Stadsnieuws gsf- ZIJ N GEHEE Gij moet U toch verzekeren UIT DEN OMTREK Heringa Wuthrich, Haarlem Stofzuigerhuis iAERTEISS I LAATSTE TELEGRAMMEN Telegrafisch Weerbericht Exide-batterijen - Ook reparaties Het Russisch-Chineesch Conflict KANUNNIK P.L. DESSENSf EERSTE BLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 2 Agenda 1 December Agenda 2 December Auto omgekanteld Het St. Nicolaasfeest De drie eischen van Rusland De beslissing van Nanking De plechtige onthulling van het Lorentz-Monument Burgerlijke Stand Verduistering van een rijwiel Schoorsteenbrandjes Opliching van f 4000 te Zandvoort Met pensioen De Onderweg De traliebrug bij Vogelenzang Collectief contract Bloembollenstreek TOONEEL De N. S. F, in beeld Behandeling bezwaarschrift Ch. G. Wolff c. a. tegen het raadsbesluit van 2 Mei 1929 tot aankoop van grond, gelegen ten oosten van den Vergierdeweg Rijwiel ontvreemd en Aanbestedingen Loop niet langs de trambaan Gevonden voorwerpen en dieren Barteljorisstr. 16 - Tel. Ho. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigersf 175.- BYRD OVER DE ZUIDPOOL GEVLOGEN De tocht moeilijker geweest dan die naar de Noordpool Stel het daarom niet uit, maar doe het spoedig bij de EO f/" Levensverzekering Mij. o Nassansingel 3 te Nijmegen Zij geeft U de volste zekerheid Kapitaalsverzekermg Volksverzekering Inbraak in een wasscherij te Santpoort SANTPOORT HEEMSTEDE BLOEMENDAAL VOORHOUT ZANDVOORT De a.s. Vlootconferentie De gestrande trawler ROOSTER DER RETRAITEN MARKTNIEUWS Een plank op het hoofd gekregen L. I. T. E. H. Haatiem Tel. 1149' Sociëteit „St. Bavo" half 11 uur Repe titie Zang en Vriendschap half 3 uur St. Nicolaasfeest. St. Josephgezellenvereeniging Jansstraat 59 Kwart voor 7 uur Algemeene H. Communie in de St. Josephkerk 7 uur plechtig Lof in de kapel van de Ma- riaschool aan de Koningstraat 8 uur Feestavond. Stadsschouwburg Wilsonplein 2 uur Kinderoperette Vereeniging „Diligentia", 8 uur „Het Ned.-Indisch Tooneel" 'n Snoepreisje. Gemeentelijke Concertzaal Lange Be gijnestraat half 3 uur Namiddag concert H. O. V. Palace Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling (voor volwassenen^ Luxor-Theater Groote Houtstraat 8 K uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater Groote Markt 7 en 9K uur Bioscoopvoorstellingen. ging Leeraren In Talen En Handelscorres pondentie, worden in verschillende plaatsen van ons land gehouden op 19 en 20 Decem ber a.s. Hedennacht, om half vijf, reed een vracht auto op den Haarlemmerweg. Juist toen hij de Amsterdamsche brug over was, stak plot seling een wielrijder, komende uit de Spaarn- wouderstraat, den weg over. De auto remde krachtig, maar, daar het asphalt glad was, slipte hij en kantelde om. De bestuurder bekwam een snijwondje aan de handen. De auto was geladen met radiotoestellen. Nadat de wagen overeind was gezet, kon de bestuurder zijn weg vervolgen. Verzending van postpakketten De Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat het, in verband met de a.s. St. NicolaasdruKte, aanbeveling verdient voor doelmatige en een stevige verpakking der te verzenden pakketten te zorgen. Vooral het gebruik van stevig pakpapier en sterk touw wordt dringend aanbevolen. Het is verder gewenscbt in dt pakketten een tweede los adres te sluiten. De vasthechting van adressen o; den om slag der pakketten door middel van lak Is niet toegelaten. LONDEN, 30 Nov. De deze week inge leide voorloopige onderhandelingen tusschen vertegenwoordigers van Moskou en Moekden met het doel tot overeenstemming te geraken over de oplossing van het conflict inzake den Oosterspoorweg, hebben nog niet tot 'n vaste basis voor de definitieve onderhande lingen geleid. De regeering te Moekden heeft op de drie eischen van de Russische regee ring, om den status quo te herstellen, de beide Russische direeteursposten bij den spoorweg weer in te stellen en alle Russische gevangenen in vrijheid te stellen, geantwoord dat zij de eischen in beginsel erkent, doch de instelling van een commissie voorstelt, welke de wijze van uitvoering dezer in te willigen eischen vaststelt. Intusschen is Vrijdagavond laat een direct telegram uit Moskou te Moekden ontvangen, waarin de Russische regeering mededeelt te verwachten, dat ook de tweede eisch van Rusland onmiddellijk door de Moekden-regeering wordt ingewil ligd. Het onmiddellijk herstellen van de pos ten van Russische directeuren van den Oos- ter-.Chineeschen spoorweg wordt als 'n voor waarde beschouwd voor 't voeren van verdere onderhandelingen. In het telegram wordt echter niet medegedeeld, dat Rusland er waarde aanhecht, dat dezelfde personen, die vroeger de functies hebben bekleed op hun post worden hersteld. Het voornemen van China, om een nieuwen directeur-generaal en een plaatsvervangenden directeur te be noem, is, naar men hoopt, niet in strijd met de eischen van Sovjet Rusland. De re geering te Moekden hield Vrijdagavond een kabinetszitting en besprak uitvoerig het Rus sische telegram. Een antwoord hierop is tot nu toe nog niet verzonden, daar men eerst de meening van de regeering te Nanking wil vernemen. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Motorcur sus 8 uur Kappersbedienden 8 uur Tooneelclub R.K. Vrouwenbond j 8 uur Bestuur R.K. Volksbond. St. Josephgezellenvereeniging Jansstraat 59 Van 810 uur geopend Van 810 uur „St. Genisius" Van 810 uur Theorie en Practijk. Palace Groote Houtstraat 8 yx uur Bioscoopvoorstelling (voor volwassenen). Luxor-Theater Gr. Houtstr. 8 X uur zal de heer R. Blauw, thans klerk, als af- Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater Groote Markt 7 en 9yt uur Bioscoopvoorstellingen. APOTHEEKDIENSTEN De Zondag- en nachtdienst der Apothe ken wordt deze week waargenomen door: de firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljo- risstraat 11, Tel. 10175 en de Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793. ST. VINCENTHJS-BIBLIOTHEKEN Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdagmiddag voor jongens en meisjes van 2 y.4 uur. Woensdagavond van 7 y —9 uur en Vrijdag avond van 7 y, tot 8y uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van 7y tot 9 uur. Hagestraat 49: Woensdagmiddag voor jongens en meisjes van 2y tot 4 uur. Woensdag en Vrijdagavond van 7y tot S'/, uur. Gen. de Ia Reijstraat 17: Dinsdag- en Vrij dagavond van half 9 tot half 10 uur. Het programma Wie op het oogenblik het Lorentz-plein passeert, ziet in het grasgazon op de Zuide lijke punt, een eigenaardig omhuld voorwerp staan. De Haarlemmer weet, dat het Lorentz- monument onder dezen doek moet schuil gaan en weet ook, dat her, beela Dinsdag middag door Z. K. H. Prins Hendrik ont huld zal worden. Dit feit zal met eenige plechtigheid ge paard gaan, hoewel het in de bedoeling ligt, deze zeer kort te doen zijn met het oog op de weersgesteldheid en vooral om de ouderen van dagen, die vele jaren met prof. Lorentz hebben samengewerkt, niet te weer houden deze gedenkwaardige gebeurtenis bij te wonen, De plechtigheid zal worden opgeluisterd door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". Het officieele programma luidt als volgt: 1. O Heer, die daer. 2. Wilt heden nu treden. (Uit Valerius' „Gedenck-Clanck") door „Zang en Vriendschap" 3. Inleiding door den Burgemeester van Haarlem. 4. Onthulling van het monument door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. 5 Wilhelmus van Nassouwe (2 cpl.) Zooals wij reeds mededeelden, zullen de toespraken en de zang over Hilversum uit gezonden worden. Geboren: 27 Nov.: R. N. Koningvan Leen d. A. van der ZeeKlooster z. 28 November: B. VoogesWaldmann d. S. J. van MarenKollaard z. 29 Novem ber: A. van der Brinkten Wolde d. A. G. H. PiersLandgraf z. Overleden: 27 November: J. A. Spaarkogel 71 jaar, Velserstraat. J. TerwalNijman, 43 jaar, Rozenprieelstraat. A. M. Kortho- venKuiper, 56 jaar, Oranjeboomstraat. A. A. van ManenTerlien, Hagestraat. 28 November: R. J. Docen. 78 jaar, Bakenes- sergracht. M. Tesselaar, 19 jaar, Nachte gaalstraat. Gistermiddag heeft zich bij de politie een 47-jarige man aangemeld, afkomstig uit Groningen, die mededeelde schuldig te zijn aan verduistering van een rijwiel, ten na- deele van den rijwielhandelaar ,K. alhier. De man is in bewaring gesteld. Gistermiddag zijn in onze stad twee schoorsteenbrandjes ontstaan n.l. in de Brouwerstraat en in de Kloosterstraat. Ge lukkig waren zij niet van emstigen aard en konden zij door eenige brandweerlieden met een paar emmers water gebluscht worden. Door een ingezetene van Zandvoort, is bij de politie aldaar aangifte gedaan, dat hij is opgelicht voor een bedrag van f 4000. Als verdacht hiervan is aangehouden C. B. uit die gemeente. De heer C. Vreem, afrekenaar bij de N. Z. H. T. M. met den persoonlijken titel van adj.-commies, zal op 1 December den dienst met pensioen verlaten wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. In zijn plaats zal de heer R. Blauw, thans klrek, als af rekenaar worden aangesteld. Voor doorgaand verkeer afgesloten In verband met aan den Onderweg aan te brengen verbeteringen in het gedeelte tusschen de Harmenjansstraat en de spoor lijn van de gasfabriek, zal die weg met in gang van Maandag a.s. voor doorgaand ver keer zijn afgesloten. De heer J. Dekker vertelt in „Spoor- en Tramwegen" iets van de traliebrug over de Leidsche Trekvaart te Vogelenzang. De brug ligt op een merkwaardig hoekje. Vogelenzang behoort tot de gemeente Bloe- mëndaal. De brug ligt voor de eene helft u de gemeente Bloemendaal, voor de andere helft in de gemeente Hillegom. De scheiding ligt in het midden van d Leidschevaart. De Leidsche Vaart met weg is gemeenschappe lijk eigendom van de gemeenten Haarlem en Leiden. Het beheer van de vaart wordt ge voerd door Haarlem, over den weg door Lei den. De vaart is boezem van het Hoogheem raadschap Rijnland en staat onder diens toezicht. Bij de voorbereiding moest met al deze lichamen overleg gepleeegd worden. De drie arbeidersorganisaties hebben aan de werkgevers in het bloembollenbedrijf meegedeeld, dat zij de bestaande collectieve arbeidsovereenkomst voor 1930/1931 niet ongewijzigd wenschen voort te zetten. Het collectieve contract van 1927/1928 werd voor dit jaar ongewijzigd verlengd. DIE VROUWEN TOCH! Blijspel door Ben W. Levy. Het Schouwtooneel Stadschouwbu-g. Ja, met die vrouwen is 't toch wat! Zijn me daar vier vrijgezellen uit logeeren ge gaan bij bun deelgenoot in den vrouwen haat, hun vriend Hodges, met het doel om eens een flinken tijd alleen onder mannen te rijn. Maar 't loopt mis natuurlijk loopt dat mis. Er valt niet anders te verwachten, wanneer in het begin van het eerste bedrijf dit vijftal snorkende redevoeringen afsteekt, om de uiterlijke deugden en innerlijke on deugden der schoone sekse in het licht te stellen. Al gauw blijkt, dat de onderlinge verhou ding aan harmonie te wenschen overlaat. Daar is de negentigjarige1 oud-re.hter Bing ham, die steeds de courant en den gemak- kelijksten stoel opeischt; de brommige Crofts, die van anderen weinig verdraagt; de burgerlijke Brown, die zelf niet weet, hoé dom bij is; de sterk in zichzelf gekeerde dichter Hone* en ten slotte de gastheer Hodges, wiens humeur ook al niet uitmunt door gelijkmatigheid. t En dan komt natuurlijk! de vrouw in het spel. Zeer romantisch valt zij als een voor achtervolging bevreesde dievegge in dit vrijgezellenhuishouden binnen. Daarna gaat alles zijn logischen gang. De vrouwen haters komen allen onder de bekoring van deze Eva. Hodges heeft 't het ergste te pakken en gaat dus voorloopig als een bul lebak tegen het meisje te keer, dat op haar beurt op hem verliefd is en er alles op zet, om dien verstokten vrijgezel voor zich te winnen. Twee seconden vóór het scherm het verdere uitzicht op deze liefdesverwik kelingen voorgoed beneemt, heeft miss Crawford het pleit gewonnen en is de vrou wenhater door Cupido geketend. Dit blijspel heeft weinig om het lijf, is tamelijk onbeduidend, brengt niet veel nieuws. En toch is het aardig, omdat de schrijver het geheim van een interessanten dialoog verstaat en door allerlei humoristi sche kleinigheden vergoedt, wat het „ver haal" aan belangrijkheid mist. En bijzonder aardig wordt het door de uitstekende ver tolking van het Schouwtooneel. Op het voor plan enkele van de beste krachten; Ko Ar nold], als rechter Bingham, die vanuit zijn grooten stoel zoo fijntjes zijn puntige zinne tjes zegt; Ko van Dijk als de knorrige maar op de keper zeer sentimenteele Crofts, en Ezerroan als de hopeloos onbenullige Brown. Vooral die laatste! Zonder het buitenge woon kostelijk type van Ezerman zou het stuk meer dan eens verveeld hebben, maar nu was zijn spel alleen reeds den avond waard. Zijn verzoeningstooneeltje met Ko van Dijk vormde dan ook het hoogtepunt van de vertooning en lokte een open doekje uit. Jeanne van Dijk speelde met veel talent de moeilijke vrouwenrol. Moeilijk niet het minst, omdat de auteur in het teekenen van dat karakter niet bijzonder geslaagd is, maar dit belette de jonge actrice toch niet ver schillende staaltjes van sterk spel te geven. Jaap van der Poll was heel goed als Hodges en Jacques Snoek had goede oogenblikken, al vonden we hem met dat gewone jon gensachtige uiterlijk niet bepaald passend in het overigens zoo typische gezelschap. Het was een abonnementsvoorstelling en de zaal leverde nu een prettig gezicht op. Dat werkte blijkbaar ook animeerend op de spelers, wien het aan hartelijke toejuichin gen niet ontbrak. v.d. S. Wij ontvingen van de N. V. Nederlandsche Seintoestellenfabriek te Hilversum een boekske, inhoudende een aantal foto's welke betrekking hebben op de fabriek en de radio in het algemeen. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen ter openbare kennis, dat Gede puteerde Staten van Noord-Holland op Woensdag 11 December a.s. des n.m. ten 2 uren in het gebouw der Provinciale Griffie, Jansstraat No. 46, alhier, in een openbare zitting mondeling zullen behandelen het door Ch. C. Wolff e.a. ingezonden bezwaar schrift tegen het besluit van den raad dezer gemeente van 2 Mei 1929 tot aankoop van grond, gelegen ten oosten van den Ver gierdeweg, alhier. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een rijwiel, dat stond in den voor tuin van een perceel op den Middenweg. Na onderhandsche aanbesteding heeft het R. K. Kerkbestuur te Naaldwijk het bou wen van een nieuwe kerk gegund aan den heer A. J. W. van Sambeek te Haarlem voor 335.000. De 58-jarige dame G. O., wonende alhier, liep gisteren op da Dreef naa't de Tram baan in de richting vair de stad. Zij schrok van een voor'oijrijdenden auto en sprong terzijde, hoewel dit niet noodig was. Juist naderde er een tram, die haar omverreed. Door krachtig remmen van den bestuurder, kwam de tram spoedig tot staan. De dame bezeerde zich een weinig aan hoofd en lin kerarm, doch kon zelf haar weg vervolgen. Terug te bekomen bij: Scheffer, Ostade- straat 6, actetasch; Bur. v. Politie, Smede- straat: boek, werkbroek, ceintuur, gewicht: Kroese, Bandoengstraat 9, hoed; Zwaanswijk, Gr. Heiligland 21, handschoen; Kennel „Fauna", hondje gebracht door Dirks, Kam pervest 39; Kleijntjens, Aelbertsbergstraat 9, ketting; Kennel „Fauna", kat, gebracht door v. Gemert, Ged. Oudegracht 62; Hartman, Allanstraat 71, lorgnet; v. Voorst, Klaren beekstraat 49rd„ idem; v. d. Berg, Maasstraat 35, mand met waschgoed; Damiaans, 2e Zuidpolderstraat 11, manchetknoop; Weste rink, v. Loostraat 18, parapluies; Spoor. Westergracht 21, portemonnaie met inhoud; Rieden, Javastraat 12, rentekaart; Aangeen- weg, Ipenrodestraat 8, rozenkrans; Bakker, Aoaciastraat 35, rijwielbelastingmerk; Nieuw- megen, 2e Zuidpolderstraat 35, radiolamp; Slot, Kleine Houtstraat 55, schilderstukjes; Posthumus, Julianapark 6, kindertaschje; de Graaf, Zijlweg 46, tasch met inhoud; Ver- meijs, Schoollaan 57 (Bennebroek), uniform jas. Volgens „New York Times", heeft Byrd zonder noemenswaardige moeilijkheden over de Zuidpool gevlogen en is naar Little Ame rika teruggekeerd. Over de geslaagde vlucht is men in de geheele Amerikaansche pers zeer verheugd. Ook de president der Vereenigde Staten heeft Byrd zijn gelukwenschen gezonden. Algemeen is men van oordeel, dat deze vlucht naar de Zuidpool veel moeilijker is geweest dan de Noordpool vlucht van Byrd. Op sommige gedeelten heeft hij op een hoog te van slechts 450 meter over het jjsgebied van de Zuidpool gevlogen. In den ouderdom van 78 jaar is hedenmor gen overleden de HoogEerw. Heer P. L, Dessens, oud-deken en pastoor van Leiden en kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Haarlem. Een partij waschgoed op het terrein achtergelaten Hedennacht is in de wasscherij van de firma Klauwers aan de Jan Gijsenvaart te Santpoort, ingebroken. De dieven hebben een partij waschgoed in een bloembollenmand gepakt en hebben deze schijnbaar mee willen nemen. Vermoedelijk omdat zij in hun werk gestoord zijn, hebben zij de mand op het terrein van de fabriek achtergelaten. Of er verder nog iets ontvreemd is, kon hedenmorgen nog niet worden vastgesteld, daar het onderzoek nog in vollen gang was. Middenstandsvereeniging Naar aanlei ding van het besluit van B. en W. van de gemeente Velsen, waarbij de autobusdiensten AlkmaarHaarlem en Heemskerk—Bever wijkHaarlem niet meer door Santpoort mogen rijden, doch den nieuwen rijksweg over moeten, welk besluit althans tot 1 Ja nuari a.s is opgeschort, kwam gisteravond de Middenstandsvereeniging voor Santpoort en omstreken in openbare spoedvergadering bijeen in „Zomerlust". Slechte een twintig tal meest niet-leden was opgekomen, wat zijn oorzaak vond in het overhaaste werk der voorbereiding. Voorzitter Enserink opent de vergadering met een hartelijk welkom en zet uiteen, waarom deze vergadering belegd is. Op 22 November gewerd den ondernemers 'n schrij ven van B. en W„ dat op 25 November de wijziging in de route zou aanvangen. Daar elke verandering onder goedkeuring van Ge deputeerde Staten moet plaats hebben en een week te voren in de dagbladen moet ter kennis gebracht worden, berichtten de on dernemers zulks aan B. en W„ die daarop den datum wijzigden in 2 December. Daar vandaan ook de onvolledige voorbereiding dezer vergadering. Thans is het bericht be kend van voorloopige opschorting tot 1 Ja nuari a.s. Spreker kan niet begrijpen, hoe dit besluit van route-wijziging tot stand kwam. De gemeente toch heeft in Santpoort veel grondbezit, waarvan toch doel is, dat na bebouwing zich daar forensen gaan ves tigen. Het voornaamste, om tot dit doel te geraken is een uitstekende verbinding met omliggende gemeenten, 't Is toch zeker on doenlijk om in den polder, waar de nieuwe weg door ligt, vooral in dit jaargetijde, op een bus te gaan wachten. Men kan gevoeg lijk aannemen, dat de Wijker en Alkmaarder bussen dan geen publiek van Santpoort meer vervoeren, 'n Groot belang voor ons en dus ook voor de gemeente staat op het spel. Wat nu te doen, om de thans goede verbindingen te behouden? De heer Maarschalk vraagt naar de mo tieven van B. en W„ om dit besluit -e nemen. Voorzitter weet dit niet. De heer Visser zegt: als Ged. Staten al leen kunnen beslissen, wendt u dan tot hen en laat B. en W. buiten de zaak. Wethouder Nijssen geeft te kennen, dat dit niet juist is. Uiteindelijk kan ook een rechterlijke beslissing uitmaken, wie gelijk heeft. Hij adviseert B. en W. te berichten, het hier gesprokene en te verzoeken aan een deputatie der vereeniging toe te staan een onderhoud met B. en W. te hebben, waarin de bezwaren der ingezetenen naar voren gebracht kunnen worden. Aldus wordt besloten, waarna de voorzitter met een dankwoord de vergadering sluit. Vcrkooping Vrijdagmiddag had in café „Zomerlust", ten overstaan van notaris B. M. Serné uit Haarlem, een verkooping plaats. No. 1 van twee huizen met schuur, erf en tuingrond aan den Zwarten weg nabij de Voorplaats, groot 51 Are 86 c.A. No. II een perceel tuingrond aan den Zwarten weg groot 49 Are 52 c. A. benevens een perceel grond groot 1 A. 7 c. A. No. III een perceel tuingrond aan den Zwarten weg groot 23 Are 40 c.A. In opbod geboden f 15.580 voor de drie perceelen in combinatie. Door den heer J. P. Nijssen, wethouder, werd op f 4800 gemijnd. De totale opbrengst is dus f 20.380. Naar wij uit goede bron vernemen, ge schiedde deze koop in opdracht der gemeente Velsen. Jubileum Zondag 1 December a.s. her denkt de heer J. Sluyter den dag dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij de Amster damsche Waterleiding, pompstation aan de Leidschevaart. Burgerlijke stand Geboren A. van Duin-Vader, d. A. Verburgt-Okkerse, z. Ondertrouwd J. Walter en G. M. West; hoff J. D. Bregman en J. Fleur A. Reuter en P. S. W. Streich J. Mastenbroek en K. van Heusden. Overleden J. Ch. Ophuijsen, 45 j. G. M. Seelink, 28 j. Bouwvergunning. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben aan den heer A. van Emmerik vergunning verleend tot het bouwen van een bloembollenschuur langs den 's-Gravendamschen weg alhier. Uitvoerder van dit werk is den heer P. G. Lemmers, aannemer, alhier. Kinderkoor. Gisteravond gaf het kin derkoor van de zangvereeniging „Voor- houtsch Gemengd Koor" een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk, alhier. Ds. Klomp open de dezen avond met een gebed, waarna hij een kort welkomstwoord sprak tot de aan wezigen. Vervolgens werkte het kinderkoor het program op voortreffelijke wijze af. De dirigent van het kooi heeft eer van zijn werkzaamheden gehad. Het vait niet mee om jeugdige personen zoodanig te brengen, dat zij in het openbaai kunnen optreden. Het geheele program ging dan ook keurig en er werd bijna geen fout gemaakt. Wü wenschen dit zeer jonge koor proficiat met zijn eerste openbare en zoo goed ge slaagde uitvoering Den dirigent respecteeren wij het be haalde succes. Ds. Klomp sloot met een toepasselijk woord en een gebed dezen avor.a. Brand. Door kortsluiting brak er een begin van brand uit in een garage aan de Zandvoortsche laan. Door krachtdadig optreden was de brand spoedig gebluscht. Personalia. De tijdelijk agent van po litie. A. Hendriks, alhier, is benoemd tot agent van politie te Sneek. De besprekingen te Londen hervat LONDEN, 30 November Naar de diplo matieke medewerker van de „Daily Tele graph" meldt, zijn de Engelsch-Japansche besprekingen over de a. s. Vlootconferentie Vrijdag na een onderbreking van ongeveer 14 dagen, hervat. MacDonald ontving Vrij dagochtend den Japanschen ambassadeur voor een uitvoerige bespreking. In aansluiting aan de besprekingen met .MacDonald had de Japansche Ambassadeur een langdurig onderhoud met generaal Da wes, dat den geheelen middag duurde. Onze redacteur seint nog de volgende bij zonderheden: Gisteravond tusschen 6 en 7 uur is in een dikke regenbui tengevolge van het onklaar geraken van de machine de Trawler Tram IJm. 80 van de Visscherijmaatschappij te IJmuiden 1 schipper K. de Lange, tusschen paal 34 en 35 onder Bergen aan Zee ge strand. De heer Schotten van het badbedrijf te Bergen aan Zee stelde zich onmiddellijk met Egmond aan Zee in verbinding, van waar uit de reddingboot met schipper van der Plas aan het hoofd uitrukte om assisten tie te verleenen. De trawler zat volop in de branding, ter wijl de zee ruw was. 5 leden der bemanning, B. de Groot uit Egmond aan Zee, 2 uit Vlaardingen, 1 uit Scheveningen en de matroos De Bruin uit IJmuiden, werden van het vaartuig' gehaald. Matroos De Bruin moest vanmorgen het bed houden, doch maakt het goed. Hoogste barometerstand 759 te Weenen. Laagste barometerstand 741.5 te Valencia en Skilly. Verwachting: Meest matige Z.-Oostelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt of be trokken met tijdelijke opklaring en waar schijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Hedenmorgen vroeg, toen de trawler door de ruwe zee van de zandbank, waarop hij vastgeraakt was, afdreef werden wederom vuurpijlen afgestoken, waarna de Egmond- Zeesche reddingboot, die ter plaatse aan de kust was gebleven, wederom zee koos en nog 1 der leden van de bemanning afhaalde. Thans bevinden zich nog op het schip de schipper H. de Lange, de machinist en een matroos. Twee sleepbooten van de reederij Weis- muller uit Den Helder, waren reeds vroeg aanwezig en trachtten vanmorgen den traw ler los te krijgen. Vermoedelijk zal men hierin vanmiddag, wanneer het hoog water is, eerst slagen. Er was veel belangstelling. De schuit ligt op het strand, een kwar tiertje gaans bezuiden Bergen aan Zee. ST. PETRUS CANISIUS RETRAITENHUIS TE BERGEN 30 November—Dec.: St. Jos) Gezellen, 6.50. Dominicaan. 710 December: Leden van den Volksbon*, en andere, 6.50, H. Harten. 1417 December: Gehuwde mannen uit Volendam en andere gehuwden, 6.50, Mont- fortaan. 1922 December: Open voor aan te vra gen retraiten. 24—27 December: St. Jos. Gezellen, 6.50, H. Hart. 27—30 December: Meisjes, 10.Jezuïet. 25 Januari: Ongehuwde mannen Volen dam, 6.50, Augustijn. 6—9 Januari: Mannen van L. T. B„ 10.—, Carmeliet. 11—14 Januari: Dienstplichtigen 6.50. Jesuiet. 1619 Januari: Mannen H. Familie en andere, 6.50. Redemptorist. 21—24 Januari: St. Jos. Gezellen en andere ongehuwden, 6.50, H. Harten. ALKMAAR, 30 November Veemarkt 6 paarden f 50f 250; 6 melkkoeien f 150— 300; 17 nuchtere .kalveren f 18—30; 109 vette schapen f 36—42; Overhouders f 21 32; 5 schrammen f 40—45; 41 biggen—f 20 27; 4 bokken en geiten f 710. Fabrieksboter le soort f 1.02 y1.12 2e soort f 0.901.00. Eieren groothandel f 10.50 11.50; Eendeneieren f 7. NOORD-SCHARWOUDE, 30 November '29 Aanvoer 12600 K.G. gele kool 3.504.10, 1100 stuks Chineesche kool 3.904.00, Uien: gele Nep 3.50—3.60, Drieling 1.50—2.20, Uien 1.80 —2.60, 13200 K.G. Grove uien 2.60—3.00, 3700 K.G. Peen (groote) 1.70, 83600 K.G. Roode Kool 2.70—5.40, 31400 K.G. Witte Kool 0.90 —1.00, 76000 K.G. Deensche Witte Kool 1.20- 1.80, 2000 stuks Bloemkool 11.0015.00. LEIDEN. 29 November Veemarkt Aanvoer en prijzen waren als volgt: 15 stie ren 190490; 127 kalf- en melkkoeien ƒ220 3.95; 253 varekoeien 150275; 245 vette ossen en koeien 245440, 0.60—1.05 per Kg.; 107 graskalveren 40—100; 8 vette kalveren 60—135, 1—1.35 per Kg.; 68 nuchtere kalveren 12—21; 247 vette scha pen 2842; 400 weideschapen 2234; 915 mestvarkens 2670; 90 zouters 7176 ct. en 50 Londensche 6872 ct. per Kg.; 812 biggen 412. BROE KOP LANGENDIJK, 30 November. 6600 Bloemkool 1ste soort 6.9014.40; le soort 3.405.70; 90.000 Roode kool 2.40 —5.70; 23000 Gele kool 2.20—4.80; 11.000 Deensche witte kool 1.401.70 4200 Uien 2.802.90; Drielingen 1.30; 1300 Bieten 1.50—2 70. BEVERWIJK, 29 Nov. „Kennemerland." Boerenkool 3045 ct.. Spinazie per kist 90 130 ct., Sla per kist 45—95 c..„ Andijvie per kist 50—125 ct., Worteler. per bos 820 ct., Prei per bos 614 ct„ Selderie per bos 25 ct., Peterselie per bos "—6 ct., Raapstelen per bos 4 ct„ Radijs per bos 56 ct„ Bloem kool 1ste soort 2ü25 ct per stuk. idem 2e soort 1215 ct. per stuk, Roode kool 38 ct. per stuk, Gele kool 57 ct. per stuk, Groene kool 26 ct. per stuk, Druiven 72 tot 74 ct. per Kg., Tomaten A 20 ct. per Kg., idem B 13 ct. per Kg., Spruiten 13—29 ct. per Kg. BEVERWIJK, 29 November. Vrije veiling. Andijvie 0.551.10, spinazie 8095 ct., sla 0.401.05, per kist; appelen Pr. v. E. 2231 ct., peren 622 ct„ druiven 5476 ct., peen 2 y3 ct., tomaten 6—18 ct., sprui ten 1121 ys ct. per k.g., selderijknollen 3 8 K> ct„ bloemkool 1042 ct„ roode kool 4 7% ct„ groene 3—6 ct., gele 48y, ct„ per stuk; peen 1021 y ct., div. soepgr. 214 ct. per bos, spinazie per 100 pond 1228 ct., boerekool per 100 struik 24 ct., witlof 7— 13K ct., mispels 5 ct., per pond; sla 313 ct. per krop. BEVERWIJK, 29 Nov. Aardappelen Bevelanders 22.50, Red Star 2—2.75, Blavo's 2.50—4, Bonken 2—2.5, Drielingen 2—3, Kriel 1.50—2. HEILOO, 29 Nov. 1929. Exportveiling „St. Willibrordus". Sprutkool le soort 0.16— 0.23; 2e soort 0.08—0.13; Appelen 0.06 —0.19; Peren 0.05—0.22 per Kg.; Boeren kool 2.80—3.70; Chin, kool 1.10—2.90; Andijvie 0.70—3.05 per 100 stuks; Selderij 0.25—0.40 per 10 bos. Gistermiddag was een 32-jarig timmerman S. aan de R.K. School op den Rijksstraatweg, bezig een steiger af te breken. Door het trek ken aan een juffer, gleed een plank naar beneden en kwam op het hoofd van S. te recht, waardoor deze een hoofdwonde be kwam. Nadat hU door den dokter was ver bonden, werd hij naar zijn woning vervoerd. De examens Handelscorrespondentie in de moderne talen van L. I. T. E. K., .Vereeni- v-fi~ '4?': r-^fi V-';, /^ÖMESUICOUUIS-E

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2