Binnenlandsch Nieuws Nieuwe Haarlemsebe Courant DE VLUCHT UIT DE JAN KLAASSEN EN SPORT EN WEDSTRIJDEN AAN ONZE LEZERS Het oude bijgeloof Voorontwerp Veiligheidswet UIT ONZE WEST Het eervol ontslag van Gouverneur Fruytier Revolutie te Caracas! Opcenten Suikeraccijns DAMMEN Prof. Dr. J. A. Veraart Het inwisselen van zilverbons Geen melkveiling te Amsterdam HANDEL EN NIJVERHEID DE MARGARINE-UNIE Thans Unilever SOCIAAL LEVEN Centrale Raadsvergadering R. K. Volksbond Het spoorwegongeval bij Smiidervaart RECHTSZAKEN Eenvoudige beleediging Een kapitein, die zich aan sterken drank te buiten ging. Tijdens gevaarvolle reis naar West-Indië ATHLETIEK Nieuwe wereldrecords Thunberg traint Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen in onze eigen De Olympische Spelen 1932 Na zyn verlof niet tijdig teruggekeerd Waaraan we de eer te danken hebben, is ons niet bekend, maardezer dagen werden we lichtelijk verrast door de ont vangst van dit briefje: Doorsturen VLAAMSCHE GELUKSBRÏEF Deze brief wordt mij door een kennis ge stuurd en ik zend hem om de ketting niet te verbreken door. Maak hiervan een af schrift en stuur hem door 4 anderen die gij geluk toewenscht binnen 24 uur. Deze ketting is begonnen door een Amerl- kaansch officier in Vlaanderen en moet 3X de wereld doorreizen op den 4den dag zult gij geluk, veel geluk krijgen. Het is positiei merkwaardig, dat de voorspelling wordt ver vuld sinds de ketting is begonnen. Dus stuur hem door in 4 afschriften zoo spoedig mo gelijk en zie wat u in den 4den dag gebeurt- Op gevaar af, dat de geheimzinnige wraak vreeselijk zal zijn, nu wij de brutaliteit heb ben „om den ketting te verbreken", en het er in ieder geval op riskeerend, dat het na vier dagen toegezegde buitenkansje on zen neus voorbij zal gaan, hebben wij het briefje verscheurd en de snippers in de prul lenmand gedeponeerd. Worden de menschen deze brief kwam Uit Zupid-Scharwoude nu nooit wijzer? Het advies van den Hoogen Raad van Arbeid Uitbreiding der werkingssfeer. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn ad vies vastgesteld over het door den vorigen minister van Arbeid, H. en N. bij den Raad aanhangig gemaakte voorontwerp van een nieuwe veiligheidswet. De Raad acht het wenschelijk, zooals dat voorontwerp doet, de werkingssfeer van de Veiligheidswet uit te breiden tot den land bouw, den tuinbouw, den boschbouw, de vee houderij, de binnenvaart, de zeevisscherij en het bouwbedrijf. In het advies worden uitvoerige beschou wingen gewijd aan de omstandigheden, waarmede bij de toepassing van de Veilig heidswet in deze verschillende bedrijven re kening moet worden gehouden. Een meer derheid in den Raad geeft in overweging ook de schippers-eiger.aars onder de rege ling te doen vallen. Eveneens gaat de Raad accoord met het voorstel het gebruik van loodhoudende ver ven voor binnenwerk te verbieden. Een min derheid in den Raad wenschte dat verbod ook uit te strekken tot buitenwerk. De Raad heeft een nieuwe redactie in overweging ge geven betreffende de vervaardiging en den handel in gevaarlijke, onbeveiligde werktui gen en toestellen. Uitvoerig heeft de Raad stil gestaan bij de vraag, of bepalingen zouden dienen te wor den opgenomen regelende de instelling of erkenning van veiligheidscommissies. De Raad heeft de aandacht van den minister gevestigd op de redactie van een nieuw ar tikel, ontworpen door de Commissie uit den Raad, die omtrent dit voorontwerp prae- advies heeft uitgebracht, in welk artikel de mogelijkheid wordt geopend, dat dergelijke veiligheidscommissies kunnen worden inge steld of erkend. Met instemming heeft de Raad bovendien kennis genomen van een dezer dagen ge troffen accoord tusschen het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, het R. K. Werklie denverbond in Nederland, het Chr. Nat. Vak verbond in Nederland en het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, welk accoord hierop neerkomt, dat dezelfde materie op een in verschillende opzichten overeenkom stige wijze zou worden geregeld. Een aantal leden van den Raad, die niet allen in elk opzicht met deze denkbeelden accoord gaan, hebben er de aandacht van den minister op gevestigd, dat de oplossing van de vraag, hoe belanghebbende groepen kunnen samenwerken om de Veiligheidswet te helpen uitvoeren, naar hun meening op geheel andere wijze dient te worden ge vonden. Zij dachten daarbij aan de uitvoe ring van de Ziektewet door bedrijfsvereeni- gingen en aan het zevende lid van artikel 28 van de Arbeidswet. Ten slotte vereenigde een meerderheid in den Raad zich met het artikel van het voor ontwerp hetwelk de mogelijkheid opent, dat ook arbeiders strafbaar worden gesteld voor het niet naleven van in het belang van veilig heid en gezondheid gestelde voorschriften, wanneer gebleken is, dat de ondernemer al 't mogelijke heeft gedaan, doch de onwil van den arbeider de beveiliging onmogelijk heeft gemaakt. In plaats van het onlangs afgetreden lid van den Raad, mr. Aug. Philips, werd diens opvolger, ir. J. A. Kalff, tot plaatsvervangend voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid gekozen. De vergadering werd door den minister van Arbeid, H. en N. bijgewoond. Dit rapport is samengesteld op basis van de besprekingen in de vergadering der vei lingscommissie en van de verschillende als- toen overgelegde rapporten. Hoofdzaak uit dit rapport is, dat een meerderheid op grond van het aldus geziene prijsrisico voor de boeren en den handel, er tegen is, direct reeds over te gaan tot het voorbereiden van een melkveiling voor Am? sterdam. Naar aller inzicht zou verbetering in den algemeensn toestand der melkvoorziening, hetzij met of zonder melkveiling, moeten worden gezocht in samenwerking van han del en producent, met betaling van de melk in de eer. hand naar kwaliteit en vorming van groot1 en financieel-krachtige organi saties, desgewenscht met steun van de over heid. Wat de „Amigoe" schrijft: De „Amigoe" teekent bij het ontslag van gouverneur L. A. Fruytier aan: „Gouverneur Fruytier is het eerste politieke slachtoffer van den 8en Juni. Toch staat voor ons vast, dat zijn hou ding in dien nacht tot' groot heil ge strekt heeft van Curasao. Wanneer door een ander optreden, de Venezolanen wa ren overgegaan tot moord en brand stichting van stad en eiland, de ramp zou nooit te herstellen zijn geweest. Maar gelijk de „Maasbode" schreef: „ook het vervullen van een zwaren plicht kan iemand voor het vervolg voor een bepaalde positie min of meer onmogelijk maken. En volgens het oordeel der regeering was dit zoo, bij gouverneur Fruytier. Ruim een half jaar lang heeft de heer Fruytier op Curasao de vertegenwoordi ging gevoerd van H. M. de Koningin. HU kwam hier, als bestuurder een onbeschre ven bladzijde. Toch deed zijn rede bij de opening van den Kolonialen Raad in Mei, groote verwachtingen koesteren; maar nog geen maand later kwam de „noche triste" en zooals de gouverneur zelf mede deelde, „daarmee was een slagboom ge vallen op zijn weg." Gezien den korten tijd en de zeer moeilijke, ongewone omstandigheden, is het moeilijk, zoo niet onmogelijk een oordeel te vellen over de bestuurdersgaven van den heer Fruytier. I>at hij toch ook wel krachtig kon optreden, hebben we nog ge zien in de laatste dagen voor zijn vertrek. Curasao blijft echter grooten dank ver schuldigd aan gouverneur Fruytiers op treden in den nacht van 8 Juni. Nobel heeft hij toen zich zelf opgeofferd, ten einde grootcr kwaad te keeren. Dank bren gen we hem ook voor zijn hoogstaand ge drag als mensch, dat werkelijk zonder eene smet was, en een voorbeeld voor allen." Het blad deelt ten slotte nog mede van den afgetreden gouverneur het volgende telegram te hebben ontvangen: „Amigoe di Curasao. Bij aftreden als Gou verneur breng ik dank aan bevolking Cura sao voor ondervonden medewerking en ver trouwen, Fruytier." Geruchten en niets anders De Amigoe di Curasao" van 9 November berichtte: Dc vreemdste en meest alarmeerende ruchten over een revqlutie die eind verleden week te Caracas zou zijn uitgebroken, deden deze week de ronde. Door het bestuur wer den zelfs maatregelen genomen tegen de mo gelijke gevolgen van zulk een revolutie voor Curasao. Volgens de passagiers van de „Cnjnssen die Woensdagmorgen hier, van La Guaira en Forto Cabello aankwam, en waarvan velen tot zelfs een uitstapje naar Caracas gemaakt hadden, was er nergens iets van revolutie te ontdekken. Overal was het rustig; en van een overloopen van een deel der troepen naar de revolutionnaire partij, wist men niets. Het geheele bericht, en ai de loopende geruchten schijnen van A tot Z een „ca nard" geweest te zijn. Gelukkig maar! zal thans een interim dividend van 4 pCt worden gedeclareerd. Het is mogelijk gebleken, een zoo groot aantal nieuw verworven zaker onder te brengen, welke in het belang van Unie en Union met een miniem tijdverlies in de be staande organisatie moesten worden opge nomen. De voornaamste Holding Companies, welke deze zoo belangrijke taak hebben vol bracht, zijn: N. V. Anton Jurgens Vereenigde Fabrie ken. N. V. Van den Bergh's Fabrieken. N. V. Hollandsche Vereeniging tot Exploi tatie van Margarinefabrieken. Van den Berghs Limiteu. Jurgens Limited Na het uitspreken der rede werden de voorgestelde 'statutenwijzigingen met alge- meene stemmen aangenomen, terwijl tot le den van den Raad van Bestuur werden be noemd de heeren Victor Jurgens' Berlijn (ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden var, den iter Emile Jur gens), dr. Heinrieh Schicht. Aussig. Georg Schicht, Berlijn, en Jacob Hartog Rotter dam. Restitutie van dc opcenten op den voorraad van 1 Januari a.s. De Commissie van Voorbereiding voor het bij de Tweede Kamer aanhangige wetsont werp, houdende afschaffing van de Verdedi gingsbelasting II en van de opcenten op den suikeraccijns, heeft met de Regeering schriftelijk overleg gepleegd. Het verslag daarover kan binnen zeer kor ten tijd worden verwacht. De commissie acht het nuttig, reeds thans mede te deelen, dat het overleg geleid heeft tot de opneming in het ontwerp van een bepaling waarmede de commissie zich voor wat haar betreft, heeft vereenigd van de navolgende strekking: De opcenten, betaald op den accijns van kandij, basterde suiker, zoo ruw als geraffi neerd, en van suiker (saccharose) vervat in suikerhoudende goederen, die bi) het aanbreken van den eersten Januari 1930 zich hier te lande bevinden, worden de bezitters van die goederen teruggegeven, j Deze teruggaaf geschiedt niet indien het terug te geven bedrag voor de door iedere belanghebbende in één pand bijeenge brachte goederen minder bedraagt dan f 45, of indien het suikergehalte der goe deren vijf pCt. of minder bedraagt. De minister van Financiën geeft de voor schriften, die ter uitvoering van de artike len noodig zijn; deze voorschriften kun nen behelzen, dat de goederen ter verifi catie moeten worden aangeboden, over zichtelijk gestapeld en afgescheiden van andere goederen, op nader te bepalen da gen en uren, na indiening bij den ont vanger der accijnzen van een gespecificeer de aangifte. Uit de door de regeering op deze bepaling gegeven toelichting blijkt, dat het geoor- i loofd zal zijn, kleine voorraden te combinee ren tot hoeveelheden, waarvoor de terug- 1 gaaf genoten kan worden; de winkeliers, die kleinere voorraden bezitten, zullen zich 1 daartoe kunnen vereenigen of de hulp in- i roepen van hun grossiers. De man, die den verjaardag van zijn huwelijk vergat. District Haarlem en Omstreken van den Ned. R. K. Dambond Clubcompetitie le klas Vele afgebroken partijen van de gespeel de wedstrijden, zijn thans arbitrair beslist, en brengen nu de hiernevens taande uitsla gen: T. E. P. IDe Spaarnestad I. voorl. uitslag 412 D. Rump—N. Somers. 11 A. FrenayG. Zeejwe 1—1 Uitslag G—' St. BavoGez. Samenzijn, voorl. uitsl. S4 B. Stevens—J. v d. Loo 2—0 P. Veen—C. Gastelaars 1-1 J. Stevens—P. C. de Jeu 1— J. v. d. Zwan—Jac. v. d. Poel 2—0 Uitslag St. BavoT. E. P. voorloopige uitslag o12 J. WarmerdamV/. Hopstaken 1 Uitslag 7—13 Clubcompetitie 2e klas De gehouden wedstrijd Alliance BA, werd een 18—2 zege voor Alliance A. De wedstrijd S. D. O.—Alliance welke Za terdag j.l. zou plaats hebben, is wegens om standigheden tot een nader aan te kondi gen datum uitgesteld. Bedankt als lid van de Rechtsche Statenclub van Zuid-Holland Naar de „Msb." verneemt, heeft prof. dr. 3. A. Veraart aan de Rechtsche Statenclub van Zuid-Holland een brief geschreven, waar in hij bedankt als lid van genoemde club. Aanmunting van nieuwe rijksdaalders Van 1 December af zijn de zilverbons in wisselbaar gesteld in zilver, waarmede het laatste litteeken van de „mobilisatie" uit ons geldwezen zal verdwijnen. Teneinde tc voorzien in de door die intrekking ontstane behoefte aan teekenmunt worden thans nieu we rijksdaalders aangemunt, voor het eers. sedert het begin dezer eeuw, toen een. f 100.000 aan rijksdaalders is aangemaakt Na 1880 heeft, praktisch gesproken, de aan- munt van rijksdaalders stilgestaan. Verbetering moet gezocht worden in samenwerking Verschenen is thans het rapport in zake een melkveiling te Amsterdam, samengesteld door den heer J. Straub, scheikundige, plaatsvervangend directeur van den Keu ringsdienst van Waren te Amsterdam. Een winst van f 39 milliocn; een dividend van 10 pCt. Ter gelegenheid van de gisteren te Rot terdam gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der Marga rine Unie heeft de vice-voorzitter van den raad van beheer, dr. R J. H. Patijn, een rede gehouden: Overgaande tot de behandeling van het contract met Lever vermelde spr., dat Lever Bros. Ltd. een maatschappelijk kapitaal heeft van 130.000.000 p. st„ waarvan zijn uit gegeven 54.227.546.5/p. st. pref en pref. gew. aandeelen en 2.400.000 p. st. gewone aandeelen. Uit verschillende overwegingen werd het wenschelijk geoordeeld, dat ter uitvoering van de amalgamatie allereerst door de groep- Lever een Holding Company zou worden op gericht, ten einde alle gewone aandeelen van Lever Bros. over te nemen en wel in dier voege, dat de groep-Lever aan deze Holding Company het geheele uitgegeven gewone aandeelenkapitaal van Lever Bros. zal overdragen, waartegenover zij het gehee le aandeelenkapitaal der Holding Company zal verwerven. Deze Holding Company, wel ke mitsdien alle gewone aandeelen Lever Bros. bezitten zal, zal vervolgens worden geamalgameerd met de Margarine Union, wier naam zal worden gewijzigd in Unilever Ltd., terwijl de naam uwer vennootschap, indien de thans aanhangige statutenwijzi ging van kracht wordt, zal luiden: Unilever N.V. Het uitgegeven kapitaal is thans totaal f 235.477.000.—. Het winstcijfer over dit jaar zal, na beta ling van alle preferente dividenden, onge veer bedragen f 39.000.000, hetgeen zelfs iets meer dan 20 pCt. ovei het gewon? aandee lenkapitaal, aan het eind van dit jaar uit gegeven, uitmaakt. Wat de dividend-politiek betreft, hetbe stuur wenscht vooralsrog de uitkeering van dividend op gewone aandeelen cp 10 pCt. te handhaven. Op rekening van het dividend Door den Centralen Raad van den R. K. Volksbond is nog behandeld een voorstel van de afdeeling Amsterdam om een reglements wijziging te doen plaats vinden, waardoor komt vast te staan, dat de voorzitter van het Centraal Bestuur wordt gekozen uit de gesalarieerde bestuurders van dit college. Het Centraal Bestuur kon in zooverre met het voorstel meegaan, dat de voorzitter geko zen moet worden uit de gesalarie vden. Het wilde dit vastleggen in een Jiotulenbesluit, omdat het niet wenschelijk was hieromtrent bepalingen in het reglement op te nemen. Het voorstel der afdeeling Amsterdam met het prae-advies van het Centraal Bestuur, werd verworpen met 11.248 tegen 12.320 stem men. De begrooting voor 3930, sluitende met een totaalbedrag van f 28.460. werd aangenomen met de stemmen van de afdeelingen Am sterdam, Castricum en Buitenveldert tegen. In behandeling kwam daarna een tweede voorstel van de afdeeling Amsterdam, in houdende het verzoek, om aan het Centraal Bestuur op te dragen het volgende jaar in het bisdom Haarlem een sociale studieweek te organiseeren. Besloten werd overeenkomstig het prae- advies van het bestuur een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid voor een sociale studieweek of van enkele sociale dagen. Besloten werd voorts op voorstel van de afdeeling Ouderkerk aan den Amstel aan het Centraal Bestuur op te dragen het R. K. Werkliedenverbond te verzoeken krachtige middelen aan te wenden om wijziging te ver krijgen in het weduwen- en weezennensioen, hetwelk krachtens de Invaliditeitswet wordt uitgekeerd. De advocaat-fiscaal, mr. Royer, achtte dit ontslag niet noodig en concludeerde op 26 November j.l. alleen tot veroordeeling tot 2 weken gevangenisstraf. Thans heeft het Hof, rekening houden de met verschillende omstandigheden, het vonnis van den Krijgsraad vernietigd en, opnieuw rechtdende, de zaak verwezen naar den tot straffen bevoegden comman deerenden officier. De machinist in hooger beroep De machinist te Zwollerkerspel, die door de rechtbank te Assen tot een maand hech tenis werd veroordeeld wegens het met een locomotief rijden door een onveilig sein, waardoor het ongeluk bij de Smiider vaart werd veroorzaakt, is van dat vonnis in hooger beroep gegaan. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vernietigd het vonnis van den politierech ter aldaar, waarbij op 4 Juni 1.L de toen- malige uitgever en redacteur van „De (theater) Gids" vrijgesproken werd van de hem ten laste gelegde eenvoudige beleedi- ging van een advertentie-colporteur. Hij had in zijn blad een mededeeling doen opnemen, dat bedoelde advertentie-colporteur „we- 1 gens unfaire handeling" was ontslagen. j Opnieuw rechtdoende verklaarde het I Hof de mededeeling voor den klager be- ledigend, daar er geen andere beteekenis aan i te hechten is, dan dat hij is ontslagen we- 1 gens door hem gepleegde handelingen, welke den toets der zedelijkheid niet kun- nen doorstaan. i In aanmerking nemende den ernst van het feit, maar ook de omstandigheid, dat verdachte te voren niet ter zake van een I dergelijk misdrijf werd veroordeeld, legde 1 het Hof hem 25 boete of tien dagen hechtenis op- De advocaat-generaal had 10 boete of tien dagen hechtenis gevorderd. Een ernstige straf noodig geacht. In December van het vorig jaar nam de heer W. H. Mehema van het Maritiem Kan toor W. H. Mellema en Co. te dezer stede, een transport aan van twee kleine schepen, die in opdracht van een maatschappij in West-Indië, van IJmuiden naar Guadeloupe moesten worden gebracht. De grootste der schepen, „Le Saint Christophe" geheeten, mat 240 ton; het andere scheepje was nog kleiner en had vroeger tusschen Volendam Marken gevaren. Teneinde het transport te doen slagen, had de heer Mellema een pa tent bedacht, waarbij de „Saint Christophe" het andere scheepje zou sleepen, zonder dat het noodig was, dat op dit laatste schip eenig personeel aanwezig zou zijn. De Scheepvaart inspectie keurde het patent goed en op 27 Maart 1.1. verliet de „Saint Christophe" met het andere schip op sleeptouw de ha ven van IJmuiden om de verre en gevaar volle reis te aanvaarden. Kapitein op de „Saint Christophe" was de 54-jarige heer H: S. uit Rotterdam, die door 'den heer Mellema was aangesteld op grond van gun stige inlichtingen omtrent zijn bekwaamhe den. De reis naar West-Indië verliep dan ook zonder ongevallen; wat echter meer ge luk dan wijsheid mocht heeten, aangezien de kapitein zich herhaaldelijk aan boord aan sterken drank te buiten gingen en ook in de havenplaatssen, die men onderweg aan deed, meermalen dranken was. De heer Mellema, van oordeel, dat zijn goede naam en die van zijn bureau door de gedragingen van kapitein S. ernstige schade had geleden, diende tegen den kapitein bij de Scheepvaartinspectie een klacht in. In de onder voorzitterschap van prof. mr. Taverne gehouden zitting van den Raad voor scheepvaart is deze klacht onderzocht. De heer Mellema, die was opgeroepen, deelde o.m. mede, dat hij, toen hij den ka pitein te IJmuiden ontmoette, reeds ver moedde, dat deze niet geheel nuchter was. Het bewijs daarvan was niet te leveren, zoo- dat hij beklaagde liet uitvaren. Ook had de heer M. in IJmuiden nog een rekening van 300 moeten betalen, naar het heette voor een kleine reparatie aan de „Saint Christophe". Hij gelooft echter, dat er in plaats van gereedschappen jenever aan boord was gebracht; zoo heeft hij in de hut van den kapitein twee kruiken jenever ge vonden, die hij over boord heeft gegooid. Ook had de kapitein hem gezegd, „dat het niet noodig was, dat de boot buiten het Ka- -aal kwam." Kapitein S., die opgeroepen en verschenen vas, verklaarde, dat er in t geheel maar zes kruiken jenever aan boord waren geweest, waarvan er twee voor hem waren bestemd. baVJ had zijn uiterste best gedaan om de „Saint Christophe", die naar hij zeide niet behoorlijk was uitgerust, gced over te brengen. Hij zelf dronk niet meer dan zes borrels per dag. De voorzitter: „Dat is zeer veel voor den tegenwoordigen tijd." Een ernstige beschuldiging Van de zes opvarenden der „Saint Chris tophe, die opgeroepen waren, was alleen de toenmalige tweede stuurman van het schip verschenen. Get. verklaarde, dat hij, toen de sleep buitengaats was, de wacht had van 812 uur. Alleen om 8 uur was de kapitein $ven op de brug gekomen; hij was toen niet T,normaal". Om 12 uur is get. door den eer sten stuurman afgelast, waarna hij te 4 urn- het was toen dik van mist weer aan dek kwam. Get. heeft den kapitein toen laten roepen, doch deze verscheen niet. Eerst den volgenden dag, te half 6, n.m„ liet de ka pitein zich weer zien. De eerste zes dagen van de reis is de kapitein beslist onder den invloed geweest. Nadat alle jenever op was, heeft de kapitein twee met flesschen bier ge vulde kisten, welke ook aan boord waren, aangesproken. Er werd, ook door andere op varenden, net zoolang gedronken, tot alles op was; ook getuige heeft meegedaan, om alles gauwer ongemaakt te zien! Eerst toen er geen sterke drank meer aan boord was, toonde de kapitein zich weer een bekwaam zeeman. Na een oponthoud van drie dagen in Porte Delgrado, uit welke ha ven overhaast vertrokken werd omdat naar getuige gehoord had de politie den kapitein op de hielen zat, bereikte de sleep op 27 April Guadeloupe. Tusschen Porte Del- grAdo en Guadeloupe was alles goedgegaan. In de laatstgenoemde plaats ging het echter weer mis. De kapitein bedronk zich daar herhaaldelijk en vergat zich zelfs zóó, dat hij den consul zulke beleedigingen naar het hoofd slingerde, dat deze hem gedurende vier dagen in de gevangenis liet opsluiten. Bekl. die hierna nog even 't wooro kreeg de verklaringen van den stuurman had hij herhaaldelijk met den uitroep: „leugens!" onderbroken gaf als zijn meening te ken nen, dat hij de heele zaak als een wraak neming van den heer Mellema beschouwde. Hij gebruikte hierbij zulke beleedigende ter men, dat de voorzitter hem een ernstige be risping toediende. De heer Van 't Haaff, waarnemend hoofd inspecteur voor de Scheepvaart, meende, dat voldoende is gebleken, dat aan boord van de „Saint Christophe" ernstig misbruik van sterken drank heeft plaats gevonden, waar aan de kapitien, instede van dit tegen te gaan hetgeen zijn plicht was heeft meegedaan. Dit is hem dubbel erg aan te rekenen. Spr. concludeerde tot het opleggen van een ernstige straf. De Raad zal later uitspraak doen. ZURICH, 10 November (V. D.) De Union Cyciiste Internationale heeft de volgende nieuwe wereldrecords van den Italiaanschen wielrijder Alfredo Binda gehomologeerd: vier K.M. in 5 min. 25,4 sec. (oud record Os car Egg 5 min. 25,3 sec.); 9 K.M. in 12 min. 14,4 sec. (oud record Egg 12 min. 19 sec.)10 KM.: tijd 13 min. 36 sec. (oud wereldrecord Egg 13 min. 40,8 sec.); 20 K.M.: tijd 27 min. 5,8 sec. (Oud record Egg 27 min. 18 sec.); 50 K.M.: tijd 1 uur 3 min. 35,4 sec. (oud we reldrecord Gaioni in 1 uur 10 min. 17,4 sec.) Dj Finsche wereldkampioen hardloopen Claes Thunberg, heeft zich dezer dagen naar Rovaniemi begeven (dit plaatsje ligt in Noord-Finland), ten einde zich daar ernstig voor te bereiden alvorens naar Davos te gaan, waar hij het wereldrecord over de 1500 Meter, dat sedert 16 jaren op naam staat va» Oscar Mathiesen met 2 min. 17,4 sec., wil trachten te verbeteren. Amerikaansche voorbereidingen De Vereenigde Staten treffen nu reeds voorbereidende maatregelen, ten einde zoo goed mogelijk voor den dag te komen op de Olympische Spelen 1932 te Los Angelos. De Worstelbond heeft n.1. voor de training den Deen Harald Christensen gecontracteerd, die als amateur vele malen wereldkampioen (N i e l - O fc i e e 1). 4523 STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 11 December 1929. 2e Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen: S901 20.000— 3986 6053 1500.—. 1245 5595 1000.—. 17504 400. 4533 13202 16649 17780 ƒ100.— Prijzen van f 30 5 51 92 176 1S1 208 209 269 295 297 372 422 459 511 521 540 565 641 646 659 793 804 818 948 10S1 1090 1126 1148 1163 1168 1172 1226 1239 1296 1458 1530 1667 1760 1772 2018 2040 2042 2098 2119 2159 2168 2179 2226 2258 2393 2406 2438 2447 2536 2579 2582 2636 2737 2756 2839 2S94 2903 2966 3068 3070 3100 3124 3127 3134 3203 3238 3259 3421 3485 3Sl4 3535 3568 3633 3679 3698 3823 3824 3889 3947 3977 4015 4064 4075 4084 4087 4099 4120 4268 4397 4418 4423 4435 4485 4492 4604 4655 4674 4703 4733 4S40 4966 4995 5050 5055 5060 5078 5124 5125 5134 5144 5152 5168 5318 5388 5436 5494 5622 5655 5757 5781 5801 5820 5855 5859 5881 5897 603S 6646 6103 6257 6424 6435 6482 6583 6603 6625 6629 6714 68S1 6886 6928 6952 6969 6999 7073 7093 7099 7108 7134 7201 7237 7336 7352 7353 7365 7409 7673 7680 76S2 7737 7756 7757 7790 7868 7882 7950 8052 S093 8098 8162 8173 8234 8312 8316 8324 8366 8405 8498 8504 S532 8677 8681 86S6 8798 SS05 8818 8857 88S4 8893 8902 8940 8941 8943 8946 9075 912? 9188 9205 9225 9278 9291 9303 9306 9326 9399 9431 9516 9521 9560 9576 9602 9643 9667 9688 9702 9743 9829 9832 9S4! 9904 9914 9931 9950 9985 10000 10052 10074 10075 10102 10326 10426 10445 10512 10537 10609 10687 10715 10781 10855 10877 10908 10936 10951 10966 11053 11104 11164 11265 11266 11313 11485 11520 11555 11569 11644 11670 11709 11722 11777 IlSl? 11851 11869 11883 11895 11934 12051 12159 12164 12220 12262 12307 12519 12588 12599 12629 12644 12654 12660 12716 12727 12748 12750 1-850 12880 12874 12957 12972 13005 13010 13048 13066 13080 13119 13162 13171 13184 13197 13275 13315 13338 13406 13442 13467 13516 13525 13604 13607 13631 13827 13908 13926 14135 14235 14243 14268 14315 14334 14346 14409 14421 14441 14461 14463 14476 14480 14564 14584 14592 14602 14614 14703 14787 14836 14856 14932 14942 14973 14981 15037 15109 15124 15170 15208 15222 15352 15370 15411 15437 15444 15448 15449 15472 15535 15551 15610 15614 15659 15748 15754 15774 15893 15954 15955 15959 15963 15990 16041 16043 16092 16315 16317 1638S 16426 16432 16442 16444 16468 16523 16572 16617 16620 16638 16647 16672 16687 16736 16852 16872 16929 16930 16970 17101 17122 17123 17135 17210 17217 17222 17243 17268 17316 17412 17441 17460 17570 17597 17601 17623 17643 17692 17756 17753 17789 17858 17924 18054 18060 18127 18145 1820? 18269 18282 18291 18372 1S444 18530 18682 18738 1S739 18746 18783 18808 18890 18895 181.30 18939 18959 19014 19064 19142 19150 19170 19174 19259 19260 19269 19283 19284 19327 19374 19485 19534 19581 19596 19599 19909 19987 20018 20042 20084 20101 20159 20165 20177 20179 20180 20209 2022 20239 20243 20300 20466 20474 20519 20667 20673 20688 20726 20752 20902 20957 20974 20976 20994 jj Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende den len luitenant v. d. H., van het 10e regiment infanterie te Ede, die door den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch, wegens het niet tijdig na zijn verlof terugkeeren in zijn garnizoen, was veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf met ontslag uit den mili- tairen dienst. m 91, Vort ging het naar het dorp der wilden, met muziek voorop, welke een pret, 'n aardig liedje zongen de wilden, door den koning op muziek gezet. Hard werd de trommel geslagen, de fluitist speelde de melody; recht op zat onze Jan Klaassen, doch Duimstok viel nu en dan op zij. 92. Jan begon veel pret te krijgen, op zijn gezicht verscheen 'n lach. „Ik wou," zei hij uitgelaten, „dat Hein Driepoot mij zoo zag." Toen de wilden hadden geëindigd begon Jan Klaassen een aardig lied, het refrein zong de Lange mede: „Mijn vaderland vergeet ik niet."'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 7