs en kunstlievende leden, des avonds om 8 uur. Een zeer mooi programma aal dien avond worden afgewerkt, dat uit de volgende nummers bestaat: 1. Paris-Bruxelles, L. Pumotte 2. Berlin wie es welnt und lacht, Ouverture de Concert, A. Oonradi 3. Introduction et polonaise de concert Edward Avon De solo voor Klarinet wordt uitgevoerd door den heer Vroom. 4. Oceana Grande Valse, Francis Popy 5. La veuve joyeuse, L. Cristol 6. Sempre Avanti, Marsch, N. Gerharz Na afloop van 't muzikale gedeelte zullen de beide humoristen Xlaare en Flora de aan wezigen laten genieten van hun solo's en samenzangen. Personen beneden 16 jaar zon der geleide hebben geen toegang. Het jaarfeest der R.K. Bouwvakarbeiders Zaterdagavond vierde de afd. Heemstede van den R. K. Bouwvakarbeidersbond ,St. Joseph haar jaarfeest. Het feest was als gebruikelijk, den vorigen Zondag reeds ker kelijk ingezet met eene H. Mis voor levende en overledene leden, waaronder algemeene H. Communie, waarna een ontbijt, waaraan door een 70-tal leden was deelgenomen. Op die bijeenkomst, waar een bijzonder prettige geest heerschte. sprak het Hoofd- bestnarslid Vollaerts eenige woorden, meer betrekking hebbende op de idee van een ochtend als deze, en waarbij hij aanspoorde om in den strijd om het bestaan vooral den strijd voor het hiernamaals, die op een och tend als dezen, zoo heerlijk naar voren komt, nooit uit het oog te verliezen. Zaterdagavond was de groote zaal bijna geheel gevuld met leden en hunne dames. Zoo dikwijls worden wij opgeroepen, zoo begon de voorzitter in zijn openingsrede, om onze belangen te bespreken, voor dezen avond zijn wij bijeen voor ontspanning. Spr. is verheugd den heer Heselaars, bonds- bestuurder aanwezig te zien, om de leden eens kennis te laten maken met hen die dag en dag arbeiden voor onze belangen, en in het bijzonder dezen persoon, die geduren de 7 maanden voor de R. K. Amsterdam sche Steenzetters op de bres heeft gestaan en den strijd voor ons heeft gewonnen. Met zulke leiders, zegt spr. zijn wij in de goede richting. Welkom heet spr. ook het Centraal Be stuur, en andere genoodigden, o.a. vrienden uit Haarlem, van welke laatsten spr. hoopt dat zij van deze vergadering mede zullen nemen het heilige vuur voor den strijd om ook hun afdeeling, die Heemstede heeft helpen oprichten, tot grooten bloei te bren gen. Een beroep doet spr. op de vrouwen en meisjes der leden voor wier belangen de bond allereerst strijdt. Laten wij, zegt spr. voor de toekomst af spreken, dat de vrouwen en meisjes hun mannen en verloofden aansporen ter verga dering te komen. Ook op de jeugd doet spr. een beroep. Zij die nog ongeorganiseerd zijn, sluiten zich aan, zij die wel georganiseerd zijn, maken propaganda. Ouders, helpt ons daarbij. Voorzitter besluit zijn rede met een beroep op de leden, om zich aan te sluiten bij een te stichten reiskas, om zoo een dagje van de vacantie dienstig te kunnen maken aan de zoo noodige ontspanning. Na deze openingsrede, die veel bijval ver wierf, opende de heer J. Tolido het weer vroolijke gedeelte, en met verschillende goede nummers wist hij de anwezigen op de meest prettige wijze bezig te houden. Behalve den heer Tolido had het bestuur zich de medewerking verzekerd van het Haarlemsche Accordeonorkest „Crescendo" Dit opende den avond met Al te 'Kame- rade, Marie Henriëtte, ouverture van Mon tague, An der Blauen Donau en Henschel- mansche Wachtparade," Dat was in een woord schitterend. Wat schitterende combinaties, heerlijk van klank, vooral door de samenwerking van piano en violen, wat de stemming zooveel mooier doet zijn. Groote en kleine trom completeeren dit gezelschap tot een volledig orkest. Ook na de pauze de „Sons of the Brave", de ouverture Mignonnette, de Donauwellen van Ivanovisie en als slot Abschied der Gla diatoren werden zeer verdienstelijk vertolkt en korps en direrteur de heer P. de Jong, oogstten een dankbaar applaus. Voor de pauze sprak de heer Heselaars een korte pro- pagandarede. 1 Spr. is verheugd hier in zulk een invloed rijke afdeeling het woord te mogen voeren, ren. Een jaarfeest vieren! Is dit niet een uiting van dankbaarheid? Spr. schetst het werken van den bond naar buiten, niet enkel op maatschappelijk maar ook op zedelijk en godsdienstig gebied, omdat wij, zegt spr. strijden, overeenkomstig onze Christelijke beginselen. Onze bond sluit aan bij de opvoeding in een christelijk gezin waar God en godsdienst worden beleden. Dit is ons Destuursrecht, dat bestreden kan worden door de Godloochenaars, maar niet door menschen die de natuur beschou wen als een gave Gods. Gij bouwt te algemeenen nutte, maar dan is ook de eisch billijk, dat de rechtvaardig heid en christelijke naastenliefde tegenover ons tot uiting komen. Spr. schetst den zendbrief van Leo XIII z.g. Maar vraagt spr. is een maatschappij als daarin bedoeld, te verkrijgen zonder sa menwerking? Hoe velen loopen er nog niet rond, niet ziende den weg die oplossing kan geven aan de kwalen van dezen tijd. En men bestrijdt ons beginsel, omdat men ons mooie Room- sche leven wil terugdringen naar privaat be zit. Hoort dan ons strijdlied en komt naar buiten om het offensief te openen. Of, vraagt spr., zijn er geen sociale mis- tanden op te heffen, werkloosheid, pen- sionneering e.d. Maar dan in alles Roomsch rijn, ook naar buiten. Deze bijeenkomst moet allen bijeenbrengen. Elkander vertrouwen, "lkanders lasten dragen. Indien zoo begrepen, dan zal de bond voor uitgaan in kwaliteit en kwantiteit. Laat dan uw vaandel van St. Jozef in al les voorgaan, in kerken, straten en pleinen en opzien naar het kruis, het teeken van uw overwinning en dan zal dit kruis evenals in de dagen van Koning Constantijn u de over winning brengen. Vooruit dan, mannen en vrouwen het kruis in top met de leuze: „In dit teeken zult gij overwinnen." Deze, zoo gloedvolle rede, zal zeker bij gedragen hebben tot meer intensief werken van bestuur en leden, zeker tot heil van het Godsdienstig en maatschappelijk leven der leden. Het geheel was een avond van genot, op velerlei gebied. Sluiting van barbierswinkels en kappers- salons B. en W. stellen voor: Het is ver- beden een barbierswinkel of kapperssalon voor het publiek geopend te hebben: le. des Zondags; 2e. voor 's morgens 7 uur en na 's avonds 10 uur; a. op Zaterdag; b. op den dag, voorafgaande aan den Hemelvaartsdag G.(ddeXhpdr belraidxB.enutotoooa 2 ot e n c. op den werkdag, voorafgaande aan den lsten Kerstdag; 3e. voor 's morgens 7 uur en des namid dags 1 uur op Donderdag, uitgezonderd op de Donderdagen, die vallen in een week, waarin een erkende Christelijke feestdag voorkomt; 4e. voor 's morgens 7 uur en na 's avonds op alle andere dagen. Het Hoofd van het gemeentebestuur Het Hoofd van het gemetenebestuur van HAARLEM brengt ter kennis van de ingezetenen, dat BURGEMEESTER en WETHOUDERS op de secretarie der gemeente (7e Afdeeling) voor een ieder ter inzage hebben nedergelegd: het bij bestuit van den Raad der gemeente van 20 November 1929 no. 18, voorloopig goedgekeurd plan met by- behoorende bescheiden tot onteigening ten name van de gemeente Haarlem, van de perceeien kadastraal bekend gemeente Haarlem, sectie K. nos. 622, 2151 ged., 2335 (gelegen nabij de Kamperlaan), en voorts van de perceelen sectie K nos. 539, 2066 ged. en 2065 (gelegen aan den Kleine Houtweg)een en ander ten einde tot verdere uitvoering te komen van het bij raadsbesl. van 5 Nov. 1920 no. 6 vastgestelde plan van uitbreiding. De bescheiden liggen ter inzage van 26 November 1929 tot en met 4 Januari 1930 op alle werkdagen van 92 uur n.m. (Zaterdags tot 1 uur n.m.) Het Hoofd van net gemeente bestuur voornoemd: MAARSCHALK. Biedt zich aan in kl. gezin, waar de vrouw des huizes afwezig is, liefst zoo spoedig mog. Br. onder no. 26774, bur. van dit blad. gevraagd, goed kunnende fietsen en in stad bekend. Bloemenmagazijn A. KAUFMANN, Koninginneweg 44. GEVRAAGD: een leeftijd pl.m. 18 a 20 jaar, om als glazenwasscher te worden opgeleid. Aanvangssalaris 20 per week. Aan melden bij J. VAN EERDEN, Uiten- daalstraat 30, Jan Gijzenvaart (Sant poort). Te koop aangeboden in prima staat en groot GODINFOR- NUIS. CORNELISSTEEG 6, Smederij. Medestalling gezocht, bij particulier, voor net klein transportwagentje, liefst centrum stad. Brieven onder no. 26794, bureau van dit blad. TE KOOP: circa 6 a 7000 K.G. Adres: J. L. GOOSSENS, Kruisweg 811, Haarlemmermeer, by de Cruquius. EEN DEGELIJK ST. NICOLAAS-GESCHENK GEVEN? Komt U dan eens kijken in het MEUBELHUIS, BADHUISSTRAAT 9 Telefoon 13316 Ruime keuze in Dressoirs, Buffetten, Kasten, Theemeubels, Ameublementen, met moquet of leer, ^afels, Spiegels, Bedden, Dekens, enz. enz. ALLES ONDER GARANTIE daar in het gevraagde reeds meer dan ruim is voorzien 1 Zoo dei O het groote succes van adverteerea I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 14