Sport en Wedstrijden mm Het Internationaal Hockey Tournooi te Barcelona tv - i VIERDE BLAD MAANDAG 23 DECEMBER 1929 BLADZIJDE t VOETBAL AFDEELING II m WÊÊK D. H. V. B. Nederland in Spanje 3. Nederland Oost Nederland West Nederland 34 DAMES HOCKEY 2e klasse AmsterdamB. D. H. C. III 0-1 H. T. C. „Alliance" - mï •V. 3§|f Groningen: G.V.A.V.Velocitas AFDEELING I HelderMeervogels 01 ro 11 5 1— 3 Blauw WitFeyenoord "r\. - .f Ë11II1Ë N i-m iiiii Mzim 't Gooi—Z. F. C. 1—3 E. D. O. EDO-Meidericher Spiel-Verein. SchotenAmstel 5-2 ,Tram- en Spoorwegcompetitie' H. T. M. 2—N. Z; H, 4—2 Ba Ka Fa -M» H. B. C. ILisse I 40 District Haarlem en Omstreken J.' BARCELONA, 22 December Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat men op het Iberische schiereiland niets wist omtrent moderne sport. Stierengevechten en ruiterspelen, dat waren de feesten waar de massa naar toe ging en eigenlijk is dat tot op heden zoo gebleven. Wanneer men over Spanje spreekt, dan denkt men tegelijker tijd aan toreadors, reusachtige arena's en geestdriftige toeschouwers. In de tien laatste jaren Is dat eenigszins anders geworden. Spanje heeft steeds meer zijn grenzen voor het moderne Europa opengesteld, vele tradi. ties gingen daardoor verloren, en veel werd er overgenomen van de Oostelijke buren. Zoo drongen ook de modeme sporten in Spanje door en wel in de allereerste plaats die spe len, die met een bal beoefend worden. En hiervan werd spreekt het haast niet van self! voetbal populair. De verschillende balspelen gaven den temperamentvolle Zui delijken volop gelegenheid hun capaciteiten te ontpooien. De stierengevechten trekken nog altijd veel publiek, doch wanneer er een interna tionale voetbalwedstrijd is, dan zal men de warmbloedige Spanjaarden rondom het voetbalveld vinden. In Spanje is voetbal reeds volkssport geworden. En het peil van deze sport komt steeds hooger te staan. De ontwikkeling van hockey, rugby, atli- letiek, zwemmen is lang zoo snel niet ge gaan, alleen in de bokssport zien we een uitnemenden vertegenwoordiger in Paulino. Slechts heel langzaam gaat men in deze spelen vooruit. De diverse sportbonden ech ter schijnen een uitstekend middel gevonden te hebben om hun sport te propageeren, zy organiseeren wedstrijden tegen buitenlan ders. Een goede gelegenheid om weer eens met buitenlanders in aanraking te komen, was wel de groote wereldtentoonstelling, die te Barcelona wordt gehouden. Met betrek king tot deze wereldtentoonstelling heeft men sportfeesten georganiseerd, voetbalwed strijden, hockey- en rugbywedstrijden gaven den Spanjaarden voldoende gelegenheid van het technisch betere kunnen der buiten landers te profiteered Het Internationale Hoekeytournooi, dat heden, Zondag, aanvangt, zal wel een groot stuk propagandawerk voor de Spaansche hockeysport beteekenen. Zeven Europeesche landen doen mee. Allereerst Spanje natuur lijk Uit verschillende berichten is gebleken, dat' de Spaansche hockey'ers zich geducht hebben voorbereid op het toumooi. En het is gehee 1 niet onmogelijk, dat Spanje voor de verrassing zal zorg dragen, immers eigen omgeving, eigen klimaat zijn voordeelen die niet onderschat mogen worden. In 't Spaan sche elftal zien we nog eenige krachten, die we ook in het Stadion tegen Nederland op de Olympische Spelen aan het werk hebben gezien, zoo b.v. den linksachter Becorril van Madrid, den halfsneler Lobo. den voorspeler Chavarry.Oostenrijk en Zwitserland zullen, evenals op de Olympische Spelen, ook thans wel tot de zwakke zusjes behooren, terwijl België en Frankrijk tot verrassende uitsla gen in staat zijn. Zwitserland zou op het allerlaatste oogenblik niet komen, doch op het allerlaatste moment gingen de Zwit sers toch maar en zoo bliift het aantal landen zeven. Het is overigens eenigszins zonderling gegaan met de inschrijvingen. Dultschland b.v. berichtte een negental ma len, dat zjj niet zou deelnemen aan het tournooi. Doch een tiental malen werden die berichten weer geannuleerd en zoo zullen wij Duitschland toch in Barcelona aan het werk zien, iets wat de waarde van het toumooi verhoogd heeft. Het Duitsche elftal wordt beheerscht door den spil Theo Haag, een zeldzaam speler, die ook te Amsterdam m het Olympisch Hockey-tournooi zijn capa- citeieten toonde. Duitschland heeft echter een belangrijke versterking gekregen wat betreft zijn mici- voor. Kurt Weiss van Berliner Sport Club neemt die plaats in en we gelooven, dat hij voor menig puntje der Duitacbers zal zor gen. Voorts snelen mede, Zander en Hey- mann, die wij ook reeds in 1928 te Am sterdam hebben zien spelen en die een zeer soliden indruk maakten. Britsch-Indië neemt niet deel en ook En geland is niet van de partij. Dat het eerste land niet in Barcelona vertegenwoordigd is beteekent een groot nadeel met betrekking tot de propaganda van het hockeyspel. Ie dereen, die te Amsterdam het vorig jaar die watervlugge spelertjes aan het werk heeft gezien, ze heeft zien goochelen met stok en bal, moet dit niet-aanwezig zijn betreuren, dooh de omstandigheden zijn nu eenmaal zoo en we kunnen ons troosten, met het feit, dat Britsch-Indië in 1932 naar Europa komt. En dat Engeland niet komt. schuilt vermoedelijk in het feit, dat de sport in Engeland nu eenmaal langs bijzondere wegen gaat. En zoo zullen Nederland en Duitschland het propagandistische werk overnemen. De hockeyvelden in Spanje schijnen' nu niet bepaald een groen tapijt te zijn, veel zand vult de kale plekken. Technisch goed spelende elftallen moeten natuurijk ook op minder goede velden winnen, doch ze zeiden het reeds, de vreemde omgeving, het klimaat de velden, een en ander zal ongetwijfeld invloed hebben op onze Nederlandsche men- schen, doch wanneer we het Hollandsche elftal bekijken, boezemt het toch ongetwij feld vertrouwenin. De beide backs en de keeper, alleen drie hebben hun sporen ver diend op internationaal gebied. Wat de mid denlinie zal doen? We missen een Anker, man, een Duson, doch we hebben vertrou wen, dat ook zij er zich doorheen zal slaan. In de voorhoede zal het wel vlotten, Jan van der Hagen, eerst als reserve ge kozen, zal a.s. Maandag in den eersten wed strijd tegen Zwitserland wel meespelen, Jan- nink en hij zullen voor doelpunten moeten zorgen. In poule A zien we Duitschland ais overwinnaar te voorschijn komen, al zal een harde strijd moeten worden gevoerd tegen Spanje. In poule B Nederland en de finale? We hopen, dat Nederland het Barcelona- toumool zal winnen, waarmede opnieuw be wezen zou zijn, dat Nederland een der sterkste Europeesche hockeylanden is. Duitschland wint met hoogc score Spanje wint van Oostenrijk BARCELONA, 22 Dec. (V.D.) Heden begon het groote Internationale Toumooi. dat tot en met de Kerstdagen te Barcelona zal worden gehouden. Onder groote belang stelling werden heden drie wedstrijden ge speeld op het veld der hockeyclub r oio. Het was zeer warm weer. In poule A werden ge speeld Duitschland tegen Frankrijk en Spanje tegen Oostenrijk. In den eersten wedstrijd stond Duitsch land met rust steeds met 4—2 voor, dank zij den uitstekend spelenden midvoor Kurt Weiss. Na de pauze werden nog vier doelpunten aan het totaal toegevoegd, zoodat Frankrijk een 8—2 nederlaag te slikken kreeg. Kurt Weiss maakte zes doelpunten. De ontmoeting rus- schen Spanje en Oostenrijk werd een verras- ving. Vrijwel den geheelen wedstrijd was Oostenrijk wat in de meerderheid, doch de 17-jarige doelman der Spanjaarden Carregio van Junior H. C. speelde formidabel en hield er alles ut. Aan den anderen kant lukte het beter en met de rust leidde Spanje met 10. Na pauze voegden de Spanjaarden nog twee goals aan het totaal toe en zoo eindigde deze wedstrijd in een 3—0 overwinning voor Spanje. In poule B. speelde België tegen Zwitser land, de Belgen waren sterker en wonnen de ontmoeting met 3—0, de rust ging in met 2—0 in het voordeel van België. De stand na den eersten dag luidt: Poule A. 1. Duitschland 2. Spanje 3. Oostenrijk 4. Frankrijk Poule B. 1. België 2. Zwitserland gsp gw. gel verl. dip. pnt. X X 0— 82 2 X X 0 3—0 2 X 0 0 I 0—3 0 X 0 0 X 2—8 0 X 0 0 0 3—0 2 I 0 0 X 0—3 0 Morgen, Maandag wordt gespeeld: Spanje —Frankrijk, DuitschlandOostenrijk, en Ne derlandZwitserland. Zondag had te Arnhsm een wedstrijd plaats tusschen elftallen van Oost-Nederland en West-Nederland. Nadat de rust met gelijken 'tand was Ingegaan. 2—2. wisten de Weste lijke dames ten slotte met 4—3 de ontmoe ting te winnen. «et elftal van B.D.H.C. III stelt zich als volgt op: H. Andreas L. v. Aken L. Bosschart C. Lamp D. Volbeda T. Stokkink E. Leendertz B. Venema H. Vos N. N. B.D.H.C. III mist een achterspeelster en ziet zich genoodzaakt met 10 speelsters naar Amsterdam te gaan. Reeds na eenige minu ten spelen, weet mevr. Venema haar club met een fraai schot de leiding te geven. Flink pakt Amsterdam nu aan en tracht door goed samenspel revanche te nemen. Mej. Andreas is echter niet te verschalken. Elk schot wordt door haar gekeerd. Zy wordt schitterend ge steund door mej. v. Aken, die als eenigste back zwaar werk moet doen. Voor rust wordt niet meer gescoord. Na het draaien pakken beide partijen flink aan. De Bloemendaalsche voorhoede gesteund door de half-linie valt herhaaldelijk aan, maar de Amsterdamsche backs zijn in vorm en het gelukt B.D.H.C. III niet tot het doel door te dringen. Nadat eenige vrije schoten wegens off-side staan, genomen zijn, komt het einde met 10 in 't voordeel van B.D.H.C. III. Tijd. Secr. Duvenvoordestraat 58 Uitslagen van Zaterdag j.l.: Alliance I—A. M. V. J. II 3—0. Bloemendaal IV—Alliance II terrein afge keurd. Ook de tweede wedstrijd werd door ons eerste elftal gewonnen. Dat gaat goed zoo! Toch geen kampioensplannen? Het veld was hard, maar toch niet onbe speelbaar, toen beide ploegen het betraden. A. M. V. J. verscheen slechts met 9 spelers, wat waarschijnlijk de oorzaak van het ver lies was. Voor de rust probeerden zij het met 2 middenspelers en 4 voorhoedespelers. In 3 doelpunten wist Alliance haar meerderheid tot uiting te brengen. De debutant Reigers berg nam er twee, Schürmann één voor zijn rekening. Na de rust legde A. M. V. J. zich hoofdzakelijk op verdedigen toe en zagen de onzen geen kans meer den voorsprong te vergrooten. Dat de keeper van Alliance voor de rust 3 ballen en na de rust geen enkele te doen kreeg, is een bewijs van de sterkte van het backstel. Het einde van dezen ge- zelligen wedstrijd kwam dus met 30. Voor de derde maal in successie, werd het terrein waarop ons tweede moest spelen afgekeurd. Enfin, wat in het vat is ver zuurt niet. Zaterdag a.s., zijn er geen com petitie-wedstrijden vastgesteld. Er zal getracht worden vriendschappelij ke wedstrijden tegen de Amsterdamsche R, K. Hockeyclubs N. V. A. en V. I. C. te spelen. Tot Zaterdag dan! JACK. TOCH NOG VOETBAL Een van de weinige wedstrijden van Zondag j.l. Blauw Wit en Feyenoord in actie. Amsterdam: Blauw WitFeyenoord oo Hilversum: 't GooiZ.F.C. 13 AFDEELING Hl Arnhem: VitesseEnschede 2i Wageningen: Wageningen-A.G.O.V.V.\ir AFDEELING IV Maastricht: M.V.V.N.A.C. 2o Eindhoven: P.S.V.—Eindhoven 61 2—3 3e klasse VolewyckersQ.S.C. 33 AmsvordeAlphen 13 LeerdamUtrecht 3—2 VoorwaartsZ.N.C. o2 4e klasse E.V.C.—Swift LarenWilh. Vooruit A.P.W.C.—Victoria Res. 2e klasse Hilversum III—A.F.C. III Res. 3e klasse H.R.C. II—West—Frisia II 't Gooi III—D.O.S. II AFDEELING II 3e klasse Rising HopeCoal 4e klasse O.S.S.—Fluks Res, ie klasse Feyenoord IIXerxes II Steeds Hooger IIH.V.V. II Res. 3e klasse L.S.V. II—Leerdam II 1o 3—3 10o 3—1 2—1 3—1 1—o Op een k'eiharden Stadionbodem, waarom heen een prima Ijsbaan was gelegd, besloot scheidsrechter Mutters toch maar te laten spelen. Het spel was zeer voorzichtig, vooral dat der aanvallen. Doeipunten bleven in de eer=te helft uit. De bezoekers waren In die periode het meest in den aanval geweest. Na de hervatting namen de Zebra's het doel van Feyenoord onder schot, doch de in valler doelverdediger der Rotterdammers „«a-., r.**>.i trapte alles weg. Naderhand beleefde het doel van Blauw-Wit weer een paar angstige mo menten, maar goals bleven aan beide zijden uit. De Zaandammers pasten zich direct beter by de terreinomstandigheden aan. Hun spel stond daarenboven technisch op hooger peil dan dat der Gooiers, die een minder goeden plaatsvervanger voor Van Dolder hadden. En aangezien de bezoekers ook de eerste drie kwartier met den rug in den wind speelden, oefenden zij een sterk overwient uit, dat niet te hoog gewaardeerd is met de drie doelpun ten, die zy zich in de eerste helft respectie velijk door De Maar, Klopper en Hoogmoed wisten te verschaffen. Na de rust schenen de rollen verwisseld. Daamen verkleinde reeds na drie minuten spelens den achterstand, maar hoewel de Gooiers hun gasten daarna vrijwel insloten, zag hun voorhoede geen kans Kuiper nog maals te passeeren. Tweeden Kerstdag ontvangt E.D.O. op haar terrein achter de Zwemschool aan de Kleverlaan, de Meidericher Spiel-Verein. E. V. uit Duisburg. Het is een bekend feit, dat de Duitschers vooral de laatste jaren, in tegenstelling met de Hollanders, enorm zijn vooruitgegaan. Dit geldt vooral op het gebied van voetbal. De Meidericher Spiel-Verein. E. V. be staat uit een stel flinke jonge mannen, die behalve voetbal ook athletiek en gymna stiek beoefenen. Het is dan ook niets te ver wonderen, dat zij een mooie ploeg vormen. Naast een prachtige combinatie spelen Zij ln een geweldig tempo. Vorige seizoenen behoorden zy in de wedstryden om het kampioenschap van Duitschland tot de laatste 8 vereenigingen en waren kampioen van hunne afdceling. Dientengevolge spelen zij dit seizoen in de pas ingestelde Hoofd-klasse, de hoogste af- deeling welke in Duitschland bestaat en wat ongeveer hetzelfde is als bij ons de Westeiyke 3ste klasse afdeeling. Wij gelooven, dat we niets te veel zeggen als we beweren, dat zulke ploegen veel te weinig in Holland komen. Ook voor onze rood-zwarten, welke den laatsten tyd met veel tegenspoed te kampen hebben, zal het een mooie leerryke wed- stryd z«n. Wij hopen dan ook, dat zij in dézen wedstryd, waarin gespeeld wordt om hun spel, hun vorm zullen terugvinden en spoedig de zoo oneervolle plaats zullen ver laten. Komt, E eendracht) D(oet) O (verwinnen), zet de tanden op elkaar en toon dat het ernst is met Uw streven om van de onder ste plaats te komen. Het heeft te veel Jaren van ingespannen arbeid gekost, om het 1ste klasseschap te behalen, dan dat 't nu zoo maar zonder strijd prijsgegeven zou worden. Strijd, harde stryd zal er geleverd moeten worden om voor de 1ste klasse behouden te blij ven. Toon dat saamhoorlgheid niet verdwenen is en span nog eens alle krachten in. Het moet en zal gelukken. De wedstryd gaat in elk geval door. Het E. D. O.-elftal komt ln een eenigszins andere opstelling uit: Meenhorst v. d. Kuyl v. Wieren Boeree Dinkla C. v. d. Laan J. Koene P. Perukel Sr. Steffens J. L. Perukel Jr. H. Oomen. ziet H. T. M. nog eenmaal haar harde wer ken beloond (4—2). Scheidsrechter C. P. van wyk, die uitste kend leidde, kondigt spoedig hierop het ein de aan met een 42 overwinning voor II. T. M. 2. Buiten verwachting is deze wedstryd toch doorgegaan. Het terrein was wel eenigszins hard, maar de scheidsrechter en Amstel wilden spelen. Het is Schoten ten tweeden male gelukt om Amstel een nederlaag toe te brengen en zeer zeker verdiend; vooral na de rust had Amstel niet veel te vertellen. Als scheidsrechter Hensen om kwart na tweeën beginnen blaast, zyn beide ploegen volledig. Amstel heeft het voordeel van den nog ai hinderlijken wind en het verbiyf op het terrein is vry koud. Om beurten zyn de partyen in den aanval, maar de achterhoe des weten met het nog al bangeiyke spel wel raad. Goed voetbal is natuuriyk op het harde veld niet mogeiyk en het plaatsen geschiedt niet zuiver. Na een aanval van Schoten geeft Phillips met een ver schot zyn club de leiding. Amstel probeert het ook eens, maar het schieten is zeer slecht. Met dezen stand wordt van doel verwisseld. In de tweede helft is Schoten .geholpen door den wind, steeds in den aanval en al spoedig moet de Amstel-doelman weer vis- schen door Phillips, 20. Amstel ziet het zwaar in en gooit er een schepje op. Het ge lukt hen door Boes er met een goed schot te passeeren, 2—1. Dan is Schoten weer aan de beurt en Koelman scoort den mooisten goal van den wedstryd, juist in den boven hoek, 3—1. Nu heeft Schoten den smaak te pakken en na een keurigen aanval, gevolgd door een voorzet van Cljon, doelpunt van Gasteren, 41. Amstel doet wanhopige pogingen om den adnterstand in te halen, maar de Schoten defensie noudt kranig stand. Als Phillips 'n paar spelers passeert, scoort hy ten 5en male voor Schoten, 51. Schoten speelt nu op het harce veld kalm verder en Am stel doet zyn uiterste best. Het gelukt hem tenslotte om den achterstand met 1 goal te verkleinen. Als het einde daar is, heeft Schoten dezen wedstryd inet 52 gewon nen. ROND HET STADION De statelbaan heePt men veranderd In een ijsbaan. Ondanks dit, werd op het veld v-wtbal gespeeld zelf nog H. T. M. is volledig, terwyi N. Z. H. met 10 spelers den strijd aanbindt. N. Z. H. neeft het eerst voordeel van den stevigen wind en is het meest aanvallend. Na een kwartier spelen doelpunt Tuininga op gelukkige wijze voor de N. Z. H. (0—1.) Nog vele aanvallen worden op de H. T. M. veste ondernomen doch zonder resultaat. Het succes komt zelfs aan de andere zyde als Salten keurig een goed genomen corner in kopt (1—1). Met geiyken stand breekt rust aan. Het begin van den 2den speeltyd kenmerkt zich door een gelijkopgaand spel. Na een kwar tier komt echter H. T. M. danig in de meer derheid en twee godde doelpunten van den voet van Bruggemans zyn het resultaat van dit overwicht (3—1.). Na een goed opgezet ten aanval van de N. Z. H.-voorhoede, ver kleint Bavelaar den achterstand (32). Het verdere gedeelte van den speeltyd wordt ln Hoofdzaak op de N. z. H.-helft gespeeld en Zeker tegen ieders verwachting in, was het veld vry goed bespeelbaar en de H. B. C.- consul meende in de morgenuren niet af te mogen keuren. In laatste instantie meende scheidsrech ter Haverkorn eveneens te kunnen spelen. Lisse, dat voorioopig met slechts 9 man was, wilde liever retireeren, maar moest ten slotte door den zuren appel heenbyten en eindeiyk tegen half 3 verschynen de ploegen als volgt in het veld: H B. C.: Kobus, v. Bakel, v. Deurzen, C'oos Duinhoven, J. Duinhoven, J. Warmerdam Tolido, Martin, Juffennans, v. Rooden Pijpers v. Zon, v. d. Vlugt Jr., W. Brugman, v. d. Vlugt Jn., J. Beyk J. Langelaan, de Jeu, Koos v. d. Zwet Th. Kortekaas, A. Busman Sprokkelenburg H. B. O. is dus volledig, terwyi Lisse v. Ma- ris mist. Lisse wint den toss en laat Juffermans te gen den zwakken wind in, aftrappen. Het begin is een verkenning van het ter rein, met als gevolg, dat de spelers spoedig tot de ontdekking komen, dat forsch spel gevaariyk is en wie dit niet direct snapt, wordt door scheidsrechter Haverkorn tot die wetenschap gebracht. In tegenstelling met de meeste voorafgaan de wedstryden werd deze ontmoeting dan oak op de meest aangename wijze gespeeld. A. Busman moet al spoedig ingrijpen voor een ren van Pijpers en trapt onhandig comer, die echter niets oplevert. Eenzelfde vertoon*)g zien wy aan de overzy, na een verkeert aangeven van Pijpers, waarbij J. Bcijk een goede kans krUgt, maar v. Bakel ingrypt. Wij zien veel goed kopwerk, wat noodig is, daar springende ballen veel effect krygen, wat, het samenspel erg bemoeiiykt. Als v. Zon Tolido wat ongeoorloofd be werkt, plaatst Tolido den vryen trap goed voor en v. Rooden kobelt het leder onhoud baar voor Sprokkelenburg in de touwen 10. Het spel verplaatst zich dan zeer snel. v. d. Vlugt kogelt rakelings over, terwyi aan de overzy de Llsser-keepër het Ieder corner werkt. Eon langdurig kopwerk voor het H, B. C.- doel levert eenig gevaar, doch tenslotte weet Coos Duinhoven oplichting te brengen. Even voor rust wordt v. Rooden door een 2-tal Llssers ongeoorloofd genomen, en de toegestane penalty wordt door Juffermans ln een gocvl omgezet 2—0. Nog krygt H. 1,. C. een goede kans, als To lido goed voorzet, doch als 2 man missen, weet tenslotte Sprokkelenburg redding te brengen. Met 2—0 breekt rust aan. Lisse zet er in de 2e helft alles op om den achterstand te verkleinen. Ook A. Busman is vóór gaan spelen, wat de verdediging niet ten goede komt. Een paar goede kansen worden door off side van v. Rooden gemist, Coos Duinhoven is overal en zet gedurig de voorhoede aan het werk. Als hy eens goed naar Pijpers plaatst, gaat deze er goed vandoor en via v. Rooden, komt de bal bij Juffermans, die Ineens inkogelt 3—0. H. B. C. heeft dan het beste van het spel, terwyi de gevaariyke doorbraken van Lisse stranden op de hechte verdediging. Eens redt Kobus vallende. Martin is overal, maar is iets te langzaam met schieten, verknoeit daardoor een zekere kans. Sprokkelenburg krygt eenige verdiende ap- plausjes en was die niet zoo safe geweest, dan had Lisse een nog zwaardere nederlaag te boeken gekregen, maar als tenslotte na goed samenspel der rechtervleugel Tolido goed voorzet, loopt hy Iets te vroeg uit, Mar tin is hem voor en schiet via den paal no. 4 in het net. Lisse probeert dan nog om tenminste de eer te redden. Beyk geeft een te scherpen voorzet, waardoor de bal naast den paal ach ter gaat. Ook aan de overzy lukt het dan niet meer, daar Sprokkelenburg onverbiddeiyk is, of de schoten naast of over gaan. Als tenslotte Haverkorn, die den wedstryd zeer streng leidde, het einde aankondigt, heeft H B. C. door veel tactischer spel een stevige overwinning geboekt, die zeker ver diend was. Het best jut van bovengenoemd district hield een dezer dagen een vergadering in het R. K. Lyceum aan den zyiweg. Verschillende competitiekwesties werden afgehandeld. Aan het verzoek van de vereeniging „Onze Gezellenom over te gaan tot het instellen van een cursus Eerste Hulp by Ongelukken, speciaal voor ongevallen op het voetbalveld, kon het bestuur tot zijn spijt niet voldoen doordat zich tia herhaalde oproeping slechts acht deelnemers hebben aangemeid. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd om tot een krachtiger propaganda voor onze Roomsche Sport in Haarlem en Omstreken te komen. Besloten werd: le. Op Zondag 26 Januari 1930 des avonds te 7.30 uur in de Mil. Vereeniging, Zoetc-str. een feestavond te organiseeren, gratis toe- gankelyk voor alle Juniorenleden der by ons district aangesloten vereenigingen op vertoon van ledenkaart. De tooneelclub van de R.K. S.V. „De Meer" uit Amsterdam zal waar- schijnlyk dien avond opluisteren met het be kende successtuk van Fr. Thomas: ,,Wel ja. vraag het mijn broer." Onzen jongens wacht dus een genotvolle avond. Reeds nu roepen wy de medewerking der vereenigingsbesturen in om propaganda te maken voor dezen avond onder hun juniorenleden. 2e. Een festavond te organiseeren ln Fe bruari voor alle seniorleden der by ons dis trict aangesloten vereenigingen. De ontwor pen plannen zullen de vereenigingen ter goedkeuring voorgedragen worden op een daartoe uit te schrijven ledenvergadering welke gehouden zal worden op Vrijdag 10 Jan 1930 des avonds te 8 uur in het gebouw St. Bavo. 3e. Een propaganda-avond te houden waar op eenige bekende Roomsche Jeugdleiders 't nut en de noodzakeiykheid der Roomsche Sport op duideiyke wyze zullen uiteenzetten. 4e. Een speciale propaganda-pctie ont wikkelen in die plaatsen van ns district waar nog geen Katholieke sportverenigingen bestaan. 5e. In Maart weder het traditioneel drie- daagsch triduum te doen plaats hebben. Het bestuur vertrouwt ojv,de algeheele me dewerking der vereeniging te mogen rekenen voor de uitvoering van zyn plannen. In het laatste jaar is de belanstelling voor de Roomsche sport in Haarlem en Omstreken zeer toegenomen, doch oas doel alle Roomsch-Katholieke sportlui georganiseerd in Roomsch verband hebben wy nog lang niet bereikt. Allen de handen dus aan den ploeg. Het koren Is rijp, nu gaan wij oogsten! Henk. v. T. JUNIOREN-COMPETITIE Gewijzigd programma 26 December le klasse H. B. C. 5—D. 8 S. 3 T. Y B. B. 5Santpoort 5 Alliance 3B. S. M. 3 2de klasse H. B. C. 6—Concordia 3 Alliance 4Geel-Wit 4 B. S. M. 4—T.Y.B.B 6 3de klasse Alliance 5T.Y.B.B. 8 Geel-Wit 5V.V.F. 2 Het Maandag 15 Dec. 1.1. komt hiermede te vervallen. 2 uur 12% uur 12% uur 12 uur iy, uur 12% uur 2.30 uur 2 uur gepubliceerde Programma 29 December 1929 le klasse R.K.V.Z. 3—Santpoort 5 9 wur D.S.S. 3B.S.M. 3 12 uur Geel-Wit 4- 2de klasse -Onze Gezellen 6 3de klasse 2 uur Alliance 6Onze Gezellen 5 12% uur T.Y.B.B. 8T.Y.B.B. 7 12% uur Gegl-Wit 4Onze Gezellen 6 2 uur Wegens terreingebrek kunnen geen meer dere wedstryden worden vastgesteld. Het meest typeerende is dat heden B.S.M. 3 zyn laatsten wedstryd ziet vastgesteld. Programma 1 Januari 1930 le klasse Alliance 3D.S.S. 3 3 uur T.Y.B.B. 5—H.B.C. 5 3 uur 2de klasse H.B.C. 6B.S.M. 4 12% uur Alliance 4Onze Gezellen 4 2 uur T.Y.B.B. 6—Concordia 3 2 uur 3de klasse Alliance 6V.V. F. 2 1 uur T.Y.B.B. 7Onze Gezellen .6 12 uur Geel-Wit 5Alliance 5 2 uur T.Y.B.B. 8Onze Gezellen 5 1 uur Alzoo een gToot thuisprogramma voor Alli ance en T.Y.B.B., we zuilen hopen dat het weer het toelaat, dat gespeeld kan worden. Elftalopgave Ter opheldering dient nog even dat voor den 26sten de Hoogere Jun. elftallen aan mij opgegeven moeten worden. Dus alléén aan mij. De competitieleider, P. P, SMIT, Bloemendaal,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11