w J. LOTTGERING GEMEENTERAAD VAN VELSEN STER-TABAK STER 'J De bouw-patroons en Openbare Werken Een uitvoerig adres met toelichting aan den Raad gezonden Aanstelling van een verpleegster bij den G. G. D. Verbetering van den Drie- huizerkerkweg De sclioolvoeding Een geval van ondervoeding. VELSEN BEVERWIJK TABAK De ruine van Brederode SPAARNDAM De regeering in overleg getreden met den Landsadvocaat fc? -O;tj.zwït'u '.«ft1 „-rrt, BINNENLANDSCH NIEUWS Geen autobusdienst Zand voortAmsterdam Het beroep van B. en W. van Zandvoort ongegrond verklaard Het Paleis voor Volksvlijtterrem te Amsterdam De aandeelen der Galerij-Mij. GEMENGD NIEUWS Het op Texel gevonden lijk Herkend i De droogmaling van den Wieringermeerp older De bodem der zee reeds zichtbaar De geheimzinnige moord onder Stompwijk De Philips-Licenties De regeling treedt 1 Februari in werking Een verdachte in arrest gesteld HANDEL EN NIJVERHEID LUCHTVAART Luchtverbinding EuropaZuid-Amerika Een toestel verloren Verven Stoomen Stoppage Hoedenvormen GROOTE HOUTSTRAAT A Byrd keert terug Hij verlaat in Februari Klein Amerika Nieuwe schepen Opdracht tot bouwen BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE BOEKBESPREKING Het strafproces tegen Liebermann Een vordering van f 250.000 op het Vaticaan 1 NIETEN: Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer Krijger en v. d. Steen. De winkelsluiting De afdeelingen Beverwijk en Velsen van den Nederlandschen R.K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „Sint Franciscus van Assisië" en de Nederlandsche Vereeniging van Christelijke Kantoor, en Handelsbedienden hebben den Raad in ver band met het Werktijdenbesluit verzocht de verordening op de winkelsluiting te wijzi gen. In verband met het raadsbesluit van 17 December 1929 met betrekking tot het adres van het bestuur der afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Kappersbond stellen B. en W. den Raad voor, hen te machtigen] adressanten mede te deelen, dat deze aan gelegenheid onder de oogen zal worden ge zien wanneer mocht blijken, dat belang hebbenden zelf geen bevredigende regeling kunnen treffen. De heer VISSER dringt er op aan, dat overleg zal worden gepleegd met de werkne mers, wanneer de overheid ingrijpt. De heer HOMBURG zegt, dat er druk aan deze zaak gewerkt wordt. Afgewacht dient te worden hoe de Rijks regeling zal zijn. De bedienden moeten be denken, dat hun zaak nu geregeld is. Spr. dringt er op aan dat geen overhaaste stap pen worden gedaan. Wethouder SCHILLING verWacht niet, dat de winkeliers spoedig tot overeenstem ming zuilen komen. Zy werken nu aan een overeenkomst voor korten termün. Komt er geen vrywilige regeling en moet de ge meente ingrijpen, dan spreekt het vanzelf, dat zoowel met de patroon als met de werk nemers overleg zal worden gepleegd. Overeenkomstig het advies van B en W v-ordt besloten. Aannemers en openbare werken By Raadsbesluit van 19 Nov. 1929 werd In handen van B. en W. gesteld een adres van de Vereeniging tot behartiging van Bouw- belangen in de gemeente Velsen, houdende een klacht inzake openbare werken en waar- by werd verzocht een commissie van onder zoek te willen benoemen en een adres van den Ned. R K. Bond van Bouwpatroons afd. Kennemerland, waarby aan het vorenbedoel de adhaesie wordt betuigd. Nadien kwam by den R?ad in een adres van eerstgenoemde Vereer ging, waarby werd medegedeeld, dat de grieven tegen den Directeur van Open bare Werken alsnog schriftelyk zouden wor den ingediend en wel uiteriyk over twee 6, drie weken. Aangezien de laatstbedoelde termyn reeds geruimen tijd is verstreken zonder dat aan de toezegging is voldaan, stellen B. en W. den Raad voor, genoemde adressen ter zyde te leggen. Inmiddels is een adres met uitvoerige me morie van toelichting aan den Raad gezon den. In verband hiermede stellen B. en W. voor, deze zaak aan te houden. Aldus wordt besloten. Dranken en adressen Onder de ingekomen stukken waren twee adressen namens het Centraal Drankweer Comité in de gemeente Velsen, houdende verzoek, de algemeene politieverordening aan te vullen met een verbodsbepaling tot verkoop van alcoholhoudende dranken In een voor het publiek toegankeiyke localiteit, waarvoor noch vergunning tot verkoop van sterken drank, noch een verlof voor verkoop van alcoholhoudenden drank is verleend en met een bepaling betreffende gebruik van sterken of alcoholhoudenden drank door bedienend personeel van autobussen. De adressen worden in handen gesteld van B. en W. om advies. I Verpachting „Velserbeek" B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen het hotel-pension „Velserbeek" met theeschenkery en ten deele het koets huls in het park. met ingang van 1 Maart a-s. wederom voor één jaar te verpachten aan G. L. van Toombergen, onder de thans geldende condities, en tegen een pachtsom van f 1250. De heer GROENEVELD vindt dit bedrag belachelijk. We komen van den regen in den drup. Als het zoo door gaat, is het over vyf jaar f 500.Daaraan wil spr. echter niet meer meewerken. Dan moet het maar zoo geëxploiteerd worden, dat het wel kan. De VOORZITTER antwoordt, dat het beter is om over deze zaak niet ln het openbaar te spreken. Het voorstel wordt goedgekeurd. Wijziging ambtenaren, en werklieden reglement B. en W. bieden den raad ter vaststelling aan een wyziging en aanvulling van de Ver ordening op den rechtstoestand der ambtena ren en van het Werkliedenreglement en vaststelling eener nieuwe ziekteregeling voor personeel der gemeente, werkzaam in tyde- ïyken dienst. Goedgekeurd. Aanstelling verpleegster B. en W. stellen voor, over te gaan tot de aanstelling van een verpleegster bij den Ge meentelijken geneeskundigen- en gezond heidsdienst. De heer VERMEULEN is tegen dit voor stel. Spr. meent, dat de dienst niet zoo ver moet gaan. dat de bemoeiingen zich ook uit strekken over zaken, die tot het gezin be- hooren. De heer SLUITERS is voor het voorstel. Spr. wyst er echter op. dat de voorgestelde salarisregeling boven Amsterdam uitgaat. De heer TEN BROEKE zegt, dat er ge vraagd is om een instructie op nadere dienst regelingen voor de verpleegster. Spj;. dringt er op aan, dat B. en W. deze alsnog aan den raad zullen verstrekken. Wethouder SCHILLING antwoordt, dat de verpleegster noodig is. Overigens merkt spr. op, dat de raad eerst het voorstel dient goed te keuren. Dan kunnen B. en W. een instruc tie samenstellen. Het college wenscht eerst te weten, of de raad er in principe mee aceoord gaat. Een lyst van werkzaamheden kunnen B. en W. nog niet geven. In de practyk zal moeten blijken, welke werkzaamheden, wel ke door den geneeskundigen noodig geoor deeld worden, door de verpleegster kunnen worden gedaan. De heer VERMEULEN zegt, dat er eerst een instructie behoort te worden vastgesteld. Men zoekt toch geen werk, nadat een ver pleegster is benoemd. Er wordt een verpleeg ster gezocht voor het werk. Wethouder NIJSSEN zegt, dat door den geneeskundige reeds verschillende werkzaam heden zijn genoemd. De heer TEN BROEKE is overtuigd, dat er werk r.enoeg is. Toch houdt spr. zich aan bevolen voor de verstrekking van een in structie. De heer HOMBURG zegt. dat de Raad zich eerst eens behooriyk moet kunnen uitspre ken over dit voorstel en de consequenties, welke er aan vastzitten. De geneeskundige kan Intusschen een tydeiyke hulp krygen. Wethouder SCHILLING merkt op, dat het moeiiyk is om reeds precies te bepalen wel ke de werkzaamheden zullen zyn. Dat zal uit de practyk biyken. De instructie komt vanzelf. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd met 2 stemmen tegen. Aanleg van een straat. In verband met de omstandigheid dat bin nenkort zal dienen te worden overgegaan tot het aanleggen van een geprojecteerde straat van de Ver Loren van Themaatlaan af tot aan den Stationsweg te Velsen, stellen B. en W. voor, van de Directie der Nederlandsche Spoorwegen een gedeelte spoorwegterrein in beheer en onderhoud over te nemen. Goedgekeurd. Gemeentelijke Speeltuin. Op 9 April 1929 sloten B. en W. krach tens machtiging van den Raad van 3 April tevoren met het Ryk een overeenkomst tot huur, met uitsluitende bestemming tot speelterrein, van een terrein aan de noord- zyde van de Visschershaven, tusschen het spoorweg-emplacement en den weg van de Visschershaven naar de viaduct over den spoorweg te IJmuiden, tegen een huursom van f 200.per jaar. Aangezien echter dit speelterrein reeds spoedig te klein bleek, hebben B. en W. zich tot den Minister van Waterstaat gewend, met het verzoek een, naby de Visschershaven gelegen terrein, voor hetzelfde doel en onder gelijke voorwaarden, voor een huurprys van f 100.— per jaar mede ln huur aan de ge meente af te staan. Biykens van den ont vanger der registratie en domeinen te Zaan dam ontvangen schrijven, ligt het in het voornemen van den Minister, aan dit ver zoek te voldoen, doch omdat dit laatste ter rein van ongeveer geiyke grootte is als het oorspronkeiyke, eveneens een huursom te vorderen van f 200.— per jaar. Hiertegen be staat by B. en W. geen bezwaar. zy stellen mitsdien voor hen te machtigen, om met het Rijk een huurovereenkomst te sluiten voor het meerbedoelde terrein, van geiyken inhoud als de overeenkomst van 9 April 1929 en hun voor het plaatsen van een afscheiding om dit terrein een crediet toe te staan van f 250. Goedgekeurd. Verkoop van grond. Door J. R. Kuhn te IJmuiden is aan B. en W. verzocht aan hem te willen verkoopen een gedeelte bouwterrein, ter grootte van on geveer 690 M2. li-gende aan de J. Kosteiyk- laan, hoek van TuüUweg, te Velsen. I Verzoeker Is bereid voor dezen grond een priis van f 6 50 per M2. te betalen. I B. en W. kunnen zich hiermede vereeni gen en stellen mitsdien, in overeenstemming 1 met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, voor, tot den verkoop over te gaan. Goedgekeurd. 1 f Demping. B. en W. stellen Voor aan de Nederland sche spoorwegen verguniïing te verleenen tot demping van een gedeelte sloot, gelegen aan de noordzyde van de spoorbaan Haarlem Uitgeest, naby den Wykerstraatweg te Vel sen. Goedgekeurd. Verbetering Driehuizerkcrkweg. By raadsbesluit van 7 Januari 1930 werd aan J. L. Min, te Driehuis, vergunning ver leend tot het aanleggen van wegen op een terrein aan den Driehuizerkerkweg, tegen over de R. K. Kerk, aldaar, van welke wegen een tweetal op laatstgenoemden weg zullen uitmonden. In verband daarmede en omdat door het R. K. Kerkbestuur en door Min een strook grond voor verbreeding van den Drie huizerkerkweg is afgestaan, is het gewenscht, dat het gedeelte van dien weg door verbree ding van den rijweg en het aanbrengen van tegeltrottoirs wordt verbeterd. De hieraan verbonden kosten worden ge raamd op f 18.000. Goedgekeurd. Rondvraag. By de rondvraag bespreekt de heer ROEL- SE de schoolvoedlng en zegt, dat men dit thans als iets uitzonderiyks schynt te be schouwen, dat alleen by zeer strenge koude wordt toegepast. Spr. betoogt, dat dit niet de bedoeling is geweest en dat er ook, al heerscht er geen strenge koude, reden voor toepassing kan zyn. i Verder vraagt spr. hoe het staat met de I schoolkleeding. j Wethouder TUSENIUS antwoordt, dat wanneer schoolkinderen voeding noodig heb- ben, het hoofd of het onderwyzend perso neel den plicht heeft, dit aan B. en W. kenbaar te maken. Maandag is een geval van ondervoeding ontdekt, waarby het noo dig bleek, het kind naar een ziekenhuis te brengen. Spr. noemt het een schande, dat menschen die de kinderen den geheelen dag onder de oogen hebben, daarop niet opmerkzaam zyn geworden. In plaats van een motie welke spr. ontvan gen heeft, had hy liever gehad, dat men bij hem was gekomen om hem mede te deelen, dat er een kind was, dat voeding I noodig had. Wat de schoolkleeding betreft, spr. deelt mede, dat vanwege de vereeniging Weldadig- held naar vermogen onderzocht wordt. Dit j lijkt spr. beier dan 'n ambtelijk onderzoek. De heer SLUITERS vestigt de aandacht op de afsluiting van den weg langs de ruïne van Brederode. De VOORZITTER antwoordt, dat het niet in het gemeentebelang is, wanneer spr. zich thans reeds hierin mengt. Anderen zyn hier- over bezig. Wanneer de meening van het ge meentebestuur wordt gevraagd, zal spr. na tuurlijk het zyne er over zeggen. Hierna volgt sluiting. luto in brand Gisterochtend, omstreeks half 12, geraakte op de pont de luxe-auto van den heer de W., alhier, in brand, ver- moedelijk tengevolge van een lek in de ben zinetank. De auto werd direct van de pont ver- wyderd, waarna men trachtte het vuur te blusschen. Dit gelukte na eenigen tyd, doch toen was het voertuig reeds voor een goed deel uitgebrand. De auto was niet verzekerd. R. K. Gymnastiekvereniging „S. S. S." Het bestuur verzoekt ons het volgende mede te deelen: Aan de Gymnastiek-Ultvoerlng, welke 8 en 9 Februari a.s. te Haarlem zal worden gehouden (te geven door den R. K. Turn kring, afd. Haarlem) zal van onze Vereeni ging worden deelgenomen door de kleine. Twee schoolmakkers twee sportbroeders vrienden in vreugde en leed, bij nederlaag en overwinning! Eén van gedachte en... beiden ge nietend van bun geliefde ln bet genot van deze heer lijke tabak ligt de krach tigste bezegeling van hun hechte vriendschap- bezwaren kenbaar gemaakt, die wy alle zorgvuldig hebben onderzocht en waaraan wy, voor zoover zy gegrond bleken, ten volle tegemoet zyn gekomen. De contracten, die wy aan de licentie-aanvragers ter onder- teekening hebben toegezonden, beantwoorden aan alle eischen van redeiykheid. De licentie-regeling treedt thans op 1 Februari a.s in werking, van welken datum af onze licentienemers hunne toestellen van een plaatje zullen voorzien, waarop de woor den „Phiüps Licentie Nederland" en een volgnummer zyn gedrukt en waarin een typennummer is geperforeerd. Van dien datum af zal dus de handel in toestellen, die door niet-licentiehouders zyn gebouwd of geïmporteerd, ongeoorloofd zyn en als onrechtmatige daad, immers inbreuk op onze octrooirechten, worden vervolgd. Ter voorkoming van misverstand willen wy niet nalaten er op te wyzen, dat de zelfbouw van toestellen ten eigen behoeve door ama teurs door deze licentieregeling niet wordt getroffen. MAAKT VRIENDEN - #O0/)r. meisjes met No. 2 van ons programma (even- wichts-oefenlngenDoor de groote afd. Jongens met No. 4 van ons programma (brug-oefeningen). En ten laatste door de groote afd. meisjes met No. 6 van ons pro gramma (dansjes). Moge deze uitvoering een waar succes voor den R. K. Turnkring, afd Haarlem worden. De vorige week Donderdag Is er in een van de kleed-afdeelingen blijven liggen een paar gymschoenen en een klein sleuf-ltje. Deze voorwerpen kan men terugbekomen hij Admiraal, Breestraat 130. Concert Gisteravond gaf het Spam- lamseh mannenkoor „Kurrt na Arbeid." -nder leiding van den heer Jan Hensen "en concert in de Ned. Hen'. Kerk alhier. Medewerking werd welwillend verleend door Mej. Valera Duvossel, pianiste, en Jan Hen- ~en, tenor. Het was de eerste keer dat dit mannenkoor, dat in October j.l. pas is opge richt, op een concert optrad en met goed ïucces, daar de liederen allen voortreffelijk gezongen werden. Mej. Duvosel speelde eenige stukjes van Tschaikowskv. De belangstelling was groot; het gebouw was haast geheel ge vuld. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid Van de Bilt, betreffende den toegang tot de Ruïne van Brederode. heeft de Minister van Onderwys, K. en W. geantwoord, dat ten aanzien van den toegang tot de Ruïne van Brederode inderdaad moeiiykheden zyn ge rezen, waarover nog nader overleg met den Landsadvocaat gaande is. Het komt den minister niet raadzaam voor. in het tegenwoordig stadium van deze zaak daarover verdere mededeelingen te doen, om dat daardoor belangen van den Staat ge schaad zouden kunnen worden. Eigenaar van half verwoeste villa (tot nieuwsgierig voorbyganger)! „Pardon, mynheer, maar ik kan niet toestaan, dat U in myn tuin wandelt." Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door B. en W. van Zand- sort tri n cis be iz.ilkking vair Oed. Sta ten van Noord-Holland van 13 Maart 1929, waarby is afgewezen hun verzoek om ver- I gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst terzake Zandvoort en Amster dam. Gedeputeerde Staten hebben hun goed keuring gehecht aan het raadsbesluit voor het door de gemeente aankoopen vtn het Paleis-voor-Volksvlyt-terrein voor 1.450 000 gulden en van den grond met opstallen der N V. „Galery-My." voor f 1.350.000, meldt het „Hbld." Van de zyde van aandeelhouders in de „Galery-My." wordt aangedrongen op liqui datie der vennootschap. Die zal dan ook in de eerstvolgende vergadering, in April a.s. te houden, worden voorgesteld. Verwacht wordt, dat de Inlossing der aan deelen dier N.V. zal geschieden tegen iets meer dan honderd procent. Het op Texel gevonden ïyk is herkend als dat van zekeren O. Beeling, die in 1879 te Leeuwarden werd gebaren en thans café houder te Rotterdam was. Nu de groote gemalen te Wieringen en Medemblik dag en nacht in actie zyn, maakt de droogmaling van den Wieringermeer- polder snelle vorderingen. Over groote ai- standen is de bodem van de voormalige Zuiderzee thans reeds zichtbaar. De snelle vermindering van de hoeveelheid water brengt de nog aanwezige visch natuur lek deeriyk ln het gedrang. By duizenden laten de verschillende soorten, als bot, schol, tong, paling en zelfs haring en ansjovis zich vangen, zoodat de visschers, die zich hebben laten insluiten, goede zaken maken, vooral daar de visch buitengewoon zwaar van stuk is. De N. V. Philips Radio deelt het vol gende mede: Geiyk bekend zal zyn hebben wij ln Augustus 1929 aangekondigd, dat wy, de beschikking hebbende over o. m. een zestal Nederlandsche octrooien op radio-ontvang- schakelingen, voortaan van de toestel bouwers- en Importeurs zullen verlangen, dat zy zich van een licentie voorzien. Sedert dien hebben wy, in overleg met het bestuur van den Nederl. Bond van Ra diohandelaren de voorwaarden vastgesteld, waaronder de verleening dezer licenties aan de Nederlandsche toestelbouwers zal plaats hebben. Tydens deze onderhandelingen zyn ons Daags nadat de directie van de Haagsche Courant 500.— had uitgeloofd aan hem of haar, die aanwijzingen kon verstrekken, welke zouden leiden tot de opsporing, ar restatie en veroordeeling van den dader of de daders van den moord te Voorburg, op 10 dezer, heeft de Haagsche politie een iemand, wiens naam niet vermeld mag wor den, een belangrijke aanwyzing gekregen, die geleid heeft tot de arrestatie van J. B„ 35 Jaar oud en wonende in Den Haag. Na een verhoor is de man in het Huis van Bewaring ingesloten. Deze arrestatie houdt verband met de eerste aanhouding in deze zaak van een man, die echter na verhoor weer op vrye voeten moest gesteld worden. Zweden, en van de geheele Scandinaafsche Kerk, daarby uitgaande van het tydstip, dat de H. Ansgarius zyn bekeeringswerk in het land der Denen aanving, in het jaar 830. In een taal, waarin de liefde voor zijn land duidelyk uitkomt, schetst hy den loop van den stroom, die in de Kerk van Rome zyn levenwekkende bron vond en nog steeds vindt en waarvan de getuigenissen tot op den dag van heden heel Scandinavië overdekken. Sympathie verwekken, de bedoeling van dit boekje, zal het zeer zeker en het zal tevens de belangstelling voor het hooge Noorden, het land van ontzagwekkende schoonheid hooger opvoeren. Te weinig is nog bekend, wat de Katholieke Kerk ln die landen heeft moeten meemaken en hoe in de verwarring verwekkende spheer, die daar door het Protestantisme is geschapen, een veriangen naar eenheid van Kerk en geloof is biyven voortleven. 't Is een boekje, dat ln iedere volksbibli otheek, volgens onze meening, wel een plaatsje mag hebben en dat iedere geschie denis-liefhebber, vooral om het uitgebreide register van aanteekeningen, van de hand des vertalers graag tot het zijne zal maken. POEKENSCHOU \v Een der begaafdste menschen, der merk waardigste geesten van het hedendaagsch Europa is Franz Werfel, schrijft Pater v. Heugten in het Januari-nummer, en na 'ezing van diens zoo vlot geschreven en fyn "estyleerd artikel zal men dit graag onder- schryven. De merkwaardige Fransche schryver, „De Montagne van de laatste jaren" wordt Mar cel Proust door D. F. v. Rigen genoemd. Schryver laat vooral het licht vallen op de psychologische gronden, waarop Proust zyn werken bouwde: de psychologie van Berg- son, Einstein en Freud. Geen wonder, dat de werken van dezen auteur gekwalificeerd worden als zeer gevaarlijke lectuur. P. W. Assmann, die we al sedert lang uit Boekenschouw kennen als de specialiteit in Engelsche litteratuur, vertelt op de hem eigen wyze van Edgar Allan Poe, „The greatest American man of letters" der eer ste helft van de 19e eeuw. Hoe groot hy ook was als schryver, miste hy jammer genoeg de kracht om groot te zijn als mensch. El lendig stierf hy in een ziekenhuis te Bal- timore aan een aanval van delirium tre mens. „Modem Vlaams Toneel" door N. H. geeft een kykje op hetgeen onze Zuiderburen de laatste jaren op tooneelgebied presteeren. Behalve boven aangehaalde artikelen bevat ook deze aflevering weer talryke be- oordeelingen van nieuw verschenen boeken. De Compagnie Générale Aéropostale, die de luchtverbinding EuropaZuid-Amerika onderhoudt, deelt mede, dat het toestel, dat 18 dezer met de luchtmail uit Buenos Aires vertrok, als verloren wordt beschouwd. De Beriynsche berichtgever van het „Hbld." bericht: Naar het „Berl. Tbl." meldt, heeft men te Boston een radio-bericht van Byrd opge vangen, waarin hij mededeelt, dat zyn expe ditie in den loop van Februari Klein-Amerika zal verlaten en naar da Ver. Staten zal terugkeeren. De Ned. Scheepsbouw Maatschappy heeft van de Kon. Paketvaart Maatschappy op dracht ontvangen voor den bouw van 2 vracht- en passagiersschepen, te noemen „Both" en „Reael" De hoofdafmetingen zyn 95 bU 14, 17 by 6 48 M. De stoommachines worden geleverd door de machinefabriek Gebrs. Stork en Co., Hen gelo. „De Kerk van Zweden". Mgr. B. D. Assars- son. Vertaling van fr. Andr. Metz, O. Cist. i Uitgeverij „Foreholte", Voorhout. Mgr. Assarsson, 'n geboren Zweed en als student tot de Kath. Kerk overgegaan, wil ons in zyn boekje een overzichteiyk beeld 1 geven van het Katholieke geloofsleven in De belangstelling op den zevenden dag van het strafproces tegen Liebermann voor het Hof, biykt allerminst verflauwd te zyn. De president doet voorlezing van een tweetal telegrammen. Het eerste is van promotor Sedeyn, meldende, dat het ver mogen van Liebermann by de Crédit An- versors, ten bedrage van 850.000, dateerde van September 1927. Het andere telegram is van Paardenkooper, waarin deze meldt, wegens zeer belangrqke zaken niet te kun nen komen en naar Engeland terug te moeten. Voorts doet de president mededeeling, dat de heer Meynema zich telefonisch ziek gemeld heelt, ofschoon hy gisteren nog in het gebouw rondwandelde. Als eerste getuige wordt gehoord mr. A. A. Hingst, curator in Paardenkooper's faillissement. Deze verklaart, dat dit fail lissement 28 Juni 1927 is uitgesproken. Actief was er, behalve een vordering van 29, niet en ook geen meubilair. Pres.: „En dat perceel en dat mooie buffet?" Get.: „Die waren er niet. Ik heb geen inboedel gevonden. Wel beweerde Paarden kooper, een vordering van 250.000 te hebben op het Vaticaan, maar deze Is aan Duitsche crediteuren voor I ton gece deerd." Pres.: „Hebt u nog aandeelen op de Veendammer gevonden?" Get. antwoordt ontkennend en deelt voorts mede, dat hy het faillissement nog niet wil laten Joopen, omdat men met Paardenkooper niet weet, waaraan men toe Is. Get. heeft er zich niet tegen ver- j zet, dat Paardenkooper zaken in het bui- tenland deed, indien hy zich maar beschik- I baar stelde, wanneer dit door get. noodig I zou worden geacht. Pres.: „Als zyn verlof om naar het buitenland te gaan, wordt ingetrokken, kaa hij gegyzeld worden." Get.: „Ja. daarom verwondert het my, dat Paardenkooper niet in het land is." Pres.: „Hoe lang hebt u hem gezien?" Get.: „Twee weken." Pres.: „Wat doet hy elgeniyk voor zaken?" Get.: „Dat is my niet helder." (Gelach). Mr. Duys (tot get.): „Hebt u uit de boedelpapieren ook de idee gekregen, dat Paardenkooper groote relaties heeft ge had?" Get.: „Daar is me niets van gebleken." Mr. Duys: „Heeft hij ook niet tegenover u zyn groote relaties genoemd, als de prins van Saksen?" Get.: „Hy deed veel verhalen, maar daar heb lk niets aan. voor zoover ik er geen belang by heb. Ik kreeg niet den indruk, dat hy met het te berde brengen van zijn systeem van groote zaken doen, opzette lijk onwaarheid sprak; ook had hij de mee ning. dat hy met de „Veendammer" wel iets kon bereiken." Mr. Duys: „Hoe dacht Paardenkooper over Meynema?" Get..Hij was niet tevreden over hem." (Zie vervolg Pag. 3 Tweede Blad) (Nlet-Otflcfeei). 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 29 Januari 1930. Sc Klasse. 7e Llist. Hooge Prllzen. 744 6315 6670 11704 J 1000.— 13682 19985 400.— 036 1371 5537 1042" 10755 18248 18863 200.—I 3026 3447 4o05 S609 17486 17987 100.— Prijzen van 170. 109 226 407 340 470 740 815 903 911 971 1012 1C2 1179 1237 1248 1295 1389 1651 1837 1915 1948 1958 1989 2000 2054 2188 2262 2313 2430 2595 2950 2961 2999 3058 3275 3426 3448 3475 3521 3616 3659 3673 3706 3793 38.31 3843 3872 3899 3973 4051 4680 4081 4110 4210 4396 4452 4618 4710 4816 5105 5231 5296 5382 5540 5642 5654 5680 5712 5744 5759 5907 6209 6235 6325 6368 6436 6566 6802 6851 6872 6888 6936 6954 7056 70S3 7227 7594 7604 7707 7784 7874 7898 7961 8020 8065 8152 8210 8300 8397 8453 8676 8822 9035 9095 9149 9448 9470 9606 9653 9806 9822 9873 9911 9918 9959 9987 10144 10186 10228 10247 10253 10264 10295 1038» 10389 10391 10474 10666 1C780 10852 10883 10886 10910 10993 11064 11126 11200 11213 11479 11593 11638 11647 11651 11683 11734 11786 11811 118'9 U903 11944 11947 11950 1195» 12025 12030 12071 12091 12204 12245 12258 12301 12423 12448 12526 12646 12701 12769 12807 12911 12979 13)29 13344 13374 13431 13447 13462 13473 1349" 13599 13602 13822 13906 13907 14038 14085 14119 <4307 llj/7 14483 14550 14746 14855 14923 14946 15120 15218 15343 15347 15378 15568 15589 15670 15675 15747 15883 15396 15921 15989 16040 16106 16331 16446 16471 16535 16624 16800 16906 17047 17061 17110 17339 17462 17782 17862 17954 18013 18071 18119 18258 18393 18512 18516 18558 18849 18876 18948 19062 19151 19336 19583 19585 19654 19736 19831 19886 19968 20113 20116 20192 20340 20482 20620 20649 20691 20833 20871 30 49 69 118 129 158 313 326 352 370 393 499 515 552 618 627 634 661 782 816 824 826 834 847 853 865 897 960 963 698 1042 1146 1173 1177 1186 1194 1200 1207 1228 1294 1326 1340 1348 1386 1392 1406 14.37 1442 1518 1523 1529 1551 1591 1635 1653 1657 1663 1690 1713 1726 1801 1866 1976 1991 1992 1994 2009 2029 2052 2071 2123 2125 2209 2266 233.3 2335 2383 2384 2446 2513 2514 2599 2629 2682 2700 2709 2759 2768 2775 2813 2910 2941 2946 2949 2953 3013 3018 3040 3042 3072 3125 3206 3250 3267 3271 3278 3313 3387 3391 3442 3545 3548 3579 3713 37.54 3753 3787 3790 3852 3854 4003 4030 4C46 4050 4061 4068 4097 4113 4132 4187 42'j9 4243 4279 4301 4319 4369 4421 •<437 4483 4513 4530 4534 4539 4551 4570 4574 4591 4607 4619 4666 4717 4735 4791 4818 4820 4851 4868 4877 4887 4997 5087 5131 5:48 5186 5187 5202 5212 5250 5287 5289 5316 5344 5347 5413 5480 5514 5603 5616 5646 5705 5715 5769 5841 5851 5875 5896 59 4 5926 5933 59S6 6005 6015 6042 6067 6162 6234 6271 6280 6299 6338 6353 6.358 6364 6382 6385 6387 6413 6430 6434 6440 6464 6543 6642 6647 6736 6801 6853 6860 6892 6922 6923 6927 6960 6968 6973 6989 7011 7021 7062 7114 7118 7220 7248 7276 7287 7330 7346 7358 7420 7468 7511 7527 7616 7631 7649 7674 7685 7693 7701 7711 7823 7824 7833 7875 7904 7909 7918 8010 8126 8128 8131 8147 8165 8186 8293 8303 8420 8428 8429 8487 8493 8513 8540 8545 8561 8570 8610 8622 8802 8895 8931 8963 9007 9009 9010 9014 9056 9138 9208 9269 9290 9319 9340 9343 9362 9395 9403 9425 9437 9520 9547 9613 9614 9619 9634 9695 9703 9706 9715 9763 9789 9826 9866 9869 9883 9894 9966 10026 10039 10054 10100 10119 10152 10158 10182 10243 10265 10395 10411 10439 10535 10556 10636 10668 10703 10716 10741 10795 10939 11021 11029 11052 11106 1U52 11244 11340 11361 11379 11387 11394 11410 11470 11540 11567 11586 11615 11656 11771 11822 11831 11847 11856 11862 11912 11931 11939 11951 11987 11989 12075 12115 '2130 12192 12227 12247 12270 12287 12303 12305 12324 12347 12462 12194 <2525 12556 12628 12637 12744 12747 12755 1279<' 12868 12904 13035 13088 13146 1317$ 13194 13208 13301 13323 13334 13436 13517 13561 13671 13677 13700 13729 138.53 13855 13928 13956 14017 14025 14044 14052 14097 14107 14122 14130 14134 14142 14179 14197 14206 14216 14238 1424714 14367 143S2 14392 14432 14475 14499 15225 1525! 1527: 15295 15314 15330 15501 15545 15588 15622 15628 15640 15776 15887 15897 15923 15925 15937 16139 16143 16167 16203 16208 16241 16293 16310 16378 16398 16405 16418 16470 16509 16510 16547 16574 16657 16679 16786 16811 16835 16857 16861 16875 16893 16909 16915 16918 16956 16966 17043 17068 17119 17139 17179 17194 17313 17322 17360 17382 17414 17505 17620 17634 17636 17648 17667 17718 17847 17882 17897 17916 17940 17949 18002 18004 1801', 18020 18063 18094 18241 18343 18356 18368 18378 18392 18519 18556 18622 18631 18792 18793 18828 18880 18927 18954 18966 18982 19025 1903? 19054 19056 19115 19213 19306 19341 19344 19356 19364 19370 19309 19414 19446 19457 19472 19678 19782 19787 19790 I987R 19893 19914 19990 20014 20015 20043 20137 20188 20356 20359 20403 20430 20488 2052! 20731 20755 20770 20828 208S5 20891 Verbelerirg. 5e klasse. 6e lijst: met 70; 15175 met 70 m/z 15175. 10342 10638 10992 11260 11416 11667 11881 12013 12253 12409 12647 12937 13277 13580 13865 14056 14145 14266 14532 15371 15693 15945 16258 16435 10392 10656 11000 11325 11445 11768 11889 1204(1 12257 12445 12648 13020 13299 13632 13892 14079 14164 14320 145 58 15441 15716 15985 16289 16466 16682 16764 16877 1 6882 16971 17040 17255 17303 17607 17608 17810 17813 17970 17973 18138 18184 18404 18504 18800 18814 19013 19018 19225 19267 19384 19385 19729 19781 19919 19946 20197 20304 20623 20678 20936 20947 371 m/z 371

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 6