LEEKEPREEKEN HEERENBAAI w i HENK FIBBE Waies-Anthraciet G. KRAAM Go. n Fapegaalem^zlekte De opening der Tweede Haagsche Conferentie m ZATERDAG 4 JANUARI 1930 WIJ CONTROLEEREN UW UITLOTINGEN GRATIS MET VOLLEDIGE GARANTIE TEGEN RENTEVERLIES Telegrafisch Weerbericht taêaMm VOORNAAMSTE NIEUWS WONINGBUREAU dit nummer bestaat uit vier bladen Hn het geili ustrefrd zondagsblad I AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL De dagen, die onmiddellijk voor en achter ons liggen, de Kersttijd rondom faet burgerlijke nieuwjaar, zijn er bij zonder op gericht onzen geest op pein zen en mediteeren te zetten De maand Biet de kortste dagen en de langste nachten heeft altijd beklemmend ge- Werkt op het menschdom. Bij de zonne wende voelden de menschen zich be angst. Zou het groote daglicht voor goed Wijken? Zouden de machten der duis ternis overwinnen? Wanneer de don kerte week, de dagen weer langer wer den en het licht blijkbaar de zege bevochten had, haalde het menschdom, verzonken in de boeien van het heiden- sche bijgeloof, weer dieper adem: het geloof in het licht, en daarmee in het leven, was hersteld zij het dan ook slechts voor één jaar. In die donkere dagen had ook het grootste wereldgebeuren plaats, in het Doek der Wijsheid eeuwen te voren al dus voorspeld: „Terwijl rondom alles In diepe stilte lag en de nacht op zijn om gang de helft van zijn loop had vol bracht, daalde, Heer, Uw almachtig woord uit den Hemel van de konink lijke zetels af." De christenheid viert sindsdien de overwinning van het licht in verheven en verheffenden zin: het licht kwam in de wereld om voor eens en voor altijd en voor allen de duis ternissen van bijgeloof te verbannen, angst en beklemming weg te nemen, le vensblijheid, levens- en stervensmoed te brengen. Aan allen? Ja. wanneer zij maar „van goeden wille" zijn. Wanneer wij in de nieuwste geschie denis sinds Christus" geboorte terug blikken en, niet het minst in ons eigen tijdperk, rondom ons heen kijken, dan rijst er wel eens twijfel, of het nieuwe licht voor allen is opengegaan. „Drie koningen" om der wille van ons jach tend zakenleven als Zondag geschrapt, maar in de Kerk nog altijd als hoog feest gevierd, komt telken jare opnieuw dien twijfel beschamen. Het oude volks geloof heeft de wijzen uit het Oosten, waarvan Matthaeus zulk een treffende beschrijving geeft, als koningen met sleepende vorstenmantels bekleed en gekroond met diademen. Hun personen liggen in de grijsheid der historie; wij weten weinig van hun levensgeschie denis. maar wij weten genoeg van hen om hen te doen zijn en blijven drie lichtende geloofshelden, voorbeelden voor alle tijden, niet het minst voor den onzen. Wat staat historisch vast? Dit, dat drie geleerde mannen, vermoedelijk on afhankelijk van elkaar, aan den hemel op een zeker tijdstip een ster van zeld zame grootte en schittering zagen ver rijzen. En volgens de overlevering der gewijde boeken zou het verschijnen van zulk een ster de geboorte van den Ver losser van Israël beteekenen. En nu zien wij het echte geloof in zijn verhef fende daadkracht: ieder van hen maakt zich reisvaardig voor een onbekende tocht. Wie bedenkt, wat het reizen in dien tijd beteekende, het trekken met een karavaan door eindelooze zandvlak ten, met geeri anderen gids dan een lichtende ster des nachts, die gevoelt hoe groot het geloof van die drie wijze mannen moet geweest zijn. Het was biet enkel een groot, het was ook een volhardend geloof. Want door de ster baar Jeruzalem geleid, begaven zij zich baar het paleis van den regeerenden koning der Joden. Wanneer de voor spelling waarheid bevat, moeten zij im mers den nieuw geboren koning in het huis van den regeerenden vorst vinden. Daar wacht de eerste teleurstelling. Er komen hun geen feestelijke geruchten tegemoet: integendeel, niemand weet iets van den jonggeboren koningszoon af. Maar het geloot van de drie man- Den, die zulk een zwaren tocht onder namen, heeft indruk gemaakt. Zelfs bij een wereldling als Herodes en zijn ver wijlde omgeving was de stem der tra ditie niet geheel tot zwijgen gebracht: het oude geloof der vaderen, dat er een maal een koning zou worden geboren, die Israël zou verlossen, herleefde bij het zien van het groot geloot der mannen, die uit Perzië en Mesopotamië geko men waren. Hun geloof was echter arg waan en vrees in plaats van hoop en blijde verwachting. De oude boeken wor den opgeslagen en zij geven duidelijk de plaats aan, waar de nieuwe koning z'dl moeten geboren worden: Betlehem hl Juda. En opnieuw trekken de wijzen ult en de ster gaat hen weer voor en teidt hen naar een stille vlakte. En daar Wert het geloof zijn hoogste triumphen e mannen, die gekomen waren met Bouct. wierook en kostbare specerijen om een koningszoon te huldigen, vinden ^en grot, waar zij hun kameelen niet unnen binnenleiden, waar zij het °°fd moeten bukken om binnen te tre- deb. een schuilplaats voor dieren bij noodweer. En daar ligt een kind in een voederbak en een arme vrouw en een eenvoudige man knielend daar bij- Wat moet er in die geleerden zijn omgegaan, bij hen, die daar straks nog de gasten waren in een koninklijk paleis? Mat thaeus heft voor ons allen twijfel op. De ster was hun eerste teeken geweest; de ster bleef hun trouw. Zij leidde hen naar Betlehem en gaf hun een teeken bij de grot. „Toen ze de ster zagen, verheugden zij zich met zeer groote vreugde," zegt de Evangelist. Aan dat hemelteeken hielden zij vast en dat vertrouwen opende hun de oogen, zoodat zij in het arme kind en Zijn moeder den Verlosser ontdekten. Die niet met aardsche macht en wereldschen praal, maar met het zwaard van het woord de wereld zou komen redden. „En zij vielen ter aarde neder en aanbaden Het; en hunne schatten openend droegen zij Hem geschenken op: goud, wierook en myrrhe." Het heldhaftig geloof van de drie wij zen uit het Oosten blijft voor de mil- lioenen christenen, die na hen geleefd hebben, altijd een beschamend voor beeld. Vergelijk de tijden van Christus' geboorte met den onzen. Hoe moeilijk moet het geweest zijn om in den zoon van Jozef den timmerman den God- mensch te erkennen en hoeveel gemak kelijker is het voor ons geslacht om na zooveel eeuwen van christendom en na zooveel martelaarsbloed en geloofsgetui genissen, de waarheid te belijden. En toch weigeren nog millioenen de knie voor den Christus te buigen; erger, met den dag wordt de afval grooter van hen, die eenmaal door de wateren des doop sels gereinigd, tot lidmaten van Christ- tus' Kerk werden aangenomen. Hoe is dat mogelijk? De moed om het geloof in daden om te zetten ontbreekt. Ieder mensch maakt een of meer ma len in zijn leven, de een kalmer, de an der heftiger, een geloofscrisis door. Voor velen treedt zij rond het twintigste Jaar op; voor anderen later of zij herhaalt zich onder bepaalde levensomstandighe den. In de meeste gevallen zal het zóó zijn, dat het verstand aan het bereke nen zal slaan. Zeker, ook directe beko ringen tegen het geloof komen voor. Met of zonder schuld kan de mensch ernstigen twijfel aan de waarheid van sommige geloofspunten voelen opkomen. Maar de reden, waarom zoo velen van het geloof afvallen, en even zoovelen van de waarheid verwijderd blijven, is, dat het kleine menschelijke eigenbelang aan bet berekenen slaat, wat men door het practische geloof in de wereld ver liest of wint. Bjj de één zijn het de on gemakken van kerkgaan, van vasten, van het ontvangen der sacramenten; van de aanmaningen van het geweten, dat tot zelfbeheersching en tot afge- keerdheid van de wereld maant. Dat al les belet een jongmensch zich naar har telust uit te leven en: het geloof gaat overboord. Voor een ander, die het ge loof niet van huis uit heeft, maar die door de genade wordt getrokken, zijn het dezelfde zaken, die hem terughouden van de Kerk, waarin hij overigens zoo veel schoons en aantrekkelijks ziet. Voor een ander is het de huwelijksmoraal der Roomsche Kerk, die geen twee ge- looven op één kussen duldt en die gebiedt de natuur in de huwe lijksgemeenschap haar volle rechten te laten. Voor een goede partij of voor den eisch om zelf de grootte van zijn gezin te bepalen, wordt het geloof opgegeven, 't Is alles menschelijke berekening te genover Goddelijke genade, welke den geloofsafval veroorzaakt of de uitbrei ding van het geloof tegenhoudt. Meent men, wanneer men de heidensche we reld van tegenwoordig ziet brassen en zich ziet uitleven volgens een dierlijke moraal, door geraffineerde volksbeder vers in kwasi-wetenschappelijken vorm gegoten, meent men dat al die dansers op den rand van den afgrond nimmer een oogenblik hebben, dat de stem van het eeuwige heimwee, de roep om het ware geluk in hen spreekt? Zoolang de mensch mensch blijft zal die stem in nem klinken. Dat is de roepstem van het geloof, de ster boven de levenswoes tijn. Maar die ster vraagt opoffering en ontbering, zedelijken moed en zelfverloo chening om te gaan naar een God van nederigheid en ootmoed, Die van zijn volgelingen eischt hun kruis op te ne men en in zijn voetsporen te treden. En dan deinzen de lafhartigen terug. Ne- derknielen en aanbidden zooals de wij zen uit het Oosten deden; niet meer naar Herodes teruggaan, maar langs een anderen, een moeilijker weg naar het vaderhuis komen, daarvan schrikken zij terug. Want het geloof brengt conse quenties mee! Wie het geluk heeft in het geloof, in vrede en zekerheid te leven, hij doet goed om op het Driekoningenfeest zichzelf eens af te vragen in hoeverre zijn eigen geloofsleven uit zuivere bedoelin gen bestaat en of daarin niets van be rekening is. Want alleen een edelmoe dig, dadenrijk en vurig geloof zal even als de Wijzen uit het Oosten in tijden van twijfel en beproeving, van lijden en tegenslagen, van bespotting en teleur stelling, ondanks alles: nederknie- len en aanbidden. Dat kan alleen het geloof zonder berekening! HOMO SAPIENS. KERKNIEUWS Audiëntie NA DEN BRAND IN DE BARTELJORISSTRAAT .'tvr, De bewoner verdacht van brandstichting gearresteerd DE AMBTSWONING VAN DEN BUtfG-ïi^—iikK mN HILLEGOM Het be&lL. /an vied. Staten "an Zuid-Holland vernietigd De brandstichters uit de Cheribonstraat De grondprijzen te Haarlem stijgen Twee K. L. M.-vliegtuigen te Lympne gedaald Lijken van vliegers opgehaald Duitsche dienstbode in arrest gesteld ECHTE FRIESCHE 20-50cf. per ons *^Vraapt IturWbilce&eriipa/yeü'S J.. J. WEDER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem per H.L. - franco fiuis- f 3.10 TURFMARKT 10-TEL. 11088 NASSAUSTRAAT 14 - TEL. 13781 BUREAUXNASSAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie Ujnen Postrekening No. 3970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct., per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bU vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 14 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17351 Alleabonné'sop dit blad zijn ingevolge de verzekerings voorwaarden^ OOfTjfl levenslange geheele ongeschiktheid tot werkendoor "7CO bij een ongeval met OGfl bij verlies van een hand IOC bij verlies van een Cfï bij'n breuk van 0 bij verlies v. een tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen OUUU."verlies van beide armen, beide beenen of beideoogen OU." doodelijken afloop ZüU."een voet of een oog ZO ."duim of wijsvinger JU." been of. arm 'ty." anderen vinger 321 GELOOF EN BEREKENING RME Z.D.H. de Bisschop te Haarlem heeft be noemd tot Secretaris van het Genootschap der H. Kindsheid, den ZeerEerw. Rector H. Berkhout. Tot Bisschoppelijk Gecommiteerde bij het examen voor het Godsdienstdiploma B, de Eerw. Heer A. Hollenberg. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag geen audiëntie ver- leenen. In den Kerstnacht omstreeks 3 uur brak brand uit bij de N. V. Handelshuis „Het Centrum", in de Barteljorisstraat, direc teur de heer J. B. Ais reden werd opgegeven, dat een rol vilt door het dreunen van een voorbijgaand voertuig was omgevallen en terecht geko men tegen een potkacheltje, dat achter in den winael stond. Wij hadden na den brand een onderhoud met den heer B., die mededeelde, verzekerd te zijn tegen brand, met tegen bedrijisnsico. Het inventarisboek, waarin B. op de boven verdieping werkte, kwam in de vlammen om! ±s. kon zich met moeite door een touw redden. Reeds onmiddellijk na den brand gingen er geruchten door de stad, dat B. wegens brandstichting gearresteerd was. Dat waren echter praatjes, waaraan de politie voorioo- pig geen geioot kon heenten. Benige dagen vóór het uitbreken van den brand zou B. o.a. verschillende groote meubelstukken uit huis hebben laten halen. De politie is daarom voorzichtig geweest en neelt nu, na ongeveer 10 dagen, voldoen de termen aanwezig geacht, om B., verdacht van brandstichting, aan te nouden. Indien de veronderstelling van de politie juist is, moeten we toch even aanstippen, aat de directeur van het Handelshuis wel zéér hoog spel heeft gespeeld. Het pand lag in de nauwe binnenstad tusschen andere winaeis, die met uiterst brandbare goederen waren gevuld. De schade voor de fa. Weill b.v. haa duizenden kunnen bedragen, indien de brandweer niet zoo energiek was opge treden. Het nuis brandde geheel uit, doch de belendende perceelen kregen slechts waterschade. „De Hoedendoos" mag dus in erf pacht worden gegeven In de vergadering van den Raad van State ts gisteren voorlezing gedaan van het volgen de Koninklijke besluit: Vernietigd is een besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is onthouden aan een besluit van den raad dei- gemeente Hillegom tot onttrekking aan den openbaren dienst en tot uitgifte in eeuwigdu rende erfpacht van het gemeenteplantsoen ..De Hoedendoos" te Hillegom. Zij hebben bekend, den brand te hebben aangestoken. Dit keer is het eens geen griep, Noch alastrim, die zoo boos is. Maar de ziekte welke dreigt, Heet, geleerd, de Psittakosis. Deze ziekte, die de lijst Onzer woorden komt verfraaien Heet in onze moedertaal: Ziekte van de papegaaien. En Berlijnsche medici Noemen zich, met trots, ontdekker. En zij schrijven reeds gelee -d Over: Koppie-krauw-verwekker. Maar al stelden zij dan ook Nog zoo juist hun diagnose, Toch is hier de prognostiek Op zijn gunstigst pas grand' chose! Want wij kennen toch reeds lang Menschen, die in doen en draaien, Praten en ook in verstand Lijken op de papegaaien! In de Kamer en den Raad, Politiek en Vakverbonden, Ja, ik vraag me af waar niet, Worden Lorretjes gevonden! Dus men hoéft op dit gebied Op een nieuwtje niet te roemen. Want wij kennen menschen zat, Die wij papegaaien noemen! MARTIN BERDEN. In 8 jaar tijd verdriedubbelde waarde In publieke veiling, in 1922 gehouden door Notaris Wildervanck de Blécourt, werd door de Hofjes van Beresteyn en Spoorwater aan gekocht .Klein Bosch en Hoven" te Haar lem aan den Heerenweg ter grootte van ruim 6% H.A. voor de som van f 69325. Naar wij vernemen is dit bezit door de Hofjes thans verkocht voor den prijs van f 195465.—. Boumecster's nieuwe revue „Turf in je Ransel" te Rotterdam De drie komie ken uit de revue: Buziau, Nieuwenhuizen en Henriette Davids. Twee K.L.M.-vliegtuigen, die te Amster dam waren opgestegen voor een vlucht naar Londen zijn op het vliegveld Lympne gedaald in verband met den hevigen wind en het ge ringe uitzicht. De passagiers zijn per trein naar Londen doorgereisd. De bewoner van het pand Oh „ribonstraat, vaar Dinsdag brand ontdek*- rd. en diens Kostganger P. A. B., hebbo- thans bekend den brand te hebben - ->v-.n. Zij hadden daartoe verschillende klee- dingstukken dicht bij eet'. brandenden haard gehangen. Zij zijn thans aan de justitie overgeleverd.vrede in Europa. Gistremiddag vijf uur is de tweede Haag sche conferentie plechtig geopend. Diplo maten, deskundigen en buitenlandsche pers zijn niet naar Den Haag gekomen om te feesten, maar wel degelijk om te werken. In de morgenuren kwamen nog tal van delegaties aan, die den geheelen nacht in den trein hadden doorgebraent, maar dat vormde geen beletsel om direct aan den arbeid «3 beginnen. Reeds om twee uur kwamen in het ge bouw van de Tweede Kamer de voornaam ste delegaties bijeen, bestaande uit Frank rijk, Duitschland, Engeland, Italië, Japan en België, om de werkzaamheden te regeleh. Behalve de griffie en de bibliotheek is het geheele gebouw van de Tweede Kamer ter beschikking van de conferentie Het gene- raal-seeretariaat onder Sir Maurice Honkey is gevestigd in de lees- en schrijfkamer der Kamerleden en de kamers, waarin de afde.e- lingen anders vergaderen, zijn alle in ge reedheid gebracht voor commissie- en sub commissievergaderingen. die dcü geheelen dag plaats nebben. Daar niet alleen tal van gedelegeerden, maar ook Sir Maurice Honkey ais secretaris te Londen 'moeten zijn voor de viootconfe- rrntie op 21 dezer verwacht men, dat de Kaagscne conferentie zeker -liet langer zal duren dan tot 17 Januari. Voor de plenaire zitting te vijf uur was er enorm veel belangstelling ji de zaal van de Tweede Kamet hebben we nooit zooveel personen gezien, «ifs niet bij de behande ling van het Belgisch Verdrag, toen wel alle loges en tribunes dicht bezet waren, maar in de zaal zelf toch nooit meer dan IOC leden konden zijn, terwijl er nu zeker wel een 200 personen een plaats vonden. Op het laatste oogenblik is de drietand tafel, waarom de gedelegeerden moesten zit ten. afgekeurd en zijn Je tafels opgesteld m een groot vierkant, met in den boek een ope ning, waardoor tolken en stenografen zich in het vierkant kunnen begeven, waar ze aan kleine tafels gezeten zijn. Het zijn thans deze personen, die door de gedelegeerden in den nek worden gezien. Van de Nederlanders waren tot de plenaire zitting uitgenoodigd de minister van Bui tenlandsche Zaken, de burgemeester van Den Haag en de voorzitters der beide Ka mers, die een plaats hadden m de twee voorste banken bq het spreekgestoelte Het was slechts een beleefdheid, daar ze met de vergadering zelf, die een voortzetting was van de conferentie van Augustus van het vorig jaar, niets te maken nadden, daarom werd de vergadering ook gepresideerd door minister Jaspar en niet, zooais op 6 Augus tus door minister Beelaerts van Blokland. Wel werd natuurlijk door hem de regeering en H. M. de Koningin dank gebracht voor de gastvrijheid wedei geboden. De pers- gereserveerde en publieke tri bunes waren dicht bezet met journalisten, waarvan op dit oogenblik het aantal uit de Oost-Europeesche landen beduidend grooter is dan in Augustus. In loges zaten en hin gen over elkander de leden van het Haag sche corps diplomatique. Het was een plechtig oogenblik toen mi nister Jaspar als eenige spreker op deze ver gadering in zijn kwaliteit van voorzitter wij len minister Stresemann nerdacht, die zoo veel heeft gedaan voor het herstel van den Minister Briand zat tijdens die woorden diep voorovergebogen. Heel wat nieuwe gezichten zagep we thans aan de conferentietafel, ook al doordat er verschillende landen zijn, die den vorigen keer niet genoodigd waren. Minister Jaspar noemde de namen van alle nieuwe gedele geerden en besloot met een peroratie op den vrede, een werk van geest en hart, waarvan men alles hoopt, maar dat tot nieuw leven moet worden gebracht. lederen keer als men hierbij een stap voorwaarts doet, kan men zich zelf geluk wenschen, zoo besloot hij onder applaus van de aanwe zigen. Zijn rede werd in het Engelsch overgezet, waarna de vergadering gesloten werd. De heele plechtigheid had een half uur ge duurd. Tien minuten later begon een ge sloten vergadering, waarin twee commissies benoemd werden, de een onder voorzitter schap van Jaspar voor de Westelijke ner- stelling en de ander onder voorzitterschap van Loucheur voor de Oostelijke herstellin gen. Of deze laatste in de komende veertien dagen resultaat zal opleveren, valt te bezien. De eerste commissie heeit reeds tal van punten waarop overeenstemming is bereikt en voor de zaken waarbij dit niet het geval is zijn sub-commissies benoemd. Heden hebben de Fransche en Duitsche delegaties samen gedejeuneerd. Ook een werk dat den vrede in hooge mate kon be vorderen. Op de kust van Italië Visschers van het dorp Baia, zoo wordt uit Napels gemeld, hebben in hun netten onder duizenden visschen de lijken opgehaald van twee personen, die als vliegers waren gekleed en een stalen helm op hadden. Men gelooft dat het twee buitenlandsche vliegers zijn, doch men heeft hun identiteit nog niet kunnen vaststellen. Goud en zilver trok haar büzonder aan De politie heeft aangehouden de Duitsche dienstbode H.S. die in Haarlem verschillende tleine diefstallen had gepleegd o.a. bij een dame een beursje met inhoud en bij een an dere dame een gouden ringetje. Zij is aan de justitie overgeleverd. Hoogste barometerstand 767.9 m.M. te Wee nen. Laagste barometerstand 730.3 te Nordoyan. Verwachting: Krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige, zuidelijke tot westelijken wind betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien, later mogelijk tijdelijke opklaringen, iets kou der. 1WUI (ook in 7» enten, "h ponden en ponden) De brand in de Barteljorisstraat te Haar lem. De bewoner gearresteerd, verdacht van brandstichting. De te Haarlem gearresteerden, verdacht van brandstichting in de Cheribonstraat al daar, hebben bekend. Het vertrek van Prinses Marie José met familie en gevolg naar Seme. Door een Kon. besluit is het mogelijk ge worden voor de gemeente Hillegom, het terrein „De Hoedendoos" in erfpacht af te staan voor de ambtswoning van den bur gemeester. Een wethouderscrisis te Arnhem. Bij een zwaren brand te Landsmeer zjjn ongeveer 300.000 eieren verloren gegaan. Het ligt niet in dé bedoeling der regee ring met voorstellen te komen tot steun- verleening aan de suikerbietenteelt. Vragen aan den Minister van Koloniën over de arrestaties en huiszoekingen in In- dië. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Zuiderzeesteunwet. De tweede Haagsche Conferentie geopend met een rede van Jaspar. De teraardebestelling van 50 der slachtof fers bij den brand in de Glen-Cinema te Paisley. Mexico wenscht zich door een officieelen afgevaardigde te Geneve te doen vertegen woordigen. Vijf en twintig staten verklaren zich bereid deel te nemen aan de conferentie betreffen de den douane-vrede. Barometerstand 9 uur v.in.: 757 achteruit. OPTICIENS - FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen, worden opgestoken om 4 uur 32 min. Over morgen om 4 uur 33 min. afm. 20/30 en 30'50 N.V. BRANDSTOFFENHANDEL BESTELKANTOOR P. BIERENBROODSPOT Rijksstraatweg 147 Haarlem-Noord Telefoon 14653

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1