Uit het Roomsche Voetbalkamp VIERDE BLAD MAANDAG 2 DECEMBER 1929 BLADZIJDE 2 R.K.V.V. Geel-Wit VUC—Z.F.C. 3—2 Herir.esFeijenoord 110 BI. Wit—Gooi 0—1 E. D. O.-Veteranen H. F. C.-Veteranen 04 HaarlemEindhoven 71 Reserve le klasse R. C. H. 2Haarlem 2 32 H. F. C. II—A. F, C, II 3—2 Derde Klasse SchotenO. V. V. O. 34 Ajax IIE.D.O. II 41 De KennemersQ. S. C. 32 Haarl. Voetbalbond Reserve 3e klasse H. R. C. 2V.S,V. 2 44 R. K. F. Stormvogels IIHilversum II 5—0 4e Klasse B. F. C.—Beverwijk 2—4 TYBB ILeonidas I 36 D. H. V. B. Uit het Geel-Zwartkamp R.K. Voetbalver. „V.V.F" Uit het Berkenrode-kamp R.K.V. „Zwaluwen" R. K. V. V. Alliance J. K. lost telkens geweldige schoten, maar hij kan Meenhorst niet meer verrassen. E. D. O., welke thans het spel goed open houdt, heeft bijna succes als Koene zich een bijna zeke re kans door v. d. Meulen ontnomen ziet. Hij ean echter niet wegwerken. Tenslotte komt hij toch zegevierend uit een kluwen spelers te voorschijn. Het is te voelen, dat als er een doelpunt gemaakt wordt, tevens de beslissing valt. De partijen begrijpen dit en werpen zich steeds vuriger in den strijd. Het is echter vergeefs en het einde komt met een verdeeling der punten, waardoor de spanning op de ranglijst, mede door de overwinning van V. U. C. op Z P. C. nog toegenomen is. Na een gelijk opgaand begin opent V.U.C. na ongeveer een kwartier een gevaarlijk of fensief, hetwelk binnen enkele minuten tïjds een 3O-voorsprong oplevert, resp. door v. Gelder (1) en Klein (2). Met een minder fraai doelpunt verkleint Van Steens den ach terstand 3—1, waarmede een einde aan de eerste helft komt. In het tweede gedeelte van den strijd zijn het de Z.F.C.'ers die telkens en telkens het V.TJ.C.-doel belagen. Ten slotte gelukt het Lust den eindstand op 32 te brengen. („N. v. d. D.") Vos v. Tuyl Snel v. Geloven v. Oosterhout Mgas Eindhoven. j Na een kalm begin komt Haarlem spoe dig in den aanval maar het goede schot ontbreekt aanvankelijk Polanen doet in den aanval goed werk. waardoor Kammeijer ge- I legenheid krijgt den bal voor het doel te j plaatsen. Verwaal komt hierbij alleen voor den doelverdediger. maar Schiet tegen Maas aan, die vervolgens een kopbal van Polanen stopt De spil van Eindhoven zet. met lan ge ballen naar de vleugels, zijn voorhoede aan het werk, maar de weinig goedgerich- te schoten worden solide door De Vries ver werkt. Een goed door De Vos aangegeven bal stelt Huisman in staat de score te ope nen 1—0. Haarlem speelt dan een snel open spel, I waarbij de middeninie goed met de voorhoe- jde aansluit. Een goede aan "al van den lin- j kervleugel wordt besloten n.ef een onhoud- j baar schot van Kammeijer 2—0. Huisman, Oldenburg en Bieshear voeren dan de score op tot 5—0 Rus 5—0 J Na de hervatting is Eindhoven sterker en de rechtsbinnen maakt een goed tegenpunt j 5—1. Haarlem dringt Eindhoven terug en uit het volgend offensief word'n van de I vele kansen er twee benut door Polanen. die beide malen geweldig hard inschiet. Met 71 komt het eind° van dezen nut tigen oefenwedstrijd, waarin aantrekkelijk spel werd vertoond. er iets meer leven in de brouwerij en toen j een der Hilversummers den bal met de hand bewerkte, kon doelman De Waard uit de I toegekende penalty den voorsprong ver- grooten. Doordat Langbroek een voorzet van De Waard benutte en Veuger er één van Langbroek achter den Hilversum-doelman deponeerde, ging de rust met 40 in. I In de tweede helft werd beter voetbal ver toond. Vooral Hilversum deed zich nu meer gelden. De Stormvogels-achterhoede bleek 1 echter te sterk voor den Hilversum-aanval en enkele malen liep het de heeren niet mee. Ook Stormvogels kreeg niet zooveel gele- genheid meer om te scoren. Alleen De Waard kon nog een doelpunt noteeren. Stormvogels won dus met 50. I Na 10 minuten opent Feijenoord de score en het duurt niet lang of Sinke kopt uit een voorzet van Verbeek goed in (02). Nog voor rust brengt Pijl den stand op 03. Na de rust wordt het ware doelpunten- regen. Barendregt maakt het vierde doel punt 04. Een hoekschop levert het vijfde op 05. Hendriks scoort daarna het zesde 06. Als dan Pij kort daarop voor no. 7 heeft gezorgd, redt H.D.V.S. de eer doordat invaller Van der Voort een tegenpunt maakt (17). Feijenoord blijft in de meerderheid en zij weet nog voor het einde 3 goas te maken, door Sinke en Pijl. Gedurende de eerste helft van den strijd blijven de beide verdedigingen meester van het terrein. Nadat Blauw-Wit in de tweede helft gerui- men tijd sterker was geweest, scoorde 't Gooi na een scrimmage voor het Jebra-doel het eenige doelpunt uit dezen strijd, 01. Het publiek moedigde Blauw Wit luide aan, maar niets hielp en het Gooi bleef sterker. Beide partijen kregen nog een paar kansen, waarmee het Gooi één, die al heel moeilijk te missen was, en dan kwam tot groote vreugde der Hilversummers en hun suppor ters het einde met 01. Het was een aardige wedstrijd met tal van komische momenten, wat begrijpelijk is, als men de opstelling nagaat H. F. C.-Veteranen: v. Lennep, Schnitzer, Freni, Roelofs, Jongeneel Dr. Spoelder Davidson, v. Lennep, De Graaf, De Kruyf, Domhoff. E. D. O.-Veteranen: Bor, F. Pigge, Bulters, H. Leuven, J. Corsten, W. Zandstra, R. v. Leuven, M. v. Leuven, Blijken, Sparreboom, Hirs. H. F. C. bleek het meest geoefend te zijn en was E. D. O. dan ook verre de baas, on danks de wanhopig komische pogingen van F. Pigge, die ook nog den regen tegen -had. die zijn ruiten besloeg. Het gemis van krijt deed zich voelen, toen Corsten kopte en den bal ketste. Dr. Spoelder, de voorzitter der H. F. C., begeesterde zijn mannen zoodanig, dat zij hun uitsterste best deden en met rust de leiding hadden. Na de hervatting werd de nederlaag tot een feit, ondanks het goede werk van Spar reboom. De anderen, welke ook lang niet onverdienstelijke spelers zijn geweest, waren te ongeoefend. H. F. C. won ten slotte ver diend met 40. Het verdient aanbeveling meer zulke wedstrijden te spelen, ongetwij feld versterkt dit de onderlinge verstand houding. R. C. H. 2 is er in geslaagd om met den oneven goal uit het totaal van vijf den wed strijd tegen de Haarlem-reserves te winnen. Het elftal, waarin Spoor links bulten was opgesteld en Radsma het doel verdedigde, heeft een zeer goeden wedstrijd gespeeld en het was dan ook volkomen verdiend dat de overwinning aan den Middenweg bleef. Radsma heeft uitstekend gekeept en de linksback van Dam speelde eveneens zeer goed, uitstekend bijgestaan door den jeugdi gen Kasstner, De middenlinie met Muller aan het hoofd, was ditmaal ook heel goed, terwijl het medespelen van Spoor een ver sterking bleek. In het Haarlem-elftal waarin o.a. Martien Houtkooper, van Daalen en Torringa meespeelden werd eveneens heel goed gespeeld en de wedstrijd was daardoor van goed gehalte. Na den aftrap heeft R- C. H. het eerst succes als L. Kult met een heel goed schot den Haarlem-doelman pas seert, doch de leiding wordt spoedig te niet gedaan doordat Wiekamp zoo onfortuinlijk is om in eigen doel te trappen. Dan is het Spoor die met een kopbal aan R. C. H. de leiding hergeeft, doch ook nu weer is het van korten duur, want uit een misverstand van Radsma weet Haarlem wedprom gelijk te maken. Nog voor de rust benut Hoogendoorn op solide wjjze een doorgespeelden bal van Nachtegeller en als het rusten is, heeft R. C. H. derhalve met 32 de leiding. De twee de helft wordt door beide partijen hard ge werkt om eenerzijds den voorsprong te be houden, anderzijds gelijk te maken. Belde verdedigingen hebben echter de overhand en als ook de tweede helft verstreken is, heeft R. C. H. 2 dezen voor haar zeer belangrijken wedstrijd gewonnen. Een nuttige oefenwedstrijd Het geeft wel een eigenaardige kijk op de huidige toestanden in de voetbalwereld, als men ziet, dat het organiseeren van een voor de roodbroeken toch zeker niet. overbodigen oefenwedstrijd voor een official eener ver- eeniging alhier aanleiding is o. a middels de pers het Haarlembestuur verwijten te doen, omdat hij den geldbuidel zijner vereeniging min of meer bedreigd ziet. Of en op welke Wijze het Haarlembestuur op bedoeld stukje zal ingaan, is mij niet bekend, maar waar bedoelde official zich reeds voor de tweede maal In dit seizoen op „minder gelukkige wijze" in de pers heeft geuit, mag dit op treden niet onbesproken blijven. De oefenwedstrijd van Haarlem tegen den Zuidelijken eerste klasser Eindhoven is in middels zeer nuttig geweest. De bezoekers verschenen met één inval ler en werden door het gewijzigde Haarlem elftal. waarin lseger en Mooienaars nog ont braken, na een aardigen wedstrijd met 71 geslagen. Het optreden van Haarlem buiten de com petitie is inmiddels succesvoller dan bij den strijd om de punten waarvan de overwinnin gen op E.D.O., Vitesse en Eindhoven en de kleine nederlagen tegen Go Ahead en H. V. V. getuigen. De Haarlem-spelers mogen hierin zien, dat ook in competitie betere resultaten be reikbaar zijn. Het spel tegen Eindhoven was sneller dan in de laatste competitiewedstrilder, en werd meer open gehouden, waardoor het aanvals- spel productiever werd. De opneming van Polanen en Dik in het elftal was een verbetering en nu de links- binnenplaats goed werd bezet kwam ook het spel van Kammeijer beter tot zijn recht. Oldenburg werd noR niet altild voldoende in den strijd betrokken Onder leiding van scheidsrechter Twis- terling stelden de elftallen zich als volgt op: Haarlem: De Vries P. van Daalen Buijsink Dik Bieshaar de Vos Oldenburg Verwaal Huisman Pol-enen Kam meijer. Van Strien v. d. Sommen Vromans Dillen Peters Deze wedstrijd werd om 12 uur gespeeld onder leiding van scheidsrechter Hollander. Onder een hevige regenbui stelt het vol gende elftal zich tegen A. F. C. op: Perre, Engelberts, Smit, v. Riemsdijk, Reuvekamp Oille Merchant, Dorsman, v. Wijk, Daniels, Dijkhuizen, v. Pareeren. Er ontwikkelt zich direct een vlug op en neergaand spel. De gladheid van het terrein speelt echter verscheidene spelers parten. Aan weerszijden blijkt de verdediging trap- vast. Op gelukkige wijze verkrijgt A. F. C. 2 de leiding wanneer Engelberts den bal maar half raakt en zelf onhoudbaar voor Perre doelpunt, 10. Met dezen stand breekt rust aan. In de tweede helft heeft A. F. C. 2 weder spoedig succes. Nu loopt Maas den H. F. C.- doelman den bal uit z'n handen en doelpunt (20). Direct hierop doelpunt de linksback van A. F. C. voor H. F. C. 2 (2—1). Dan ko men de H. F. C.'ers op dreef. Wanneer Mar- chant goed opbrengt, stelt hij v. Pareeren in de gelegenheid voor te zetten, waaruit Da- niëls keurig gelijk maakt (22). Heftig strijdt men om de leiding. Beider doelen be leven hachelijke oogenblikken. H. F. C. 2 is zoo gelukkig uit een dezer te doelpunten door toedoen van v. Pareeren. Met dezen stand komt het einde, zoodat H. F. C. 2 verdiend dezen in aangename ver standhouding gespeelden wedstrijd wint. De H. F. C.'ers hadden de punten inmiddels broodnoodig. Na een zeer spannenden wedstrijd is O.V. V. O. met den eerepalm gaan strijken. De nederlaag van Schoten werd pas in de laat ste 5 minuten beslist. 8 min. voor tijd stond Schoten met 3—2 voor, maar O. V. V. O. -peelde zco enthousiast, dat het haar nog gelukte, in de laatste 5 min. 2 maal te doel punten. Over den wedstrijd het volgende. Als scheidsrechter Paardebek beginnen blaast, ontwikkelt zich direct een vlugge strijd. Om beurten zijn de doelen in gevaar, maar steeds weten zij het terrein te zuiveren. De gasten beschikken over een paar goede schutters, want de bovenlat brengt eenige malen red ding. Als dan de linksbuiten een voorzet geeft, beland t de bal over het hoofd van Boeser in het doel, 01. O. V. V. O. speelt wel iets beter, maar de Schoten-voorhoede schept eenige mooie kansen. Uit een voorzet van links kopt v. Gasteren fraai in, 11. Voor de rust komt er in den stand geen ver andering meer. In de tweede helft werkt Schoten hard en zij ziet dit beloond met een doelpunt van v. Gasteren, 21. O. V. V. O. gaat een tikje forscher spelen, wat nog al eens een vrijen trap oplevert. Dan krijgen de gasten een penalty, en deze wordt benut, 22. Scheidsrechter Paardebek houdt de teugels strak, wat dan ook wel noodig is. Wederom een vrije trap op het doel der gasten, deze door Steenbergen goed genomen, wordt door v. Gasteren in een doelpunt omgezet, 32. Het is nu 8 min. voor tijd, en vele denken al aan een overwinning. Maar een fout in de Schoten-defensie en de stand is weer gelijk 33. o. V. V. O. speelt hardnekkig verder en werkelijk 3 min. voor het einde maakt de rechtsbinnen den winnenden goal, 3—4. Als 't einde daar is heeft Schoten een onverwachte nederlaag te pakken. De roodzwarten reserves hebben een stevige nederlaag geleden tegen het sterke Ajax II. E.D.O. II had de navolgende op stelling v. d. Berg Zoet Swart Gerritse Veldmeijer Karpes De Waard, Steppen, Dond, N.N., Calland Het veld is door den regen zeer modderig, en zwaar te bespelen. De Edo'ers, hier niet aan gewend zijnde, worden geheel overspeeld door de tegenpartij, en spoedig weet de Ajax linksbuiten de score te openen, io. Even daarna heeft Smart het ongeluk in eigen doel te trappen 2o en uit een penalty is in een korte periode de stand reeds 3o voor Ajax. Dan komt Edo er wat beter in en uit een penalty scoort Dona tegen 3Maar Ajax II weet hierna uit een vrijen trap nog maals te doelpunten. 4Na de thee zet Edo er alles op en weet het spel te verplaatsen, verschillende aanvallen worden ondernomen maar tot doelpunten weten zij het niet te brengen. Ook Ajax weet het net niet meer te vinden en zoo eindigt deze ontmoeting in een 14-nederlaag voor de roodzwarten. In een van beide zijden goedgespeelden wedstrijd, behaalde de Kennemers een zwaar bevochten overwinning. Reeds direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met beide partijene om beurten aanvallend. Na een kwartier komen de Kennemers ver in de meerderheid, doch voor 't doel wordt het spel te kort gehouden, zoodat de goed- spelende Q.-verdediging steeds kan ingrij pen. Aan de andere zijde weet v. d. Ploeg enkele tnalen redding te brengen bij goed ingezonden schoten van de Q.-voorhoede. Dan bij een Q.-aanval krijgt van Essen den bal tegen de hand, waardoor Q. een straf schop krijgt te nemen, waaruit het de leiding neemt, o1. Voor de rust zien de Kenne mers geen kans gelijk te maken. Na de rust pakt de thuisclub geweldig aan, doch de stevige Q.S.C.-achterhoedel brengt telkens redding. Dan na 20 minuten een goede K.-aanval. Groot krijgt den ba even vrij en met een schitterend schot is de stand gelijk. De Kennemers zijn nu niet meer te hou den en direct hierna geeft de Kennmer- midvoor zijn elftal de leiding 21. Dan regent het een oogenblik hoekschop pen op het Q.-doel, uit een daarvan weet Horeman voor de derde maal te doelpunten 31. Thans verslappen de Kennemers iets, waardoor ook Q. enkele aanvallen kan on dernemen, uit een hiervan weet de links binnen nog een fraai tegenpunt te maken 32» Nadat Horeman nog een dot van een kans mist, fluit scheidsrechter Hulsman het einde, en hebben de Kennemers de 8ste overwin ning binnen en zijn nog steeds ongeslagen. i a V. S. V. II nog ongeslagen V. S. V. 2, hetwelk met 3 invallers de verre reis naar Den Helder ondernam, om daar hare concurrent te ontmoeten, mag met dit resultaat zeer zeker tevreden zijn. V. S. V. miste de Ruiter en Heijerman en Heiligers, terwijl de thuisclub volledig was. Fanatiek wordt door beide partijen ge speeld, en het is direct te zien, dat V.S.S. 2, ondanks haar onvolledigheid den wedstrijd niet cadeau zal geven. Al spoedig geeft Lok ker aan V. S. V. de leiding (01). H. R. O. is geenszins ontmoedigd en v. d. Hout wordt danig aan den tand gevoeld, doch deze geeft voorlopig niet thuis. Inte gendeel, zelfs zet hij met verre trappen de voorhoede aan het werk. Plotseling vergroot Schippers den voorsprong; als de bal wordt j voorgezet schiet deze hard in; H. R. C. weet dan twee maal tegen te scoren, maar dan is het Zuurbier, die weer den voorsprong vergroot, wasirna de rust ingaat met een 23 voorsprong. Nauwelijks is de wedstrijd hervat, of H. R. C. maakt gelijk (3—3). Het spel blijft snel en beide keepers moe ten nog eenmaal zwichten, zoodat het einde komt met gelijken stand. D.I.O.Haarlem 3 SpaarnevogelsR.C.H. 4 DamiatenE.D.O. 3 Haarlem 3aI.V.O. 1 b Stormvogels 3Bloemendaal 2 R.C.H. 3—E.D.O. 4 RipperdaHaarlem 4 2 a V.S.V. 3Kennemers 3 R.C.H. 7Schoten 2a 2 b Bloemendaal 4Kinheim 2 Schoten 3D.I.O. 2 2—3 o1 2—7 5—3 2o 50 7—2 02 11 3—4 1—3 2 c E.H.S. 2R.C.H. 5 Haarlem 5E.D.O. 5 V.V.H.D.O.A. 2d I.V.O.2—D.W.O. SpaarnestadHaarlem 6 3 a Spaarndam 3Beverwijk 4 R.C.H. 9Kennemers 5 3 c Spaarndam 2D.O.A. 2 D.W.O. 4Kinheim 4 3 d D.W.O. 2—V.V.H. 2 E.D.O. 7Spaarndam 3 e D.I.O. 3Zeemeeuwen 5 3 f R.C.H. 8Zeemeeuwen 4 uitgest. 5—1 5—2 x—8 4—2 08 3—5 4—3 1—4 uitgest. x—13 O—O 4—4 ie klasse A. ValkenburgCaesar 23 MarsanaKimbria n. gesp. O.V.C.—G.S.V. i—i (gestaakt) R.K.V.V.L.—Helios 6—1 GrevenbichtR.K.O.N.S. 46 V.V.H.Sittardsche Boys o2 (gest.) B. UnionWilhelmina 2o KolpingB.V.C. 91 GennepVenlo 2 C. V.D.Z.—Quick 0—2 E.M.O.S.N.E.O. 1—2 De ZweefGrol 13 P.H.'s Heerenberg 21 D. E.M.M.—P.V.C. 2—4 L.V.V.—R.K.A.V. 1—i L.I.M.V.I.O.—Wilskracht 1—2 E. G.D.A.Lisse 1o T.Y.B.B.Leonidas 36 Overgang E Leonidas 2 2 4 14—3 2. D.E.M. 3 3 6 9—4 2. H.B.C. 7 5 1 1 IX 2812 i-57 D.H.L. 622 2 6 1010 1. V.V.Z. 5 2 x 2 5 9—XX 1. G.D.A. 5 2 I 2 5 6-9 i. Graaf Willem 5 2 3 4 1119 0.80 L.en S. 611 4 3 611 0.50 T.IJ.B.B. 611 4 3 921 0.50 Lisse 3 1 2 1 3—5 0.33 De Stormvogels-reserves kwamen als volgt uit: De Waard v. d. Lugt Van Gelder Heilig Sr. Pronk Westerhuis Langbroek Hoogerduin Van Pel Veuger De Waard Voor de rust had het vertoonde spel niet veel te beteekenen, doch de thuisclub be nutte de kansen beter. Het duurde vrij lang voor het eerste doelpunt gemaakt werd. Ein delijk scoorde Veuger het (1—0). Toen kwam Ondanks den regen en de drassigheid van het terrein, wordt te ruim 2 uur aangevan gen. Van een mooie party voetbal was even wel geen sprake, telkenmale gleden de spe lers op het gladde terrein uit. Hoewel de gasten niet de meerdere in het veld waren, was het samenspel der voorhoede en het voeden van de half-linie van BeverwUk be ter dan dat der thuisclub, wat hun schot vaardigheid voor doel ten goede kwam. Met een 3—1 stand voor Beverwyk werd gedraaid. Onder een druilenden regen, waaraan geen einde scheen te komen, werd voortgespeeld. Het verband tusschen half-linie en voorhoede der thuisclub was totaal zoek een der oor zaken, waarom B. F. C. zoo'n slecht seizoen medemaakt. Beverwijk speelde goed, hoewel niet buitengewoon en wist nog een goal aan het totaal toe te voegen. Een penalty bracht dan nog een gelukkigen goal voor B. F. C. In den 2—4 stand komt geen verandering meer. Wanneer het samenspel van B. F. C. wat hooger opgevoerd wordt en de voorhoede niet zelf den bal van achteren behoeft te halen, is er een volgende maal wellicht nog een kleine kans op overwinning voor B. F. C. De Haarlemsche geel-zwarten genoten de eer als eerste gastheeren te mogen op treden van het Rotterdamsche Leonidas en hebben dat op waardige wijze gedaan door beide punten aan haar tegenstanders te la ten. Het was wel jammer dat de weersom standigheden zoo slecht meewerkten want alhoewel er nu toch nog een flink aantal toeschouwers waren, had T.Y.B.B. bij goed weer waarschijnlijk op een record-recette kunnen rekenen. Over het vertoonde spel kunnen we meer dan tevreden zyn. De geel zwarten overtroffen voor de rust zich zeiven en waren door hun enthousiast spel dikwijls in de meerderheid. Ook na de doelwisseling hielden de boys goed vol, verkregen zelfs 'n voorsprong, doch toen Leonidas er het laat ste half uur nog een schepje opgooide kon de Haarlemsche verdediging het niet meer bolwerken. De faam welke dit Rotterdamsche elftal reeds vooruitgegaan was werd volkomen be waarheid. Hun technisch, wel berekend spel en uithoudingsvermogen deed tenslotte de balans ln hun voordeel overslaan doch met eere gingen de boys ten onder; dat het ten slotte nog 6—3 werd was meer dan Leonidas verdiende Over het spel het volgende; Precies 2 uur betreden de elftallen het veld, hetwelk ondanks den grooten regenval ln prima staat verkeert. Voor den^ aanvang overhandigt T.Y.B.B.'s voorzitter Leonidas aanvoerder een bloemstuk; de heer Lap be dankt in een sympathiek speechje. De opstelling der elftallen is als volgt: Leonidas L. Ham J. Strieder J. v. d. Sande A. Bekker F. Haanappel Th. Haanappel r. v. d. Sande J. Burgers A. v. d. Sande Th. v. d. Sande F. Kortman j. v. Leuven H. Drayer A. d. Vries J. v. Honschoten H. Boot R. Kamer P v. Paradijs A. Slenders J. de Wit Th. Bloem H. Mooren T.Y.B.B. Leonidas heeft een invaller voor zyn mid- half, T.Y.B.B. is volledig doch verschijnt met een geheel gewijzigde voorhoede. De eerste aanvallen zyn voor Leonidas. In de eerste minuut krygen zij reeds een cor. ner te nemen, welke wordt weggewerkt. De Rotterdammers zitten er direct geweldig op, doch ook de thuisclub blijkt grootsche plan nen te hebben. Het publiek wordt dan ook onthaald op een pracht partijtje voetbal en het spel gaat razend snel van doel tot doel. T.Y.B.B.'s linkervleugel is zeer gevaarlijk. Driemaal schiet v. Leuven keihard in, doch de bezoekers blyken over een prinja doel man te beschikken. Een fraaie scoringskans laat Boot voorbijgaan dcor alleen met den doelman voor zich hoog over te schieten. Eennigszins tegen de verhouding in, nemen de withemden de leiding uit een vrije schop even buiten het strafschopgebied. Th. v. d. Sande was hier de maker van. De ex-V. O. C.er Kortman is op den linker vleugel zeer gevaarlijk van sticht door zijn groote snelheid dikwijls verwarring in de geel-zwart defensie. Een ver naar voren ge speelde bal weet hy te bereiken, passeert eenige tegenstanders en geeft Mooren geen kans (02). Deze achterstand prikkelt blijk baar de thuisclub tot nog grooter activiteit en we krygen nu een periode waarin de geel zwarten ver in de meerderheid zijn. Ham krijgt veel werk te verrichten, redt herhaalde malen doch als tenslotte de boys voor de zooveelste maal weer voor het Leo nidas' doel komen benut Boot een through- pass voor de Vries. Onder groot enthousi asme brengt Drayer nog geen drie minuten later de partyen weder op gelijken voet (22). Kort hierop is het rusten. Na de doelwisseling worden wy weer ont haald op hetzelfde vurige enthousiaste spel als voor de rust. Aan weerzyden worden er herhaaldeiyk goed opgezette aanvallen on dernomen welke steeds stranden op beider backstel. Tien minuten na de hervatting plaatst Boot den bal uit een corner goed voor den Rotterdamschen doelmond en v. Honschoten kopt den bal in het uiterste hoekje (32). Dit doelpunt schynt Leonidas wakker te schudden. Langzaam maar zeker komen de withemden in de meerderheid. Bloem en de Wit zyn in deze periode echter op hun best en lang houdt T.Y.B.B.'s verde diging stand. Tenslotte gelukt het echter Burger geiyk te maken (3—3). Er is nu nog een kwartier te spelen en de meeste geel zwarten beginnen teekenen van vermoeid heid te geven. Leonidas heeft nu zyn zelf vertrouwen weer teruggevonden en door fraai aanvalspel voeren Burger (2 maal) en Th, v. d. Sande den stand op tot 6—3, Wan neer de uitstekend leidende heer Agterberg einde fluit kunnen de geel-zwarten dan ook nog een onverwacht stevige nederlaag boe ken. De cijfers zijn echter o.i. wel wat ge flatteerd. Het was wel de beste wedstryd welken wij dit seizoen van T.Y.B.B. zagen. Uitslagen T.Y.B.B. ILeonidas I 36 T.Y.B.B. 2—A.D.O. I gest akt Geel-Wit 4—T.Y.B.B. 6 3—2 De strijd is gestreden. In een op hoog peil staande wedstrijd, hebben de geel-zwarten de vlag moeten strijken voor de Rotter damsche withemden. De boys hebben zich echter niets te verwijten want zij hebben ge- gen wat zij konden, hadden twintig minuten voor het einde nog een 32 voorsprong, doch konden toen het tempo niet meer vol houden en moesten met leede oogen aanzien dat de prima spelende Rotterdammers nog vier doelpunten fokten. Al werd er dus ver loren, gemakkelijk heeft Leonidas het niet gehad en een walk-over was het zeer zeker niet voor haar. Het tweede ontving A.D.O. I. Om 12 uur begon het echter te druppelen, om kwart over twaalf regende het en om hals een goot het. Scheidsrechter v. Riel vond het toen welletjes en staakte den strijd toen er een half uur gespeeld was het stond toen 21 voor A.D.O. De Heemskerkers mogen dus nog eens terugkomen. Het zesde verloor van Geel-Wit 4 op het kantje af. Onze jongens hebben zich dus kranig gehouden. Waar bleef de uitslag van het zevende HENK V.V.F. I—Geel Wit III 6—2 Terwijl de achter-de-kachelmenschen ach en wee riepen over baloorig regenweer, was hét veld van V.V.F. toch van die gesteldheid, dat een voetbalwedstrijd ter plaatse mogelijk werd geacht. Geel Wit liet drie invallers zien, terwijl V.V.F. volledig was. V.V.F. was het veld ingetreden met de nonchalante overtuiging „we winnen tóch weer". Op deze uiterst voorbarige meening werd al héél gauw de domper gezet, toen Geel Wit na drie minuten scoorde, (o1. Ëen lichte verslagenheid heerschte hierop kortstondig in het kamp der withemde. Na eenige acro batische salto's in het uitermate vochtig en glibberig gebied van het G.W.-doel, wist V.V.F. gelijk te maken. 11). Geleide lijk kwam de oude fut weer boven, tot rust werd aangekondigd. Juist te voren had G.W. gebruik gemaakt van een keurig omgezette penalty. (42) Na het wisselen sloeg de gedeeltelijke voor- en algeheele middenlinie grandioos aan het rammelen. Op eigen houtje trachtte men het vijandelijk doel te bespringen, dat meesterlijk verdedigd werd. De beschei den midden-voor vervaardigde inmiddels den hattrick (53), terwijl even daarna num mer zes langs den keeper hobbelde. (62). De scheidsrechter-plaatsvervanger leidde uit stekend Bij het terugkeeren in het kleedlokaal, vond een V.V.F.'er het gewenscht, tamelijk overmoedig te spreken over het tegenbezoek aan G.W. Hij vergat blijkbaar dat G.W. vandaag onvolledig was, zoodat dit sympa thiek en sportief elftal heden niet op volle kracht speelde. Behalve dat elke grootspraak steeds en overal misplaatst is, riekte ze in dit geval bovendien nog héél sterk naar onbeleefdheid, 'nu ze uit den mond lekte van een lid eener club, die als gastvrouw fungeerde en dus de wetten der gastvrijheid (en beleefd heid) heeft in acht te nemen. Zulk opscheppe- rij'tje had G.W. niet verdiend Enfin. de overwinningsroes werkte benauwend Sterke voetbalschoenen, die de overwinnings- weelde kunnen dragen.,.. B. O. VIS. Clubnieuws Hedenavond sjoelbakwedstrijden om mooie prijzen voor junioren. Aavang half acht. Wedstrijd op den vlotbrug voor senioren, aanvang kwart over negen. Zaal open half achtDe wedstrijden zijn geheel gratis, de prijzen de moeite waard. We spreken er dus niet verder over Spelregelavond De spelregelavond voor de volgende week Maandag vangt aan om half acht. Iedere belangstellende is we kom, H.B.C.-er of niet. Causeur is de welbekende arbiter Frits v. Veen. Brengt moelij ke gevallen ter tafel uit de practijk, dat is meteen erg leerzaam. Triduum Een Triduum uitsluitend voor H.B.C.-ers is in voorbereiding. De data zijn 2 3 en 5 Jan. 193°- „MUG" SecreetariaatJan Steenstr. 44 Uitslag i December 1929 R.K.V.Z. I—Geel-Wit I 0—2 1 Concordia IIR.K.V.Z. II terrein afgek R.K.V.Z.-Jun.—Alliance III 2—2 Het versterkte elftal van Zwaluwen is het niet mogen gelukken, om Geel-Wit een nederlaag toe te brengen. Geenzins speelde Zwaluwen slecht, maar van leden die een tijd lang hun voetbalschoenen aan de kapstok hadden hangen, mag men niet het uiterste verlangen. Hulde aan de jongens die trachten R.K.V.Z. weer op te halen wat zeer op prijs te stellen is. Met twee invallers bonden zij den strijd aan. Na eenig verkennen van beide partijen glipte Zwaluwen door een zekeren tegengoal, als de middenvoor vlak voor opendoel hard overschiet. Aan de andere kant worden dc vlugge aanvallen met hand en tand wegge werkt. Het eerste doelpunt kwam door een strafschop, wat wel wat te zwaar gestraft werd. Vlak daarop doelpuntte Geel-Wit nogmaals uit eenig geharrewar, waarna rust intrad. Na rust pakten beide partijen flink aan, doch noch aan de eene noch aan de andere kwam er eenig succes. Wel zagen verschil lende malen Zwaluwen goed opgezette aanvallen ondernemen, doch het mocht hen niet gelukken de doelman te verschalken. Vooral de spil van Geel-Wit speelde een schitterende partij. Volgende week nogmaals zoo gespeeld tegen Vitesse en succes zal dan niet uitblijven. Play up Zwaluw-leden, met met zulke animo en zulk enthousiasme, zal R.K.V.Z. dit seizoen meer van zich doen spreken. Daar het terrein van Concordia, volgens telegrafische mededeeling, afgekeurd werd, ging de wedstrijd tegen ons tweede niet door. Volgende week B.S.M. uit. Onze junioren speelden weer een pracht partij voetbal, maar mochten geen over winning boeken. Zij deelden de puntjes broederlijk met Alliance III. Jongens vol verwachting klopt mijn hart, wat voor succes er komende week geboekt zal worden. Van deze week St. Nicolaas, wat zal hij ons rijden, een beker voor ons Lustrum 1 De stemming van verleden week is haast geheel verdwenen, maar 't nadeel blijft nog hangen. Doe de penningmeester eens verrassen, geld is onontbeerlijk, zelfs voor Zwaluwen. TOON Dinsdag 9 uur bestuur-feestcomm, bij W. Eldering. Woensdag om kwart voor 8 uur elftal commissie bij H. de Vries en om 9 uur con ferentie, de Preases met Bestuur in de St* Josephgezellenvereeniging, Jansstraat 59. Opkomst dringend. ONZE GEZELLEN II—D.S.S. I 4—9 De eerste aanvallen zijn voor D.S.S., doch stranden op buitenspel. D.S.S. past zich het eerst aan de terrelnomstandigheden aan en weet weldra uit een voorzet van links te soren xo, weldra gevolgd door no. 2. De Gezellen trachten het spel te verplaatsen, doch weer is het D.S.S. dat succes heeft, als de O. G.-keeper den bal laat vallen en. de middenvoor inschiet. Voor rust weet D.S.S. nog eenmaal te doelpunten, zoodat de rust ingaat met 4o. Meteen na rust word de geheeie O. G. achterhoede gepasseerd, waarna de linksBuinnen doelpuntte, 5O. D.S.S. vindt het blijkbaar genoeg, waarvan O. G. dankbaar profiteert door val na elkaar 3 doelpunten te scoren, waarvan een uit ene penalty. D.S.S. ziet echter bijtijds het ge vaar en pakt nog eens flink aan met 4 goals tot resultaat. Vlak voor het einde valt O. G. nogmaals een penalty ten deel die benut wordt, zoodat het einde komt met een 94- overwinning voor D.S.S. Secr. L. Margarethastraat 1 Uitslagen Zondag 1 Dec. '29 R.K.V.Z. I—Geel-Wit I 0—2. V.V.F. I—Geel-Wit III 6—2. Geel-Wit IV—T.Y.B.B. VI 3—2. Geel-Wit V—T.Y.B.B. VII 5—0. In een, van beide zijden in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd, heeft Geel-Wit kans gezien de eerste overwinning van dit seizoen te behalen. De Zwaluwen waren voor dezen wedstrijd buitengewoon goed in het veld gekomen en hadden o.a. den steun van Gebrs. Veen, v. d. Velden en Kruijver. De Geel-Wit-defensie was in prachtvorm, en er was voor den aanval der Zwaluwen geen schijn van kans den keeper te passeeren, alleen de schoten van Wouwer vanaf de mid- half plaats veroorzaakten eenige hachelijke momenten. De eerste goal ontstond na schitterend opbrengen van N. de Wager, deze speler wordt iedere wedstrijd beter, terwijl de 2e goal uit een penalty werd gemaakt. De voor hoede welke tijdens den wedstrijd in ver schillende samenstellingen werd geprobeerd kon ons niet bekoren. Scheidsrechter de Geer leidde op z'n be kende rustige en uitstekende wijze. Dat V.V.F. I de zege zou behalen was niet twijfelachtig en zelfs in een hoogere klas zou zij geen slecht figuur slaan. Geel-Wit III heeft er van gemaakt, wat er redelijk van te verwachten was en geeft deze uitslag dus tot op zekere hoogte nog reden van tevreden heid. Wat de toekomst betreft, deze heeft meer gedaan dan verlangd werd. Geel-Wit IV heeft zich door deze overwinning van één van de bovenste plaats verzekerd. T.Y.B.B. VI heeft echter kranig partij gegeven. Eerst in de laatste minuten werd het pleit in hun nadeel beslecht. De nieuwe loot aan den Geel-Witstam had blijkbaar geen last van plankenkoorts. Met een sappige 5o overwinning eindigde de eerste competitiewedstrijd. T.Y.BJB. VII wist zelfs een haar toegestane penalty niet te benutten. Secr. J. Krouwcls, Langendijkstraat 33 Tel. 13407 Uitslagen 1 December Alliance ILisse II uitgesteld. Lisse IIIAlliance II uitgesteld. R.K.V.Z. Ill—Alliance III 2—2. Alliance VIOnze Gezellen V uitgesteld. 't Was gisteren echt „AllianceLisse" weer. 't Gevolg hiervan is, dat de reserve's zoowel van Lisse als van Alliance ieder een tevergeefsche reis maakte. De benjamins waren ook al 'f slachtoffer van 't noodweer en konden evenals de Gezellen onverrichter zake huiswaarts keeren. Alleen 't Sportpark trotseerde den enor- men regenval. De oudste junioren bonden daar den strijd aan tegen R.K.V.Z. III. Beide partijen vonden, dat de eer maar ge deeld moest worden, daar beiden evenveel last van den regen hadden. De uitslag was dan ook 22.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 14