f VIERDE BLAD MAANDAG 2 DECEMBER 1929 BLADZIJDE 3 Vitesse IConcordia I R.K.S.V. „Onze Gezellen" LTeylingen IGraaf Willem U 7—1 ATHLETIEK Internationale ontmoetingen van de Ned. ploeg in 1930 HOCKEY De oefenwedstrijd der beide keurelftallen DAMMEN M. H. C. II—H. D, M, II1—5 Bloemendaal IIDelftsche Studenten 11 H. B. S.Kievitten 40 Bloemendaal IIILeiden III 1-3 Springer onttroond! Gooi—M. H. C. 2—1 '-""spaas?-.-'-' M.H.C. Ill—FAMOS II A 2—3 Pim BILJARTEN D. E. S.—Vondel Comp. Afd. E. v. d. Nederl. Biljartbond Vriendenkring D. E. S.Vriendenkring H. B. S. Ill—M. H, C, IV KRACHTSPORT Nationale worstelwedstrijd te Amsterdam GYMNASTIEK Haarlemsche R. K. Gymn. vereeniging „Ursus" RUGBY S. A. H.Delftsche studenten Rugbyclub ZENDT ONS TIJDIG COPIE VOOR ADVERTENTIES Wanneer gij ons tijdig copie voor advertenties zendt, kunt ge verzekerd zijn van een smaakvolle uitvoering Ondanks Pluvius mildheid was Concordia's reis naar Castricum niet tevergeefs, in zoover- fe dat ®r tenminste gespeeld werd, de ge bruikelijke errassing voor dezen tijd van net jaar bleef echter achterwege. Ruim 2 uur wordt op het gladde terrein aangevangen en als gewoonlijk heeft Conc. het beste van n, ,esse wordt fgeheel terugge- Doch ook al als gewoonlijk is de h»n!,, n2oe en worden de kansen niet ,n 'tonit ook Vitesse los, doch de Er oede voorloopig baas. vnllp t jntusschen door beide partijen op nipf= gespeeld, ze geven elkander Vn tot kort voor rust de Vitesse mid- naar de buitenspel staande r. b. P sseert, die zijn club de leiding geeft. Na VitrUSt ?''n de ro"en gedraaid nu geeft esse de toon aan. Conc. heeft zijn elftal ?nigszins gewijzigd doch dit voldoet geheel oed comnineerend met een geweldig scnot gaat het nu geregeld op Aars aan, doch onccordia-keeper doet heel Castricum verbaasd staan en de onmogelijkste ballen neeft hij klemvast. Toch wordt het hem te machtig en binnen 5 min. is het 3o. Dan ZetConc. nog eens de tanden op'een en wer kelijk het gaat, 31. Doch tegen het einde raakt de Conc.-achterhoede op en Vitesse maakt er 51 van en wint alzoo eenigszins geflatteerd doch allenszins verdiend. Het was eenA prettige wedstrijd, welke door den heer v* Aakster goel geleid werd al was deze niet sterk in de buitenspelregel. Ons tweede had een gedwongen rustdag, aaar op Nieuw Treslong de modder boven A.p. gestegen was. Allen een prettige St. Nic. *a Vergeet uw Concordia niet. DISTRICT HAARLEM Junioren-competitie T- v n t, Uitslagen van 24 November T.Y.B.B. 5—D.S.S. 3 2-4 Santpoort 5—H.B.C. 5 B.S.M. 4—H.B.C. 6 gestaakt Concordia 3—-T.Y.B.B. 6 - - V.V.F. 2—T.Y.B.B. 7 i 3o 80 29 2 iqir 3 uur 2 uur 2 uur V.V.F. 2- Programma 8 Dec. rste klasse B.S.M. 3—H.B.C. 5 D.S.S. 3Alliance 3 Santj -oort 5T.Y.B.B. 5 2de klasse Onze Gezellen 4H.B.C. 6 Alliance 4Concordia 3 T.Y.B.B. 6Geel-Wit 4 3de klasse Onze Gezellen 5Alliance 6 V.V.F. 2Alliance 5 Geel-Wit 5—T.Y.B.B. 8 Alzoo een volledig programma. Gelieve op tijd te beginnen. Wanneer geen aanvang is vermeld, vangen de wedstrijden te half een aan. Indeeling Alsnog ingedeeld in de 3e klasse Geel- Wit 5 en T.Y.B.B. 8, zoodat deze klasse ook op volle sterkte is gekomen. Het programma zal mij in de toekomst veel hoofdbrekens kosten. Oordeel maar een H.B.C. 5 en 6 speelde nog maar ieder 1 thuiswedstrijd, T.Y.B.B. 5, 2 wedstrijden, T.Y.B.B. 6 3 stuks. T.Y.B.B. 7 2 wedstrijden, Alliance3, 2 stuks, Alliance 4, 2 stuks, Alliance 5 en 6 ieder 1 wedstrijd. Met het oog op de Senioren-elftallen is daar geen verandering in aan te brengen, alleen meerdere terreinen. Boete's No. 4. Onze Gezellen, art. 43, f 0.50. tste week verzuim. No. 5. B.S.M., art. 118, f 1.25. Zondag 24 November. De competitieleider P. P. SMIT, Verbindingsweg 55, Bl'daal. in en aanval op aanval volgt, waarbij vooral de Haagsche achterhoede druk werk kreeg. Doelpunten kon dan ook niet uitblijven, ert het was Chr. Homan welke met een keurig schot de leiding herovert (2—1). Graaf Wil lem kan 't tempo niet volgen, waardoor vooral in de voorhoede het verband zoek is. T. daarentegen is er over alle linies goed in, en na enkele vergeefsche pogingen moet de Gr. W.-keeper weer visschen (3—1). Dat wordt blijkbaar te erg, want dra is afgetrapt of Vink krijgt eenige kanjers van schoten te verwerken, wat hem goed af gaat. Ook bij T. zit niemand stil, enkele aanvallen loopen op corner uit, welke niets opleveren, waarna het spoedig rusten is. De thee heeft op T. de meest goede uit werking, want enthousiast vallen z(j aan. Menig kansje gaat in het begin verloren, maar ook de keeper van Gr. W. doet nu goed werk. Aanval op aanval volgt nu, en als weer eens een corner goed wordt genomen, mis sen alle T.-voorwaartsen. De Gr. W.-keeper kan ten slotte ook niet keeren en moet ook no. 4 uit te touwen halen (4—1). Gr. W. blijft met haar zwakke krachten nog enkele pogingen wagen; zij hebben bijna succes, doch Vink redt uitstekend. Dan is het met hen afgeloopen, want dra ligt no. 5 in het doel. Nog vindt T. het niet genoeg, een al- gemeene aanval is de oorzaak van de zesde. Gr. W. speelt een verloren spel, wordt totaal ingesloten en kan niet verhinderen, dat T. nog een aan het totaal toevoegt, en met 7 't einde van dezen alleszins verdienstelijk ge speelden wedstrijd aanbreekt. Scheidsrechter Tillemans leidde naar behooren. Teljlingen II maakte een vergeefsche reir naar B. S. M. te Bennebroek, daar Het de scheidsrechter op zich wachten en ook de regen was oorzaak, waarom niet werd ge speeld. De junioren moesten om half 1 uitkomen tegen Meerburg-junioren. De laatsten waren 3 kwartier te laat, zoodat besloten werd maar een poosje vriendschappelijk te spelen, daar om 2 uur toch gestaakt moest worden. Sec. I. J, Loerakker, Leeuwerikstr. 13, Haarlem i Uitslagen Onze Gezellen II—D.S.S. I 4—0 Onze Gezellen IIIVictrix II 2—0 B.S.M. IV—Onze Gezellen IV 1—1 t Alliance VI—Onze Gezellen V Terr. aig. Het tweede elftal heeft aan de verwach tingen voldaan en verloren. Toch hadden ze deze korfbalcijfers niet noodig want het spel van de Gezellen was niet veel slechter als dat van D.S.S. Het noodlottige was juist de gedachte We zullen toch niet winnen, waardoor de voorhoede een mat spel te zien gaf. De D.S.S.-achterhoede vier maai te verschalken spreekt voor zich zelf. De spe lers kunnen het wei, maar het vuur ontbreekt ten eenen male. Dit is dan ook wel de groote oorzaak van de vele nederlagen, welke tot dusverre geleden zijn. Hierin moet verande ring gebracht worden, jongens. Meer samen spel en zich geheel geveb gedurende den ge- heelen wedstrijd, ziedaar het voornaamste medicijn om aan de „inmaakziekte" te ont komen. Laten we de tweede helft van net seizoen op deze wijze inzetten, dan zal het weldra weer her gezonde Onze Gezellen II zijn. Her derde elftal wist, niettegenstaande zij hun captain aan het tweede elriai moesten afstaan op normale wijze van Vtctrix te winnen. De scheidrechtei was schijnbaar door net slechte weer verleid weggebleven, doch onder de goede teidmg van een der Victrixleden, den heer Merzeiaar,. maakten beide elftallen toch geen vergeefschen gang naar den Middenweg. Ook het vierde elftal zag zijn gaan naar het Zuiden met onbeloond en wist aan B.S.M. een puntje af te snoepen, waarmede B.S.M. wel mede m haai schik mag zijn, daar een kleine O.G.-overwinning de verhouding beter nad aangegeven. Het vijfde maakte een vergeefsche reis naar het Ailianceterrein, daar het Lyceum- veld de laatste buiten niet kon verzwelgen, Zoodat de scheidsrechter terecht den wed strijd aflastte. Officieel De leden worden herinnerd aan de leden vergadering op Dinsdag a.s. Deze ver gadering is enkel toegankelijk voor de seniorenleden. Alle leden worden zonder uitzondering verwacht. Ondanks het druilerige weertje verkee.rde het terrein in goede conditie en waren de Hagenaars volledig opgekomen. De leiding berustte bij scheidsrechter Tillemans. Teylingen won den toss, zoodat om kwart over twee Gr. W. den aftrap doet. Bij T. staat Vink onder de lat en stopt direct al een harden schuiver, waarna eenig middenveld spel volgt. Dan komt T. in den aanval, de linksuiterst krijgt den bal te pakken zet mooi voor, waaruit Roozen met een prachtigen kopbal onhoudbaar doelpunt 19. Teylingen wordt nu sterker en enkele gevaarlijke scho ten scheren de lat, terwijl ook de buiten- spelval al eens noodlottig wordt. Uit een onverwachten aanval van Gr. W. Wordt even onverwacht de gelijkmaker ge forceerd, als een voorzet in eens wordt inge- Kogeld. De spanning komt er nu pas goed Uitbreiding van het programma te 7 gen West-Duitschland. 7 De traditioneele wedstrijd tegen tegen België moet weder in eere worden hersteld. Waarom geen contact gezocht met Denemarken? Reeds eenige jaren geleden werd door „Haarlem" bij de K. N. A. U. een voorstel In gediend om het programma bij de ontmoe ting tegen West-Duitschland uit te breiden met de nummers: 4 x 400 Meter, 400 M. hor den, kogelstooten en hink-stap-sprong. Men is daar toen om onbekende redenen niet op ingegaan, hetgeen achteraf zeker te betreu ren valt, omdat deze aanvulling in 't bij zonder voor onze athleten erg leerzaam zou zijn gebleken. Behalve op de O. S. in 1928 is nog nooit een Nat. ploeg op de 4 x 400 M. Estafette gestart, ondanks het feit, dat de K.N A.U toch een zeer behoorlijke ploeg cp de beer, kan brengen. Wat de 400 M. horden er. kogelstooten be treft, zien wij in het opnemen van deze nummers een krachtig middel ter verbete ring van de bestaande records en tevens verhooging van de kwaliteit onzei horden, loopers Ook hun aati:a! is nog steeds on voldoende! Jammer heb ik het daarom ge. vonden, dat het voorstel Westerveld (invoe ring van de 200 Meter horden) bij de T. O van de K.N.A.U. geen genade heeft kunnen vinden. Want wat de 200 M. beteekent voor den 100 en 400 M. looper, is de 200 M. hor den voor den beoefenaar van de 100 en 400 M. horden. Ten opzichte van den hink-stap-sprong," ls het eenvoudig belachelijk dat ons beste num mer niet voorkomt op het programma tegen onze Oostelijke naburen. Het bestuur en de T. C. van de K.N.A.U. wordt daarom in vriendelijke overweging ge geven,bedoeld voorstel opnieuw aan de orde te stellen. Zou men zich dan tevens niet kunnen uitspreken over de eventueele nood zakelijkheid tot het houden van een selectie wedstrijd, in verband met de samenstelling van de ploeg? De wijze waarop zulks dit jaar is geschied, verdient zeker geen navolging, men moet de volle overtuiging hebben, dat de sterkste ploeg gekozen is. Een selectie-wedstrijd kan de keuze aanmerkelijk bevorderen, deze zou evenwel niet nocdig zijn voor 't geval de kampioenschappen vóór den Landenwedstrijd plaats vonden. Verder moeten we er van doordrongen zijn, dat één Internationale ontmoeting per sei zoen absoluut te weinig is. Waarom wij zou den willen voorstellen den traditioneelen wedstrijd tegen de Belgen weder in eere te herstellen. Bovendien kan men wel eens con tact zoeken met Denemarken, waar het peil van de athletiek ongeveèr op dezelfde hoog te staat als bij ons. Hoe het echter ook zij, we dienen zoo spoedig mogelijk het Ned. team in de gele genheid te stellen het verloren terrein te heroveren. De reputatie der vaderlandsche athletiek heeft, als gevolg van de beide neder lagen tegen W.-Duitschland in 1928 en 1929, een geduchte knauw gekregen, hetgeen op den duur moest leiden tot een zekere on verschilligheid bij de athleten en verminderde belangstelling bij het publiek. En dan gaan onze gedachten onwilekeurig terug naar den Landenwedstrijd Holland- België in 1926 te Haarlem, welke ontmoeting én door de éclatante overwinning van het Oranje-team èn door het groote aantal toe schouwers zoo'n schitterende propaganda vormde voor de athletiek! Zijn we sedert dien niet een beetje van den goeden weg afgedwaald? Wat voor de dames-athleten dit jaar mogelijk is gebleken, nl. twee Intern, ontmoetingen, had men toch ook voor de heeren.athleten kunnen organi- seeren. Aan vrije Zondagen in Augustus beeft het waarlijk niet ontbroken. Het Internationaal contact moet versterkt en uitgebreid worden. Hopelijk wordt daar mede niet gewacht tot na de Jaarvergade ring, want dan is het waarschijnlijk al weer te laat. Onbevredigend spel Op het schitterend gelegen terrein van Clubhuis te Werve bonden Zondagmiddag de beide keur-elftallen van den Ned. Hoc- keybond, de elftallen A en B, den vriendschap- pelijken wedstrijd tegen elkaar aan. De selectie onder de hockeyers, welke moet leiden tot samenstelling van het Ned. hockey- elftal, dat Holland zal moeten vertegenwoor digen op het tournooi te Barcelona aan het einde dezer maand, is reeds eenige weken terug aangevangen tijdens de stedenwedstrij den te Hilversum. Twee en twintig spelers werden toegelaten tot een volgende examen- proef. Van deze 22 spelers mankeerden echter enkelen op het terrein van te Werve, zoodat niet onbelangrijke wijzigingen ge maakt moesten worden. De twee teams, die weer als „Tulpen"-elftallen optraden, waren nu aldus Roode tulp: doel: Hardebeckachter: de Waal en Tresling; midden: C. v. d. Hagen, v. d. Rovaert en v. Lierop; voor: Maas, Schmidt, J. v. d. Hagen, v. Voorst van Beest en v. Tienhoven. Witte tulp voor v. d. Haar, v. Wijk, Leegstra, Kist en v. d. Wall Bake; midden: Ankerman Jr., v. d. Kloes en De Looper; achter Toussaint en Meertens; doel: Berk hout. De allereerste aanval is voor de witten, doch weldra heeft rood den bal te pakken. En het begin doet het vermoeden recht vaardigen, dat het vandaag weer recht zal vlotten onder de „waarschijnlijken." De halfiinie speelt goed, v. d. Rovaert verdeelt het spel op de juiste wijze. Ook in de voor hoede botert het aardig; vooral de linker vleugel ontplooit een goede hockey-partij. Doch als het „roode" enthousiasme stuit op de goede verdediging van wit, is weldra de moed verloren en valt het A-team in een vorm terug, welke gedurende het ver dere verloop van den strijd gebleven is En die vorm was zeker onbevredigend; het waren de kleinere dingen, die het-em deden. Het telkens juist even missen rukte het team uiteen, zoodat ook de ware combine niet aanwezig was. Het B-elftal speelde zeer enthousiast, had combinatie en eenige spelers die heel wat beter werk deden dan eenige A-menschen. Na het korte overwicht van A volgt dan ook aanval op aanval van B. Ook de internatio' nale achterhoede, anders toch wel de schier onpasseerbare, was dezen middag niet in den prima-vorm. Eenige corners en straf- corners vallen het A-doel ten deel, doch ze leveren niets op. Ook een schot van Leegstra gaat juist even naast. De voorhoede van B is zeer beweeglijk en combineert goed, ter wijl de halfiinie van B zich meer en meer ontpopt als een bijzonder goede halfiinie waarin alle drie spelers met eere genoemd mogen worden en v. d. Kloes nog eens extra. Naast de B-bacjk-bij-abonnement Meertens speelt Toussaint een buitengewoon safe partij. Zijn ingrijpen is telkens af en redt nog wel eens een moeilijke situatie. Na het goede begin van A's halfiinie zakt deze meer en meer af. De spil v. d. Rovaert ziet zich telkens meters van terzijde ge passeerd zonder dat daar dan zijn kanthalfs zijn, waar geen voldoende voeling mee werd gehouden. Dat in de A-voorhoede wel mooie geheimen zitten, bewijzen een aantal goede aanvallen, waarbij handig gepasseerd werd, doch op het beslissende oogenblik was de ware slag toch nog zoek. Als Maas de kleine Ankerman eens passeert op nogal kinder lijke wijze, is de voorzet gauw gegeven van Voorst van Beest komt alleen voor Berk hout en waar deze vergeet uit te loopen, wordt een gemakkelijke goal gescoord (1o). Terwijl het A-team nu meer en meer afzakt bloeit het B-team meer en meer op. De spil raakt meer en meer uit vorm, ter wijl ook J. v. d. Hagen de ware midvoor niet blijkt te zijn. Rust komt met 10. Na de rust eigenlijk het zelfde spelge- halte, hoewel A iets beter wordt. Bij het B-elftal speelt v. d. Kloes nu een sublieme partij; het geheele elftal speelt enthousiaster. De ware team-spirit ontbreekt nog bij A, waar de juiste vorm nog steeds op zich laat wachten. Met bijna evenveel kansen en evenveel gemiste kansen, gaat het spel gelijk op. Het telkens even te laat zijn der A-voor hoede is fnuikend voor de aanvallen goede en makkelijke kansen gaan daardoor ver loren. Een doordazen van J. v. d. Hagen heeft succes (2o). Spoedig daarop is het einde van deze onbevredigende partij tus- schen de beste Nederlandsche spelers. Was de uitslag andersom geweest, dan was het B-team iuister gequalificeerd geworden. Het Nederlandsche elftal samengesteld Het Nederlandsche hockey-elftal is aldus nog heden vastgestald. Doel: Hardebeck; achter: de Waal en Treling; midden: C. v. d. Hagen, v. d. Rovaert en Lierop: voor; Maas, Jannink, v. Voorst van Beest, v. Wijk en v. Erven Dorens. Reserves: v. d. Kloes, J. V. d. Hagen en Kist. Gewichtheffen H. M. de Wolf, IJ. Boterbloem en A. Burger. Ook den heer C. Tabak, lid van D.O.K. Beverwijk, traint weder samen met de Haar- lemsche gewichtheffers. De oefenavonden der H.K.V. „Haarlem" zijn op Dinsdag en Vrijdag in gebouw „Olympia," zaal 18. Het Musschen-elftal was belangrijk ge wijzigd door het opnemen van eertige oudere krachten, welke verandering geen succes genoemd kan worden. De gasten hebben bijna onmiddellijk hun vorm te pakken en combineeren heel goed. Zij hadden een juiste kijk op het spel en voor de rust al een 2o voorsprong veroverd. Na de rust verkleinde M.H.C. den achterstand nog wel door toedoen van den midvoor, maar dan is M.H.C. ook vrijwel uitgespeeld (12). H.D.M. komt geweldig opzetten en M.H.C. wordt geheel terug gedrongen. Eenige goals en off-side goals volgen snel op elkander, zoodat binnen korten tijd de stand opgevoerd is tot 51. Aanvallen van de Musschen komen slechts sporadisch voor, maar de voorhoede brengt het meestal niet verder dan tot de halfiinie van H.D.M., die subliem speelde. Het en de eerste ronde is ten einde. Hoewel het einde komt met een stevige en niet-onver- diende Musschennederlaag. DISTRICT H. EN O. V. D. NED. R.K DAMBOND De clubcompetitie ie Klas Overzicht Voor de rust ging het spel meestentijds vrijwel gelijk op. Van beide zijden volgen eenige aanvallen, die voorloopig geen succes opleveren door de glibberigheid van het veld. Langzamerhand komen de studenten er beter in en een groote druk wordt dan op het Bloemendaaldoel uitgeoefend. Uit een corner geeft Ledeboer door een hard schot in den hoek, onhoudbaar voor Visker, aan zijn club de leiding. Kort daarop maakt Gunning na mooi samenspel gelijk (11). Rust 1—1. Na de rust - is Bloemendaal haar vorm geheel kwijt en Visker moet telkens hande lend optreden. De voorhoede mist een paar mooie kansen. Eenige strafcorners worden op abominabel slechte wijze genomen. De Studenten worden steeds sterker; aanval op aanval volgt en Visker wordt *hevig aan den tand gevoeld. Een paar keer mist de achterhoede leelijk, doch steeds is de doel- verdediger de situatie meester door snel uit te loopen. Het einde komt dan met een overwicht van de Studenten. Opgepast Bloemendaal voor the big match tegen Vic toria Zondag a.s. Nog twee wedstrijden zijn er te spelen, j en 1 dit jaar voor het eerst is, dat de clubcompetitie v. d. R. K. Dambond reeds in Nov. zijn aangevangen, loopt tot heden toe een en ander buitengewoon goed van stapel. Blijft het zoo voortgaan, dan zijn de clubwed- strijden zeker voor Februari 1930 geëindigd, en kan er met de wedstrijden om het pers. kamp. een aanvang worden gemaakt. In de afgeloopen week had er nog een minder belangrijke wedstrijd plaats, namelijk „De Spaarnestad 2"St. Bavo 1. Voor de derde maal werd eerstgenoemd tiental met 173 geklopt, wel een bewijs dat dit tiental absoluut niet in de ie klas clubcompetitie thuis hoort. De wedstrijd „De Spaarnestad 1"St. Bavo 1, welke 4 Dec. zou gespeeld worden, is uitgesteld. Tot 11 Dec. zullen er geen wedstrijden meer plaats hebben. Indien de verwachtingen van de afgebroken partijen juist zijn, ziet de ranglijst er thans als volgt uit Het begin was nogal zenuwachtig spel van H.B.S., zoodat het doel eenige malen op wonderbaarlijke wijze ontsnapt aan een doorboring, daar ook de achterhoede minder safe was. Maar de thuisclub raakt dan toch gewend en door toedoen van v. Ommeren en Modlich wordt voor de rust tweemaal gescoord. Na de rust gaat het spel op en neer. De H.B.S.-keeper krijgt eenig werk doch ver richt dit naar behooren. Door Jetten en 't Zoll worden nog twee punten gemaakt. Kort voor tijd moet ten Brink voor een bles sure stoppen. Het einde komt met een ge flatteerde H.B.S.-zege. T.E.P. Spaarnestad 1 St. Bavo Gez. Sam. Spaarnestad 2 6 4 4 2 o 50—30 39—21 3822 24—36 g—51 Zooals deze stand laat zien, heeft T.E.P. zich na een ongunstig begin, goed hersteld. Wint „De Spaarnestad 1" van St. Bavo, dan zal deze de eerste plaats bezetten. Intusschen zien wij de nog komende wed strijden met spanning tegemoet, daar de overige candidaten ook zeker nog een woordje kunnen meespreken Direct na de bully pakt Leiden de zaken energiek aan. Bloemendaal wordt vrijwel geheel op eigen helft teruggedrongen. Van combinatie is in het team nog steeds weinig te bespeuren, zoodat de gasten voor de rust een verdiende 3o voorsprong kunnen veroveren. Leiden verkreeg deze voorsprong uit drie strafcorners een bijzonderheid Na de rust gaat het wat beter bij Bloemen daal er wordt meer enthousiast gespeeld zoodat ook de Leidsche keeper met eenige bezoeken vereerd kan worden. Het heeft Hoofdklasse-competitie van den Nederl Dambond In de hoofdklasse-competitie van den Nederl. Dambond gaat de strijd om het noordelijk clubkampioenschap vrijwel hoofd zakelijk tusschen het Amsterdamsche „Ge zellig Samenzijn" en de „Haarlemsche Damclub". Deze beide vereenigingen zijn nog onge slagen. De wedstrijd „Gezellig Samenzijn" „Haarlemsche Damclub" op 9 December a.s. zal dan ook wel beslissend zijn voor het kampioenschap. De ranglijst luidt thans „Gezellig Samenzijn" Amsterdam 5 „H.lemsche Damcl." I 4 Damver. „Van Embden" I Amsterdam 5 Damclub „Zaandam" I Zaandam 5 „Utrechfsch Damge- nootschap" I Utrecht 4 Damver. „D. O. S." I Amsterdam 4 Damclub „Aris de Heer I, Midden Beemster 4 „Haarl. Damclub" II Haarlem 5 212 212 1x2 r 1 2 103 o 0 61—39 10 49—31 8 50—50 5 44—40 5 36—44 3 33—37 3 37—43 2 3460 O Wij ontvingen uit Parijs uit absoluut be- j j j trouwbaren bron de mededeeling dat de le SfÜ. J achterhoede Fransche Dambond den wereldkampioen B. Springer jronttroond heeft Het heeft den Musschen in Bussum weer niet meegezeten steeds iets sterker en toch verliezen I Oorzaak De meer dan Zwakke voorhoedeAls belangrijk excuus mag ditmaal zeker wel het dik-modderige terrein genoemd worden, waaraan M.H.C. zich blijkbaar zeer moeilijk kon aanpassen. Bovendien moest met eenige invallers gespeeld worden, zoodat het elftal er aldus uitzag doel: v. Oordt; achter: Fraser en H. Rhodius; midden: E. Rhodius, Visser 't Hooft en Brand; voor: Thate, v. Citters, Hubrecht, v. Kempen en Hooft. De Musschen zijn iets sterker, doch de voorhoede vindt bij de stevige Gooische verdediging onoverkomelijke bezwaren. De Gooische voorhoede evenwel, zich in eigen huis op haar gemak voelende, wist wonder- goed den weg in de modder-polder en de verdediging der gasten moest alles op alles zetten om gevaren te voorkomen. Vooral Fraser maakte zich weer verdienstelijk. Toch wordt nog in de eerste helft gescoord door het Gooi en wel tweemaal op niet onhoudbare wijze (20). De Musschen- keeper maakte ook dit maal weer geen zekere indruk. Rust treedt dus in met 2—0. Na de rust pakt M.H.C. weer dadelijk fanatiek aan de eerste klap moet een daal der waard zijn. Toch komt dat pas na ca. een kwartier spelen door toedoen van v. Citters (21) Een goal uit een strafcorner geproduceerd moet dan jammer genoeg geannuleerd worden. Kansen krijgen de gasten genoeg voor het Gooische doel, doch en verdediging en modderpoel werken tegen. Het einde levert een niet verdiende overwinning der thuisclub; een gelijk spel was juister geweest. Ondertusschen hebben de Bussummers zich door deZe overwinning een flink eind van de onderste plaatsen ge bracht en kunnen praktisch daar bijna niet meer terecht komen. Het gaat nu nog om M.H.C., T.O.G.O. en Bloemendaal, drie oer-oude hockeyclubs, waarvan zeker een naar de promotie-afdeeling zal moeten overgaan. Arme club, wie het ook wordt.. weet heen te glippen en met een mooi schot de achterstand weet te verkleinen (13). Bloemendaal houdt nu goed vol, doch het is te laat. De Leidenaars verdedige goed en voorkomen meerdere onheilen, zoodat zij een 3x overwinning behaalden. En verdiend ook In een goed gespeelden wedstrijd hebben de Musschen onverdiend verloren. Na een kwartier van gelijk opgaand spel gelukte het den Famos-middenvoor den bal onhoud baar langs Visser tegen de planken te jagen. Musschen schrikt even en na een minuut krijgt keeper Visser die vrij goed speelde andermaal het nakijken. Nu pakt de verdediging beter aan en Crommelin en Tuininga houden voorloopig den bal ver van het M.H.C.-doel. In de voorhoede van de roodhemden vlot het eindelijk als Wessels den stand op i2 brengt. Voor de rust scoort deze speler ook de gelijkmaker. Na de rust is M.H.C. steeds in den aanval doch de finishing touch ont breekt en goals blijven uit. Op zeer gelukkige wijze scoort even voor tijd de rechtbinnen van Famos den winnenden goal. Einde 23. De rubriek gevonden voorwerpen uit de turnzaal schijnt in een dringende behoefte te voorzien. De voorraad is tenminste versterkt met een paar gymnastiekschoenen (vermoe delijk van de gezamenlijke oefenavond) en een damesparapluie. Kunnen we niet eens wat minder vergeet achtig worden Deze week vergaderde het bestuur en over de daar behandelde agenda volgen de andere week belangrijke mededeelingen. In deze week „vol verwachtingen" hope» wij heel wat surprises te ontvangen, in den vorm van donateurs en (of) leden. Wie zoet fs krijgt lekkers, 't zal ons be nieuwen of de Sint zijn woord houdtI De massa kamp tusschen het Amsterdam sche „Vondel" en D.E.S. werd Vrijdagavond in „Hof van Holland" voortgezet. De bezoekers speelden uitstekend en wisten hun achterstand van 200 car. tot 9a car te reduceeren. Aangezien de resteerend# 6 partijen 12 Dec. a.s. in het clubgebouw van „Vondel" gespeeld worden, geven wij d« Amsterdammers de meeste kans op de eind overwinning. Over het verloop van de 3 laatst# gespeelde partijen nog het volgende De Vries (D.E.S.) wist tegen Hofstrs (Vondel) geruimen tijd "stand te houden, doch op de helft der match kwam de laatste ef even in en liep door series van xx, 13 en 10 ver uit. Het resultaat werd derhalve D« Vries 117, Hofstra 150. Dat Jacobson (Vondel) door May vervan gen was, bieek voor de gasten geenszins een verzwakking. Nobels (Jr. D.E.S., die er niet best in was, stond spoedig ver achter. Dank zij een goede 19 werd het eindresultaat echter nog tamelijk gunstig voor D.Ê.S., n.l. 125 om 113 car. Ook van der Putten (D.E.S.) moest in Hofstra (Vondel) zijn meerdere erkennen. D* bezoeker speelde subliem en maakte de 15a car. Cadre vol in slechts 98 brt. Be Haarlem mer werd dan ook overspeeld en moest zich met een totaal van 98 tevreden stellen I De stand der massakamp is nu VondelD.E.S. Vorige stand 38614050 r. Hofstrav. d. Putten 150— 98 2. MayNobels Jr. 125113 Hofstrade Vries 150117 Totaal 42864378 Nu de eerste helft der competitie beëindigd is, lijkt het ons interessant om hieronder den competitiestand op te nemen Haarlem-Noord D.E.S. 4 2 4 1 4 2 14 10 3 14 10 1 8 16 Hedenavond wordt met de tweede helft van de competitie een begin gemaakt door de match tusschen de twee bovengenoemde clubs. Deze interessante wedstrijd vindt plaats in Café Rest. „Hof van Holland a/d. Gr. Markt. Tengevolge van een misverstand bij den Bond is deze wedstrijd niet gespeeld. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feii dat Springer geweigerd heeft den match, te spelen tegen den Franschen kam pioen Fabre om den wereldtitel. Zooals bekend, Was dezen match oor spronkelijk reeds vastgesteld, doch op 't laatste oogenblik uitgesteld in verband met de protesten van den Nederlandschen Dam bond. Aangezien echter de Fransche Dambond meent in 't gelijk te staan, is men tot dezen drastischen maatregel overgegaan. Volgens onzen zegsman, die reeds jaren in de Fransche damwereld een vooraanstaan de plaats inneemt, zou de beste oplossing zijn, dat de Nederlandsche Dambond aan den Franschen Dambond voorstelde den Franschen kampioen Fabre te laten spelen tegen den Nederlandschen kampioen A.K.W. Dammer, waarna dan de winnaar tegen Springer zou kunnen uitkomen om den wereldtitel. In Hollandsche dammerskringen zal dit bericht niet zonder verwondering gelezen worden, aangezien eersi met den Franschen Dambond in principe overeenstemming in zake deze kwestie was bereikt. De door den Franschen Dambond geno men maatregel komt ons dan ook op z'n minst genomen zeer voorbarig en bepaals onsympathiek voor en de houding van de Franschen lijkt ons niet bevordelijk voor eene goede samenwerking. Met belangstelling wachten wij af welke stappen de Nederlandsche Dambond zal nemen. JUBILEUM-NEDERLAAGWEDSTRIJ DEN B.V. „VRIENDENKRING" Het programma voor de a.s. week is ditmaal zeer belangrijk. Dinsdag 3 Dec. komt het sterke team van de Zaandamsche B. V. „Ons Genoegen" op bezoek om de A-ploeg van de jubilee- rende vereeniging te bekampen. Dit belooft een spannende strijd te worden. De wedstrijd wordt gespeeld in „Centraal- Bar" a/d Kruisweg en neemt te 7.30 uur een aanvang. Den volgenden dag dus Woensdag a.s., krijgt het reserve-viertal van Vriendenkring een lastige tegenstander te bekampen. Excel sior uit Velsen-Noord zal trachten den gast- heeren de eerste nederlaag toe te brengen. Of 't lukken zal Een voorspelling is vooral hier zeer moeilijk. De Nationale wedstrijd in worstelen en gewichtheffen om de brassar van Nederland, uitgeschreven door de Amsterdamsche Ath- letenclub „Hercules" te Amsterdam werd 17 October voortgezet. De deelname was echter zoo groot, dat de afdeeling Midden B 1 December- met nog 2 athleten moest doorwerken om tot een be slissing te komen. Ook de heer H. Heinsbergen, lid van de H. K. V. „Haarlem" was daaronder begrepen en heeft zich bijzonder geweerd. Door 5 partijen op touché te winnen en 1 te verliezen, werd hij tweede prijswinnaar. Bij het sluiten van den wedstrijd werd door den voorzitter den heer Roest een woord van lol geuit voor zijn uitmuntend werk, wat hij te zien had gegeven. 1 fj Thans zijn m training voor de eerste J§ klas kampioenschappen, die 22, 25 en 26jj December te Deventer worden gehouden, m de volgende leden der H.K.V. „Haarlem". Worstelen: F. Weber-H. Kokkel koren, H 'N. Harting, J. de Ruiter. Secretariaat Vooruitgangstr. 79 Voorgesteld als nieuwe leden bij de meisjes- afdeeling A. Bakker, Rajplaan en Tr. van Ravensberg, Frans Halsstraat. MASSAKAMP H.B.CH.E.T.E.Y. (A.) Om den Van Vollenhoven Beker Heden vangt de massa kamp om bovenge- noemden beker aan. Vrijdagavond 6 Dec. word er in het club lokaal van de H.B.C. (café Metz, Bartel- jorisstraat) 3 partijen gespeeld. Daar het 3 hoofdpartijen zijn valt er voor de billard-liefhebbers wat te genieten. Daar het terrein aan de Kleverlaan door den voortdurenden regenval van de laatste dagen onbespeelbaar is geworden, is bo vengenoemde wedstrijd Zaterdag niet door gegaan, en tot nader te bepalen datum uitgesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 15