(50.- f125.- Het Kathedraal Kapittel i Balt È-. - Düsseldorfsche moordzaak Na de overval op Curacao Telegrafisch Weerbericht DONDERDAG 12 DECEMBER 1929 iZüU.- AANGIFTE MOET, GP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. v wHtt Voornaamste Nieuws BUREAUXNASSAULAAN 49 ADVERTEIMTIËN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 et p. plaatsing: elke regel meer 15 ct- bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN I DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17333 JOURNALISTIEK? Wij vragen: is dèit nu nog journa listiek? VAN SCHEPEN, DIE VERDWENEN WAREN Het nut van radio-verzoeken EEN ZILVEREN JUBILEUM TER PROVINCIALE GRIFFIE HET LAATSTE POSTVLIEGTUIG NAAR INDIË In hevigen storm vertrokken De afbouw der Kathedrale Kerk ;,St. Bavo" mm - >*v 4 - PRSS as HEVIGE ONTPLOFFING IN EEN MAALDERIJ TE MEPPEL De gearresteerde Niestroy toch de dader? De Nederlandsche officieren zullen voor den Krijgsraad terecht staan Wie was de Zweedsche Ramstad, die den aanslag pleegde op Mgr. Smit? Het proces tegen vrouw Ramstad HET GEVONDEN KINDERLIJKJE AAN DEN ZU1DERZEEDIJK Thans op het goede spoor? Capablanca te Weenen J„ J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Telefoon No. 13866 (drie UQnenj Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25: per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARIf COURANT INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. Alle ahonné legen ongevallen bij een ongeval met 1 ACft bi j verlies van een hand. een voet ol een oog: bij verlies van een duim ot wijsvinger. bij 'n breuk van 14 0 been ot arm; sop dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden^ OHOA Levensla ngegeheeleongeschik thetd tot werken door i TCft /allen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen wUilU» verlies van heide armen, beide beenen ot heide oogen VUi doodeiij ken afloop. bij verlies v. een anderen vinger. „Het Volk", als altijd fel op priester schandaaltjes, was er natuurlijk.als de kippen bij om het heibeltje tegen den Maastrichter Pater, die „een authen tieke akte vervalscht" zou hebben, op eigen terrein over te plaatsen en met behulp van de bekende suggestieve op- schriften-in-koeien-van-ïetters nog eens extra uit te buiten. Er volgde een tegenspraak in de Ka tholieke pers, welke (ofschoon „Het Volk" in het verzwijgen van weerleg gingen een onverstoorbaren moed aan den dag legt) niet genegeerd kon wor den. Maar hoe reageert „Het Volk" nu op de meer dan afdoende tegenspraak? Onder de opschriften „De Maastricht- sche akte" „Kerkrecht boven burger lijk recht" schrijft het blad; „WD ontleenden aan het „Handelsblad" een bericht, omtrent een Maastrichtsch priester, die een akte vervalscht zou hebben, door daarin valschelijk te doen plaatsen, dat een persoon nimmer gehuwd was ge weest, terwijl hij wel burgerlijk gehuwd, doch gescheiden was. „De Tijd" schrijft nu, dat „pet Volk" aan „vervalschen van den goeden naam on zer priesters" doet. Zoo dit juist is, dan doet „De Tijd" daar aan mee, want, evenals „Het Volk", neemt „De Tijd" het bericht van het „Handels blad" over. „De Tijd" voegt er dan een tegenspraak aan toe, die echter nog al warrig uitgeval len is, zoodat wij er slechts aan ontleenen, dat het pater Azarias O.P.M. (P. A. J. de Kok) betreft, die ten behoeve van zijn uit Brussel naar Maastricht, Parallelweg 23, ge komen broer optrad, en verder de duidelij ker voorstelling uit „De Maasbode" overne men: Hier laat de redactie dan de ook door ons overgenomen tegenspraak van „De Maasbode" volgen. Maar in plaats van ruiterlijk en rouwmoedig te erkennen, dat zij dus een onjuist bericht uit het „Hbld." over nam, concludeert de redactie ijskoud: „Verschil van beteekenis met de mede- deelingen in „Het Volk" n wij hier niet." Eerst houdt de redactie zich dood onschuldig, door het voor te stellen, alsof „De Tijd", welke het bericht ci teerde om het te kunnen tegenspreken precies eender handelde als „Het Volk", dat het bericht zonder eenige tegen spraak integendeel heel gretig, met het noodige suggestieve ornament uit het „Hbld." overnam. En als het blad de tegenspraak uit de „Maasbode" heeft geciteerd, dan tracht het zijn verlichte en bewuste lezers wijs te maken, dat de tegenspraak heele- maal geen verschil van beteekenis met de mededeelingen in „Het Volk" in houdt. Tracht zóó'n pers nu nog maar als eerlijk en bona-fide te beschouwen! We hopen en vertrouwen, dat het „Hbld." (welk blad nog niet antwoordde en dus blijkbaar ernstig aan 't onder zoeken gegaan is) een houding zal aan nemen, welke voor een persorgaan waardiger is. wij informeerden, kwam er pericht uit Stavoren, van de „Harmonie" en de „Onder neming". „Ziet u wel", aldus de firmant, die ons te woord stond, „dat ik geen ongelijk krijg Daar hebben w<- er ai twee En van de andere krijg ik ook nog w„ bericht straks." Nu, de firma bleek wel een goeden kijk op haar schippers te hebben, want de „Reho- both" gaf tegen 11 uur nieuwe levensteeke nen. Dit schip had al eenige dagen voor de reede van Schokland gelegen, maar was thans de haven binnengeloopen. Nu was nog alleen de „Nieuwe Zorg" zoek, maar daarover maakte de firma zich ook geen zorg. Vier schepen in ons kleine landje zoek? Het was ook niet mogelijk! De radio brengt ze wel terug! De Hoogeerw. Heer J. W. van Heeswijk benoemd tot Kanunnik Tot Kanunnik van het Hoogwaardig Ka thedraal Kapittel van Haarlem is benoemd de Hoogeerw. Heer J. W. van Heeswijk, Deken en Pastoor te Rotterdam. GEEN REDEN TOT ONGERUST HEID; REEDS 2 SCHEPEN TERECHT Gisteravond werd het volgende radio-be richt uitgezonden: „Naar wij vernemen, worden vier binnen schepen vermist Het zijn: ie „Harmonie", schipper Visscher, het tjalkschip de „On derneming", schipper L. Salamon. de „Re- hoboth" schipper A de Jong. de „Nieuwe Zorg", schipper G. te.. Wolde. Deze schepen zijn bevracht door de firma N.V. Wijk-Catz' Zaanhandel te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) en met goederen be vracht van het bijkantoor van deze firma te Nieuw Wolde naar Vijfhuizen. De „Rehoboth" is reeds 1" November van Nieuw Wolde vertrokken en sindsdien is van het vaartuig niets mee. verncmo.i. Ook de andere vaartuigen zijn reeds meer dan 14 dagen onderweg. De firma kon bij verschillende haven meesters, die de schepel, bü hun tocht naar Vijfhuizen moeten passeer en geen inlichtin gen omtrent de vrachtschepen krijgen. Waar de schepen zich momenteel bevinden, is niet bekend." Aldus het radio-bericht. Vier schepen zoek en dat in ons kleine landje, dar weliswaar vele wateren telt, maar toch niet zooveel of men weet wel. waar 4 scnepen blijven. Waren ze van den aardbodem verdwenen? Gezonken? Waren de schippers er mee van door? Niet mogelijk! We stelden ons vanmorgen mei de N.V. WijkCatz Zaadhandel in verbinding en vernamen daar. dat er geen enkele reden tot ongerustheid is. De firma heeft geen oogenblik het ver moeden gehad, dat de schepen met terecht zouden komen, doch ze heeft de goederen der schepen, waarvan een enkel hall No vember en de andere einde November uit gevaren zijn, hard noodig Daarom had zij Vaz Dias verzocht, het bovenstaande be richt per radio uit te zenden. Zi) nad ech ter alle verwachting, dal de schepen spoedig op zouden komen dagen. Eu zie, juist toen Naar wij vernemen zal de heer Th. Ste- man. thans hoofdcommies aan de afdeeling Algemeene Zaken, op 1 Januari a s. 25 jaar aan de Provinciale Griffie van Noord-Hol land verbonden zijn. Na eerst eenige jaren op de Griffie van het Kantongerecht werkzaam te zijn ge weest, kreeg de heer Steman op 1 Januari 1905 zijn aanstelling tot tweeden klerk aan de Provinciale Griffie. Dit mocht de jeug dige ambtenaar als een erkenning opvatten van den grooten ijver en de bekwaamheid waardoor zijn werk aan het Kantongerecht zich immer had onderscheiden. In welke mate de heer Steman deze goede hoedanig heden dan ook bezit, moge blijken uit zijn zeer snelle promotie aan de Griffie, waar hij op 1 Januari 1912 werd aangesteld tot adjunct-commies en op 1 Januari 1920 be vorderd werd tot hoofdcommies. Voor wie de bevorderingskansen aan de Griffie kent, behoeven wij geen enkel woord van waardeering meer te voegen bij de nuchtere vermelding van deze enkele data. Zij begrijpen, dat het werk van den heer Steman door zijn superieuren onge twijfeld op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Laten wij echter de bescheidenheid van den jubilaris respecteeren door daarover niet uit te weiden. De heer Steman is een man van groote plichtsbetrachting, die de hem kwistig toegemeten talenten uitbuit voor de taak, waarvoor hij is gestéld, maar daarmede is de zaak voor hem dan ook uit. De heer Steman is een aangenaam colle ga, en een prettige chef. Hij telt waar schijnlijk slechts vrienden, die hem bewon deren om zijn voorspoedige carrière en hoogachten als mensch. Th. Steman Geboren Haarlemmer is hij bij vele stad- genooten bekend en in het verenigingsle ven o.m. als de ijverige, nauwgezette vrien delijke secretaris van de R. K. Vereenigmg voor Groote Gezinnen. Zelf vader van een gelukkig en rijk met kinderen gezegend ge zin heeft hij veel gedaan voor deze in Haar lem zoo bloeiende vereeniging, waarvan de wasdom ongetwijfeld voor een groot deel mede aan zijn ijverig en vruchtbaar werken te danken is. Zijn gegeven adviezen hebben menigeen en menigmaal succes gebracht in een of andere onderneming. Om iets te noe men van zijn degelijk werk, zij hier de aan dacht gevestigd op de voorbeeldige wijze, waarop de vacantie-uitstapjes voor de kin deren van de leden van den Bond zijn ge regeld, een organisatie zoo keurig, dat men ook van andere steden en niet-katholieke vereenigingen in deze moeilijke materie in Haarlem om voorlichting komen. Dat is ken merkend voor Steman's organisatievermo gen. Wij volstaan met deze enkele mededee lingen in verband met de voor den jubilaris heugelijke gebeurtenis, maar zijn er zeker van, dat velen de gelegenheid zullen aan grijpen om den heer Steman van hun sym pathie te doen blijken, hoe afkeerig hij overigens ook van elk huldebetoon is. Hedenmorgen is het achtste en voorloopig laatste postvliegtuig, de P.H.A.E.O., naar Indië vertrokken. Er was een betrekkelijk klein aantal toe schouwers aanwzeig. Ook waren er de neeren Plesman en Martin, van de K. L. M. en de heer Van de Poll van de Posterijen. De heer Plesman sprak de bemanning voor hel vertrek toe. Nadat de post van 336 K.G. was ingeladen, startte het toestel om 7 uur 35. Ondanks den hevigen storm had de start een zeer vlot verloop. Wij hebben onze lezers niet alleen op de hoogte gehouden van de ontwik keling der plannen tot afbouw van de Kathedrale Kerk St. Bavo, maar hen ook in woord en beeld doen meeleven met den groei van den nieuwbouw. Nu het steigerwerk ver dwenen is, komt er bijna elke week weer ten nieuw beeld te fotografeeren. Hierboven een foto van de hoofdportiek. .j Luchtdrukketel gesprongen De molenaar zwaar gewond Gistermiddag heeft een hevige explosie in de graanmaaidery van de heeren Mulder en Kooiker te Staphorst (Dr.) plaats gehad De maalderij werd verwoest, terwijl de mo lenaar Mulder levensgevaarlijke verwondin gen opliep. Het gebouw, waarin het ongeluk gebeurde, ligt op ongeveer 500 meter van het gemeen tehuis, ter linkerzijde van den Rijksweg Zwolle—Meppel. In de maalderij stond een ruwoliemotor, die in den regel door Muider werd bediend, terwijl Kooiker de goederen wegbracht. Boven woonde de heer J. v d. Haar; Mulder woonde achter. Te twee uur, aldus dè „Telegraaf" sprong plotseling door tot nu toe onbekende oorzaak de luchtdrukketel van den motor met lui den knal uiteen. De houten wand werd weg geslagen en alles in de kamer werd verwoest. Mulder werd tegen den grond geworpen en ernstig gewond; de linkerarm werd hem van het lichaam gerukt en ook aan het dijbeen had hij zware kwetsuren. Van der Haar werd, vermoedelijk door rondvliegend hout, licht gewond aan het gelaat. Hij is er nog goed afgekomen. Toevallig was aanwezig de heer L. Hartkamp, leider der Roode-Kruis-coIon- ne te Meppel, die den gewonde een noodver band aanlegde. Twee ijlings ontboden ge- neesheeren verschenen spoedig en oordeelden overbrenging naar het ziekenhuis te Zwolle noodig. Per ziekenauto uit Meppel werd Mul der daarheen gebracht. Zijn toestand bleek zeer ernstig te zijn; de arm werd hem aan stonds geheel geamputeerd. In de maalderij is een groote verwoesting aangericht. De wanden van hout waren to taal vernield en de planken en balken 'agen in het rond. Aan den Oostkant was de muur geheel weggeslagen en ook de zolder was vrijwel verdwenen. Groote hoeveelheden zak ken meel waren naar beneden gekomen, stukken van den geëxplodeerden ketel lagen hier en daar verspreid. Van een schuur, die op tien meter afstand staat, is de windgiering weggeslagen en zelfs op 20 meter afstand van de ontploffing is een gat geslagen in de deur van de woning van den heer J. Kuyer. Op het dak van het nuis lagen de houtspaanders. In het achterhuis van Klompmaker, die 40 meter verder woont, werden alle ruiten gebroken. Het parket te Meppel en de inspecteur van den Arbeid te Deventer zouden nog gisteravond een onderzoek instellen. Mulder is gehuwd en vader van vier kin deren. De gearresteerde Niestroy toch de dader? In tegenstelling met vroegere berichten is George Niestroy die te Potsdam gearres teerd is, in verband met de moorden te Düs- seldorf, niet daarheen overgebracht. Gistermorgen is hem te Berlijn een ver hoor afgenomen. Hij verklaarde, dat hij tot 12 Augustus in Stindelmüle Bij Düsseldorf heeft gewerkt, doch toen zijn betrekking heeft opgegeven, daar hij te weinig verdiende. Hij trok naar Zwitserland, waar hij in Schaffhausen werk vond. Kort daarop keerde hij naar Duitsch- land terug en vond werk te Óhligs. Hij bleef daar slechts een maand, daar hij werd op gezegd. Over Hannover en Halberstadt kwam hij naar Postdam. Zooals bekend is de arrestatie van Nies troy vooral gebaseerd op de verdenking, wle- ke men tegen hem koestert in verband met de verdwijning van het dienstmeisje Maria Hahn, dat sedert 11 Augustus wordt ver mist. Men vond in zijn bezit een entrée- biljet voor het Apollotheater te Düsseldorf, dat op 11 Augustus is verkocht. Niestroy moet derhalve op dezen datum te Düsseldorf zijn geweest. Men vermoedt, dat hij den 7den November, den dag, dat de kleine Al- bermann werd vermoord, eveneens in Düs seldorf was. He resultaat van het verhoor zal naar Düsseldorf worden gezonden, om daar ver der te worden onderzocht. Niestroy blijit te Berlijn totdat over 'n vervolging tegen hem zal zijn beslist. (Wolff). Naar wij vernemen, zullen de Nederland sche officieren, welke bij den overval op Curasao op 8 Juni J.I., blijkens de meening van den Minister van Koloniën (men zie het Kamerverslag in ons nummer van he den) in hun taak tekort geschoten zijn. en in verband daarmede ook alreeds zijn ont heven van hun functie, voor den Krijgsraad moeten terecht staan. Het betreft hier de heeren A. F. Borren, kapitein, J. Hulst en A. P. J. Berger, beide laatstgenoemden eerste luitenants. Tegenover de beweringen, die de ronde doen met betrekking tot den aanslag, die de Zweedsche Ramstad pleegde op den vroegeren apostolischen administrator van Noorwegen, Mgr. Smit, is het wel op zijn plaats eens het oordeel te vernemen der protestantsche Zweedsche pers over «isze vrouw. „Dagens Nyeter", het toonaangevende blad der Zweedsche liberalen, schrijft: „Mej Ramstad had een zeer abnormaal ka rakter. Nadat zij eenigen tijd met een theatergezelschap rondgereisd was, sloot zy zich by een gezelschap zigeuners aan en leefde gedurende eenige maanden in hui» midden. Toen tegen deze zigeuners een ge- rechteiyke vervolging ingesteld werd, waar bij Ramstad als getuige zou optreden, werd zy door net gerecht afgewezen, wat vee» sensatie wekte." „Nya Daglight Allahanda", het blad der protestanten van Stockholm, spreekt even eens van dit dramatisch optreden van Ram stad en noemt haar een zeer excentrische dame. Het oordeel dezer bladen is daarom van zoo groote waarde, omdat net den schijn neeft, dat deze daad ten nadeeie der ka tholieken verklaard wordt CITA DEL VATICANO Het onderzoek over den aanslag op Mgr Smit is nog niet geëindigd De resultaten van dit onderzoek zullen openbaar gemaakt worden De ge ruchten. die thans de ronde doen omtrent dezen aanslag, missen eiken grond, daar van officieele zyde het strengste stilzwygen be waard wordt. De ouders naar Duitschland; dc groot moeder in arrest. Naar wij vernemen, is de politie te Am sterdam thans op het goede spoor om de zaak betreffende het gevonden lyk van een 5-jarig knaapje aan den Zuiderzeedyk tot klaarheid te brengen. Het spoor, dat men gevonden heeft, leidt naar Duitschland. Ver- moedeiyk zyn de ouders van het knaapje Duitschers, die in het Tuindorp Oostzaan hebben gewoond. Zij zyn naar Duitschland vertrokken zonder kind. De kinderwagen waarmede zy langs den Zuiderzeedyk heb ben gereden is opgespoord. Deze was reed: door de grootmoeder van het kind verkocht, terwyi zy zelf was verhuisd naar een ander gedeelte van de stad. De grootmoeder is thans in voorloopige bewaring, omdat de politie vermoedt, dat zij van den moord meer afweet. De ouders van het kind zyn in Duitschland nog niet aangehouden. Zy zyn zwervende. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij nog het volgende om trent het kinderlykje, dat aan den dyk van de Zuiderzee werd gevonden. De vorige week werd een kinderwagen ver kocht aan een opkooper. Deze wagen was af komstig van een Duitsche vrouw, die in de van Qstadestraat woonde, en die voor kor. ten tijd in het tuindorp Nieuwendam haai woonplaats had. Daar woonden by haar in: haar zoon, haar schoondochter, een drieja rig kind, benevens een kind van acht maan den. Deze familie is successievelyk verdwe nen. Eerst is het driejarig kind zoogenaamd naar Duitschland vertrokken, daarna vervol gens de vader en de moeder en eindelijk dl grootmoeder. Deze had inmiddels het kind van acht maanden uitbesteed. Zy zelf ver trok, zooals wy reeds zeiden, naar de van Qstadestraat. Toen de politie kennis kreeg dat de opgespoorde kinderwagen afkomstig was van deze familie, heeft zy de Duitsche vrouw opgespoord en haar gevraagd, waarde familie was gebleven. Deze zou naar Dort- mund zyn vertrokken. Een hoofdinspecteur van de Centrale Recherche is toen naai Dortmund gegaan en heeft daar na lang zoeken familie van de gezochten gevonden. Hy hoorde dat het drie-jarig kind niet was meegekomen en dat de bewuste echtelieden dat hadden voorgegeven, daar zy niet uit Amsterdam maar uit Berlijn kwamen en dat het kind daar was overleden. Inmiddels wa ren zy weder uit Dortmund vertrokken naar een onbekende bestemming. De Hoofdinspec teur wist een portretje van het 3-jarig kind by de familie in Dortmund mee te krijgen, hetwelk hy meenam naar Amsterdam. Dit portret werd toen aan de grootmoeder ge toond, die zeide het niet te herkennen. Naar wy verder vernemen, heeft gister, middag de grootmoeder erkend, dat de kin derwagen door haar verkocht is. Aanvanke- iyk had zy dat ook tegengesproken. De Eerste Kamer heeft de Ambtenarenwet behandeld en aangenomen. De vergadering is daarna verdaagd tot Dinsdag 17 December. De Tweede Kamer heeft de bespreking over den toestand van en den overval op Curasao voortgezet. De toenemende werking van den Krakatan. Het Kerstreces der Tweede Kamer zal 20 December a.s. beginnen. Het laatste postvliegtuig is heden naar Ned.-Indië vertrokken. Vier binnenvaartschepen nit Vijfhuizen verdwenen; twee reeds terecht. De viering van het zilveren feest der Rijks» landbouwwinterschool te Veendam. De gemeenteraad van Haarlem heeft het vuilverwijderingsvraagstuk behandeld: het vuil zal naar Woubrugge vervoerd worden. In totaal voteerde de gemeenteraad van Haarlem Woensdagmiddag voor een bedrag van ruim 2 millioen aan allerlei uitgaven: o.m. 1.236.000 voor ophooging van gronden ten Noorden van de Zaanenlaan, tusschen Middenweg en de Delft en 450.000 voor de aanschaffing van een nieuwe kolentransport- inrichting voor de lichtbedrijven. De installatie van een kunstzijdefabriek te Nijmegen is stopgezet. By een simultaan-schaakséance te Wee. nen heeft Capablanca van de 40 partijen er 30 gewonnen. De Hoogeerw. Heer J. W. van Heeswyk, Deken en Pastoor te Rotterdam, is benoemd tot Kanunnik van het Kathedraal Kapittel, De moord op het knaapje aan den Zuider zeedyk. Belangryke bijzonderheden. Te Amsterdam is opgericht de Rembours- en Industriebank met een kapitaal van f 10 millioen. Het gestorte kapitaal bedraagt 2 millioen. Rede van den heer Van Nierop, directeur der Amsterdamsche Bank, over de jongste beurscrisis. Hevige ontploffing in een maalderij te Staphorst (Dr.). De Nederlandsche officieren, die tijdens den overval door UrbiJia op Curacao waren, zullen voor den Krijgsraad terecht staan. Stormachtige tooneelen in de Belgische Kamer; de publicaties in „Utrechtsch Dag. blad". De politiek der Britsche regeering ten op zichte van Egypte; een resolutie van Lord Salisbury. Het vonnis in het proces van Graf Chris tian zu Stolberg Wernigerode. Geruchten te Rome over de opvolging van Kardinaal Gasparri door Mgr. I'acelli. Opstand in een tuchthuis te Auburn; de directeur opgesloten; belegering met traan gassen. De muitery onderdrukt en weer uit gebroken. Sjanghai door opstandige troepen be dreigd. In een voorstad van Londen had een botsing plaats tusschen een tram en een omnibus; vyf personen gedood. De muitery in de gevangenis te Auburn definitief onderdrukt. Er zouden 12 personen zyn gedood. De „Daily Mail" maakt melding van een aanstaand sensationeel proces, „de grootste sensatie dezer eeuw." 1$ 30 van de 40 partyen gewonnen Van de veertig partyen, die Capablanca te Weenen tegelijkertyd speelde, heeft hij Barometerstand 9 uur v.m.: 753. Vooruit. OPTICIENS - FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4 uur 15 min. Hoogste barometerstand Mm. 773.1 te Biarritz. Laagste barometerstand Mm. 735 6 te Skudesnaes. Verwachting: Stormachtige, Wes- telyke. tot Noord-Westelijken, later waar- schynlyk krachtig* Westelijken tot Zuid- Westelyken wind. zwaai bewolkt, mot nagel- of regenbuien, tydelyi' opklarend, weinig verandering in temperatuur. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bildt hedenmorgen aan dertig gewonnen, twee verloren en acht par- alle posten: Wordt verwacht storm nlt het tyen remise gespeeld. Noord-Westen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1