KRACHTSPORT .SCHAKEN Het Landentournooi te Luxemburg Uitslag ééndaagsche Schaakwedstrijd VOETBAL AjaxHaarlem H. F. C.—BI. Wit WIELRENNEN Zesdaagsche van Brussel H. F. C.-Oud Internationaals 1 2 1 BILJARTEN GYMNASTIEK R.K.S.V. „Leonidas" RECHTSZAKEN FAILLISSEMENTEN VRAGENBUS BOEKBESPREKING De Passiespelen te Oberammergau aam BOERENLEENBANK BEVERWIJK HEEMSKERK VIJFHUIZEN VOGELENZANG W. B.-THEATER BEVERWIJK The Gaucho met Douglas Fairbanks 2 Matinée's Douglas Fairbanks in The Caucho Maciste de Banneling LADY RAFFLES VOORHOUT IJMUIDEN—OOST 06 December was de heer H. de Wolf als afgevaardigde voor de H. K. S. V. „Haar lem"' aanwezig op de worstelwedstrijden te Deventer. Door den heer T. van Deutekom, secretaris van den Nederlandschen Krachtsport Bond en den heer N. Colle, hoofdbestuurslid, werd hem medegedeeld, dat hem den Kampioens titel in de afdeeling extra vedergewicht rechtmatig toekomt en werd dan ook na af loop der worstelwedstrijden met een bijpas sende toespraak door den heer Egberts, Voorzitter van „D. O. K." overhandigd. Alzoo komt de heer B. Konsen <D. O. K. Amsterdam) in aanmerking voor den twee den en J. van Dijk (D. O K. Beverwijk) voor den derden prijs in de afdeeling veder gewicht. Van de zeven athleten die door de H. K. S. V. zijn uitgezonden naar bovengenoemde wedstrijden hebben vijf de volgende prijzen behaald: 2 Kampioenschappen en een record ge wichtheffen. 1 der prijs gewichtheffen. 1 tweede prijs wortestelen. 1 derde prijs gewichtheffen. Mededeelingen betreffende den oefentijd A.s. Maandag 30 dezer is er geen gymnas tiek, noch voor de leden, noch voor de aspi ranten. Ook Zaterdag 28 dezer is er geen les. Vrijdag 3 Januari is er les in de Overton- straat van 6.308 uur voor de jongens van 1316 jaar, van 810 uur voor de heeren. Nederlandsche gymnasten in training Naar wij vernemen, zullen eind Januari de volgende Nederlandsche gymnasten in training gaan in verband met het groote Internationale toumooi, dat van 414 Juli 1930 te Luxemburg wordt gehouden: I J. van der Vinden (D.O.S., Amsterdam); N. Jacobs, J. Caranca en W. Zwaaf (allen van Bato Amsterdam, J. Jonker en J. de Goede (beiden De Halter te Alkmaar E. Melkman en P. Hoendermans D. D. L te Bergen op Zoom)J. Boot, M. Langendijk en J. Ens (allen Noord-Scharwoude)W. Korn- horst te Delft en de heeren N van Gende- ren en P. van Dijk te Vlaardlngen. Reeds een half uur voor den aanvang bleek er al groote belangstelling te bestaan voor den uitgeschreven ééndaagschen wed strijd op den 2den Kerstdag. Als de heer P. Appelboom, voorzitter van het Haarlemsche Schaakgezelschap, om kwart over tien alle aanwezigen welkom heet, hebben 44 heeren zich achter de bor den en stukken opgesteld om elkaar dien dag op de meest vriendschappelijke manier te bestrijden. Deze 44 strijders waren in 11 groepen van 4 verdeeld voor elke groep was een lste en 2de prijs beschikbaar gesteld. De uitslag was als volgt: Hoofdklasse A: G. Kroone. Santpoort. 2'4 punt: J. Cau- vcren, Doetinchem UVa punt; M. Hers Mzn., A'dam. 1 punt; dr. J. H. Raadsheer, Voor burg. 1 punt. Ie klasse A: P. Zwaan, Den Haag, 2 pun ten: A. v. Kekem. R'dam, 2 punten; J. J. H. Bauer, Haarlem. 1 punt. J. klaver, IJmui- den. 1 punt. Hoofdklasse B: P. L. Prins. A'dam. 2 punt: H. Kleefstra, A dam 1% p.;' W. Mantel, Haarlem. 1 punt; K. H. v. Brederode, 1 punt. Ie klasse B: J. v. Gulik. A'dam, 2» punt; P. Taube. D Haag. IP, punt; J. M. Zuijdam. Gouda, 2 punten: J. j. Gort, Haarlem 0. Ie klasse C: D. Wielenga, Haarlem, 2 p; J. J. Kamper. A'dam. 2 punten; P. te Leng, Den Haag. 114 punt; W. A. de Boer, Haar lem. 1J4 punt. 2e klasse B.: H. Merrikhuizen, A'dam 2li p.: A. A. Gordijn, den Haag, 2 p.; G. A. Meijer.. Haarlem. 1 punt; J. v. Teunenbroek, Haarlem, punt 2e klasse D: A. D. de Groot. Santpoort 3 p.; C. Terra, Uitgeest 2 p.; C. Schenk, p.; C. ter Plegt, Haarlem p. 2e klasse A.: J. Hamelink, Haarlem 2 p.; G. de Bruin. Den Haag 2 p.: J. Holwedel, Amsterdam 2 p.: H. K. Kemper, Bloemen - daal 0 p.; 2e klasse C: H. J. Jacob, Den Haag 3 p.; M. Rumpff, Haarlem 2 p.; J. de Raay, Am sterdam 1 p.; G. Gorter, Haarlem o p. 3e klasse A: J. A. Andrea, Den Haag 2J4 p.; G. Mingelen. Den Haag 2J4 p.; A. v. d. Lin den, Haarlem lp.; J. Bonkenburg, Uitgeest 0 p. 3e klasse B: J. Lindeur, Den Haag 3 p.; W. Palmer. Haarlem 2 p.; B. v. Dijken, Haar lem 1 p.; J. de Haas, IJmuiden 0 punten. Gezien de groote deelname van bulten af mag deze wedstrijd wel alleszins geslaagd heeten. De Haarlemploeg voor den wedstrijd te gen Ajax is als volgt samengesteld: De Vries D. Houtkooper Huijsmans B. Dik Bieshaar P. v Daalen Oldenburg Kammeijer v. d. Waal v. Polanen Onkenhout. Het H. F. C.-elftal voor Zondag luidt als volgt v. d. Meulen Wamsteker v. Baasbank P. Jongeneel v. d. Lee Lamp de Ruyter R. Jongeneel Kruijt Reydon van Beem. De Brusselsche Zesdaagsche is op 2en Kerstdag aangevangen. De stand na de eerste 24 uur luidt als volgt Charlier—Duray (Belg.) 47 punten; H. Aerts—Duvivier (Belg.) 34 p.; Bonduel— van Rysselberghe (Belg.) 18 p. Op 1 ronde: A. MaasMuller (Belg. Duitschland) 43 p.; Choury—Fabre (Fr.) 39 p.; van KempenBuschenhaegen (Ned.) 38 p.; Rielensvan Vlockoven (Belg.) 38 p.; GorisHaesendonckx (Belg.) 34 p.; Piemon- tesiTonani (It.) 29 p.; E. AertsLeducq (Belg.-Fr.) 19 p. Op 2 ronden: Verhaegende Smedt (Belg.) 43 p.; WautersVermandei (Belg.) 39 p.; gebr. Standaert (Belg.) 30 p.; beller- van Nevele (Belg.) 23 p.; Ranschaert—Braspen ning iNed./ 22 p.; van HevelVerschueren (Belg.) 22 p.; de WaeleDecorte (Belg.) Op 6 ronden: Houtmanvan Geyt (Belg.) 17 p. en Chaletv. d. Wattine (Belg.) 14 p. In 25 uur waren afgelegd 741.125 M. Op Nieuwjaarsdag wordt op het terrein van H. F. C. de jaarlyksche wedstrijd tusschen H. F. C. en een elftal van oud-internationaals gespeeld. De laatsten komen met het onderstaande team: J. de Boer Bosschart, H. Tetzner M. Houtkooper, Krom, Verlegh Mr. Welcher, J. Bulder, Sigmond, J. Thomee, de Natris. De match tusschen de clubgenooten de Nijs en Mienis was meer spannend dan fraai. De titelhouder is er nog steeds niet in en speelde ook nu weer beneden vorm en boekte reeds spoedig een flinken achter stand. Niettegenstaande de Nijs tegen het einde minder sterk spel vertoonde won hij met gering verschil. punten brt. h. serie de Nijs 150 43 11 Miems 137 43 19 Ook de laatste partij werd door 3 D.E.S.- leden gespeeld. Na een wederzijdsch slecht begin was Tabbers er het eerst in en liep met series van 30, i5 en 16 flink uit. De Nijs gaf zich echter nog niet gewonnen en wist door kort na elkaar 31, 17 en 10 te scoren, de stand op 100 om 104 te brengen. Tegen het einde kwam Tabbers er weer in en won als volgt punten brt. h. serie Tabbers 150 30 ao de Nijs 132 30 31 De stand van het tournooi is als volgt gesp. gew. verl. alg. gem. 1. Vos 431 4.63 3. N. N. 431 3.68 3. Tabbers 5 3 2 3.82 4. v. Trigt 432 3.97 5. Wagenaar 432 3.39 6. Steffers 211 3.07 7. de Nijs 634 3.31 8» Mienis 303 3.83 Zooals blijkt, hebben nog een vijftal spelers kans op den begeerden titel, zoodat voor de resteerende matches, welke heden en Zondag in „Centraal-Bar" plaats zullen vinden, onge twijfeld veel belangstelling zal bestaan. Kersttijd. Waarom is de Tweede Persoon der H. Drieëenheid op aarde gekomen? De bekeerde dominee Iils Beskow verhaalt: Er was eens een schip dat in een storm- achtigen nacht op de kust van Schotland strandde. De bemanning wierp het lot om uit te maken wie op het zinkende schip moest blijven, want de reddingboot kon niet allen opnemen. Het lot viel op een jongen matroos, die Allan heette en deze werd toen door wan hoop gegrepen, want hij had geleefd zonder God en voelde nu dat hij zoo niet kon ster ven. „Veroordeeld om te sterven en voor eeuwig verloren te gaan," klaagde hij luide zijn angst. Naast hem stond een oude kame raad, die geloof had en wiens gelaat van een bovenaardschen vrede straalde. Toen het zijn beurt was om in de reddingboot te gaan keerde hij zich tot Allan en zeide: „Je zult niet sterven en verloren gaan. Ik wil in je plaats sterven want ik heb alles met God in orde. Haast je om in de boot te gaan. Maar denk er aan dat ik je in den Hemel wil we derzien." Een zwak beeld van den Zaligmaker. Hij kwam hier op aarde, omdat „Hij In onze plaats wilde sterven en ons in den Heme! wil wederzien," de Hemel die voor ons an ders „eeuwig verloren was." Het offer van dien ouderen matroos zal van u wellicht nooit gevraagd worden. Maar vrienden, zou Hij, denkt ge, Die voor ons op aarde kwam om te sterven en te redden, meenen dat „alles met u in orde was," als ge geen andere offers voor hetzelfde doel brengt, voor de redding der zielen? KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM 3e KLASSE Onder zeer groote Delangsteiling nam in de middaguren van den len Kerstdag het interessante tournooi om den 3e klas-kampi oenstitel een aanvang. Na een kort openingswoord van den heer Wagenaar, voorzitter van de B. C. „Vrienden kring," welke de organisatie van de wedstrij den in handen heeft, sprak de heer de Foel- jaeger namens de Ned, Biljartbond en deelde tevens mede, dat bedoelde bond een bron zen plaquette beschikbaar stelde. Verder had spreker het genoegen ook namens de B. V. Soc. „Vereeniging" een prijs roe te mogen zeggen. De eerste dag leverde reeds een tweetal verrassingen op. Vos (Haarl. Nrd.) wist n.m. den titelhouder, Mienis van D.E.S., te slaan, doch werd later weer op zijn beurt door z'n clubgenoot v. Trigt geklopt. Hieronder de uitslagen van de gedurende de Kerstdagen gespeelde partijen: punten brt. h. serie Vos (H.-N.) 150 39 19 Mienis (D.E.S.) 141 38 33 Tijd. Secr.: Führhopstraat 8 2de Kerstdag is niet zonder meer voor ons voorbij gegaan. „Wilskracht" uit Amsterdam had voor dien dag een wedstrijd uitge schreven, waaraan door zes leden van onze athletiekafdeeling Is deelgenomen. De wedstrijd bestond uit een veldloop van 3 K.M. met veel hindernissen: slooten (waar onder flinke breede), hekken en als bijzon dere variatie moest ook nog een boeren wagen worden genomen. Onmiddellijk na het startsein werd al een snel tempo aangenomen. Onze goede af- standslooper G. Haack ging onmiddellijk weer z'n oude tactiek volgen. Na de eerste groote hindernis, die hij verbazend hinderend vond genomen te hebben, voegde hij zich al heel spoedig bij de eersten. Langzaam maar zeker won hij terrein ondanks den boerenwagen, die ook voor hem een echte sta-in-den-weg was Slechts een athieet bleef hem te machtig, de eindspurt leverde voor hem geen strijd meer op en hij wist zich dan ook tweede te plaat sen. Ook onze beste athieet B. Geels was in uitstekende conditie. Hoewel hij een tijd een flink eind bij de eersten achter bleef het onverwachts staan voor hindernissen speelde ook hem parten begon hij toch langzamerhand in te halen. Een derde prijs werd door hem in beslag genomen. Ook onze andere athleten hebben zich uitstekend ge dragen. Jammer dat S. Stam en J. Bakker al spoedig moesten uitvallen. Na het uitreiken der prijzen werd Amster dam met ons bezoek vereerd. We hebben een zeer prettigen dag gehad, ieder heeft zich (slechts één uitzondering) als een echt Leo- nidaslid gedragen. Wagenaar (Vr.kring) m 40 Tabbers (D.E.S.) 150 40 Wagenaar 150 30 de Nijs (D.E.S.) 93 39 N. N. (D.E.S.) 130 56 de Nijs 148 55 Vos 113 36 v. Trigt (H. Noord) 150 26 Tweede Kerstdag 3i 21 29 17 16 16 26 3i St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, Postrek. 120937. Father Lefebei Directeur Een van de schoonste manieren om zielen te redden is Priesters aan de Kerk te helpen geven, een armen jongen in staat te steller, zijn doel te bereiken, steun te geven aan een Missiehuis, dat, zooals dit, alleen voor da! doel werkt. Opgegeven door v. d. Graaf Co. Uitgesproken: 23 Dec. P. J. Baas, wonende te Amsterdam, van Woustraat 205. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. H. Scholten, Am sterdam. Rubensstraat 24. H. Niesink, loodgieter, Amsterdam, Bestevaerstraat 47, huis, werkplaats Rozenstraat 147. R. c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. J. M. Croockewit te Amsterdam, Keizersgracht 586. C. van Rosmalen, Bussum, Laarderweg 214. R. c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. Th. Folkers, Amsterdam, Keizersgracht 209. 24 Dec. N V. „Unicheco" Universeele Chemische Ex port Compagnie, thans in liquidatie, Am sterdam, Jacob obrechtplein 6. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. G. H. A. Grosheide Jr., Amsterdam, Keizersgracht 586. Vernietigd op grond van verzet: 23 Dec. A. Niesink, Amsterdam. Tabbers Mienis punten 150 125 brt. 36 35 h, serie 20 14 N. N. Tabbers 150 111 3i 30 31 14 de Nijs Vos 108 150 33 38 21 28 Wagenaar N. N. 88 150 37 37 10 16 v. Trigt N. N. 150 121 32 3i 24 14 Vos Tabbers igo 66 29 28 28 13 v. Trigt 123 40 li Wagenaar 150 40 24 Zooals blijkt, heeft elk der deelnemers nu reeds één of meerdere nederlagen te boeken gehad, zoodat de spanning er nog in blijft. Alle partijen worden gespeeld in „Centraal Bar," a. d. Kruisweg. Vr.: Is lot serie 49882, no. 30 van de Hol- landsche Grondcredietbank al uitgeloot? Antw.: Nog niet uitgeloot. Vr. Bestaat er te Haarlem ook een R. K. Esperantistenvereeniging en zoo ja, waar is die gevestigd? Antw. B. Hoogeveen, Nieuwe Gracht 80, Haarlem. De 3e wedstrijddag leverde wederom eenige verrassingen op. Des middags liep in „Centraal-Bar" a. d. Kruisweg de inatch v. Trigt (H.-Noord) tegen Steffens (Koren beurs). De jongste deelnemer, welke in de voorwedstrijden zoo'n uitstekend figuur sloeg, slaagde er eerst na zwaren strijd in om van v. Trigt te winnen. Het resultaat was punten brt. h. serie Steffers 150 41 16 v. Trigt 129 41 15 Tegen de Nijs (D.E.S.) speelde Steffers minder sterk. De D.E.S.'et was er goed in en scoorde in den aanvang 18, 14 en 12 car. Behoudens een fraaie 16 kwam de Koren beurs-crack niet in de dubbele cijfers. Hieronder de volledige uitslag punten brt, h. serie de Nijs 150 38 18 Steffers 93 37 16 Een Nederlandsch tekstboek Herhaaldelijk hebben Hollandsche bezoe kers der opvoeringen in 1910 en 1922 de be hoefte te kennen gegeven aan een tekstboek in de Ned. taal. Het gemeente-bestuur van Oberammergau heeft thans besloten hieraan te zullen voldoen en het manuscript ter ver taling beschikbaar gesteld. Naar wij veron derstellen zal deze medeöeeling door hen, die in 1930 de Spelen denken bij te wonen, wel met instemming worden begroet. Het boekje zal eind Februari van het vol gende jaar verschijnen. De vertaling wordt verzorgd door profes soren der Universiteit te München. Examinator: „Kunt u me drie dingen noe men, waarin stijfsel een zeer belangrijke rol speelt?" „Een boord en een paar manchetten." BOEKENSCHOUW Een bekrompen deel van den overkant, in zelfgenoegzame bewustheid van geestelijke superioriteit, brandmerkt de katholieke cri- tiek wel als een soort Inquisitie spiedend wordt in boek of ander werk van artistieke waarde of wat als zoodanig wordt aange boden gezocht naar aanwijzingen om een vonnis op moreele gronden uit te spreken, waarna het zelfs niet meer waardig wordt geoordeeld, om de artistieke kwaliteiten te peilen. Wie deze belachelijke dwaling onder schrijft, zal met vrucht in Boekenschouw van December een artikel lezen van G. v. Woesik S.J., over een bloemlezing van de nieuwste Duitsche lyriek. In hetzelfde nummer geeft de hoofd redacteur een korte, klare en interessante kenschetsing van het ongste proza in Rus land, en toont in een uitvoerige recensie over Wasserman's laatste boek, hoe een schrijver zich kan laten vastloopen in zijn eigen talent en een onnoozel schrijfsel produceert waar hij zwaarwichtige literatuur wilde maken. Een groot aantal besprekingen van boeken der binnen- en buitenlandsche markt, korte artikeltjes en een hoofdartikel over Karei v.d. Woestijne, („een rechtvaardige, die zevenmaal, per dag viel"), vullen verder deze aflevering van het maandschrift, dat wij om meer dan één reden gaarne in handen zien van ouders en allen, die bij keuze van lectuur artistieke en moreele leiding moeten geven. NEERLANDSCH FABRIKAAT Als naar gewoonte trekt in de December aflevering van het tijdschrift der Vereeni ging „Nederlandsch Fabrikaat" allereerst een overzicht „Wat de Vereeniging in de laatste maand deed" onze aandacht. De rubriek „Nieuwtjes uit de Nederland sche Industrie" geeft verschillende wetens waardigheden omtrent onze vaderlandsche nijverheid, terwijl verschillende afbeeldingen daarbij zijn opgenomen. De Nederlandsche Mode-ontwerper Joan Praetorius Jr. geeft in zijn maandelijksch ontwerp voor dames-kleeding het bewijs, dat ook voor wat betreft dames-avond-klee- ding Nederland over eigen ontwerpers be schikt. De heer S. Kalft vervolgt zijn artike „Indische Aardewerkfabricage", terwijl ver volgens de aandacht moet worden gevestigd Op h?f artikel „Decoratieve en Grafische Kunst" opgenomen in de serie artikelen „Onze Kunstnijverhéid". De heer Meijer de Vries vertelt over turf, onder den tite! „Van een Vaderlandsch Voortbrengsel", terwijl de rubriek „Wist U?" verscheidene, korte, aardige berichten bevat. De wijze, waarop het bestuur der Vereeni ging werkzaam is teneinde het opgroeiend geslacht kennis bij te brengen omtrent onze nationale nijverheid, blijkt uit hetgeen in deze aflevering wordt medegedeeld omtrent hetgeen door het Bestuur ter zake van deze kennis voor leerlingen van technisch onder wijs in Nederlandsch-Indië, wordt gedaan. Voor wat betreft de ontwikkeling bij de Nederlandsche schooljeugd zij de aandacht gevestigd op de organisatie der „Reizende schooltentoonstellingen" zooals zulks op het oogenblik door het bestuur der Vereeni ging voor elkaar wordt gebracht. Zooals bekend werd onlangs onder leiding van.den heer Van Neijenhoff. adjunct-secre taris dei Vereeniging in het bijzonder be last met de technische leiding van de film- afdeeiing dei Vereeniging, in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei, een groote be langwekkende film vervaardigd getiteld „Tocht door de Geldersche Vallei'Dat deze opdracht in alle deelen geslaagd is, blijkt uit de meenins van het bestuur van deze Kamer van Koophandel en Fabrieken, welke in deze aflevering is medegedeeld. R. K. COÖP. LAND- EN TUINBOUWBANK BEVERWIJK - BREESTRAAT 71 VOORSCHOTTEN 6 REKENING-COURANT SPAARGELDEN EN DEPOSITO'S. „Tqntoonstellingsberichten". De December-aflevering van bovenge noemd tijdschrift, het officieel orgaan van de Nederlandsche Vereeniging voor Ten- toonstellingsbelangen, geeft in be knopten vorm veei belangwekkends voor ieder, die op eenigerlei wijze belang heeft bij het ten toonstellingswezen, hetzij hier te lande, het zij in het buitenland. Als naar gewoonte is allereerst opgenomen een zeer uitvoerige opgave van tentoonstel lingen en -aarbeurzen, in de eerstkomende tijden in Nederland zoowel als in het buiten land te houden. Daarna wordt een en ander medegedeeld omtrent de Nederlandsche deelneming aan de tentoonstellingen, in 1930 te Antwerpen en Luik te houden, waaruit blijkt, dat in Ne derland voor deze tentoonstellingen groote daadwerkelijke belangstelling bestaat. In het artikel „Voorjaarsbeurs Utrecht 1930" vinden wij onder andere vermeld, dat de deelneming aan deze jaarbeurs buitenge woon groot is. Omtrent de Electriciteitstentoonstelling, welke in 1930 te Enschedé zal plaats vinden, is een uitvoerige opgave van de groepenin- deeling opgenomen. Vervoleens trekt de aandacht een mede- 'eeling omtrent de groote bloemententoon- ..ïling, die in April van het volgend jaar te Aalsmeer zal plaats vinden. Van verschillende groote tentoonstellingen welke in het buitenland zullen worden ge houden, zooals Tentoonstelling Stock holm 1930 Pan-Helleensche tentoonstelling in Athene, Jaarbeurs te Boedapest, Wereld tentoonstelling Chicago 1933 wordt vervol gens een en ander medegedeeld terwijl nog de aandacht moet worden gevestigd op een verslag van de laatste Leipziger Messe. In het bijzonder zij nog de aandacht ge vestigd op de Internationale Kook kunstten toonstelling te Zürich afgekort „Zika" die van groot belang belooft te zullen worden en waarvoor ook in Nederland daadwerkelijke belangstelling voor deelname bestaat. „St. Agatha" ZONDAG, onder het.Octaaf van Kerstmis. De stille H.H. Missen te half 7 en 8 uur; te 10 uur de Hoogmis. De H. Communie wordt uitgereikt een kwartier voor de stille H. H. Missen en daaronder, ook te 9.15 en 9.30 uur. Te 12 uur in de kerk catechismus voor de kinderen der pi. H. Communie. In Jon genspatronaat en Zusterschool te 12 uur voortgezet godsdienstonderricht voor de jongens en meisjes, die hun pl. H. Commu nie reeds gedaan hebben. Te kwart voor 6 H. Familie, te 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG. Oudejaarsdag, 's avonds van half 7 tot'8 uur gelegenheid om te biechten; te kwart over 8 Lof met predikatie en „Te Deum laudamus" om God te bedanken voor de weldaden in het afgeloopen jaar ont vangen. WOENSDAG, Nieuwjaarsdag. Het Feest van 's Heeren Besnijdenis, geen verplichte Zondag, maar toch, op verlangen der Ker kelijke Overheid, als Zondag gevierd. De H.H. Missen als op Zondag, te half 7 en 8 uur de stille H.H. Missen, te 10 uur de Hoog mis; 's avonds te 7 uur Lof met Rozen hoedje. Na de H. H. Missen generale Absolutie, voor de leden der Derde Orde. DONDERDAG, Feestdag van den Zoeten Naam van Jezus, te 7 uur gezongen H. Mis. j Te half 12, 12 en 4 uur biechthooren voor j de kinderen; van 6 tot 8 uur voor de vol- I wassenen; te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament; te kwart over 8 Jonge Man- nencongregatie. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand, toegewijd aan de bijzondere vereering van het H. Hart van Jezus. Te 6 uur en half 7 uitreiking der H. Communie. Te 7 uur Oe fening ter eere van het H. Hart, waarna de gezongen H. Mis. Onder de H. Mis van 8 uur gemeenschappelijke H. Communie der kinderen, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en Acte van Toewijding. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur gemeenschappelijke H. Communie der meis jes. 's Namiddags van half 5 tot half 9 ge legenheid om te biechten; te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood met gebeden voor ingekomen intenties. Dagelijks reeds te half 7 uitreiking der H. Communie. A.s. ZONDAG le Zondag der maand, te vens Eucharistische dag. Algemeene H. Com munie voor de leden van den Euch. Bond, voor die van den R. K. Vrouwenbond en onder de H. Mis van half 7 voor de jongens van de Maria-Congregatie. Collecte voor de schulddelging der kerk, welke nu we dit jaar aan onze verplichte aflossingen moeten beginnen, bijzonder in de mildda digheid der geloovigen wordt aanbevolen. DOMINICA INFRA OCTAVAM NATIVITATIS, 29 December 1929 tot 5 Januari 1930 Heden de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis. Ten half 3 Vespers met Rozenhoedje voor Agatha Veldhuis, Alleman als lid der Broederschap van de H.H. Liduina en Theresia; 5 uur Congregatie voor 't Pa tronaat, half 7 H. Familie. Na de Hoogmis worden de zelatricen der kerk verwacht. MAANDAG half 7 H. Mis bij de Eerw. Zus ters. DINSDAG, Oudejaar, van half 6 tot half 7 gelegenheid om te biechten; half 7 plechtig Lof van dankbaarheid met predicatie en de Lofzang „Te Deum". WOENSDAG, Nieuwjaarsdag, feest van 's Heeren Besnijdenis, dag van devotie; de H.H. Missen als op Zondag; 's namidags half drie Vespers met Rozenhoedje. DONDERDAG, feest van den Zoeten Naam Jezus; van half 5 tot half 7 gelegenheid om te biechten, half 7 Lof ter eere van het Al lerheiligste Sacrament. VRIJDAG, eerste Vrijdag der maand, 7 uur gezongen H. Mis ter eere van het Goddelijk Hart; 8 uur, 9 uur en half 10 gezongen Re quiem-missen; 's avonds half 7 Lof met eereboete. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 4 uur tot half 9; half 7 Lof ter eere van O. L. Vr. ter Nood met Rozenhoedje voor de levende leden der Broederschap. Kinder- biechthooren voor 1ste en 2de klas. ZONDAG, eerste Zondag der maand, Eucharistische dag, algemeene H. Communie voor Volksbond en Hanse; collecte voor den St. Pieterspenning. ZONDAG, 10 uur Hoogmis, half 3 Lof met Rozenhoedje. DINSDAG, laatste dag van het jaar, om 7 uur Lof, waaronder de boetepsalm Miserere om onze begane tekortkomingen en de lof zang Te Deum, om God te danken voor de weldaden in het afgeloopen jaar ontvangen. Van 6 uur af en na het Lof gelegenheid om te biechten. WOENSDAG, Nieuwjaarsdag, feest van de Besnijdenis Onzes Heeren. De H.H. Missen als op Zondag te half 8 en 10 uur. Om half 3 Lof met Rozenhoedje, om Gods zegen af te smeeken voor het Nieuwe jaar. De H. Mis om half 8 ter eere van S. Anna voor overleden ouders, 10 uur voor de Parochie. MAANDAG 8 uur voor een zieke. DINSDAG, 8 uur voor Mathieu Schrijen. WOENSDAG, half 8 voor overl. ftimilie, 10 uur voor Ma. Christ, van Bentem. DONDERDAG, 8 uur voor Bartholomeus de Koning. VRIJDAG, voor een overledene. ZATERDAG, voor Bartholomeus de Ko ning'. ZONDAG, half 8 tot zekere Intentie, 10 uur voor de Parochie. Nederlaagwedstrtfden R. K. Biljartver- eeniging „Ons Genoegen" Mocht het de Genoegen gelukken bij den thuiswedstrijd een kiemen voorsprong te behalen, bij de eer ste ronde tder door O. G. uitgeschreven ne derlaagwedstrijden namen de Heemstedena ren bij de eerste partij reeds een aanmerke- lijken voorsprong, die geleidelijk nog steeds vergroot werd. Slechts een lid van de thuis club wist een kleine overwinning te behalen. Een onfortuinlijke dag voor Ons Genoegen. De volledige uitslag luidt: Ons Genoegen D.O.K., Heemstede J. van SteinW. Jeutskens 53100 J. Kaandorp—H. Vesters 84—100 H. LensenP. van Straaten 87100 J. Veleturf—J. Spek 100— 89 H. WaasdorpTh. Leewen 48—100 Deze week vertoonen wij een bui tengewoon rijk verzorgd programma. ZATERDAGAVOND - 8 UUR nog 1 vertooning van de groote heldenfilm ZONDAGMIDDAG TE 2 en 4 UUR De succesfilm: ZONDAGAVOND - 8 UUR HET GROOTE FILMWERK Een schitterende film met den groo- ten acteur Maciste in de hoofdrol IETS GEWELDIGS! WOENSDAG - 1 JANUARI (Nieuwjaarsdag) des middags 2 Jj uur MATINEE met als hoofdnummer: WOENSDAG - 1 JANUARI - 8 UUR nog 1 voorstelling van de schitterende film MACISTE DE BANNELING 370—489 Aldus heeft O. G. een achterstand van 119 car. Bekerwedstrijden In verband met de feestdagen wordt de tweede en laatste ronde der bekerwedstrijden eerst op Vrijdag 3 Ja nuari a.s. te Heemstede gespeeld tusschen D. O. K. en Ons Genoegen, Vogelenzang. Woningbouwvereeniging „St. Jozef" Gisteravond werd in het R.K. Vereenigings- gebouw een buitengewone ledenvergadering gehouden, uitgeschreven door bovengenoem de vereeniging' in vreband met het aftreden van den secretaris-penningmeester, den heer Reinders, wegens vertrek naar Amsterdam. Ofschoon een buitengewone ledenvergade ring, was het getal aanwezigen niet zoo buitengewoon. Na stemming werd tot plaats vervangend bestuurslid gekozen de heer J, L. J. de Winter. Het nieuw samengestelde be stuur werd als volgt: Joe Dedding, voor zitter; Th. Zomer, secretaris-penningmees ter; G. Mooijekind 2e voorzitter; L. Warmer dam, 2de secretaris; J. de Winter, commis saris. By de rondvraag werden door enkele leden eenige huishoudelijke zaken besproken. Kersttentoonstelling Naai vereeniging „St. Elisabeth" De smaakvol samengestelde Kerstexpositie van de vervaardigde naaipro- ducten van St. Elisabeth, tentoongesteld in de catechismuskamer van de R. K. Pastorie, mocht zich beide Kerstdagen In een groote belangstelling verheugen. Een schitterende kerstboom was als at tractie aanwezig en trok velen, die ander» waarschijnlijk waren weggebleven. Eenige schoolkinderen, begeleid door den heer Mens op een harmonium, zongen eenige frissche Kerstliedjes. De door de dames gemaakte goederen, meest van practischen aard, zullen ten be hoeve van groote gezinnen en armen komen. Voorhoutsche IJsclub Gisteravond ver gaderde de Voorhoutsche IJsclub in het café „Boerhaave". De voorzitter, de heer C. v. Velzen. opende deze jaarvergadering met een kort welkomst woord. Hierna las de waarnemend secretaris, de heer J. Verdegaal, de notulen van de vorige vergadering, welke met algemeene stemmen en zonder op of aanmerkingen werden goed gekeurd. Vervolgens deed de penningmeester. de heer G. M. Prins, zijn jaarlijksche rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat het ba tig saldo van 1928 bedroeg f 241.05. De ont vangsten over het loopende jaar hebben be dragen f 835.28 en de uitgaven f 826.23, zoo dat het jaar 1929 sluit met een batig saldo van f 9.02. Door den strengen winter van het vorige jaar is het batig saldo van 1928, door de hooge kosten van het organiseeren van wedstrijden, dusdanig verminderd. De heeren J. L. Nijssen, H. P. Bakker en H. G. Langeveld, werden benoemd tot de con trolecommissie voor den penningmeester. Na onderzoek door deze commissie bracht zij verslag uit bij monde van den heer Nijssen, die verklaarde, dat de kas en boeken van den penningmeester volkomen in orde waren bevonden en dat de commissie voorstelde om den peningmeester te dechargeeren, hetgeen met algemeene stemmen werd besloten. Hierop bracht de secretaris, de heer P. N, Vester, zijn jaarverslag uit, waarin hij de y's- pret over het algemeen in den afgeloopen winter genoten, releveerde. De voorzitter bracht aan den penningmees ter en den secretaris dank voor hun admini stratieve werkzaamhedeh en hoopte, dat zy nog lang in het belang der vereeniging werk zaam zouden zijn. Ingekomen waren •verschillende circulaires van het bestuur van den Z.H.IJ.B. De secre taris lichtte een en ander toe en het han delde hoofdzakelijk over het In orde houden van de banen. Onder de ingekomen stukken was ook nog een schrijven inzake de verze kering tegen ongevallen op het ijs. Ook dit schrijven werd door den secretaris nader toe gelicht. Bij aansluiting bij deze verzekering krijgt men bij een ongeval met doodelijken afloop een bedrag van f 2000 uitgekeerd en bij ieder ander geval gedurende zes weken een bedrag van f 3 per dag. Met algemeene stemmen besloot de vergadering toe te tre den deze verzekering. De kosten zullen uit de kas worden betaald en bedraagt f 0.10 per lid. Aan de orde kwam bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren C. van Velzen en P. J. van dei Hulst, die bij acclamatie wer den gekozen. In de vacatures A. van der Vlugt, die bedankt had en C. Roozen, die vertrokken was, werd door een stemming voorzien. Bij meerderheid van stemmen wer den gekozen de heeren H.. P. Bakker en P. van Werkhoven Thzn. die hunne benoeming aannamen. De heer J. L. Nijssen, die gekozen was, bedankte. De voorzitter feliciteerde genoemde heeren met hun verkiezing tot bestuurslid en ho^te dat zij getrouw hun teak zouden vervullen. Bij den rondvraag vroeg de heer N. Bemel- man om bij eventueel te houden wedstrijden de banen beter af te zetten, om ongelukken te voorkomen. Bij de gehouden wedstrijden is dit wel eens minder goed geweest. De voorzitter zegt verbetering toe. De heer G Witteman, vraagt of een van de IJsclub ook toegang' heeft op de banen van den Z.H.IJ.B. Spreker vraagt hoe het komt dat in den afgeloopen winter geen toegang werd verleend bij de hardrijderij te Warmond op het water .de Poel". De heer P. N. Vester zegt, dat dit Verband Houdt met het pachten van dit water. Het is evenwel niet in orde en dit is besproken in de algemeene vergadering. Voortaan hebben leden overal toegang op de banen van de aangesloten vereenigingen. Hierna sloot de voorzitter deze zeer goed bezochte vergadering en ging' men over tot de verrassing, bestaande uit het verloten van konijnen, worsten krentenkaters en sigaren. Kegelen Maandagavond hield de Ke gelclub „Alles om" te iJmuiden-Oost de laat ste ronde om den gouden kegel. Koning werd de heer Jac. Janson met 1564 hout. Dan volg den A. v. Wiel met 1553, J. Hals met 1542, Jac. Verzylbzergh met 1538 en J. Cottaar met 1532 hout, alles in 260 ballen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 14