IWlitfgïï BOEK HOUDEN Cheque-koersen Kl. UW li pan TAPIJTEN Nieuwe Haarlemsche Courant LAATSTE TELEGRAMMEN RONDOM DE HMGSCHE CONFERENTIE t 20 pCt. KORTING Manufacturen Een Nette Cassière Jubileum De reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur Tentoonstelling Patronaats gebouw Teylerplein Het gouden wapenschild van den Bond van Bloembollenhandelaren MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP Overstroomingen in de Ver. Staten Het Land- en Tuinbouw- onderwijs De Vlootconferentie Een watergooier Geheimzinnige moordzaak op Sumatra Ernstige botsing tusschen mijnwerkers en de politie Nieuwe vijandelijkheden in China De Prins van Wales in Zuid-Afrika aangekomen De arrestatie van mr. Iskaq Het spoorwegongeluk bij Dinkelscherben voor het gerecht SLUITING VAN DE HAAGSCHF CONFERENTIE MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam "Vu 0 567 52 148 - 126% 378 350 93% 398% 56 ADVERTENTIËN. N.V. Drukkerij De Spaarnestad lot eind Januari °P alle stoom- en verfgoederen G. A. BROEKMAN HOUTWEG 5 =ï-' KLEERMAKER fc. K. OfFN^TBODE N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" R.K. Huishoudster NET DAGMEISJE HUISHOUDSTER FLINKE VERKOOPSTER MEISJE Nette Jongen gevraagd FLINKE VERKOOPSTERS Eenv. R.K. Juffrouw FLINK MEISJE NET R. K. MEISJE R. K. DAGMEISJE R.K. Keukenmeisje Loodgietersknecht Kleermakers-halfwas VERLOREN Gouden Pols-Horloge Net Meisje gevraagd Zit- en Slaapkamer Te koop chocolaterie AMEUBLEMENT luxe Burgers Rijwielen HARLEY DAVIDSON 2 Wollen Dekens 12 Prima Transportrijwiel Adverteert in dit blad Studiepiano 55. TE VEEL LEERLINGEN 0. GRACHT 71, TEL. 14517 WANNEER DEZE OPGENOMEN IS IN DE BKXKNDE Heden herdenkt de heer C. A. Martin den dag waarop hij voor 25 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad als gieter °P de afdeeling gieterij. De jubilaris werd hedenmorgen om halt in de directeurskamer door een der fir manten den heer D. F. Enschedé toege sproken die hem een fraaie bloemenmand en het gebruikelijke geschenk overhandigde. Eie verdere dag bracht de jubilaris in huise- lijken kring door. Hedenmiadag namen wij inzage van den brief dien het Burgerlijk Armbestuur aan den Raad. inzake het voorstel van den heer «einada c.s., verzonden heeft. Zooas wij reeds gemeld hebben is de meer derheid van Jiet Burgerlijk Armbestuur op ®rond van verschillende redenen, tegen het foorstel het Burgerlijk Armbestuur om Je vormen in een Dienst van Maatschappe- Hulpbetoon. Plaatsgebrek noopt ons. het except van «en brief tot morgen te laten liggen. De regelingscommissie voor de Tentoon stelling, die gisteren in het Patronaatsge- douw aan het Teylerplem werd gehouden, deeft het devies gehuldigd: het aangena me met het nuttige verbinden. En dies nai- »eerde zij de toch al niet te groote zaal in ten tentoonstellings- en in een amusements- Sedeelte. Wat tot gevolg had eenerzijds, dat tentoonstelling binnen een beperkte ruim- moest worden opgesteld en de bezoekers fcch verdrongen voor de tentoongestelde ''erkstukken. Maar anderzijds bereikte de temmissie, dat de belangstelling was verze kerd. Van de opening tot de sluiting bleef de •troom van belangstellenden aanhouden. Er waren teekeningen, werkstukken en houtsnijwerk te bezichtigen, inzendingen Van de leden der St. Josephgezellenvereeni- ^tng Haarlem II en van de leden van pa tronaat St. Jan. Vooral de afdeeling houtsnijwerk was 'link en door fraaie producten vertegen woordigd. Onmiddellijk links van den ingang stona p' fraaie stand van houtsnijwerk, niet al- men fraai door de kunstzinnige gebruiks voorwerpen die er stonden, maar ook door net keurige arrangement, waarin de hand Van den deskundige viel te nderkennen. Ook op 't gebied van teekeningen was er mooi werk te bezichtigen. De penteekenin- ®r*n van de Geus verdienen vermelding, evenals de inzendingen van Croese en de sPotprenten van Bijnsdorp. In de afdeeling grafisch werk hadden Jeugdige drukkers proeven geleverd van 8oed werk. Een schitterende en kostbare reclame De groep van op Amerika exporteerende "andelaren .ïeeft opnieuw een wisselprijs van Sfoote waarde beschikbaar gesteld voor in- tendingen op de jaarlijks weerkeerende Inter nationale Voorjaarsbloemen-tentoonstelling te New Vork. Het kunstvoorwerp was heden in het K: e- Jagehuis aan de Leidsche vaart te bezich tigen. Het is, zoo schrijft het Weekblad, een ®rUs, die zelfs in Amerika indruk moet maken. Dp een paneel van ebbenhout is het mas- Slel gouden schild aangebracht. De voor stelling wordt beheerscht door een groote j" hoog relief aangebrachte tulpebloem op a"gen stengel, die oprijst uit de gestyleerde 8"1 ven van de zee, waarop aan den horizon koopvaardijschepen uit de 17e eeuw dobberen 'nalve maanschepen). De tulp is het zinne- Peeld van de hedendaagsche bloembollen teelt en handel, de koopvaarders wekken de mrinnering aan de aloude banden, welke ^tederland en Amerika bonden in den tijd. "at Hollandsche ondernemingszin de grond- ^'a8 legae voor Nieuw-Amsterdam, het hui dige New York. jn randschrift om deze voorstelling staat duidelijke letters de naam Bond van ■"'"embo'lenhandela' en. terw ijl rechts en links Va" het medaillon de in goud gevatte en gekleurd email uitgevoerde wapenschilden i°°rkotnen van Amerika en Nederland, New pork en Haarlem en verder Sassen!: eim, Lisse, f'oordwijkerhout. Heemstede, Hillegom. Voor bout, Wassenaar, Bloemendaal. Heiloo, :°ordwijk, Warmond en Heemskerk, aldus aatigevend het domicilie van de exporthuizen °P Amerika. AP het gouden fond komen de levendige ^muren der wapenschlden buitengewoon fraai J11 en het geheele voorwerp maakt een zeer evendigen en voornamen indruk. Het is drijfwerk, een procédé van het edel- metaalbedrijf, dat in de gouden eeuw met zooveel liefde en goeden uitslag werd beoefend en thans weer tot nieuw leven gewekt wordt. De ontwerper is de heer C. J. van der Hoef en het kunstvoorwerp is vervaardigd in de ateliers voor Edelsmeed- en Penning kunst v. h. Koninklijke Begeer te Voorschoten. Twee verdachten aangehouden BARNEVELD, 20 Januari Zondagnacht is te Walderveen de heer J. van der Kieft door eenige personen ernstig mishandeld, tengevolge waarvan hy heden overleed. Omtrent het gebeurde te Walderveen, on der Lunteren, gemeente Ede, vernemen wij nog het volgende: Tusschen den verslagene, 74-jarige J. van der Kieft, en zijn buren, ontstond ruzie om een stukje grond. Zaterdagavond laat is het tot een vecht partij tusschen hem en zijn buren gekomen. De oude man schijnt met een bijl te zijn mishandeld, en hij is hedennacht aan de gevolgen van de mishandeling overleden. Eerst hedenochtend werd van deze mishan deling met doodeljjken afloop, aangifte bij de politie gedaan. Het lijk is in beslag genomen, terwijl twee verdachten in arrest zijn gesteld. De juiste toedracht van het gebeurde is nog niet bekend. Omtrent den doodslag te Walderveen ver nemen we nog: De bijna 66-jarige, niet de 74-jarige, zooals eerst werd gemeld, landbouwer J. v. d. Kieft, werd Zaterdagavond, omstreeks half 11 door lawaai in zijn slaap gestoord. Hij begaf zich- onmiddellijk naar buiten, even later gevolgd door zijn iets oudere vrouw. Buiten gekomen, vond zij den man reeds op den grond liggen. Kieft vertelde haar, door zijn buren A. Schut en H. Batenburg, met een bijl en een schop, ernstig te zijn mishandeld. Kieft werd in zijn woning gebracht, alwaar hij na een ernstig lijden is overleden. Vijfb.onderd gezinnen dakloos MEMPHIS (Tennessee), 19 Jan. (Reuter). Het Zuidoosten van de staat Missouri en het Noordoostten van Arkansas werd over een oppervlakte van 50000 acres door de ijskoude wateren der Sta Francis-rivier overstroomd, doordat de dijk op vijf plaatsen doorgebro ken is. Tengevolge van de overstrooming moesten vijfhonderd gezinnen hunne woningen ont ruimen. Een commissie ingesteld De Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw heeft on der voorzitterschap van mr. J. J. Winter- mans, inspecteur bij het Landbouwonderwijs te s-Gravenhage, een commissie ingesteld, die tot taak zal hebben, hem voor te lichten, over de vraag, hoe het Middelbaar Land- en Tuinbouwonderwijs aan de Land- en Tuin- bouwwinterscholen en daarmede gelijk te stellen scholen meer dan tot nu toe aan het gestelde doel: de algemeene en technische ontwikkeling van het financieel meer draag krachtige gedeelte van den land- en tuin- bouwenden stand kan beantwoorden en in hoeverre het in verband daarmede ge- wenscht zal zijn, aan deze scholen nog uit breiding te geven. In deze commissie zijn o.m. benoemd de heeren B. Donk, leeraar aan de Rijkstuin- bouwwinterschool te Lisse en Chr. v. d. Heu vel, ltd der Tweede Kamer, te Heemstede. Dc Koning ontvangt de delegatie-leden. LONDEN, 20 Januari. N.T.A. Hedenmorgen heeft een bijeenkomst plaats van de gedele geerden der vlootconferentie ter opstelling van het programma. De koning zal hedenmiddag de leden der vijf delegaties ontvangen en morgen in het Hoogerhuis de vlootconferentie openen. Kanaal-Locarno en Kellog-pact. De diplomatieke medewerker var de „Daily Telegraph" bevestigt, dat de Fransche dele gatie ter vlootconferentie het voornemen zou hebben, de technische besprekingen inzake de bewapening ter zee te completeeren door particuliere onderhandelingen betreffende de veiligheidskwestie. De Franschen zouden de bedoelingen betreffende de veillgheidskwestie. De Franschen zouden de bedoeling hebben, het door het gewenschte doch door Engeland afgewezen Middellandsche Zeepact te vervan gen door een Locarno-verdrag voor het Ka naal of door een Atlantisch pact. Door twee voorstellen hopen zij den tegenstand van Engeland te kunnen overwinnen en zelfs de Vereénigde Staten voor het plan te kunnen wninen, en wel: 1. Uitbreiding van het in 1925 door Lord d'Albernon voorgestelde idee van een Kanaal- Locarno. berustende op een gentlemens' agreement voor den Noordelijken Atlanti- schen Oceaan, waarbij het Kanaal echter niet as inbegrepen en dat op denzelfden grondslag berust als de Pacific-overeenkomst van 1921. 2. De wederzijdsche verplichting, die Frank rijk, Duitschland en Engeland moet aanvaar, den, waarbij dan misschien ook nog Neder land en Beigië zouden kunnen komen, om het Kanaal onschendbaar te verklaren. De schrijver verklaart vehder, dat de Fransche delegatie zich in de eerste plaats door politieke overwegingen laat leiden. Volgens haar meening, is een diepgaand technisch onderzoek niet mogelijk zoolang niet eerst zekerheid is verkregen omtrent de veiligheidsskwestie. De gisteren gevoerde be sprekingen a tusshen den Amerikaanschen Staatssecretaris Stimson en den leider der taliaansche delegatie Grandi, hebben een versterking der Amerikaansch-Itahaansche sympathieën ten tegevolge gehad. Van Amerikaansche zijde betreurt men het, dat Groot-Brittannië reeds zoo duidelijk heeft aangekondigd, dat het afzeiet van zijn eisch tot volledige afschaffing van het onderzee wapen. Gebeden in het geheele land LONDEN, 20 Jan. (Reuter). In overleg met den aartsbisschop van Kantelberg, werden gisteren in het geheele land bijzondere gebe den gestort voor het welslagen der vlootcon ferentie en voor den vrede in liet algemeen. Deze gebeden zullen tijdens den gii>schen duur der conferentie worden voortgezet. LONDEN, 20 Jan. Reuter verneemt, dat de besprekingen op de conferentie van gisteren tusschen Grandi en Stimson in de hoogste mate bevredigend waren. Stimson zeide, dat het algemeen doel der conferentie was, het uit den weg ruimen van alle mogelijkheden voor achterdocht, wrijving en opwinding, en dat zoowel Italië als - de Vereenigde Staten bereid zijn om al het mogelijke te doen, om dit resultaat te bereiken. WASHINGTON, 19 Jan. (Reuter.) Van be voegde zijde wordt vernomen, dat de Ver eenigde Staten niet alleen bereid zijn den aanbouw van slagschepen gedurende vijf jaren stop te zetten maar ook, om voor goed de elf hoofdschepen te schrappen voor de Ameri kaansche marine, welke op het eind van die vijf jaar verouderd zullen zijn. Amerika heeft zich eveneens bereid verklaard tot be perking van de grootte der hoofdschepen van 35000 ton tot beneden 25000 ton het laagste cijfer tot nog toe door Groot Britannië voorgesteld voor hoofdschepen in de toe komst. overtreding van artikel 169 (deelnemen aan een verboden vereeniging. juncto 109, subs. 169 juncto 153 van het Indische Wetboek van Strafrecht). Tijdens een processie te Medan, welke in verband stond met het Voór-Indische Tai- poesamfeest, wierp een Europeesche gast van het Nippon-hotei een lampetkan met water uit het venster op de menigte, die daarop het hotel wilde binnendringen. Een politie-opziener voorkwam dit aan vankelijk. maar hij werd in een hoek ge drongen. Hij loste daarop twee schoten in de lucht, waarna de menigte wegliep. Tegen den man. die met water had ge gooid en die verklaarde, dat de menigte hem gehoond had, is proces-verbaal opgemaakt. Lichaatnsdeelen gevonden De politie in Bindjei (Sumatra), onder zoekt een geheimzinnige moordzaak. Onder bladeren verborgen, is op de tabaks onderneming Boeloe Tjina, gelegen in het gouvernement Oostkust van Sumatra, afd. Deli, een doodshoofd, een schouderblad en een stuk van een kain gevonden. De andere gedeelten van het geraamte zijn nergens te vinden. De politie tast tot dusver in het duister. Veertien dooden. LONDEN. 20 Januari. Tijdeus onlusten bij een regeeringsmijn in de nabijheid van Johannesburg, kwam het tot een ernstige botsing tusschen inlandsche mijnwerkers en politietroepen. Bij het gevecht werden 14 personen ge dood. Uit Nankmg wordt gemeld, dat aan de spoorlijn Tientsin-Poekau na wekenlange on derhandelingen tusschen de Naking-regeering en de opstandelingen nieuwe vijandelijkheden zijn uitgebroken. De regeeringstroepen ziin tot een offensief overgegaan en marcheeren in de richting van Pengpu, waar op het oogen- blik het hoofdkwartier van den opstandigen Generaal Sji Yoe San gevestigd is. Deze be schikt over twee divisies, die in de afgeloopen maand Poekau hebben uitgeplunderd en Nan king ernstig bedreigden. Zijn leger was toen 30.000 man sterk, doch is door de toen gele den verliezen waarschijnlijk belangrijk inge- kromoen. KAAPSTAD 20 Januari Reuter Het stoomschip „Kenilworth Catle" met den Prins van Wales aan boord is hier heden morgen om zeven uur met een hevigen wind, die het schip sterk naar stuurboord deed overhellen, aangekomen. Ter eere van de aankomst van den prins waren alle schepen in de haven met vlag gen versierd. Ofschoon het bezoek van den prins een particulier karakter had, werd hij op zijn weg naar het paleis der regeering door een enthousiaste menigte luide toegejuicht. ZUn gevangenhouding verlengd De Raad van Justitie heeft verlengd de preventieve hechtenis van mr. Iskaq, die Zaterdag onder politiegeleide uit Bandoeng overgebracht is naar de nieuwe gevangenis Struiswijk te Weltevreden. Mr. Iskaq zal vervefgd worden wegens Hedenmorgen begon voor de uitgebreide Schepenrechtbank te Augsburg de behande ling van het spoorwegongeluk bij Dinkel scherben, dat op 31 Juli 1928 18 dooden en 157 gewonden eischte. Te veranwtoorden had den zich Michaël Huebler, hulpwisselwachter te Dinkelscherpen, Michael Amler, noofd- wedkmeester te Augsburg. Christian Wieden- bauer, bedrijfsleider te Augsburg, Adalbert Karner, technisch hoofdinspecteur der Rijks spoorwegen te Augsburg, en Wilhelm Mueller, opperwerkmeester aldaar. Gedagvaard zijn 22 getuigen en vijf deskundigen. Den beklaagden wordt ten laste gelegd, het ongeluk door on achtzaamheid te hebben veroorzaakt. Men zou zoo denken, dat als de heeren 't eens waren over de groote herstel vraagstuk- sen" en de betaling van ongeveer 2 milliard mark per jaar, dat men dan niet zou vallen over een simpele tien millioen. In de prak tijk blijkt het echter anders en zoo werd al hier het spreekwoord bij deze onderhandelin gen bewaarheid, dat de laatste loodjes het zwaarst wegen. Met Duitschland was men feitelijk op Don derdag al klaar toen het vraagstuk van de sancties tot oplossing was gebracht. Als zich nu moeilijkheden voordoen bij de betalingen, die dil land verrichten moet, hetzij dat er geen geld „s, of dat het geld niet op den juisten datum gestort kan worden, dan zai in de eerste plaats de Internationale Bank. die te Bazel gevestigd wordt maatregelen nemen om Duitschland tot plichtsvervulling te brengen. I -ukt net aan de Bank niet. dan treed de „commission consultative" op en daarna als er nog geen geld komt in de kas van de Bank, wordt de zaak voor het scheidsgerecht gebracht. Eerst ais Duitschland weigert te betalen, i-erwij] bewezen kan worden, dat het geld wel aanwezig is, zoodat er gesproken kan worden van moeuwillig niet voldoen aan datgene wat in het nieuwe plan voorge schreven en overeengekomen is, dan kan de saak gebracht worden voor het Internatio naal Hof van Justitie. Maakt dit Hof uit dat de feiten zoo zijn als boven omschre ven dan krijgen de schuldeischers vrijheid van handelen tegenover Duitschland, maar altijd binnen de grenzen van het Volken- reent. Van het oogenblik af. dat deze moei lijkheid was opgelost kon Duitschland rustig het einde van de conferentie afwachten. De mobilisatie van de Duitsche verplichtingen oen opzichte van het sluiten van leeningen en de liquidatie van het verleden was im mers ook in groote lijnen geregeld. Hierbij wachtte men slechts op de overkomst van enkele personen uit Berlijn. Toen deze dan xifc Vrijdag voor een dag in de residentie waren was die zaak in orde. Voor de schulden van de vroegere bond- genooten droeg Duitschland geen enkele ver antwoordelijkheid meer als het plan getee- sena was en daarop zit de Duitsche delega tie maar te wachten, terwijl zij den tijd zoek orengt met ontspanning en rust na gedanen arbeid. Dx Schacht, de man die kans gezien had een kleine kortstondige crisis te verwekken ;s alweei rustig aan het werk a°n de Rijks bank te Berlijn, maar Dr. Curtius en Dr. Wirth wachten geduldig en luisteren van Tsjecho-Slowakije, maar als dit land naai de humoristische invallen van minister Moldenhauer en den perschef Dr. Zechlin. Twee van deze heeren bij een delegatie te hebben is van onschatbare waarde, want door hun snedige opmerkingen, waardoor men het in de meest ernstige oogenblikken soms uitproest van het lachen, dragen zij er "org voor dat de geest goed blijft. De moeilijkheid om de conferentie tot een aind te brengen zat in de kleine Entente en Hongarije Dat was van te voren te voorzien m het mag nog een wonder heeten, dat de neerer elkander zoo dicht genaderd zijn als nu het geval is. Van den zomer was de con ferentie gered, doordat men Engeland gehol- jen had aan 9 millioen door Italië afge staan. Dezt 9 millioen moest Italië krijgen van Tsjecho-Slowakye. maar als dit land niet meeteekende zou Italië zelf die 9 mil lioen- moeten betalen. Ministei Snowden. ook een van de gedele geerden die humor bezit, dacht dat Honga rije met de Kleine Entente wel tot overeen stemming zou komen, als men de gedele geerden opsloot zonder eten of drinken. Een wel wat autocratische maatregel van een -ociaal-democratischen minister Tot 's nachts half vijf hebben de heeren opgesloten geze gen maar tevergeefs. De sfeer was er zeker -liet Bij de nachtvergadering in Augustus toen ook een crisis opgelost moest worden zat hef Binnenhof vol journalisten, dij daar elfs een vuurtje stookten als bedreiging vooi de heeren binnen met den brandstapel. Toen hielp het, want men kwam tot Over eenstemming. Thans waren er slechts enkele chauffeurs en politieagenten op het Binnenhof .tijdens deze nachtzitting en daarvoor waren de hee ren a.'ker niet bang. De Fransche ministers probeeren alles om de Oost-Europeesche nerstel-kwestie op te los- en De laatste oogenblikken, die minister Tardieu in Den Haag was, voor hij naar jonden vertrok, heeft hij daaraan met zij" oekende welsprekendheid besteed. Elf jaren zijn in deze landen door de regeeringen en de pers het volk bepaalde denkbeelden om trent die kwestie bijgebracht. De moeilijk heid is nu een overeenkomst tot stand te brengen waarvan door beide partijen ge legd kón worden, dat de beginselen niet ver loochend zijn. Men wil elkander niets be talen, daai komt het op neer en nu was men al een eind op weg door het vormen van een fonds, waarin beide partijen geld zouden storten en er dus met een gerust ge weten gezegd kon worden, dat de een den ander geen geld gaf. Uit dit fonds zouden dan herstellingen en geleden schade betaald woiden maar helaas niet alle schade. Nu wil men zelfs een tweede fonds stichten Het is de groote vraag of het lukt. De groote mogendheden willen weg en de slotvergade ring is zelfs uitgeschreven, maar de oplos sing weet men nog niet. Dat blijft de ver rassing van heden, die als ze komt aan de oewoners van Den Haag gelegenheid zal ge ven de vlag uit te steken, waarom het ge meentebestuur gevraagd heeft. DEN HAAG, 20 Jan. Van de Haagsche torens, de gemeente- en landsgebouwen woei heden de vlag ter gelegenheid van de slui ting der Haagsche Conferentie. De plechtige sluitingszitting, welke aan vankelijk was vastgesteld op hedenochtend half elf, is eerst tot drie uur en daarna tot vijf uur des namiddags uitgesteld. Aan gezien de Duitsche delegatie voornemens is hedenavond om zeven uur Den Haag te verlaten, heeft zij tegen het vastgestelde uur voor de sluitingszitting wel eenig bezwaar. Het is dus mogelijk, dat deze zitting om vier uur een aanvang zal nemen. De Oostelijke vraagstukken DEN HAAG, 20 Jan. De bespreking over de Oostelijke vraagstukken hebben den geheelen nacht voortgeduurd. Loucheur heeft de bijeenkomst niet verlaten. Het ligt in de bedoeling, dat hedenmiddag drie uur, dus vóór de sluiting der Conferentie, de tweede commissie voor het Oostelijk herstel- vraagstuk, onder voorzitterschap van Lou cheur. een plenaire bijeenkomst houdt. MAANDAG, 20 JAN AKI Parijs 9.70 9.80 Brussel 34.60 34.70 Londen 12.11 12.12 New-York (cable 2.48 2.49 Berlijn 59.40 59.50 Zürich 48.05 48.15 Rome 13.— 13.10 Madrid 32.75 32.95 Oslo 66.40 66.45 Stocknolm 66.70 66.85 Kopenhagen 66.40 66.55 Praag 7.30 7.40 Veenen 34.95 35.95 Warschau 27.— 29.— MAANDAG, 20 JANARI Vorige Koersen Opening heden Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5Nederland 1918 4H Nederl 1916 4H Nederl. 1917 i'A N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Hanael MIJ Indnstrieën Marg. Unie Calvé Delft Aig. Kunstzijde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw toeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rub. - Rott Tapanoeli Serbadjadi Siiau V I. C. O Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine prei Suiker H V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 1027/« 102% 10! 101 96»/,, 216 156% 1691/, !46i/,s 3"/ls 143 310 b 180 179% 378% 38% 40 393% 395% 167 165 21% 221/,. 22% 173% 146% 102s/g 69% 129 59% 103% 70 C87 37 32% 85% 190% 29% 27'/; 220% 56 25S'g-2 805/fi 59% 100»/, 100% 101% 101 96"/,, 169% 72 367% 162% 126% 183 521 1791 183 167 146 161 125 102 71 5% 565-70 378 349% 93% 395 228 56 25%, 81 59 Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm na ten langdurig lijden, onze longste Zoon en Broeder JOZEPHUS JOHANNES in den ouderdom van bijna 18 j. Zonder ooit in het volle bezit fijner geestelijke vermogens te fijn geweest. Uit aller naam: H. VAN BRUGGEN 2uid-Schalkwijk, 18 Jan. '30. TE HAARLEM 2; ifcLc.» (JON 1122'J S ^oor direct gevraagd een nette ^B&Weg 92. Beverwijk. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS A (Aandeelen op naam) op DINSDAG 4 FEBRUARI 1930, des n.m. 4 uur ten kantore van de Ven nootschap aan de Nassaulaan no. 51. Punten van behandeling: Statutenwijziging. De verdere punten liggen ter inzage ten kantore der Vennootschap. DE DIRECTIE. Haarlem, 20 Januari 1930. TE HAARLEM BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op DINSDAG 4 FEBRUARI 1930, des n.m. 4.30 uur ten kantore van de Ven nootschap aan de Nassaulaan No. 51. Punten van behandeling: Statutenwijziging. De verdere punten liggen ter inzage ten kantore der Vennootschap. Houders van aandeelen B, die deze vergadering wenschen bij te wonen, moeten hun aandeelen minstens 3 da gen tevoren ten kantore der Vennoot schap deponeeren. (Ingevolge art. 35 der statuten). DE DIRECTIE. Haarlem, 20 Januari 1930. Gevraagd een nette bij alleenwonenden man, boven de 45 j. Br. onder 867 Bur. van dit blad. Gevraagd een of FLINKE WERKSTER 2 maal per week bij J. STIJNMAN, prinsenstr- Velsen-Noord. Gevraagd bij een R.K. arbeider met 4 kinderen een nette Liefst tusschen 40 en 50 jaar. Brie ven aan W. GELDEREN, Wilh.straat 52, Krommenie, onder letter R. Voor de witgoederenafdeeling kan een geplaatst worden, welke met het vak bekend is. Tevens kan geplaatst worden, niet beneden 18 jaar. Br. met opgave van referen tiën, leeftijd, enz. onder no. 1101 bur. van dit blad. GEVRAAGD een voor d. en n„ met huiselijk verkeer S. P. STOLWIJK Jr., Zijlweg 45. Kloosterstraat 99. bij L. PATER, Haarlem-Noord. Voor bovenvermelde afdeeling kunnen eenige ongehuwde geplaatst worden, welke met het vak op de hoogte zijn. Br. met opgave waar in be trekking geweest, leeftijd, enz. onder no. 1097 bur. v. d. blad. i z. z. g. g. zoo spoedig mogelijk, als Huish. bij eenig H. of Wedn. met kl. gezin. Brieven onder no. 1079, Bur. van dit blad. Voor direct gevraagd voor dag en nacht. Hoog loon. Mevr. PAARDEBEK. Nieuwe Gracht 26. Gevraagd voor noodhulp of voor vast v. g. g. v., KERSTHOLT, Koninginne weg 105. Gevraagd net van 86'A uur. 's Zondags vrij. Loon 7 per week. Mevr. KEUSS VAN RAVENSBERG, Zijlstraat 71. Gevraagd tegen 1 Maart eenvou dig Loon 40 gld. per m. 2de meisje aan wezig. Br. met opg- van leeftijd enz. onder no. 905 bur. van dit blad. Terstond gevraagd een bij H. BROEKKAMP Peperstraat 25, zoo spoedig mogelijk gevraagd, bekend met reparatie. Br. onder No. 1099, Bur. van dit Blad. Zaterdagmiddag omtrek Zijlweg— Julianalaan—Kweekduin een vierkant model met grav. 1 Nov. '26. Tegen belooning terug te bezorgen. Aör. Stoopplein 9 (bij Stoops-bad). voor huish. werkzaamheden, van o tot 5 uur. Zondags vrij. Adres: LAND ZICHTLAAN 13. Heemstede. met volledig Pension gevraagd doo. R. K. Heer z. b. b. h. h. Br. onder Let ter A„ Boekhandel F. BROM, Krocht 8. Haarlem. gelegen aan hoofdweg. Koopprijs 1250, goederen factuurprfjs. ver dienste 50 p. w. Br. onder No. 1100. Bur. van dit Blad, 4 Stoelen, 2 Fauteuils, Dressoir, Tafel en Thee-Vitrine (eiken) alles voor ƒ100 (ook apart)pluchen Tafelkleed 8.—; 2 raam zware Overgordijnen 20.2 echte Schilderstukken samen 12.—; zware geslepen eiken Spiegel 12LEIDSCHEVAART 86. Over te nemen 2 nieuwe le klas met torpedo-terugtrap, celluloid stu ren, pracht hangveerzadel uit de alom bekende fabriek H. BURGERS van GroningenVelp. Uiterste prijs Hee ren- 57.50, Dames- 60 met volle garantie, vrij zicht. Franco brieven, onder No. 1082. Bur. van dit Blad. ziet er uit als nieuw en in pracht staat te k. Geheel electrisch, duo. schijnwerper en loopt schitterend. Te bevragen Gen. Cronjéstraat 31. Haarlem-Noord. samen <2-persoons) fonkelnieuw; 2 nog zwaardere samen 16.—; 2-per- soons Damast Bedstel (3-deelig) met Peluw en Kussens (nieuw) 35.—; zwaaT eiken 2-pers. Ledikant mot nieuw toebehooren, eiken Spiegelkast enz. Leidschevaart 86 geschikt voor zwaar vervoer. Prijs 20. Te zien Breestraat 3, Haarlem. zwarte kast, moet weg wegens plaats gebrek. SOPHIASTRAAT 2 zwart. Aangezien zich yoor den I cursus op 16 Januari opgaven, openen wij een aS tweeden cursus AANVANG 28 JANUARI Q Inschrijv. daget. 11-12, 2-3, 7-8 ook voor STENO TYPEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 3