DE NIEUWE DEKEN VAN LEIDEN Telegrafisch Weerbericht Nog meer storm verwacht Auto te Haarlem te water geraakt dit nummer bestaat uit drie bladen MAANDAG 9 DECEMBER 1929 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAR ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER ER TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Voornaamste Nieuws Pastoor A. H. M. J. Homulle benoemd DE VERKIEZING VAN EEN DEKEN VAN DE HAARLEMSCHE BALIE De inzittenden gered BUREAUXNASSAULAAN 49 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17330 BOVEN DE WET? TELEURSTELLEND De wassende Waal DE POSTVLUCHTEN OP INDIË J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem EEN GESCHENK VOOR H.M. DE KONINGIN-MOEDER P. J. VAN KESSEL Telefoon Na 13866 (drie lijnen) Postrekening Na 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappenper week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIËN 35 ct. p. regel VRA^G- EN AANBOD-ADVERTEN TIES;. 1—4 regels 60 ct p. plaatsing elke regel meer 15 ct. bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. Alleabonné'sopditbladzijningevolgedeverzekeringsvoorwaardeni tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen mm Levenslangegeheeleongeschiktheid tot werken door bij een ongeval met iArn bij verlies van een hand, XI O C ^bij verlies van een XCfj bij n breuk van |AJJ OUUU* verlies van beide armen, beide heenen of beide oogen: /wU» doodelijk en afloop; I2wUa"*een voet of een oog: duim of wijsvinger: been of arm; bij verlies v. een anderen vinger. DE EERSTE ITALIAANSCHEKONING IN HET VATICAAN Onder den alarmeerenden titel; Boven de wet Een R. K. priester erkent een authentieke akte vervalscht te heb ben Botsing tusschen burgerlijk en kerkelijk huwelijk bevatte het „Handelsblad" dezer dagen een verhaal, dat, naar het heette, „van rechtskundige zijde" aan de redactie was toegezonden. „Een gescheiden man," zoo luidde het verhaal, „stond in het bevolkingsregister van Den Haag ingeschreven als ongehuwd en ge komen van Maastricht, waar hij hoogst waarschijnlijk nooit gewoond had. Zijn ge- Wezen echtgenoote verzocht, na zich tot den officier van justitie te Maastricht gewend te hebben, den minister van Justitie onderzoek en vervolging te gelasten. Wat zal de minis ter doen? werd gevraagd. De minister heeft via den procureur-gene raal van het gerechtshof te Den Bosch den officier van justitie in Limburgs hoofdstad Verzocht een onderzoek in te stellen. Nu de politie het voorbereidend onderzoek althans voorloopig gesloten heeft, is komen vast te staan, dat een R. K. priester, indertijd te Maastricht woonachtig, bekend heeft die ver- valsching gepleegd te hebben. Als motief gaf hy op, dat het burgerlijk huwelijk van den R. K. gescheiden man volgens de leer van zijn kerkgenootschap niet geldig was geweest. Zijns inziens had er dus geen huwelijk be staan en zijn cliënt (of biechteling?) stond derhalve ten onrechte als gescheiden in het bevolkingsregister ingeschreven. De man was van R. K. standpunt nog ongehuwd. Deze priester erkende geen huwelijk dat, zooals in dit geval, was aangegaan tusschen een room- schen vrijgezel en een gescheiden vrouw en nimmer door den pastoor kon ingezegend worden." Dat zag er op het eerste oog tamelijk gevaarlijk uit, en wij zouden er ge steld, dat de feiten juist gebleken waren - geen oogenblik aan gedacht hebben, 'de handelwijze van den hier bedoelden priester goed te praten. Wij, katholieken, verheffen ons niet hoven de wet; wij stellen ons speciaal Roomsch recht niet boven de vaderland- sche wet en nog minder beschouwen wij een vervalsching van een authentieke burgerlijke akte als de gewoonste zaak ter wereld, zooals het „Handelsblad" van dezen priester getuigt. Wij meenden in alle bescheidenheid, dat juist de Katholieken zich in den loop der eeuwen als handhavers van het (door God gestelde) gezag hadden doen kennen en dat dus ook speciaal bij hen eerbied voor de wet kon zijn waargeno men. Het is waar, dat wij het burgerlijk huwelijk niet als echt huwelijk erkennen (ons eigenlijk huwelijk wordt voor den priester, wordt voor God gesloten, maar dat neemt niet weg, dat wij tevens den burgerplicht erkennen, het huwelijk voor den ambtenaar van den burgerlijken stand te doen sluiten, juist omdat de wet het voorschrijft. Had de bovenbedoelde priester dus op zettelijk een authentieke akte vervalscht en een burgerlijk-gehuwde in een offi cieel stuk opzettelijk als niet-gehuwd gesignaleerd, omdat hij het bestaan van ieder huwelijk nu het alleen maar op 't stadhuis gesloten was ontkende, dan ware zijn handelwijze te laken ge weest, en niets zou ons belet hebben, ook hier eerlijk de waarheid te erkennen. „De Maasbode" is echter in de gele genheid geweest, het geval te onderzoe ken. En wat blijkt? „Deze „vervalschte authentieke akte" is niet anders geweest dan een valschelijk opge maakt verhuisbiljet. Niet minder, maar ook niet meer. De zaak zit zoo. Een R. K. priester, een pater, heeft zijn broer uit het buitenland werkelijk aangege ven als „ongehuwd". En de man was ook werkelijk ongehuwd. Hij was nJ. kerkelijk nooit gehuwd geweest en wettelijk „geschei den van echt". Daar zit de fout van onzen pater. Hij heeft niet den juisten term gebruikt. Ofschoon zijn broer werkelijk ongehuwd was had hij zich toch van den vereischten wette- lijken term moeten bedienen „gescheiden van echt". 't Gaat dus om een onjuiste kwalificatie." Dat werpt een heel ander licht op de zaak! En het „Handelsblad" zal, hopen wij, wel zoo eerlijk willen zijn, het geval ook voor zijn lezers tot de juiste proporties terug te brengen. Men zij in den vervolge een beetje voorzichtiger, wanneer men er op uit gaat om zooals b.v- ook ln het geval van den Bosschen rechter uit per soonlijke uitlatingen of.... vergissingen bewijzen te distilleeren voor de stelling, dat de Katholieken zich plaatsen boven k de wetten des lands. Als alle burgers van Nederland zich éven gewetensvol als de Katholieken (de échte Katholieken, wel te verstaan!) afvroegen, op welke wijze de landswet ten geëerbiedigd en nageleefd moeten worden, dan zou het met de erkenning van gezag en recht in ons land heel wat beter gesteld zijn. De Waai is de laatste 4 dagen te Nijme gen achtereenvolgens met 20, 24, 47 en 44 C-M gewassen. Gisterochtend wees de peil schaal voor het eerst sinds ruim een jaar weer een stand aan (9.03 pl. N.A.P.) boven den middelbaren (8.66). Van den Boven Rijn werd gisteren weer val gemeld 14 c.M. In de avondvergadering van de Twee de Kamer op Dinsdag is aan de orde ge steld de behandeling van een wijziging in de Lageronderwijswet, waarbij de beper kende bepaling tot stichting van bijzon dere lagere scholen weder voor een jaar wordt verlengd. In 1923 als tijdelijke be zuinigingsmaatregel in de wet gebracht voor den tijd van vijf jaar, Is het nu de derde maal, dat deze weder voor den tijd van een jaar verlengd wordt, thans tot 1 Januari 1931. De oorzaak hiervan is het nog maar steeds niet verschijnen van het rapport van de Staatscommissie Rutgers in zake Een geschenk uit Ned. Indië voor H. M. da Koningin-Moeder. Zware brand te Middelburg, 10 perceele* verwoest. De hevige storm van de laatste dagen. Wat de storm aanrichtte in het Buiten» land. De proclamatie van Hugenberg In verband met de scheuring in de D. Nationale Party. De nieuwe verkeerswet in Engeland ia tweede lezing aangenomen. Het Poolsche kabinet afgetreden. De Oostenrijksche nationale raad heeft t wetsontwerp inzake de grondwetsherziening aangenomen. De nieuwe regeering in Tsjecho-Slowakije. Een botsing op Haïti tusschen een Ame. rikaansche marine-patrouille en een volks menigte. De nationale regeering in China in een hachelijke positie. Tsjang Kai Sjek afgetre den. Hoogste stand 769.8 m.M. te Toulouse. Laagste bar. stand 729 m.M. te Thorshavn. Verwachting: Krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige, Zuidelijke, later Zuid-Weste lijke tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regen-, mogelijk hagelbuien. Aanvankelijk iets zachter, later iets kouder. Door den Stormwaarschuwingsdienst is ge seind van De Bildt hedenmorgen om 8 uur 15 aan alle posten: Weest op Uw hoede! het lager onderwijs. Minister Waszink is gedurende al de jaren, dat hij aan het. hoofd stond van het departement, be lemmerd in zijn optreden, omdat hij maar steeds moest wachten op dat rap port en thans dreigt het weder denzelf den weg op te gaan. De" vorige minister had het plan om de tijdelijke regeling betrekking hebbende op het stichten van bijzondere scholen door een definitieve te vervangen. Op 2 Februari van dit jaar schreef de Staatscommissie hem, dat het haar voor kwam, dat een zoo belangrijk gedeelte van de Lager-Onderwijswet bezwaarlijk partieel zal kunnen worden herzien, te minder, waar bij herziening van de hier- bedoelde wetsartikelen tevens andere vraagstukken aan de orde komen, welke alleen bezien kunnen worden binnen het kader van het geheel der voorstellen, welke de commissie nog in den loop van dit kalenderjaar aan Hare Majesteit de Koningin verwacht te zullen aanbieden. Thans is het December en er bestaat niet het minste uitzicht dat het rapport ten spijt van de toezegging dit jaar nog komen zal. In de troonrede werd het geheele on derwijsbeleid afhankelijk gesteld van dit rapport en als het niet heel spoedig komt, dan bevindt minister Terpstra zich in dezelfde onaangename positie als zijn voorganger. Dit wetsontwerp is daarvan het eerste bewijs. Staatscommissies zijn heele mooie in stellingen, maar als ze het geheele regee- ringsbeleid op een bepaald punt gaan beheerschen, door het tot werkeloosheid te doemen, dan zijn ze zeer gevaarlijk. Geen wonder dus dat men daarover thans ten zeerste is teleurgesteld en dat de Kamer daarvan bij de behandeling van een wetsontwerp, dat voor de derde maal als gevolg van dit langzame werk moet worden verlengd, wel blijk zal ge ven. Door den heer Tilanus is tenminste reeds een amendement ingediend om de voor het bijzonder onderwijs onbillijke beperkende bepaling op te heffen en de wet te herstellen in den oorspronkelijken vorm van voor 1923, wat niets anders zeggen wil, dan dat men niet langer op het rapport van de Staatscommissie wenscht te wachten. Het vierde retourvliegtuig Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het vierde retourvliegtuig, de P.H.A.E.Z. gis teren te 6.10 uur uit Akyab is vertrokken en te 9.30 uur in Calcutta is aangekomen. Het vertrok te 10 46 uur uit Calcutta en kwam te 15.35 uur te Allahabad aan. Het zevende postvliegtuig Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het zevende postvliegtuig, de P.H.A.E.N. te 8.40 uur uit AUabahad is vertrokken, te 10.55 te Calcutta is aangekomen, om 12.10 van daar vertrokken is en te 15.12 uur te Akyab aangekomen. De beide vliegtuigen zijn elkaar dus dicht bij Calcutta gepasseerd. Het 7e vliegtuig te Medan Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het 7e postvliegtuig, de P.H.A.E.N., om 6 uur uit Bangkok is vertrokken en te 12.45 uur in Medan is aangekomen. Na afloop van de audiëntie bij den Paus begaf het koningspaar zich naar de St. Pieterskerk, om aan het graf van den H. Apostel Petrus God te bedanken voor de verzoening met den Paus. Deze foto laat ons .de feestelijkheid in de St. Pieterskerk zien. Naar wij vernemen, is tot Deken en Pastoor te Leiden benoemd de Zeereerw. Heer A. H. M. J. Homulle, thans Pastoor der St. Josephparochie te Velsen-Noord. Tot Pastoor te Velsen-Noord is benoemd de Weleerw. Heer J. Schoenmaker, Kapelaan der Parochie van de H.H. Elisabeth en Bar bara te Haarlem. Pastoor A. H, M. J. HomuUe Pastoor Homulle is nog niet zoo heel lang te Velsen-Noord; den 18en Augustus was het vijf jaar geleden, dat Z.Eerw. hier benoemd werd. Doch in dien betrekkelijk korten tijd heeft hij met liefde en toewijding voor zijn parochie gewerkt. En die tijd was ook meer dan lang genoeg om hem te Velsen-Noord geacht en bemind te maken, ook Duiten den kring der parochianen. Ook in het godsdienstig leven was Zijn Eerw. de ijverige voorganger, zooals wel biykt uit de viering der kerkelijke feesten en van het Sacramentsfeest, dat steeds met zooveel luister herdacht wordt Wij laten hieronder eenige bijzonderheden en eet. volgen. De Zeereerw. Heer AH. M J. Homulle werd den 14en Maart 1879 te Amsterdam ge boren. Na de studies op het klein-semtnarie Hageveld en het groot-seminarie Warmond volbracht te hebben, werd hij op 15 Augus tus 1903 in de Kathedraal te Haarlem pries ter gewijd door Z. D H. Mgr. H. v. d. We tering, z.g. Aartsbisschop. Den 15den September volgde zijn benoe ming tot Kapelaan te Limrren, waar hij 2 jaar bleef, om dan te worden benoemd tot leeraar aan het Seminarie Hageveld. Niet minder dan 18 jaar lang was Z.Eerw. daar werkzaam, totdat eindelijk in 1923 de stem van de Geestelijke Overheid Z.Eerw. naar het practisehe parochiewerk riep. De manier waarop Z Eerw. met de benoe ming in kennis werd gesteld, was wel een zeer uitzonderlijke. De oenoeming geschied de n.l. bij 'n afscheidsdiner bij gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe se minarie te Heemstede. Z. D. H. Mgr. Calliex z.g deelde tijdens het diner zeer geestig mede. Jat de leeraar, die de minste kamer in het nieuwe gebouw had uitgezocht, deze kamer niet zou krijgen. In stede daarvan werd lier. de eenige pasto rie in het diocees aangewezen, we'ke een villa was! (De pastorie te Velsen-Noord is een voormalige villa). Deze geestigheid had betrekking op den leeraar, den Z.Eerw. H?er Hcmulle en daar mede ontving het toenmalige Wijkeroog den herder, die thans zijn benoeming te Leiden gaat volgen. Waarschijnlijk in Januari Na het overlijden van Jhr. Mr. F. W. van Styrum moet de Haarlemsche Balie een nieu wen deken kiezen. Dit geschiedt in een algemeene vergadering, bij absoluut, zoodat ook geen candidaten wor den gesteld. De algemeene vergadering van de balie wordt in Januari gehouden, zoodat het zeer waarschijnlijk is, dat er geen tusschentijdsche bijeenkomst zal plaats hebben. Het oudste lid van de Haarlemsche Balie is Mr. A. H. J. Merens, thans waarnemend deken. Het verhaal van juffr. Coule Moddermenschen Merkwaar dig schouwspel Sint Nicolaas bracht de vreugde Het ver dronken kalf. Gistermiddag reed, omstreeks half 1, een auto, bestuurd door den heer P. de K., auto handelaar te Rotterdam, op de Heerenvest te Haarlem, in de richting Amsterdam. Op de Amsterdamsche brug slipte de auto en reed tegen de brugleuning op. Hij sloeg over .den kop en kwam ondersteboven ia-het wa ter terecht De gemeente-werkman J. Coule wo nende Oostvest 82 te Haarlem, sprong op een leege zandschuit en wist de drenkelin gen t.w. den bestuurder K., de echtgenoote van K., den koopman K. R. en H. M-, beide ook wonende te Rotterdam, door handrei king op het droge te brengen. De gemeente werkman bracht het viertal onder in zijn woning, alwaar ze van droge kleeren werden voorzien. De echtgenoote van K. had eenige onbe- teekenende snijwonden aan haar rechterhand en rechterbeen gekregen, die in de woning van K. werden verbonden. Met een anderen auto zijn de drenkelingen naar Rotterdam teruggekeerd. De brugleuning werd over een lengte van 8 tot 9 M. vernield, een hulpleuning werd da delijk aangebracht. De auto werd later op den dag door een kraanwagen uit het water gehaald, waardoor het tramverkeer eenige stagnatie ondervond. De auto was zeer ernstig beschadigd. De gebeurtenis, die gistermiddag op de Amsterdamsche brug, of liever in de Oost- vest, plaats vond, heeft honderden men- schen in de schaduw van de aloude poort bijeenverzameld. Als een loopend vuurtje ging het door de stad: een auto met 4 menschen is in de Oostvest gereden en de brug is over een lengte van 9 Meter totaal vernield! Maar nu de nieuwsgierige stadgenooten die rustig thuis bleven, omdat de regen zoo gezellig tegen de ruiten gesmeten werd? Wel, die 'zullen we vergasten op het smeu ige verhaal van juffrouw Coule. Zondagsmiddags zit het echtpaar Coule dikwijls voor de ramen van hun woning aan de Oostvest. Ze kijken dan juist op de Amsterdamsche brug en weten, dat daar, vooral op regenachtige dagen, dozijnen on gelukken gebeuren, bosjes auto's slippen, tippelen het trottoir op, maken de gevaarlijk ste caprioles en „dansen" een enkele maal geheel of gedeeltelijk het water in. En dat alles is aan het asphalt te danken en aan het snelle verkeer. Gistermiddag was het ontzettend druk, voetbal-enthousiasten gingen per wagen naar Amsterdam, om den voetbalwedstrijd Holland-België bij te wonen. Het asphalt glom als een spiegel en de DE EERSTE ITALIAANSCHE KONING IN HET VATICAAN De vrede tusschen den Italiaanschen Staat stonden, is door Mussolini tot stand gebrach den Paus in het Vaticaan een bezoek gebra ons het Italiaansche koningspaar zien, te ven door de Zwitsersche lijfwacht van den en het Vaticaan, die, zooals bekend, sinds tientallen jaren vijandig tegenover elkander t. Als zichtba-r teeken van den nieuwen vrede, heeft het Italiaansche Koningspaar cht, het eerste bezoek van een Italiaanschen souverein in het Vaticaan. Deze foto laat midden van vele Hoogwaardigheidsbekleede rs bij de ontvangst in het Vaticaan, omge Paus. De Opperkamerheer van den Paus biedt de koningin den arm aan. regen kletste neer, spatte op tot dobbertjes. Daar kwam een gloednieuwe Ford aan, be woond door 3 heeren en 1 dame uit Rotter dam. Plotseling slipte de wagen, draaide driemaal rondeen rukwind..,, een hevig gekraak en de auto plonste in 't zilte maar modderige nat. Onmiddellijk holde Coule, een gemeente werkman, naar buiten, om hulp te ver- leenen. Nabij de brug lag een zolderschuit en deze werd door Coulen naar de plaats des onheils geboomd, waar de nieuwe Ford, die met de wielen omhoog lag te zieltogen. In 5 minuten Was het reddingswerk een feit. De chauffeur van den wagen, de heer P. de K., kon zwemmen. Met vereende krach ten werd nu een ruit stukgeslagen, waarna de heer de K. met zijn hoofd boven water kwam. HU riep: „Mijn vrouw moet gered worden" en op hetzelfde oogenblik dook hy onder om spoedig daarna met zyn vrouw, die hy bij haar kleeren meesleepte naar boven te komen. De andere twee inzittenden wer den ook door Coule gered door handreiking. Dit was geen gemakkelijk baantje, want de drenkelingen waren topzwaar door de modder, die tusschen de kleeren gedrongen was. Mevr. de K„ die erg zenuwachtig was en vreeselijk trilde, werd in een deken gewik keld. Nu trok men in optocht naar het huis van Coule. Het zag er zwart van de menschen en er ging een hoera op, toen de modder-pop- pen levend en wel op en wal stonden. Groote strepen modder, die in het huis van Coule werden voortgezet in plassen, ble ven achter als herinnering aan het ongeluk, dat wonder boven wonder goed was afge- loopen. Juffrouw Coule zocht schoon goed by el kaar, met behulp van de familie Booy, die een goed-gevulde linnenkast bezat. De drenkelingen moesten zich geheel ver- schoonen en zich daarna tevreden stellen met kleedingstukken, die nu niet direct pas ten. Er was een héél dikke meneer bij en daarvoor was in den beginne werkeiyk niets passends te vinden. Opmerkelijk was, dat de gouden bril van mevrouw de K., nog rustig op haar neus ge klemd was gebleven. Het was plotseling een heele drukte by Coule, eenige politie-mannen m huis, leden van den Ongelukkendienst, etc. etc. Alleen mevrouw de K. had een diepe snij- wond in haar enkel, die ontstaan was, door het intrappen van een der ruiten. Het gezelschap „nam" de zaak maar zooals zy was en besloot er maar niet langer over te treuren. Een glaasje cognac bracht de ge moederen in rust en na een paar uur werden zelfs Sinterklaasliedjes ter verhooging van de vreugde gezongen. Inmiddels was een andere auto voorgeko men, waarmee de drenkelingen naar Rot terdam werden gebracht. De nieuwe Ford is met eén kraan uit de Vest geheschen en vanmorgen werd hij eens flink onder handen genomen. De heer K. zal vandaag weer naar Haarlem komen, om de kleeren, die in het geheele huls van Coule te drogen zyn gehangen, te ruilen voor de geleende pakjes. Nu nog iets over de gevaariyke plaats, waar het ongeval is gebeurd. Zaterdagmiddag is een auto van Cohen en v. d. Laan ook geslipt op de brug en ook te gen de leuning gebotst, die gistermiddag be zweken is. Twee luxe-auto's zyn gisteren aan den an-' deren kant tegen het trottoir opgebotst, waardoor lekke banden ontstonden. Geregeld gebeuren er ongelukken en het is dan ook de vraag of de asphaltbedekking wel de juiste is op dit gevaariyke punt. Het zou mischien wel aanbeveling verdie nen daar ter plaatse een bord aan te bren gen, dat 's avonds verlicht wordt, en waarop staat: „Automobilisten, past op voor slip pen! Langzaam rijden!" Als er dan nog ongelukken gebeuren, mag de volle verantwoording niet meer op de gemeente rusten. Het beste zou echter een andere bestrating zyn. Op het gebied van bestrating moeten we zoo nu en dan wel eens conservatief zyn. De oude keien zyn misschien minder gerief- ïyk, maar .zy veroorzaken geen ongelukken. Misschien ook kan men er tegels aanbrengen Er moet wat veranderd worden, dat staat vast! (Zie foto op pag. I, 2de blad) OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns'moeten morgén worden opgestoken om: 4 uur 15 min. Woensdag 11 December zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Heer P. J. Van Kessel als Algemeen President van de St. Vincen- tius-Vereeniging werd geïnstalleerd. Naar w(j vernemen zal hiervan geen feest viering worden gemaakt. Toch mogen wjj verwachten, dat het den sympathieken Pre sident dien dag niet aan zeer veel belang stelling zal ontbreken. Van Indische vrouwen Namens Raden Ajode Sangkaningrat, de echtgenoote van den Regent van Bandoeng, is aan H. M. de Koningin-Moeder overhan digd door mevrouw de LeeuwSnoek een geschenk van de Raden Ajoe en t,airyke in- heemsche vrouwen uit verschillende stan den te Bandoeng, bestaande uit een prach tige gedreven zilveren doos van Soenda- neesch maaksel, waarin zich bevinden twee gouden doosje, welke den vorm en de grootte van een mangistan hebben. Barometerstand 9 uur vjn.: 753. Vooruit. 25 jaar Praeses van de St. Vincentius- Vereeniging te Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1