Feestklanken Nieu we Haarlemsche Courant DAMES*, MEISJES* EN JONGENSCONFECTIE EN DAMESHOEDEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN r dammen DERDE BLAD ZATERDAG 7 DECEMBER 1929 BLADZIJDE 3 HOCKEY ROEIEN DUIVENSPORT AAN ONZE LEZERS BILJARTEN SEIZOEN - ARTIKELEN OPGERUIMD Deze speciale prijzen zijn geldig t.m. Maandag 16 December 1929 BUITENGEWOON VOOR» DEELIGE AANBIEDING IN ALLE AFDEELINGEN R.K. Sportpark voor Haarlem R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys" R. K. V. V,f Onze Gezellen R. K. V. V. Door Samenspel Sterk R.K.V.V. Geel-Wit R.K.V. „Zwaluwen" R. K. V. V, Alliance R.K.V.V. „Concordia" R. K. S. V. „Santpoort" R. K. V. V. „Lisse" Haarl. Voetbalbond De Competitie Hoofdklasse-competitie van den Nederl. Dambond CAls de K.N. V.B. jubileert GYMNASTIEK R.K.S.V. „Leonidas" De jaarlijksche roeiwedstrijd OxfordCambridge Spoort al Uw kennissen aait hun vraag- en aan bod-ad ver-i ter.ties te plaatsen in onzeeigeit Nederlaagwedstrijden „Vriendenkring" VOOR DE INVENTARIS OPNAME WORDEN ALLE OVERGEBLEVEN WAARONDER: TEGEN Molenwerfslaan te Heemstede Secretariaat Joh. de Breukstraat 33. Programma voor S Dec. 1929. Ie terrein: Geel Wit 3—Concordia 2, 2 uur, Leuven. Je terrein: Geel Wit 5T. Y. B. B. 6, 2 uur, Junioren. 3e terrein: D. S. S. 3—Alliance 3, half 1, Opzeeland. 3e terren: D. S. S. 3—Alliance 3, half 1, Junioren. 4e terrein: Vrij voor oefening. De vereenigingen worden dringend ver- zodht precies op tijd te beginnen. De Secretaris H. J. VAN TOL. Secretariaat: K. v. Manderstr. 88 Hedenavond van 78 uur contributie be talen en Donderdagavond half 8 clubavond in de Mil. Vereeniging, Zoetestraat. Dinsdagavond half 9 bestuursvergadering, Baan 43. Wedstrijdprogramma voor morgen: V.V.Z. IT.Y.B.B I, 2 uur; T.Y.B.B. 4— Santpoort 4, 2 uur: Santpoort 5—T.Y.B.B. 5 12K' uur; T.Y.B.B. Geel-Wit 4, 12% uur; Geel-Wit 5—T.Y.B.B. 8, 2 uur. Dit S'. Nicolaas-programma zal wel de noodige verrassingen opleveren, dat wil de traditie nu eenmaal. Het eerste elftal krijgt het morgen al weer niet erg gemakkelijk. Tweemaal drie kwar tier voetballen in de vette Zaandamsche klei valt niet mee! Toch ben ik omtrent het resultaat niet zoo erg ongerust. De geel zwarten weten, dat ze leelijk in het gedrang zitten en dat een enkele misstap hen weer onder aan de ranglijst kan brengen. Daar om verwacht ik morgen een zelfde enthou siast spelende ploeg als tegen Leonidas. Het wordt nu toch werkelijk eens tijd, dat we onze tanden laten zien. Het elftal vertrekt per autobus om 12 uur van het Kennemerplein. Het vierde ontvangt om 2 uur Santpoort 4. Indien ook deze wedstrijd gewonnen wordt, komen de jongens van Assendelft er weer uitstekend voor te staan. Tracht deze kans te benutten, vierde! Op het „Terras" spelen onze oudste ju nioren tegen de jongste roodbroeken. Dat wordt een zware strijd, jongens. Probeer althans één puntje te halen! Het zesde treedt als gastheer op van Geel- Wit 4. Verleden week bleven de pauselijken met 3—2 in de meerderheid; de beleefdheid eischt, dat de punten nu aan onzen kanï blijven. Zorgt er voor, dat ik gelijk krijg. Het achtste komt voor het eerst in het veld en wel tegen Geel-Wit 5. Dit elftal van nieuwe spelertjes acht ik wel in staat om een beter resultaat te behalen dan verleden week zijn oudere broer. Het zal mij be nieuwen HENK. Seer. J. J. Loerakker Leeuwerikstraat 13, Haarlem Onze Gezellen IILisse II. Onze Gezellen IVT. Y. B. B. jun. Onze Gezellen VAlliance jun. Officieel Op de ledenvergadering van Dinsdag j.l. is tot voorzitter van Onze Gezellen gekozen de heer H. Lammers. Vanaf deze plaats van harte welkom in onze gelederen. Tevens is besloten de oprichting van een zesde elftal, waarvoor alsnog indeeling zal worden ver zocht. Het tweede elftal heeft Dinsdag beterschap beloofd en kan dit tegen Lisse toonen door minstens een gelijk spel te farceeren. Het is noodig jongens. De junioren komen ook in het veld en wel beide op het Gezellenterrein. De kleine O. G.-ers geven aardig spel te zien, zoodat een overwinning niet uitgeslo ten is. Secretariaat A. L. Dyserinckstraat 39 PROGRAMMA 8 DECEMBER D. S. S. 2H. B. C. 4, 2 i%u- Sportpark. D. S. S. 3Alliance 3, half 1, Sportpark. Het eerste elftal is vrij. Het tweede ontvangt het vierde elftal van H. B. C., dat zijn eerste competitiewedstrijd speelt, daar de sterkte van dit elftal niet bekend is, moeten de zaken serieus wprden aangepakt. Het derde ontvangt Alliance 3 en heeft kans één of twee punten te bemachtigen J. H. Secr. L. Margarethastr. 1 PROGRAMMA 8 DECEMBER De Meer 3—Geel-Wit 1, te 13 uur, A'dam. Geel-Wit 3—Concordia 2, te 2 uur, Sportp. T. Y. B. B. 6—Geel-Wit 4 te 12.45 uur, Rijksstraatweg. Geel-Wit 5—T. Y. B. B. 8, te 2 uur, Sportp. Geel-Wit 1, dat oogenschijnlyk gunstig geloot heeft voor de 3e ronde van den D. H. V. B.-beker, gaat naai Amsterdam. We zullen maar hopen, dat zij zich in de Am- sterdamsche klei niet vergissen. Het terrein is gelegen vanaf Centraalstation met lijn 9 of 11 tot het eindpunt. Daarna Middenweg. Geel-Wit 3 zal zich trachten te herstellen door Concordia 2 te slaan. Erg gemakkelijk zal dit wel niet gaan. Als er Zondag gewonnen wordt is het Kampioenschap niet zoo denkbeeldig meer. de bovenste plaatsen opgewerkt. De oudste Junioren hebben zich door 3 achtereenvlgende verwinningen tot één van T. Y. B. B. 8 zal een zwaren dobber hebben aan G. W. 5, zoodat de punten zeer waar schijnlijk op het Sportpark blijven. Secr. Secr. Jan Steenstraat 44. Programma 8 December. Vitesse I—R. K. V. Z. I, 12 uur. B. s. M. II—R. K. V. Z. n, 2 uur. Voor morgen komen er twee elftallen van uit, beide spelen een uitwedstrijd. Ons eerste gaat het eens probeeren in Castricum tegen Vitesse I. Na het resultaat van verleden week tegen Geel Wit, ook al werd er verloren, begint bij mij de hoop weer te herleven. Als er Zondag a.s. zoo goed ge speeld wordt als verleden week, dan worden ék voornemens omgezet in daden. Op ver zoek van meerdere leden wordt er voortaan vroeg gespeeld. Zoo ook nu. Het vertrek is bepaald om half 11 van het Kennemerplein. Vooruit nu Zwaluwen, op tijd vertrekken. Het tweede gaat op bezoek bij het welbe kende B. S. M. n. Ook hier moeten de eerste puntjes nog in de wacht gesleept wor den. De tijd van verrassingen (St. Nicoïaas) is nu voorbij en jullie kunnen winnen, als een ieder maar doet wat van hem verlangd wordt. Een overwinning of gelijk spel houdt er den moed er een beetje in. Onze junioren hebben Zondag evenals het elftal B een vrijen Zondag, deze kan nuttig besteed worden, door een onderling partij tje, wie komt er? De groote dag nadert, de dag van ons tweede lustrum. De meeste prijzen zijn reeds kinnen en toch nog niet voldoende. Je moet maar durf hebben om het te schrijven. Maar ja, als je het niet zegt, weten de menschen het ook niet dat R. K. V. Z. nog steeds een beker noodig heeft. Maar de verwachtingen stijgen en blijven stijgen, totdat Op Woensdag 18 December beginnen de feestelijkheden, alleen voor leden en oud- leden in de St.. Jcsephgezellen, Jansstraat 59. Waar ook hedenavond contributie betalen is van 89 uur. Hedenmiddag trainen, dat gaat ook steeds goed onder bekwame leiding van den heer Oldenburg. Allen esn prettigen Zondag. TOON. Secr. J. Krouwels, Langendijkstraat 33, Tel. 13407 Programma 8 Dec.: D.O.S. IAlliance I, 2 uur, Roelofarends- veen. Santpoort IIIAlliance II, 2 uur, Lyceum. D.S.S. III—Allance Hl, 12.30 uur, Sport park. Alliance IV—Concordia III, 12.30 uur, Ly ceum. V.V.F. IIAlliance V, 2 uur, Haarl. (N.) Onze Gez. VAlliance VI, 3 uur, idem. Een volledig programma! 66 Lyceïsten gaan morgen de groen-zwarte kleuren hoog houden! Play up, Alliance. De eerste elf gaan naar 't Zuiden om re vanche te nemen tegen D. O. S. De eerste wedstrijd van 't seizoen, werd van D. O. S. met 43 verloren, zoodat er nog een ap peltje te schillen is in Roelofardensveen. 't Tweede ontvangt Santpoort, welke ploeg 1 week geleden Lisse de eerste nederlaag toe bracht. Opgepast dus, jongens. 't Derde gaat weer naar 't Sportpark en zal 't sterke D. S. S. wel een puntje moeten laten. Voor 't vierde is reeds de return-wedstrijd tegen Concordia vastgesteld. Conc. zal wel weer aan 't langste eind trekken. Verkoop je huid echter zoo duur mogelijk! 't Vijfde zal morgen, na een nederlaag en een draw, beide punten in de wacht sleepen, nu Frits weer van de partij is. De „Davidjes" binden de strijd aan tegen de „Goliatten" van hun afdeeling. 't Is voor de lyceïsten te hopen, dat het spel omgekeerd evenredig is met de lengte, want anders ziet 't er zwart uit. Allen je best gedaan om 't maximum aantal punten (12) te beha len! J' Kr. Secretariaat: Patrtmonïumweg 27, Hillegom ZONDAG 8 DECEMBER Concordia IA. D. O. I, 2 uur Geel Wit IIConcordia H, 2 uur Alliance IIConcordia HI, 12 uur Contributie betalen bekende plaats en tijd, speciaal voor hen, die hun bondsgeld nog niet voldeden, daar de volgende week uitsluiting der wedstrijden volgt. Volgende week ledenvergadering, convo caties volgen. Nog niet geheel van den schrik bekomen, opgelooper. bij Vitesse, komt er reeds weer een Noorderling op net Concordia-kamp af.. Beteekent dit de zooveelste nederlaag, blauwhemden? Ik vrees van ja, indien er ten minste door de voorhoede niet een wei nig doortastender gespeeld wordt. Komaan, jongens, begrijpt elkander eens goed,met vereende krachten kan het beslist. De ca paciteiten zijn er. Onze reserves trekken naar den Molen- werf, om Geel Wit eenige punten afhandig te maken. Ja, ja, tweede, daar moet het heen, anders zullen jullie gauw van je hooge standplaats ai moeten komen. Maar weest voorzichtig, hellicht herinnert G. W. zich de nederlaag te H. nog, dus ook al flink aangepakt. Ook ons derde gaat van huis. Ze zijn nog ongeslagen, onze jongste trotsch. Maar nu, jongens, nu zul je moeten toonen aanspraak te willen maken op een hooge plaats in je standje. Alle spelers gelieven er rekening mee te houden, dat laatste berichten over terrein- afkeuring en dergelijke te verkrijgen zijn aan de Remise. SECRETARIS PROGRAMMA 8 DECEMBER Ziezoo, geestelijk en (door de rust) ook lichamelijk gesterkt, gaan we morgen weer beginnen aan het volgende programma: Santpoort IAlw. Forward, 2 uur Amsteldijk IISantpoort H, 2 uur Alliance II—Santpoort Hl, 2 uur. Santpoort V—T. Y. B. B. Jun., 12.30 uur. Eindelijk, ja, eindelijk, ons eerste eens thuis, dat kan wat worden, kwartjesbaas! Wat is er al naar gehunkerd, om ons le eens thuis te zien spelen, door onze sup porters; welnu, ze kunnen morgen terecht, hoor! Ik heb er niets geen zwaar hoofd in. Het tweede vertrekt om 12.31 per trein uit Haarlem, naar de Kruislaan in Water graafsmeer. Tweede, blijft den ingeslagen weg der victorie volgen! Het 3e gaat per fiets, om 1 uur bij Böhm, naar Overveen, om Alliance II te overwin nen? Zou 't gaan, heeren? Ons 4e krijgt bezoek van T.Y3.B. jun (ik ben den tel kwijt). Hiervan durf ik niets te zeggen: enfin, Frans doet weer mee, mis schien help* dat. Het was anders tegen H. B C. eeu leeifjke streep door mijn reke ning, jullie zult dit toch wel vergoeden? Heeren, allen present en vooral op tijd, ook vooral onze kaartjesbaas. Veel succes en pleizderige middag. SECRETARIS Secr.: C. Strik Het programma voor as. Zondag is als volgt: D.H.L. ILisse I, F. van Veen. Onze Gezellen IILisse II. Teylingen IILisse III, 12 uur. t Lisse IV—A. S. C. I. Het is ons eerste elftal niet gelukt het LL Zondag tot een overwinning te brengen te gen G. D. A., en laatstgenoemde heeft dezen zeer spannenden wedstrijd met 10 gewon, nen. Gelijk spel had de verhouding beter weergegeven, doch dit neemt niet weg, Lisse heeft een zeer goeden wedstrijd gespeeld, en als er morgen weer zoo gespeeld wordt, en met dezelfde opstelling als verleden week, dan kan succes niet uitblijven. Dus vooruit Lisse, met denzelfden moed naar Delft, als verleden week naar Loosdui nen. Laat zfen, dat ge nog wel kunt voet ballen, en zet van het begin tot het einde van den wedstrijd het beste beentje voor, dan is de overwinning ons. Lisse 2 en 3 kunnen ook beiden wel win nen, als jullie je best maar doen. Gij weet, de kansen zijn voor beiden nog niet verke ken, dus moed gevat en aan het werk. Zal het vierde ons verrassen met een over winning? Ik zou het niet denken. Vol ver wachting klopt ons hart Het eerste elftal zal er als volgt uitzien: G. Sprokkelenburg, A. Buschman, Th. Kortekaas, Jac. v. d. Zwet, Jac. de Jeu, Jer. Langelaan, J. Beijk, M. v. d. Vlugt, W. Buschman, H. v. d. Zon, C. van Maris. OVERZICHT Niettegenstaande het minder gunstige weder, kon toch het programma worden af gewerkt. De voornaamste wedstrijd in afdeeling A tusschen D. I. O. en Haarlem 3 werd door laatstgenoemde na een spannenden strijd gewonnen. Hierdoor is D. I. O. voorloopig uit den strijd om 't kampioenschap geraakt, terwijl Haarlem 3 dus volledig zijn kansen handhaafde. Spaarnevogels ontving R.C.H. 4 en verloor op 't kantje af, Met 10 n.l. wisten de R. C. H.-veteranen de beide pun ten voor zich te behouden. E. D. O. 3 won voor do derde achtereenvolgende maal; bo vendien namen de roodzwarten nu geen halve maatregelen. Met niet minder dan 72 werden de Damiaten op eigen terrein geklopt. Haarlem 3A herstelde zich eenigs- zins van de laatste nederlagen Met een verdiende 53-overwinning op I. V. O. werd de maand December door de Haar lem-veteranen ingezet. In afdeeling B was de voornaamste stnjd op Beverwijk, alwaar Kennemers 2 bezoek ontving van Schoten 2. Dat het er gespan nen heeft is aan den uitslag duidelijk te zien. Met 2—1 bleef Schoten in de meerder heid; dezelfr 3 uitslag dus als voor eemge weken aan d:n Vergierdeweg. Kennemers 2 protestee Je, maar zal daar hoogstwaar schijnlijk geen baat bij vinden. Voorloopig staat Schoten 2 ongenaakbaar bovenaan. E: D. O. 4 kan den goeden weg nog steeds niet vinden. Nu moesten de jonge E.D.O.'ers het wederom afleggen aan den Middenweg, alwaar R. C. H 3 met 50 won. Zooals te verwachten was, had Ripperda geen moeite met Haarlem 4. De cijfers 7—2 hebben geen commentaar noodig Ook Stormvogels 3 deed mijn prognose geen oneer aan en won met 20 van Bloemendaal 2. In verband met den Jubileumwedstrijd HollandBelgië heeft de competitieleider het verstandige besluit ge nomen voor as. Zondag geen programma vast te stellen, zoodat de H. V. B. eerst op 15 December zijn competitie voortzet. D" Het programma voor a.s. Zondag luidt al dus: le klasse: H.D.M.—M.H.C. 2e klasse: Bloemendaal nVictoria I H.O.C. II—M.H.C. II 3e klasse: Bloemendaal III—HH.S. Voor de eerste klasse heeft dus Bloemen daal een vrijen dag, en M.H.C. een lastigen uitwedstrijd tegen H.D.M. De Musschen heb ben er weinig verstandig aan gedaan met de wedstrijden tegen gelijkwaardige clubs te verliezen, althans uit 6 gespeelde wedstrij den slechts 3 punten te behalen. Het zwaar ste gedeelte van het competitie-programma moet voor de Vogels nog volgen; zoo Zon dag tegen H.D.M. Wij durven dan ook kwa lijk een overwinning te voorspellen voor de Haarlemmers. In de tweede klasse heeft Bloemendaal the big match tegen het ongeslagen Victo ria. Wij gelooven niet, dat de Rotterdammers zich in hun opmarsch naar de le klasse zul len laten stuiten, zelfs niet door Bloemen daal. Het reserve-elftal der Musschen gaat naar H.O.C. II en behoort daar te winnen. Als de Musschen niet al te wispelturig zijn, gebeurt dat ook wel. Ten slotte in de derde klasse de derby Bloemendaal HJ3.S., waarbij de oranje hemden wel aan het kortste eind zullen trekken. OVERZICHT Het programma voor de volgende week bevat een zeer belangrijken wedstrijd, welke voor de bezetting van de eerste plaats wel van beslissenden invloed zal zijn. Maandagavond a.s. zal namelijk te Am sterdam de ontmoeting plaats vinden tus schen de leiders, de Damvereeniging „Ge zellig Samenzijn" en de „Haarlemsche Dam club." „Gezellig Samenzijn" heeft tot nu toe alle wedstrijden gewonnen, de „Haarlemsche Damclub" daarentegen boekte in de afge- loopen week een zeer onverwachte neder laag tegen Damclub „Zaandam" nadat zij alle vorige wedstrijden glansrijk gewonnen had. De Haarlemmers moeten dus Maandag avond a.s. van „G. S." winnen, willen zij nog kans maken op het kampioenschap. Ongetwijfeld heeft „G. S." de beste kan sen, immers zelfs bij een gelijk spel is zij reeds definitief kampioen, doch juist in dit soort wedstrijden zijn de Haarlemmers in hun element en 't zou niet dén eersten keer zijn dat „G. S." tegen de „Haarlemsche Damclub" struikelde. Wij verwachten dan ook een uiterst vin nige n strijd. Woensdagavond a.s. ontvangt het „Utrechtsch Damgenootscfcap" de Amster- damsehe Damvereeniging „Van Embden", waarin wij de Amsterdammers de beste kansen geven. De „Haarlemsche Damclub" II trekt Woensdagavond naar Amsterdam om haar laatsten wedstrijd te spelen tegen „D. O. S." Een overwinning voor „D. O. S." ligt 't meest in de lijn der verwachtingen, zoodat de „Haarl. Damclub"-reserves in dit geval definitief de onderste plaats zullen gaan zetten en dus degradatie-wedstrijden zullen moeten spelen tegen den kampioen der 2de klasse. Wanneer deze feestklanken via de geïmi teerde schrijfmachines tot regels zijn gego ten, direct daarop bij duizenden uit de mach tige rotatie-persen worden geslingerd, en u reeds kort daarop den bons van uw huis vriend hoort in uw brievenbus, dan Verkeeren tallooze feestgangers in stolligen nood. Kent u iets vreeselijkers, aanvallige lettterslilikers, dan de „evening-dress" voor heeren? Wan neer elk feestganger juist geteld tien zuch ten slaakt alvorens 't smetteloos witte, al een keurig schaafplankje gestreken „smo king-hemd" off een zijn mannelijke body is gesmeed, kunnen wij den 7en De cember gerust den dag der verzuch tingen noemen. Als men het drama van de perlemoeren-knoopjes, de das, die niet recht wil zitten en doet denken, of men huiswaarts keert. Doch al die rampspoeden getroost men zich, immers de Bond viert feest. Heusch, ze zijn nog niet het ergste. 47 Reeën werden toch ook gestroopt. Vanwege het feest. En 75 koeien geslacht. 250 Poulardes naar de andere wereld ge holpen. En 250 canards geschoten. En 300 hazen gestrikt. Alles om het groote feest luister bij te zetten en 450 grage magen te vullen. Het grootsche R.A.I.-ge.bouw, beroemde show van two-seaters, Limousines en andere snufjes uit de snelheidswereld, zal baden in een zee van sprookjeclicht; de entourage zal de eet- wolven zich in de Rivière doen wanen. Er zullen grooto fannen aanzitten, hoogwar- dhligedsbekloeders, ambtelijke en politieke autoriteiten, kortom een illuster gezelschap. Even dacht ik toen aan Louis David's jongste geestesproduct: Wie betaalt Maar thans is 't niet alleen de kleine man, doch ons minzaam tceschouwerspu- bliek, zij 't ook zonder confectie-pakkie en Bataijschoenen an! Er is nog meer gegeten. Wist u natuurlijk niet. Gloednieuw, een vereeniging van N. V. B.-reünisten. Deze vereeniging zag pas he levenslicht. Hoewel de persmuskieten over het algemeen gewiekst zijn, overal hun voel horens uitsteken en 't soms nog eerder we ten, dan de menschen zelf, moeten wij u helaas nog in liet duister laten over den pipa dezer Vereeniging. Doch dat zij be staat, is een feit. Vrijdagavond vond de eer ste samenkomst plaats in het American Tijd. Secr. Führhopstraat 8. Door den R.K. Turnkring Haarlem werd ons medegedeeld, dat de voor-tumles. en zoo wel voor dames als voor heeren niet a.s. Zon dag 8 dezer doch Zondag 15 Dec. zullen ge geven worden. Wij vertrouwen, dat de l&4en hiermede rekening zullen willen houden. P. DONDERS, tijd. seer. De jaarlijksche roeiwedstrijd tusschen de Universiteitsploegen van Cambridge en Ox ford zal in 1930 op 12 April worden gehou den. bij gunstig getij vermoedelijk in den middag. Deze datum valt ongeveer een maand la ter dan gewoonlijk het geval is. Hotel te Amsterdam, ook al bij een etentje, Weer gaven hoogwaardigheidsbekleeders ac- te-de-pré-ence; er waren commissie-leden, sub-commissieleden, sub-sub-commissieleden; er waren scheidsrechters en semi-scheids- gchters, er waren Maar wie waren er niet? De voetballers, wij zouden haast harlekij nen geschreven hebben, de kerels, die de grimassen maken, het publiek trekken en zorgen voor een gevulde kas. Maar er wordt nog meer gegeten. U dacht zeker, dat wij al klaar waren. Zon dagavond gaan wij voor de variatie dineeren. American heeft weer de klandizie en trof bereids zijn disposities, om de hongerigen te spijzigen en de dorstigen te laven. Met geld en goede woorden doe je tegen woordig een heeleboel, weshalve Ik een bor- denwaschster in den arm heb genomen figuurlijk! en haar net zoo lang heb be vrijd, tot ik u het menu kan opdissehen. Luister slechts. Potage de poules a la Kips. Bouillon, de Boeljon, Petite pates a la Hirschman. Filet de boeuf au naturel. Jambon roti. Pouding de Bureaucratius. Sauce madère. Faisant d'arbitres roti. Poulet de la Hollande. Compote de Spaan et de Haan complets. Salade de Timmermans. Gelée' du vin du Nieuwe Gracht. Glace - Fruits - Dessert. Mahlzeit! Nederland- chs elftalsuelers, uit verkorenen onzer tienduizenden Hollandsche voetballers. Feestklanken. Staakt uw hoongelach, bltere spoters, had den die 2500 voetballers niet hun jubileum- wedstrijden v rdeeld in 56 afd. Kre gen zij niet twee Zondagen volkomen vrijaf om hun feestwedstrijden te spelen en te trekken van Noord naar Zuid, en Oost en West. Wierpen zij zich niet met feestelijke geestdrift in de arena's en herdachten den jarigen Bond, welke hun dat genot schonk. Laat ons hen op eerbiedige wijze herden ken, hen eeren en steunen, die den maax- schalkstaf voeren. Zij vcrdicnnen 't, verdienen 't volkomen. Ik hef mijn glas op him aller welzijn. Prosit! „Lang". TENTOONSTELLING SNELVLIEGER Zaterdag en Zondag, 7 en 8 December, houdt bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche show. Dit jaar schijnt zij bijzon der aantrekkelijk te zijn, daar er 150 duiven zijn ingeschreven, die zullen mededingen naar de vele eereprijzen, die zijn uitge loofd. Ook is aan de tentoonstelling verbonden een verkoopklasse, die vele schoone exem plaren zal bevatten. Een bezoek aan deze show zal ten volle bevredigen. JUBILEUM-TENTOONSTELLING HAARLEMSCHE POSTDUIVENBOND Ingezonden werden 427 duiven in 73 klassen. De schoonste vögel der tentoonstelling was van den heer P. Lindeman, op een na de schoonste P.Lindeman, op twee ria de schoonste P. J. van Daalen, schoonste oude duif, L. Gimbière, schoonste jonge duif, P. J. van Daalen, schoonste jonge doffer, P. J. van Daalt 1. Vervolgens werden nog behaald: P. Linde- mf n 12 eerste, 3 tweede prijzen; P. J. van vau Daalen 12 eerste, 8 tweede, 1 derde prijs; G. H. Stouten, 11 eerste, 12 twedee, 6 derda prijzen; P. H. Boeree, 8 eerste, 4 tweede; L. Gimbière 3 eerste, 4 tweede, 4 derde; P. v. d Pol, 3 eerste, 2 tweede; P. Kroon, 2 eerste, 2 tweede; Th. v. d. Reep, 2 eerste, 1 tweede, 1 derde; A. J. Timmermans, 1 eerste; Joh. v. d. Pol, 3 tweede, 1 derde; J. J. Vrugt, 1 eerste, 1 tweede; J. J. Petri, 1 eerste, 1 derde; A. P. v. d. Linden, l tweede; H. Stappers, I derde; C. J. v. Tongeren, 2 tweede, 2 derde; A. Statie, 1 tweede; L. v. Bragt, 1 derde; N. Leuven, 1 eerste, 1 tweede; H. Fikkert, 1 eerste, 1 tweede, 2 derde; H. J. Haver, 1 eerste; W. Petri, 1 eerste, 2 tweede; G. J. Peschar, 1 eerste, 2 tweede, 1 derde; J. O. N. Leurs, 1 eerste, 1 derde; G. Koster, 1 tweede; K. Paap, 1 eerste, 1 tweede; W. Jansen, 1 derde; W. Bakker, 1 derde; P. Honing, 1 tweede; J. Th Bakker, 1 eerste, 1 derde; M. Mes, 1 tweede; J. Broekhof, 1 tweede; H. Venbroek, 1 eerste; Ph. Cornet, 1 derde; G. Voorting, 1 tweede, 1 derde; C. Hoogendoom, 1 eerste; H. Keerwolf, 1 tweede; H. Th. de Droog, 1 eerste; J. J. v. d. Meijden, 1 tweede; H. J. Handgraaf, 1 eerste; P. Stokman, 2 eerste; S. Heitlager, 1 derde; N. Verdonk- schot, 1 tweede; P. C. de Wilde, 1 derde. „Ons Genoegene (Zaandam) wint voor de afd. A. Het is det huisclub Vrijdagavond in ,.Cen- traal-Bar" niet mogen gelukken het sterke drietal van „Ons Genoegen" uit Zaandam te kloppen, zoodat de eerste nederlaag een feit is geworden. Boerwinkel (Vriendenkr.) nam oorspronke lijk tegen G. Lammes (Ons Genoegen) een kleine voorsprong door 28 en 19 car. te sco ren, doch kort hierop liet de Zaandammer series van 21, 27, 17, 11 en 11 noteeren. Daar Boerwinkel er eveneens goed in was hij maakte o.m. nog een uitstekende 30 ont spon zich een spannenden strijd. Ten slotte won de gast met 200 tegen 163 car. Verharen (Vriendenkring) is in zijn wed strijden niet fortuinlijk een treft telkens zijn tegenstanders in topvorm. Zoo ook gisteren avond C. M. Lammes (Ons Genoegen) was ongenaakbaar, scoorde o.m. 10, 301, 12, 11 en 11 car. en maakte de 125 vol in slechts 21 beurten. Verharen bracht het voor de gast- heeren nog tot 63. De meeste spanning zat in de party Dil (Ons Genoegen) tegen Copini Sr. (Vrienden kring) .Ook hier nam de bezoeker het initia tief en speelde vooral in den aanvang uit stekend. Na een inzinking in de helft der match kwam Copini er echter steeds beter in en wist bij de 40ste beurt den stand zelfs 121 gelijk te maken. Dil benutte daarna echter zyn kans en won dus met 4 punten verschil. Hieronder het volledige resultaat: Ons Genoegen Vriendenkring 1. G. LammesH. Boerwinkel 200163 2. C. M. LammesA. Verhaeren 12563 3. P. DilCopini Sr. 125121 Totaal 1 450—347 Door deze fraaie overwinning maken de Zaandammers een goede kans op een der prijzen in de afd. A.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 13