Stadsnieuws fORMANlNT G. F. H. PASTOOR - HAARLEM Heringa Wiitftricfi - Haarlem Electriciteit UIT DEN OMTREK Keelpijn Stofzuigerhuis MAERTEHS Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Rijwiel verduisterd Woonwagen gekanteld Agent te water! ERNSTIG ONGELUK BIJ DE HOOGOVENS v3an onder een trein geraakt en gedood AALSMEER-OOST HEEMSTEDE HILLEGOM HEEMSTEDE LIJNDEN NOORDWIJK NQORDWIJKERHOUT VIJFHUIZEN WIJK AAN ZEE EN DUIN ZANDVOORT NIEUWER-AMSTEL WILNIS VIJFHUIZEN Staat van besommingen Ernstige vechtpartij te Aarle-Rixtel Centrale Tandheelkundige Kliniek Marktbericht Rijksvischafslag BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De moord aan het Bezuidenhout te 's-Gravenhage EDAM WEESP 4 Zijn kind verstikt Revolutie in Uruguay DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND De 58ste zitting hedenmorgen geopend besmettingsgevaar ENGELSCHE MARINE- SLEEPBOQT VERGAAN De bemanning omgekomen GROOTE HONGERSNOOD IN CHINA Twee millioen dooden MARKTNIEUWS Bsrteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 VAMPVB STOFZUIGERS f 98^ MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBAN^ Haarlem - AmsterdarT MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANIC Haarlem - Amsterdam** NIEUWE GRACHT 57 EFFECTEN INCASSO'S PROLONGATIËN ASSURANTIËN TELEFOON 12066 COUPONS DEPOSITO'S 38% 34 84% 190 28 554% 63% 147 129 370 34!.% 87 394% 216 55 25 81% 59% 2% De recherche heeft proces-verbaal opge maakt tegen den 28-jarigen reiziger H. H., zonder vaste woonplaats, wegens verduiste ring van een rijwiel. Twee maanden gele den had hij het rijwiel bij den handelaar T. alhier gehuurd. De fiets is in beslag genomen. Twee personen ernstig gewond Zaterdagmiddag sloeg op den Kampersin gel alhier een woonwagen om tengevolge van het schrikken van het paard. De woonwagen behoorde toe aan de wed. Visserde Jong en werd bestuurd door den 24-jarigen zoon Jan Visser. Bij het ongeluk werden de 65-jarige vrouw Visser en een meisje van 16 jaar door glasscherven ernstig gewond. Van een harer werd een slagader doorgesneden. Na door le den van E. H. b. O. voorloopig verbonden te zijn, werden zij per auto naar het St. Elisa- bethsgasthuis gebracht. Een begin van brand in den wagen, ontstaan door het omvallen van een brandend fornuis, werd door om- staanders gebluseht. Door een rukwind geraakte Zaterdagmor gen een agent van politie, die op zijn rijwiel achter de woningen aan den Kleverparkweg reed, in de Delft. Hij ging kopje onder, doch kon zich zelf redden. Hedenochtend is op de terreinen van het Hoogovenbedrijf te IJmuiden een doodelijk ongeluk gebeurd. Zekere J. Tamboer, afkomstig uit Apel doorn en thans verblijf houdende te Bever wijk, geraakte onder een trein, waarbij hem een arm en een been werden afgereden. De ongelukkige werd naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk vervoerd, waar hij spoedig den geest gaf. Doodelijk ongeval op het lloogovenbedrijf te IJmuiden. Uitvoering Onze R. K. Tooneelvereeni- ging zal in de week van 29 Februari a.s. opvoeren ,,'t Hoogste Goed", een tooneelspel in 3 bedrijven en waarschijnlijk het blijspel „Janus, de wonderdokter". Tentoonstelling Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe veilingsgebouw zal een groote bloemententoonstelling worden gehouden. De begrooting daarvoor ten be drage van f 18300 werd reeds goedgekeurd en de Coöperatieve Veilingsvereeniging schonk voor dat doel f 1000; terwijl voor een bedrag van f 5000 zal worden deelgenomen in het waarborgfonds. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 611 Jan. ge nomen 524 douchebaden, 46 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 2 volwassenen gebruik gemaakt. Geslaagd De heer G. H. Dekker, alhier, slaagde te Leiden voor het doctoraalexamen geneeskunde. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Bouw- en Handelsmaat schappij „Bertal", en N.V. Bouw- en Handels- aaatschappij „Aljo", beiden gevestigd alhier.' Vol geloopen Tengevolge van het op stuwende water is de werkput voor de nieuwe brug aan de Hofdvaart vol geloo pen. Maandagmorgen is direct een elec- trische pomp in werking gezet en men hoopte dien dag weer droog te komen, zoo dat dit werk er niet veel vertraging van ondervond. Bevolking Het aantal ingezetenen dezer gemeente is in den loop van het jaar 1929 gestegen van 9391 tot 9827. Het aantal ge boorten was 243, het aantal sterfgevallen 105 en het aantal voltrokken huwelijken 66. Opbrengst collecte De Zondag in de 3t. Jozef-parochiekerk gehouden collecte door de dames der St. Elisabethvereenigmg ten bate dier Vereeniging heeft de mooie som van f 537.00 opgebracht. Voorwaar een mooi succes! Jaarvergadering R. K. Volksbond De R. K. Volksbond alhier, houdt a.s. Vrijdag avond half zeven zijn Jaarvergadering in café de Zwaan. Aan de orde is bestuurs verkiezing, wegens periodieke aftreding van de grootste helft van het bestuur (er zijn twee vacatures), Jaarverslagen secretaris en penningmeester, Vaststelling der op de laat ste vergadering uitgestelde begrooting 1930. Wat de wind deed De storm heeft me nigeen Zondagnacht angstige uren bezorgd, en al zijn er geen ernstige ongelukken ge beurd, hij heeft toch duidelijk zijn sporen achter gelaten. Groot is het aantal dakpannen, dat het heeft moeten ontgelden; voorts verschillende storingen op het telefoonnet. Het bovengmdsche electrische net was ook niet tegen dezen strm opgewassen, uulen yseuoosSoz en5 -a - ij Hier waren ook verschillende storingen te beken. Verschillendemolentjes, die in het land staan, hebben veel schade geléden. Wij za. gen onderweg nog een gemakshuisje onder ste boven iggen, aan den Spaamwouöerweg een directiekeet aan stukken in de sloot. Groote gaten waren gewaaid in het dak bij de H. aan den IJweg. Bij H. van Veen aan den Vijfhuizerdijk begaf een aangebouwd portaal het. De be woners vluchtten naar de buren, daar ze bang waren, dat het geheele huisje, dat ta melijk gammel is, in elkaar zou waaien. Inderdaad, het was een bange nacht. De Storm Door den storm is Zondag nacht een pas voltooid timmerfabriek je staande aan het Hofland, als een kaarten huisje in elkaar geschoven. Ook een tent voor een t. b. c. lijdster, staande in een tuin mede aldaar nabij de Hoeve „Rijn en Berg" is totaal vernield. Gemeenteraad Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag, 16 Januari a.s., des namiddags te twee uur, ten raadhuize. De agenda vermeldt I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. tot het toestaan der benoodigde gelden ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet aan het bestuur der Bijzondere Lagere School, uitgaande van den Kerkeraad en de Diaconie der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier, voor aanschaffing van nieuwe schoolbanken. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der overeenkomst met de N.V. Nederland- sche Thermo-Chemische Fabrieken. 4. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet ter nadere uitwerking van het advies inzake rioolwaterafvoer voor de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. 5. Voorstel van B. en W. tot het aankoo- pen van een perceel grond, gelegen aan de kruising van den Rijksstraatweg met den Hoogen Hoflanderweg. Voorstel van B. en W. tot het aankoopen van drie perceelen grond met opstal te Wijk aan Zee, gelegen aan de Voorstraat, den Oude- Kerkweg en den Julianaweg (oud machine gebouw van E.P.U. en het oude Kerkhof). 7. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener suppletoire begrooting voor den kapi- taaldienst 1930. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van twee geldleeningen. 9. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet voor een geschenk, ten be hoeve van het nieuwe gebouw der Provinciale Griffie. 10. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het subsidie voor het Burgerlijk Armbe stuur over het jaar 1929. II. Benoeming lid der Plaatselij keCom missie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 12. Benoeming lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. De Storm Ook hier heeft de storm ter dege huisgehouden. Van tal van huizen wa ren pannen afgewaaid en ook de rieten da ken op enkele boerenwoningen hebben het moeten ontgelden, zoodat er gaten in waren gekomen. Meerdere palen van de radio-cen trale waren scheef gegaan, terwijl hier en daar draden hingen te slingeren. Nabij het oudste huis van Amstelveen was een boom doormidden geknapt en ook op de Ouderker kerlaan en aan den Amsteldijk lagen een tiental zware boomen over den weg. Aan den Bovenkerkerweg was een schuur van L. van E. geheel -n elkaar gestort. Tegenover Schip hol stond een ijzeren kiepkar, die door den wind werd voortgedreven mét steeds groo- tere snelheid in de richting van Amstelveen, doch werd in haar vaart gestuit door een stilstaande locomotief. De botsing geschiedde met zulk een kracht, dat de kar uit de rails Dammen St. Canisius Districtskampioen Zondag had in het Parochiehuis alhier, de districtswedstrijd plaats tusschen „St. Ca- nisius" 1 van hier en „U. D. G." 1 van Utrecht. „St. Canisius" moest 14 punten be halen om bovengenoemd kampioenschap te bekomen, doch voor hun taak berekend en wetende wat hun te doen stond, behaalden zij de volgende schitterende overwinning: „St. Canisius 1" „U. D. G. 1" A. Turkenburg—J. de Groot 20 J. TurkenburgP. v. d. Harg 20 H. H. van NieuwkerkC. de Groot 20 C. OudshoomAlf. Rijnbout 11 H. van VlietA. Kurver 0—2 A. van LeeuwenG. van Beek 20 B. Roeleveld—G. Versteeg 02 J. SamsonA. van Ooyen 20 A. C. van VlietP. Sol jee 20 J. TwaalfhovenM. Kortenhof 20 Zoodat „St. Canisius" won met 155 In totaal behaalde Wilnis 25, Culenborg 23 en Utrecht 12 punten, zoodat „St. Cani sius" wederom zal hebben mede te dingen om het Nederlandsch Kampioenschap. Auto te water Door de gladheid van den weg geraakte Zaterdag de bestelauto vah Lincol op den Kerkweg aan het glijden en kwam zoodoende in de sloot terecht. Gedienstige handen wisten den wagen op het droge te brengen. De auto, die door dit bad blijkbaar nogal geleden had, werd door een andere auto op sleeptouw genomen en naar een garage ge bracht te Haarlem. De chauffeur is er met een nat pak afge komen. Derika 7, 235 manden, f 3010; Mies en Truus, 215 manden, f 2853; Ewald, 215 man den, f 3500; Alma, 200 manden, f 3072; Hi- bernia, 40 manden, f 1833; Ammering, 200 manden, f 3408; Gerberdine Johanna, 320 manden, f 5245; Dordrecht, 60 manaen, f 2652; Amsterdam, IJm. 17. 100 manden Een persoon zwaar gewond HELMOND, 13 Jan. Zaterdagavond omstreeks balf elf heeft in het huis van A. van der B te Aarle-Rixtel een moordaan slag plaats gehad. De chauffeur G. van D., wonende in het huis, grenzende aan dat van Van d. B., was des avonds na een vermoeienden dag per vrachtauto thuisgekomen, vergezeld door 'n vriend C. Gruiter uit Lieshout. Nadat in de woning van Van D. koffie was gedronken zou nog naar Lieshout wor den gereden. Voordat men echter hiertoe overging, begat van D. zich naar het huis van Van der B„ waarna na herhaald klop pen de voordeur geopend werd. G. was Van D. op den voet gevolgd, niet wetende naar zijn zeggen tenminste wat Van D. wilde gaan doen. Na een woordenwisseling richtte van D zich in de woning van Van d. B weldra teger. Frans Weiten. kostgan ger bij Van der B., met wien hij reeds lang een appeltje wenschte te schillen. Weiten trachtte daarop aan Van D. te ontkomen tijdens welke handeling hij ver schillende ernstige messteken opliep. De nuisgenooten dacnten aanvankelijk, dat de worsteling niet zoo ernstig was, doch na senige cogenblikken bleek, dat Van Weiten ernstig was gewond ten gevolge waarvan hij het bewust'vn verloor. Men had hem een oreede wonde in ae borst toegebracht. Gees telijke en medische hulp werd ontboden. De laatste H. H. Sacramenten werden nem toegediend. Intusschen werd de vermoedelijke dader Van D. in het huis van H., waar hij was binnengeloopen, door den veldwachter ge arresteerd, waarna hem door den burge meester een verhoor werd afgenomen. Hij heeft nog niet bekend Ook de andere perso nen werden gehoord. Het mes, waarmede de steken zijn toegebracht, werd 's nachts in den privaatput van Van D. gevonden. De da- dor zeil bekwam een wonde aan zijn arm welke hij waarschijnlijk zichzelf heeft toe gebracht Van Weiten, wiens toestand ernstig is, is 27 jaar oud en ongehuwd. De verdachte, af komstig uit Oss, is 25 jaar oud en vader van drie kinderen. KENAUPARK 26 A TELEF. 12614 SPREEKUREN: van 911 en v. 1 tot 3 uur Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN Spreekuur De Storm De storm, die Zondagnacht 1030; Pette 225 manden f3618; Christine gewoed heeft, heeft ook te Zandvoort schade Cathanna 125 manden f 2527 Ao^B aangericht. Op den Boulevard Paulus Loots ™nden' f 3450= Kamperduin, 85 manden, ongeveer van het Groot Badhuis af tot aan Qfflcl victo 90 manden f3500; Lu_ het Noordzee hotel, zijn de pahen van het 15Q mandRn f 2400. „um0trOi no electrlche licht omgewaaid. De draden kwa- manden f 3900; Magpie. 35 manden, f1700; men te liggen in de tuinen van de Boulevard- A(. 6Q manden> f 2600: Zwarte Zee, 45 bewoners. Maandag werd direct begonnen manden f 2300; Ecliptica, 30 manden, met't herstellen en t heeft mogen gelukken, f 1200 pricia 8Q mandfm> f 3600; Rijn- alles weer voor elkaar te krijgen, dat Maan- mond 15g manden x 330o; Witte Zee, dagavond er weer verlichting was. Verder manden f 1900; Joiln Brown, manden) heeft de villa, die in eigendom behoort aan f 600_ den heer Rooyaards aan denzelfden Boule- vard het moeten ontgelden. Bijna alle ruiten z(jn ingewaaid. Aan den Emmaweg is een serre van een woonhuis weggestormd. Van net nieuwe gesticht der gemeente moesten verschillende ruiten en luiken het ontgelden. Van de Katholieken kerk woeien weer, ouder gewoonte, veel dakpannen af. IJMUIDEN, 14 Januari. Tarbot per K.G. 2,301,95; griet per 50 K.G. 7535; tong per K.G. 3,50—1,75; groote schol per 50 K.G. 39—32; middel schol 39—34; zetschol 5645; kleine schol 451G; schar 3013; rog per 20 stuks 57—27; vleet per stuk 7,50 3,90; pieterman en poon per 50 K.G. 1914; groote schelvisch 7155; middel schelvisch 71—55; kl. middel schelvisch 4342; kleine schelvisch 2813,50 kabeljauw 90—61; gullen 37—17; leng per stuk 2; heil bot per K.G. 2,20—1,35; wijting per 50 K.G. 13,50—5; koolvisch per stuk 1,35. 13 Februari komt de zaak voor de Haagsche Rechtbank DEN HAAG, 13 Jan. De zaak tegen Kr. v. d. M., verdacht van moord op mevrouw O. aan het Bezuidenhout en van den aanslag op haar hulshoudster, wordt 13 Februari voor de Haagsche rechtbank behandeld. Uitvoering Zondagavond trad op uit- noodiging van een daartoe gevormd comité, in het R. K. Vereenigingsgebouw de Too- neelvereeniging van Haarlemmerliede- Spaarnwoude op. Opgevoerd werd het drama in 3 acten „Visscherskinderen", gevolgd door het blijspel in één bedrijf „De Luitenant naar Smallenciorp" "Onze oud-parochiaan, de WelEerw. Heer Klepper, Kapelaan te Spaamwoude, opende de bijeenkomst met een woord van welkom en van dank aan het comité voor de gebo den gelegenheid om hier zyn Spaarnwou- ders te kunnen laten optreden. Hierna nam het spel een aanvang. Het drama „Visschersdnderen" elscht een ern stige studie en voorbereiding, om een onin gewijd toehoorder te boeien. Dat dit laatste het geval was, bewees de doodsche stilte die tijdens het spel in de zaal heerschte. Algemeen werd medegeleefd met netgeen ten tooneele naar voren gebracht werd. Het zou niet doenlijk zijn iederen speler indivi dueel te beoordeelep, doch wij kunnen niet nalaten het echt natuurlijk spel te noemen van de belde broertjes Willem en Bernard, en de voortreffelijke weergave van de rol van den Pastoor door den regisseur, den heer Buis. Dat laatstgenoemde zich ook in meer „burgerlijke" rollen thuis gevoelt, kwam naar voren in het blijspel „De Luitenant naar Smallendorp",Waarin de heer Buis de titel rol vervulde. De royale toegift van het blijspel werd zeer op prijs gesteld en hartelijk werd gelachen om de moeilijke situatie, waarin elk der medespelenden kwam te verkeeren. Het slotwoord werd gesproken door den heer Anthon J. Stevens, die den Eerw. Heer Klepper en de tooneelisten hartelijk dankte voorden mooien avond en de twee jeugdige artisten een surprise aanbood. Wij hopen de Spaarnwouders bij een volgende gelegenheid gaarne nog eens terug te zien. Geslaagd Aan de Universiteit te Am sterdam Is geslaagd voor het doctoraal in de medicijnen de heer Jan Bos, Stationsplein, alhier. Storm te Weesp De zware Zuidwester, die gisternacht over het land heeft gewoed, heeft hier, zij het al niet veel, dan toch eenige schade aangericht. De schutting om den nieuwbouw van den heer Schrijver, welke omheining toch ongeveer gemist kon wor den, is door den wind radicaal opgeruimd, zoodat het uitzicht ter plaatse wederom vrij is. Erger was de fabriek der firma Ducroo en Brouns er aan toe, waar in het nieu we gedeelte het aantal der gebroken met gaas gewapende ruiten tot dertig werd op gevoerd. verder werden meerdere ruiten in- De zetel der Internationale Bank gedrukt, o.a. boveitj het Mana-altaar in onze parochiekerk, in dé deuren van het fotogra- Bezwaren tegen Bazel fisch atelier van den heer Schoonebeek; opj PARIJS, 12 Jan. (N.T.A.) De Haagsche den Muiderbinnenweg moest het zink van bijzondere correspondent v. d. Intransigeant een der behuizingen het ontgelden, het hing meldt, dat bij de beraadslagingen over de er met groote lappen bij, Gelukkig was de organisatie der Internationale Bank is ge- waterstand in de Vecht zeer laag, zoodat de bleken, dat de vestiging der bank te Bazel daarin zich bevindende schepen vrij beschut j op verschillende moeilijkheden stuit. Voor DEN HAAG, 13 Jan. De man, die vorige week als verdacht van zijn zoontje enkele dagen geleden opzettelijk te hebben doen stikken, is aangehouden, is heden ondanks zijn ontkenning in het Huis van Bewaring opgesloten. Het resultaat van de lijkschou wing wordt geheim gehouden. Uit New-York wordt geseind. Volgens tele grammen uit Montevideo is in de provincie Rivera in Uruguay, aan de Braziliaansche grens, onder leiding van den nationalist Saravia een revolutionaire beweging uitge broken. De regeering heeft de mobilisatie van ver scheidene troepenafdeelingen gelast. De staatsbank van Uruguay heeft in ver band met den ernstigen toestand haar filialen opgedragen de beschikbare gelden te vervoe ren naar de garnizoenssteden. De nationalistische party heeft met be slistheid tegengesproken, dat zij de revoiu- tionnaire beweging steunt. GENÈVE, 13 Januari. Hedenmorgen te 11 uur is de 58ste zitting van den Raad van den Volksbond aangevangen. Zooals gewooniyk. ving zy aan met een geheime zitting, in welke voomamelyk bestuur- en begrootings- icwesties van den secretaris-generaal van den V. B. werden behandeld. Te half 12 vond de openbare zitting plaats. Aan de conferentie tafel hadden plaats genomen: de Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Za leski, die ditmaal voorzitter van den Raad ls; de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Briand; de Engelsche minister van Buitenlandsche zaken Henderson, de Duit sche Staatssecretaris von Schubert, als ver tegenwoordiger van de Duitsche regeering en de andere leden van den Raad. Voor de eerste maal nam de Itaiiaansehe minister van Buitenlandsche Zaken aan de zitting van den raad deel. De zitting begon met een herdenking van den overleden Duitsclien minister van Buiten landsche Zaken Dr. Stresemann. De herden kingsrede werd door Dr. Zaleski voorgelezen In deze rede werd o.a. gezegd: Dese groote Duitsche Patriot, die onvermoeid in den loop van zijn lange politieke carrière 't goede voor zyn land heeft nagestreefd, neeft met zijn groot politiek intuïtie vermogen begrepen, dat het welzijn van zijn vaderland moet steunen op de solidariteit van de ge meenschap der volken. Zyn naam zal in de geschiedenis beward blijven en verbonden zijn met de belangrijkste gebeurtenissen van de laatste jaren. Het overlijden van dr. Strese mann is een groot verlies, zoowel voor Duitschland als voor den Volkenbond. In zijn herdenkingsrede voor Dr. Strese man zeide Zaleski verder als vertegenwoordi ger van Polen, o.a. het volgende: 1 Bescherm ook de kinderen legen en (influenza, Griep, Roodvonk) met De Keelontsmettende Tabletten. Tijdig gegeven voorkomt Fonnamint besmetting. Tn alle Apoth. en Drog. a fl. Ip.flesch LONDEN, 13 Januari De Engelsche ma rine-sleepboot „St. Gunny" ls 30 mylen ten Noord-Westen van Ushart vergaan. De be manning, groot 19 man, is omgekomen. ZUID-CHANSI, 13 Januari In China heerscht groote hongersnood over een door 6 muiloen menschen bewoond gebied. Er zijn 2 millioen dooden. WARMENHUIZEN, 14 Januari Uien 1.70 —2.60, grove 2.50—2.60, drielingen 1.40—1.50, gele kool 6.00—6.60, 2e soort 3.304.60, roo de kool 3.106.30, 2e soort 2.505,60, Deen- sche witte kool 1.20—1.50, 2e soort 0.80—1.00. ALKMAAR, 13 Jan. Alkmaarsche Ex- portveiling Bloemkool I 5.20 per 100; Boe renkool f 26 per 100; Gele kool f 1.903.30; Groene kool f 2.90 per 100 stuks; Prei per 100 bos f 2.906.00; Raapstelen f 2.60; Roode kool f 1.005.20; Selderie f 2.60; Spinazie per bakje f 1.551.57; Spruiten f 818; Uien f 1—2.60; Wortelen f 7.90—10.40; Witlof I 810 per pond; idem II 58. ROERMOND, 13 Jan. Eieren. (Myn.) Aan voer 3.000.000 stuks; groote 7.10—8.50, kl. 5.70—7, eend- 7—8 per 100 stuks. BOVENKARSPEL, 13 Januari 1930. Marktbericht „De Tuinbouw". Tulpen: Aan gevoerd 17484 stuks. Copland I 9.3010 80; II 4,805,50; Prospérité 30.30; Moore 7.90; Ch. Victor 11.90 per 100 stuks; Uien. Groote Gele Bloemkool 4.50—8.40 2e 2.90—5; 3e 0.80—1.70 per 100 stuks; Roode kool 4.20; Gele 4.50—5.70; Witte 1.10—1.50 per 100 Kg. BEVERWIJK, 13 Januari. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland". Boe- rekool 0.10—0.25; Andijvie 1.10—1.80 per kist; Prei 5—12 ct.; Selderie 46 ct.; Peterselie 4 ct. per bos; Roode kool 3—10 ct.; Gele kool 512 ct.; Groene kool 58 ct. per stuk; Appelen 1228 ct.; Spruiten 1217 ct; Uien 314 ct.; Wortelen 4 ct, per Kg.; Knollen 47 ct. per stuk. BEVERWIJK, 13 Jan. Vrije veiling Witlof 817 c., Spruiten 814 c., Peen 1—2 c„ Bieten idem, Uien 3—4 c., per K.G. An dijvie 1—1.25, Boerenkool 2540 c„ per kist. Div. bosgr. 3—8 c„ Boerekool 24 c., Roo- dekool 27 c., Groenekool 36 c„ Gelekool 48 c., Knollen 35 c„ per stuk. Bloemenveiling ,,'t Centrum" Win. Cop land I" 10—14, id. II 6.25—7.75, id. Ill 4.70 —6.50, Fred. Moore 6.408.80, id met bol 6257.70, Rose la Reine 6.408, idem m. bol 4.806, Pr. v. O. 6611.20, Couronne d'Or 7.6011, idem met bol 610.50, Pr. v. O. met bol 57.50, Thomas Moore 7—7.60, id. met bol 56.50, Witte due Max 3.50, Verni br. 56, Fred. Moore II 45.60, Div. Hyacin ten 612 per 100. Amerilles per kelk 17 c., Primula's 20—24 c., Syclamen 27—52 c„ Begonia Gloire de lorraine 52 c., Div. Plu- moza's 810 c., per pot. Lelietjes v. Dalen 30 c. per stuk. PURMEREND, 13 Jan. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Blauwe 0.60—0.92 per 25 K.G. Witlof 2—13 per K.G. Bloemkool 2—13. Roodekool 1.30—9.80, Wittekool 0,90—2.40, Savoye kool 1.6—9.80 per 100 stuks. Spruit- kool 1.702.10 per 15 K.G. Boerenkool 0.50 0.90 per K.G. Andijvie 3.504 per 100 krop. Wortelen 0.50—0.60 per 100 bos. Uien 0,30— 0.52. Uien Drielingen 0.20—0.30, Uien Nep 0.50 per 25 K.G. Prei 4.60—11.60 per 100 bos. Appels: Westlandsche Bellefleur -4—8, Bra- bantsche Bellefleur 5—10, Zoete Bellefleur 5—10. Bramïey Seedling 4—9, Present van Engeland 9—29, Reinette, goud 7—33, per 100 K.G. Peren: Gieser Wildeman 6.50—13, Kampei-veen 8.50 per 100 K.G. HEILOO, 11 Jan. Brusselsch witlof, le soort f 0.140.18, 2e soort f 0.08—0.12, 3e soort f 0.04—0.07; spruitkool, le soort f 0.10— f 0.15, 2e soort f 0.07—0.09; boerenkool f 0.60 f 1.90; groene kool f 2.70—4.10; roode kool f 3.90—6.40. AMSTERDAM, 14 Jan. Amsterdamsche aardappelpryzenHeden onveranderd. Aan voer 1 lading, zynde 1100 H.L. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Jan. 1930 10.400 K.G. uien, grove idem 2.30—2.40, uien 1.70—2.00, drielingen 1.60—1.70. nep 2.30, 4200 K.G. peen 2.00—2.40, 231.800 K. G. rcode kool 2.60—6.30, 58.000 K.G. gele kool 5.206.80, 95.400 K.G. Deensche witte kool 1.402.30, 200 stuks bloemkool 6.108.90. AMSTERDAM, 13 Januari Binnenl. granen. (Boerennoteering) Roode tarwe 10X—10%, witte tarwe 10%—11%, rogge 8%—8%, chevaliergerst 8)4— 9, haver' 7—7%, duivenboonen 14—15, paardenboo- nen 10%—11, groene erwten 11—12%, vale erwten 11—13, alles per 10 0 K.G.; karwijzaad 18%19 en blauw maanzaad 18—19 per 50 k.g. Granen. Noteering' Amst. Korenbeurs. La Plata, gele, disponibel 154, verwacht 16 Jan. per s.s. „Fowberry Tower", 17 Jan. per „Thecdoros" en 26 Jan. per „Eemland" 151, levering Juli/Oct. en Juü/Dec. 160, Donau/Yorigo/Galfox/Bulgaarsche disp. en 16 Jan. verwacht per „Avtamore" 140. Lijnkoeken, N.-Amerikaansche loco 12.80, Jan./Maart 12.90, Mei/Aug. 12.65, S. K. loco per s.s. „Saco" 13. PURMEREND, 14 Jan, 1930 Aanvoer pl.m. 17000 K.G. kaas Kleine fabriekskaas 17 sta pels met merk 45.00 Kleine Boeren kaas 2 stapels met merk 44.00, Commissiekaas met merk Middelbare met merk Goudsche kaas met Rijksmerk alles per 50 Kilo, handel matig, boter 1003 K.G. 1-802.15 per Kilo, Runderen waaronder vette 165 0.301.15, melk- en gelde koeien 145 stuks 150.00350.00,12 Stieren han del matig. 26 paarden f 100—f 200 per stuk, handel vlug; 9 vette kalveren f 1.40—f 1.50 per Kg. handel matig; 198 nuchtere kalveren f 13 tot f 40 per stuk, handel vlug; hokkalveren f 13—f 40 per stuk. hanuel vlug; 415 vette varkens f 0.74—f 0.78 pet Kg., handel vlug; zouters f 0.74—f 0.77 per Kg., handel vlug; 42 magere varkens f 38—f 48 per stuk, handel vlug; 125 biggen, f 22—f 32 per stuk, handel vlug; 857 schapen t 30f 43 per stuk, handel matig; piepkuikens f 1—f 3 p. stuk; kipeieren f 6.25—f 7.50 per 100 stuks; BROEK OP LANGENDIJK. Veiling vanJ* Januari. 15000 K.G. Wortelen f 1.70—1-80- Z< stuks Bloemkool. 1ste soort f 7 80; W- 2f' soort f 1.50. 93000 K.G. Roode - -ol f 70.000 K.G. Gele kool f 2.60—6.50. 82 000 K Jf' Deensche witte kool f 1.4C2.10; 8600 K°' Uien: f 2.10—2.40; Growe f 1.90—2.40 lingen f 1.40. 2000 Bieten f 1.80. 6800 gJ,oen kooi f 2.10—3.80. ROTTERDAM,. 13 Jan. Binnenl. Grane»- Tarwe wederom ruim aangeboden, verfcoci\, van 10.4010.85. Gerst Chevalier, flauw 8.508.75. Haver eveneens flauw 650T 7.25. Erwten kleine groene ruimer getoost' belangrijk lager verkocht 10.50 Schokkers flauw 1417.25, Bruine boone" belangrijk lager 15—16. Buitenl. Granen, Stemming kalm. Hongaarsche oude oogst disp. 10, id. nVi, oogst disp. 9.50, id. id. stmd. 8.25, T3/J* k.g. Duitsch/Poolsche disp. 7.40, 72/73 Kg Donau disp. 9.30. Gerst Amer. IX v. A:1; havens disp. 144, id. id. v. Canard haven® disp. 155. id. ld. aangek, 152, 62/63 Kg Z.-Russ. disp. 150; 62/63 kg Donau stmd' 149. Haver 58/59 kg Pommersche di®P' 7.30, 53/54 kg id. stmd. 7. 53/54 kg Duitsche disp. 6.80. Maïs, gele La PW? disp. 154, id. aangek, 153. id. stmd. 15 Donau Galfox disp 143, id. aangek, 139 —143. naar kwaliteit; Z.-Afrik. witte platte II disp. 158, Bessarabische naar kwalitei" disp. 146—182. DINSDAG, 14 JANUARI Parys 9.70 9.80 Brussel 34.60 34.70 12.10 12.11 New-York (cable 2.48 2.49 Beriyn 59.30 59.40 48.10 48.20 Rome 12.95 13.05 33.25 33.40 66.50 66.60 Stockholm 66.65 66.75 66.40 66.50 Praag 7.30 7.40 34.90 35. Warschau 27.— 29.-" DINSDAG, 14 JANUARI Vorige Koersen Opening heden Slaatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4% Neder 1. 1916 4'/, Nederl. 1917 4% N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Aig. Kunstzyde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert. Flsk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw 3oeton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr. Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rub. Rott. Tapanoell Serbadjadi Silau V I. C. O Allied Intercontin Rubber 0.80—1 per baal; le eendeieren f 6.75 per 10l stuks. Scheepvaart Hoil. Amerika Ljjn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pret Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 1023/16 102"/16 100% 100% 96% 213% 157 167% 365 162% 123% 172% 495% 154% 3%, 144 301% 161% 172 382% 38% 398% 168% 19% 23% 154% 135% 94% 61 113 50% 97% 62% 5%, lagen. Benoemd Tot directeur van het post en telegraafkantoor alhier ls benoemd de ge lijke functionaris van het Limburgsche Gen nep. Reeds te voren was door de benoeming van een dame in de vacature voorzien, maar vestiging /an langer dan vyftien jaar zou een referendum noodig zyn van de bevolking der stad. Bovendien kan Zwitsei and niet garandeeren, dat de socialistische gemeente raad der stad Bazel en de eveneens iocialisti- sche raad van het kanton de ongestoorde deze verzocht daarvan ontheven te worden, belastingvrijheid der Bank zal tMgtaan. Tabak Deli Batavia Oude Dell Oostkust Benembah Maxwell 'poorwegen Union Pacific Vabash ühic Milw. St. Paul Kansas City South tirie Railr I Prolongatie 23%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2