Stadsnieuws korfbal TWÜDÈ BLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1929 BLADZIJDE 1 Een goede buur is beter" dan een verre vriend INGEZONDEN Gevonden voorwerpen van dieren HOCKEY Duitschland vrij! SPORT EN SPEL VOETBAL Een tournooi om een West-Europeeschen beker? ZWEMMEN De Europeesche Z wemkampioenschappen 1930 EDO—HFC R.K.S.V. „Victrix" WIELRENNEN De „Zesdaagsche" van New York Ranglijst Amerikaansche renners ilil» De „Zesdaagsche" te Brussel DAMMEN Massakamp HaarlemSt. Pancras RECHTSZAKEN RADIO-NIEUWS De Philips' licenties en de bond van radio-handelaren Fr ieder ike Brenninkmeyer contra Van Hasselt GEMENGD NIEUWS Een spookhuis te Utrecht gesloopt De berooving te Hilversum Mgr. C. F. Ie Blanc ANAN AN VOOR DEN POLITIE RECHTER De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie, die ons menig gezellig oogenblik in de rechtszaal verschaft heeft, was gistermiddag niet erg tevreden, toen de deurwaarder een drietal verdachten afriep, die te zamen slachtoffer waren geworden van een buren ruzie. Het tooneelstuk, het drama bestaat uit twee bedrijven. Eerste bedrijf. In het beklaagdenbankje zit een vrouw, een gehuwde vrouw van 32 jaar, een pittige, kattige vrouw, met jiddische be weeglijkheid. Voor het getuigenhekje staat een lange, bleeke kerel, een los werkman, die tevens verklaart atheïst en dus eed-weigeraar te zijn. Deze man is ook gehuwd met een vrouw, die als antipode van zijn bleekheid, vuurroode Hollandsche wangen bezit. Beide partijen wonen naast elkander in Zaandam. De bleeke man was op een avond bij de kattige vrouw op bezoek geweest om foto's te kijken. Toen hij de keurige kiekjes bekeek, moet hij zich plotseling niet goed gehouden hebben, door de vrouw bij haar arm te pakken en zachtkens te fluisteren „An, An, An Daarop was zij buiten haar Zelf weggevlucht, terwijl hij onthutst het huis ijlings verlaten had. De kattige vrouw vertelde de geschiedenis aan haar man, deze kon als onvervaard echt genoot zoo iets niet dulden, en hij vroeg zijn buurman den avond van den i5en September eens even naar buiten te komen, om zijn ge drag te verklaren. Dit om de vrouw met de roode wangen niet te verontrusten. De bleeke man kwam naar buiten, lachte om de aanklacht en ontkende. Daarop voegde de kattige vrouw zich bij het tweetal en schreeuwde op den openbaren weg „hij heeft mij aangerand en getracht mij te zoenen." Dit hoorde de vrouw van den bleeken man, de vrouw met de roode wangen. Dit hoorde de geheele buurt en die in ang stig stilzwijgen het bekgevecht volgde. De bleeke man achtte zich thans in zijn eer en goeden naam aangetast en maakte er een politiezaak van. Zóó kregen we dit drama in al zijn volheid en ziekelijke romantiek te hooren. De kattige vrouw ratelt het verhaal af en blaft hevig. De ambtenaar van het O. M. roept „punt" en dit enkele woord schijnt te helpen, want de vrouw zwijgt, gesticuleert alleen nog door. Verschillende getuigen bevestigen de ruzie op de straat, die ze met belangstelling gevolgd hebben. Dan is het woord aan den officier, die het ten laste gelegde herhaalt „terwijl zij in het openbaar riep Je hebt mij beet gegrepen, of althans trachten beet te grijpen met de kennelijke bedoeling om mij tezoenen 1" Spreker acht den opzet niet bewezen, acht niets bezwezen. Feitelijk behoorde deze zaak niet bij den rechter, maar de bleeke man wilde met alle geweld doorzetten en nu zou hij de wrange vruchten plukken, waarover meer in het tweede bedrijf. De kattige vrouw werd vrijgesproken. Tweede bedrijf. In het beklaagdenbankje zit thans de bleeke man, naast hem zijn vrouw met de roode wangen. Voor het getuigen hekje staat de kattige vrouw. Tijdens de ruzie op dien noodlottigen avond had de bleeke man minder oirbare uitdruk kingen gebruikt en zijn vrouw had haar buurvrouw uitgescholden voor spook, malle etc. Dus ook een aanklacht, dus ook naar den politierechter in Haarlem. Weer was het woord aan den officier. Dit maal achtte hij het ten laste gelegde wel be wezen. „Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in," aldus de ambtenaar. "Ik heb hem gewaarschuwd, de zaak niet verder door te zetten." Spreker eischte voor man en vrouw f 10.- boete of 10 dagen hechtenis. De politierechter sprak den bleeken man vrij en veroordeelde de vrouw met de roode wangen tot f 2.- boete of 2 dagen. De bleeke man ik ga in hooger beroep. De politierechter Je bent vrijgesproken, man. De bleeke man Dan doe ik het voor mijn vrouw. De officier En dan doe ik het voor jou De tweede opvoering van dit drama zal binnenkort voor de Arrondissements Recht bank plaats vindm. DEUTSCHER MARTHA-VEREIN, Haarlem, Bloemhofstraat 1 Am Sonntag den iten Dezember fahren wir bei gutem Wetter nachmittags nacht Santpoort. Um 2 Uhr 37 fahren wir von Haarlem ab und mógen alle recht pünkt- licht am Bahnhof sein. Die Fahrt kostet hin- und zurück nur 20 Cent. Nach der Rtickkehr geht es zum Martha-Heim, wo die jungen Madchen gemütlich bei einer guten Tasse Kaffee ihr Abendbrot ver- Zehren können. Abends von 810 Uhr geselliges Zusammensein im Patronat in der Jansstraat. Vielleicht kommt an diesem Abend ach der Nikolaus Am Dienstag den 3ten Dezember fallt der Vereinsabend im Patronat aus. Statt- dessen ist ein kleiner Festabend in Bloemen- daal zu Ehren des hochw. Hernn Pastor Willenborg und wird an diesem Abend achu der Chor von Haarlem mitwirken. Die iibrigen Mitglieder von Haarlem, die auch sonst zu den Vereinsabenden kommen, sind herzlichtst eingeladen. Punkt 1/4 nach 8 Uhr beginnt es und wird das Fest ab- gehalten im Hotel Vreeburg, Kerkplein 16. Nun kommt schon bald die schóne Weih- nachtzeitZu diesem Fest lade ich heute schon alle deutschen Madchen herzlichst ein. Am 2ten Festtage kommen wir zusammen und bittet jetzt schon eure Herschaften, euch diesen Tage nicht zu verwehren um echte, deutsche deutsche Weihnachten unter- einander auch in der Fremde feiern zu können. Alles Nahare wird spater noch bekannt gegeben. Die deutsche Leiterin bittet sehr darum, in der kommenden Ver- sammlung schoon anzugeben, wer an diesem Tage hier sein wird. Eine grössere Feier, zu der auch Fremde Zutritt haben, wird im Januar abgehalten. Die Sprechstunden füür die Stellen- vermittlung sind taglich von 1012, v. 24 u. abends von 89 Uhr. Gute, einwand- freie Stellen sind jederzeit zu haben. Jeden Montagabend von 810 Uhr ist allen deutschen Madchen Gelegenheit ge geben, die Leiterin persönlich im Martha- Heim, Bloemhofstraat 1, zu sprechen. Kinderhuissingel 56, jagershond; Hermes, Oranjeboomstraat 36, handschoenen; Cas- see, Zijlstraat 21, grijze kat; Bos, Schoterweg 186, portemonnale met inhoud;; Bos, Tem peliersstraat 28, kinderonderkleedingBureau van Politie, Smedestraat, petten; Sikkekras, Jelgersmastraat 38, vulpotlood; De Munnik, Saenredamstraat 2, passerdoos; Jonge jan, De Witstraat 24a, rijwielbelastingmerk; Staal, Dr. Leijdstraat 72, idem; Olsema, Leeuwerikstraat 54, rijwielpomp; Goseweer, Oosterstraat 14, idem; Kaap, Voortingstraat 14, rozenkrans; Jansen, Kloosterstraat 73, sleutels; Goyaerts, Zuid-Polderstraat 22, idem. Oderkerk, Hyacinthenlaan 45, beursje met inhoud; Henneweer, Spaarnwouderstraat 100 handschoenen; Doezie, KI. Houtstraat 89, grijze herdershond; Timmersmans, Lelie straat 29, halsdoek; Schouwburg, Jansweg, handschoen; de Graaf De Clercqstraat 116, handschoen; Kennel Haerlem, grijs katje, gebracht door de' Politie, Amsterdamsche- vaart; Kennel Fauna, grijze kat, gebracht door van Ooyen, Iordenstraat 65; grijs-witte kat, gebracht door Prins, De la Reijstraat 115; witte kat, gebracht door Wen molt, van Eedenstraat 17; de Vries, Merwedestraat 2, kinderportemonnaieVermeer, Ten Kate- straat 19, parelsnoer; Konings M van Heemskerkstraat 34, ring- Bur. van Politie, Smedestraat, rijwiel; van Luny, Paper 1 oren- straat 56. tasch met boeken; Hak. Graaf Willemstraat 40, vulpenhouder. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. VEREENIGING TEGEN HET MIS HANDELEN VAN DIEREN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Mijne Heeren, In uw avondblad d.d. 26 dezer komt voor een bericht over Dierenmishandeling bij het Slachthuis; mannen zouden een hond heb ben gesteenigd zoodat deze een poot had ge broken; Kennel Fauna heeft het dier gered en verpleegt het thans. Ik heb het geval onmiddellijk laten onder zoeken, daar het bericht mij verdacht voor kwam. Mij is thans gebleken, dat uw cou rant is opgebeld door iemand, die zich In specteur van onze Vereeniging noemde en het verhaal heeft verteld. Onze Inspecteur A. v. d. Burg Edisonstraat 9, tel. 12823 heeft u echter niet opgebeld, en een andere Inspecteur bestaat hier ter stede niet. Het geval is direct hedenochtend onder zocht en navraag gedaan bij de politie. De politie wist van niets. Het is mij mogen ge lukken een ooggetuige, lid van onze Ver eeniging te vinden: zoo noodig kunnen alle namen worden opgegeven, daar de daders gaarne voor het feit willen uitkomen. De herdershond in kwestie heeft een schaap achterna gezeten van een van de handelaren, die dagelijks hun werk hebben in het slachthuis; een vervolging van hond en schaap beeft plaats gehad: toen men hef schaap wilde bevrijden heeft de hond zich tot de menschep gekeerd en viel hen aan Tot zelfverdediging is men den hond met een stok te lijf gegaan, waarbij het dier een gevoeligen tik heeft opgeloopen, waardoor dit beest is verlet. Men heeft direct voor hulp gezorgd. Dit is alles. Het lid van onze Vereeniging heeft het heele drama aangezien en oordeelde het op treden noodwendig ter verdediging van schaap en vervolgers. Ten overvloede heb ik de zaak laten nagaan door onzen Inspec teur. Desgewenscht staan namen en getuigenis sen te uwer beschikking. Het ernstige van het geval is weer, dat hier uw redactie (en ook de redacties van de andere Haarlemsche bladen) telephonisch is misleid. Ter gerustelling van het publiek ware deze opmerking misschien niet onnuttig: natuur lijk had iets dergelijks niet onvervolgd mo gen blijven door ons en politie. DE VOORZITTER. Terug te bekomen bij: Leunk, Voorting straat 19, bril; De Boer, Oranjestr. 88rood, breiwerk; stet, Wolstraat 4, breinaalden; v. d. Broek, Tulpenstraat 17rood, bril; Ken nel Haerlem, hond (Eng. Terrier)Gompertz, „HET BROKKENHUIS" (Kinderhuisvest) De laatste 4 weken werd weder in vrien delijken dank ontvangen: van Mevr. D. H. te Bloemendaal een kacheltje, eenige klee- dingstukken; van Mevr. H. 1 doos met klee- ren; van Mevr. W. te Bloemendaal 3 doo- zen met goed; van Mevr. v. d. B. te Bloe mendaal eenig ondergoed en 4 pr. schoenen; van Mevr. W. 1 pak kleeren en diverse voor werpen; van Mevr. B. 1 karpet; van Mevr. K. 1 doos met goed; van Mevr. S. te Heem stede 2 doozen met goed; van Mevr. K. 1 doos goed, 2 jongensjasjes, 1 dameshoed en regenmantel; van Mevr. de V. S. eenige pak ken met goed; van Mevr. M. I pakje goed; van Mevr. v. d. B. te Bloemendaal 3 heeren costuums en 5 pr. schoenen; van Mevr. B. 2 matrassen; van Mej. v. A. 1 kachel met toebehooren; van Mevr. S. 1 kinderledi- kantje, 1 vouwwagentje en eenige kleeren; van Mevr. W. v. S. 1 pak en 1 doos goed, boorden e.d.; van Mevr. S. 1 mantel en 3 blouses; van Mevr. J. 1 pak goed; van den Heer K. 1 pakje goed en 1 paar schoenen; van Mevr. S. te Bloemendaal 3 costuums, 1 regenjas en eenige kleeren; van Mevr. S. 1 ijzer ledikant, 1 mantel; van Mevr. D. v. L. 1 winterjas, 3 costuums, 4 pr. schoenen e.d.; van Jonkvr. B. te Vogelenzang 3 doozen m. goed; van Mevr. K. te Bloemendaal 2 stel overgordijnen, 1 heerenjas, 1 damesmantel, 2 stoelen, 1 kinderbedje e.d.; van Mevr. S. 1 doos met diverse voorwerpen; van den heer L. diverse goederen; van den heer R. te Noordwijkerhout 2 kachels met pijpen; van Mevr. S. 1 pakje goed; van Mevr. D. 1 wieg; van den heer R. 2 heeren jassen e.d.; van Mej. B. 1 stoel, waschtafeltje en 2 bloementafeltjes; van Mevr. K. te Bloe mendaal 1 doos met kleeren; van Mevr. de V. een 1 persoons ledikant, 1 kacheltje, 3 paar schoenen e.d.; van Mevr. v. d. W. Aer- denhout 3 doozen met mooi goed; van Me vrouw B. te Bloemendaal 1 kachel; van AJevr. S. V. 1 kachel, 1 stoel, 1 petroleum kacheltje e.d.; van Mevr. de C. te Bloemen daal eenige kleeren; van Mevr. H. M. te Bloemendaal 2 paar schoenen en eenig goed; van Mevr. A. eenige kleeren en 1 naaimandje; van Mevr. K. te Bloemendaal 1 heerencostuum en 1 damescostuum en wat kleeren; van Mevr. v. d. V. eenig heerenon dergoed; van Mevr. B. 1. doos met goed; van den heer B. ledikant met matrassen; van Mevr. M. 1 doos met goed, 1 paar schoe nen en 2 jasjes; van Mevr. H. 1 kachel met plaat; van Mevr. v. O. te Overveen verschil lende goederen en voorwerpen; van de da mes v. S. goederen; van den heer M. 1 col- bertcostuum; van Mevr. K. M. te Overveen I koffer met goed; van Mevr. v. d. V. 1 doos met goed; van Mevr. D. te Santpoort 1 doos met goed; van Mevr. S. 3 pakken met kleeren; van Mevr. K. te Heemstede 1 pak goed; van Mevr. S. 3 pakjes goed; van den heer P. te Heemstede een 2 persoons houten ledikant met stroomatrassen; van Mevr. S. 1 kachel met pijpen en diversen; van den heer B. te Overveen 1 karpet; van Mevr. L. J. te Bloemendaal eenige kinderkleeren, speelgoed en 1 paar damesschorten. Tenslotte werd in vriendelijken dank ont vangen van den heer C. F. v. B. te Bloe mendaal een gift van tien gulden. Gaarne worden nog goederen en voorwer pen van allerlei aard ingewacht daar het aantal aanvragen om hulp in verband met het jaargetijde, weer heel groot is. Vooral aan warme bovenkleeren voor jongens en meisjes van den leeftijd van 6—12 jaar is groot gebrek en speciaal aan jasjes en man teltjes. Het bestuur verzoekt de ingezete nen van Haarlem en Omstreken alleen aan die personen die goederen af te geven, die zich voldoende kunnen legitimeeren als zijn de in dienst van de Vereeniging, daar het gebleken is, dat door onbevoegden goederen langs de huizen worden opgehaald, voorge vende gezonden te zijn door het Brokken- huis. Door de Vereeniging worden echter al leen goederen en voorwerpen afgehaald van die adressen, die hiervan schriftelijk of tele fonisch kennis aan het Bestuur hebben ge geven. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven wor den aan het adres Kinderhuisvest en telefo nisch voor Haarlem bij Mevr. G. N. v. d. Vangstde Gilde, Brederodestraat 14, tel. 11702 en bij Mevr. M. N. v. Kempe Valk- Robbers, Kempstraat 14, tel. 14441 en te Bloemendaal bij Mevr. LioniJungblut, Rij- perweg 1 tel. 22115 en bij Mevr. E. A. Prin sen Geerligs—Blaauw, Platanenlaan 6, tel. nr. 22478. Het Bestuur van het Brokkenhuis A. v. MARSELIS HARTSINCK Presidente Amsterdam: EendrachtHaarlem Koog a. d. Zaan: Koog Zaand. IIK.V.K.V. Westelijke 3e klasse Hilversum: De ZwaluwenDe Tovers Amsterdam: AvantiExcelsior II Amsterdam: ConcordiaAmstelodamum HilversumOsnoD.T.V. II Amsterdam: D.V.D. IIActief HaarlemAdvendoD.E.D. Haarlem: HaarlemllAnimo. Amsterdam: D.D.V. IIKwiek Amsterdam: SportKoog Zaandijk III Amsterdam: VictoriaTogo Amsterdam: Westerkwartier III—Roda HET HOCKEYPROGRAMMA WESTELIJKE AFDEELING Proefwedstrijd Den Haag: A. ElftalB. Elftal le klasse Bussum: 't Gooi—M. H. C. 2e klasse Rotterdam: Victoria—H. O. C. II Heemstede: M. H. C. IIH. D. M. II Bloemendaal: Bloemendaal IID. St. H. C. Utrecht: UtrechtVictoria II Leiden: LeidenHaagsche Lyc. II Amersfoort: AmersfoortHilversum II Amsterdam: Amsterdam IIIAmsterdam II 1 Amsterdam: T. H. C. '25't Gooi II 3e klasse Hilversum: Hilversum IIIUtrecht II Zaandam: De Kraaien—Laren I Hilversum: Be FairAmsterdam IV i Hilversum: Hilversum IVA. V. '23 I Bussum: 't Gooi IIIAmersfoort II i Amsterdam: Oh KayLaren II Haarlem: H B. S.Kieviten I Alkmaar: AlkmaarTogo III Bloemendaal: Bloemendaal IIILeiden II P. J. MULDER, Secr. Penningmeester. Sedert eenigen tijd zou de Fransche Voet bal Bond moeite doen, om een tournooi te organiseeren om een West-Europeeschen be ker; zooals het tournooi om den Mitropa- cup uitsluitend voor midden-Europeesche staten is, zoo zou Frankrijk willen organi seeren een tournooi voor uitsluitend West- Europeesche Staten. Luxemburg en Portugal zouden reeds in een dergelijk tournooi heb ben toegestemd, met België en Spanje zou den de onderhandelingen nog gaande zijn. De wedstrijden zouden voor de eerste maal in 1931 worden gespeeld. (Dit schijnt ons beter geschikt voor ons land, dan de wedstrijden in Zuid-Amerika. Red.) Ook Nederland onder de deelnemende landen Op het oogenblik hebben zich reeds acht landen opgegeven voor deelneming aan de Europeesche zwemkampioenschappen, die van 2431 Augustus te Weenen worden ge houden. Het zijn: Oostenrijk, Frankrijk, Bel gië, Nederland, Duitschland, Hongarije, Tsje- choslovakije en Griekenland. Het H. F. C. elftal voor Zondag luidt als volSt: v. d. Meulen v. Baasbank, Wamsteker P. Jongeneel, v. d. Lee, Lamp Reydon R- Jongeneel, Kruyt de Ruyter, v. Beem Secr. Rozenprieelstraat 83. A.s. Zaterdagavond contributie betalen in de Mil. Vereeniging in de Zoetestraat. Programma Zondag 1 Dec. Onze Gezellen 3—Victrix 2, aanvang 2 uur. Als het regenachtig weer geen spelbre ker is, speelt het tweede een uitwedstrijd tegen O. G. 3. Gezien de prestaties van ons tweede, zou het geen kwaad kunnen, als het de beide punten mee naar huis nam. Of hun deze kans geboden wordt, kan ik niet zeggen, maar op een puntje reken ik al vast maar. Laat echter het winnen bijzaak zijn en het voornaamste een pleizierige en eerlijke wedstrijd. Veel succes! Lo. Westelijke le klasse Hilversum: ExcelsiorHercules Amsterdam: D.T.V.Swift Rotterdam: VeloxVitesse Den Haag: H.K.V.—H.S.V. Westelijke 2e klasse Amsterdam: D.V.D.—Z.K.V. Amsterdam: K.V.D.—Luto Amsterdam: OosterparkBilthoven AmsterdamWesterkwartier IIReady Tekca Zondagavond (Maandagmorgen M. E. T.) starten in Madison Square Garaen de 16 koppels voor de New Yorksehe „Zesdaag sche". De volgende paren bekampen elkaar: Dülberg—F. Spencer, RauschJ Walthour, RiegerRichli, Binda—Linarl, Grimm— Lands, Bekman—Winter, HoranStockholm, Black—Hanley, Garrison—A. Zucchetti, Mat- teiniNegrini, Mac NamaraBelloni, G. DebaetsGiorgetti, BroccardoLetoruneur, RitterSilver, HorderBrothers en Maes— Vermeersch. De statistiek van de in 1929 in Amerika gehouden wielerwedstrijden toont aan., dat bij de spinters Cecil Walker, met in totaal 25 overwinningen, aan den kop staat. In totaal verkreeg hij 163 punten. Op de 12e plaats vinden wij den Neder lander van Nek met drie overwinningen en in totaal 27 punten. Bij de stayers staat de Italiaan Giorgetti bovenaan. De lijst ziet er als volgt uit: Sprinters: 1. C. Walker 168 punten; 2. F. Spencer, 96 punten; 3. Honeyman, 65 pun ten; 4. Horder, 54 punten; 5. Eddie Raffo, 42 punten; 6. Beekman, 39 punten; 7. Horan, 36 punten; 8. HUI, 36 punten; 9. Grimm. 36 punten; 10. Garisson 32 punten; 11. Mac Clay, 28 punten; 12 en 13. Otto Petri en van Nek 27 punten. Stayers: F. Giorgetti 189,5 punten; 2. Le- tourneur, 183 punten; 3. C. Hapman 182 punten; 4. F. Dülberg 121 punten; 5. Jeager, 114,5 punten; 6. F. Zucchetti, 86 punten; 7. Gaffney, 77 punten; 8. Hopkins, 52 punten; 9. Winter, 45 punten; 10. B. Rausch, 33 pun ten; 11. C. Debeats, 22,5 punt; 12. Keenan, 21 punten; 13. Piccione, 19,5 punt. Deutchcs Eek, te Coblenz, aan de samen vloeiing van Moezel en Rij.n met het ruiter, standbeeld van Kaiser Wilhelm. Daar zal vannacht om twaalf uur groot feest zijn, want met ingang van morgen zullen de Fransche troepen Coblenz ontruimd hebben. Wie in de laatste jaren in Coblenz op dit bekend punt geweest is en daar boven het fort Ehrenbreitstein de Fransche vlag zag waaien, uitdagend, kan zich begrijpen, dat er vannacht feest gevierd wordt. li.:, wi Vermoedelijk rijdt Piet van Kempen mee BRUSSEL, 29 November. (V. D.) Eind December wordt te Brussel de „Zesdaagsche" gehouden, waarvoor reeds talrijke bekende renners hebben ingeschreven. De winnaars van de Berlijnsche „Zes daagsche" DomMaczynski nemen in ieder geval deel. Met Piet van Kempen zijn de onderhandelingen nog gaande. Van goed ingelichte zijde meldt men, dat het zoo goed als zeker is, dat de Nederlander uitkomt. Wie zijn koppelgenoot zal zijn, staat nog niet vast. Of hij met Buschenhager met wien hij de „Zesdaagsche" te Stuttgart won, rijdt of de wereldkampioen Ronsse zijn partner wordt, is nog niet bekend. Voorts nemen de volgende koppels in ieder geval deel: HevelVerschueren, Gebr. Stan- daert en ChouryFabre. „Hallo! Goat u naar Mars?' Gisteravond had in „De Korenbeurs" te Haarlem, onder zeer groote belangstelling de massakamp plaats tusschen de „Haarlem sche Damclub" en de Damclub „D. O. S." uit St. Pancras. Deze zeer geanimeerde strijd eindigde in eene sprekende overwinning voor de Haar lemmers nl. 4414. De „Haarlemsche Damclub" ontving de voor deze ontmoeting beschikbaar gestelde verguld zilveren plauette, terwijl „D. O. S." een verguld zilveren herinneringsmedaille ontving. FAILLISSEMENTEN Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. Uitgesproken 27 Nov. G. j. Nijhof, winkelier, Over- dinkel, gem. Losser. R. c. Mr. Ikman van Burck. Cur. Mr. Meerburg, Enschade. 27 Nov. Gerrit Kramer, schoenmaker en koopman, Almelo, vroeger te Vroomshoop. R.c. Mr. Ikman van Burck. Cur. Mej. Mr. H. G. Veth, Almelo. Vernietigd na gedaan verzet 29 Nov. Eliaser Kapper, West Hampstead Londen, vroeger Amsterdam. 27 Nov. A. C. Oudijk, handelende onder den naam N.V. Oudijk's schildersbedrijf schilder, Rotterdam. Asterstraat 34 D. R.c. Mr. D. M. Paré. Cur. Mr. J. W. Huyser, Rotterdam. 27 Nov. D. van der Veer, winkelbediende, Schiedam, Bilderdijkstraat 21. R.c. Mr. J. G. Huyser. Cur. F. Bordewijk, Schiedam. 27 Nov. P. Brouwer, reeder, Rotterdam, Paul Krugerstraat 142. R.c. Mr. J. G. Huy ser. Cur. Mr. L. van Dantzig, Rotterdam. 27 Nov. M. J. Dorst, vroeger pensionhoud ster thans zonder beroep, Rotterdam. Tide- manstraat 8. R. c. Mr. D. M. Paré. Cur. Mr. J. J. v. d. Berg, Rotterdam. 27 Nov. M. van iersel, Rotterdam, Oost einde 22. R. c. Mr. D. M. Paré. Cur. Mr. A. Blom, Rotterdam. 28 Nov. C. Peeters, handelende onder den naam of firma Sigarenfabriek „De Velu- we," Apeldoorn, Kor nstraat 22. R. c. Mr. A. H. v. d. Giesen. Cur. Mr. H. P. Dijk, Apeldoorn. 28 Nov. J. Fijnaart, Apeldoorn, aldaar zaakdoende onder den naam Weegwerk- fuigenfabriek „Fortuna." R. vc. Mr. H. Sluijterman. Cur. Mr. J. A. H. Coops, Apel doorn. 28 Nov. H. Hiddink, lid der firma Veld wachter en Hiddink, Deventer, R.c. M W. H. van Basten Batenburg. Cur. Mr. P. van Delden Szn., Deventer. 28 Nov. H. Veldwachter, lid der fi-ma Veldwachte' en Hiddink, Gorssel. R. c. Mr. W. H. van Basten Batenburg. Cur. Mr. P. van Delden Szn., Deventer. 28 Nov. Handelsvennootschap onder de firma Veldwachter en Hiddink, te Deventer. R. c. Mr. W. H. van Basten Batenburg. Cur. Mr. P. van Delden Szn., Deventer. 28 Nov. J. Bijvoet, winkelier, Binnen- wijzend, gemeente Westwoud. R.c. Mr. W. A. Ubbens. Cur. Mr. H. P. M. Kraak man, Alkmaar. 28 Nov. J. Huntelerslag, aannemer, Beek (L.). R.c. Jhr. Mr. Testa. Cur. Mr. A. van Assendorp, Maastricht. Opgeheven wegens gebrek aan actief 26 Nov. H. Hemkes, Nieuwebildtdijk o/d St. Jacobi Parochie. 28 Nov. J. Franssen, Geleen. te wijten en dus zelf te dragen heeft. Overwogen wordt, dat het Hof verzuimd heeft zulks te doen, doch wel te verstaan geeft, dat 't het optreden der vrouwen (in en voor den winkel van Van Hasselt) als oor zakelijk element beschpuwt; dat dit echter nog geenszins uitsluit, dat het gewraakte optreden van het personeel van Van Hasselt en haar onreëel handelen, ten aanzien der goederen tot ontstaan en omvang der relle tjes medegewerkt kunnen hebben. Overeenstemming bereikt In een te Eindhoven gehouden bespreking tusschen het bestuur van den Nederland- schen Bond van Radio-handelaren en de N.V. Philips' Radio zijn de onderhandelin gen omtrent de licentie-overeenkomst op vriendschappelijke wijze voortgezet. De partijen zijn daarbij tot volledige overeenstemming gekomen over de princi pes van het te sluiten contract. Eenige voor name punten der bespreking zijn hierbij geweest de kwestie, aan wien en in welken omvang licenties zullen worden verleend en de wijze, waarop geschillen naar gelang van de al of niet verleening en de tenuitvoerleg ging der licentie-overeenkomsten door een onpartijdige instantie zullen worden be slecht. Op al deze punten is een volledige over eenstemming bereikt. Hooger beroep aaongeteckend De ambtenaar van het O. M. bij het kan tongerecht te 's-Gravenhage, mr. J. W. Bosch, heeft hooger beroep aangeteekend van het vonnis, dat de kantonrechter, mr. Rijke, gewezen heeft, waarbij Fritz Hirsch en Hugo Helm zijn ontslagen van rechtsver volging inzake de hun ten laste gelegde kin derexploitatie in de operette „Friederike." De zaak naar het Hof te Amsterdam terug verwezen. Be Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak tusschen de firma Brenninkmeyer en Van Hasselt naar aanleiding van de rel letjes, die voor den winkel van Van Hasselt op den Nieuwendijk te Amsterdam hebben plaats gehad en in verband waarmede het Hof te Amsterdam Brenninkmeyer had ver oordeeld tot het betalen van een schadever goeding van 5000, van welke uitspraak Brenninkmeyer in beroep was gekomen. De Hooge Raad heeft het arrest van het Hof verniet-d en de zaak verwezen naar het Hof te Amsterdam, teneinde haar met in achtneming van 's Hoogen Raads uitspraak verder te behandelen en te beslissen en de verweerster Van Hasselt veroordeeld in de kosten dezer voorziening tot op de uitspraak van dit arrest. De Hooge Raad heeft in zijn arrest o.a. overwogen dat, waar door Brenninkmeyer een beroep was gedaan op gedragingen waarvoor verweerster blaam treft, en die, naar haar aard, ongetwijfeld tot ontstaan en omvang der relletjes kunnen medegewerkt hebben, het Hof verplicht was rekening te houden met den mogelijken invloed van die gedragingen op de beantwoording der vraag in hoever de door die relletjes aan verweer ster veroorzaakte schade ten laste van eischeres mag worden gebracht en in welke mate de benadeelde die schade aan zichzelf Een der oude Utrechtsche patriciërswonin gen, die sedert veertig jaren onbewoond heeft gestaan en als spookhuis werd gedood verfd, is dezer dagen gesloopt. Het betrof 't sombere hoekhuis der familie Van Hall aan de Pieterstraat, waarvan bij deze gelegen heid de voordeur, die in al die jaren niet ge opend is, voor het eerst werd ontsloten. Bij het afbreken der woning trof men in den vloer der tuinkamer een laag schelpen aan en daaronder een grooten waterput van cement, die gedeeltelijk nog met water was gevuld en door een zinken plaat afgesloten. Tevergeefs heeft men een verklaring voor den put op die plaats gezocht. Bovendien bleek in een der andere kamers, waarin vroe ger het privékantoor van den eigenaar was gevestigd, een kluis in den wand in verbin ding te staan met een tweede, daarachter gelegen ruimte, afgesloten door een metalen deur. Bij verder onderzoek ontdekte men hier een luik in den vloer, dat toegang gaf tot een smal ijzeren trapje, waarmede de keldergewelven konden worden bereikt. Ver schillende dezer onderaardsche ruimten waren eveneens door ijzeren deuren van el kander gescheiden. Nog meer geheimzinnigheden werden aan getroffen o.a. een groot ijzeren fornuis, dat in een der kelders was opgesteld en een luikje in een smalle gang, tusschen het privé-kantoor en de gang die voor het pu bliek was bestemd. Toen dit luikje was ver wijderd, zagen de werklui een gaskraan, waarvoor men daar ter plaatse geen enkelen redelijken grond kon vinden. Aan de benaming spookhuis zal misschien niet vreemd zijn geweest de omstandigheid dat in vroeger jaren, tot laat in den nacht licht zichtbaar was door de brievenbus, af komstig van het aangrenzend kantoor. Het was n.l. voor leden der ex-sociëteit, die des nachts nog wel eens om hooge bedragen speelden, mogelijk in het kantoor van den heer Van Hall depositogelden op te nemen, waartoe steeds personeel aanwezig was. De gestolen actentasch terecht. Vrijdagmiddag heeft iemand in het Span- derswoud de actentasch gevonden van den banklooper uit Hilversum, die Donderdag middag de heide bij den Bussummergrint- weg door twee personen is aangevallen en van f 2000 werd beroofd. De tasch bevatte eenige wissels en twee notitieboekjes; al het bankpapier was er uit verdwenen. De po litie is voortdurend op de plaats van den overval aan het werk geweest, maar zij heeft geen sporen kunnen ontdekken. Zij houdt rekening met de mogelijkheid, dat de over val gefingeerd is en haar onderzoek beweegt zich ook in deze richting. Gisterenmiddag is de Hocgeerw. Heer Igr. C. F. ie Blanc. Kanunnik van het Metropolitaan Kapittel te Utrecht en pastoor te Cothen, uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5