ZandvoortZeeburgia 02 De KennemersVolewijekers 0—2 Bloemendaal IIIte 5—1 Werve II LaakkwartierHillinen 22 Reserve 3e klasse V. S. V. 2—Z. V, V, 2 1—1 Derde Klasse SchotenO. D. E. 63 4e Klasse BennebroekE. H. S. 31 HOCKEY M. H. C—Hilversum 1—0 H. O, C, II—M. H. C. II 1—2 Leiden II—H. B. S. 0—7 -1, Haarlemsche Voetbalbond Buiten de Competitie TramvogelsD. W. O. 71 H. D. M.Bloemendaal 2- onder protest Rood Wit III—H.B.S. 1—0 onder protest H.B.S. II—B. D, H, C, III 0-3 NOORD-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND Steden-wedstrijd HaarlemAmsterdam 03 RUGBY Sportafdeeling Corps van leerlingen der M.T.S.D.S.R.C, GYMNASTIEK Haarlemsche R. K. Gymn. Ursus" vereemging HET TWEEDE LUSTRUM VAN DEN D. H. G. B. SCHERMEN Clubkampioenschappen 2e klas BILJARTEN Massakamp Lommeroord-Kennemerl»nd LAWNTENNIS Stellenwedstrijd Den HaagAmsterdam 67 MOTORRIJDEN Een „Zesdaagsche" voor motorrijders Be ijk moeilijk gemaakt met een ver raderlijk schot. Frans Bakker zorgt er voor, Bloemendaal de tweede helft met een 0 voorsprong kan beginnen; een fraaje Pass van Parson weet hen niet minder fraai benutten. Bust 3—0. de tweede helft speelt BI .daal veel bunder en H. V. C. zet er nog eens alles op. Vooral hun linksbuiten Kersholt komt nu Peter op dreef en door zyn toedoen gelukt uet aan een der binnenspelers Beyk te Passeeren, 31. Er volgt nu een periode dar .daal in het veld wei sterker is, maar de uitvallen van H. V. C., mede door het °uzekere spel der Bl.daal-verdedigers, lang uiet van gevaar ontbloot zijn. Werkelijk zien ZU kans door een listig schot van hun mid- Zpor den achterstand tot 32 in te loopen. De thuisclub, het gevaar inziende, begint nu weer krachtig aan te vallen, en wanneer Bakker het leder krijgt toegespeeld, lost P'j van grooten afstand een prachtig schot eu onhoudbaar verdwijnt de bal in het H. C.-doel, 4—2. Bloemendaal speelt nu een gewonnen spel en veel belangrijks gebeurt er de laatste ir.inuten niet meer. Wanneer scheidsrech- ter Aerts voor het laatst fluit, is de thuis- club 2 punten rijker. Be leiding is in handen van den heer v. d. Zeeburgia is volledig en Zandvoort stelt ■"ch als volgt op: Jb. v. d. Mye, Jb. Kees- 'Uan, J. Water, E. Keur, P. Schaap, A. Beek huis, H. Schut, D. Swart, G. Koper, Z. Rin- en A. Molenaar. Zeeburgia trapt af en ontwikkelt direct sen vlug en aantrekkelijk combinatie-spel, uetgeen de verdediging van Zandvoort veel Moeite bezorgt. Reeds binnen 10 minuten scoort Zeeburgia, maar dit doelpunt wordt wegens buitenspel niet toegekend. Zandvoort ^bderneemt enkele aanvallen. Schaap ner- stelt zich Na een twijfelachtig begin, ver- P'aatst hij het spel Molenaar wordt herhaal delijk aan het werk gezet, maar brengt er lls linksbuiten niet veel van terceht, de -°bigste voorzet van hem k>elandt in des ieepers handen. Bij Zeeburgia is de linker vleugel op dreef en deze breekt herhaaldelijk loor. Als ook Water gepasseerd is, redt keesman in moeilijke positie. Swart doet ïoede dingen en geeft Schut zeer mooie af gepaste ballen, doch de verdediging van -eeburgia is meester van het terrein. Er bitstaan dan enkele gevaarlijke momenten 'oor het Zandvoortdoel en enkele corners 'orden genomen, echter zonder resultaat. Jwart krijgt een goede kans, maar schiet in 'en keeper zijn handen. Wanneer Zeeburgia 'et Zandvoort-doel onder schot neemt, redt d. Mije een paar maal op verdienstelijke 'ijze. Zandvoort doet een vinnigen aanval, 'eiken Zeeburgia corner werkt. Schut zet hooi voor en Koper plaatst zijn hoofd er hider, de keeper is op zijn post en redt uit- 'tekend. Kort daarna strandt een aanval 'bn Zandvoort op buitenspel. Als er circa 35 blnuten gespeeld is maakt Water hands, •'en buiten het beruchte gebied. De inge- ■cboten bal suist over het hoofd van den keeper heen 01. Dit doelpunt had voorko- hen kunnen worden. Nog een worsteling op het Zandvoortdoel. 3aarna een botsing tusschen twee spelers en iet is rust. Be eerste aanval is voor Zandvoort en Soper schiet in handen van den keeper Als keesman een bal verkeerd beoordeelt en 'h&rdoor gepasseerd wordt, staat de verde lging raar te schutteren Bij een volgenden •anval vergroot Zeeburgia haar voorsprong 'oor toedoen van den linksbinnen 0—2 Er s dan pl.m. 5 minuten gespeeld. Voor de hlnste en vermeende overtredingen wordt er hans gefloten. Zandvoort begint de opstel- 'bg te wijzigen. Swart wordt van,rechts- 'innen, links-buiten gezet. Daarna zien we desman links-half. Even daarna Keesman echts-binnen, A. Molenaar links-half en E. teur links-achter. Er wordt hard gewerkt en verschillende «rners neemt Zandvoort, maar zonder re- Ultaat. Schut plaatst mooi voor en Koper chiet hard in, maar de keeper tipt corner. Ma een der backs van Zeeburgia binnen het beruchte gebied hands maakt, geeft de scheidsrechter op advies van den grensrech ter niet den juisten strafschop, hetgeen nog- M Protest uitlokt. Schut valt uit. Beekhuis speelt rechts-bui- fen en P. Visser valt in. De beslissingen van tferi scheidsrechter zyn zeer wonderlijk en b'et te volgen. Met Zandvoort in de meer derheid, komt het einde. Be heer v. d. Lee had nu niet direct een bioeiiyke taak, maar wij zijn toch een betere leiding van hem gewend. Zandvoort speelde een zeer slechten wedstrijd. We zagen net selden zoo. De oorzaak is, dat er totaal geen 'elding is en elk op zich zelf is aangewezen, hfet zulke wispelturige veranderingen, kan 'an combinatie-spel niets terecht komen. En ditzelfde elftal kan het toch wel, denk blaar eens aan den wedstrijd tegen Bloe mendaal, een dergelijke opstelling had men boolt mogen veranderen. Onder groote belangstelling had deze belangrijke wedstrijd plaats. De Ken- nemers verspeelden door deze nederlaag vrijwel hun kans op de 1ste plaats; een nederlaag die zy echter niet verdienden. In den beginne ging de stryd geiyk op, alleen de meer open aanvallen der gasten waren iets gevaarlijker. Beide midvoors krygen eenmaal een prachtige kans, doch hei schieten liet te wenschen over. Dan na een klein half uur een vlugge aanval der gasten. Steeman en Lindner missen en de rechtsbinnen schiet hard in. 01. Met de Kennemers in de meerderheid komt de rust. Direct na de rust wederom een spannen de partij, waarby v. d. Wel tegen den paal schiet. Hierna een vlugge K.-aanval, doch Aardenburg schiet over. Wanneer de gasten dan weer eens ten aanval trekken maakt de linksbinnen eerst hands en doelpunt dan en scheidrechter Rotte, die er vlak bu staat, geeft tot ieders verbazing doelpunt. 0—2. De Kennemers doen verwoede pogingen om ver andering in den stand te brengen, doch niets lukt. Groot schiet een vryen trap kei hard tegen den paal en verder vei-ydelt de zwak leidende arbiter, iedere poging tot doel punten. Wanneer de laatste halve minuut nog een corner op het Amsterdamsche doel genomen moet worden en een Amsterdam mer gewond is en de scheidsrechter hiervoor stopt, blaast hy zonder dat de hoekschop ge nomen wordt einde. 02. digers der partyen handelend op moeten treden. Tramvogeis-voorhoede is tenslotte echter gelukkiger met haar schoten dan die van D. W. O. en ziet kans de score te ope nen (10). Hoewel van eenig overwicht der Geeltjes niet gesproken mag worden, lukt het hen toch beter en gaat rust in met 40 in hun voordeel, j Na doelverwisseling, wordt terstond weder door beide ploegen energiek aangepakt, doch j by D. W. O. wil het niet lukken. Tramvogels komen dan een weinig in de meerderheid en maken in deze periode twee goede doelpun ten (60). Tramvogels rechtsback wordt dan in het nauw gedreven met gevolg, dat deze speler het voor D. W. O. begeerde en zeer zeker verdiende goaltje scoort, om z. g. de eer te redden (61). Weinige minuten voor het einde brengt Tramvogels-voorhoede den stand op 71, I met welken stand scheidsrechter W. van Brussel, welke zeer tot ieders genoegen leid de, ook het einde aankondigde. mogen gelukken revShche te nemen voor het reeds in Bloemendaal verkregen geiyke re sultaat. Wint Bloemendaal het protest, dan is de uitslag weer geiyk en neemt de reeks gelijke spelen wellicht een vervolg. Als om even twee uur op een zeer onge lijk en slecht terrein begonnen wordt, brengt de thuisclub den bal aan het rollen, en on derneemt eenige goede aanvallen. Na vyi minuten spelen weet haar midvoor van een misverstand in de H.-achterhoede te profi teered i—0. Hillinen begint nu aan te pak ken, een hard schot wordt schitterend ge stopt. H. blijft nu even in de meerderheid, krygt een penalty te nemen, doch de bal beland aan den verkeerden kant van den paal. Even later kruipt L. door het oog van de naald als haar keeper gepasse en is en de bal toch weggewerkt wordt. Bij een scrimmage voor het Hillinen-doel wordt er weer gedoelpunt, 2—0. Bij een H.-aanvai doelpunt de linksbinnen met een hard schot, 2—1. Met dezen stand wordt gedraaid. Na rust zijn de eerste aanvallen weer voor de thuisclub. De midvoor mist 'n zekere kans. H. zit ook niet stil, enkele corners zijn er te nemen, doch worden alle goed wegge werkt. Daarna is het de linksbinnen die door toedoen van van Engelen de partyen op geiyken voet brengt (2—2). Laakkwartier neemt nu het spel in han den. v. d. Jagt in het H.-doel weert zich ge ducht. Met L. in de meerderheid komt het ein de. De verstandhouding in het veld was heel goed. De scheidsrechter leidde uitstekend. Het is V. S. V. II niet gelukt om Z. V. V. II met een nederlaag naar de Zaan terug te sturen, al dient gezegd, dat V. S. V. II wel iets minder kreeg dan haar toekwam. Precies 2 uur wordt aangevangen. De eerste aanvallen zijn voor V. S. V. en de Z. V. V.- keeper keert nog wei het schot, maar de bal te toonen. Dan wordt Bruning aan den tand gevoeld, ook deze geeft voorloopig niet thuis Een goede voorzet van v. Ryn wordt door Schipper hard ingeschoten, maar weer redt de Z. V. V.-keeper. Leijenaar heeft echter meer succes. Deze schiet hard in. de Z. V. V.- keeper keert nog wel het schot, maar den bal komt weer bij genoemden speler, welke thans geen schijn geeft, 10. Z. V. V. II is in het geheel niet ontmoedigd en als Visch den bal tegen de hand krijgt geschoten, geeft de scheidsrechter penalty. Deze wordt inhoud baar ingeschoten, 11, in welken stand geen verandering meer komt. Deze eerste ontmoeting tusschen twee oude "freenigingen is geëindigd in een verdiencie herwinning voor Schoten. De wedstrijd had *11 zeer vriendschappelijk verloop, en geen 'anklank werd gehoord. Als scheidsrechter ^Ulsman, die zich wat verlaat heeft, laat finnen, zyn beide elftallen volledig. Al direct zit er een snel tempo in en Schoten in de meerderheid. Als er een voorzet op bet o. D. E.-doel belandt, scoort een der Jacks onberispelijk in eigen doel, 1—0. Na dit meevallertje pakt Schoten flink aan en het doet ons het beste verwachten. Dan is net Piiiips die uit een aanval doelpunt, 2—0. Vlak nierop is het dezelfde speler die den •oorsprong vergroot, 30. O. D. E. ziet m, 'at het zoo niet gaat en met nog meer vuur "facten zy den achterstand te verkleinen. D't gelukt hun, als Maas een bal naar Boe ter wu spelen en deze reeds was uitgeloo- hn, het leder rolt zachtjes in 't doel, 3—1. Veer is O D. E in den aanval en de links 3uiten scoort in de uiterste hoek, 3—2. Hier mede is het rusten. Als weer begonnen 's, zien wy dat O. D. E. wil geiyk maken, 'laar de Schoten-defensie ons niet safeiykt r°ch komt het zoo ver niet. Schoten werkt •óch weer los, en is nu in de meerderheid. Ate Cyon goed doorzet en op het juiste moment afgeeft, zorgt Pillips voor de rest, 4—2. Dan weer een goed opgezette Schoten- a&nval. Pillips passeert eenige spelers zei ten goed voor en de Goede kopt even fraai b, 5—2. Dan is de beurt aan de Amster- 'arnmers, en het gelukt den midvoor een hooi doelpunt te maken, 53. De midhan ah O D. E., al een oude speler, zet steeds lih voorhoede aan 't werk, maar de Scho- eh-achterhoede komt er ook wat beter in, 'eet score te voorkomen. Schoten trekt weer ep aanval en de Goede scoort keurig no. ®n hiermede is het pleit beslecht Er res- 'er> nog enkele minuten en hierin wordt n*t meer gedoelpunt, en Schoten is weer 2 Punten rijker. Bennebroek treedt met een gewijzigd elf tal, waarbij twee nieuwe spelers, op het veld. Te ruim 2 uur wordt aangevangen en on middellijk neemt B. F. C. het spel in handen. Hard wordt aan beide zijden gewerkt, als het eerste en voor de rust laatste doelpunt ge boren wordt, door den B. F. C.-speler H. van Deursen, 10. Ook na de rust blijkt, dat de wijziging in het gastheerenelftal B. F. C. goed gedaan heeft. Uit een voorzet van rechts vergroot de Bennebroek-voorspeler G. van Deursen met een schitterenden kopbal den voorsprong, 20. E. H. S. heeft ook wel goede momen ten, doch is vooral voor doel zeer ongeluk kig. Na 10 minuten spelens wordt E. H. S.' lot wel-beslist: de B. F. C.-er Bakker haalt den bal uit de verdediging, brengt hem naar voren en door middel van H. van Deursen, die op een goeden wedstryd kan terugzien, wordt de derde bal in de Haarlem-veste ge schoten, 30. Ook een penalty, die E. H. S. dan krijgt toegewezen, brengt geen geluk een schot in 's Keepers handen, die weinig moeite heeft, oehooriyk weg te werken. Bp een doorbraak van E. H. S. wordt dan ten slotte nog de eer gered, 3—1. Scheidsrechter van Diest leidde dezen wedstrijd, die een prettig, rustig verloop had, correct. le KLASSE De Musschen verschenen in hun normale opstelling, als de heeren Broese van Groe- nou en drs. Kleefstra beginnen blazen; de opstelling welke nu gehandhaafd wordt en succes brengt. Ook dezen middag hebben de Musschen weer een prachtigen, enthousias ten wedstrijd gespeeld. Opnieuw werd de oude regel bevestigd, dat enthousiasme over techniek zegeviert. De gasten speelden onte- genzeggeiyk technisch juister, maar M. H. C. heelt vrijwel voortdurend het tempo-voor deel in handen gehad. Reeds onmiddellijk wordt een razend tempo ingezet; M. H. C. onderneemt de eer ste aanvallen. In de voorhoede is een groote drijvende wü aanwezig en het binnentrio is geweldig actief, zoodat de geel-zwarte ver dediging handen met werk heeft. Ook de beide uitersten der vogels weren zich uit muntend. De Hiiversumsche halflinie moet helpen het spel te verplaatsen en dan mogen wy genieten van het technische kunnen der snelle voorhoede van de gasten. Doch het dekken der M. H. C 'ers is af; geen mo ment bijna wordt den Hilversummers vry gelaten en speciaal de goalgetter Jan van der Hagen geniet de eei van een gestrenge bewaking. Zoo wordt de k'acht der Hiiver sumsche aanvallen gebroken, al moet Katte daar wel eens by te pas komen Hebben de Musschen dus in de eerste speelhelft iets meer aanvallend opgetreden dan de gasten, mooie kansen zyn door beide teams onbenut gelaten of door pech verloren gegaan. Een missen voor het leege doel der Haar lemmers was geen kleine fout, hoewel van de stick van J. v. d. Hagen ook goede schoten kwamen. Aan den anderen kant „zwynt" Hilver sum als Hubrecht keihard tegen den rand der paal schiet en de bal juist niet in doel ketst. Rust komt dan met nog steeds ongewy- zigden stand. De vrees, dat na de rust het moordend tempo door de gastheeren niet meer te vol gen zou zyn, is ongegrond gebleken. Weer trad de thuisclub fel fanatiek op. weer had zij het tempo-voordeel ln handen. Na eenige vergeefsche pogingen heeft Jan Brand eindeiyk succes met een onverwacht schot, dat de keeper onder den voet door laat slippen (10). Voor beide teams een prikkel De Hiiver sumsche halflinie zwoegt om haar aanval in de gelegenheid te stellen tot aanvallend spel. Slechts ten -deele kan zy hier in sla gen nu ook de Haarlemsche halflinie zoo op dreef is, prachtig afneemt en weer door geeft aan de rood-witte voorhoede. Toch kloppen vele Haarlemsche harten angstig nu Hilversum duideiyk haar wil gaat toonen toch minstens een geiyk spel te wil len spelen. Ook al verdedigt de achterhoede uitnemend, telkens weer komen de gasten te rug en houden vol. Er ontstaat eenigen druk op het Haarlemsche doel. Eenige schoten gaan naast of Katte heeft het schot reeds voorkomen door uitloopen. Een venijnige slag van J. v. d. Hagen doet den bal juist te gen keeper's been ketsen. Dan komen de Musschen weer meer aan het woord. De kans op voorsprongvergrooting is lang niet denk beeldig. De beide backs werpen zich echter moedig overal voor. Ever voor tijd nog een laatste poging van Hilversum, maar dan is het tyd. De Musschen hebben dan in een uitsteken den fanatieken en spannenden wedstryd de kleinst mogeiyke overwinning uit het vuur gesleept en zichzelven bovendien voorgoed veilig gesteld in de eerste klasse. Direct na de bully valt Bloemendaal aan; te Werve wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. Na ongeveer een kwartier spelen scoort Kuiper den eersten goal (10). Spoedig daarop vergroot dezelfde speler den voorsprong. (20). Te Werve weet dan het spel te verplaat sen; een goede aanval volgt en de achter stand wordt verkleind (21).. Nog voor de rust stelt Bloemendaal zich veilig als de Graaf er 31 van maakt. Rust 3—1. Na de rust neemt Bloemendaal het spel weer geheel in handen. Kuiper voert de score op tot 51, met welken stand ook het einde aanbreekt. Beide partyen geven zich onmiddellijk ge heel, zoodat er ook direct spanning in zit. Het spel gaat snel van doei tot doel, doch geen der partijen slaagt er voorloopig in te doelpunten. Wel worden door treuzelen en slecht schieten een aantal kansen om zeep gebracht. Als de rust wordt aangekondigd, is het neg steeds 00. Na de rust begint M. H. O. met vernieuw de moed en nu komt ook succes. Met een fraai schot geeft v. Olphen aan de Mus schen de leiding (01). De thuisclub is nog geenszins ontmoedigd en houdt daoper vol. Ook hier blijft het suc ces niet uit; weldra staan partijen weer op gelijken voet. (11). Een felle strijd om de leiding is thans het vervolg. Fanatiek vallen beide partyen aan, doch de verdedigingen retourneeren alles, terwijl ook de keepers het hunne ei toe bij dragen Keeper Elias moedigt zyn team tel kens aan tot meerdere krachtsinspanning en houdt zelf op fraaie wyze het heiligdom der Haarlemmers schoon. Heel onverwachts scoort Mulder voor M. H. C. den winnenden goal. (2—1). In dezen stand komt geen verandering meer en M H. C. heeft dan haar seizoen met een mooie zege besloten. net te plaatsen. Direct hierna krijgt Haar lem een schitterende kans als Meuger den bal keurig voor de goal plaatst doch v. Da ken en v Olphen missen beiden. Eenige strafcomers op het Amsterdam- doel hebben geen resultaat daar deze te langzaam genomen werden om by de snel uitloopende Amsterdammers succes te kun nen hebben. Haarlem blijft tot de rust in de meerder heid doch weet niet te scoren, zoodat met 01 rust ingaat. Na de thee is Amsterdam sterker en breekt telkenmale door de Haarlem-verde diging heen doch Berkheimer keert eenige harde schoten fraai. Tuininga en Rinkel stellen met succes de offside-val op doch als Commenseel doorbreekt en de keeper te vroeg uitgeloopen Is, ligt no. 2. in 't net. Haarlem Is nu een geslagen elftal en het verband is nu geheel zoek. Vooral in de voor hoede zien wij individueel goed spel doch deze solo's hebben by de forsche Amster dam-backs geen resultaat. De voorhoede der gasten blijft fanatiek en ais Rinkel en Tuininga elkaar verkeert be- grypen weet de keeper het harde- schot slechts tot een strafcomer te verwerken. Deze wordt door Amsterdam hard inge schoten waarmee zy hun verdienden voor sprong in de laatste minuut nog hebben ver groot. Na meerdere oefening en met beter sa menspel had dit elftal zeer zeker geen neder laag van Amsterdam behoeven te slikken. H. B. S. heeft met een harer lastige con currenten korte metten gemaakt. Met niet minder dan 70 bleven de zwartjes alleszins verdiend in de meerderheid.. Reeds onmiddellijk blijkt, dat de gasten van plan zijn weer als van ouds leer te trek ken. Het weer mede-Spelen van Modlich is bovendien een garantie voor een goede team verhouding. Na circa 10 minuten opent Bolland de score met een keihard schot en nog voor de rust maken Modlich en Jotten er 30 van. Na de rust is het met de thuisclub geheel gedaan. Geregeld wordt op de Leidsche helft gespeeld en om beurten voeren Bolland en Modlich de score op tot een eindstand van 7—0. H. B. S. staat er nu uitstekend voor; een overwinning op Bloemendaal IH komende Zondag doet het afdeelings-kampioenschap voor haar een feit zyn Reeds dezen Zon- dag geven eenige leden dér Kieviten, no. 2 van de rangiyst. biyk van hun „belangstel ling" inzake de H. B. 8.-verrichtingen; een nederlaag toch van de Haarlemmers deed de kansen der Hagenaars ln niet geringe mate stygen. 2e ronde Stads-Editie-Beker B. Swastika—I. V. O. C. Rlpperda—Kinheim II «j F. Bloemendaal II—R. O. H. Hl 0—5 Gewone competitie IA. R. C. H. IV—Damiaten Haarlem IIIA-Haarlem Hl IB. Stormvogels IIISchoten II E.D.O. IV-Haarlem IV (ond. prot, 2A. R. C. H. VH—Bloemendaal III 2B. Schoten IIIBloemendaal IV V. V. H.Hlllegom II SpaamestadR. C. H. VI (o. p.) I, V. O. Ill—Spaarndam m Damiaten III—Spaarnestad n D. O. A. II—Stormvogels VI D. W. O. IV—Zeemeeuwen III 3C. 2—0 5—6 0—0 2—3 2—2 4—6 1—1 3—4 6—1 3—3 9—1 2—2 De aanvang dezer ontmoeting kenmerkt zich" door een goed tegen elkaar opgaanden stryd, waarbij om beurten de doelverdedi- Bloemendaal heeft eet invaller voor haar midvoor Dryver, die momenteel de bruigom is. (Fellciat, Lex!). Het elftal neeft daardoor een eenigszins gewijzigde opstelling en wel: doel: Berkhout; achter: Donk en Mullet von Czernicki; mid den: Wakenman, Mr. Geyl en v. Steenwyk; voor: P. Gunning, M. Gunning, de Keyzer, v. Eendenburg en André de la Forte. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, doch haar voorhoede Is minder doortastend als gewoonlijk, in hoofdzaak te wyten aan het ontbreken van v. Voorst van Beest. Toch moet de Bloemendaal-verdediging heel erg op zyn qui vive zyn; enkele malen komt ook Berkhout in 't geweer, maai deze is gelukkig zijn kleine inzinking van de vo rige week te boven en werkt nu weer voor- treffeiyk. Na circa 10 minuten scoort H. D. M. den eersten goal met een hoogen bal, waartegen Bloemendaal protest aanteekende, daar deze meende, dat de bal met de hand ook in Joel geslagen was. De scheidsrechter kent het punt voorloo pig toe, zoodat de gastheeren met 10 de leiding genomen hebben. In de H. D. M-voornoede zit toch vol doende samenspel om het de verdediging der gasten voldoende lastig te maken, temeer daar Donk op naive kracht moet gaan spe len wegens een kleine blessure. Langzamerhand komt Bloemendaal er wat beter in, doch de voorhoede wordt door de Haagsche verdediging vrijwel in bedwang gehouden. Gememoreerd dient te worden een mooi schot van Andre dé la Porte, welke tegen den paai terug ketst. De partijen gaan dan vrijwel geiyk op, doch voor de rust wordt toch niet meer geseoord. Na de veldenverwisseling valt Bloemendaal fanatiek aan. Heel onverwachts wordt de Haagsche voorsprong vergroot (20) Dit prikkelt de gasten nog meer; steeds komen zij weer terug en de Haagsche verdediging heeft het nu stevig te verantwoorden. Ten slotte echter moet ook zy bezwijken, na een aantal vergeefsche pogingen gelukt het M. Gunning eindelük den verdienden tegengoal te scoren, dank zij een flinke dosis finishing touch (2—1). Beide ploegen spannen zich nu geducht in, zoodat het spel nu snel van doel tot doel gaat. Bloemendaal is iets meet aanvallend, ai zijn naar meerdere aanvallen minder ge- vaariyk dan de minder in aantal zijnde, doch venijniger Haagsche attaques. De verdedigingen biyven tenslotte toch baas op eigen terrein, zoodat het einde komt met 2—1 voor H. D. M. Het is H. D. M. dus maar ternauwernood Het begin was van beide zijden aarzelend en vol fouten, de lange rustperiode zal hier aan niet vreemd zyn. De Rood-Wit-voor- hoeae was goed op dreef, vooral Mej. a. Scholte gaf vele goede voorzetten. De H.B.S.-keeper mej. Bakker verdedigde echter uitmuntend terwijl de backs minder op dreef waren. Even voor rust gelukte het mej. Soeters Rood-Wit de leiding te geven. Als steeds was deze middenvoor goed op dreef en zeer enthousiast, waarin zy door den middenhalf mej. B. v. Weel goed ge steund werd. Na de rust kwamen eenige snelle aanval len van H.B.S., die door mej. v. Beeck Vol lenhoven goed verwerkt worden. Een tweetal corners hebben geen resultaat doch tenslotte scoort H.B.S. Daar reeds voor offside gefloten was werd deze goal gean nuleerd. H.B.S. protesteerde tegen deze be slissing. Het einde kwam met een schrale I0 overwinning voor Rood-Wit. Hoewel H.B.S. beter op dreef was dan in de vorige wedstrüden heeft het toch de meer^rheid van Bloemendaal moeten er kennen. Reeds voor de rust hadden de B.D.H.C.- dames een 30 voorsprong veroverd. Tweemaal scoorde mevr. Venema hierin goed gesteund door de vleugel spelers. Mej. Vos wiét eveneens nog het net te vinden. Na de rust gaat 't Dij H.B.S. beter en mej. Klerks voorkomt verdere doelpunten. I By Bloemendaal viel net goede verdedi gen van mej. de Vletter op. Het einde kwam met een verdiende over winning der gasten (0—3). Als om drie uur de heeren Mulder en Hille- brand beginnen blazen stellen de beide elf tallen zich als volgt op: Haarlem: Berkheimer Jr. Rinkel Tuininga Stapencea v. d. Zouwe Schallenberg Meuger Westerman v. Dijken v. Olphen Kaufmann Weverink Commexel Voorhamme de Riemer Mulder Woortman Venemans Calisch Flipse Hertel Amsterdam Wardenburg De Haarlemers die niet goed aan elkaar gewend zyn ondernemen direct na de bully eenige aanvallen die echter door de stick- vaste A'dam-backs met stevige slagen ge keerd worden. Het Amsterdam binnen-trio krygt dan spoedig contact met de Haarlem-achter hoede, doch daar de nalflinie uitmuntend steunt en wegwerkt biykt de score voorloo pig blank. Na 10 minuten weet de Riemer dan op zeer fraaie wyze den bal langs Berkheimer in het Tijd. secretariaat: Duvcnvoordestraat 58 Uitslagen van Zaterdag ƒ.1.: H.I.C. IAlliance I 11 Alliance 2N.V.A. r 7o Het eerste speelde een van de traditioneele matches tegen de leerlingen van het Ignatius College. Hef begin was voor de College menschen, die zich op het zware terrein zeer goed thuis voelden. Spoedig komt Alliance echrer opzetten, maar door het niet benutten van de zeer vele kansen ging de rust met dubbel blanken stand in,. Na de rust het zeilde spel. Alliance dringt te ver op en dit wordt haat noodlottig. Uit een doorbraak weet H.I.C. door middel van Heyde met een kalm schot de leiding te nemen. Hoe meer de tijd verstrijkt, hoe spannender de strijd wordt. Weer blijven vee. kansen onbenut. Er wordt met zes voorhoedespelers gespeeld, de opstelling gewijzigd, maar niets kan baten. Enkele seconden voor tijd komt Kahman alleen voor doel te staan.... de keeper loopi hem echter omver. De toege stane strafbully zet Zeeuwe in een doelpunt om (1ij. Het einde kwam dus met een gelijk spel. waarmee we tevreden mochten zijn. Het tweede elftal speelde een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een hockey team van de bekende Amsterdamsche sport club N.V.A. In lengte wonnen de Amsterdammers met 7o, in hockeyen was de uitslag net andersom. Een goede oefening voor de competitie, die Zaterdag a.s. weer voortgezet wordt. Bovengenoemde wedstrijd werd Zaterdag middag voor een vrij groot publiek op het politiesportterrein gespeeld, en is in een zware nederlaag der M.T.S.'ers geëindigd. Toch hebben zij niei slecht gespeeld, maar tegen het technisch betere, en ook snellere spel der Delftsche studenten waren zij niet opgewassen. Bij de Haarlemmers viel het goede tacklen van eenige spelers op. Het dekken was echter slecht ;ti, ia tegenstelling met de studs werd het spel niet genoeg open gehouden. Doordat een aantal Delftenaren ontbrak, werd onvolledig begonnen. Eerst na een kwartier werd de ploeg der D.S.R.C. voLedig gemaakt. Stonden de M.T.S.'ers eerst met 3o voor, spoedig werden nu de rollen omgekeerd, en regelmatig werd de stand voor rust tot 133 voor Delft opgevoerd. Na de rust werd vrijwel geheel op de Haarlemsche helft gespeeld. Ook nu waren de studenten zeer productiei. en voerden de stand op tot 393. Door uitstekend schieten wisten zij verschillende tries in goals om te zetten. De S.A.H. menschen hebben den heelen wedstrijd hard gewerkt, om de nederlaag Zoo klein mogelijk te doen zijn. Aanvoerder Addicks Kon zich door een olessure niet geheel geven, netgeen een groote Handicap voor de Haarlemmers oetee kende. De scheidsrechter leidde dezen wedstrijd op bijzondere prettige en kalme wijze. Sccr. Vooruitgangstraat 79, Haarlem Voorgesteld als lid bij de damesafdeeling A. Paauwe, Rijnegotmaan 23, Aerdenhout. De viering van het tweede lustrum is dan gisteren ingezet. Velen waren opgegaan naar de kapel van het R.K. Lyceum om daar de laarlijksche H. Mis bij te wonen. Velendoch niet allen. Zeker, er waren er die een grondige reden hadden om ergens anders naar de kerk te gaan, doch het grootste deei van de afwezi gen bleef outer uit gemakzucht weg. Men vond het te vèr weg te vroeg enz. enzDe Hillegommers moesten vee. vroeger op; veel verder weg.... maar ze kwamen. Een beschamend voorbeel voor de weg blijvers. In de Milita re vereeniging werd op ge zellige wijze een pracht voorraad broodjes naar binnen gewerkt. De lamilie Schut heelt wederom uitstekend werk verricht, waarvoor natuurlijk een speciaal dankwoord Woensdag 29 Jan. a.s. wordt de traditio neele feestavond gehouden in „St. Bavo". Daar komt een wondermensch op visite een uitstekend strijkje kortom 't wordt een echte ouderwetsche „Ursus"-avond. Deze avond is toegankelijk alléén voor leden, donateurs(tnces) en genoodigden. Er worden dus geen kaarten verkocht1 (Donateurs kunnen we echter nog best ge bruiken). Ten slotte komen de Lustrum-wedstrij den van den D.H.G.B, al meer en meer nabij. De aatste oefenavonden, dus nog eens flink aangepakt. De bondswisseiprijzen worden ook weer verwerki Zouden we „PIM". De stad, waar de Diocesane Haarlemsche Gymnastiekbond zetelt, zal op luisterrijke wijze zijn tienjarig bestaan gaan herden ken. De Kring Haarlem zal zorgen, dat dit feest in-de annalen van den Bond staat geboekt als „schitterend geslaagd". De mede werking der vereenigingen moet overweldi gend worden. Geen Bondsfeest uit het ver leden mag dezen dag overtreffen. Dat kan, want er wordt overal een leven dige actie ontwikkeld op gymnastiekgebied. Het systeem van Kring-indeelingen schynt voor den bloei organisatorisch goed gezien te zijn. Er kan dan intenser propagandistisch gewerkt worden, omdat het terrein te over zien is. En levenskrachtige kringen vormen een levenskrachtig geheel. Als de ledematen gezond zyn, is ook het licha magezond. Het is een vreugde voor de belanghebben den dit bij het tienjarig bestaan te mogen beleven. Immers de laatste jaren komt er schot in. Sommige aangelegenheden, die den vooruitgang nog handicapten, verdwenen; aan de saneering van den nervus-rerum wordt met hoopvolle yver gewerkt. De de monstraties van den Bond en de vereeni gingen wyzen in dezelfde richting. Ook in het land telt de D. H. G. B. mee. En toch is het merkwaardig, dat net leden tal niet eens zoo groot is. De gymnastiek is een fijne sport, een sport, die het geheele lichaam mobiel maakt en daardoor meer een harmonische ontwikkeling geeft dan welke lichaamsoefening ook. Verder is zy vrij van ruwheid, wat we niet van elke sportbeoefe ning kunnen zeggen. Daarom aantrekkelijk voor den beoefenaar, zou men zeggen. Waarom zou de gymnastiek niet zoo'n aan trekkingskracht hebben, als b.v. de voet balsport? Ik geloof, dat de rede daarvan te vinden is in het gemis van een aandacht trekkende spanning en van de moeilijkheid van de beoefening. Juist omdat het geheele lichaam in actie komt, is de vaardigheid moeiiyker te verkrijgen. Daardoor wordt het getal geschikten allicht kleiner, want velen zullen denken, dat kan ik toch niet. Voor het publiek iykt me de spanning der oefeningen te kort, te gauw voorby, wyi de oefening in korten tyd wordt afgewerkt. Het is maar de meening van een leek; misschien denken de vakmenschen er anders over. Ergens moet in ieder geval de oorzaak te vinden zyn. Wellicht geeft de Lustrumdemonstratie op 8 en 9 Februari ln Haarlem door de keurige uitvoering der oefeningen en t groote aan tal toeschouwers een argument tegen deze meening. Laten we het hopen. De D. H. G. B. late geen gelegenheid on benut de edele -ymnastiek-sport te propa- geeren door de gymnastiek-uitvoeringen zelf. Moge dit Tweede Lustrum een beeld geven van wat bereikt is en bereikt kan worden. Zaterdagmiddag vonden in de sdhennzaal Brassinne wedstrijden plaats om de club kampioenschappen 2e klas. De ontmoeting tusschen de Amsterdam sche Schermclub en Clubhuis „Te Werve" op degen, eindigde in een 106 overwin ning voor de Hagenaars met 28 gegeven en 23 ontvangen treffers. Op sabel kwamen tegenover elkaar Te Werve en de Incassobank. Het resultaat was, dat de Incassobank met 124 won, 71 tref fers uitdeelde en er 44 ontving. De strijd op floret ging tusschen den Haagschen Schermbond en D. O S. (Am sterdam). De Hagenaars wonnen met 115 (88 gegeven en 48 ontvangen treffers). Dinsdagavond wordt ln het clubcafé van Kennemeriand te Haarlem-Noord gespeeld tusschen de 3e viertallen. Zondag had op de banen van „Marlot" de stedenwedstrijd plaats tusschen Den Haag en Amsterdam. De volledige uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Marinkelle (H.) slaat Slgmounu (A.) 97, 61. Reynen (H.) slaat van Olst (A.) 4—6, 6—3, 6—3. Croes (H.) slaat Dreesman (A.) 64, 64. Hoogenkamp (H.) verliest van Roldanus 63, 36, 68. Sarkies (H.) slaat van Gullek 60, 46, 62. DamesenkeJspel: Mevr. van Houten (H.) verliest van Mevr. Straub (A.) 16, 60, 26. Mej. Koenen (H.) verliest van Mevr. Löcker (A.) 3—6, 4—6. Gemengd dubbelspel: Mevr. Steenhuis en de heer Croes (H,j slaan Mej. Jurrema en van Olst CA.) 8—6, 4—6, 6—2. Heerendubbelspel: Marinkelle en Dr. Behrens (H.) verliezen van Sigmond en van Olst (A.) 7—9, 4—6. Hoogenkamp en Sar kies. (H.) :laan Roldanus en Dreesman (A.) 6 4, 6—4. Damesdubbelspel: Mevr. van Houten en Mej. Koenen (H.) verliezen van Mevr. Straub en Mej. Jurrema (A.) 36, 62, 46. Mevr. Steenhuis en Mevr. Fumee verhezen van Mevr. Löcker en Mej. van der Heide 3—6, 4-6. De einduitslag is: 7—6 in het voordeel van Amsterdam. In April van dit jaar is de A. D -A. C. (Allgemti..de Deutsche Automobil-Club< van plan op de Nürburgring een „Zesdaagsche" wedstryd voor motorrijders te organiseeren. Het ligt in de bedoeling ook een klasse zij- spanwagens uit te laten komen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 11