Sport en Wedstrijden ia Wacht niet tot het laatste oogenbiik, doch zendt nu Uw costuums, die ge met de Kerstdagen wilt aantrekken naar Gedempte Oude Gracht tl t.o. Postkantoor, Schoterweg 54, Telefoon 10837 en 10382 ABDUSIROOP DOORNEBOS - GIERSTR. 62 HOEING'S STOOMERIJ EN VERVERIJ N. V. BRONCHITIS MUZIEK Scholenbouw te Beverwijk Autobusdiensten Ondank is 's waerelds loon R. K. F. Een ongeluk ligt in een klein hoekje Burgerlijke Stand De stemplicht Hoeveel wijst de taxi-meter aan? OVERVEEN BLOEMENDAAL SANTPOORT VIJFHUIZEN Tegen AKKER'S Voord Borst R.K.S.V. „Onze Gezellen" R.K.V.V. Concordia" SCHAKEN Eéndaagsche schaakwedstrijd van het Haarlemsche Schaakgezelschap BILJARTEN H. F. C.H. D. V. S. 1—1 KUNSTKRING HEEMSTEDE Het Nederlandsche Trio Paul Frenkel (piano) Sam Swaap (viool) Ch. van Isisrdacl (violoncel) Op deze derde uitvoering van den Heem- teedschen Kunstkring in het gebouw van ■ten Ned. Protestanten-Bond, traden giste- enavond een drietal kunstenaars op, die ons ook als solisten uitstekend bekend zijn, en elk voor zich een meester zijn op hun instru ment. Drie trio's zouden dezen avond moeten vullen. Dat daarbij de keuze voor de con certhelft na de pauze gevallen is op het nod erne werk van Pfitzner, zullen velen den concertgevers wel niet hebben vergeven. Het paste ook als gradatie van klassieke naar modernere kunst evenwel volkomen bij de voorgaande aan: jammer echter is het werk wat te langademig en mangelt te veel aan inspiratie om drie kwartier lang te kunnen boeien. Het eerst gespeelde opus, het trio in C-kl. t., tevens het eerste trio, van Beethoven, werd door de kunstenaars in volkomen klas sieke beheersching en volmaakt onderling amenspel gegeven. Dat de vleugel tegenover het fijne, gereserveerde strijken van violist en cellist' wat luid klonk en nu en dan de rust welke van dit mooie opus uitgaat ver stoorde, ligt voor een groot deel aan de acoustiek van het kleine zaaltje, dat te 'orsch spel slecht verdraagt. Het Andante Cantabile con variazioni en het Menuetto konden ons het meest bekoren, al vonden we het tempo van het eerste wat snel. Maar het rhythme en de nuanceering waren daarentegen van groote homogeniteit. De vertolking van het Trio in C. gr. t. schonk ons van de drie gespeelde werken het meest intense genot. Hier trad de individualiteit der spelers wat sterker op den voorgrond, zonder nochtans aan het geheel te schaden: hier kon Paul Frenkel den vleugel laten zinderen en ernstig mediteeren, hier kon Sam Swaap zijn viool laten zingen en strij ken zonder reserve, hier kon ook van Ister- dael door zijn cello dat geheimzinnige half donker scheppen, de sfeer, waarin Brahms zich bij voorkeur vermeit. Het Andante con moto maakte op ons den sterksten indruk, evenals het Scherzo (Presto) dat bij Brahms eigenlijk van een ontstellenden ernst is en van dezen compositie-vorm meer het tempo heeft dan het karakter. Een fel, dramatisch bewogen Allegro giocoso besloot deze waar dige, brillante vertolking. Toen gingen velen huiswaarts. Of ze het Trio in F gr. t. van Pfitzner niet durfden afwachten. Zoo vaak toch krijgt men de ge legenheid niet om Pfitzner's trio's te hooren. Het is de herfstromantiek van den nieuweren tijd. Ook in dit opus bemerkt men een zoeken naar vormen uit den ouden, middeleeuwschen tijd, vreemd vermengd met een zoeken naar het oplossen van toonkundige problemen van den nieuweren tijd. In dit werk wisselen prachtige vondsten af met minder beteeke- nende uitwijdingen, schijnt de inspiratie bij wijlen geremd te worden door het zoeken naar effect: vaak ontbreekt ze geheel en al en dan verstart zijn kunst, evenals bij Brahm's tot een technische problemen op lossen, dat ten slotte toch onbevredigd laat. Even later doet zijn scherpe, felle rhyth- miek u weer ontwaken uit uw passieiooze onverschilligheid: en zoo staat een plotse ling verrast-, na die duizelingwekkende af wisseling van tempo's in het vierde deel: Rasch und wild - Langsam - Sehr schnell Langs am aber nicht schleppend - voor het zeer korte slot-tempo sehr schnell! De hori zontale meerstemmigheid wordt ook in dil werk met meer of minder gelukkige resul taten aangewend, en is meer werenschap dan voortgesproten uit het <>;r-muziek- Instinct: bevredigt zoodoende minder ge makkelijk. Het applaus der aanwezigen was voor en na voor de kunstenaars het bewijs dat men hun homogeen en sterk vitaal musiceeren toch wel op hoogen prijs stelde, al weten we zeker, dat het laatste applaus meer de uit voerende kunstenaars gold dan het kunst werk zelve. Wat we ons kunnen begriinen J.S. Door B. en W. van Beverwijk zijn ten Raadhuize aanbesteed: het bouwen van een school voor openbaar lager onderwijs, bevattende 7 lokalen, met lokaal voor handenarbeid, en bijkomende werken aan de Romerkerkweg te Beverwijk. Ingekomen waren 20 biljetten. De hoogste inschrijver was J. Kes IJmui- den voor f 85.000.en de laagste P. Hen- neman en J. Jansen te Wijk aan Duin voor f 63.085.—. talen, en het onjuist aanwijzen der klokken, geen enkel verband bestaat. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben besloten de bij hunne besluiten van 27 April 1927, No. 135 en van 28 Maart 1928, No. 161, aan C. Pijper, te Spanbroek, ver leende vergunningen tot het uitoefenen van autobusdiensten van Hoorn over Venhuizen naar Enkhuizen en terug, van Venhuizen naar Purmerend en terug (op Dinsdag) en van Alkmaar naar Aartswoud en terug in te trekken; aan C. Pijper, te Spanbroek, opnieuw ver gunning te verleenen tot het uitoefenen van een autobusdienst van Alkmaar naar Aarts woud en terug; aan R. Plooijer, Jb. Baas, R. Peen en C. Pijper, te zamen vormende de vennootschap onder firma C. Pijper en Co., te Venhuizen, vergunning te verleenen tot het uitoefenen van autobusdiensten van Hoorn over Ven huizen naar Enkhuizen en terug en van Venhuizen naar Purmerend en terug (op Dinsdag). De Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben besloten de by hun besluit van 25 Juli 1928, No. 56, aan J. de Jong Azn., des- tyds te Volendam thans te Zaandam woon achtig, verleende vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Vo lendam naar Amsterdam en terug over te dragen aan J. Oorbeek en W. van der Poorte, beiden te Edam. Men meldt ons: Op 9 December vond een Haarlemsch kindermeisje De J. in de stationswachtkamer te Den Haag een damestaschje. Daarin zaten sieraden en papieren ter waarde van 3000. Ze gaf het aan den Stationschef. De dame die het verloren had, meldde zich by den stationschef. Het bleek, dat zij de echtge- noote was van een directeur van een Brus- selsch warenhuis. De dame nam het ver lorene over en verliet zonder iemand te be danken het station. Gistermorgen omstreeks half twaalf liep de heer J. T. in de Jansstraat langs den huizenkant. Hy wilde stappen op de stoep voor het Bisschoppeiyk Museum, doch hti gleed er af en raakte met zijn voet bekneld tusschen den trottoirband en-'t wiel van een juist passeerenden vuilnisauto. Hy werd bloedend verwond en met een ge broken rechterbeen door Mathot naar zyn huis vervoerd in de Jansstraat. Een ongeluk kan soms in een klein hoekje liggen! Ondertrouwd: 16 Dec.: A. L. Gillis en H. D. "M. Casander. H. G. J. Uilkens en J. T. H. Rens. Geboren: 12 Dec.: P. M MathotRood z. 13 Dec.: H. J. E. BosVergers z. J. Molenkampv. d. Kolk d. W. Höm- melsten Braak d. L Valkvan Tol z. 14 Dec.: A G. de SoetWennink, z. H. M. Oomenvan Deursen d. J. J. A. BaarsSpaargaren d. 15 Dec.: M. A. SeméHendrikse, z. E. M. A. Terol Metz, d. D. A. van KampenSmit, d. 16 Dec.: D. C. KuypersSchouten, d. Overleden: 13 Dec.: H. v. d. BergGeerts, 83 jaar, Jansstraat. E. van Kcnynenburg- Belder, 75 jaar, Emmastraat. 14 Dec. A. G. Schaap, 74 jaar, Sparrenstraat. C. E. Rosenhart, 61 jaar, Barendsestraat. 15 Dec.: J. H. A. van Bockhooven, 78 jaar, Voortingstraat. L. Son, 69'jaar, Schoter singel. Gewetensbezwaren en vrouwen Een eigenaardige gewaarwording Verschillende taxi-passagiers waren den laatsten tyd tot de conclusie gekomen, dat ze verschillende bedraven betaalden voor dezelfde ritten vanaf het station. Dit heeft tot gevolg gehad, dat deze week plotseling vanwege de politie controle werd uitgeoefend op de chronometers, door taxi's van verschillende ondernemers tegeiyk een bepaalden rit te laten ryden. De controle had tot gevolg, dat bij dpn ondernemer B.. uit de Rozenstraat de klokken niet in orde bleken te zdjn en over denzelfden afstand een 60 cent hooger tarief aanwezen. Bij de controle ven rijn klokken is oeble ken, dat één daarvan over een afstand van 16 5 KM. een bedroe nonwes vort f 3 50 ter wijl de andere klok 4.10 aangaf. Waar even wel het juiste bedrag 3.70 a 3.30 had moeten zyn fO.GO voor den eersten aanslag en verder 0.20 per K.M.) biykt wel, dat één klok te laag was en een te hoog. Geen enkele klok gaf trouwens de juiste cijfers aan. Aan B. en W. is thans rapport over dit ge constateerde feit uitgebracht. Vermoed wordt dat de standplaatsen van den betrokken ondernemer zullen werden ingetrokken. Over deze aangelegenheid heerscht zoowel De Minister van Binnenlandsche Zaken onder de ondernemers als onder de chauf- heeft aan de burgemeester verzocht, hem feurs „o^ belangstelling, vooral omdat het g u5 rf6 StemJT? deze onderneming was. die in tegenstelling op 3 Juli jl. rekening is gehouden met het _,af or^,c„0 w standpunt, dat gewetensbezwaren kunnen andere ondernemers bereid bleek het worden beschouwd als een geldige reden loonu voor de cnauffeurs te verhoogen welk van verhindering. aanbod evenwel na de constateering der te Tevens wordt verzocht, opgaaf van het hooge tarieven in een eigenaardig licht wordt aantal vrouwen, dat aan de verplichting tot geplaatst. opkomst niet heeft voldaan, onverschllig spreekt natuurlijk vanzelf, dat er, ge- om welke redenen en seven deze feiten, van eenig verband tus- d.en wil van dezen ondernemer om neiaaneel uit te be IJsvereenigiag O verveen bezit des win ters in z'n Brouwerskolkje een gelegenheid om te schaatsenryden, waarop menig dorp jaloersch kan zyn. Ingesloten door geboom te en duinen, ligt het prachtig in de luwte, beschut tegen Oosten en Noordenwind. Geen wonder, dat 't er dan ook vaak zoo druk is, dat men elkaar in den weg rydt en dat het ys vaak den eersten middag al zoo kapot gereden wordt, dat het voor 't ver dere gedeelte van een ijsperiode grooten- deels bedorven wordt. Wenscheiyk zou het zyn, dat men er wat meer zeggenschap over had, om dit te kunnen voorkomen. Het eenige middel hiervoor lykt ons, dat een ijs- vereeniging hier als beheerder de regeling in handen krygt. Tot dusver heeft er in Overveen nog géén ijsvereeniging bestaan. Zou 't nu niet wen scheiyk zyn, dat er ook in Overveen eens werk gemaakt werd van een dergeiyke ver eeniging? Deze vereenigtng zou dan ook eens werk kunnen maken van het organi- seeren van ysvermakeiykheden, zooals wed strijden, zoodat er eens wat afwisseling ge bracht wordt in het eeuwige baantje rijden Men behoeft heusoh niet bang te zyn, dat er geen voldoende aantal leden zal komen. Den vorigen winter hebben eenige heeren eenige wedstrydjes voor schoolkinderen ge organiseerd en deze zyn goed geslaagd. Een bezwaar was toen, dat deze wedstryden ge houden zyn, terwijl de baan vol gewoon pu bliek was. Wie neemt nu eens het initiatief tot op richting van een ijsvereeniging? De ge meente zal o.i. geen bezwaar maken tegen het in beheer geven van het Brouwerskolk^ aan een vereenigtng. Laten we klaar zyn, als het ijs komt. R. K. Volksbond Op Donderdag 19 De cember as., des avonds om 7,30 uur, zal de R. KK. Volksbond, afd. Overveen en Om streken de laatste ledenvergadering houden in 1929, en wel in de St. Aloysiusschool Zandvoorterpad, Overveen. In die vergadering zal door den heer J. W. van den Akker, lid van het Centraal be stuur een rede worden gehouden. Het be stuur verwacht dan ook, dat alle leden, efa vooral zij, die nog wat goed te maken heb- oen in 1929, op de laatste vergadering van dit jaar tegenwoordig zullen zyn. Het te behandelen onderwerp Is voor elk lid en ok voor niet-leden, van zeer groot belang. Daarbij zal de heer v. d. Akker aan de aanwezigen gelegenheid geven, vragen te stellen. Omtrent de huisviyttentoonstelling ver- .ccht dc commissie opgave van inzending tot uiteryk 31 December. Eventueele latere opgaven kunnen niet mor in aanmerking komen voor inzending. De leden, die zich op wenschen te geven voor de retraite, kunnen zich aanmelden by het bestuur van Geestelijke Belangen. De agenda voor deze vergadering luidt: OpeningT Notuen; Ingekomen stukken; Verslag afgevaardigde Centrale Raad; 3prekei- J. W. v. d. Akker; Gelegenheid tot vragen stellen: Mededeelingen; Rondvraag en sluiting. Burg. Stand Geboren: J. M. M. Ken- beekBelitz, d. Getrouwd: J. Mastenbroek en K. van Heusden. Overleden: J. Hulsbosch, 65 jaar A. ^"oolenaar, 37 jaar, overleden te Haarlem S. Jansen, 68 jaar, overleden te Haar- G. C. Kooyker, 53 jaar, overleden te em. D.S.S. I—Santpoort II 3—1 Als ca. 5 minuten zyn gespeeld lost de ksbuiter. een hard schot dat de S.-doel- n niet goed kan verwerken; de bal be idt by den rechtsbuiten die hard in de htmg van het verlaten doel schiet 10. én der D.S.S.-achterspelers hield den 1 met de hand uit het doel, waarvoor S. penalty kreeg toegewezen, waaruit de lykmaker ontstond! Beide partijen pak te nu nog eens extra flink aan. By één der aanvallen op het S.-dóel rdt de linksbinnen in het strafschopge- d genomen. De strafschop, die daarvoor rd toegekend gat aan D.S.S. de leiding. 1. Direct daarop lost de middenvoor on- rwacht een hard schot dat de Santpoort- -.lman te machtig bleek. 31. Voor de st gebeurd er niet veel byzonders meer. Na de thee pakt Santpoort de zaken se- eus aan, doch de D.S.S.-achterhoede re- urneert alles. Ook de Santpoortachterhoede er goed in. Eenige S.-spelers schynen met beslissingen van den scheidsrechter niet heel accoord te gaan, wat zy met eenige 1de protesten meenen kenbaar te moe- n maken. Als er nog 5 minuten te spelen zyn wordt n der Santpoortspelers wegens ruw spel n het veld gestuurd. In den stand komt hter geen verandering. oor de brug gezakt Zaterdagavond een vrachtauto van de firma De Wilde Haarlem in den z.g. Ouden Polder een dbrug opryden om zich te begeven naar Hoenderpark. Biykbaar was de brug niét en zoo'n zware vracht bestand, want het uggedek begaf het, zoodat de auto met achterwielen er door heen zakte. Het stte nog al veel krachtsinspanning om wagen weer op den beganen weg te gen. Een dag van verrassingenH.B.C. en D.E.M. verspelen een punt. T.Y.BB. wederom geslagen Leoni- das ongenaakbaar Van het programma op den laatsten Zon dag is tameiyk veel terecht gekomen. De meeste velden waren, hoewel zeer glad en zwaar toch bespeelbaar. Slechts de velden in Amsterdam en O. bleken tegen den regen val der laatste dagen niet bestand. Wanneer men de resultaten even ds revue laat passeeren, komen we tot de ontdekking dat ditmaal buitengewoon veel onverwachte uitslagen vielen te noteeren. Om te beginnen met de Ie klasse D in welke afdeeling E.M.M. haar kampioens kansen danig zag verminderd door een 10 nederlaag tegen de hekkesluiters. Dit was wel de grootste verrassing en het is voor L.V.V. bepaald jammer dat haar medegega digde voor de onderste plaats eveneens een even fraaie als onverwachte overwinning boekte tegen Limvio Door dezen gang van zaken is de stryd om de laatste plaats wel in hevigheid toegenomen. Speciaal Limvio is thans danig in gevaar gekomen, temeer daar H.M.S. en L.V.V. er steeds beter inkomen. De groote stryd in Utrecht tusschen P.V.C. en De Meer eindigde in een 7—4 zege voor de Stichtenaren die thans een behooriyke kans hebben gekregen. Gezien den uitsteken den vorm waarin P.V.C. verkeert, moeten wij haar als een der meest serieuze candidaten aanmerken. De stand luidt: Wilskracht 7 4 2 1 13—10 1.42 P.V.C 9 5 2 2 12 26—15 1.33 E.M.M. 9 5 1 3 11 18—13 1.22 De Meer 7 3 1 3 7 25—24 1.00 R.K.A.V. 8 3 1 4 7 16—17 0.87 S.D.O. 6 2 1 3 5 11—12 0.84 Limvio 10 4 6. 8 21—26 0.80 H.M.S. 8 j 2 4 6 14-17 0.75 L.V.V. 6 1 2 3 4 5—12 0.66 Ie klasse E Het begint er thans toch wel op te lyken dat Leonidas met vlag en wimpel den eere- titel gaat veroveren. Zelf hebben de Rotter dammers een byzondere voorliefde voor groote overwinningen, waarvan de 70 op de kampioenen een sprekend voorbeeld is, maar tevens schynen hun concurrenten de race niet te kunnen volhouden. Zoo verspeelden HJ3.C. en D.E.M. beiden een zeer kostbaar punt. De Heemstedenaren hebben in Lisse, zooals verwacht werd, hevi- gen tegenstand ondervonden en moesten met Lisse den buit deelen, een prestatie welke voor de club uit het bollenland byzonder fraai is te noemen. Hierdoor zal de hoop en het zelfvertrouwen weer in dé Lissev- gelederen terugkeeren en daar ook L. en S. en TY.B.B. wederom geslagen werden, is de kans om aan degradatie te ontkomen, voor de Lissenaren grooter geworden. Zooals gezegde, verloor T.Y.B.B. wederom nu van D.H.L met 3—2. Het gaat met de Yellows den verkeerden kant uit. Op een enkele uitzondering na hebben onze stadgenooten weinig gepresteerd, zoo dat we thans het ergste voor hen gaan vree zen. Voor een verrassing, al was het een minder aangename, zorgde voorts D.E.M. door tegen G.D.A geiyk te spelen waardoor aan de overwinningsreeks der Wijkenaren een einde is gekomen. Wij zijn zeer benieuwd of thans voor DE.M. een mindere rooskleurige pe riode met dit gelijke spel is ingeluid. Leonidas 3—3 6 21—3 2.— D.E.M. 5—4 I 9 13—7 1.80 H.B.C. 8 5 2 1 12 29—13 1.50 D.H.L. 7 3 2 2 8 13—12 1.14 G.D.A. 7 3 2 2 8 10—10 1.14 Graaf Willem 6 3 3 6 14—21 1.00 V.V.Z. 6—2 1- -3 5 9—18 0.83 T.Y.B.B. 7 1 1 5 3 11—24 0.43 Lisse 5 2 3 2 4—9 0.40 L. en S. 8 1 1 6 3 10—17 0.37 2c klasse L. wacht werd maar moesten zich met een 2—2 geiykspel resp. tegen Teylingen en Blauw zwart tevreden stellen. D.O.N.K. 9 7 0 2 14 38—16 1.56 SJ.C. 6 4 1 1 9 17—12 1.50 Spartaan 7 4 1 2 9 19—15 1.29 Teylingen 6 2 2 6 21—16 1.00 Excelsior- 7 3 1 3 7 30—25 1.00 Leiden 6 2 2 2 6 20—22 1.00 Duiven 8 3 1 4 7 22—26 0.88 Gr. Willefn II 6 0 0 6 0 7—41 0.00 Leonidas 1 0 0 1 0 0—4 0.00 De oogst was in deze afdeeling al zeer schraal. Slechts de ontmoeting Santpoort G.V.O vond doorgang en is na een uiterst spannenden kamp in een 32 zege voor Santpoort geëindigd. De kampioenskansen van G.V.O. kregen hiermede een geduchte knauw en Santpoort heeft zich thans aardig emhocg gewerkt. Met de vertegenwoordigers van het Haar- lemsche dictrict zal men rekening dienen te gaan houden. Volendam Santpoort V.I.C. G.V.O. V.V.A. Zwaluwen Z.P.C. Alw. Forward 2e klasse M. De uitslagen in de Zuidelyke 2e klasse wa ren ook al abnormaal. Speciaal het resultaat van de ontmoeting D.O.N.K.—De Spartaan welke dooi" de Gouwenaars met niet minder dan 71 werd gewonnen. Door deze zege bezet D.O.N.K. weer de bovenste plaats met een puntenaantal dat alleen door S.J.C. kan overschreden worden. Hierdoor moeten de menschen uit Noord- wykerhout echter eerst drie wedstryden win nen. De positie van de Goudsche club is dus vrij vast. S.J.C. bleef inmiddels- in de run ning dank zy een gemakkeiyke 50 overwin ning op het zwakke Graaf Willem IX. Leiden en Duiven deden niet zooals ver- 6 5 0 1 10 21—13 1.67 4 3 0 X 6 10—8 1.50 5 3 1 1 7 22—11 1.40 6 4 0 2 8 19—14 1.33 7 4 1 2 9 26—20 1.28 6 1 0 5 2 9—19 0.33 3 0 0 3 0 4—13 0.00 5- -0 0 0 5 5—18 O.OO Los het in de bronchet vastzittende slijm op, ver gemakkelijk het opgeven, verzacht de snijdende pijn van het veelvuldig hoesten en versterk Uw ademhalingsorganen met de snel en krachtig Ingrijpende, onschadelijke Seer. J. J. Loerakker, Leeuwerikstr. 13 Uitslagen: H. B. C. II—Onze Gezellen 1 2—2 Onze Gezellen II—H. B. C. Ila 2—2 Onze Gezellen III—D. S. S. II 0—9 Geel Wit V—Onze Gezellen V 22 Het is een Zondag van geiyke spelen ge worden, want niet minder dan dne van de vier elftallen, die het veld betraden speelden gelijk en om wangunst tusschen de ver schillende voorhoeden en achterhoeden van Onze Gezellen te voorkomen was het voor allen 22. Het eerste elftal speelde een goeden wed strijd en het gelukte H. B. C. dan ook pas in de laatste tien minuten gelijk te spelen. Jammer was het dan ook dat Reymer in de eerste helft geblesseerd raakte en na rust zich niet meer kon geven. Voor verslag wordt verwezen naar het verslag van den sportre dacteur van de Nieuwe Haarlemsche Cou rant. Het tweede elftal gaat den goeden kant op en bemachtigde een kostbaar puntje in een vlot gespeelden wedstryd Zoo moeten we nu volhouden jongens. Het oude jaar moeten we goed besluiten, zoodat geen wedstrijd meer verloren mag worden. Jullie moet van de onderste plaats af. Het derde elftal had schijnbaar korfbal- spel in zyn hoofd want met niet minder dan 90 werd van de reserves van D.S.S. verloren. Trouwens D.S.S. spelde een uitstekenden wedstryd en is wel een der sterkste ploegen van haar afdeeling. De junioren deelden met de dito Geel- Wittrs de punten. zoc!s goede brc- - er: betaamt, welke uitslag de verhouding zeer wel aangeeft. Officieel De junioren worden Woensdag a.s. ver wacht in het gebouw van het Patronaat om half 7. Hieraan mag niemand ontbreken. Wie absoluut verhinderd is geeft even ken nis aan het secretariaat. H.F.C. trapt af, maar al dadelijk zitten de Schiedammers voor het H.F.C.-doel. Een hoekschop volgt, welke wordt weggewerkt. Hoewel partyen aan elkaar gewaagd zijn, vertoonen de HJD.V.'ers het beste spel. De Haarlemsche aanvallen stranden in hoofdzaak op De Bruyn. Langzaam maar zeker worden de H.F.C.'ers teruggedrongen. Van der Meulen heeft het druk, maar ver richt z'n werk naar behooren, terwijl geen schutter by de Schiedammers aanwezig blijkt. Na ongeveer een half uur spelen be gaat Wamsteker een kleine onhandigheid, waarvan v. d. Griendt dankbaar profiteert en Van der Meulen weet te passeeren (10). De H.F.C.'ers worden door dit punt geens zins wakker geschud. Ondanks luide aan moedigingen van de supporters biyven zij laks spelen. Verdere tyd voor rust verstrykt met in hoofdzaak stryd tusschen Schiedamsche aan val en Haarlemsche verdediging. Rust breekt aan met 10 voor H.D.V.S. Nauweiyks echter is weer hervat of H.F.C. biykt uit een geheel ander vaatje te zullen tappen. Er wordt nu goed aangepakt en het Schiedamsche doel wordt heftig onder han den genomen. De Ruyter had al spoedig succes, doch het bleek dat hy den bal met z'n hand bewerkt had. Voor een H.D.V.S.'er moet dan een poosje gestopt worden wegens kramp. Er heerschte nu groote spanning. H.F.C. wilde geiyk maken, Hermes spande zich ten volle in om den voorsprong te behouden. Reydon was linksbinnen gaan spelen en De Ruyter rechtsbuiten. Het bleek over het ge heel wel verbetering. Hoewel Hermes-D.V.S. af en toe ook Van der Meulen benauwde oogenblikken bezorg de, had de Schiedamsche doelmand toch 't meeste werk. Er zat zoo echt een H.F.C.- doelpunt in de lucht. Dit kwam na ongeveer 25 minuten door toedoen van Van Pareeren. Nu de stand gelijk was steeg de spanning ten top. Partyen gaven zich nu ten volle en wy wy werden onthaald op bepaald aan trekkelijk spel. Vlugge rushes wisselden el kaar af, en van-een eventueelen uitslag was nog niets te zeggen. Bij H.D.V.S. viel Van der Griendt uit, doch een invaller was onmiddel- lyk aanwezig. Het H.F.C. gezinde publiek brulde om een puntje, maar de bal ging steeds net naast of over, of belandde by Jousma, die wel geen al te zekeren indruk maakte, doch de ballen er uit hield. Onder groote spanning verstrykt de ver dere tyd en wanneer Tetzner voor het laatst fluit hebben partyen de punten verdeeld. Door een plaatst. misverstand gisteren niet ge-« RED. Dat is weer een duistere dag' jongens. Slechts 1 van de 6 punten binnen. Ons eer ste verloor in een onfortuinlyken wedstryd 2 kostbare punten. Ons tweede wist zoowaar het ongeslagen V.V.F. 1 punt afhandig te maken. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met Conc. iets in de meerderheid. Doch ook V.V.F. is er spoedig goed in, en dit bewijzen ze door een mooi doelpunt na een algemee- nen aanval. Flink wordt van beide zyden aangepakt en spoedig' heeft V.VJ. weer suc ces. 0—2. Conc. geeft den moed niet op al speelsterkte wordt ene toegestane strafschop niet benut door den midvoor. Na rust schynt Conc. de beste plannen te hebben, althans verwoed wordt aangepakt en eindelyk lukt het, als Waasdorp een Onhoudbaar schot inzenda. Dan is V.V.F. weer aan de beurt als de Conc.- keeper een gemakkeiyke bal laat glippen. Conc. pakt nog eens extra aan en ziet dit beloond met 2 mooie doelpunten. 33. Scheidsrechter Opzeeland leidde cor rect. Ons derde maakte een slippertje. Met 04 en 2 punten gingen de G. Witters huis waarts. Met het oog op de propaganda voor het schaakspel, heeft het bestuur van het Haar lemsche Schaakgezelschap gemeend een één- daagschen schaakwedstrijd te moeten organi- seeren. Deze wedstrijd zal plaats vinden op 26 De cember as. (2den Kerstdag)aanvang 's-morgens om 10 uur, ln de zalen van het Restaurant Köhlinger, Jansstraat 55, Haar lem. Er wordt gespeeld in groepen van vier spelers (hoofdklasse, 1ste, 2de en derde kl.) terwyl voor elke groep twee pryzen (kunst voorwerpen) beschikbaar worden gesteld. Het inleggeld bedraagt f 1.50. Iedere schaker van Haarlem en Omstre ken, die hieraan wenscht deel te nemen, kan zich hiervoor aanmelden, met opgave van tot uiterlyk een half uur vóór den aanvang, bij den secretaris den heer H. D. v. d. Ouw, Oosterstraat 39, Haarlem (N.) De komende ciubwedstryden Vooreerst wordt hedenavond in „Cen- traal-Bar" a. d. Kruisweg de competitie- Niet te veel van die gekheid derde, match „Vriendenkring"—„D. E. S." welke anders zullen jullie een toontje lager moeten gaan zingen. SECRETARIS Een spannende 2e helft De H.F.C.ers maakten voor rust een uiterst slappen indruk. Er werd zelfs zeer futloos gespeeld. De Haarlemsche helft was dan ook in hoofdzaak het tooneel van den stryd. Van der Meulen had het druk, doch hy bleek op dreef. Wamsteker speelde goed, zonder meer, terwyi Van Baisbank een on- zekeren indruk maakte. In de middenlinie was Lamp uitblinker, vooral voor rust trok hy steeds kranig ten strijde, v. d. Lee hoede zich voor al te forsch j spel! P. Jongeneel zal het op den duur op de rechtsbuitefiplaats wel bolwerken. Alleen dient hy een bijzondere aandacht te schen ken aan „plaatsen". Dit liet zeer veel te wenschen over. Wat de voorhoede betreft, dit is nog steeds geen linie waar veel verband in zit. Reydon wisselt goede momenten af met onbenullig spel. R. Jongeneel werkt hard en handig, maar hoort o.i. beter in de half-linie thuis Kruyt is soms gevaariyk, maar niet een mid denvoor, die het spel behoorlyk verdeelt. Ook ontbrak het schot. De Ruyter voelt zich blijk baar links niet erg thuis.. Na rust, toen hij rechtsbuiten ging spelen, was hy beter op dreef. Van Pareeren smaakte het genoegen den gelykmaker te scoren, en dit was op zichzelf al een goed iets. De scheidsrechter Tetzner had geen zware taak. Hy floot echter wel eens te veel. Her- haaldelyk b.v. gaf hij een vryen trap, waar eenvoudig door laten spelen veel voordeeliger was geweest voor de party aan wie de trap werd toegewezen. Wanneer ruim twee uur begonnen wordt binden de navolgende elftallen den strijd aan: H.D.V.S.: Jousma: De Bruyn: v. d. Wind; Van Nus. Den Hoed, Scheffens; Goemare, Bronneman, v. d. Vaard, v. d. Griendt, Van Es. H.F.C.: Van der Meulen; Van Baasbank, Wamsteker; Lamp, v. d. Lee. P. Jongeneel: v. Pareeren, De Ruyter, Kruyt, R. Jongeneel. Reydon. van belang is voor het bezetten van de bo venste plaats, beëindigd. Voor de Jubileum-Nederlaagwedstryden treedt het B-team van Vriendenkring deze week tweemaal in het strijdperk en wel Woensdag 18 Dec. a.s. tegen „Olympia" en Donderdag d.a.v. tegen de B. V. „1925" uit Amsterdam, ook deze wedstrijden vinden plaats in het clublokaal van Vriendenkring „Centraal-Bar" a. d. Kruisweg. Kampioenschap 2e Klas De traditioneele persoonlijke wedstryd voor „coming men" wordt ook dit jaar weder omstreeks Kerstmis gespeeld. Zoowel van de ziide der deelnemers als van de blljartlief- hebbers bestaat voor dit interessante tour- nooi zeer veel belangstelling. Aangezien het aantal inschryvingen het maximum aantal deelnemers overtreft, moe ten er voorwedstrijden gehouden worden, waarvoor het volgende programma is vast gesteld Café v. d. Bos. Soendaplein: 17 Dcc. 3 uur ZuiderveldWagenaar 9 li uur Wagenaarde Vries 20 Dec. 8 uur v. d. Putten—Wagenaar. 9 li uur Zuiderveldv. d. Putten 10 Ms uur de VriesZuiderveld. „Dc Korenbeurs", Spaarae 17 Dec. 8 uur v. Trigtde Nijs 9ti uur Copini Sr.—v. Trigt 10H uur GeerlingsCopini 20 Dec. 8 uur de Nijs—Geerlings Brauckman—Huyboom 9 'A uur Copinide Nys TabbersBrauckman ion uur Geerlingsv. Trigt TabbeisVos. Café Rest. „Hof van Holland" li Dec. 8 uur SteffensMeeuwenoord 9 li uur VerhaerenKronenburg 10n uur MeeuwenoordVerhaeren 20 Dec. 8 uur Meeuwenoord—Kronenburg 9'4. uur Verhagen—Steffers 10uur SteffersKronenburg Een viertal partijen zijn nog even uitge steld en zullen nader bekend worden ge maakt. Hetgeen goedkoop lykt is lang niet altyd goedkoop. Scharen, welke heel erg goedkoop worden aangeboden zyn vast en zeker duur. Duur, omdat ze onbruikbaar zyn en men er misschien van alles mede kan doen, behalve knippen. GOEDE SCHAREN KOOPT U VOORDEELIG BIJ DEN VAKMAN SPECIALIST IN SCHAREN EN MESSEN: TELEFOON 15095.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 6