PUROL schr f Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Heringa Wuthricii, Haarlem Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Onze Gratis-Ongevallen-Verzekering ZEVENHONDERD EN VIJFTIG GULDEN De Leidsche Courant Philips' Radio-Toestellen Inbraak ïn katholieke kerk MUZIEK Viool-avond Frits Kok Verfraaiing van het Postk antoor- complex Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Apex Electr.Waschmachines f 275. Doodgeschoten De aanrijding op den Rijksstraatweg AmsterdamHaarlem Door een autobus doodgereden Een cycloon Huis ingestort Het vonnis inzake het spoorwegongeluk bij Dinkelscherben Een postzak uit een trein gewaaid Geen brieven vermist Begrafenis H. Meyer Doopsgezind Zangkoor STADSNIEUWS Agenda 30 Januari Gegund Gem. Orgelconcert VOOR DEN KANTONRECHTER DAMMEI 25-jarig bestaan „Haarlemsche Damclub" Vergunning Drankwet Om de Haarlemsche damkampioen schappen Op grond van de voorwaarden der gratis Ongevallen-ver zekering keerden wij heden aan de nabestaande betrekkingen varf den abonné A. Reurs, Melkweg 1, Purmerend, een bedrag uit van wegens een overkomen ongeval met doodelijken afloop. DIRECTIE N. H. COURANT Gevonden voorwerpen en dieren! Om den Korenbeurs-beker Personalia UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE VELSEN MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MARKTNIEUWS 151 4% 143 301 197 495% 383% 49% 397% 170 121 23*%, 1 is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTiEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Aan den vleugel: Ellen Kok Voor een. we zouden zeggen, iets beter beletten schouwburg, dan het vorige muziek- selzoen by dezelfde gelegenheid, traden gis terenavond Frits en Ellen Kok in broeder en zusterlijke samenwerking op. We moeten al onmiddellijk bekennen, dat j we aan nun spel, maar ook dat we aan de keuze van hun programma hebben te won- HENGELO, 29 Jan. In den afgeloopen neu Het is technisch knap werk geweest wat nacht is ingebroken in de katholieke kerk Frits Kok dezen avono heeft gepresteerd, en springende: lippen Doozea 30*60 co 90 ct. Tube SO ct. Bii Apolh. co Droguftca van den Heiligen Lambertus, alhier. De ver moedelijke daders hebben zich blijkbaar des avonds laten insluiten en zich met een touw van het koor laten afzakken. Een drietal offerbussen werden opengebroken en gele digd, terwijl in de sacristie verschillende voor werpen overhoop zijn gehaald. Hun poging Eenigen tijd geleden werden ten behoeve van den dienst van het Postkantoor eenige perceelen gekocht in de Zijlstraat, onmid dellijk grenzende aan het bestaande ge bouw. Er zijn thans twee woonhu izen ge bouwd voor de ambtenaren van don Tele- phoondienst, die daardoor ten alen tijde on- maar ook smaak en begrip waren veredeld, dieper en inhoudrijker geworden, al missen wij nog immer de breede stokvoering, den warmen, zinderenden toon, die bij een ras- artist zoo aangrijpt en in den ban slaat der ontroering. pulver violistisch gesproken heeft Frits Kok om de kelkenkast open te breken is niet het métier op zichzelf vrijwel onder de knie: gelukt. Een hoeveelheid miswijn was ver- maar wat hij doet is alles nog te Koud en j T* DereiKDaar zyn. dwenen. i schoolsch: het uiterlijke, de noten, zit nog i schutting is thans in de Zijlstraat af- De daders hebben door forceering van de te veel als een pas aangemeten, aan het lijf gebroken en het moet erkend, dat, er met ■acristie-deur de kerk verlaten en zijn over gegoten pak, om de kern, de muziek, het e, van ver "ng van de Zijlstraatge- het hek op straat gesprongen. i melos neen: een enkele maal wel slaagt hij sproken mag worden. Een hunner, zekere T., liep in de armen er ln> om hie kluisters te verbreken en zich van een bewaker van den nachtveiligheids- to laten gaan op zijn temperament, en dienst, die den man onmiddellijk aanhield han wordt het goed. dan wordt het zelfs en hem aan de politie overleverde. De offer- uitstekend van voordracht en fijnverzorgd bussen waren eerst kort geleden geledigd, zoo- van streek. Zooals bijv. het geheele program ma na de pauze, waarin hij achtereenvol gens speelde: „Valse Macabre" van Godowski, „Danse Espagnole" van Granados. „Berceu se" van Fauré, „Improvisation" van Bloch en de bekende „Tzigane" van Ravel. Slechts de laatste hadden we wat warm- bloedigergewild, niet zoozeer in het presto als wel in het andante. Maar we hadden bijvoorbeeld nooit geopend 18, horloge. Teunis, Z.B. Spaarne 34a, hand schoen. Geijteman, Johannes de Breukstraat 32, idem. In 't Hout, Elzenplein 25, idem Kennel Fauna, grijs-witte kat, gebracht door v. Duffelen, Karolingenstraat 57. Spanjaard Overbildtweg 31, Santpoort, ketting. Ver heijde, Allanstraat 59, idem. Schoutsen Schagchelstraat 4, oorbel. Scholten, Rozen straat 48, portemonnaie. Scherpenhuizen Eendrachtstraat 46, idem. Schakel, Wester houtstraat 1, sierspeld. Hijselaar, Klooster straat 27, gym. schoenen. Bur. van Politie Smedestraat, stormlantaarn. Koops, Hof Egmond 10, kindertaschje. Verwij, Karei Manderstraat 97, kinderwantje. dat de buit niet groot zal zijn geweest. NEW-YORK, 29 Jan. (Reuter). De hoofd man van een apachenbende. Red Donnelly, die in de haven optrad tegen patroons die te lage loonen betaalden en tegen arbeiders, met de „Rigaudon" van Monsigny, en zeker die deze aanvaarden, is gisteren doodge schoten na een bespreking over de loonen met een groep havenarbeiders. Zijn lijk werd zittend in een stoel aangetroffen in «en hut ln de haven. De boDenhandelaar veroordeeld. EINDHOVEN, 29 Januari. Hedenmorgen te 12 uur heeft bij het uitgaan der school, het 7-jarig zoontje van den heer L. uit Gastel het ongeluk gehad bij het oversteken van de Keizersgracht, tegenover het Postkantoor 1 mee De 40 Kamer der Amsterdamsche Recht- nlet in het trage tempo, waarin Frits Kok bank heeft heden den bollenhandebAar uit ons dit voordroeg. 1 die op den R^jksstra&tM *cg Am- En Bach's Chaconne leed al evenzeer aan sterdam—Haarlem een hotelhouder uit dit euvel. Dan de „Kreutzer Sonate", Op. 47, Zandvoort aangereden heeft, die daa rby een van Beethoven. Hier mist zijn streek vooral ernsüge beenbreuk bekwam, veroord eeld tot het breede, warme en temperamentvolle, het 4 weken hcehtenis. dóórdringen in de muziek, die achter de no- J eisch was 6 weken, ten ligt: maar we hebben niot alle hoop verloren, dat dit nog niet eens groeien zal en Frits Kok meer van binnenuit zal spe len, wanneer hij diep zal hebben gevoeld en begrepen de vurige, hartstochtelijke taal der canzona's. Maar reeds in de Kreutzer-Sonate begon het bloed warmer te stroomen en zooals ge zegd, de laatste programma-helft voldeed ons uitstekend. Hij had er dan ook veel succes door een autobus te worden overreden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Vier dooden BUENOS AIRES, 29 Jan. (B.T.A.) De provincie Cordova is door een cycloon ge teisterd, waardoor vier personen werden ge dood. Alle verbindingen zijn verbroken. 5 dooden en 5 gewonden FEZ, 29 Jan. (B.T.A.) In de inlandsche stad is een oud huls Ingestort, waarbij vijf personen om het leven kwamen en vijf anderen gewond werden. Voor het feestconcert ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van het Doopsgezind Zangkoor was de keuze op „Die Jahreszeiten van Haydn gevallen. Dit werk wordt gewoonlijk een wereldlijk oratorium genoemd. Deze benaming is eigen lijk foutief. Het is, evenals het z.g. „Weih- nachtsoratorium" van Bach, meer een can- AUGSBURG, 29 Jan. Hedenmorgen heeft taten-cyclus, met, wat het karakter der mu ite Schepenrechtbank te Augsburg uitspraak i ziek betreft, streng onderling verband. Me gedaan in het proces tegen de spoorweg- I het oratorium heeft het alleen 8en^ vorm, e employé's, in verband met het ernstige i aanwending van recitatieven, aria s en ko- spoorwegongeluk, dat het vorige jaar bij i ren gemeen, die ook voor cantaten werd ge- Mej. Ellen Kok begeleidde den violist met groote verdienste. Ook haar spel kan evenwel nog aan warmte winnen en aan tempera ment: en laat zij voor het technische, we denken hier natuurlijk vooral aan de prach tige muziek der Kreutzer-Sonate, de rechter hand ook beter laten weten wat de linker doet. Voor dezen keer mag dat wel. Haar beste momenten had ook zij na de pauze in de enkele lichtere genre-stukjes, die wij noemden. Hier was nu en dan haar be geleiding waarlijk poëtisch te noemen en was zeer fijn afgestemd op het spel van haar broeder. Zoodat. alles bijeengenomen, we toch nog een aangenamen avond hebben gehad, zonder groote momenten van ontroering, maar op 'n enkele uitzondering na een avond van gave en gezonde kunst, die onze ver wachtingen heeft overtroffen, tot onze, maar zeker niet minder tot voldoening der kun stenaars zelve. J. S. Gisterenmiddag zag een timmem tan, die werkzaam was op een in aanbouw zijnd huis aan de Thomsonlaan, dat op de spoorbaan een postzak lag. Hij ging den postzaite halen en bracht hem naar het politiebureau. Bij onderzoek bleek, dat deze zak in Vogelen zang op den trein was gedaan met t «stem ming voor Haarlem en hy bevatte slechts 6 stukken. De zak was doormidden gertsden. De postambtenaar had zich reeds te Haar lem aangemeld en verteld, dat de ix*tzak uit het raam was gewaaid, met het bakende gevolg. De stukken waren niet beschadigd. Hedenmorgen had de ter aardebestelling plaats vaji het stoffelijk overschot van den heer H. Meyer, chef van de werkplaats der Ncord-Zuid-Holl. Train Maatschappij, die Zondagmiddag in zijn woning te Zandvoort na een zeer korte ongesteldheid overleed. Onder zeer veel belangstelling werd de overledene om half een op de algemcenc begraafplaats ter aarde besteld. Op de be graafplaats waren o.m. aanwezig Mr. D, Immink, namens de directie, Ir. J. E. A R. van Helden, oud-Hoofdinspecteur van Weg en Werken, de heeren D. Mulder, chef van de afdeeling materieel en krachtsta- üons, J. van Voorthuyzen, hoofdcommies van de afdeeling comptabiliteit, Neuman chef van de werkplaats te Leiden; C. Men ken. Remise-bedrijfschef en verder verschil lende leden van het kantoor- en werk- plaatspersoneel. Namens den directeur, die wegens dienst betrekkingen verhinderd was, voerde Mr. D. Immink het woord. Vervolgens voerden nog het woord de heeren Souwer, namens het werkplaatspersoneel, C. Rouffaer namens de Zandvoortsche feestcommissie en Zomerdijk namens de voetbalvereeniging „Tramvogels" Een zwager van den overledene bedankte de aanwezigen voor hun bewijs van mede leven. „Die Jahreszeiten" Dinkelscherben plaats vond. De beklaagden Amier, Wiedenbauer en Karner, werden vrijgesproken. Hübler en Müller werden schuldig bevonden aan het veroorzaken van 18 gevallen van dood door schuld en 157 gevallen van toebrengen van lichamelijk letsel door schuld Hübler werd voorwaar delijk tot drie maanden en Müller voor waardelijk tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld, met een proeftijd tot 31 December 1933. Voorts werden zij veroor deeld in de kosten van het proces. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Feestavond R. K. Volksbond, Overveen 8 uur Proza en Poëzie 8 uur Esperanto 8 uur R. K. Volksbond. St. Josephsgczellenverecniging. Jansstraat 59 Van 810 u. geopend Van half 9 10 uur repetitie Vioolclub Stadsschouwburg, Wilsonsplein 8 uur „Russisches Ktinstler Theater". Schouwburg Jansweg S'/t uur Negende bijeenkomst van „Geloof en Wetenschap" Gemeentelijke Concertzaal, Lange Begijne straat 8 uur Concert, te geven door de Muziekvereenlglng Laurens Janszoon Coster". Palace Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Voor volwassenen). Rembrandt-Theater Groote Markt 1 en 9% uur Bioscoopvoorstellingen. (Voor volwassenen) De levering van Waalstraatklinkers Is door B. en W. opgedragen aan den laagsten inschrijver, de firma van der Leest te Har lem. I. 400.000 stuks Waalstraatklinkers A f 33 per 1000 stuks aan de fa. de Jong van Lek- kerkerk, Rotterdam. II. 100.000 stuks Waalstraatklinkers a f 34.80 per 1000 stuks; 100.000 straatklinkers A f 33.15 per 1000 stuks; 120.000 straatklinkers a f 33.25 per 1000 stuks aan de fa. H. C. van Meeuwen te Haarlem. III. 200.000 stuks Waalstraatklinkers A f 31.75 per 1000 stuks aan de N.V. Bouw materialen v.h. M. Luijken te Lekkerkerk. IV. 300.000 stuks Waalstraatklinkers f 28.50 per 1000 stuks; 200.000 stuks straat klinkers a f 32.50. Het 7e Gem. Orgelconcert zal plaats vin den op Dinsdag 4 Febr. a.s. In de Gem. Con certzaal. Medewerking verleent de Zwitser- ache violist Cornells Tromp, concertmeester van het orkest te St. Gallen. bezigd. Ondanks het gebruik van dien vorm, reci tatieven vinden we geschikter voor de partij van een „verhaler", is de muzikale verklan king der jaargetijden, door den Nederland- schen geleerde Vrijheer van Swieten, lijfarts van Keizerin Maria Theresia, gedicht en ont leend aan Thomson's Seasons, volkomen ge slQ/E^d. Het is begrijpelijk, dat Haydn met dit le venskrachtige, vol jeugdige bezieling geschre ven werk, als componist van vocale werken, Voor de Kantonrechter stond hedenmor gen terecht een melkboer, die besctiuldigd was zijn melk met 170 pCt. water te Lebben vervalscht Verdachte was niet verschenen. Als verzachtende omstandigheid werd opge merkt, dat verdachte eenige klanten had die hun rekening hoog lieten oploop an en slecht betaalden. Verdachte gaf hen dan maar van die vervalschte melk. Een dier klanten had er echter den keuringsdienst bijgehaald, zoodat tégen verdachte proces verbaal werd opgemaakt. Het O.M. verklaar de, dat het voor hem niet vaststond, dat verdachte ook zijn goede klanten niet be droog Hij wilde daarom aanvankelijk 'hiech- tenisstraf eischen. Maar de verzachtende omstar %'Thed|;n in aanmerking nemend, eischte hij een geld boete van f 200, subsidiair 100 dagen hech tenis. De uitspraak was conform. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem verklaarde gisteren de volgende meso nen failliet: J. van Twist, koopman in rijwielen etc„ wonende te Zaandam, Oostzijde. Curator Mr. Dekhuyzen, wonende te Zaandam. L. van Amerongen, koopman in geregelde en ongeregelde goederen, wonende te Haar- i lem, Saenredamstraat 28. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, wonende te Haarlem. Rechter commissaris in deze faillissementen Mr. A. W J. van Vrijberghe de Coningh. Geëindigd zijn door het verbindend wor- In verband met de herdenking van het 25-jarig bestaan der „Haarlemsche Dam club" op 1 Juli 1932 werd t-z.t. een feestcom missie ingesteld om een fonds te vormen en plannen te ontwerpen voor een luister rijke herdenking van dit jubileum. Deze feestcommissie heeft thans de func ties onderling als volgt verdeeld; J. W. van Dartelen, voorzitter; F. W. de Pater, secretaris (Byzar.thiumstraat 9 te Haarlem)G. A. Ottolini Jr., 2de secretaris. P. G. M. Ottolini Sr., penningmeester (KI. Heiligland 68 te Haarlem) en H. van Lunen burg Jr„ 2e penningmeester. - hi4 nlden der uitdeelingslijst de faillissementen denzelfden roem verwierf, dien hy reeds ais var>. schrijver van instrumentale muziek bezat. De uitvoering van „Die Jahreszeiten" viel ons mede. In verhouding tot het vorige con cert leverde het koor, op enkele te groote stemuitzetting der tenoren en eenige kleine rhythmische afwijkignen bij de heerenpartijen na, goed werk. Het koor gaf blijk van ern stige en volharde studie. Het zong thans evenrediger van klank, de alten zijn nog iets te zwak, de bassen daarentegen kernachtiger en zij beheerschten hun taak, vooral ln de eer ste deelen op lofwaardige wijze Er dient echter nog te worden gestreefd naar intensiever voordracht en grootere volgzaamheid bij de tempo-wisselingen. De solo-partijen werden vervuld door mej. Hélène Cals en de heeren Jac. .v Kempen en Nico Huisman. Het geluid van den bassoiist, voldoende omvangrijk voor de Simon-partij, "kan nog aan sonoriteit en ln de diepte aan draag kracht, zijn voordracht aan innerlijke ver dieping winnen. Technisch voldeed hy, op de coloratuur in het 4e deel na. De andere solisten schonken door hunne fraaie stemmlddelen, gave techniek en ar tistieke uitbeelding een bijzonder relief aan deze uitvoering. Het liefdes-duo ln de Herfst werd bijna onovertreffelijk gezongen. De H. O. V., in de vereischte kleine be zetting, toonde zich slagvaardig en de heer Lürsen speelde zijn partij (alleen bij de re citatieven) correct op een imitatie cembalo. Het werk miste zijn uitwerking op de toe hoorders niet. Luide bijvalsbetuigingen weerklonken na, soms zelfs tusschen de dee len. Directeur Zwaan heeft na de vorige min der geslaagde uitvoering wel revanche ge nomen. Het Doopsgezinde Zangkoor werd namens de Doopsgezinde gemeente en namens het gelijknamig koor te Amsterdam toegespro ken en gecomplimenteerd. O. K. van: H. W. Beumer, wonende te Schoten, later te Lochem. Curator Mr. A. A. Huizenga, wo nende te Haarlem. G. Mastenbroek, wonende te Haarlemmer meer. Curator Mr. Silvain Groen, wonende te Haarlem. Gisteravond werden de wedstrijden om de kampioenschappen van Haarlem en Omstre ken voortgezet. De uitslagen lulden: Hoofdklasse. J Poppen remise met F. A. Berkemeier, J. van Looy wint van J. Lyckiema, B. Dukel wint van J. P. van Eijk, J. B. Sluiter Jr. remise met P. G. van Engelen, J. W. van Dartelen remise met W. Stroo, H. de .Boer wint van H. A. van Abs. De partij J. van BerkumH. Greeuw werd afgebroken en de partij J. J. P. KraayerA. de Jong uitgesteld. Tweede klasse. G. A. Ottolini Jr. wint van C. Kool, J. Balk remise met A. Kiel, H. van Lunenburg Jr. wint van H. Souverein, W. J. A. Matla wint van P. Mollema, W. Bosman wint van H Berghuis. De party H. RozijnR. Hartgerink werd uitgesteld en de party Joh. Fabel Jr.J. van Steenwyk afgebroken. Derde klasse. A. van Pelt remise met B. Hennekes. G. Zeeuwe wint van J. Otter, H. G. J. Andries- sen wint van W. Jonkhof, G. Eising wint van J. H. Reedijk, Th. C. v. d. Sluis wint van C. Pot. De party Th. WesselmanJac. Fr. van Garderen werd uitgesteld- de grieven tegen dan directeur van Openbare Werken alsnog schrifteiyk zouden worden ingediend Thans is dit geschied. De vereeniging heeft een nieuw adres aan den raad ge richt met een zeer uitvoerige memorie van toelichting, waarin de verschillende grieven en ander' zaken naar voren werden ge bracht Op deze memorie komen wy dezer dagen .erug Het adres luidt als volgt: Aar den Raad der Gemeente Velsen Geven met verschuldigden eerbied te Kennen W van Heysf en J. Bleeker, resp. Voor titter er Secretaris van de „Vereeniging tot behartiging van Bouwbelangen in dé Ge meente Velsen"; dat zy met zeer veel belangstelling hebben tennis genomen van hetgeen er bij de be handeling van hun adres in Uwen Raad ten aanzien daarvan is gezegd en hetwelk n het kort samengevat hierop neerkomt le. Het adres zou slechts algemeenheden bevatten 2e Een onderzoek zou gewenscht zijn. 3e. Een onderzoek zou slechts kunnen Terug te bekomen by: v. d. Veldt, Allan straat 82, actentasch met inhoud. Goyaerts* Zuidpolderstraat 22, armbandje. Postkantoor. Ged. Oude Gracht, actetasch. v. Dijkharst. Ged. Oude Gracht, actentasch. v. Dykharst, bankbiljetten. Kok, Brouwersplein, 6 rood, handschoen. Betjes, Papentorenvest 14 rood, handbeschermer. Staphorst, Zoutmanstraat 6, herdershond. Kennel Fauna, herdershond, gebracht door: Aalders, Koudenhom 22 rood. Idem, Duitsche Jachthond, gebracht door: Hoen, Duinweg 1, Zandvoort. Kennel Haer- lem, zwart hondje, gebracht door:? Idem geel hondje, gebracht door: Kelf, Groote Houtstraat 137. Postkantoor, Ged. Oude Gracht, handschoen. Vester, Jacobynestraat 13, idem. Gesnerus, Scheepersstraat 12, hand schoentje. Wiedijk, Slaperdijk 102, horloge. Warrenaar, Rijksstraatweg 84, zwart hondje. Wit, Comelissteeg 7, jas. Kennel Fauna, zwart-witte kat, gebracht door Griek, Schalk- burgergracht 7 rood. v. Zonneveld, Temafce- straat 42, kwast. Koedooder, v. Nesstraat 2, portemonnaie met inhoud. Postkantoor, Ged. Oude Gracht, Idem. Snoylnk, Schoterweg 84 idem. Schindeler, Schoterweg 58, idem. Bur v Politie, Smedestraat, portefeuille met In houd. Verwer, Anegang 11, pet. v. d. Wat Elzenplein 23, ringetje. Venniker, Leidsche- straat 20 c. stalenboek. Bur. v. Politie, Sme destraat, autoslinger, Swen, Schoterweg 158, schoenen. Kreuger, Paul Krugerstxaat 70. schepje. Brouwer, Botermarkt 29, taschje met/ inhoud. Postkantoor, Ged. Oude Gracht, wandelstok. Koedooder, KI. Houtstraat 41, weekkaart. Terug te bekomen by: Sprokkreef, Hooger- woerdstraat 13, abonnement. Hetem, Gen. Bothastraat 65, idem. de Reus, Tugelastraat 11, broche. Smit, Gen. Cronjéstraat 4 rood, beeldje. Bur. v. Politie, Smedestraat, bal. Gisterenavond werd de laatste afgebroker partij tusschen J. Balk („Haarlemsche Dam club" III) en J. Kramer (Damclub „Umui den" I) van den derden beslissingswedstryc om den Korenbeurs-beker uitgespeeld en door J. Kramer gewonnen. Door dezen uitslag heeft de Damclur. „IJmuiden" I dezen derden beslissingswed strijd gewonnen met 11—9 en thans defini tief beslag gelegd op den beker. De heer W. F. F. van Ingen, alhier, slaag de te 's Gravenhage voor het machinisten examen,diploma b. Burgemeester en Wethouders brengen overeenkomstig art. 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van C. de Boer, om vergun- j Veen, Linschotenstraat 12 rood, boorden, v. ning ingevolge art. 1, 2e lid a dier wet totRoosmalen, Kastanjestraat 40, broche, het verkoopen van sterken drank in het Schaafsma, Diederikstraat 12, duiven. Ver klein voor gebruik ter plaatse van verkoop kooy, Korte Dyk 1 rood, hamer. Punt, Gen. in de beneden-voorlokaliteit van het perceelBothastraat 90, Idem. de Graaf, Reltzstraat aan de Groote Markt 27. 128, handschoen. Buitenhuis, Haze brocks traat Burgerlijke Stand Geboren: d. van C. M. Corbee—v. d. Geest d. van M. E. C. Behage—Wagemans z. van E. C. Gor terGraauw. Ondertrouwd: H. Reinders en P. Kat 19. Selderbeek en W. P. van Arkel Jac 9. d. Leden en B. Smit E. J. van Rooyen an L. Vasen. Getrouwd: C. A. Heemskerk en A. M. wan Rooden. (Overleden: M. M. A. Santen. jDE ACTIE TEGEN DEN DIRECTEUR VAN OPENBARE WERKEN Zooals men zich zal herinneren is in November van het vorige jaar door de Ver eeniging tot behartiging van Bouwbelangen in de gemeente Velsen, een adres aan den raad gezonden, houdende een klacht in zake Openbare Werken en waarby were* verzocht een commissie van onderzoek tc willen benoemen. Nadien deelde de vereeniging mede, dat eiden tot rehabilitates van den Directeur van Openbaie Werken. 4e. Werct de wenschelijkheid uitgesproken om een Raadscommissie te benoemen ter onderzoek hetgeen intusschen niet is ge schied 5e Het ware beter geweest, zoo adressan ten een request zouden indienen, waarin de feiten genoemd worden. 6e De blijkbare onwilligheid van den Bur- emeestei om ten deze een objectief stand- unt in te nemen gekant is tegen een be hoorlijk onderzoek en zich bepaalt tot laat dunkendheden aan het adres van de pers en van requestranten. dat de bewering als zou het request van o November 1929 slechts algemeenheden be vatten toch wel wat al te gemakkelijk is 'eplaatst. Immers wordt toch in bedoeld adres gezegd o.a.: .met den Directeur is geen overleg moge lijk"; „de eischen in de bestekken bij de voor- waarder. gesteld zijn noodeloos te veel op gevoerd en dus te duur". .De Directeur als chef van Openbare Werken aanvaardt geen enkele verantwoor delijkheid doch dirigeert alles wat daar naar zweemt, aan ziin ondergeschikte amb tenamen. dan wel den Wethouder van Openbare Werken, hetgeen ertoe heeft ge- eid, dat de Wethouder, de Directie voerde van de afd Openbare Werken, terwijl thans het geheele College als zoodanig fungeert" .en tenslotte nemen adressanten aan, voor en daartoe in te stellen Commissie, hun; bezwaren nader toe te lichten en zoonoodig' net getuigen te staven". dat waar het in deze minder gaat tegen ien persorn van den Directeur, dan we' tegen diens gebrek aan bekwaamheid, nood- -.akelijk om de Directie van een zoo voor namen diens' als die van Onenhare Werken n een zich sterk uitbreidende Gemeente als te onze tot welzijn van het algemeen belang ;e kunnen voeren, meenden adressanten in hun vorig adres voldoende gegevens te heb ben verstrekt, om de noodzakelijkheid van en onderzoek aan den dag te doen tre den; tevens er op rekenend, dat de ver- ch illende feiten, én aan het College, én aan verschillende Raadsleden bekend, de noodzakelijkheid van een dergelijk objectief onderzoek afdoende zouden aantoonen: dat de Raad en het College, met het lan- eeren van laatdunkendheden tegen de pers m adressanten, toch moeilijk kunnen ver vachten de burgerij daarmede te hebben bevredigd en het mag dan ook wel frap- oeerend genoemd worden, dat geen enke' id van hei College, noch van den Raad hebben getracht ook maar iets van hetgeen n het adres is gezegd, te ontzenuwen; dat, zoo adressanten de feiten hier in een memorie van toelichting nader zullen pre- iciëeren. dc verantwoordelijkheid voor de ventueele nadeelige gevolgen, die een der- elijke openbaarmaking voor sommige per sonen mogelijk kan hebben, geheel komt voor rekening van Uwen Raad, waar de wijze van behandeling als in de Raads zitting van 19 November 1929 is geschied, adressanten daartoe heeft genoopt; dat de cshier dagelijksche aanraking, die adressanten met den dienst van Openbare Werken hebben, niet louter voor hun ge- vloeit uit wettelyke verplichtingen, meenen tij tenminste aanspraak te mogen maken op het doen benoemen van ambtenaren, die voor de hun gestelde taak berekend zijn; vormende dit tevens een waarborg dat aan het College van Burgemeester en Wethou ders en den Raad adviezen verstrekt wor den, die op juiste en vakkundige gronden steunen; en diegenen, welke uit den aard van hun bedrijf met deze ambtenaren moeten samenwerken, gevrijwaard zijn tegen willekeur en niet zooals thans het geval is. herhaaldelijk de dupe worden van onbe kwaamheid; daarbij dan nog gezwegen van de schadelijke gevolgen die een en ander voor de Gemeente als zoodanig meebren gen. Adressanten verzoeken dan ook Uwen Raad eerbiedig, kennis te willen nemen van dit adres, benevens de daarbijgaande memo rie van toelichting en die maatregelen te willen nemen, welk noodzaklijk zullen biy- Ken, teneinde aan de reeds zoo lang be staande euvelen in deze Gemeenten een einde te krijgen. (Ongecorrigeerd) Roodstar 1.75—1.80, Juin per 50 K.G. 0.80— 1.00, Eigenheimers 1.40—1.60, Bevelanders 1.401.50. IJpoIder Eigenheimers 1.401.50, Eravo's 1.70—1.90, Blauwe Eigenheimers 1.70 —1.90, Bevelanders 1.25—1.40. Beverw. Zand- a&rdappelen 2.103.50, Drentsche Eigenhei mers 2.103.25, Flakkeesche Eigenheimers 160—1.70, BI. Eigenheimers 150—1.90, Bra ve's 1.802.00, Juin per 50 K.G. 0.80—100, Spuische Eigenheimers 1.60—1.70 per H.L, aadkoosomtotc7c het f-Tal- 6; 1.RC WOENSDAG, 29 JANUARI Parijs 9.77 9.78 Brussel 34.67 34.69 12.11% 12.11 New- Vork (cable 2.48% 2.49 Beriyn 59.46 59.48 Züricü 48.07 48.10 Rome 13.01 13.04 32.— 32.10 Oslo 66.47 66.52 66.80 66.85 Kopenhagen 66.57 66.62 Praag 7.35 7.39% Weenen 35.— 35.05 Warschau 27.— 29.— WOENSDAG, 29 JANUARI Vorige Koersen Opening heden Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4H Nederl 1916 4!4 Nederl. 1917 4<4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Hanael Mij Industrieën Marg Onle Calvé Delft Aig. Kunstzyde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw ioeton Mijnbouw Alg. Exploratie AMSTERDAM 28 Jan Aardappelen. (Be richt van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsehe bonten 2.10—2.50, Blauwen 250—2.50. Bra ve's 1.80—2.00, BI. Eigenheimers 1.80—i.90. Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rub. Rott Tapanoell Serbadjadi Silau 1 C. O. Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Hou Amerika Lyn dito Gem Elgend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart- ünle Marine comm. Marine pret Suiker 6 V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Deli Batavia Jude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw St. Paul Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 101% 102 100»/16 100%, 96% 219% 158% 175% 349% 155% 119% 177% 509% 169% 148% 99% 67 127% 56 101% 70% 5*%* 33 29% 85% 190 28'/, 29% 567% 74'/, 151% 137 377 346 93 391 60 %e 220 57% 25% 78% 59% 10!% 102 100"/,, 100%, 96% 175 346 155 121% 182 503 189 192 47 396% 171 22 23% 167 148 99 126- 100 71 5% 28 568 375% 346 92 391 219 57 25% 79 58%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2