Stadsnieuws Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Heringa Wutiiricii, Haarlem LAATSTE TELEGRAMMEN Stofzuigerhuis MAERTENS .9$ D. HUBERT, Arts EERSTE BLAD MAANDAG 9 DECEMBER 1929 BLADZIJDE 2 Oliestook-inrich tingen Verwarming Centrale Amerikaansche oorlogsschepen en torpedojagers naar de Chineesche wateren De rust op Haïti hersteld DRAlSlflAvANVALKEhBURQ'S- e A •'iLEVERTR^ De Pauselijke Nuntius bij Von Hindenburg De storm woedt met onverminderde kracht voort Optimistische verklaringen van Bondskanselier Schober Aïd. Haarlem van den Ijsbond Holland's Noorderkwartier ONREGELMATIGHEDEN BIJ DEN ALG. NED. STUCADQORSBOND De secretaris-penningmeester geschorst Auto's op de Amsterdamsche brug geslipt Schepen in nood Ook Denemarken geteisterd door den storm Agenda 10 December Een brutale overval van Chineesche zeeroovers Koninklijke Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Het verloop van den opstand Gemeentelijk Orgelconcert R. IC Rond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" Stormongelukjes in onze stad Poging tot inbraak te Bioemendaal I Aanrijding te Overveen Auto in brand De collecte in de Paterskerk R. K. Kring H. O. V. Het faillissement van de N.V. Die Haghe Gemeentezaken Barteljorisstr. 16 - Tel- No. 10756 Apex KSop-Veeg-Stofzuigersf 175.- MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Bloembollencultuur Lach en Vergeet Vervoeropbrengsten N. Z. H, T. M, Vergadering oud-leerlingen der T uinbouwcursussen IJMUIDEN Tuinbouwraad Cursus Handel ea Recht der K. v. K. Haarlemsche Kunstkring Jubileum B. J. Verdonk VELSEN LISSE NOORDWIJK MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam AFWEZIG St. Melaniawerk LONDEN, 9 December. Alle verlofgangers der Amerikaansche marinestations zijn teruggeroepen. Uit Manilla wordt gemeld, dat hedenmor gen 6 Amerikaansche oorlogsschepen en wel torpedojagers van de Philippijnen naar de Chineesche wateren zijn vertrokken. Democratische oppositie tégen het imperialisme der regeering NEW-YORK, 9 December. Op het oogen- blik heerscht op Haïti weer rust. De kruiser „Wright" met 500 mariniers aan boord zal in den loop van vandaag te Jacmel arrivceren, De democratische oppositie te Washington veroordeelt de Amerikaansche interventie in Haïti allerscherpst en noemt haar een daad van louter imperialisme. Het departement Van Marine te Washington deelt mede, dat de Amerikaansche kruiser „Galveston", die to verband met de onlusten op Haïti, waarbij 5 personen gedood en 20 gewond werden, naar Haïti is gezonden, te Jacmel op Haïti is ge arriveerd. een kanonneerboot gebracht, aangezien een sterke strijdmacht der opstandelingen de stad heeft omsingeld. Te Hankau is Generaal Hang Seng met 39 andere generaals naar de zijde der op standelingen overgeloopen en heeft aan alle civiele en militaire ambtenaren een ultima tum gericht, waarin hij hun aanzegt, het ge bied van Wanhoe, dat ongeveer 52 Engel- sche zeemijlen ten Noorden van Nanking ligt, te verlaten binnen drie dagen, aange zien hü den spoorweg PekingHankau met al het rollend materiaal in beslag wil nemen. Te Tsjeng Tsjau, op 90 mijlen afstand van den Sjanghai-Nankingspoorweg gelegen, kwamen de troepen Zaterdag in opstand, plunderden de stad en. trokken daarna naar Itsjang, waar zij hun hoofdkwartier hebben opgeslagen. LEEUWARDEN Hedenmorgen te half twaalf bracht de Pauselijke Nuntius Dr. Eugene Pacelli, Aarts bisschop van ardes, een bezoek aan President Von Hindenburg tot het overhandigen van zijn afscheidsbrieven. Ter gelegenheid van het afscheid van Dr. Paccelli houdt de Ka tholieke Actie te Berlijn morgenavond te ne gen uur in de feestzaal van de taatsoper'a aan de Plaz der Republik een groote recep tie. LONDEN, 9 December. De storm boven Engeland en op de Engelsche kust blijft on verminderd voortwoeden. Door 'n stortzee zijn 2 matrozen van den Britschen torpedojagers „Walpole", die gisteren van Portsmouth naar Chatham vertrok, overboord gespoeld, ter- Wijl een officier zwaar gewond werd. De „Homeric" van de „White Star Line", die gisteren met 24 uur vertraging van New- York te Southampton arriveerde, had een zeei moeilijke reis over den Oceaan ge maakt. De golven hadden het schip op ver schillende plaatsen beschadigd. Enkele pas sagiers en matrozen hadden kwetsuren opge- Toopen. Ten gevolge van den storm zijn zelfs de walvisschen uit hun gebied verdreven en blijkbaar ongewoon ver naar het zuiden af gedreven. Aan de kust van Wales heeft men er aangetroffen en er is zelfs één daar aan gespoeld. De Oostenrijksche Bondskanselier Schober heeft naar aanleiding van het gunstige resul taat van de grondwetherziening vele brieven met gelukwenschen uit binnen- en buiten land ontvangen. In antwoord hierop heeft Schober zich als volgt uitgelaten: Ik geloof en ben ervan overtuigd, dat de ook voor ons land zoo noodzakelijke rust, die het voor den economischen opbouw zoo drin gend noodig heeft, thans gekomen is. De grondwet moet dit doel dienen en voor zoover ik de verhoudingen kan overzien, staan wij aan het begin van een rustige en wreedzame ontwikkeling. De regeering zal thans de ge- I heele politiek in dienst van het bedrijfsleven stellen. Ik zal waarschijnlijk op 5 Januari naar Den Haag vertrekken, waar verschillende kwesties aan de orde zullen komen, van welker oplossing onze politieke daadkracht naar bulten zal afhangen. Ik kan met betrekking hiertoe slechts her halen, dat de huidige resultaten der onder handelingen tot nog be ook ten aanzien van de buitenlandsche leening zeer hoopvol zijn. In hotel „De Leeuwerik" is een ledenver gadering gehouden, van de afdeeling Haar lem van den Ijsbond Holland's Noorder kwartier. De voorzitter, de heer mr. J. D. van der Plaats, opende de vergadering. De secretaris, de heer mr. J. Vaillant deed enkele mede- deelingen over den strengen winter van het vorige jaar. De Amsterdamsche. Vaart, die verleden jaar door de IJsvereeniging in orde was gebracht, werd alleen Zaterdag en Zon dag geëxploiteerd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer R. S. Baart de la Faille, werd' goedgekeurd. De kas, waarvan het batig saldo bedraagt 490.85, staat in verhouding met het vorige jaar er niet slecht voor. Met algemeene stemmen werden de heeren mr. J. Vaillant en dr. A. Sluyterman tot bestuursleden herkozen. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering in Alkmaar, is de heer Baart de la Faille gekozen, die voor zal stellen om de volgende jaarvergadering niet in Haarlem, maar in Amsterdam te houden. De voorzitter drukte zeer zijn spijt uit. over het, fèit, dat allerlei afdeelingen onderlinge wedstrijden organiseeren, en daar het doel van den Bond is om banen uit te zetten voor tochten, is dit absoluut verkeerd. De voorzit ter vond ook, dat er te weinig wegwijzers waren, en daar het doel van de vereeniging is om er zooveel mogelijk te plaatsen, hoopt hfj, dat daarin verandering zal komen. Na over dif onderwerp nog druk gesproken te hebben, werd de vergadering' gesloten. Naar ons werd medegedeeld zijn in de administratie van den Alg. Ned. Stucadoors- bond, welks Hoofdbestuur te Haarlem zetelt, onregelmatigheden ontdekt. In verband daarmee is de secretaris-pen ningmeester, de heer H. C. de Zeeuw, die eenigen tijd gemeenteraadslid van Haarlem is geweest, door het hoofdbestuur gesehorst. Een accountants-onderzoek zal worden inge steld. Na afloop van dit onderzoek zal een landelijke vergadering van den Stucadoors- bond beslissen of de heer de Zeeuw al of niet gerechtelijk zal worden vervolgd. Zaterdagmorgen om kwart over elf reed een auto, komende van de Heerenvest, op de Amsterdamsche Brug. Doordat de auto daar slipte, botste hij tegen eer. anderen 1 auto op, komende van den Haarlemmerweg, i Beide auto's werden zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Des middags reeds op dezelfde plaats 'n auto, komende van de Heerenvest, met zeer groote snelheid de Amsterdamsche brug op. Hij botste tegen een auto, komende van Amsterdam en daarna tegen de brugleu ning. Deze werd ernstig beschadigd. Tegen den bestuurder van den eersten auto is proces-verbaai opgemaakt, wegens het overschrijden van de maximum-snelheid. Het Britsche stoomschip „Lemos" is op de Elbe gestrand. Het stoomschip Alster- damus uit Hamburg is op de Noorsche kust gestrand en wordt als verloren beschouwd. De geheele bemanning kon met behulp van een bergingsvaartuig worden gered. De hevige storm, die ook gisteren boven Denemarken bleef woeden, heeft groote ver traging veroorzaakt in het scheepvaartver keer. Het gevaarlijkst was de toestand op de Noordzee en aan de Noordzeekust. Uit Esbjerg wordt gemeld, dat het stoom schip „Jylland", dat het Deensché konings paar uit Engeland zou afhalen, Harwich met een vertraging van 15 uur heeft bereikt. Sociëteit „St Bavo" 8 uur Ledenverga dering A. R. K. A. 8 uur Bestuur Gra fische Bond 8 uur St. Caecilia half 9 uur Rechtskundig Bureau 8 uur Le denvergadering Trampersoneel Van 2—3 uur Kraamverzorging Derde Orde. St. Josephgezellenvereeniging, Jansstraat 59 Van 810 uur geopend. Schouwburg, Jansweg 8 uur Lezing met lichtbeelden voor de leden van de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". Spreker de heer L. A. C. M. Doorman, met het onder werp; „De expeditie in Noord Nieuw- Guinea". Restaurant Brinkmann, Groote Markt 8.15 uur Vergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Palace, Groote Houtstraat 8 uur Bios coopvoorstelling (voor volwassenen). Luxor-Theater, Groote Houtstraat 8.15 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Groote Markt 7 en 9.15 uur Bioscoopvoorstellingen. Een formeel gevecht; verscheidene dooden HONGKONG, 8 December. (Reuter). De meest sensationeele aanval, ooit door Chi neesche zeeroovers in de Chineesche zee ge pleegd, had plaats op het stoomschip Hai- ching. Dertig zeeroovers, als gewone passa giers aan boord gekomen, deden een aanval op de commandobrug, die echter mét prik keldraad werd verdedigd. Een hevig ge vecht begon, waarbij vele Chineezen wer den doodgeschoten en gewond. Ook bij een poging, door de roovers gedaan, om de ma chinekamer te overweldigen, werden zij af geslagen, en ten slotte moesten zij, na een vrij hevige schietpartij, het onderspit del ven. Toen deden zij nog een poging, om de commandobrug, na deze met kerosine te hebben overgoten, in brand te steken, maai de wind dreef de vlammen in de richting van de Chineesche passagiers, onder wie een paniek ontstond, en verscheidene hun ner sprongen over boord. Men gelooft, dat wel zestig Chineezen zijn verdronken. In- tusschen had de Chineesche marconist om hulp geseind waarop de Britsche torpedo jagers Sterling en Sirdar toeijlden en een aantal manschappen aan boord van de Haiching Heten overgaan, welke de vlam men bluschten Een en dertig gewonde zeeroovers zijn naar het hospitaal gebracht. De eerste offi cier is ernstig gewond, de derde officier is gedood. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, houdt Dins dag 10 December a.s. 's avonds te kwart over 8 uur in de foyer van Café Brinkmann een vergadering. De agenda vermeldt o.m. Belangrijke be spreking over samenwerking met Vreemde lingenverkeer. LONDEN, 9 December (V.D.) Terwijl het groote aantal verschillende opstanden en muiterijen in China tot nog toe beschouwd kon worden als toevallige, los van elkaar staande bewegingen, duiden de laatste be richten erop, dat er meer verband tusschen deze bewegingen schijnt te zijn gekomen en dat zij thans beschouwd kunnen worden als onderdeden van één groot plan. Wie echter de leider der nieuwe opstandsbeweging is, valt nog moeilijk na te gaan. Voor de Nan- king-regeering is de toestand echter aan zienlijk slechter geworden en men spreekt reeds van het verplaatsen van de regeering van Nanking naar Tsje-kiang. Ook de mogendheden achten thans weer den tijd gekomen om actief op te treden. De Engelsche kruiser „Suffolk" is gisteren van Sjanghai naar Nanking vertrokken om voorloopig de Engelsche vrouwen en kinde ren, die daar vertoeven, aan boord te nemen. Tegelijkertijd is ook een Amerikaansche ka nonneerboot op weg haar Nanking. Onder de vreemdelingen te Nanking bevinden zich on geveer twintig Engelsche vrouwen en kinde ren. Men schijnt voornemens te zijn, ingeval van nood alle tachtig buitenlanders aan boord van de „Suffolk" te nemen. Te Itsjang tijn alle vrouwen en kinderen aan boord van Dinsdag 10 December Op het 3de Gemeentelijk Orgelconcert, Dinsdag 10 December a.s., zal de bekende en beminde sopraanzangeres, Jo Vincent hare medewerking verleenen. Toelichtende beschouwingen betreffende de capaciteiten dezer zangeres kunnen genoeglijk achterwege blijven; laat ons dan ook vol staan met te wijzen op hetgene, dat haar programma belangrijk maakt. Allereerst op de drie Kerstliederen, waar mede de zangeres op de komende Kerstdagen anticipeert. Het zijn oude en bekende Kerst liedjes op Oud-Hollandschen en Franschen tekst; Sem Dresden, bewerkt ze voor zang met blaasinstrumenten (fluit, hobo, clarinet, fagot, hoorn) en orgel. Voor het a.s. concert heeft George Robert een bewerking tot stand gebracht, waarin de rol der blaasinstrumenten eveneens aan het orgel is verleend (zang met orgel dus). De bewerking van Sem Dresden is heel mooi enkenmerkt den fijnzinnigen, artistieken musicus. Voorts zingt de zangeres (in het 2de deel van den avond) liederen van Duparc, Die- penbrock en Mortelmans. Het programma van George Robert is dit maal aan de Belgische school gewijd. Het concert opent met de teere Pastorale, van César Franck. Als hoofdwerk gaat een Poème billique van Moulaert, den modernen Belgischen compo nist, geheeten: „La Brebis Perdue". Het schildert ons aan de hand van Lucas XV: 45 de bekendeg elijkenis van het verloren schaap. Na de pauze is Joseph Jonger (de direc teur van het Brusselsche Conservatorium), wel eens de vooraanstaande Belgische mees ters, voortgekomen uit de school van Franck, aan het woord en wel met een „Improvisa- tion-Caprice" en een „Choral", een kort, maar zeer expressief, caronisch gehouden stuk. Als geheel en in bijzonderheden alzoo een interessant programma, dat ons Dinsdag avond a.s. wacht. Afdeeling Haarlem Bovengenoemde organisatie zal op Woens dag 11 December a.s., 's avonds half negen, in het gebouw „Sint Bavo", een belangrijke ledenvergadering houden, alwaar een zeer belangrijk onderwerp zal behandeld wor den, n.l. „Het werktijdenbesluit, dat met ingang van 1 Januari 1930 van kracht zal zijn". Als spreekster zal dien avond optre- u i i' '.i. /'-ar de leden van de afdeeling is een uitvoerige convocatie gezonden en het bestuur ver trouwt, mede in verband met de agenda, dat alle leden op deze vergadering aanwezig -■>- jn sa menwerking met de propagandisten aan een aantal ongeorganiseerde winkelbedienden een convocatie gezonden, als uitnoodiging voor deze buitengewone vergadering. De agenda vermeldt o.a.: Installatie nieu- - - V" 11T leden Bondsraad. Gedachtenwisseling over het onderwerp Werktijdenbesluit, enz. Van de fiets gewaaid Zaterdagavond reed, om half zes, een 15-jarige jongen op een rijwiel in de Gier straat. Door een plotseling opkomenden rukwind werd de jongen van zijn fiets af- geslingerd. Deze kwam op de tramrails te recht en werd door een achteropkomenden auto nagenoeg geheel vernield. Botsing tusschen motorrijder en melkwagen Op den hoek HeerenwegZcmèrlust- straat reed Zaterdagavond, om kwart voor zeven, een melkwagen van de Sierkan. Een motorrijder, komende uit de Zomerlust- straat, kon door den hevigen wind zijn stuur niet meer houden en reed tegen den melkwagen op. Deze sloeg omver, waardoor j eieren en vele liters melk verloren gingen, j De bestuurder van den melkwagen werd aan zijn linker dijbeen een beetje gewond. Schutting omgewaaid j De politie werd gistermiddag telefonisch I gewaarschuwd, dat de schutting, staande om het bouwwerk Brouwerskade—Zijlsingel, .was omgewaaid. Een fietsrijder ontkwam nog juist aan het vallend gevaarte. Zaterdag werd de politie medegedeeld dat bij de familie B. op den Hooge Duin en Daalscheweg een poging tot inbraak was gepleegd. Bij onderzoek bleek haar dat eenige ruiten van de keukendeur waren ge forceerd. Vermoedelijk zijn zij in hun werk gestoord geworden. Er wordt niets vermist. Zaterdagavond 7 uur had op den hoek van den Tetterodeweg en Bloemendaalsche- weg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door de heer T. uit Heemstede en een B. A. D. van Bioemen daal. Door den storm en regen had de be stuurder van den B.A.D. den auto niet opge merkt. Beide auto's werden vrij ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een nader onderzoek zal door de politie worden ingesteld. Zondagavond 6 uur werd de Vrijwillige Brandweer van Bioemendaal gealarmeerd voor een auto die in brand was geraakt op den Teding van Berkhoutlaan te Aerden- hout. Toen de brandweer daar ter plaatse verscheen was de brand door politiemannen en burgers met emmers water reeds ge- bluscht. Vermoedelijk was een vonkje vuur tusschen de kussens geraakt. De auto werd door een garagehouder weggesleept. Een bijzondere opbrengt De collecte, gisteren gehouden in de Paters kerk aan de Groenmarkt, na een liefdadig- heidspredicatie door den Weleerw. Pater Barromeus de Greeve O.F.M., ten bate van de talrijke armen der parochie, heeft de mooie som van 1917.10 opgebracht. Als bijzonderheid zij gemeld, dat op de schaal geoofferd waren 1 gouden dames horloge en dito broche. De maandelijksche conferentie van den R. K. Kring, zal Dinsdag, morgenavond, plaats vinden in de Lourdeskapel van de Spaamekerk, des avonds kwart voor negen. Pastoor de Vlieger zal de conferentie hou den. Alle jongemannen uit den middenstand worden weer uitgenoodigd. Woensdagavond wordt bij Brinkmann een St. Nicolaasfeest gegeven. De H. Man zal om 9 uura per rijtuig op de Groote Markt arriveeren en dan eenige uren bij de Kringleden vertoeven, terwijl Hij surprises zal uitdeelen. Propramma van het Ledenconcert op Woensdag 11 Dec. 1928, 8% uur Dirigent: Eduard van Beinum Suite H moll Joh. Seb. Bach Grave, allegro, lentement Rondeau Sarabande Bourrée Polonaise Menuet Badinerie (Fluitsolo: Joh. Spies) (Clavecin: Jan Booda) Ballet Scherzo) Final .r Uit Symphonische Suite. Jacob Bijster. Symphonie No. VPeter Tschaikowsky Andante Allegro con anima Andante cantabile, con alcuna licenza Valse Finale Geruimen tijd geleden is doorde arron dissementsrechtbank te Haarlem failliet verklaard de N.V. die Haghe, onderlinge spaarkassen te Overveen. Naar wij thans van den curator, den heer Mr. R- C. Bakhuizen van den Brink, verne men zal de algeheele afwikkeling van dit faillissement nog wel jaren op zich laten wachten. Er loopen h.l. verschillende hypotheken op langen termijn, zelfs tot 1950. Nu zou de aflossing daarvan wel bespoedigd kunnen worden, maar dan is de afkoopwaarde zóó miniem, dat daar de gedupeerde spaarklan- ten van die Haghe, die ook in Haarlem en omstreken wonen, niet mede ac-coord zouden kunnen gaan. Intussehen zal telkens een uitkeering plaats hebben, wanneer de activa daarvoor voldoende zijn. Er loopen ook verschillende hypotheken in 1930 en 1931 af, zoodat een spoedige eerste uitkeering niet onmogelijk is. B. en W. vragen machtiging tot het doen aanleggen van straten en trottoirs in de Delftlaan, Mamixstraat en Zaanenlaan, en daarvoor te hunner beschikking te stellen een bedrag van 217.000. B. en W. vragen machtiging tot het doen ophoogen en rioleeren van de gronden, ge legen ten Noorden van de Zaanenlaan tus schen den Middenweg en de Delft en daar voor te hunner beschikking te stellen een beo'rag van 1.236.000. B. en W. stellen voor, om voor de aan schaffing van een nieuwe kolentransport- inrichting ten dienste van het gemeente gas- en electriciteitsbedrijf en voor de bij komende werken, een bedrag van 450.000 ter beschikking van B. en W. te stellen. B. en W. vragen moditiging, om, behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan A. P. Winnubst, te gen den prijs van 14.25 per M2. in koop af te staan, een stuk grond, gelegen aan de westzijde van den Middenweg, groot pl.m. 565 M2, zulks met de bestemming, om op dien grond te bouwen vijf woonhuizen en een garage, de woonhuizen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. B. en W. vragen machtiging, om, behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan J. IJ. en P. J. Blok ker, alhier, tegen den prijs van 15 per M2. een stuk grond, gelegen aan de Oostzijde van de Van der Meerstraat, groot pl.m. 440 M2., te verkoo'pen, zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen drie woonhuizen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. B. en W. stellen voor het bij genoemd be sluit ter beschikking van B. en W. gesteld crediet van f 114.000, voor het maken van bazaltkademuren langs het Donkere Spaame en de Houtmarkt en voor uit te voeren be stratings- en rioleeringswerken daar ter plaatse, te verhoogen met 8.000 en alzoo te brengen op 122.000. B. en W. stellen voor om met ingang' van 1 Januari 1930 de jaarwedde van den be waarder van het voormalig „Oudemannen huis", v>t te stellen op 1.350, in welk be drag is begrepen de geldswaarde voor het genot van vrij wonen, vuur en licht, welk emolument wordt gewaardeerd op 250 per jaar. Verder stellen B. en W. voor de pensioen grondslag van J. van den Weegh, met in gang van 1 Januari vast te stellen op 1.350. B. en W. stellen voor, om ten behoeve van den bouw van een loods en een garage op 't gcederen-stationsemplacement aan de Wes tergracht, door de N. V. Nederlandsche Pe troleum Maatschappij „Purfina" te Rotter dam, vrijstelling te verleenen van het be paalde bij artikel 10, 2a der bouwveror dening. B. en W. vragen machtiging, om, behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, aan W. G. Vreenegoor, alhier tegen den prijs van 13 per M2, een stuk grond, gelegen aan de zuidzijde van de Zaanenlaan, hoek Populierstraat, groot pl.m. 771 M2., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen vijf woonhuizen met een daarbij behoorende garage voor eigen gebruik; de woonhuizenelk bestemd ter be woning door niet mèer dan één gezin. Deijl, j.d. 32 jaar 2 Dec. Jac. van der Niet, j.m. 21 jaar en A. van der Zwan, j.d. 19 jaar. Overleden: 29 Nov.: L. K. van der Sman, 8 jaar, zoon van P. M. v. d. Sman en J. van Weie. 2 Dec. A. G. Mulders, 66 jaar. MAANDAG, 9 DECEMBER Vorige Koersen Opening heden Vrijdagavond vergaderde in café Centraal de afdeeling Haarlem der Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur onder voor zitterschap van den heer J. M. C. Hoog. Het voornaamste punt der agenda was de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op 16 December a.s. te houden algemeene vergadering. Naast de heer Th. Hoog Jr. (voor de vaca ture J. Valkering Tz.) werd candidaat ge steld voor het hoofdbestuur de heer Jos. M. J. Braam te Heemstede, ter voorziening in de vacature-H. M, Ruysenaars Hz. De voorstellen van het hoofdbestuur werden goedgekeurd, evenals het praeadvies van dat college inzake het voorstel-Oegstgeest. De heer J. M. C. Hoog werd als voorzitter der afdeeling herkozen. Men meldt ons, dat de revue Lach en Vergeet, welke oorspronkelijk geannonceerd was voor Woensdag 11 en Donderdag 12 December alleen op Woensdag 11 December gegeven wordt. De vervoeropbrengsten gedurende de maand November 1929 bedroegen op de lijn Scheveningen—LeidenKatwijkNoordwijk- (incl. stadslfjn Leiden) 117.315; op de lijn AmsterdamZandvoort 101.134; en op de stadslijnen te Haarlem 72.340. In totaal 300.536. De opbrengsten gedurende de maand No vember 1923, bedroegen in totaal 305.779. De afdeeling Haarlem en omstreken van den Nederlandsche Bond van vereenigingen van oudleerlingen der Tuinbouwcursussen houdt Woensdag 11 December a.s. te 8 Uur in Spoorzicht aan het Stationsplein een jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m.; Bestuursver kiezing, wegens aftreden van de heeren Kelderman, Kloet, Post (allen herkiesbaar). De heer E. Krelage neemt ontslag Naar Vaz Dias verneemt, heeft de heer E. Krelage zijn ontslag ingediend als voorzitter van den Tuinbouwraad, in verband met een publicatie in het vakblad „De Tuinderij", die hij beleedigend achtte. Het Bureau der K. v. K. stelt voor te' be noemen tot leider van den cursus Handel en Recht mr. F. J. Gerritsen, advocaat en pro cureur te Haarlem. Woensdagavond 11 December a.s. om 8 uur zullen Douwe Draaisma (violist) en Gerard Hengeveld (pianist) in hotel „Den Hout" een sonaten-avond geven. Leden en houders van huisgenoten- kaarten hebben toegang op vertoon hunner diploma's. Heden herdenkt de heer J. B. Verdonk den dag, dat hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de Gebr. Figee. De heer Verdonk is op 15 November ge- pensionneerd, waarbij hem door de directie werd verzocht, of hij de functie van gieter controleur nog tot Maart 1930 zou willen vervullen. Hedenmorgen ontving de jubilaris als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud. Muur ingestort Zaterdag is van de huizen van de Woningbouwvereeniging „Pa trimonium" aan de Cornelis Drebbelstraat een muur over een lengte van 8 meter en een hoogte van 4 meter, ingestort. Daar het hier een gedeelte van een dubbele muur be treft, is het inwendige der huizen niet open komen te liggen. Ongelukken zijn er niet bij voorgekomen. Het gemeentelijk Bouw- en Woningtoe zicht heeft onmiddellijk de noodige maat regelen getroffen. Toevallig heeft een der leden in de Vrij dagavond gehouden raadsvergadering nog op den vervallen toestand van deze wonin gen gewezen De wethouder antwoordde toen, dat herstel ongeveer ƒ56000.— zal kosten. Er zijn echter onderhandelingen gaande om de woningen aan de gemeente te krijgen EEN AANKLACHT. Wethouder K. H Tusenius heeft een aan klacht ingediend tegen den heer Chr. F. Smit, omdat hij zich in zijn eer en goeden naam aangetast acht, door een ingezonden stuk in een plaatselijk blad. naar aanleiding van de vraag door de gymnastiexvereeni- ging „Olympia" om medegebruik van een schoollokaal. Burgerlijke Stand Geboren: Jaspar, z. van Van Winkel en J. Spies Helena Hen- rica, d. van J. van Schouten en H. P. van der Meer Jacobus, z. van J. Meyer en P. H. van Bakel Maarten, z. van C. van de Wetering en E. Roubos Antonia Johan na Maria, d. van M. Vermalen en S. M. Assendelft. Ondertrouwd: H. van Waveren en C. van Eijk. Overleden: Jacoba van Zeist, wed. van A. P. van Kesteren, oud 56 jaren Maria van der Meer, oud 35 jaren Geertje Rampen, echtgen. van E. J. van der Zaal, oud 35 jaren. Burgerlijke Stand van 28 Nov. tot en met 5 December 1929. Geboren: 25 Nov. M., d. van C. J. van der Niet en L. van Duyn 27 Nov.: L. H., dochter van J. Ammeraal en C. Bulk. 2 Dcc.: J., z. van J. Passchier en J. M. Rietkerk 3 Dec. J. W., z. van A P.Kceman en J. v. Egmond. Ondertrouwd: 29 Nov. D. Maasdijk 31 jaar, wed. van N. van der Wiel en G. van der Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 iy, NederL 1916 i'A Nederl. 1917 i%% N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mijn industrieën Marg Unie Calvê Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw Soeton Mijnbouw.. Alg. Exploratie Petroleum Jortscne Petr. Gaboes Kon Olie Periak "eudawa Continental Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubt Rott. Tapanoeli Serbadjadl Silau V. L O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref Suiker H V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Óóst kust Senembah Maxwell Spoorwegen Onion Pacific Wabash Ohic. Mliw. St Paui Kansas City South Erie Railr Prolongatie 102 102 ""/is 99 /ie 95% 219% 157% 163% 379% 158% 120% 198% 505% 159 45/i6 132% 288% 172% 173% 389% 41% 402'/; 169% 21/s 27% 180% 125% 108 54 98 5%6 37% 193 570% 149% 131% 369% 325% 95% 385 226% 57% 25% 83 64 3% 102 102 99 99 6 95 164 371 55% 118 198 496 170 187 40b 403% 170 21 178% 108 125 126 96 65 25% 572 370 326 94 387 229% 53 25% 24% 65 ivxAA:'Si>iA*j», i.v A., vl jr.it Parijs Brussel Londen New-York Berlijn ZUrtch Rome Madrid Oslo Stockholm Kopennagen Praag Weenen Warschau (cable) 9.70 34.65 12.09 2.47% 59.30 48.10 12.95 34.25 66.35 66.75 66.45 7.30 34.75 27.— 9.80 34.75 12.10 2.48% 59.40 48.20 13.05 34.40 66.50 66.90 66.60 7.40 34.90 29.— Dinsdag, Woensdag, Donderdag Waarnemers: Dr. WAGEMAKER, Dr. BEKKER. voor de overleden Woensdag II Dec. H. Mis leden, op 9 A uur. H. Mis St. Melaniafeest op 20 Dec. 9 A uur, in de St. Antonius- kerk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2