Uit het Roomsche Voetbalkamp „R.K.V. ZWALUWEN" R. K. F. R. C. H. 2Stormvogels 2 11 Derde Klasse SchotenT. H. B. 61 Tweede Klasse BloemendaalD. E. C. 23 Reserve 3e klasse V S. V. 2—Z. F. C. 3 2—1 Uit het Geel-Zwartkamp TWEEDE LUSTRUM 2den KERSTDAG 26 Dec. 1919 26 Dec. 1929 LeonidasH. B. C. 02 ZandvoortBaarn 41 R. K. V. V. Alliance Lisse I—T.Y.B.B. I 3—1 D. H. V. B. Uit het Berkenrode-kamp R.K.S.V. „Onze Gezellen" R.K. Voetbalver. „V.V.F" R.K.V.V. „Concordia" D. S. S.D. O, S, 6—1 HOCKEY BloemendaalM. H. C. 11 Het tweede elftal van R. C. H. heeft op den laatsten competitie-Zondag van het jaar goed werk verricht door van het sterke Stormvogels 2 een kostbaar puntje af te snoepen. Het elftal was nog weer een tikje gewijzigd en zoo speelde thans Nieuwenhuis centerhalf. Tegen den sterken wind in voor de rust werd heel goed gespeeld en zoo wis ten de R. C. H.-ers het klaar te spelen, om ondanks dezen ongunstigen toestand de score blank te houden tot de rust. De tweede helft werd derhalve begonnen met de stellige gedachte, dat wel gewonnen zou worden, doch dat liep geheel anders uit. Integendeel waren het de bezoekers die na de rust ondanks het windnadeel dat zij nu hadden, het eerst een doelpunt wisten te ma ken, zoodat het er daarna nog naar ging uit zien dat verloren zou worden. Er werd ech ter met groot enthousiasme door de R. C. H.- ers doorgespeeld en het gelukte daarna Hoo- gendoorn, om in een heel lastige positie den gelijkmaker te scoren. Er werd toen niet meer gedoelpunt, zoodaf- het einde een 11 gelijk-spel bracht. De wedstrijd werd door den heer H. H. Luiken op goede wijze geleid. 2. C. H. 2 speelde met het volgende elftal: Radsma Kaestner, Van Dam Prevost, Nieuwenhuis, Muller Kedde, L. Kuit, Hoogendoorn, Nachtegeller, Spoor. Het is Schoten gelukt m T.H.B. met een zware nederlaag naar huis te sturen. De cijfers zijn geenszins geflatteerd, want Schoten was na de rust steeds in het offen sief en vooral v. Gasteren was bijzonder op schot. Hij maakte 4 goals, waaronder zeer fraaie. Om twee uur stellen beide partijen zich volledig op, onder leiding van den heer Visser. T.H.B. heeft het voordeel van den straffen wind, welke eenigszins dwars over het veld waait. Niettegenstaande dat nadeel speelt Schoten direct een open spel, en spoedig krijgt de T.H.B.-doelman zijn eerste werk. Dan doet T.H.B. eenige goede aanvallen en Boeser houdt er eenige harde schoten keurig uit. Een goed opgezette Schoten- aanval, besluit Hetem met een keurigen voorzet en v. Gasteren kopt schitterend in Bloemendaal heeft geen kans gezien de 21 nederlaag te Amsterdam geleden, te wreken. D.E.C. heeft het eerst den sterken wind als bondgenoot en reeds direct nemen zij de leiding, wannéér de witte linkshalf een kapitale fout maakt. 1o. De thuisclub die dergelijke tegenslagen langzamerhand wel gewend is in bijna al haar wedstrijden ziet zij direct tegen zich scoren laat zich niet overspelen, al dragen haar aanvallen voor- loopig geen gevaarlijk karakter. D.E.C. blijft sterker en wanneer hun mid- voor alleen voor Beijk komt te staan, heeft hij geen moeite te doelpunten 2Bloemen- daal's rechterwing bestookt divers, malen het D.E.C.-doel, doch verder dan tot eenig-: hoekschoppen kunnen zij het met brengen. De gasten doen het beter en door toedoen van den rechtsbuiten wordt het 3o, zoodat het er voor de witten somber gaat uitzien. Rust breekt aan met ongewijzigden stand. In de tweede helft speelt Bloemendaal met C. Bakker midvoor en Lunter op de beckplaats. De witten spelen met veel elan en D.E.C. wordt geheel teruggedrongen. Het duurt nog vrij lang eer C. Bakker uit een vrijen trap het leder laag en onhoudbaar in het D.E.C.-doel schiet 31. Ofschoon de enkele uitvallen der gasten niet geheel van gevaar ontbloot zijn, is de thuisclub absoluut sterker. Een fraai schot van C. Bakker ketst van de bovenlat in het veld terug. Liebeles c.s. verdedigen hard nekkig. Het spel wordt nu forscher, maar de scheidsrechter houdt de teugels strak. Na een algemeen opbrengen der witte voorhoede, doelpunt Fr. Bakker met een listig schot 3-2. De laatste minuten worden voor het D.E.C. doel uitgestreden, de gasten verdedigen met man en macht en er is voor de witten geen doorkomen meer aan. Het einde brengt D.E.C. een 32 overwinning, met welken uitslag zij zeer zeker tevreden kan zijn. Het is wel jammer dat in het witte team het enthousiasme eerst oplaait wanneer zij een 2 of 3o achterstand heeft, op die manier worden heel moeilijk wedstrijden ge wonnen. T.H.B. doet eenige aanvallen, maar de Schoten-achterhoede bezweert het gevaar. Ais dan de rechtshalf van T.H.B. een ver schot inzendt, verdwijnt de bal onder de lat 1r. Het gelukt Pillipo nog voor rust om zijn club opnieuw de leiding te geven 21. In de tweede helft is Schoten geholpen door den wind steeds de aanvallende partij en T.H.B. komt sporadiesch over de helft. Het is weer v. Gasteren, die den voorsprong vergroot 31. T.H.B. doet wanhopige pogingen om den achterstand in te halen, maar steeds komt een Schotenspeler zegevierend uit den strijd. Na een goed toegespeelden bal Schoten makkelijk verder en ai spoedig scoort v. Gasten keurig no. 5. Boeser krijgt nog eenige ballen te verwerken, maar doet dat naar behooren. Een vrije schop vlak voor de doellijn bracht T.H.B. ook al geen doelpunt. Dan geeft Hetem een goede voor zet, en v. Gasteren schiet ineens keihard in 6x. Hetem zag geen kans om een penalty te benutten. De tijd verstrijkt en er komen geen doelpunten meer. Als scheidsrechter Visser, die goed leidde, het einde aankon digt, heeft Schoten een alleszins verdiende overwinning behaald. Forsch spel. In een door aan belde zijde veel te forsch gespeelden wedstrijd wisten de V. S. V.-reser- ves het op het nippertje af tot een over winning te brengen V. S. V. telt 4 invallers. Z. F. O. is geheel volledig. Precies 2 uur werd begonnen. Z. F. C. 3 is het eerst in den aanval en heeft den steun van den wind in den rug. V. S. V. 2 ver dedigt echter hardnekkig en weet tot rust de score blank te houden. Na de thee is V. S. V. 2 het meest in den de laatste 7 minuten een overwinning uit het vuur te slepen. Nam Geel-Wit eerst delei- ding, de achterhoede van de pauselijken zorgde er zelfs voor dat het nog voor rust gelijk werd doordat een der backs in eigen doel trapte. Na rust hielden beiden braaf stand, totdat even voor het einde een tweetal doelpunten O. G. de overwinning bezorgde. UITSLAGEN VAN ZONDAG Lisse I—T.Y.B.B. I 3—x B.S.M. IT.Y.B.B. 3 i—o T.Y.B.B. 8—T.Y.B.B. 7 9—0 T.Y.B.B. 2—R.K.V.Z. I Uitgesteld Concordia 2T.Y.B.B. 4 terrein afgekeurd Met het eerste elftal blijft het sukkelen. Het slechte weer was oorzaak dat eenige spelers den warmen haard verkozen boven een voetbalwedstrijd waardoor deze neder laag wel eenigszins te verklaren is. Met dat al wordt de positie van ons eerste hoe langer hoe bedenkelijker. Nog een paar van zulke wedstrijden als gisteren en wij De morgen Vol verwachting klopte menig hart, hoe toch de Zwaluwen hun tweede lustrum zou den vieren. De voorbereidingen en de moeite die zich de feestcommissie alsmede het Be stuur gegeven heeft om toch R.K.V.Z. een waardig, al was het op een bescheiden ma nier, feest te laten vieren. Op een bescheiden manier. Grootsche op zet om te beginnen met God te danken dat hun vereeniging, ondanks alles, het tienjarig bestaan mocht vieren. Ja ik heb het gezien, niet alleen ik, maar een ieder aanwezige is getuige geweest, dat die levenslustige Zwaluwen hun godsdien stig intieme leven toch van hoofdbelang is. De opkomst was schitterend en het hart van een priester, zooals kapelaan Mathot, zal wel kunnen de eerste klasse wel vaarwel zeggen, j gejubeld hebben, door het overtreffen van Of zal het nieuwe jaar nieuwe geestdrift z'n verwachtingen. brengen Het ware te wenschen Mijn voorspelling omtrent het derde aanval en na een kwartier geeft d. Oute- kwam vrijwel uit. Onze jongens hebben lcra- naar V. S. V. 2 de leiding 10. Z. F. C. 3 zit echter ook niet stil en Brunig moet spoedig hierna ook zwichten 11. Dan is het Lokker die V. S. V. 2 de leiding hergeeft 2—1. Er wordt nu ontzettend forsch gespeeld, doelpunt de Goede juist in den hoek 41. waartegen de scheidsrechter nie* voldoende Met de overwinning in 't zicht, speel' optrad en ieder is blij als het einde daar is. beter op dreef dan daarvoor en maakten nog twee fraaie doelpunten, waartegenover de boys slechts één doelpunt stelden uit een penalty. Over den wedstrijd nog het volgende: Bij T.Y.B.B. lieten twee spelers verstek gaan, zoodat onderstaande ietwat vreemde combinatie het veld betrad: Mooren, de Wit, Draijer, Slenders, Paradijs, Kamer, H. Put, N. Boot, de Vries, v. Leuven, Castien. Lisse stelde zich volledig op met: Sprokkelenburg, Beijk, Kortekaas, v. d. Zwet, de Jeu, Langelaar, W. Buschman, v. d. Vlugt, A. Buschman, v. Zon, v. Maris. Lisse wint den toss, zoodat de Vries voor T.Y.B.B. aftrapt. De van doel tot doel staan de hevige wind bezorgt den Lissenaren vanaf het begin een flinke meerderheid, doch hun voorhoede speelt te weinig doortastend om succes op' te leveren. Het driemanschap Draijerdo WitMooren, goed bijgestaan door de halflinie, staat uitstekend te verdedi gen en geeft de Lisse-voorhoede weinig gele genheid tot schieten. Een kwartier voor rust benut A. Buschman een fraaien voorzet van van Maris, 10. Kort hierna doelpunt Lisse singen zorgt. Verloor z« tegen T.Y.B.B. en 1 wec>erom. doch scheidsrechter v. Wijk blfjkt Sfn nn Z de belde j buitenspel geconstateerd te hebben. Van Leonidas, de vrees der Federatie, de T Y.B.B.-doel nog eenige malen ploeg die oogenschijnlijk niet kon verliezen.°P het kantje af v00r doorboring bewaard is, werd met 20 gewonnen. UITSLAGEN xe klasse A HeliosSittardsche Boys 6—1 Valkenburg—V.V.H. 8—0 CaesarGrevenbicht 5—0 R.K.O.N.S.Marsana 3—0 B B.V.C.Gennep 3—3 UnionKolping 3—1 R.K.T.V.V.Wilhelmina 5—0 D.E.V.—Venlo i1 C De ZweefQuick 22 's-HeerenbergGrol 4—1 D E.M.M.—L.I.M.V.I.O. 3—2 (gest.) E LeonidasH.B.C. 02 V.V.Z.—Graaf Willem Gr. W„ n. 0. LisseT.Y.B.B. 3—1 L. en S.G.D.A. 2—3 Zwaluwen- Santpoort- 2e klasse -V.I.C. -Z-P.C. Z.P.C. n. Graaf Willem 2Leonidas 2 o2 H. B. C. is wel een ploeg die voor verras- nig partij gegeven en verloren slechts met de odd-goal. Vijf minuten voor tijd was de stand nog dubbel blank. Omtrent de verdere ver richtingen van v. d. Berg c.s. ben ik nu ta melijk gerust. Het achtste toonde al heel weinig mede lijden te hebben met zijn ouder broertje. Met negen tegen nul wisten zij te zege vieren. Het is bijna van het goede teveel. Belangrijk Doordat Nieuwjaarsdag alle juniorenelftallen in het veld komen verzoek ik den junioren als het eenigszins mogelijk is niet af te schrijven. Ten slotte aan allen die het wel meenen met de Roomsche sport een zalig uiteinde ge- wenscht door HENK Dit is voor een groot deel te danken aan j het zich geheel geven van alle spelers. 1 ?en en 's Liêse-helft biina voortdurend het Allen, zonder uitzondering, hebben hunfooneel van den strijd. Het zeer primitieve best gedaan met het resultaat dat er ge- j en lustelooze aanvaispel der geel-zwarten le- wonnen is. j vert voor de Llsse-defensie weinig problemen Om 2 uur wordt er onder leiding van den np. Geheel onverwachts vergrooten de gast heer Agterberg begonnen. H. B. C. is volle- heeren den voorsprong door v. d. Vlugt, doch dig. Leonidas komt met een invaller uit. j onmiddellijk hierop verkleint de Wit uit een Van Deursen wint de toss en verkiest met j elfmeterscbrm den achterstand. De wedstrijd den harden wind in den rug te spelen. j krijgt, nu een spannend karakter. De Haar- Seer, J. Krouwels, JLangendijkstraat 33, Telefoon 13407 Daar het programma van gisteren door de slechte weersgesteldheid geheel vervallen is, kan ik overgaan tot het publiceeren van de vastgestelde wedstrijden voor Woensdag a.s Alliance 3D.S.S. 3, 3 uur, Lyceum, Alliance 4Onze Gez. 4> 3 uur, Lyceum Geel-Wit 5Alliance 5, 12 uur, Sportpark Heemstede Alliance 6V.V.F. 2, 1 uur, Lyceum. 't Derde ontvangt D.S.S. De eerste strijd werd met groote cijfers verloren. Wil Al liance nog eenige kans op 't kampioenschap maken, dan moet deze wedstrijd gewonnen worden. Jongens, zet 't nieuwe jaar dus op een waardige wijze in, en onthaal D.S.S. op een partijtje voetbal waar ze door worden ver bluft en de strijd is gewonnen. 't Vierde hoort na ettelijke weken rust ook weer eens te spelen en zullen fungeeren als gast van de Schotenaren. Dit zijn twee can- dida'tén vobr clè ondetste 'plaats en Alliance zal deze gelegenheid moeten grijpen om zich een paar punten te verrijken. Op 't Sportpark ook al weer een strijd tus schen twee gelijkwaardige ploegen. Beiden Na de thee zijn de bordjes vrijwel verban- hebben 3 punten uit 3 wedstrijden. v J t Doelgemiddelde van Geel-Wit is iets 11 breekt d.e rust aan, 1 De leiding berust bij den heer Slikkeveer. .~„0. Baarn verschijnt volledig en Zandvoort stelt j Eerst een verkenning, maar spoedig komt j jemmers probeeren gelijk te maken, doch einde daar is met een zeer gewijzigde ploeg als volgt op: j H. B. C. er in. Hel wordt spoedig een strijd f sprokkelenburg toomt zich nu een doelman Jb. v. d. Mije', J. Water, Jb Keesman, A. tusschen de achterhoede van Leonidas en de .,r(n klasse. Op schitterende wijze stopt bij Beekhuis, P. Schaap, E. Keur, Swart, Rinkel, \oorhoedo van H. B. C. die er scbi.teiend in aev.iee harde schoten van de Vries en Draijer. G. Koper, A. Molenaar en W Kraayenoord. is. Alhoewel de voorhoede van Leonidas ge- Een tiental minuten voor het einde beslist De doelverdediger V. v. d Mijt was door yaarlyk is, wordt z« steeds door de achter- J L den wedstrijd ln m voordeel; doordat ,4 OftUnf mns r» V\ a* rFTflnc- van H K t ffwmn. beter, misschien dat dit, gepaard gaande met 'het terreinvoordeel de balans in 't voordeel van Geel-Wit doet overslaan. De benjamins trekken met angst en vreeze op tegen „die groote V.V.F.'ers". Volhouden echter jongens, denkt er aan dat eer. wedstrijd nooit is verloren voor het Voorts wensch ik allen vrienden, bekenden en leden een Zalig Uiteinde en een Geluk kig Nieuwjaar. Secr. ziekte verhinderd. Schut was aat, het grens- hoede van H. B. C. geremd, rechteren. (Wij vernamen dat. hij bedankt De beide Duinhoven's, van Deursen en van had). Aldus een zeer gewaagde'opstelling, Bakel weten iederen aanval te onderschep- welke door hard werken, en het onbenullige spel der tegenpartij, succes heeft geboekt. Baarn raadt goed en verkiest den zeer sterken wind, welke van doel tot doel staat, in den rug. Vol moed trapt Zandvoort af. Koper houdt den bal zeer laag bij den pen. Jan Warmerdam levert ook goed werk, doch had een zware taak. Na 20 minuten 3pelen maakt een van de achtérspelers van Leonidas hands. De toe gestane strafschop wordt door Juffermans keihard ingeschoten. Dit geeft H. B. C. moed. Steeds wordt er goed aangevallen. De voor grond en het gelukt de Zandvoortsche voor- hoede combineert keurig. Als v. Rooden eens- hoede tot dicht bij het Bsarn-doel door te klaps den bal goed krijgt toegespeeld, lost hij dringen. Baarn heeft geer. moeite en met een van zijn keiharde schoten onhoudbaar een klein tikje wordt het spel naar het voor den keeper en het is 2—0. Kort daarop'' Zandvoortdoel verplaatst. De eerste kans voor is het rust. Baarn gaat naast. j Na rust speelt Leonidas met den wind in Zandvoort verdedigt goed en er wordt zeer den rug. De aanvallen zijn legio, maar nu hard gewerkt, de voorhoede tors. tegen den toont H. B. C. de kracht van haar achter sterken wind op en als Koper zal schieten hoede. Er Is geen doorkomen aan. klinkt (volgens ons ten onrechte) het fluitje Het speelveld is glad en zwaar te bespe- voor buitenspel. len, de spelers van beide ploegen worden Bij een aanval van Baarn kan Keur ten zichtbaar vermoeid, maar H. B. C. houdt koste van een corner redden. Deze wordt stand. zeer slecht genomen en levert niet- op. On- Als van Rooden ten slotte voelt niet danks den wind is Zandvoort niet in de min - krachtig genoeg meer te zijn om aan te val- derheid. Een keihard schot van Koper ketst ien> trekt hij zich gedeeltelijk in de verdedi- tegen de deklat; de terugspringende bal ging terug en is er voor Leonidas geen door schiet Molenaar zacht naast. komen meer aan. Een tweede corner on het Zandvoortdoel j Het einde breekt aan met een overwinning levert niets op. Eindelijk lost Baarn's voor- j voor H. B. C. hoede een goed schot op het Zandvoortdoel, j De Heemsteedsche ploeg speelde werkelijk W. Buschman een snelle solo-rush besluit met een hard schot dat over Mooren heen in het T.Y.B.B.-öoel belandt. De resteerende tijd is geheel voor T.Y.B.B., doch de fraaiste kan sen blijven onbenut. Ais scheidsrechter v. Wijk wiens leiding leiding zeer correct was het einde aankon digt kunnen de Lissenaren zeer verdiend hun eerste overwinning noteeren. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. hetwelk de invaller doelman stuf t Nadat er pl.m. 26 minuten gespeeld is met wisselende kansen, gelukt het den links buiten van Baarn, met een boogschot het keepertje te passeéren zeer goed overwogen open spel. De wedstrijd werd in de beste verstandhou ding gespeeld. Wij telden in het geheel drie vrije schoppen. Agterberg leidde goed. Als H. B. C. zoo blijft spelen en de spelers Baarn is thans in de meerderheid. Een j zjch 0p deze wijze blijven begrijpen, hangt er op pl.m. 2 meter hard ingeschoten bal ver werkt v. d. Mije corner. In de tweede helft heeft de verdediging van Zandvoort het wat gemakkelijker. Ko per in de voorhoede neemt zijn kansen waar, maar de Baarn-keeper is op zijn post. De harde 'schoten worden gekeerd. Dan voert men het kortere spel door en een voorzet van Swart deponeeren Molenaar en Kraayen oord in het net 11. Al spoedig daarop is het Zoltan. welke, na dat hij enkele malen gefaald h-eft met een mooi schot Zandvoort de leiding geeft 21. Een corner op hét Baamaosl zet* Swart goed voor en Koper schiet zeer onverwachts op het doel, de bal gaat rakelings naast. Bij een volgenden corner, eveneens goed door Swart genomen, mist alles. Daarna volgt een periode van inzinking b« Zandvoort en bestookt Baaxn he+ Zand voortdoel echter te onbenullig om succes te hebben. Ook in de voomoede van Zandvoort botert het niet. Alles wordt op links ge speeld en deze vleugei moest rechts voor zetten. Een voorzet van Zoltan werkt Kraayenoord in het doel 31. Tegen het einde, wanneer Keesman van linksachter, linkshalf is gaan spelen, gelukt het hem met een goed schot buiten het be reik van den keeper, het pleit te beslech ten 41. Zandvoort voelde het degradatiegevaar en d.e spelers hebben gegeven wat zf konden. De beslissingen van den scheidsrechter waren niet altijd juist en hjj liet veel on gestraft gaan. zeer zeker nog meer succes in de lucht. De opstelling van H. B. C. was als volgt: Kobus v. Deurzen, V. Bakel, J. Warmerdam, J. Duinhoven, C. Duinhoven, Tolido, Martin, Juffermans, v. Rooden, Pijpers. De laatste Zondag van het jaar 1929 was voor de voetballers wel bijzonder ongunstig. Stortregens en een orkaan zorgden er voor dat het verblijf op een voetbalterrein niet zeer aangenaam was, terwijl vanzelfsprekend het spel danig van de natuurelementen te lijden had. Daardoor is het wel te verklaren dat de wedstrijd tusschen de Lissenaren en de Haarlemsche geel-zwarten, welke zeer be langrijk was voor de bezetting der laatste plaats, weinig goede spelmomenten telde. Voor de rust had de thuisclub den sterken wind in den rug en domineerde vrijwel voort durend. De T.Y.B.B.-verdediging stond echter zeer tactisch te verdedigen, zoodat Lisse slechts éénmaal wist te doelpunten. Na de thee hadden de bezoekers het voordeel van den wind, en waren nu sterker, doch door onbenullig voorhoedespel wisten zij van dit voordeel geen profijt te trekken. De Lisse- voorhoede waarin de gebroeders Buschman en yan Mans uitblonken was na de rust District Haarlem Junioren-competitie Programma 5 Januari 1929 le klasse T.Y.B.B. 5—H. B. C. 5, 12% uur. Santpoort 5—D. S. S. 3, 12% uur. Alliance 3B. S. M. 3, 12% uur. 2de klasse B. S. M. 4—T. Y. B. B. 6, 2 uur. Onze Gezellen 4—H. B. C. 6, 2 uur. 3e klasse Geel-Wlt 5—Alliance 6, 2 uur. Onze Gezellen 6T. Y. B. B. 8, 3 uur. De wedstrijd T.Y.B.B. 5—H. B. C. 5 voor 1 Jan. is afgelast wegens donkerte. Aftasting wedstrijden Er heerschte nogal onzekerheid wegens af- lasting door den D. H. V. B. Wanneer de D. H. V. B. aflast, geldt dat ook voor de Juniorenwedstrijden. De competitieleider SMIT. Bloemendaal. Uitslagen LeonidasH.B.C. o2. Vic trix IH.B.C. Ila niet gespeeld. Onze Ge zellen III—H.B.C.IV 1—3. Bij II en III scheidsrechter niet opgekomen. Wat zeg je me daar van Voor ik het formulier onder de oogen kreeg, kon ik het niet gelooven. Ja, mannen, je hebt je uitstekend gehouden en nu blijkt het pas, dat de nederlaag tegen T.Y.B.B. een leelijke vergissing was. Enfin, dat leed is geleden en 't is nu niet den tijd voor sombere beschouwingen. Want niet alleen dat je won, maar wat méér zegt, 4 was méér dan verdiend. De Roomsche sport stijgt met sprongen. Johny en con sorten van harte gefeliciteerd I Referee Agterberg, tegen T.Y.B.B. zoo geprezen, vond nu geen genade in het oog der grootheeren. Ja, 't viel hen koud op hun maag. Ook IV deed meer dan redelijkerwijze verwacht kon worden. Wel werd ook nu 'met xo man gespeeld en ofschoon na rust tegen den orkaan in met slechts 2f voor sprong werd aangevangen, dit was geen be letsel om te winnen. Om welke reden Ila niet speelde, is mij niet bekend, helaas. Toch niet thuis ge bleven Dat zou een leelijke domper zijn. Ledenvergadering Hedenavond 't is bekend genoeg, allen present. Ik ben ietwat benauwd omtrent den woordenvloed nopens Leonidasmaar daar is overheen te komen. Nieuwjaarsvoetbal Het woord is aan de junioren. De eerste dag van 1930 zal hen direct op zware proef stellen, maar met het voorbeeld van I, wat kan je dan gebeuren M. Na de algemeene H. Communie verza melden zij zich, volgens program, in de St. Jozefgezellen om gezamenlijk het ontbijt te gebruiken. Een vroolijk aanzien, gegeven door de Damessupporters, gaf de zaal. Zoo zagen wij, na een kort gebed, de broodjes on der gekout verdwijnen. Waar het hart van vol is, loopt de mond van over. Zoo Zegt het spreekwoord, en ook dit kwam hier tot uiting. Het eerste betrad de Praeses het spreek gestoelte, om in korte woorden z'n gevoelens te vertolken en spoorde na z'n felecitatie, de leden aan hun tehuis meerdere malen op te Zoeken. Namens het Hoofdbestuur sprak de heer Kiein-Schiphorst eenige woorden over het intieme van de vereeniging, en hoopte over vijf jaar weer dezelfde gezichten tezien, maar vermeerderd het aantal met nieuwe ge neraties. Een welgemeend proviciat, gepaard gaan de met een uiteenzetting van de goede ver standhouding tusschen het District en R.K. V.Z. bracht de heer van Liemt Jr., in korte woorden weer. Hij vroeg de steun van de vereeniging voor de komende propaganda. Namens de onderafdeelingen sprak de heer W. Opstaken. Onder een krachtig applausje betrad de voorzitter van de feestcommissie het gestoel te. Spr. vond het een genoegen te mogen werken aan jeugdwerk. Ook hij kon jubelen, ondanks dat hij de vereeniging oppervlakkig kent, om het groote aantal dat ter H. Tafel naderde. Dat was voor hem het zegel der waarborg voor de toekomst. Waar zulk een geest is, kunnen geen andere gedachten komen. Spr. bood de vereeniging vervolgens een lauwerkrans aan, als herdenking aan het feit, dat de R.K.V.Z. haar tienjarig bestaan viert. Vervolgens da'nkte de voorzitter de heer A. v. Wees, allien die geholpen hebben en helpen zullen om het feest ook waardig te sluiten. Een oprecht dankwoordje aan de Praeses en andere sprekers van de morgen. Ook de Damessupporters, die gezorgd hebben voor de tafel, een kersttafel was het, ook de prijzen die zij beschikbaar stelden, gingen boven zijn verwachtingen. Dames, ontvang onze hulde en dank voor alles wat u deed voor R.K.V.Z., aldus spre ker, de vereeniging zal dit niet vergeten en deze morgen staat ook door U toedoen, on vergetelijk gegrifd in de annalen van R.K.V.Z. Des middags Het weder was dien dag geheel anders, dan de Zondag daarvoor, toen alle wedstrijden waren afgelast, daar Koning Winter regeerde Strenge vorsten regeeren niet lang, zoo was het ook hier. Een gezellige drukte heerschte op 't Sportpark, onwillekeurig dacht ik, zou Zwaluwen qpk zoo'n eer te beurt vallen, wanneer zij de verdere competitie wedstrij den spelen. Om één uur bond R.K.V.Z. Jun. A den strijd aan tegen de Meer Jun. A. en het vol ledige elftal gaf wat zij waard waren. Al direct moest de Meer meerdere zeilen bijzet ten om niet spoedig verslagen te worden'. Met het enthousiasme, waarmee zij speelden, brachten zij het tot 'n gelijk spel. Zelfs in de verlenging was het of hun leven er bij zou inschieten, wanneer zij moesten verliezen. Glorievol trad dan ook de Zwaluwen te voren met als overwinningstee ken een lauwerkrans. Onze jongste telgen speelden tegen een even jong „Onze Gezellen"-elftal en m.i« leken de vliegende Zwaluwen meer gerouti neerd in 't voetballen dan hun tegenpartij een 2o overwinning gaf ook de juiste ver houding weer en aldus was de plak binnen. Het tweede bond op denzelfden tijd den strijd aan tegen de Veteranen. Jammer, dat er enkelen bij waren, die het niet zoo nauw namen met de regels.In 'tbeginovervleugelden de ouden de jongeren, maar na rust deden de oude beenen geen dienst meer en moesten de oudjes den 31 voorsprong met leede oogen in een gelijk spel zien eindigen, uitslag 44. Na het eindigen van deze wedstrijden be gon de groote strijd R.K.V.Z. ILeiden met inzet den beker. Of de toeschouwers genoten hebben Zij, die meerdere malen Zwaluwen in 't seizoen hebben zien spelen, kregen nu een geheel anderen indruk van hen. Spoedig weerklo©» ken dan ook de aanmoedigingen welke gingen in gebrul. Als men den loop n wiW van den wedstrijd o1....11....2— 22..23 komt men tot overtuiging, dat de strijd spannend is geweest. De jongens hebben gewerkt en gezwoegd, dat het een lust was en een ieder leefde mee en ook hier speelde de goedé geest de hoofdrol. Leiden I heeft voor den eersten keer den beker op schitterende wijze gewonnen en wij roepen hun een hartelijk „tot weerziens" toe op tweeden Kerstdag 1930. Het avondfeest Om 8 uur opende de Voorzitter A. v. Wees den avond en heette allen welkom. Zijn wensch, dat de avond zou verloopen, zooals de dag voorbijgegaan is, is zoo goed als ver vuld. De heer J. Attevelt had met het nieuwe clublied spoedig alle harten gewonnen en een ieder zal nog lang hierna dat populair wijsje zingen. Tusschen de bedrijven door spraken ver schillende spr. Noemen wij den heer Zonne veld uit naam van de veteranen, die op 't laatst voorstelde, den beker te noemen den Klein-Schiphorst beker. Naar den naam van den goeden gever. Vervolgens nam de weled. heer G. Kruy- ver, secr.-penningm. D.H.V.B. even 't woord. Hij bracht dank aan 't actief bestuur, dat zoo mooi stand heeft gehouden in deze plaats, het bolwerk der neutrale sportvereeni- gingen, en hoopte na zijn felicitatie, dat R.K.V.Z. mag groeien in lengte van dagen. Eenige bloemstukken versierden de be stuurstafel, noemen wij enkele, de speciale attentie van T.Y.B.B., dat 's morgens kwam bij het ontbijt, 's Avonds een mooi bloemstuk van O. G., die met andere persoonlijke felici tatie, den onderlingen vriendschapsband tusschen R.K.V.Z. en zustervereenigingen vertolkte. En van mij, mijn dank aan allen, die hun sympathie getoond hebben aan de vereeni ging. Ook zij, die geholpen hebben dien dag onvergetelijk te maken voor R. K.V.Z. en vooral u mijnheer den sportredacteur voor al de moeite, getroost aan Zwaluwen. En nu op tot het derde Lustrum. Secr. Uitslag Zondag. Secr. Jansteenstr. 44 T.Y.B.B. II—R.K.V.Z. I afgelast. R.K.V.Z. II—B.S.M. II afgelast. R.K.V.Z. Jun.Santpoort V 53. Alleen onze Jun. speelden hun voorge schreven wedstrijd. Zij hebben nu mijn ver wachting niet eens teleur gesteld. Het is een goed begin voor hen, na het tweede lustrum. Als zoo nu ook de anderen er over denken, gaan wij hoopvol verder Donderdag 2 Januari i930.Bestuurs-, Feestcommissie-en elftalcom missievergadering ten huize van W. Eldering, Ru ychaverstraat ïa rood, half negen. PROGRAMMA NIEUWJAARSDAG R.K.V.Z. II—Onze Gezellen III. R.K.V.Z. Jun. nader te vernemen. Bij het einde van 't jaar staan wij even stil en nemen een kort overzicht van 't afgeloopen jaar. Het feestjaar mag ik niet noemen het beste jaar, maar na een geweldige inzinking gaat thans de zaak weer crescendo. Als in 't komende jaar eenieder zijn steun geeft aan de vereeniging, zal 1930 worden een cultuur jaar voor R.K.V.Z. Alle donateurs en begunstigers alsmede leden en oud leden, ook verdere bekenden een Zalig Nieuwjaar. 8o. Scheidsrechter van Leuven leidde zagen van hun Roomsche club, en dat htm prettig en correct. j dat in '30 toch duidelijk moge worden. Tot het einde van 1929 heeft V.V.F. I zich dapper geweerd ongeslagen staat zij nog bovenaan. Zal zij zich weten te handhaven 1930 zal ons het antwoord geven.... Ten slotte wenscht ondergeteekende een „Zalig Uiteinde" en dito „Nieuwjaar" den Wel- Eerw. Adviseur van V.V.F., Pater H. J. H. Smits, O.F.M. het Bestuur van den D.H. V.B. den steeds goedgunstigen Sportredac teur van de N. H. Crt. alle leden van V.V.F. en hun vaste (etl half-vaste) supporters de leden der zustervereenigingen, en (last not least) zijn geachte collega's Mug, Henk, Joop, Chris, Bertus (en hoe ze meer mogen heeten). Tabé. Tot 1930. B.O.V.I.S. Secr. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13 Haarlem. Uitslagen: Onze Gezellen IILisse II (Lisse n.o.) Onze Gezellen IIIH. B. C. IV 13 Geel-Wit IV—Onze Gezellen IV 1—3 Het volledig tweede, de scheidsrechter en een speler van Lisse II wachtten vergeefs op de tien andere spelers van Lisse. Het derde elftal deed niet wat na rust van hen verwacht werd. Met rust stonden zij met 21 achter, zoodat men meende dat met wind mee, de wedstrijd wel gewonnen kon worden. Zij zagen echter geen kans te scoren, ter wijl H. B. C. het O. G. doel nog eenmaal wist te doorboren. Een volgenden keer beter jon gens. Het vierde elftal wist in het Sportpark in V.V.F. I—Victrix II 8—0 Dat het voetbalweer niet erg vertrouwd en de bodemgesteldheid met zekere omzichtig heid beoordeeld werd, toonden wel de her haalde vragen, of de wedstrijd „door" ging. Ondanks voorbarige meeningen ging de wedstrijd heuschelijk „door". Victrix kwam met slechts tien man opzetten, welke onvol ledigheid niet zal hebben nagelaten invloed uit te oefenen op den nog al te grotesken uit slag. Het veld was intusschen goed bespeel baar, hoewel een scherpe wind nu en dan vrij hinderlijk was. V.V.F. had één invaller, terwijl de keeper, juist even vóór den aan vang, het veld kwam opwaaien. Aanstonds waren de onzen in de meerderheid. Rust trad in met 2o. Na het wisselen profiteer de V.V.F. van een penalty, die schijnloos werd omgezet in een doelpunt. Einde naderde met een ietwat geflatteerde overwinning van SECRETARIS. Secretariaat: Patrimonium 27, Hillegom Van het zeer kleine programma bleef niets over, daar Treslongs sappige zoden het hemelwater niet konden verwerken. Alzoo kwam op den laatsten Zondag des jaars geen Concordiaan binnen de lijnen. Voor ons eerste dat dit seizoen 6 wedstrijden speelde er slechts 1 won, 1 gelijk, en 4 verloor zal het zaak zijn 1930 met de beste plannen te beginnen, anders ziet het er weer donker uit. Toch stemt het eenigszins hoopvoller, dat onze toekomst, of jongere elftallen, blijk geven in de komende jaren onze bliuw- Zwarte kleuren met succes te zullen ver dedigen, b.v. het tweede dat ook al eenige seizoenen sukkelde doch nu met 3 gew. 1 gel. en 1 verloren een zeer mooie plaats inneemt. Bravo Bemmel en c.s. laat dit een aansporing zijn door te zetten, al wordt jullie geen kampioen, een goede tweede is voor ons ook al een ongekende weelde. Doch onze jongste spruit spant de kroon, off. gegevens ont breken mij hierover, doch ik meende dat ze slechts x keer verloren tegen een versterkt Geel Wit 4. Wanneer dus en in 't bijzonder deze jongens hun Roomsche club getrouw blijven, komaan blauwhemden en ieder die wat voor ons voelt, dan kunnen we gerust de toekomst met frisschen moed tegemoet gaan. En besluiten we dit jaar met een Zalig en prettig uiteinde, en een voorspoedig en Zalig 1930, aan onzen Eerw. adviseur, de Redactie der N.H.C., alle sportmakkers en vrienden, maar in 't bijzonder aan onze sporters in Hillegom, die het nut nog niet in- Als om ruim 2 uur scheidsrechter Grij- mans beginnen blaast, blijkt dat het Sport park, ondanks den zwaren regenval, in goede conditie is. D.O.S. speelt eerst met den ster ken wind in den rug en onderneemt de eerste aanvallen. Ook D.S.S. laat zich niet onbetuigd en brengt eveneens een bezoek bij het vijande lijke doel, waar de doelverdediger voor- loopig het gevaar bezweert. Bij een snellen D.S.S.-aanval weet de links-binnen met een hard laag schot de score te openen. Even later scoort de midden voor na een misverstand in de D.O.S.-achter- hoede. Rust breekt aan met 2o. Na de thee is D.S.S. geholpen door den wind iets in de meerderheid. Vele aanvallen stranden echter op buitenspel. Toch weet D.S.S. met drie goede doelpunten den stand op te voeren tot 5o. Direct na den sen goal gaat de rechtsbinnen van D.O.S. er snel van door en redt met een keurig schot de eer. Even voor tijd scoort de spil van D.S.S. met een formidabel schot en behaalde DS.S. een verdiende, doch wel wat geflat teerde overwinning. De uitslagen van gisteren zijn: HET WESTEN le klasse. BloemendaalMHC 2e klasse C. 'tGooi 2—Amsterdam 2 A. 3e klasse. Laren—Be Fair Hilversum 3de Kraaien TOGO 3—Kieviten 1—1 2—1 1-3 1-0 0—3 Beide elftallen verschijnen met een In valler. De beide teams stelen zich adus op: Bloemendaal: Berkhout, Muller, von Czer-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 10