gg WÊMÊm Winterspelen te Davos SCHAKEN Het schaaktournooi te San Remo HOCKEY PAARDENSPORT Koninklijke Militaire Sportvereeniging AUTOMOBILISME De 20ste R. A. I- tentoonstelling RADIO-NIEUWS De Blauwe Vogel mmmwmm BINNENLANDSCH NIEUWS BESCHERMT DE TOOG DE RUSSISCHE FILM? Tegenspraak van Pater Hyacint Hermans O.P. LUCHTVAART Nieuw duurrecord Doodelijk vliegongeluk NIETEN: Het dorado voor schaatsenrijden, skiën, IJshockey en bobben Wereldrecords vallen! V. d. Scheer Akademisch Wereldkampioen op schaatsen, Ned. mooiste rijder Het land van mest, mist en regen is nog zoo beroerd niet, want ook hier scheen de zon bij aankomst volop! Toch is het met nog meer vreugde en genoegen dat we terugden ken aan de heerlijke wintersport en rijkdom, welke in alle vormen in dat kleine plaatsje Davos te midden van het hooggebergte, in zijn glorierijksten tijd van het jaar te ge nieten valt. Het is geen kleinigheid, daarover alles te vertellen. Het vele, dat hier in enkele weken ten toon is gespreid, mag gerust het beste genoemd worden, dat de wereld z'n toe schouwers kon bieden. Davos heelt als klassiek herstellingsoord en sportplaats zijn duizenden bezoekers het nagestreefde doel weer geheel geschonken: de verfrissching en versterking van den mensch, de vernieuwing van het leven. Allereerst een woordje over de Spengler- Cup wedstrijden. Het ijshockey-toumement, dat hier ieder jaar plaats vindt om de Van Spengler-trophee. Er worden de meest aan trekkelijke wedstrijden gespeeld, aangezien allerlei buitenlandsche clubs meedingen. Davos I, fameus in vorm dit jaar, was van het begin al aan het meest lavoriet. Ze ver toonde in haar aldeeling dan ook verreweg het beste spel. Zelfs de Berliner Schlittschuh Club, die voor ongenaakbaar doorging, heelt met 51 het onderspit moeten delven. Over winningen van 132 waren voor Davos (ze won eenige dagen later het kampioenschap van Zwitserland met 161 van Lausanne Star), een kleinigheid. Torriani, de held van 18 jaar in de voor hoede, heeft het leeuwenaandeel in deze overwinningen gehad. Vooral tegen Berlijn heeft hij buitengewoon productief (4 van de 5 goals) gespeeld, 't Is er één, die je als tegenpartij buitengewoon goed in de gaten moet houden! Een fanatieke, onvermoeide, stevige, aalvlugge doorzetter. In de finale heeft Davos niet veel geluk geluk gehad. Ze speelde o.i. iets minder dan dan de vorige wedstrijden, nerveuzer, vooral de keeper had er veel last van en het in het begin 2 houdbare goals doorgaan. Niettemin hééft de Lawn Tennisclub Prag volkomen verdiend gewonnen (32). Ze toonde een heerlijk enthousiasme, gepaard aan goede techniek en schotvaardigheid. Mochten we bij de Engelschen het goede „baanwerk" op merken, de Duitschers toonden zich krach tige en fanatieke tegenstanders, terwijl de Italianen een overgroot enthousiasme aan den dag legden. Vaak te wild, zoodat een enkele maal het spel dreigde onder te gaan in een strijd, die nauwelijks leuk meer was om aan te zien. 23000 toeschouwers be zochten gemiddeld de voornaamste ontmoe tingen. Nauwelijks was dit tournooi ten einde, of werden de Akademische Wereld winterspelen op feestelijke wijze ingeluid. Onder re meest gunstige weersomstandigheden hadden zich de vertegenwoordigers van de 14 nationalitei ten voor het Grand-hotel Curhaus op de Promenade opgesteld en marcheerden ze. voorafgegaan door muziek en de leden van het eere-comité, in een lange optocht naar het Davoser Ijsstadion. Hier hebben verscheidene officieele per sonen het woord gevoerd, waarna de vaandel dragers van de verschillende nationaliteiten naar voren traden, terwijl de muziek 't Zwit- sersche volkslied speelde. Na afloop kregen we een üshockey-match te zien tusschen Davoser Eishockey club en een Zwitsers Aka demisch elftal, hetgeen door het publiek met spanning werd gevolgd. Het programma van de Akademiscvhe wed- strenden was rijk voorzien, terwijl bovendien het aantal deelnemers zeer talrijk was. Voor al voor het skiën was veel belangstelling en de buitenlandsche deelname in diverse num mers was zeer groot. Holland vond alleen in Loopuit een goeden vertegenwoordiger, die het ecther ook niet ver heeft weten te schop pen. Alleen verdient gemeld te worden z'n prestatie bij het springen (42, 44 en 45 M.), waarmee hij het kampioenschap van de Zwitsersche universiteiten behaalde en op dit nummer in de Akademische wedstrijden zich daarmede 7de klassificeerde. Mogen we op het ski-gebied niet zoo bijs ter veel punten behaald hebben, met het bobben ging het heel wat fortuinlijker. Hol land werd hier vertegenwoordigd door twee ploegen, waarvan de ene nog nooit op een bob gezeten had en dit dan ook op ondub belzinnige wijze heeft lat en zien, waarover menigeen in een blijde lachstmeming is ge komen! De nadere twee hadden, althans de eene, heel weinig op een dergelijk instrument de bobbaan met zijn moeilijke bochten in het Labyrinth afgelegd. Ze hebben niettemin in hun milieu een bijster goed deslltaat ver worven. Ze eindigden als nummer 4 van de 10 mededingers. Hun namen zijn: Stratmeijer (Adam) en Holleman (Zutpenh). Hebben we dan een en ander over ijshockey en over skiën, bobben in 't bijzonder de Hol- landsche prestaties in hoofdzaak even het licht laten schijnen, bij het schaatsenrijden zullen we stil blijven staan en de hoofdscho tel van het programma van deze feestweek van Hollandsche zijde bezien. Met schaatsenrijden noemen we in één adem v. d. Scheer, de student, die de beste Nederlandsche prestatie leverde door de Aka demische wereldkampioen en 3de op de in ternationale wedstrijden achter Thunberg en Ballangrud, namen, die klinken als een klok, et worden. Mooier rijder dan v. d. Scheer, het is na tuurlijk een kwestie van smaak en appre ciatie, bestond er volgens mij niet. Een en al soplesse, gepaard aan een mooien lichaams bouw. Als je hem ziet rijden, is het alsof het vanzelf gaat. 't Kost hem, zoo te zien. geen inspanning. Heerlijk los en gemakke lijk vliegt hij naar voren over de baan. Zijn bochtij nemen is magnifiek, ongeëvenaard in stijl! No. 2 van de Hollanders is Heyden. Stug, volhoudend, sterk, maar trekkend in zijn eenen schouder, hetgeen minder fraai is om aan te zien. Hooftmani s no. 3, een grappige, vlugge, snelvoetige schaatsenrijder. Kon beter kunst- laufer, dan schnelllaufer genoemd worden. Pronk is een goede,snelle rijder, zonder meer. Dit viertal is uitgezonden naar Noorwegen en Zweden om aldaar mede te dingen aan de groote internationale wedstrijden om hun kampioenschap van Europa en van de wereld. Met groote belangstelling zien we hun prestatie tegemoet. Een ander groepje, Bort, Ben en Huib B'aisse zijn naar Weenen. De rest is weer naar Holland teruggeko men en over hun rijden valt niet veel uit te wijden. Allen hebben het beste beentje voor gezet, de een met wat meer, de ander met wat minder goed gevolg. Trouwens toen Thimberg Pronk als wereldrijder aanwees, die het meest in de termen viel om mee naar het Noorden gezonden te worden, was het vrijwel voor de anderen bekeken. O.i. was hier wel van een al te vlug oordeel sprake! Ben Blaisse, is een jonge serieuze rijder, die in de toekomst nog wel eens van zich zal laten hooren. Met dit al mogen we niet vergeten de wed strijden, waarin Thunberg en Ballaugrud zich van hun beste zijde hebben laten zien. Thunberg, de kat, wonderbaarlijk snel. Ballangrud. de ietwat loome, lange, maar niet onmiskenbaar energieke en snelle, i prettitoon. Twee grootheden van de baan, geheel ver schillend van oorsprong. Ze hebben ons laten zien, welke snelheden er op de schaatsen be- j reikt kunnen worden. Nooit vergeet ik het moment dat Thimberg in zijn 1 K.M. vace, in de laatste bocht zijn eigen beenen niet meer bij kon houden! Hij moest enkele slagen laten loopen en liet zich zoodoende door de bocht glijden en to die eindspurt! Och, ook, wat ging d'ie hard Mooi was zijn rijden geenszins dezen keer, maar daan-oor heeft hij een staaltje van zijn kunnen gegeven, dat wellicht niet zoo gauw verbeterd zal worden, 't Wordt rekort, zeiden we, 't werd rekord, 3 sec. binnen de tijd van Oscar Mathiseen. Een geweldige ovatie viel den kampioen ten deel. 'k Vond het jammer voor Mathisen, die zoo kranig zijn rekordtijd 16 jaar op z'n naam had gehouden. Was op de -000 meter Thimberg verreweg de meerdere, Van Ballangrud, op de 5000 meter heeft hij de Pin geen schijn van kans gegeven. Prachtig, met lange, volle, goed uit- gebalcaneeerde slagen reed de Noor, van meet af aan Thimberg stukken achter zich laten. Inderdaad was het tempo van Ballangrud zoo waanzinnig snel, dat „de kleine Clas" niet mee kon komen en zich tevreden moest stel len ver achter hem aan te rijden. Ballangrud werd met gejuich, na het bekend maken van zijn wereledrekort in triomph over de baan rondgedragen. In vertrouwen vertelde hij me, dat 2 journalisten speciaal voor hem uit Noorwegen waren meegekomen! Wel een bewijs dat Noorwegen met z'n beste landvertegenwoordigers meeleeft! a. Een springconcours te Amersfoort; b. een wegparcours van Leusderheide naar Hilversum; c. een steeple-chase van 2000 Meter op een baan ten Noorden van Hil versum; d. een wegparcours van 6 a 8 K.M. met een uursnelheid van 9 KM.; e. een cross-country nabij Gooilust te 's Graveland van ongeveer 3000 Meter met een gevraagde snelheid van 400 Meter per minuut. De dressuurproeven worden in April of Mei gehouden en die bestaan uit: a. een personeelen wedstrijd, waartoe voorwedstrij den worden gehouden te 's Gravenhage Amersfoort, Ede en Breda, terwijl de eind- wedstrijd zal plaats hebben te 's Graven hage. Aan den eindwedstrijd mogen deelne men de drie hooggeplaatste ruiters van elk der voorwedstrijden; b. een corpswedstrijd, waartoe voorwedstrijden en eindwedstrijd worden gehouden als onder die van den per soneelen wedstrijd genoemd. Ook niet-leden der K. N. S. V. kunnen hun corps vertegen woordigen; c. de zware dressuurproeven zul len tegelijk gehouden worden met een eind wedstrijd der dressuurproeven als voorbe reiding voor de Olympische Spelen. Ge vraagd zal worden het programma, vastge steld voor 1932 met dien verstande, dat de deelnemers eruit kunnen weglaten hetgeen nog te zwaar is voor hun paarden. De twee-daagsche terreinrit wordt in de maand Mei of Juni gehouden, zoo mogelijk in de omgeving van de legerplaats te Olde- broek. De ralley-paper van Vorden wordt in September of October van dit jaar gehou den. De vierdaagsche afstandsrit zal in Augus tus of September plaats hebben. De cross-country van „De Hezelberg" wordt in October gehouden. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden, de heeren D. Couvee, C. L. Ho- lertt en W. A. v. d. Wall Bake, werden her kozen. De uitslag van de derde ronde is: Maroczy remise met Kmoch. Spielmann remise met Vidmar. Aljechin wint van Niemzowitsj. Tartakower wint van Yates. Ahues wint van Monticellt Romi remise met Grau. Bogoljubow—Rubinstein afgebroken. Araiza remise met Colle. De hangpartij RomiColle werd remise. In de Schermzaat van Brassine hadden Zaterdag- schermwedstrjjdenplaats. Middenste rij de Heeren Opijnen, Faas, Pape, de Leeuw, v. <L Veen, Burgel v. d. club Houn, winnaars op den degen. Voorste rij: v.Driest, N. Sjerp, Sjerp, instructeur Hortsmanshoff en Schom van de Incassobank, winnaar op de sabel. Staande Haagsche Schermbond Montfort. Jole, Wagemans, v, d. Klauw, Scheurs, winnaars op floret. De uitslagen van gisteren zijn: HET WESTEN le klasse M.H.C.—Hilversum 1—0 Een fraai overzicht van de baan te Davos Zondag had in Restaurant „De Kroon" te Den Haag de algemeene vergadering van de Koninklijke Milit. Sportvereeniging plaats. In zijn openingswoord herdacht de heer Quarles van Ufford ritmeester Kolenbrander en Kolonel Pabst, welke beiden in het af- geloopen jaar zijn heengegaan. Voorts be tuigde spr. zijn leedwezen over de afwezig heid wegens een ernstige ziekte van rit meester Pieters. Vervolgens las de secretaris de notulen van de vorige algemeene vergadering voor, benevens het jaarverslag, hetwelk, evenals het jaarverslag van den penningmeester en het rapport van de commissie tot nazien der rekening over 1929, werd goedgekeurd. Wat het ontwerp-programma betreft werd het volgende medegedeeld: De cross-country voor nieuwelingen zal in de maand Maart, niet zooals werd vast gesteld te Deventer, maar te Utrecht wor den gehouden. Deze wedstrijd is opengesteld voor ruiters, die in 1927, 1928 of 1929 geen prijs hebben gewonnen in een cross-country der K. N. S. V., zonder beperkende bepalin gen voor de paarden, die zü berijden. De wedstrijd van Bingerden wordt niet in de maand Maart gehouden, doch in het na jaar. Daarentegen wordt de dubbele cross country wel in de maand Maart gehouden. De voorjaarsmilitary zal in April plaats hebben. De wedstrijd is onderverdeeld in: H. O. C.—T. O. G. O. H.S.M.—Bloemendaal Amsterdam—'t Gooi B 2e Klasse LeidenHaagsch Lyceum 2 Victoria 2—H.O.C. 3 6-1 2—1 5—0 2—1 2—1 3e Klasse Utrecht 2—De Kraaien 1—1 't Gooi 3Amersfoort 2 5I Bloemendaal 3—Culbh. te Werve 2 51 Leiden 2—H.B.S. 0—7 Kieviten 2Dordrecht 2 30 Victoria 3—T.O.G.O. 4 1—1 DordrechtClubh. te Were 1 03 Promotiewedstrijd Hilversum 2Amersfoort 3—3 Op Vrijdag 24 Januari as. zullen de poor ten van het groote RA.I-gebouw aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam, weder geopend worden voor het eigenlijke doel, waarvoor de Nederlandsche Vereeniging „De Rijwiel- en Automobiel Industrie" haar groote tentoonstelling liet bouwen, n.l. om toegang te geven tot een tentoonstelling van automobielen, motorrijwielen en alles wat met deze belangrijke voertuigen in verband staat. De groote 10-000 M2 beslaande hoofdzaal zal, als gewoonlijk de personen-auto s, de motorrijwielen en de toebehooren en aan verwante bevatten, terwijl de bedrijfsauto's weer geplaatst zullen worden in de zijzaal, langzamerhand meer en meer bekend als de verblijfplaats der Amsterdamsche overdekte tennisbaan. Deze geweldige ruimte (15.000 M2) bleek nog onvoldoende om aan de aanvragen voor plaatsruimte te kunnen voldoen, zoodat ruim 2500 M2 op de verschillende aanvragen moest worden „beknibbeld." Niet minder dan 74 verschillende merken personen-automobielen zullen geëxposeerd worden, benevens 33 merken bedrijfs-auto- mobielen. De motorrijwielafdeeling zal ver schijnen met 22 fabrikaten. Wat de automobielen betreft is het aan tal merken 5 minder dan het vorige jaar, doch ook overigens is er een belangrijk ver schil. 19 merken, welke het vorige jaar aan wezig waren zullen nu tevergeefs gezocht worden, terwijl 14 merken, die het vorige jaar afwezig waren, thans een plaats op de tentoonstelling zullen innemen. Ook de bedrijfsauto-afdeeling telt enkele n.l. 3 merken minder, 11 merken die thans afwezig zijn, hebben plaats gemaakt voor 8 „nieuwe" merken. In de motorrijwiel-afdeeling heeft een soortgelijke mutatie plaats gevonden en in deze afdeeling zal men ditmaal 7 „nieuwe" merken vinden in de plaats van 9 merken die op de vorige expositie prijkten, doch thans afwezig zijn. Door een en ander geeft de 20ste R A.I.- tentoonstelling een beeld, nog al afwijkend van dat van hare voorganster, hetwelk den bezoekers ongetwijfeld zal opvallen en deze tentoonstelling bijzondere aantrekkelijkheid geeft. De verdeeling' der merken volgens de na tionaliteit is als volgt: Personen-automobielen: Amerika 35, vorig jaar 11; Frankrijk 14 vorig jaar 19; Engeland 8, vorig jaar 9; Duitschland 9, vorig jaar 6; Italië 3, vorig jaar 5; België 2, vorig jaar 4; Oostenrijk 1, vorig jaar 1; benevens de Hano en Eccles kampeerwagens. Bedrijfs automobielen: Amerika 12, vorig jaar 11; Frankrijk 8, vorig jaar 9; Duitschland 8, w.o. 3 driewie lers, vorig jaar 9, w.o. 1 driewieler; Enge land 1, vorig jaar 3; Italië 2, vorig jaar 2; België 1, vorig jaar 1; Zwitserland 1, vorig jaar 1 Motorfietsen Amerika 2, vorig jaar 3; Frankrijk 2, vorig jaar 2; Duitschland 4, vorig jaar 3; Enge land 9( vorig jaar 11; België 3, vorig jaar 3; Nederland 1, vorig jaar 1; Zwitserland 1, vo rig jaar 1. Het R.A.I.-gebouw is door de zorgen van het Tentoonstellingscomité wederom verbe terd en o.m. voorzien van nieuwe, ruime vestiaires en een geheel nieuw ventilatie systeem. Als bijzondere decoratie zal de gevel door middel van „Philifloot"-lampen, met een volledig kleurenspectrum verlicht wor den, eene decoratieve verlichting, welke op de onlangs te Barcelona gehouden tentoon stelling groot succes had en hier te lande nog niet werd toegepast. De KH.M.V. zal dagelijks gedurende de tentoonstelling de bezoekers gratis een film- vertooning aanbieden in een der in de on middellijke nabijheid van het R.A.I.-gebouw gelegen bioscoop-theaters. De tentoonstelling wordt Vrijdag 24 Ja nuari te 2 uur nan. geopend en zal op Zon dag 2 Februari te 5 uur n.m. gesloten worden. „Ik geloof niet, dat Maeterlinck heelemaal gelijk heeft," mompelde de heer Vrieze eenigszins ontstemd. „In zijn „Blauwe Vo gel" heeft hij wel getracht aan te toonen, dat het ware geluk in den huiselijken kring ge vonden kan worden, maar de practijk heeft wel anders bewezen. Al vijf jaar lang zoek ik m'n volledig geluk in m'n huisgezin, met het eenige resultaat, dat ik me eiken avond verveel, gruwelijk verveelIk denk, dat ik eens een zakenreisje ga ondernemen van enkele maanden misschien vroolijkt dat me weer een beetje op." Nog dienzelfden dag begon hij regelingen te treffen voor een reis naar Amerika. Zijn compagnon kon het werk gedurende dien tijd wel alleen af, terwijl er inderdaad be langrijke zaken met Amerikaansche firma's af te wikkelen waren. 's Avonds vertelde hij zijn vrouw van zijn plannen. Hij legde er den nadruk op, dat hij inderdaad voor zaken op reis moest. „Ja, ik begrijp het wel," zei z'n vrouw eenigszins verdrietig. „Zaken zijn nu eenmaal Zaken. Ik veronderstel, dat je in Amerika wel spoedig naar huis zult verlangen Hij staarde voor zich, mompelde iets van den „Blauwe Vogel" en zweeg daarna geheel. Zij begreep en zweeg eveneens Een week later vertrok hij naar Amerika. De bootreis viel hem niet meeHij was het grootste gedeelte van den tijd zeeziek, het eten beviel hem niet erg.en eerlijk gezegd hij verveelde zich erger dan thuis. De eerste dagen in Amerika was het beter. Het nieuwe vroolijkte hem op. Hij zag enkele interessante geluidfilms en geestige musical comedies en het leek hem toe, dat hij inder daad wel weer zijn oude stemming terug zou krijgen. Helaas bleek het spoedig, dat het leven in Amerika op den duur ook vervelend werd en toen hij eenige weken in de „States" had doorgebracht, overlegde hij bij zichzelf, dat het thuis toch nog altijd beter was. Hij besloot de zaken zoo spoedig mogelijk af te wikkelen en dan naar huis terug te keeren. Op een avond, toen hij, na enkele zaken- bezoeken te hebben afgelegd, in zijn hotel terugkeerde, vond hij daar een telegram van z'n vrouw, waarin hij las „Blauwe Vogel gevonden. Kom spoedig Verwonderd las en herlas de heer Vrieze het eigenaardige telegramDe Blauwe Vogel gevonden.... Het zou hem verwon deren, hoe die Blauwe Vogel eruit zag Met nog meer spoed dan voorheen werden de laatste zaken afgehandeld, en zes weken, nadat de heer Vrieze den Amerikaanschen bodem had betreden, vertrok hij weer naar huis. Zijn vrouw wachtte aan de boot. Ze zag er vroolijk en gelukkig uit. Toen hij haar onder weg in den trein, die hen van de havenstad naar huis voerde, vroeg, wat die „Blauwe Vogel" nu eigenlijk was, antwoordde ze geheimzinnig „Ja, dat zul je wel zien. Toen ze in hun woning waren, bracht zij hem meteen naar den salon en daar wees ze hem op een donkerblauw kastje met enkele knoppen, dat in een hoek op een tafeltje stond „Een radio-toestel vroeg hij eenigszins verwonderd. „Luister l" Ze stak het stopcontact in de contactdoos en na enkele seconden klonk de muziek van een strijkorkest in het vertrek. Enkele dagen later wist de heer Vrieze, dat Maeterlinck tóch gelijk had. ONGEVAL OP HET VOETBALVELD Gistermiddag liep een speler van Storm vogels III, Schilling genaamd, een dusdanig ongeval op, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De doktoren Bekker en Van Leeuwen constateerden een nierbloeding en achtten directe overbrenging naar 't zie kenhuis noodzakelijk. De belangrijke wedstrijd Stormvogels—Z F. C. te IJmuiden eindigde in een puntloos gelük spel. Op onze kiek moet Thijssen door uitloopen een Zaansch doelpunt voorkomen, Naar aanleiding van een artikel, onder bovenoemden titel in „De Tijd" en dat ook door ons werd overgenomen, schrijft Pater Hyacint Hermans O.P., in de „Msb.": „Ik heb den bedoelden Eisenstein, om wiens persoon nu zoo opeens zooveel zand wordt opgeworpen, niet ontmoet, en niet be groet, niet gezien en niet gehoord. Ik heb nog nooit propaganda gemaakt voor een Russische film, er nog nooit een letter ten goede over geschreven, zelfs niet over een Liga-programma. Ja maar, men heeft met mijn naam toch reclame gemaakt. Och, dat doet men bij de „Pinkpillen" en .Abdijsiroop", als men er handig kans toe krijgt. En hiermee is deze storm in een glas wa ter, waarvan „de Tijd" graag een „Storm over Azië" had gemaakt, hopelijk alweer tot bedaren gekomen." De beide Fransche recordvliegers Costes en Codos zijn Zaterdagmiddag te 14.33 uur te Istres gedaald, nadat zij gedurende 33 uur 22 minuten en 49 seconden in de lucht ge weest waren en drie nieuwe wereldrecords op hun naam hebben gebracht. De Italiaansche vlieger-luitenant Del Mo- lin, die bij de Schneidercuprace in Enge land tweede werd, is boven het Gardameer neergestort, waarbij hij den dood vond. Bij een snelheidsvlucht is zijn vliegtuig over den kop geslagen en in het meer gevallen. jëyj 452ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 20 Januari 1930. 5e Klasse, le Lijst. Hooge Prijzen: 1500 17877. 1000 3445, 5462. 6833. ƒ400 184. .3665. 7117. 12596, 14517, 14617, 16524. 200 2614. 5322 10648. 12457. 19730. 100 3176, 7619. 8978, 10405, 13302. 15623, 15939, 19535. Prijzen van 170.—. 160 541 680 707 1259 1265 1624 1714 1876 2027 207.3 2251 2402 2411 2423 250* 2545 2803 2921 3114 3139 3218 3453 3708 3733 3803 3863 .3895 4361 4442 4606 4838 4898 4919 4934 4990 5146 5236 5421 5429 5458 5574 5848 5857 5874 5954 5989 6152 6237 6309 6328 6363 6501 6529 6724 6901 7067 9 7080 7142 7154 7173 7253 7278 7295 7475 7617 8047 8412 8443 8456 8475 8521 8546 8674 8811 8829 8865 8993 9107 9120 9191 9265 9267 9272 9365 9493 96.36 9909 9926 10108 10188 10241 10308 10309 10646 10S23 10924 IN»9 11060 11069 11258 11397 11634 11760 11877 11916 11930 11962 12007 12048 12344 12374 13422 12542 12908 12935 13101 13103 13116 13190 13437 13564 13884 13942 14167 14203 14297 14321 14405 14788 14859 14896 1496' 15237 15281 15324 15539 15559 15662 15791 16132 16164 16264 16762 16778 16821 16899 17219 17392 17755 17777 17823 17850 718030 18073 18148 18168 1832? 18540 18669 18703 18764 18802 18860 19109 19343 I94I6 19448 19539 19639 19682 19692 19696 19855 20068 20115 20117 20147 20152 20302 20324 2042' 20503 20561 7 18 43 65 122 125 130 149 243 311 312 320 392 471 544 690 713 736 747 762 794 S0 7 919 1024 1037 1174 1199 1205 1220 1235 1240 1244 1289 1382 1396 1399 1409 1444 1526 1528 1609 1692 1817 2047 2050 2076 2114 2116 2166 2252 2325 2550 2622 2649 2661 2676 2735 2850 2861 2862 2886 2914 2993 3044 3116 3128 3156 3178 3181 3199 3233 3248 3251 3279 3334 3357 3381 3425 3494 3507 3570 .3585 3677 3702 3945 4000 4004 4102 4166 4239 4291 4359 4370 4398 4399 4444 4496 4519 4573 4596 4627 4631 4699 4752 4763 4871 4906 4907 5002 5068 5123 5224 5332 5485 5526 5557 5568 5594 5628 5767 5822 5904 5932 5959 5977 5982 5990 6099 6121 6222 6330 6348 6359 6378 6526 6550 6614 6617 6661 6672 6679 6843 6933 6944 6990 7 OOI 7139 7270 7318 7343 7381 7402 7489 7520 7591 7687 7690 7850 7852 7872 7880 7890 8062 8072 8087 8110 8117 8196 8204 8349 8372 8515 8643 8650 8679 8821 8927 8961 8975 8980 8985 9020 9029 9167 9195 9232 9248 9264 9312 9348 9370 9478 9498 9539 9571 9574 9652 9681 9765 9767 9785 9874 9893 9935 10132 10137 10142 10162 10252 10256 10281 10312 10344 10376 10415 10425 10470 10561 10674 10779 10866 10869 10875 10917 10983 11002 11128 11155 11212 11227 11317 11341 11398 11403 11430 11492 11504 11574 11600 11716 11782 11819 11838 11844 11867 11871 11961 11993 12011 12056 12102 12104 12162 12299 12316 12321 12334 12359 12446 12482 12540 12549 12663 12696 12774 12780 12817 12894 12933 13040 13054 13096 13145 13200 13204 13235 13294 13333 13340 13349 13371 13403 13445 13482 13511 13591 13600 13689 13713 13719 13741 13759 13772 13782 13794 13864 13867 13876 13935 13974 14050 14058 14184 14242 14276 14347 14369 14381 14396 14720 14731 14742 14790 14800 14937 14943 15058 15091 15104 15149 15274 15362 15422 15576 15592 15649 15715 15796 15817 15848 15868 15877 15894 15950 16029 16057 16107 16128 16171 16245 16332 16350 16416 16480 16529 16606 16686 16691 16744 16746 16751 16820 16822 16864 16873 16919 16935 17001 17015 17065 17075 17204 17241 17289 17383 17421 17479 17527 17528 17588 17642 17650 17761 17939 17951 17962 17964 17986 18260 18449 18451 18459 18460 18473 18491 18531 18621 18640 18652 18674 18762 18810 18861 18893 18904 18917 18961 18975 19019 19099 19285 19286 19426 19462 19632 19675 19757 19828 19840 19870 19889 19906 19995 20021 20220 20270 20285 20395 20454 20526 20554 20610 20638 20647 20683 20697 20766 27775 30905 20997 Rugby in Haarlem. De leerlingen der M. T. S. beijveren zich tegenwoordig in üe beoefening der rugby-sport. Zaterdag speelden zij tegen de Delftsche {studenten, een lfinke overwinning behaalden. Moment uil den strijd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 12