VOOR DE HUISKAMER R.K. Sportpark Haarlem voor R. K. V. V. Door Samenspel Sterk R.K. Sportvereenigïng „The Yellow Black Boys" R. K. S. V. „Santpoort" R.K.V. „Zwaluwen" R.K.V.V. „Concordia" Junioren-Competitie District Haarlem BILJARTEN Jubileum-Nederlaagwedstrijd Ons Genoegen (Zaandam) tegen Vriendenkring DUIVENSPORT Gecombineerde Postduivententoonstelling HOCKEY R.K.V.V. Geel-Wit DAMMEN District Haarlem en Omstreken van den Ned. R. K. Dambond Clubcompetitie le klas R.K.V.V. Alliance Gez. Samenzijn „De Spaarnestad 2" Hoofdklasse-competitie Nederl. Dambond R. K. V. V. „Lisse H. T. C.: „Alliance" ATHLETIEK R. K. AtfoleL-CIub „Excelsior" GYMNASTIEK R.K.S.V. „Herc OVERVEEN Het schipperskind PROGRAMMA VOOR 15 DEC. 1929 1 terr. R.K.V.Z. 1—T.Y.B.B. 2, 12 uur, scheidsrechter Hogenboom. Ie terr. Geel-Wit I—Concordia X 2 uur, scheidsrechter Pirovano. 2 terr. D.S.S. 3—R.K.V.Z. 3, 12.30 uur Junioren. 2e terr. Geel-Wit 5Onze Gezellen 5, 2 u. Junioren. 3e terr. D.S.S. ISantpoort 2, 12, uur, scheidsrechter v. Riel. 3e terr. Geel-Wit 2Alliance 2, 2 uur, scheidsrechter Meiland. 4e terr. Vrij voor oefening. De vereenigingen worden dringend ver zocht vooral op tijd te beginnen wegens de vroeg invallende duisternis. De Secretaris, H. J. Van TOL PROGRAMMA 15 Dec. D.S.S. I—Santpoort 2, 12 uur Sportpark. Onze Gezellen 3D.S.S. 2 Middenweg D.S.S. 3—R.K.V.Z. 3 half één. Sportpark. Het eerste elftal ontvangt een zijner groot ste concurrenten n.l. Santpoort 2. dat nog ongeslagen is. Speelt het eerste werkelijk voor wat het waard is dan kan het morgen wel eens de eerste nederlaag van Santpoort worden. Het tweede gaat op bezoek bij Onze Gezel len 3 en dient t^Vinnen om den achterstand niet te groot te maken. Ten slotte D.C°3. 3—R.K.V.Z. 3 waar ik een gelijk spel of een kleine overwinning voorspel voor D.S.S. De leden worden dringend verzocht de contributie mede te nemen. J. H. Hedenavond van 78 uur contributie be talen en Woensdagavond 7.30 uur clubavond in de Mil. Vereeniging. Woensdag 8.30 uur bestuurs- en elftalcom missievergadering eveneens in de Mil. Ver eeniging. Secret. K. v. Manderstr. 8. WEDSTRIJDROGRAMMA VOOR MORGEN T.Y.B.B. I—D.H.L. I 2 uur R.K.V.Z. I—T.Y.B.B. 2 12 uur T.Y.B.B. 3—H.B.C. 3 12 uur S.S.M. 2T.Y.B.B. 4 2 uur V.V.F. 2—T.Y.B.B. 8 2 uur Storm en regen deden 1.1. Zondag het com petitieprogramma grootendeels mislukken. Op het oogenblik zijn de vooruitzichten iets beter zoodat wij morgen waarschijnlijk op een volledige afwerking mogen rekenen. Het programma is interessant genoeg! Aan den Schoterweg krijgt het eerste zijn vierde thuiswedstrijd te spelen. Opmerkelijk is het dat thuis nog geen enkel puntje werd veroverd, zoodat het werkelijk tijd wordt, dat Drayer cs. den geel-zwart aanhang eens reden lot juichen geeft. Wanneer het en thousiaste spel der laatste wedstrijden ook morgen niet ontbreekt kunnen wij daar ben ik vast van overtuigd op de tweede overwinning van dit seizoen rekenen. Komt boys, we hebben al te lang moeten wachten. Het tweede elftal is nog bescheidener. Nog steeds hebben zij het niet over hun hart kunnen verkrijgen een hunner tegenstanders een nederlaag te bezorgen. Bescheidenheid is een deugd doch men kan ook overdijven. Morgen krijgen onze jongens volgens Bartje een kans op hun eerste overwinning Of het echter lukken zal? Ik ben er nog niet zoo gerust op. Deze wedstrijd wordt om twaalf uur op het Sportpark gespeeld. Het derde elftal ontvangt om 12 uur H.B.C 3 een der sterkste elftallen der afdeeling. Deze derby in zakformaat zal m.i. wel door de zwart-witten gewonnen worden. Een voetbal echter kan raar rollen, dus wie weet krijgen we nog een late St. Nicolaas-suprice. In Bennebroek zal B.S.M. 2 onze jongste senioren een warme ontvangst bereiden. Toch verwacht ik hier wel een klein succesje voor de geel-zwarten. Van de junioren komt alleen het 8ste in het veld. Hun eerste op treden was direct al succesvol. Morgen nog eens overdoen, jongens! HENK. Programma voor 15 Dcc. Santpoort IG. V. O. I, 2 uur. D. S. S. I—Santpoort II, 12 uur. Teijlingen IISantpoort III, 2 uur. Alliance IIISantpoort V, 1 uur. Wederom ons eerste thuis, laten we ho pen dat het weer iets beter is dan verleden week, want dat hier gespeeld zal worden, kunt ge van op aan, van belde kanten. Tus- schen haakjes, eerste, jullie moeten beter spelen anders red je het niet! Het tweede vertrekt om 10.30 uur bij Böhm. naar het Sportpark te Heemstede om D.S.S. kamp te geven; om in den vorm te blijven dienen jullie te winnen heeren, of het gaan zal? Het derde vertrekt om 11.30 bij Böhm. naar Sassenheim om revanche te nemen tegen Teijlingen; kom 3e jullie kent elkaar nu zachtjes aan, dus verwacht ik minstens gelijk spel. De junioren gaan om 12 uur (Böhm) naar Overveen. Thuis werd tegen Al. gelijk ge speeld, toen kon het bster, dus verwacht ik het nu beter. Zorg vooral, allen, sen. zcowe! als jun. dat op tijd begonnen kan worden het ls zóó donker. Eenige leden zijn zoo (beleefd?) geweest verschillende malen zonder afbericht weg te blijven. Deze worden zonder meer gepas seerd, evenwel blijven zij als lid geboekt, zoodat zij niet voor een andere vereeniging uit kunnen komen. Daardoor zouden zij een andere Vereeniging bloot stellen aan boéte. Secr. P.S. Met het oog op eventueele afkeuring terreinen is het goed even bil den secr. aan te rijden vóór 't vertrek. Hagelingerweg 222. CHRIS worden met een reeks overwinningen. Want al bleef Zwaluwen dikwijls door een goede eindspurt in de eerste klasse behouden, nu zouden zij te ver er voor achter komen. Kom R. K. V. Z. den moed niet laten zakken, voor onze lustrumviering mogen wij toch wel een overwinning boeken? Het tweede krijgt een vrijen dag, daar om kerkelijke rededen, Santpoort niet kan spe len. De junioren spelen de revanche-partij tegen D. S. S. III, nu schiet mij het tweede couplet van ons nieifw Clublied in de ge dachte: Is niet 't het geluk steeds aan onzen kant, Wij strijden steeds door en houden steeds stand. Geen nêerlaag, geen rampspoed beneemt ons den moed. Wij nemen revanche en maken het weer goed. Vooral dien laatsten regel moeten de lui in 't oog houden. Vooruit Zwartjes, op tijd komen en op tijd beginnen. Om eventueeie vergissingen te voorkomen, moet ik even mededeelen, dat de Lustrumvie ring begint voor leden en oud-leden (vet.) op Woensdag 18 December e.k. om 8 X uur in de Gezellenvereeniging, Jansstraat 59. Maar het feest, de groote dag, is op tweeden Kerstdag. Het zou niet passen, groot feest te maken in den Advent. Nog zij medegedeeld, dat zij, die niet komen, groot ongelijk heb ben. Zegt dit voort. Voor morgen het Refrein van ons Clublied' Hup jongens, hup jongens, ten strijde gegaan 't Is voor onze club, 't is voor onzen naam. De goaltjes die vliegen dan rap in 't net Zoo werken de jongens van R. K. V. Z. Het zij zoo! Secr.: Jansteenstraat 44 Programma voor Zondag 15 December R. K. V. Z. I—T. Y. B. B. II, twaalf uur. D. S. S. Ill—R. K. V. Z. Jun., half één. Van de drie komen er morgen maar twee elftallen in het veld. Het eerste ontvangt de Yellows II, die zij den vorlgen keer te vergeefs hebben laten Wachten aan den Schoterweg. Beide elftallen staan onderaan, doch wat de Yellows boven bul staan, staat Zwaluwen I er onder. Mor gen. moest er maar eens een begin gemaakt senheim en verloor daar met 30, wat ook niet anders kan. Wanneer er spelers ver- j hinderd zijn, is het wel wenschelijk, wan- J neer zij dit even berichten bij hun aan- voerder. Het vierde zorgde voor een verras- j sing en sloeg A. S. C. 1 maar liefst met 7—0. Voor a.s. Zondag is er een voornaam pro gramma, n.l. Lisse 1—H. B. C. 1, J. Klünnen, 2 uur D. O. S. 1Lisse 2 Lisse 4Meerburg 1, 12 uur Voor ons eerste zeker een zware wed- strijd. Bekijk den competitiestand eens: H. j B. C. op de derde plaats en Lisse onderaan. I Of er nu nog werkelijk zooveel krachtsver schil is tusschen deze twee elftallen, geloof ik niet. Wanneer Lisse morgen eens haar uiterste best doet, van het begin to aan het I einde (een voorspelling durf ik niet te ge- i ven) dan kon de uitslag wel eens ver- j j rassend zijn. Vooruit dan, Lisse, zet uw tan- i den op elkaar en bezorgt H. B. C. de tweede j nederlaag. Aan supporters zal het dan mor- gen niet ontbreken. Bij goéd weer trekken al- len naar de Essenlaan. Wat zal de penning- meester het druk krijgen, j Het zal een propaganda-wedstrijd worden 1 1 voor de R. K. Sport. Veel nieuwe 'suppor- j ters zullen ook eens een kijkje komen ne- men en' wanneer dan deze wedstrijd in goede verstandhouding wordt gespeeld, zul- I len zij zeker hun belangstelling blijven too- 1 nen. Welnu, Lisse, aan u de eer, speel een aangenamen wedstrijd en veel succes. I Wil het tweede elftal zijn kansen nog be- houden, dan moet het zorgen, dat er van i D. O. S wordt gewonnen. Doet daarom uw best en zorg voor een goeden uitslag. Het I vierde is thans op het goede pad en zal er voorloopig niet meer van afdwalen. Morgen j is Meerburg aan de beurt! Doet uw best en veel succes! Secretariaat Patrimonium 27, Hillegom Zondag 14 December: Gael Wit IConcordia I, 2 uur Sportpark Molenwerf. Concordia II—V. V. F. I, 2 uur op Nieuw Treslong. Concordia III Contributie betalen van 89 uur aan de Remise. Zoo wordt dan ijs en weder dienende mor gen weer de traditioneele wedstrijd op het Sportpark tegen Geel Wit gespeeld. Typisch dat sinds Concordia's terugkeer in den D.H.V.B. daar geregeld gewonnen werd. Of het dat morgen ook wordt, ja? Een feit is dat Geel Wit veel van haar kracht heeft in geboet en dat Concordia sterker is dan het vorige seizoen, noewel dit direct nog niet be slissend is, dient ook opgemerkt, dat de G.- W.-achterhoede in staat is sterker voor- waartsen zich van het lijf te houden, als die der blauwhemden. Ten slotte nog dit: Deze wedstrijden kenmerken zich steeds als de vurigsté, doch laten de spelers allen beden ken wat voor den naam hunner vereeniging staat, dan spelen ze beslist een prettigen wedstrijd, terwijl ook de moreele kant onzer sport er mede gebaat is. Concordia II ontmoet op Treslong zijn grootste concurrent. Ondanks den storm de vorige week, bracht deze ploeg weer 2 punten naar huls. Toch zullen allen zich geheel moeten geven, want de V.V.F.'ers zijn heel wat mans. Mocht Concordia II er iri slagen de punten op Hillegom te houden, kernen ze zonder twijfel een eind in de goe de richting, maar ik vrees! Doch komaan jongen, de tanden op elkaar. Van onze jongste ploeg ben ik het pro gramma kwijt, doch jullie zult in elk geval je convocatie wel thuis hebben, terwijl we nu ook wel weten dat jullie het niet weg geeft. SECRETARIS. OVERZICHT Het einde van de hoofdklasse-competitie is thans in zicht. Maandagavond a.s. speelt de „Haarlemsche Damclub" I haar laatsten wedstrijd tegen de Damvereeniging „D.O. S." I uit Amsterdam in haar clublokaal „De Korenbeurs" te Haarlem. Omtrent den uitslag van dezen wedstrijd durven wij niets te voorspellen, want vooral de Haarlemmers zijn in de laatste wedstrijden hopeloos uit vorm. Na een schitterend begin in deze competitie (vier wedstrijden werden achtereen gewonnen) verloren de Haarlem mers de beide vorige wedstrijden elk met niet minder dan 155, iets wat in de laatste vijf jaren nog niet is voorgekomen. Laten wij hopen dat de „Haarlemsche Damclub" Maandagavond a.s. tegen „D.O. S." haar ouden vorm weder te pakken heeft. In dat geval zou 't er voor „D.O.S." niet zoo rooskleurig uitzien l Wint de „Haarlem sche Damclub," dan bezet zij definitief de 2de plaats achter „Gezellig Samenzijn." Het Utrechtsch Damgenootschap ont vangt op denzelfden avond de Damclub „Zaandam." Deze wedstrijd vindt te Am sterdam in het clublokaal van „G. S." plaats. In dezen wedstrijd geven wij de Zaandam mers een zeer goede kans. Op 19 December a.s. ontvangt „Aris de Heer" het Amsterdamsche „Van Embden," in welken wedstrjjd de gasten wel zullen zegevieren. De „Haarlemsche Damclub" II bezet thans definitief de laatste plaats en zal dus t.z.t. degradatie-wedstrijden moeten spelen tegen den kampioen der 2de klasse. les" als een concurrent naar voren. Het moet toch eens komen, aanpakken dus en vooral op de afwerkingen letten. W. THIJSSEN, Secr. De voor Zondag 8 Dec. vastgestelde wed strijden vonden wegens de slechte weers gesteldheid geen doorgang. Voor Zondag 15 December is het volgende programma vastgesteld I Afdeeling A Oegstgeest O.V.V.Lisse II Afdeeling B Sassenheim: Teijlingen—Lisse III i Hazerswoude: St. BernardusMeerburg i Alle wedstrijden vangen om half één aan. Door de R.K. Sportvereemging „Leiden" wordt Op Vrijdag 20 December des avonds te 8 uur een spelregelavond gehouden in „Den Burcht" te Leiden. De heer F. v. Veen uit Amsterdam zal dan, op zijn bekende aangename wijze, een uiteenzetting geven van de spelregels der R.K.F. Door bemid deling van het Districtsbestuur hebben alle spelers en belangstellenden uit het District Leiden vrijen toegang op dezen avond. Waar het gebleken is dat het houden van dergelijke avonden geen overdaad is, vertrouwen wij, dat allen van de gastvrijheid der vereeniging „Leiden" gebruik zullen maken en in grooten getale dezen avond bezoeken. Vereenigingsbestuurders spoort uw leden daartoe aan en maakt het aan belangstellen den bekend Een bezoek is niet alleen nutug maar ook noodig 1 D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. WEDSTRIJD OM DEN MEESTER TITEL Zondag a.s. vangt te Utrecht de jaarlij ksche wedstrijd om den meestertitel van den Ne- derlandschen Dambond aan. In verband met de groote deelname wordt in twee groepen van 10 spelers gespeeld. De drie hoogstaankomenden van elke groep komen in den eindstrijd om den titel. Voor het district Haarlem wordt deelge nomen door den kampioen van Haarlem en omstreken J. B. Sluiter Jr, te Aerdenhout Het is Woensdagavond in „Centraal-Bar" a/d. Kruisweg ook het B-team van de jubi- laresse niet gelukt om ongeslagen te blijven. Na spannende en geanimeerden wedstrijd bleven de Zaandammers met 50 car. in de meerderheid. Het begin was hoopvol voor de gastheeren. Roefs speelde tegen M. Duives uitstekend en maakte in 32 brt. de xoo vol. Zijn tegenstander bleef op 65 staan. Zoowel v. d. Vosse (Ons Genoegen) als Wagenaar (Vriendenkring) waren er goed in. Met een beginserie van 20 nam de bezoeker direct de .eiding, doch Wagenaar haalde spoedig op. Beide spelers gaven elkaar niets toe en na 40 brt. won de speler der gasten met 125 tegen 124. P. Dil (Ons Genoegen) bleek een uit stekend bandspeler te zijn en loste verschil lende moeilijkheden op 't biljart goed op. Reekers (Vriendenkring) kon het tempo niet volgen en moest tenslotte met een achterstand van 72 om 100 genoegen nemen. Jammer, dat G. Duits (Vriendenkring) in de beslissende match er geheel uit was. Lammes Sr. (Ons Genoegen) was direct in de meerderheid en bracht na 37 brt. de eind stand op 100 tegen 44 car. Hieronder de volledige uitslag Ons GenoegenVriendenkring v. d. VosseWagenaar 135134 P. DilF. Reekers 10073 M. DuivesH. Roefs 65100 Lammes Sr.G. Duits 10044 Totaal 390—340 Aldus is de eerste nederlaag van de Vrien denkring-reserves een feit. Uitgeschreven door „De Koerier" en „De Bonte Duif", gehouden op 7 en 8 Dec. Op deze tentoonstelling waren 330 vogel ingezonden, verdeeld in 33 klassen. De prijs zen zijn als volgt door de keurmeesters W. Godschalk, Alkmaar en W. J. Schuller. Amsterdam, toegekend G. Heerschop, 5 eerste pr., 3 tweedepr., 1 3de pr., 1 5de pr., 1 z.e.v. W. Looijenga, 3 eerste pr., 6 tweede pr., 5 3de pr., 1 7de pr J. P. Heerschop 1 eerste pr., 6 tweede pr., 1 3de pr„ 1 z.e.v.J. A. v. Putten 3 eerste pr., 1 z.e.v. D. de Geus 1 eerste pr., 3 tweede pr., 1 3de pr„ en 1 e.v. G. A. Steijl 3 eerste pr., 1 tweede pr., 2 3de pr„ en 1 z.e.v. P. Ban ning 2 eerste pr., 1 tweede, x 3de P. v. Andel 2 eerste pr., 1 4de pr., en 1 z.e.v. G. Vonk 1 eerste pr., 1 tweede P. Bank 1 eerste, 1 4de pr., 1 z.e.v. C. H. v. Britsum 1 eerste pr.. en 1 e.v.P. Brakel 1 eerste en 1 4de pr. J. J. Lasschuit 1 eerste, x 5de en 1 z.e.v. J. v. Hartesveldt 1 eerste pr., 1 3de pr. G. C. ten Bosch 1 eerste pr., 1 6e pr. J. v. Alphen 2 tweede pr. C. Kraan 1 tweede pr., 1 3de pr. J. H. Smit 1 tweede pr., 1 z.e.v., 1 e.v. H. v. Alphen 1 tweede pr. F. W. J. Kuijken 1 tweede pr., 1 e.v. F. M. Heer kens Thijssen 1 tweede pr., 1 z.e.v. Joh. L. Heems kerk 1 derde pr„ 1 e.v. B. Hilbrink x derde pr., 1 z.e.v. W. J. Nelissen 1 e.v. J. W. der Kinderen 1 e.v. Schoonste doffer en duif, G. Heerschop op één na schoonste doffer P. v. Andel op één na schoonste duif P. Brakel. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Dit luidt aldus le klasse BloemendaalH. D. M. M. H. C.Amsterdam. Secr. L. Marg'arethastraat 1 Programma Zondag i5 Dec. Geel-Wit IConcordia I, 2 uur Sportpark. Geel-Wit IIAlliance IT 2 uur Sportpark. Concordia III—Geel-Wit IV, half 1 uur te Hillegom. Geel-Wit VOnze Gezellen V 2 uur Sport park. Door haar overwinning op Zwaluwen I is de positie van Geel-Wit aanmerkelijk verbe terd en het degradatiegevaar tamelijk denk beeldig geworden. Het verschil in punten tusschen de diver se clubs is gering en mocht, hei Geel-Wit I gelukken Concordia 1 a s. Zondag te slaan, dan heeft zij zich met een bij het leidende peleton gevoegd. Alliance II bezoekt onze reserves. Een wed strijd waarin de sportiviteit hoogtij viert. Ongetwijfeld hebben ae gastheeren de beste kansen. Geel-Wit 4 gaat ten kleine nederlaag in Hillegom tegemoet. Jongelui, precies om 11 uur vertrek per flets van het Houtplein. Onze Gezellen V zal trachten de jongste Junioren te verrassen. Een puntenverdeeling lijkt hier het meest waarschijnlijk. Secr. Woensdagavond had de laatste wedstrijd voor de eerste ronde plaats, en wel tusschen „St. Bavo" en „De Spaarnestad 1". Over het algemeen speelden de lagere borden van eerstgenoemd tiental een minder goeden wedstrijd. Hierdoor was al vrij spoedig be slist, dat „De Spaarnestad 1" met goede cijfers zou winnen. De gedetailleerde uit- slag is als volgt I De Spaarnestad ISt. Bavo J. Smit—B. Stevens o3 H. MeureP. Veen 11 j R. KokJ. Warmerdam 11 j C. StijnmanJ. Stevens 2o I N. SomersJ. v. d, Zwan 02 j J. WillemseE. Stolvoort 2o 1 G. EisingF. Broekman 3-o i BosseLenzen 2o 1 G. HeuvelH. v. d. Erf 2o J. VictoorBroekman 20 Uitslag 146 M. H. C. II- 2e klasse -Bloemendaal II. 3e klasse Kieviten IBloemendaal III. Geen gunstige Zondag voor de Haarlem sche teams. Al zullen de Musschen gaarne revanche nemen op A'dam wegens de reeds eerder ge slikte nederlaag, wij gelooven niet, dat het zal lukken, hoewel de vogels venijnig van zich zullen afbijten. Maar voorhoede en ver dediging van de hoofdstedelingen zijn be slist sterker dan de gelijksoortige linie van het Haarlemsche roode elftal. Bloemendaal ontvangt H. D. M. en al lijkt dit op papier een zekere overwinning der Hagenaars, dit is toch niet eerder zeker voor het eindsignaal klinkt. Amsterdam weet daar sterke staaltjes van te vertellen. Het kan achter Zomerzorg nog spannen en het zou niet al te verwonderlijk zijn als bij het eind de partijen nog even ver waren als bij het begin. Waarmede Bloemendaal al weer ten zeerste gebaat zou zijn. In de tweede klasse de derby te Heemstede, waar de gasten met de overwinning behoo- reh te gaan strijken. Evenwel kunnen de Musschen nu wel eens plotseling uit den befaamden hoek komen vliegen. Bloemendaal III zal vermoedelijk wel het loodje moeten leggen in den uitwedstrijd tegen de Kieviten I. H. B. S. mag even rusten, voor zij weer nieuwe lauweren gaat oogsten, voorloopig kan de enthousiaste club tevreden zijn met een average van 433 in 8 wedstrijden. Secr.: J. Krouwels, Langendijkstraat 33, Telefoon 13407 Programma Alliance IVictrix I, 2 uur, Lyceum. Geel-Wit IIAlliance II. 2 uur, Sportpark. Alliance IIISantpoort V, 1 uur, Lyceum. Alliance VIAlliance V, 12 uur, Lyceum. 't Eerste speelt reeds voor de tweede maal tegen Victrix. De eerste ontmoeting eindigde in een overwinning voor de onzen. Indien er weer van 't begin tot 't eind goed aan gepakt wordt, kunnen de punten aan den Zijlweg blijven. Dit is ook absoluut noodzake lijk, willen we nog in „the running" blijven. De reserves spelen den revanche-wed strijd tegen de Pauselijken. Geel Wit heeft pas een wedstrijd gewonnen en wel tegen ons. Morgen zal Alliance toonen, dat dit een vergissing was. De oudste junioren ontvangen Santpoort. Hier eindigde de eerste ontmoeting in een draw. Sindsdien waren de onzen er „uit". Morgen komen er echter elf spelers, zoodat na langen tijd 't derde elftal ook weer eens zal winnen. De benjamins, voor deze speciale gelegen heid in 't wit gestoken, binden den strijd aan tegen hun broers, die enkele weken eerder geboren zijn. Ik ben nieuwsgierig, hoe 't debuut van de jongste telgen zal afloopen. J.Kr. Deze ontmoeting is voor G. S. reglemen tair gewonnen, wegens niet opkomen van laatstgenoemd tiental. Secretaris: C. Strik „Gezellig' samenzijn" kampioen 't Loopt den Haarlemmers in hunne beide laatste wedstrijden niet mede! Na een schit- end begin „zit" het hun in de laatste wedstrijden beslist tegen, want de cijfers waarmede gisterenavond van „Gezellig Sa- xénzijn" verloren weid, drukken niet het Juiste verschil uit. „Gezellig Samenzijn" was zich wel bewuu an den zvvaren strijd die hun tegen de „Haarlemsche Damclub te wach en stond, want zij verschenen met hun vijf meesters en hadden aan het eerst? bord den Nederland- scben kampioen A. K. W. Da mme. De Haar lemmers waren eveneens geheel compleet. I Na een fraaien strijd won ,,G.S." met 15— ■j en behaalde daarmede het noordel'jk cmb- kampioenschap. 1 De gedetailleerde uitslag luidt: 3ord Mr. „Gfezellig Samenzijn" I 1 „Haarlemsche Damclub" I 1. A. K. W. DammeJ. B. Sluiter Jr. I—1 l' 2. W. Rustenburg'F. A. Berkemeier 20 3. J. H. VosA. de Jong 11 4. P J. van DartelenJ. Poppen 2—0 5. P BeersJ. W. van Dartelen 20 6. P G. van HoutJ. van Lcoij 20 7. B. RisH. Greeuw 20 8. C. J. Lochtenberg—J. P. van Eijk 20 9. W. J. TeunisseP. G. van Engelen 11 10. A. KrabshuisK. Leibbrandt 02 Totaal voor „Gezellig Samenzijn" 155 1 Programma voor Zondag a.s. Be Fair IIAlliance I. Hilversum. Alliance IIA M. V J III Lyceum Het eerste onderneemt de verre reis naar j Hilversum. Het is reeds eenigen tijd geleden, dat ons eerste in Hilversum van Be Fair I na verlenging met 2—1 verloor. Na dien tijd 1 is ons elftal nog veei versterkt, zöodat ik hier op een overwinning reken Wat ons tweede er van terecht zal bren- 1 gen is 'n open vraag Aangemoedigd door 'n j geweldige schare Lyceïsten zal het dunkt me wel lukken. Play up boys! Wegens het slechte weer verleden week De Haarlemsche kampioen J. B. Sluiter zijn maar twee wedstrijden doorgegaan, n.l. Jr. speelde tegen den Nederlandschen kam- Teylingen 2Lisse 3 en Lisse 4A.S.C. 1. pioen A. K. W. Damme een bijzonder fraaie Het derde elftal toog met 7 man naar Sas- partij waarvan remise het slot was. Secr.: Kleine Houtstraat lI7rood Zondag' a.s. zal de eerste aangekondigde j veldloop om 't clubkampioenschap onzer vereeniging, zoowel voor senioren als juni- I oren plaats vinden. Indien 't weer eenigszins medewerkt, belooft 't een vinnige strijd te I worden. Deze zoo bij uitstek geschikte ge legenheid om goed getraind op de Wils- - kracht-veldloopen, 2en Kerstdag, te Amster- dam uit te komen, zal een aansporing zijn 1 dezen middag niet weg te blijven. Met het1 oog op de bekende donkere dagen, worden j allen verzocht om 2 uur present te zijn. j Voor 't laatst willen wij de leden, welke na aanmaning nog niet hun achterstallige I contributie hebben voldaan, in overweging geven dit spoedig te doen, daar wij ons i anders genoodzaakt zien hen voor onze i vereeniging te royeeren. Secretariaat Schoterweg 2 Zooals bekend, zullen a.s. Zondag om half elf de vocrturnlessen weer gehouden worden. Voor het theoretisch gedeelte worden de leden verzocht potlood en papier mede te nemen. De laatste weken heescht er op de oefen avonden een werkzame geest. Bravo! laat dit zoo blijven, want als eerste nummer op het programma 1930, staan de bondswed strijden, welke dezen keer georganiseerd worden door den kring „Haarlem" en al heb ben we de vorige keeren nog, geen prijsje knnnen veroveren, dezen keer komt „Hercu- „Ida ga gras halen voor de konijnen Want er waren konijnen op de schuit en ook vele andere dieren, en ook nog een groot aantal door de zon en de lucht gebruinde kleuters, met vuile kleeren aan en verwarde haren, spelend en schreeuwend elkander verdringend onder de drooglijnen, waaraan het bontgekleurde linnen in den wind hing te wapperen. Op het roepen van de gebruinde vrouw, die met haar zware heupen over een tijl met zeepsop hing, kwam van onder uit de schuit een ongeveer zestienjarig kind te voorschijn met een lenig figuurtje en een Zonnig lachend gezichtje. Ida liep met lichte pasjes de loopplank af, die de schuit met den vasten wal verbond en huppelend stak ze het jaagpad over, klauterde de met gras begroeide helling op, en sloeg de richting in van het station om het vlugst de grasvelden te bereiken. Ze zong en was zoo in haar liedje verdiept, dat ze zich, zonder dit te hebben bemerkt, plotseling vlak tegenover een jongen man bevond, die zoo juist met den morgentrein gearriveerd was, en een koffertje in de hand had. Met open mond van verbazing bleef ze hem aankijken, zoo verrukt als ze was door z'n knap gezicht. Hij had zich blijkbaar pas geschoren, want z'n uiterlijk zag er welverzorgd uit. Z'n helderwitte boord en mooi zijden das, z'n blauwlaken costuum, keurig in de plooi, z'n glimmende schoenen en z'n witte handen met puntig geknipte nagels verrieden den man van goeden huize. Nonchalant had hij z'11 koffertje in de hand en rookte een geurige cigaret. Deze man was nu voor haar de volmaakte verpersoonlijking van den be leefden, beschaafden en eleganten mensch, van den stadsmensch.Ida was nog steeds niet van haar verrassing bekomen. „Wel verduiveld 1 wat een aardig meisje ben jij 1" Deze uitroep bracht haar weer tot de werkelijkheid terug. Ze keek eens om zich heen en zag niets anders dan het dicht begroeide gras langs den zoom van den weg, de telegraafpalen en het grijze viaduct. Ze waren dus de eenige op den geheelen weg. Plotseling vroeg hij „Hoe is je naam „Ida." „Een mooie naam, en waar is de reis naartoe „Ik moet gras halen voor onze konijnen." „Is dat heusch waar? Nu, dat is een gezellig werkje; ik wil er je wel een beetje mee helpen." Terwijl ze bezig waren het gras af te snijden en in bosjes te binden, begreep Ida eensklaps z'n vleienden uitroep van zooeven. Hij vertelde haar, dat ze mooie, groote oogen had en de teint van de theeroos, en dat ze een figuurtje had als van een nimf. O. wat klonken die woorden haar heerlijk in de ooren Dit was een nieuwe taal voor haar. Droomde ze of was het werkelijkheid? „Wat voer jé alzoo den geheelen dag uit op die schuit „Ik moet zorgen voor de broertjes en zusjes en ook voor de beesten en doe verder alle boodschappen. We voelen ons heusch niet ongelukkig. Onze schuit vervoert sternen en zand." „Kun je ook lezen en schrijven „Ja zeker. Mijn ouders hebben me eenige jaren op school laten gaan, maar dat heeft hun veel geld gekost. En daarom leer ik nu mijn broertjes en zusjes het een en ander." „En heb je nooit eens eenige afleiding Ga je nooit naar een bioscoop, schouwburg of bal?" „In een bioscoop ben ik nog nooit ge weest. Eenmaal heb ik den schouwburg bezocht, waar werd opgevoerd Het Spook van het Slot. Dat was prachtig. Ook heb ik wel eens gedanst op een bal, waar alleen fabrieksarbeiders en schippers waren maar zij kunnen niet dansen als de menschen uit de groote steden „En moet je nu je verdere leven zoo op die schuit doorbrengen „Ik weet het niet. Wat zou ik anders moeten beginnen Misschien trouw ik ook wel een schipper." „Maar waarom zou je een schipper moe ten trouwen Zoq'n lief en mooi meisje als jij bentAls je mooiere kleeren aanhadt 1" „Maar ik heb nog wel een mooiere jurk." „Welnu, dan wil ik je wel eens zien, wanneer je die mooiere jurk aanhebt. Kom dan om vier uur hier op deze plaats terug, dan heb k mijn zaken afgedaan en dan kunnen we hier of daar iets gaan gebruiken." „O, neen, mijnheer, mijn moeder zal me niet meer laten uitgaan." „Verzin dan maar iets.Zeg b.v. dat ge naar den kapper eaat." „Maar daar ga ik nooit heen, mijnheer. Daar heb ben we geen geld voor." „Zeg dan maar wat anders Zeg dan, dat je het taschje van een dame hebt opgeraapt en dat je als belooning hiervoor f 2.50 hebt gekregen. Hier is een biljet van f 2.50. Laat dat je moeder zien en vraag haar of je daarvoor naar den kapper moogt gaan Dus, goed verstaan Om vier uur vind ik je hier weer." Ze was er prompt op tijd. Haar hart bonsde hoorbaar. Ze had nu een jurkje aan van grove wollen stof met lila strepen. Haar zongebruinde beenen waren nu verborgen in wit katoenen kousen en haar voeten waren gestoken in veel te groote schoenen. Arm kind Vanmorgen zag ze er toch nog beter uit, dacht de jonge man. Hij gevoelde niet veel lust om zich in 't openbaar, in deze kleeding, ergens met haar te vertoonen, en zei: „Ida, vanavönd vertrek ik met den trein van 9.37. Heb je lust met me mee te gaan In de stad zal ik je andere japonnetjes geven en fijne kousen en nog vele andere mooie dingen. Daar gaan we dan naar de bioscoop en naar de bals. Je bent toch wer kelijk veel te mooi, om altijd op zoo'n schuit te moeten doorbrengen en de konijnen te voeren. Ga met me mee We zullen elkander vanavond om negen uur zien bij de glooiing van den weg. Afgesproken „Ja." Eenigszins weifelend sprak ze dit uit, maar was toch vast besloten. Hij nam haar hand en drukte deze stevig. „Dus je houdt werkelijk van me, Ida „Of ik van je houd 1" „Bewijs me dat dan eens 1" „Neen, neen, dat doe ik niet," en ze wendde haar gezichtje van hem af. Ze slaagde erin zich los te rukken en huppelde van hem weg. „Nu, tot vanavond dan," riep hij haar na," „ik reken vast op je." „Ja, ik kom." Ze liep nu flink door, want het was reeds laat. Ze zou zeker een standje krijgen. „Zoo, zoo," zei haar moeder, toen ze binnenkwam, „ben jij naar den kapper ge weest Je haren zitten nog slordiger dan vanmorgen. Haal eens gauw al het wasch- goed van de lijn, het is al droog genoeg en trek dan dadelijk je beste jurk uit." Toen ze gegeten had en om half negen de zusjes en broertjes naar bed had gebracht, sloop ze, gekleed in mantel en muts naar de afgesproken plaats. Ze was vast besloten mede te gaan. Ze zette er alles voor op 't spel, hem terug te zien, den knappen minnaar, waarvan ze geheel en al vervuld was. Ze wist wat haar misschien te wachten stond. Naar de stad zou ze gaan, vol van licht en met al haar genoegens; het was te aanlok kelijk. Ze was mooi, dat had hij haar eenige keeren gezegd en ze hoorde in deze omge ving niet thuis. Neen, hij had wel gelijk. Alles stond haar opeens nu tegen. Weg wilde ze, weg met hem, het andere leven tegemoet De opgekomen maan scheen met tril lende helderheid over de rivier. De diep blauwe hemel deed het stergefonkel nog sterker uitkomen. De schuiten in rust lagen somber en groot op het donkere water. Het schijnsel van een petroleumlamp ver lichtte de gezichten der aan tafel gezeten schippers. De drukkende Augustuswarmte loste zich op in de koelte, die van de rivier l:wam. Eensklaps huiverde ze. Het was al reeds negen uur geweest 1 Waarom was hij er nog niet? Ze begreep er niets van. Haar hoop verdween met iedere minuut. De lamp op de schuit van haar ouders was reeds gedoofd. Ze waren naar bed gegaan, denkende dat ook zij reeds lang ter ruste lag. Een groote wolk schoof over de maan: de zilveren stroom was weer een donker vlak geworden. Ida was koud geworden door het lange wachten. Hij zou nu wel niet meer komen; het was reeds zoo laatWaarom ben ik ook zoo weerspannig geweest? Hij heeft zeker aan mijn liefde getwijfeld. Plotseling ver brak een gefluit de stilte een trein kwam over het viaduct aanrijden, sissend in den avond als een vuurslang; de locomotief verlichtte den hemel met haar rossen gloed. Het was de trein van 9.37. Alles was dus voorbij nu haar droomen, haar liefde, haar toekomst, haar ridder zou wel nooit meer terugkomen, nooit meer.... Ida volgde met de oogen de verlichte wagens, die zich hoe langer hoe verder van haar verwijderdem, snel en.... onbereik baar. gelijk het leven van de stad, het tin telende leven, het ware leven nu voor haar was. De trein was nu geheel uit het oog ver dwenen; het ratelen der wielen stierf lang zaam weg. Alles was voorbij nu 1 Het was nacht om haar. En treurig keek ze naar de zwarte schuit op het donkere water, waarop ze weer zou moeten werken en vergetelheid zoeken voor haar bedrogen verwachtingen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 15