eind 1 33i Stille stonde DINSDAG 31 DECEMBER 1929 VOORNAAMSTE NIEUWS Telegrafisch Weerbericht DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17348 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Benoemingen STORM BOVEN ANTWERPEN Groote schade aan de Nederlandsche sectie op de tentoonstelling TWEE WERKLIEDEN VAN EEN LADDER GESTORT Een aan de gevolgen overleden Een drankbestrijder met zelfkennis De Duitsche tennisspeler Moldenhauer overleden DE WERKTIJD IN DE DIAMANT-INDUSTRIE Voorloopig drie dagen per week H. K. H. PRINSES JULIANA Eere-doctoraat in de Letteren en Wijsbegeerte INSTELLING LEERSTOEL PHYTOPATHOLOGIE Mej. Prof. Wester dijk buitengewoon hoogleeraar Opschorting van de vaccinatie- verplichting Het droevig ongeluk bij Maarsbergen Wegens Nieuwjaarsdag zal dit blad morgen niet verschijnen DE DIRECTIE J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem EEN VROOLIJKE AVOND MET EEN DROEVIG SLOT 20-jarig meisje schiet er het leven bij in BUREAUXNASSAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening Na 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et»; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE ADVERTENTIEN 35 ct.p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 et p. plaatsing; elke regel meer 15 ct_ bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 et. per regeL Alleahonné'sopcüt blad zijn ingevolge uc verzekeringsvoorwaardeni Levenslangegeheeleongeschiktheid tut werkendoor tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 0110U."verlies van heide armen.bc' beenen of beideoogen f 7EH uxj een ongeval met OEfl bij verlies van een hand I "t O C bij verlies van eenf Ry - bij 'n breuk v«.-A, A ^bij verliest.een I Jjy^doodelijken afloop 2Ö0»- een voet of een oog| 2! 3 "duim of wijsvinger been of arm *TUB anderen vinger Nieuwjaarsdag is geen kerkelijk feest; in het Officie van den eersten Januari zoekt men tevergeefs naar eenige toe speling op den aanvang van het nieuwe jaar; zelfs bestaat voor ons, Katholieken, op den eersten Januari niet meer de ver plichte Zondagsviering: de Heilige Roomsche Kerk die goddelijke instel ling is verheven boven de mensche- lijke overeenkomst, welke den tijd zoo nauwkeurig mogelijk heeft trachten in te deelen in seconden, minuten, uren. dagen, weken, maanden, jaren en eeuwen. De Katholieke Kerk kent haar eigen jaarkring, veel schooner, veel logischer en veel natuurlijker dan de wereldlijke tijdrekening. Het kerkelijk jaar is een aaneenscha keling van feesten, welke even zoo vele historische herinneringen zijn, waarin de geboorte, het leven en sterven van Christus en de zending van den Ver trooster de hoofdmomenten vormen. In den kerkelijken jaarkring her-be leven wij telkens weer d,e goddelijke tra gedie, waaraan wij onze verlossing en het recht op een gelukzalige eeuwigheid te danken hebben. Het wereldlijk jaar is een menschelijke uitvinding, welke ten doel heeft ons ge meenschapsleven om wille van de goede orde zoo secuur mogelijk in perioden vast te leggen. Het kerkelijk jaar is iets heiligs het wereldlijk jaar is iets administratiefs. 't Eerste doet ons denken aan het huwelijk, voor den priester gesloten 't laatste heeft voor ons de waarde van een huwelijk, netjes ingeboekt door den ambtenaar van den burgerlijken stand. Niettemin en zeer terecht is ook de Nieuwjaarsdag door ons. Katholieken, van oudsher met een zekere geestelijk. toewijding gevierd. En wel. uit eerbied voor den tijd, welke ons naar de eeuwigheid voert uit eerbied voor de indrukwekkende momen ten, waarop wij den tot God reikenden tijd afgemeten voelen, het einde van eer. oude. het begin van een nieuwe periode in ons streven naar den Schepper het passeeren van een door de overheid ge stelden mijlpaal langs onzen levensweg. Het bedachtzaam beleven van deze momenten stemt tot inkeer en medita tie: het voorbije jaar herleeft eenige oogenblikken voor onzen geest met al zijn vreugden en zorgen wij voelen en weten het nieuwe jaar genaken met zijn vele en groote geheimen - en Dij den overgang van oud in nieuw bevangt ons een lichte huivering: Waar gaan wij heen? Of liever. Waarheen worden wij gevoerd? Zal onze levensweg blijven, zooals hij in het afgeloopen jaar was? Leidt hij ons naar nieuw geluk naar nieuwe ellende? Zal in dit jaar het eeuwig en onherroepelijk oordeel over ons komen' Of zullen wij een nieuw leven mogen beginnen in Godes eeuwig-jongen dag? Het is heel natuurlijk, dat zulke ern stige overwegingen, waartoe iedere jaarwisseling als het ware dwingt, het liefst gehouden worden in binnenkamer sche ingekeerdheid, in een moment van heel stille huiselijkheid of in biddende aandacht voor het tabernakel van den God der grenzenlooze eeuwigheid. En onze vrome vaders en moeders hebben ons geleerd, een stille sfeer om ons heen te scheppen ter meditatie bij den overgang van oud iA nieuw en een heilzaam oogenblik in onszelf te keeren Zij wisten het zoo goed: welk een eeuwig heil één seconde van ingekeerd heid voor het zieleleven beteekenen kan De priester-dichter Guido Gezelle kon der aarde niet hoog genoeg ontstijgen als hij in zich zelf keeren wilde, en hij klaagde: Gij badt op eenen berg alleen, enjesu, ik en vind er geen waar 'k hoog genoeg kan klimmen om U alleen te vinden: de wereld wil mij achterna, alwaar ik ga of sta of ooit mijn oogen sla.... En ook een niet-katholiek dichter heeft de onvergelijkelijke waarde van een stille stonde weten te schatten: Min de stilte in uw wezen, min de stilte, die bezielt; zij, die alle stilte vreezen, hebben nooit hun ziel gelezen, hebben nooit geknield Zij, die alle stilte vreezen.... Zij, die ervoor terugschrikken, bij den tot overweging stemmenden overgang van oud in nieuw in zich zelf te keeren het verleden te overdenken en de toe komst in te schouwen. Zij verwekken liefst zooveel mogelij 1 rumoer rondom dit plechtig moment zij vreezen, den tik van den tijd te hoo ren en.te moeten verstaan; het ver leden zit hen achterna en de toekomst beangstigt hen. Vervloekt dus de stilte van de binnen kamer, van de huiselijkheid, van het gebed: laten we veel rumoer maken, opdat we de stilte niet hooren! De stilte, die zoo onverbiddelijk steng verwijt, vermaant en dreigt. Laten wij die stilte dóód rumoeren in luidruchtig gefuif binnens- en buitens huis zoo denkt het moderne heiden-' dom. Voor ons echter is en blijft de plech tige stonde der jaarswisseling on danks haar administratief en burgerlijk karakter een welkome gelegenheid om in onszelf te keeren. een geestelijke balans op te maken en steeds betere en mooiere voornemens te vormen voor de toekomst. Daarin is voor ons dan ook de waarde van de Oudejaars- en Nieuwjaarsviering gelegen. Wij moeten de stilte aandurven en in die stilte moeten wij, zij het ook maar een enkel oogenblik, geheel onszelf zijn. eerlijk afrekenen met het verleden en ons moedig plaatsen voor de toekomst, bezield van de edelste bedoelingen. Doen wij dat, dan zal de stille stonde voor onze ziel een heel heilzame zijn dan zullen wij het tijdelijk en eeuwig geluk van ons zelf en van onze mede- menschen in het komende jaar naar best vermogen bevorderen en eerst dan zal ons vaak zoo gedachteloos uit gesproken „Zalig Nieuwjaar" werkelijk betéékenis hebben. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft de volgende Weleerw. Heeren benoemd tot Kapelaan: Halfweg: H. Westdijk. 's-Heerenhoek: C. Koning. Volendam: A. Brouwer. Quintsheul: H. Reumer, neom. Middelburg: A. v. d. Togt, neom. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft, naar het „Hbl. van Antwerpen" meldt, ae storm op de terreinen der tentoonstelling gioote schade aangericht. De triomfboog heeft erg geleden. Verschei den groote platen werden afgerukt en vielen aan stukken. De Fransche sectie heeft zeer geleden en een der groote loodsen dier sectie stortte in. De Nederlandsche sectie heeft eveneens schade te boeken. Het gansche dak werd opgelicht en vernield. Ook het dak der elec- trohoeve werd afgerukt en weggeslagen Dringende maatregelen moesten getroffen worden om muren te schragen die dreigden in te storten. Gisterenmiddag omstreeks twee uur wa ren twee werklieden bezig op het gebcuw van de rijwieliirma Vermeer aan den Wij- kerstraatweg te Velsen een reclamebord op te hangen. Toen de twee arbeiders, die werkzaam zijn in dienst van de Amsterdam- sche firma E. van Ravensberg, boven op de ladder stonden sloeg deze door een rukwind plotseling om. waardoor beiden van een aan zienlijke hoogte op straat vielen. Een van hen, D. Stolk, wonende te Amsterdam öe- icwam een ernstige schedelbreuk. De ongeluk kige werd overgebracht naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk, waar hij spoe dig aan de bekomen verwondingen overleed. De andere arbeider kwam met den schrik vrij. Na zijn dood schreef hij over zichzelf. Gelezen in het tijdschrift „Sobriëtas": „Toen Simonis stierf schreef hij in So- rrlëtas, dat dit overlijden een onherstelbaa: /erlies beteekende." Simons kende dus wel zichzelf! Zondagmorgen omstreeks drie uur is Han Mo'denhauer de bekende Duitsche tennis -pelei bij een auto-ongeluk ernstig verwona Hij werd naai net Achenoach-ziekenhuis t: Berlijn overgebracht, waar hij gisteravonc om zeven uur is overleden Ik wensch u allen met elkaar Een zalig en gelukkig jaar! En na deez' eersten, schoonen wensch Spreek ik tot u als mensch tot mensch. Ik hoop, dat steeds de schoorsteen rookt, Uw vrouw de fijnste soepjes kookt, Dat steeds de braadpan vroolijk sist En gij dit jaar niet met haar twist! Ik wensch op financieel gebied Een jaar met rijkelijk verschiet. Zoodat uw beurs het ook gedoogt, Dat uw belasting wordt verhoogd. En vraagt uw vrouw een zomerhoed, Iets wat ge haar toch geven rüoet. Dan hoop ik, dat ge zeggen kunt, Ook een japon is jou gegund Ik wensch u steeds een goed humeur, Geen lang gezicht en geen gezeur, Opdat men steeds den heelen dag Van uwen lach genieten mag, Opdat men in uw wezen niet De trekken van een boeman ziet, Doch, dat men zegt, als gij genaakt: Nu is de vreugde hier .volmaakt Ik: wensch u veel gezondheid toe En sterkte van een os of koe. En dat, uw dokter, tot zijn leed, Van u geen droge boot'ram eet. Dat gij het ziekenhuis ontwent En dit slechts van de straatzij kent. De apotheker u beschouwt Als iemand, dien men niet vertrouwt! Ik wensch u verder wat ge wilt, Mits gij uw medemensch niet vilt. Wat gij niet wilt dat u geschiedt, Doe-dit dan ook een ander niet. Het Bid en Werk zij steeds uw leus, Dan gaat er niets voorbij uw neus. En dan beleeft ge ook voorwaar Een zalig en gelukkig jaar. MARTIN BERDEN. iillslll In de gisteravond te Amsterdam gehou den vergadering van de Algemeene Juwe liers Vereeniging. die zeer druk bezocht was, s met algemeene stemmen aangenomen het voorstei van het Bestuur en van de Com missie van Advies, om vanaf 6 Januari a.s. tot en met l Februari a.s. drie dagen per week te werken. De Senaat van de Universiteit te Leiden aeeft aan H. K. H Prinses Juliana het eere doctoraat in de Letteren en Wijsbegeerte verleend Als promotor is aangewezen de hoogleeraar Prof Dr J Hulzinga, delcaan van de facul teit der Letteren en Wijsbegeerte. Gister heeft de Prinses met goed gevolg haar laatste tentamen in het Volkenrecht afgelegd. Haarlemsche toekomst-prognose gedeeltelijk berusten de op profetieen B. en W van Amsterdam stellen aan den .laad voor over te gaan tot instelling van 5en leerstoel voor de phytopathologie en tot Buitengewoon Hoogleeraar in dit vak te be noemen Prof. Dr. Joh. Westerdyk te Baarn. Door de Eerste Kamer aangenomen De Eerste Kamer neeft net wetsontwerp, waardoor de indirecte vaccinatie-verplich ting weer voor een jaar wordt opgeschort, aangenomen met 269 stemmen. Tegen stemden de drie aanwezige libera len Rink Foek en Smeenge, een van de drie vrijzinnig-democraten Kranenburg, en vljt sociaal-democraten Ossendorp, Mendeis, Oudegeest, Polak en Moitmaker Vier so ciaal-democraten met de rechterzijde stem den voor het wetsontwerp. Begrafenis der slachtoffer; Onder zeer groote belangstelling had giste- .enmiddag half 3 op de algemeene begraai- plaats te Bussum de teraardebestelling plaat; van de drie slachtoffers van het auto-onge- iuk te Maarsbergen, mr. J. C. Post en zijn ;wee zoons Op het kerkhof waren o.m. tegenwoordig ourgemeester H. de Bordes, wethouder mr. H Moolenburg, mr W G. Klomp, loco-gemeen te-secretaris en eenige gemeente-raadsleden directeui en commissarissen van de bank /oor onroerende zaken te Amsterdam, mr Jijleveid te Amsterdam, verder familieleden :n vrienden van den overleden vader en een roote schare schoolmakkers van de zoons In de wachtkamer van de begraafplaats, waar de drie lijken Zaterdag waren opge baard sprak burgemeester Bordes, vooral met betrekking tot het Kerstfeest, een bij- zondei gevoelig woord en herdacht den over leden mr Post als rechtskundig adviseur van het gemeentebestuur van Bussum. Dr. Spijkerboer, rector van het lyceum en de heer Odink, leeraar aan het instituut .Gooiland" bracnten hun overleden leer lingen een laatst vaarwel. De lijkbaar der zoons werd gedragen door leerlingen van bovengenoemde onderwijs- nrichtingen. Notaris Kruisman uit Amsterdam zwager en oom van de overledenen, dankte voor de belangstelling. De oorzaak is niet precies te bepalen, maar lifet is eigenaardig, dat we altijd bij het schei den van een jaar sentimenteel en zwaar op de hand worden. Dingen, die we oorspron kelijk als onbenullig hadden beschouwd, krijgen plotseling verontrustend groote af metingen oude koeien, die reeds lang niet meer dan een geraamte mochten zijn, ver schijnen weer als herboren monsters, met drakenkoppen, terwijl een enkele sombere gedachte ons tranen-reservoir leeg kan gieten. Als de klok op Sylvester-avond twaalf uur slaat, vindt er een gebeurtenis plaats Dan wenschen we elkander een zalig nieuwjaar, dan wenschen we een ieder al het goede, gezondheid, voorspoed en honderd zaken meer. Even memoreeren we schokken de blijde, of minder aangename, gebeurte nissen in het afgeloopen jaar en dan bepalen we ons maar hoopvol tot de toekomst. Wat zal het jaar 1930 gebracht hebben als de klok op 31 December weer twaalf slaat? Wat zal er in onze stad veranderd zijn Alles weten we niet, doch we mogen wel veronderstellingen uiten op grond van pro fetieën 31 December 1930. We staan op het Stationsplein, op het ruime, moderne plein, een groot-stad waardig. Het tramverkeer is er uitmuntend geregeld een breede dubbele rijweg, geplaveid met het beste asphalt, maakt verkeers-moeilijk- heden onmogelijk de menschen die uit of in het station gaan behoeven niet meer te vreezen opgeslokt te worden door mageren verkeers-Hein, want op de eerste plaats is gedacht aan de beteekems van een „Stations plein". Op de fiets of per auto komen de meesten niet uit den trein, dat staat vast. Wanneer we op den Kruisweg loopen wor den we getroffen door de stipte correctheid, waarmede de voetgangers rechts houden; er is er niet een, die faalt Terwijl we ons naar de Groote Markt be geven, praten we wat over verschillende zaken, over het 4e perron, over den schitterend vergulden gashouder en over de populaire taxi-tarieven, die inderdaad gelijk staan met de andere groote steden. Onophoudelijk snorren er dan ook van die kittige autootjes voorbij Bij de Smedestraat gekomen, worden we getroffen door de bouwvalligheid waarin deze, vroeger toch zoo drukke, straat ver keert. Verschillende winkeliers hebben de gordijnen voor hun ruiten neergelaten, andere etalageramen zijn witgekalkt, oogenschijn- lijk zijn deze huizen onbewoonbaar verklaard. We gissen naar de oorzaak, willen juist een gewaagde veronderstelling uiten, als we ge trokken worden door een volks-oploopje dicht bij het politie-bureau. Daar moeten we bij zijn, daar is wat aan de hand. De men schen zijn enthousiast, iubelen, schreeuwen, juichen. Zes politie-agenten brengen een man op. een doodgewonen man, misschien een hongerlijer Nieuwsgierig als we nu eenmaal zijn, in- formeeren we naar het geval en we schrikken een weinig als iemand uit de menigte tot ons Zegt Zijt ge dan vreemdeling in Haar lem Weet gij dan niet, dat hier den laatsten rijwieldief wordt opgebracht Beseft ge dan niet. wat het zeggen wil, dat er tweehonderd fietsen in 1930 gestolen zijn, nog meer dan in '29 Nu zijn ook wij ons zelf niet meer meester en we juichen mee, uit pure vreugde, omdat de laatste rijwieldiel plechtstatig naar het bureau werd opgebracht. We loopen door, bewonderen opnieuw de schoonheid van ons stadhuis en niet minder die van de Groote Kerk. Op het Verwulft gekomen, staan we werke^ lijk perplex. Een groot, breed plein, zonder boomen, zonder tram, maar met een prachtig asphaltdek en breede trottoirs, vopr de men schen die winkelen. Heel verschil met vroeger, zeggen we tegen een voorbijganger. Deze knikt en voegt er bij „Het had nog lang niet klaar geweest als de kranten er niet waren. Die mogen alles zeggen, meneeren De nieuwe Groote Houtbrug moeten we nu bewonderen. Terwijl we stevig doorstap pen overwegen we het groote verschil tus schen den ouden Napoleontischen Zijlweg en den nieuwen Asphalt-Broadway.Enorm De Groote Houtbrug 1 Wanneer we onzen spraak hebben terug gekregen, vergelijken we dit prachtwerk met bruggen in het buitenland. En van louter vreugde, drukken we elkaar innig de hand en wenschen elkaar geluk omdat we Haarlem mer zijn. Maar er was nog meer. Het Plein, eertijds een kerkhof voor heele huishoudens, is practisch verdeeld in verschillende rijwegen en daarbij schitterend verlicht. Nu we toch bij den Dreef zijn, loopen we maar even door naar het nieuwe Gouverne- ments-gebouw. Vanzelfsprekend roemen we de gedachte van de hooge heeren, die besloten het oude griffie-gebouw maar te sloopen, omdat er feitelijk niet veel goeds meer aan was en het de Jansstraat danig ontsierde. Dan verrijst plotseling het Provinciale Pa leis voor onze oogen. Van zulk een paleis moeten toch wel wijze besluiten komen, in zulk een paleis zullen toch wel vlugge men schen werken, in dit kasteel zal toch wel al leen en zuiver zakelijk geredeneerd worden Als we, gelijk in het Rijksmuseum voor de „Nachtwacht" van Rembrandt, op een bank eenige minuten in stille bewondering heb ben doorgebracht en een onuitwisbare ge dachte van het vorstelij k gebouw in onzen hersens gedrukt hebben, stappen we op, om terug te gaan naar de stad, waar ons nog zoo veel schoons wacht. Terwijl we op het wandelpad van den eenig-mooien Dreef voortgaan, bespreken we het prachtige gemeente-complex aan den Zeeweg te Bloemendaal, vooral het schitte rende stadhuis we gaan nog even verder en bespreken den bloei van Zandvoort sinds daar de boulevards op een wereld-breedte zijn gebracht. Op een van de banken zit een oude man en wij besluiten een praatje met hem te gaan maken. Hij houdt daar wel van en heeft ons al spoedig verteld, dat hij gepensionneerd tram man is. Kijk, wellicht weet hij wat nieuws of liever wat uit de oude doos. „Ik kan me niet indenken," begint hij „dat het nog steeds in onze stad zoo'n chaos bij tram en bus is. Wat hebben ze toch al ge sukkeld en wat hebben ze al getalmd en nog is de zaak niet in orde. Lieve hemel, eer die lijn HeemstedeBloemendaal er is, zal er nog wel eens een buitje regen vallen en een collega gepensionneerd worden." „Kom, kom," merken wij op „je doet net of het jaren zijn, in begin 1929 zijn de plan nen toch pas geopperd." „Plannen Plannen 1" roept het mannetje kwaad. „Zou de stoomtram uit Heemstede dan ook al met tang verdwenen zijn." „Is de koffiemolen er dan nog waagden we te zeggen. „Och meneer, laten we maar ophouden, ik maak me kwaad om niets. Laat ik u dit zeggen plannen en principe-besluiten lap ik aan m'n laars. Ik moet de zaak zien en dat De Eerste Eizmer heeft het wetsontwerp tot opschorting van de vaccinatie-verplich ting: aangenomen met 269 stemmen. Verder heeft de Eerste Kamer o.m. aan genomen het wetsontwerp betreffende het betalen van belasting op postkantoren. Een huldiging van en een Koninklijke onderscheidin^j oor den heer A. W. Groote, samensteller van de stenographic „Groote". Weer een kort geding rechtzaak in zake de radio-licenties. De Senaat van de Universiteit te Leiden heeft H. K. H. Prinses Juliana het eere doctoraat in de Ietteren en wijsbegeerte verleend. Prof. dr. Johanna Westerdijk is voorge dragen tot buitengewoon hoogleeraar in een nieuw in te stellen leerstoel voor de phyto pathologie aan de universiteit van Amster dam. In de diamant-industrie zal voorloopig 3 dagen per week gewerkt worden. Een bfeschouwing van mr. G. Vissering, president der Nederlandsche Bank, over het goudvraagstuk. De oorzaken van den opstand op de Sa- moa-eilanden. Een formeel zeegevecht tusschen alcohol- smokkelschepen en kustwachtschepen. Gratie verleend aan Léon Daudet Te Velsen zijn twee werklieden van eer ladder omlaag gestort. Een hunner overleed Een officieele verklaring omtrent de ge beurtenissen aan boord van den kruiser „Era- den". Kardinaal Gasparri is lijdende aan in fluenza. Barometerstand 9 uur v.m.: 757 achteruit. - Vr Licht op.' De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4 uur 28 min. Hoogste barometerstand 768.9 m.M., te Biarritz. Laagste barometerstand 732.7 m.M., te Röst. Verwachting: Meest matige, Westelijke tot Noord-Weste lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk enkele regen- of hagelbuien, aanvankelijk kouder. ik een ongeloovige Thomas ben, hebben ze er zelf naar gemaakt. We presenteerden het oude mannetje een sigaar, drukken hem lachend de hand en gaan voort, nog lang napratend over dit niet onsmakelijke intermezzo. Hadden we ongelijk, toen we aan het be gin van dezen toekomst-droom schreven Eigenaardig is het, dat we bij het scheiden van een jaar, altijd sentimenteel en zwaar op de hand worden Wij hebben ons er goed door heen gesla gen, maar het oude mannetje, op dat bankje op den Dreef had het al heel zwaar te pakken. Jammer, dat we hem niet konden troosten Graag hadden we hem verteld, dat alles te recht zou komen, heel spoedig zelfs, maar het is niet behoorlijk om oude menschen voor den gek te houden Gisteravond laat is na een danspartij hl een café het 20-jarig meisje C. R. in gezel schap van een drietal heeren in een auto meegegaan op weg naar Utrecht. Tusschen de Hollandsche Rading en Maartensdijk, is de auto door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een boom gereden. Het meisje is door den schok in aanraking gekomen met de stang van de kap der auto, waardoor een ernstige schedelbreuk met in wendige verbloeding is ontstaan. Hoewel de auto beschadigd is, kon men terstond terug rijden naar Hilversum, waar onmiddellijk ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Het meisje is niet meer tot bewustzijn gekomen en hedennacht te 1 uur overleden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1