Stadsnieuws De eerste sneeuw ^5 De verkoop van grond aan den Vergierde weg RADIO-OMROEP TWEEDE BLAD VRIJDAG 13 DECEMBER 1929 BLADZIJDE 1 EEN ZILVEREN JUBILEUM TER PROVINCIALE GRIFFIE VAN ONZE RECHTBANK Het doodelijk verkeersongeval te Halfweg De Zaandamsche politié-kwestie HET RAADHUIS TE BLOEMENDAAL Toch aan den Zeeweg? ONREGELMATIGHEDEN BIJ DEN ALG. NED. STUCADOORSBOND Kantoor-inventaris en bescheiden weggehaald DE BEGRAAFPLAATS TE BLOEMENDAAL AFGESLOTEN HET EIGEN HUIS VAN DEN R. K. KRING De opening op a.s. Zondag IIIIIIHIIIHI mmnmlm Behandeling' voor Gedeputeerde Staten Gedeputeerde Staten van Noord-Holland he' .i n o ting mondeling behandeld het door de hee- rcn Ch. C. Wolff c.s. ingezonden bezwaar schrift tegen het beslui» van den Raad de zer gemeente van 2 Mei 1929 tot aankoop ve n grond, gelegen ten oosten van den Ver- gjzrdeweg in voormalie Schoten De aankoop beliep een bedrag van f 135.276 ♦ei'wijl de straataanleg geraamd wordt op t 120.000.—. De heer Wolff ging de feiten na, wel ke aan den aankoop ten grondslag hebben gelegen. Ongeveer een jaar geleden werd spr door Mi;. Slingenberg gevraagd, welke waarde hij kon toekennen aai, de boerderii van den heer v. d. Stadt, op welke vraag spr.'s ant woord luidde: rond 80 mille voor iemand die met weinig rente tevreden 's. Hierop deelde Mr. SI. mede, dat v. d. Stadt zijn boerderij aan de gemeente had aangeboden voor 180 duizend gulden, dat een gunstig advies van de Commissie van O. W. was ontvangen en dat 5 en W. een voorstel aan den Raad zouden aoen om tot aankoop te besluiten welk voorstel hij niet zou kunnen verhinderen. Op spr.'s vraag, voor welk doel de ge meente deze gronden noodig' had. kreeg hij ten antwoord, geen enkele, het is louter te doen om het bezit ervan. Aan Mr. SI. heeft spr. toen geadviseerd bij B. en W. te trachten een deskundige commissie te doen benoemen om de betref fende gronden te taxeeren De deskundigen zijn toen inderdaad benoemd, n.l. de heeren Bercari, Droste en Bosman. Volgens het cl oer genoemde heeren uitgebracht rapport werd de waarde bepaalo op PO mille, welke waarde echter verhoogd kon worden met f 55900.wanneer deze gronden als bouw terrein konden worden uitgegeven De tota le waarde werd dan vastgesteld oi f 135.000 of f 45.000 minder dan gevraagd werd en hiermede had Mr. Slingenberg de zaak bij cn W. gewonnen. Een paar maanden later deelde Mr. Slin genberg spr. mede, dat er wederom een voor- stol was tot aankoop van de boerderij van v. d. Stadt, en toen spr. vroeg voer welken prijs, kreeg hij tot zijn verwondering te hoo- ren, denzelfden prijs, n.l. f 180.000.—. Toen spr. Mr. Slingenberg opmerkte, dat hij toch sterk stond met het rapport der deskundi gen, antwoordde hij: ik heD er niets aan, ik sta machteloos en a s. Maandag gaat het er in B. en W door, dus zie maar wat je er aan doen kunt. Die opdracht was wel zeer verterend voor spr., maar wat moest spi doen. -vaar zelfs de wethouder van financiën 'ïachteloos was. Bovendien was het reeds Vrijdag, zoodat spr. nog slechts 2 dagen tijd had Het is hem toen gelukt eer afschrift fn handen te krijgen van het rapport var den Directeur van O. W., op grond van welk rapport de commissie een gunstir advies had gegeven aan B. en W In dit rapport ontdekte spr. een groote fout, er werd n.l. in gezegd, dat de vraag prijs wel 180 mille was, doch dat de beta lingsregeling een voordeel bracht van f 25.928. Zooals spr reeds opmerkte, heeft de commissie naar aameiding van dit rap port en het vermeende genoemde voordeel gunstig geadviseerd er werd Mr. Slingenberg in deze zaak bij B. en W. mach teloos. De fout, waarvan spr zooeven srrak. be stond hierin, dat het voordeel becijferd werd op f 25.928. terwijl het 'n werkelijkheid slechts f 8100.— bedroeg. In verband met een en ander heeft spr. een onderhoud gevraagd met den Burge meester, waarvan het resultaat wis, dat Mr. Slingenberg het pleit voor de tweede maal won. Den volgenden dag verzocht mr. Gerritsz spr. te mogen spreken over deze zaak waar in spr. toestemde, onder voorwaarde, dat Mr. Gerrits met spr een bezoek bracht aan de bewuste terreinen, welk bezoek enkel dagen geleden plaats haa. waarbij tevens tegen woordig was het commissielid van Liemt. Mr. Gerritsz zag toen in, dat hij voorzichtig moest zijn Bij die gelegenheid bracht spr. in bespreking „den verboden kring" en het groote deel van de bewusten t ■femen in dien kring, waarop to\ zijr verbazing de heer v. L. zeide, daar weten wij niets van, er is ons niets van gelegd Hiermede was de zaak niet afgedaan. Eenigen tijd daarna vroeg een commissie lid spr. om inlichtingen over een rapport van O. W. betreffende de onderwerpelijke gronden. De eigenaar had n.l zijn prijs verlaagd met f 11000 en dus gebracht op i 169000.—. De Directeur zette in zijn rappor, uiteen, dat deze vraagprijs beneden de waa-de was, hetgeen hij aantoonde q'hd: de berekening van 18 H.A. weiland a f 3000.e.. de ove rige 4'A H.A. als bouwterrein tegen f 8. per M2. Op de vraag of dit in orde was, heeft spr. geantwoord, dat de Directeur van O. W. toch wel wist, dat de bedeelde VA H.A. geen bouwterrein was doch dat 4 H A. hier van in de z.g. groene zóne lag hetgeen ook duidelijk uit zijn uitbreidingsplan bleek. Over deze verkeerde voorlichting, welke door O. W. erkend moest worden, zijn in de commissie van O. W. zeer harde woorden gevallen. Toen spr. deze feiter. had medegemaakt, werd het hem duidelijk hoe het voor han dige kooplui mogelijk geweest i<= de laatste 10 jaren tonnen gouds aan de g meente te verdienen met grondverkoop. Het was spr. duidelijk geworden, dat er maar raak werd gerapporteerd en we; zóó dat alt men er een bepaald voorstel door wilde hebben, het advies van de commissie gunstig beïnvloed werd. De commissie adviseerde door de aan haar verstrekte onjuiste, althans onvolledige inlichtingen, zij het dan ook ge) eel te goe der trouw, absoluut verkeerd Immers een persoonlijk onderzoeR naar alle zaken, wel ke haar worden voorge'ogd, kan toch moei lijk van de heeren verlangd worden Daarna is de vraagprijs me' f 34000.— verlaagd, en op 2 Mn j.l is door B en W. een voorstel tot aar'"-op in den Raad ge bracht, dat met 25 tegen 12 stemmen is aan genomen. nadat door den heer v. Liemt als woordvoerder der rechtsche partijen, bezwa ren waren ingebracht. Nog nimmer is het voorgekomen, dat bij een voorstel tot aankoop van grond in den Raad 12 tegenstemmers waren en naar spr. s I overtuiging zal een grooter aantal nimmer j te bereiken zijn, al zqn de v< orgestelde prij zen nog zoo hoog Dit is spr n i gebleken in de Raadsvergadering van S October j.l. bij grondaankoop aan de Amsterdamsche Vaart. Mr. Slingenberg maakte toen namens de minderheid van het college iPzwaar te gen dien aankoop, omdat door de opvoe ring van de grondprijzen de volkshuisvesting in het gedrang komt en er bovendien voor zichtigheid moet worden betracht met de gemeente financiën Ondanks deze ernstige waarsch' wing van den wethouder van finantiën oesloot de Raad met 12 stemmen tegen toch to<. aankoop over te gaan. Naar aanleiding van het schrijven van B. en W., 7 September j.l.. zou spr. willen opmerken, dat het voikomen waa. is. wan neer B. en W. zeggen dat de vraagprijs reeds aanzienlijk lager was dan die van andere gronden gelegen binnen deze gemeente ten Noorden van de J G Vaart en met val lende binnen den verboden Kring, doch dat B. en W. hiermede geen andere gronden op het oog kunnen hebben dan die. welke door de gemeente zijn gekocht voor prijzen I welke 200 a 400 pCt. hooger zfjn dan die welke ten Noorden van den J. G. Vaart zijn bekend. Waar de rondnrijzen door de eigen grond- oolitiek der gemeente zijn opgedreven, wordt hier een verdediging gevoerd door t-e wijzen op eigen fout. Verder zeggen B. en W. in hun schrijven, stelt men de waarde der ronden binnen den kring op 3500 per H.A dan is de prijs van den overigen grond 1.60 M2., wanneer aan dien grond een waarde wordt toegekend van 16000 per H.A. dan zullen de 273 H.A. die voor bebouwing aller eerst in aanmerking komen, zoo duur wor. den, dat de volkshuisvesting zeer ernstig in gedrang zal komen. Wij hebben het dan ook als een grooten plicht gevoeld bezwaar te moeten maken tegen bedoeld raadsbesluit, wijl de grond prijzen onnoodig worden opgedreven en de zoo mooie gelegenheid in de voormalige ge meente Schoten om te voorzien in de volks huisvesting ten zeerste wordt bemoeilijkt. Spr. hoept dus, dat Ged. Staten de noo- dige motieven aanwezig achten om het be treffende raadsbesluit niet goed te keuren. De heer Van Kessel sloot zich volkomen bij het betoog van den heer Wolff aan. Haarlem staat voor een zeer moeilijke perio de, waarin voorzichtigheid ten zeerste ge boden is. Lag de grond aan het Spaarne. waar zich industrieën moeten vestigen, dan was er voordeel voor de gemeente in gelegen. Ook stond de zaak in een heel ander licht, als zich op de aangekochte gronden wel gestelde inwoners konden vestigen. Voorts acht spr. het verkeerd, dat de gemeente speculeert en erop hoopt, dat het Rijk de kringenwet intrekt De heer Visser vreest, dat door dezen aan koop het vraagstuk der volkshuisvesting in een zeer bedenkelijk stadium zal komen. De grondprijs is n.l. te hoog. De heer Dumont, directeur van Openbare Werken, verdedigde het raadsbesluit, dat wees op een voordeel voor de gemeente bij den aankoop van deze gronden. Ook is het van belang voor het uitbreidingsplan. Spr. meent, dat de gemeente niet alleen niet duurder, maar zelfs goedkooper koopt dan een particulier op publieke veilingen. Jhr. Mr. Dr. Roéll vraagt, hoe het staat met de onderhandelingen met Louwers. De heer Dumont antwoordt, dat Louwers teveel vraagt, n.L 15— per M2. Hierna kwam in behandeling een be zwaarschrift tegen den aankoop van 5845 M2 4.gelegen aan den Vergierdeweg. De heer Wolff licht het bezwaarschrift nader toe. Wanneer voor gronden dergelijke hooge prijzen worden betaald, wordt de volkshuisvesting veeleer bemoeilijkt dan be vorderd. Dat wij goed gezien hebben, bewijst het volgende: In October j.l. kwam een bouwer spr. me- dedeelen, dat hij een opdracht had om 2 arbeiderswoningen te bouwen, en daarvoor de grondeigenaars in de omgeving van den Vergierdeweg bezocht had, om een terrein voor die woningen te koopen, maar de prijzen die zij vragen zijn zoo hoog, dat hij voor 2000.geen geschikt terrein kan koopen, de eigenaars wijzen steeds op de prijzen, die de gemeente betaalt. B. en W. zeggen o.a. in hun brief, dat de aankoop noodzakelijk is voor het leggen van geleidingen en het verbreeden van den weg. Dit ontkent spr. ten sterkste, want aan de Westzijde van den weg zijn eenige jaren geleden een 10-tal arbeiderswoningen ge bouwd en daarvoor is de weg op voldoende breedte gebracht voor een normaal ver keer en is ook een trottoir aangelegd, waar voldoende ruimte is om geleidingen te leg gen. Enkele weken geleden zijn twee commis sieleden ter plaatse geweest, en zij moesten erkennen weer onjuist te zijn ingelicht door O. W. Zij waren het met spr. eens, dat de weg voldoende breedte had en aan de westzijde ruimte genoeg aanwezig is voor het leggen van geleidingen. In hun berekening zeggen B. en W., dat de prijs wordt 7 per M2„ maar in de berekening verwaarloozen zij het bedrag, 1 dat betaald moet worden, voor de 900 M2. voor verbreeden en bestraten van den weg, wat 900 x 4 en 900 x 7 of 9900. bedraagt, welk bedrag ten laste gebracht moet worden van den bouwrijpen grond en dan is de prijs 950 per M2. of bij een diepte van 30 M 1480.— per bouwterrein. Waar nu deze grond is aangewezen voor arbeiderswoningen'oouw, blijkt uit deze be rekening, dat deze grond veel te duur is. Spr. meent hiermede voldoende aangetoond te hebben, dat de prijs van 4.per M2. veel te hoog is en de volkshuisvesting daar door bemoeilijkt wordt en ook dat aankoop niet noodig is, voor het doel dat B. en W. aangeven. Spr. hoopt dan ook dat Ged. Staten ook hier de motieven aanwezig achten om dit raadsbesluit niet goed te keuren. De heer Van Kessel betoogt, dat de ge meente den grond niet direct noodig heeft. Zij kan regelend optreden en neemt nu een groot risico on zich.. Jhr. Röell vraagt, of de meerderheid van den Raad besloten heeft op onjuiste gege vens. De heer Wolff antwoordt, dat de commis sie van openbare werken niet juist is inge licht door het rapport van den directeur. De heer Dumont antwoordt, dat meer grond gekocht is, om met de opbrengst van den meerderen grond den aankoop van de benocdigde perceelen te dekken. Jhr. Röell oordeelt, dat de commissie van meening veranderd is na een bezoek ter plaatse. De heer Wolff antwoordt, dat dit pas be kend werd in vierde instantie, maar voor het besluit genomen werd. Gedeputeerde Staten zullen later een be slissing nemen. Naar wij vernemen zal de heer Th. Ste- man, thans hoofdcommies aan de afdeeling Algemeene Zaken, op 1 Januari as. 25 jaar aan de Provinciale Griffie van Noord-Hol land verbonden zijn. Na eerst eenige jaren op de Griffie van het Kantongerecht werkzaam te zijn ge weest, kreeg de heer Steman op 1 Januari 1905 zijn aanstelling tot tweeden klerk aan de Provinciale Griffie. Dit mocht de jeug dige ambtenaar als een erkenning opvatten van den grooten ijver en de bekwaamheid waardoor zijn werk aan het Kantongerecht zich immer had onderscheiden. In welke mate de heer Steman deze goede hoedanig heden dan ook bezit, moge blijken uit zijn zeer snelle promotie aan de Griffie, waar hij op 1 Januari 1912 werd aangesteld tot adjunct-commies en op 1 Januari 1920 be vorderd werd tot hoofdcommies. Voor wie de bevorderingskansen aan de Griffie kent, behoeven wij geen enkel woord van waardeering meer te voegen bij de nuchtere vermelding van deze enkele data. Zij begrijpen, dat het werk van den heer Steman door zijn superieuren onge twijfeld op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Laten wij echter de bescheidenheid van den jubilaris respecteeren door daarover niet uit te weiden. De heer Steman is een man van groote plichtsbetrachting, die de hem kwistig toegemeten talenten uitbuit voor de taak, waarvoor hij is gesteld, maar daarmede is de zaak voor hem dan ook uit. De heer Steman is een aangenaam colle ga, en een prettige chef. Hij telt waar schijnlijk slechts vrienden, die hem bewon deren om zijn voorspoedige carrière, en hoogachten als mensch. Th. Steman Geboren Haarlemmer is hij bij vele stad- genooten bekend en in het verenigingsle ven o.m. als de ijverige, nauwgezette vrien delijke secretaris van de R. K. Vereniging voor Groote Gezinnen. Zelf vader van een gelukkig en rijk met kinderen gezegend ge zin heeft hij veel gedaan voor deze in Haar lem zoo bloeiende vereniging, waarvan de wasdom ongetwijfeld voor een groot deel mede aan zijn ijverig en vruchtbaar werken te danken is. Zijn gegeven adviezen hebben menigeen en menigmaal succes gebracht in een of andere onderneming. Om iets te noe men van zijn degelijk werk, zij hier de aan dacht gevestigd op de voorbeeldige wijze, waarop de vacantie-uitstapjes voor de kin deren van de leden van den Bond zijn ge regeld, een organisatie zoo keurig, dat men ook van andere steden en niet-katholieke verenigingen in deze moeilijke materie in Haarlem om voorlichting komen. Dat is ken merkend voor Steman's organisatievermo gen. Wij volstaan met deze enkele mededee- lingen in verband met de voor den jubilaris heugelijke gebeurtenis, maar zijn er zeker van, dat velen de gelegenheid zullen aan grijpen om den heer Steman van hun sym pathie te doen blijken, hoe afkeerig hij overigens ook van elk huldebetoon is. Wij bieden hierbij onze lezers het eerste winterlandschap van dit seizoen aan. De sneeuwstorm is zoo juist uitgewoed en Iaat sombere triestheid na Eerlijkheidshalve voegen we eraan toe dat het in feite een strandge zicht is bij IJmuiden, tijdens den storm. De jjstent en het badkantoor worden voortdurend onder sneuwwit schuim bedolven. Maar wat hindert dat? Het is wit, en triest, en verlaten... dus net echt De koloniale en maritieme tentoonstelling te Antwerpen in April 1930. De monumentale hoofdingang. Verdachte veroordeeld tot l maand hechtenis Veertien dagen geleden stond voor de Kaarlemscne Rechtbank terecht de 27-jarige bouwkundige P J. S. te Amsterdam, aan wiens sehidd het is te wijten dat de ge meente-ontvanger van Halfweg op den zen September werd aangereden, ten gevolge waarvan deze spoedig overleed. De Officier van Justitie eischte een hech- tenisstraf voor den tijd van zes weken. De verdediger, mr. R. E. Asscher uit Am sterdam, dat er zuiver van een ongeluk sprake is. De rechtbank deed hedenmorgen yit- spraak en veroordeelde verdachte tot een hechtenisstraf van 1 maand. Gisterenmorgen deed de rechtbank uit spraak in de zaak tegen een 44-jarig agent van politie te Zaandam, die op 29 Augustus een 19-jarig jongmensch aldaar gewelddadig heeft geslagen met een sabel, waardoor deze pijnlijk werd getroffen. Het O. M. achtte de mishandeling be wezen en eischte 50 boete of 25 dagen hechtenis. De verdediger, mr. F. A. Bijvoet vroeg vrijspraak. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van 20 of 10 dagen hech tenis. Een te trouwe verloofde en een bankbiljet van 300 Het was reeds eenigen tijd geleden, dat de 32-jarige M. W., vertegenwoordiger van Heringa Wutrich, wat van zich had laten hooren aan een Duitsch meisje, waarmede hij eens had kennis gemaakt. Op een goeden of liever op een ongeluk- klgen dag schreef zij hem, hij gaf gevolg op haar brief en van dat oogenblik af ont stond er een verhouding tusschen die twee. De Dultsche zat er nogal goed bij, ze ver telde, dat ze in een koffer twee bankbiljet ten van 300 had en zoo nu en dan post wissels ontving. Hij vond het gevaarlijk, daar ze de sleutel zoo maar liet rondslinge ren en wist haar te bewegen, den sleutel af te geven. Ind en avond van 4 November was er een feestje ten huize van de Dultsche. Mid den In de feestvreugde sloop de verloofde naar boven en stal een der bankbiljetten van 300. Sinds dien avond bleef hij bij haar weg. en de bedrogen Duitsche ging naar de politie om den diefstal aan te geven. Hij maakte het geld op een avond op met verschillende bezoekers van Zum Klausner in Amsterdam. Voor dit feit had M. W. zich hedenmor gen voor onze rechtbank te verantwoorden. Het O. M. had gelijk, toen het het gedrag van verdachte zeer laakte en van 'n schan delijk feit sprak. Naast de 300 heeft verdachte op ver schillende tijdstippen geld van de Duitsche losgekregen, ln totaal ook weer 130. De Officier eischtte vervolgens 1 jaar ge vangenisstraf m. a. v. p. Verdachte merkte op, alles terug te wil len betalen, overigens, dat hij nooit ver oordeeld Is geworden. De verdediger, mr. Blankevoort, gaf een relaas van het leven van verdachte en vroeg de uiterste clementie De drulvenz ijn zuur Vervolgens stond stond terecht de 26- jarige vertegenwoordiger M. E. B., een col lega van den vorlgen verdachte, die er van verdacht werd, het bankbiljet van f 300 te hebben gewisseld en daar 10 van te heb ben aangenomen, hoewel hij wist, dat het uit misdrijf afkomstig was. Deze verdachte had niet kunnen denken, dat de zaak zulke gevolgen zou hebben. Hij had wel eens van zijn collega gehoord, dat deze aan geld wist te komen van zijn meisje. Eenigen tijd later vroeg zijn collega of hij een briefje van 300 wilde wisselen bij Heck's Lunchroom. Ze gingen samen op stap, kochten sigaren en verdachte ontving 10. Het O. M. achtte het een onmogelijkheid, dat verdachte niet wist, dat hetgeld ge stolen was. Zijn collega zat er maar matig jes bij en had onlangs nog op een diefstal gezinspeeld. Daarnaast heeft de vrouw van verdachte ook nog een tientje aangenomen. Eisch: een maand gevangenisstraf. Voor beide zaken uitspraak 24 December om 2 uur. Een kazen-liefhebber Op den middag van den 18en April werd de firma Koopen, kaashandelaars, opgebeld door een firma in de Joubertstraat, waar mede zij tot nu toe geen zaken deed, maar die toch goed bekend staat. Verzocht werd 8 kazen te brengen aan de woning naast het pakhuis van de betrok ken firma. Koopen liet de kazen brengen, maar toen hij later om zijn geld kwam, bleek men van de zaak niets af te weten. De dader werd spoedig achterhaald en heden diende de zaak voor de rechtbank. Verdachte was niet verschenen. De Officier van Justitie achtte de feiten bewezen en eischte, gezien het strafregister van verdachte, 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 24 December om 2 uur. Indertijd is, zooals bekend, een commissie uit den Bloemendaalschen raad benoemd, die zou onderzoeken, welke de gunstigste plaats v.-as voor den bouw van een raadhuis. Naar wij vernemen, is de commissie thans eenstemmig tot het besluit gekomen, dat het raadhuis het beste gebouwd kan worden aan den Zeeweg. Naar wij vernemen, zijn de geheele kan toorinventaris en alle bescheiden op last van den Alg. Ned. Stucadoorsbond weggehaald uit de woning van den heer H. C. de Zeeuw die door het hoofdbestuur geschorst is in verband met ontdekte onregelmatigheden aan de Frans Halsstraat en overgebracht naar Den Haag. Bij besluit van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Bloemendaal d.d. 28 November j.l. Is de begraafplaats rondom het kerkgebouw der Nederlandsch Her vormde Gemeente te Bloemendaal, voor het begraven afgesloten. Daar er geen enkele grafruimte meer was, hadden de kerkvoogien van de Nederlandsch Hervormde Gemeente aan B. en W. verzocht de begraafplaats buiten gebruik te stellen aan welk verzoek deze, volgens de begra feniswet moeten voldoen, na het aan Ged. Staten te hebben overgebracht. Een groot gemis zal deze begraafplaats voor de ge meente Bloemendaal niet zijn, daar ze den laatsten tijd weinig meer gebruikt werd Ongeveer 25 jaar geleden werd het laatste familiegraf uitgegeven. Sindsdien werden al'een de menschen begraven, die op dat kerkhof een fam.liegraf bezaten. De laatste begrafenis had Donderdag 21 November j.l. plaats. Daar men te Bloemendaal verschillende begraafplaatsen heeft, zal die van de Neder- duitsch Hervormde Gemeente, naar alle waarschijnlijkheid, niet door een nieuwe worden vervangen. De R. K. Kring heeft een typographisch keurig programma het licht doen zien in verband met de opening van zijn nieuwe ge bouw op a.s. Zondag. In een voorwoorje geeft het bestuur uiting aan zijn vreugde over de in bezit neming van het eigen „home". Wat was ook een kring zonder huisvesting? Echter, aan „nakaarten" doen de Kringmenschen echter niet en zoo klinken er slechts vreugdeklan- ken uit het voorwoord. Het verdriet over het gemis aan een eigen huis is zoo diep onder- i gedompeld in de blijdschap, dat er geen i spoor meer van te bekennen valt. A.s. Zondagmiddag half 4 is de opening waarbij de secretaris een kort historisch overzicht zal geven, terwijl den moderator kapelaan J. B. Timp, een H. Hartbeeld voor den Kring zal worden aangeboden. De mooie plechtigheid van de Intronisatie zal daarna verricht worden door den Hoogeerw Heer Deken L. A. A. M. Westerwoudt. De moderator zal ten slotte nog een kleine toespraak houden. De volgende vriendelijke woorden, in het programma tot den moderato rgerlcht, ver dienen wel in breedwen kring bekend te woiden: ZATERDAG 14 DECEMBER HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz- 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje 12.15 1.15 Concert door het KRO-Trio 1.15 2.00 Gramofoonmuzièk 2.003.15 Kinder uurtje 4.00—4.30 Cursus Esperanto. 4.305.00 Cursus Engelsch 5.006.00 Gra mofoonmuzièk 6.016.10 Praatje over „Duitschland-nieuws voor den Kersttijd en om Nieuwjaar" 6.106.45 Gramofoonmu zièk 6.45—7.00 Journalistiek Weekover zicht 7.00—7.30 Lezing over „Noodzakelijk heid en werkprogramma v. d. R.-K. Film Centrale" 7.30—8.00 Lezing over „Het En- gelsche Volkskarakter" 8.00—9.00 Concert. Orkest en Instrumentaal Kwartet 9.00 10.00 Orkestconcert 10.00—11.00 Voortzet ting concert door Orkest en Instrumentaal Kwartet 11.00—12.00 Voortzetting Orkest concert. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur: 1071 M.) 10.00—10.15 Morgenwijding 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet 2.00 2 30 Filmpraatje door Max Tak 2.304.00 Aansl. van het Tuschinski-Theater te Am sterdam 4.00—4.30 „Onze Auto". Een acht tal lessen door J. J. A. de Ridder 4.30 5.00 Ir. J. W. Kips spreekt in verband met het 40-jarig bestaan van den Kon. Nederl. Voetbal Bond. (In dialoogvorm met H. Hol lander) 5.00—5.30 Gezondheidshalfuurtje. Dr. Lo W. Schut over: De schoolarts en zijn taak 5.30—6.00 Duitsch voor gevorderden en conversatie 6.017.45 Concert door het Omroeporkest m. m. v. h. Wladimir Pique Trio (zang, balalaika en piano) 8.00 VARA. Orgelspel en toespraak 8.15 VARA. Concert. Orkest, tooneel, dansmeester en conferencier. 11.30 ca. VARA-Varia. Gramo foonmuzièk. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding 11.05—11.20 Lezing 1.20—2.20 Orkestconcert 3.15 Verslag van een voet balmatch (2e speelhelft) 4.15 Concert. F. Long (mezzo-sopraan)G. Pizzey (bariton) Militair Orkest 5.05 Orkestconcert 5.35 Kinderuurtje 6.35 Nleuwsber. 7.05 Mu ziek voor blaaslnstrum. 7.20 Lezing 7.35 Lezing 7.50 Schoolconcert 8.20 Concert. Orkest en vocale solisten 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing 9.55 Vaudeville 11.05 12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS". 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuzièk 4.05 Kinder uurtje 4.35 Dansmuziek 5.20 Concert 6.55 Gramofoonmuzièk 8.35 Piano-les 9.05 Populaire Fransche liedjes 9.50 Gramofoonmuzièk. LANGENBERG. 473 M. 6.20—7.20 Gra mofoonmuzièk 9.3510.45 Gramofoonmu zièk 11.30 Gramofoonmuzièk 12.251.50 Orkestconcert en viool-soll 4.505.50 Orkestconcert 7.20 Vroolijke avond. Orkest en solisten 9.5010.20 Dansles. Daarna tot 11.20 Dansmuziek 11.20—12.20 Dansmuziek Gramofoonplaten) KALUNDBORG. 1153 M. 11.20—11.50 Gramofoonmuzièk 2.202.50 Kinderuurtje 2.504.50 Concert. Orkest en zang. 7.20 —9.05 „Revolutions-Bryllup". Tooneelstuk in 3 bedrijven van Sophus Michaëlis 9.20 10.20 Populair orkestconcert 10.2011.35 Dansmuziek. BRUSSEL. 508.5 M. 5.20 Gramofoonmu zièk 6.50 Gramofoonmuzièk 8.35 Gra mofoonmuzièk 8.50 Concert. Orkest en zangeres. ZEESEN. 1635 M. 6.15—9.50 Lezingen 11.20—12.10 Muziekuitz. voor scholen. Or kest en koor 12.1012.50 Berichten 1.201.50 Gramofoonmuzièk 1.503.50 Lezingen 3.504.50 Concert uit Hamburg 4.507.20 Lezingen 7.20 Kleinkunst uit Oost en West 8.20 „Het kindeke Jezus ln Vlaanderen" van Felix Timmermans. Spre ker: Gerd Fricke. Daarna: Berichten. Ver volgens tot 11.50 Dansmuziek. „Onze moderator 1'. het beste kringlid, dat ooit bestaan heeft, de ziel, de stuwkracht en het hart van onze vereeniging, die wel door de benoeming van dezen priester-vriend op bijzondere wijze gezegd is".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5