LEEKEI'REEKEN BA INI K FRANS PERQUIN D*E HEEREN BAAI N HENK FIBGE 150.- 149.- Ge KRAAIJ Co. Vc m De grootste hitte Voor 't minste geld WALES-ANTHRACIET 30|so 20I30 per H.L. f 3.10 WONINGBUREAU D'T nummer bestaat uit vier bladen EN HET GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD I I ZATERDAG 8 FEBRUARI 1930 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17381 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL DEPOSITO'S. SPAARBANK MET 3%% RENTEVERGOEDING -ém. PRIMA BELGISCHE ANTHRACIET DE BESTE KWALITEIT Afm. 20 x 30 m.m. F 3.10 Afm. 30 x 50 m.m. F 3.10 Per H.L. franco thuis GR. HOUTSTRAAT 162 - TEL. 10212 Wijziging in het Dekenaat Purmerend Beslag gelegd op een schip Oneenigheid over den borgtocht Audiëntie Moord te Hengelo Om de betaling van successierechten Het verdrinken van vier personen Onderzoek naar het ongeluk en peurzp ECHTE FRIESCHE 20-50cf. per ons oornaamste leuivs De wethouderscrisis te Zandvoort Op zoek naar de f 65.000 Brand in een fourage-opslagplaats Ds. N. Padt neemt de herbenoeming aan. Romeinsch kerkhof gevonden HM. BRANDSTOFFENHANDEL Turfmarkt 10- Telef11088 HAARLEM Een gegoede zwerver JOH. LAUWERS Barometers Thermometers PAYGLOP 3 RASSABSTRAAT 14 - TEL. 13781 Door den trein vermorzeld BUREAUXNASSAULAAN49 TeJetoon No. 13866 (drie lyncnj Postrekening No. S970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen, per week 25 eu, per kwartaal 3.25. per post, per kwartaal 3.58 t»U vooruitbetaling. HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEN 35 ct.p. regel vraag- en aanbod-adverten ties. 1—4 regelt 60 et p. plaatsing; elke regel meer 15 et- bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tnsschen den tekst 60 ct per regel. Alleabonne'sopdit oiud ingevolgede verzekeringsvoorwaarden 5 Qflflfl Levenslange geheeJeongeschiktheid tot werken duor X 7Cfl «gen ongevallen verzekc-d voor e=n der volgende uitkeeringen OUUU." verlies van heide armen, beide beenm heideoogen /uU.'doodelijken afloop bi) een ongeval met 4 OCH bij verlies van een hand 4 1 OC 1 I fcUU»"een voet °T een oog bij verlies van een 'duim ol wijsvinger bij 'n m-ui. van been of arm l»m vciLtci v. een anderen vinger 326 JEUGD EN MILIEU Een Nederlandsche uitgevers-maat schappij kondigde dezer dagen de spoe- <Uge verschijning aan van twee werken °ver het hedendaagsche huwelijkspro bleem, waarvan één geheel gewijd zal zÜn aan het huwelijk in de moderne literatuur. „Een uitgave, die ongetwij feld de aandacht zal trekken, gezien bet feit, dat de huwelijkskwestie in het brandpunt der moderne belangstelling staat;" aldus kondigt de reclame dit Werk aan. En inderdaad; het is moge lijk dat er boeken verschijnen, die zich enkel bezig houden met een overzicht en beschouwing van wat in andere boe ben over het huwelijksprobleem ge schreven wordt. Zóó beheerscht dit on derwerp de publieke meening. Wij ma- ben in dit opzicht een crisistijd door, Waarin vanzelfsprekend een ieder bezig is met „het onderwerp van den dag." Zulk een onderwerp was al in het einde der vorige eeuw de opvoeding; wij waren toen gekomen op het hoog tepunt van „de eeuw van het kind". L>e belangstelling is, sinds den grooten oorlog het huwelijk en het gezinsleven een ziekteproces doormaken, niet ver minderd. Integendeel; hoe meer het bind door de ontwrichting van het ge zin in het gedrang komt, hoe meer de vraag begint te klemmen: wat moet er met de kinderen en de toekomst der maatschappij gebeuren? In iederen mensch ligt toch ten slotte een drang, om iets goeds van zichzelf te iaten uitgaan en daarin ook na zijn dood voort te leven. Vandaar, dat ieder nog niet geheel bedorven en afgestompt mensch het kind beter dan zichzelf wil zien en het een gelukkiger toekomst wil verschaffen. In zooverre zijn dan ook alle menschen, geloovigen en onge- loovigen. het met elkander eens. En toch is er omtrent opvoeding en onder wijs onder hen zulk een buitengewoon groot meeningsverschil. Dit verschil ligt niet in bijkomstigheden, maar bestaat in beginsel. En het is terug te leiden tot den grondslag der verschillende le vensbeschouwingen. Een eenvoudig ant woord uit den kleinen catechismus is in staat om heel het probleem in een enkelen zin te omvatten. Eenerzij ds ziet men het streven, om de talenten van den jongen mensch op de meest doelmatige wijze en zoo volkomen mo gelijk te ontwikkelen, uitgaande van de natuur zelf als eenigen oorsprong en als einddoel een zoo groot mogelijke volkomenheid van aardsch geluk. An derzijds neemt men een streven waar, om eveneens alle geestelijke en licha melijke krachten van het kind tot volle ontplooiing te brengen, maar uitgaande van God als levensbeginsel van alles en terugvoerend tot God als aller einddoel Wanneer deze geheel tegenover elkan der staande opvattingen niet slap en slechts half bewust, maar vol overtui ging en methodisch in practijk worden omgezet, dan zullen de resultaten anders zijn en de middelen heel dikwijls met elkaar in strijd. In het oog van den modernen heiden is de christen als op voeder een minderwaardige. De gods dienst, het zien naar de eeuwigheid, moet volgens zijn opvatting belemme rend werken op de pogingen om het kind tot volkomen ontwikkeling van al zijn vermogens en tot een summum van uardsch geluk te brengen. Godsdienst toch dwingt naar zijn meening het kind om partij te kiezen voor een levens- en Wereldbeschouwing in een tijd, waarin Let nog onvoldoende verstand heeft voor zulk een keus. De eeuwigheidsgedach ten maken verder te jong een droomer Van hem, verontrusten zijn jonge ziel en toornen zijn vurige hartstochten in. Daaardoor wordt zulk een godsdienstig opgevoede slechts een halve mensch. Radicaal staat daartegenover de christen, niet enkel met een overgele verde leer, maar met volle overtuiging. Traditie en practijk hebben bij hem fctsvast de waarheid doen groeien, dat er in de opvoeding geen voornamer fac tor is dan juist de godsdienst; dat „de Vreeze des Heeren" kinderen tot even- Wichtige menschen maakt en dat een degelijk opgevoed, godsdienstig mensch de meeste kans heeft om ook op de Wereld gelukkig te zijn. Dat een christelijke opvoeding belem merend zou werken op de lichamelijke en geestelijke ontwikkeling, de practijk Leeft nu langzamerhand de onhoud baarheid van dergelijke beweringen wel bewezen en speciaal in ons land met de vele inrichtingen van bijzonder on derwijs durft niemand meer zulke drog- tedenen in het openbaar te verkondi- ^eh. Toch neemt de modern-heidensche Wereld nog steeds een hooghartige hou ding aan tegenover de christelijke op- v°cding, welke zij nog maar steeds als haifs]acntig blijft beschouwen. fh zooverre hier domheid, verblind- Leid ot onwil in het spel zijn. zullen wij doen rustig verder te gaan. Het eind zal den last dragen en de uitkomst toonen; in een misdadig geslacht en een tuchtelooze jeugd ziet ieder onbe vooroordeelde nu al de bittere vruchten van een opvoeding zonder godsdienst. Op één punt mogen wij echter niet onverschillig zijn en wel daar, waar in het ongeloovige kamp verwijten in onze richting worden gedaan, als zou er van onze zoogenaamd verhevene christelijke opvoeding practisch zoo weinig terecht komen. Men komt aandragen met sta tistieken, waaruit blijken moet, dat de godsdienstigen onder de veroordeelden en misdadigers een even groot getal vormen als de ongeloovigen; men wijst op de bandeloosheid, de zedenmisdrij ven, de onmatigheid in katholieke streken en tracht aan te toonen, dat juist in Roomsche of in van oorsprong katholieke landen het zedenbederf het grootst is. Nu moet men met dergelijke statistie ken en soortgelijke algemeene verwijten altijd zeer voorzichtig zijn. Meestai blijkt er veel onwaarheid in verkeerde cijfergroepeeringen of andere onjuist heden te schuilen. Van den anderen kant valt het niet te ontkennen, dat de vruchten, die vele duizenden zooge naamd christelijke gezinnen afwerpen, verre van fraai zijn en de verwijten van oppervlakkige buitenstaanders maar al te begrijpelijk maken. Ware het nu zóó, dat wij in al zulke gevallen konden zeggen: ja, maar, de ouders van die ergernisgevende jonge lieden zijn of waren enkel maar in naam christen; in werkelijkheid deden zij niets aan hun godsdienst dan zou het verwijt gemakkelijk zijn af te wij zen. Maar het bedroevend verschijnsel doet zich maar al te vaak voor, dat de kinderen van goed geloovige katholie ken, die uiterlijk behoorlijk hun gods dienstplichten vervullen, die hun kroost naar de kerk en de Roomsche schooi zenden, zoo goed als ailen den verkeer den weg op gaan. Dan zegt de één: die christelijke opvoeding is toch blijkbaar ook niets waard en de ander: zonder die godsdienstige opleiding zou er ver moedelijk van die kinderen meer te recht zijn gekomen: hun aard paste niet in een godsdienstige sfeer! Zulke, helaas veelvuldig voorkomende, gevallen doen onnoemelijk veel kwaad in onze tegenwoordige maatschappij. Dat de fout heel ergens anders schuilt, weet ieder verstandig mensch. Bijna steeds zal men de schuld hieraan moeten wij ten, dat voor die kinderen ontbroken heeft het echte, christelijke milieu Wat worden er toch over opvoeding veel dwaze en onnoodige theorieën ver kocht; wat breekt men zich over op voeding toch het hoofd, alsof dit een slechts aan weinigen gegeven kunst was! Zou men denken, dat God, die den mensch den drang instortte om zich voort te planten, hem de gaven had onthouden om de kinderen naar hun tijdelijke en eeuwige bestemming te leiden? Neen, als er mislukkingen en vele zijn, dan ligt de schuld daarvan niet bij den Schepper. Men moet geen visch in een boom en geen vogel onder water zetten en zich dan beklagen, dat de dieren niet kunnen leven. Zoo moet men zich niet verbazen, dat christen kinderen tot onchristelijke wezens op groeien, wanneer zij in hun beste en meest ontvankelijke jaren niet in een zuiver christelijk milieu gedijen. Het is niet voldoende, dat men zijn kinderen laat doopen; dat men, wanneer het niet al te moeilijk is, naar de kerk gaat, aan tafel bidt en vastendagen houdt. Dat alleen vormt nog niet een christe lijke sfeer. Het is evenmin voldoende om met God en de hel te dreigen, wanneer de opgroeiende jeugd het den ouders en anderen lastig maakt. Het bijna onfeilbare middel om degelijke menschen te vormen voor kerk en maatschappij is een christelijke gezins sfeer te scheppen, waarvan men zelf het middelpunt is. Er zijn gelukkig nog tallooze voorbeelden, waarbij men ziet, hoe eenvoudige, weinig geletterde men schen, die zich over paedagogie en op voedingsmethoden nooit het hoofd heb ben gebroken, een groot gezin vormen, waarvan al de kinderen tot voorbeeldige menschen opgroeien. Het geheim daar van is geen ander, dan dat het huwelijk gesloten wordt op gezonde basis, uit wederzij dsche genegenheid en met een hooger doel; dat vader en moeder altijd in het oog der kinderen eensgezind zijn, dat zij in al'es het voorbeeld geven van godsvertrouwen, van zelfbeheersching; van deugd te stellen boven persoonlijk gemak of tijdelijk gewin. Dat lijkt eenvoudig; maar dag na dag opnieuw geëischt, onder vaak moeilijke levens omstandigheden, bij verlokkingen van de wereld, bij spot en minachting van bekenden en familieleden, kost dit strijd, zelfverloochening, verzaking van menschelijk opzicht, volharding. Dag- bladlectuur, radio, illustratie en roman, dansvermaak, sportbeweging, wandver- AARIME siering, kleeding, duizenderlei verlok kingen roepen tegenwoordig om het leven te veraangenamen. En al het niet-christelijke ziet er het verleidelijk ste uit en belooft het meeste genot. Het kost aan ouders dagelij ksche moeiten en zorgen om eenerzij ds hun kinderen van al wat goed en schoon is, van ai wat de moderne techniek zonder gevaar aan gemak en vermaak biedt, te laten genieten en anderzijds de uitwassen, het zinnenprikkelende te weren. Wie daarin niettemin slaagt en het is mogelijk die schept het juiste milieu, waarin het kind gedijt tot den volletx mensch, evenwichtig, vol levensmoed, sterk en bestand tegen de dwaasheden, die zijn tijdelijk geluk op den duur ver gallen en hem aftrekken van het eeuwige. Wie daarin slaagt, die vormt het christelijke gezin, onmisbare factor tot behoud van een ordelijke en gelukkige samenleving. HOMO SAPIENS Bij Bisschoppelijk besluit zijn de parochie j van den H. Augustinus te Nieuwendam en j van het Allerh. Sacrament te Oostzaan ont trokken aan het Dekenaat Purmerend en ge voegd bij het Dekenaat Amsterdam, aldus meldt „St. Bavo". Namens de reederij „Zaanstroom" te IJmuiden, is voor 95.000.beslag gelegd op het Zweedsche stoomschip „Johann Sanne", dat heden naar zee zou vertrek ken. Genoemd stoomschip werd begin Januari door een der trawlers van genoemde reederij te IJmuiden binnengesleept. Over den borgtocht konden vertegenwoor digers van de maatschappij en van de assu radeuren van het Zweedsche stoomschip het niet eens worden, met het gevolg, dat neden beslag is gelegd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Maandag, Dinsdag en Donderdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. rusturen.. iieeO., Wh.. J». öe Reitzsiraat te Hengelo (O.) een ernstig drama afge speeld. Omstreeks elf uur is de 30-jarige mejuf frouw Ketel, echtgenoote van den heer No- back, die met hun 8-jang dochtertje sedert eenige maanden bij den vader van den man inwoonden, met hamerslagen op 't hoofd ge dood. Het dochtertje vond toen zij van school thuis kwam. haar moeder in een plas bloed op den grond liggen. Terstond werd ge neeskundige hulp ingeroepen, doch de dood was reeds ingetreden Naast het lijk werd een hamer gevonden waarmede de daad vermoedelijk is gepleegd. De schoonvader van het slachtoffer heeft zich op het politiebureau aangemeld en hij is als de vermoedelijke dader vastgehouden. De aanleiding tot den moord is waar schijnlijk een kwestie over de betaling van successierechten van een erfenis. Uit het voorloopig door de politie ingesteld on derzoek moet zijn gebleken, dat er geen worsteling heeft plaats gehad De vrouw werd achter op het hoofd met den hamer ge troffen en was bijna op slag dood. Toen de daad gepleegd werd, was de man van de ver- slagene naar zijn werk. Omtrent den moord kan nog gemeld wor den, dat de dader N. bekend heeft de daad met voorbedachten rade te hebben gepleegd. Hy liep reeds eenige dagen met het plan rond zyn schoondochter te vermoorden. Za terdagochtend te tien uur zou door Dr. Hulst uit Leiden de sectie op het lijk verricht wor den. De dader heeft zich uit eigen beweging aangemeld en zegt, dat hij zich thuis den laatsten tyd zeer gedupeerd gevoelde. De Raad voor de Scheepvaart stelde een onderzoek in naar het ongeluk, dat heeft plaats gehaa aan boord van het stoomschip „Stad Vlaardingen" van de Halcyonlijn. Bij stormweer werden op 16 November vier man over boord geslagen en verdronken. De gezagvoerder als getuige verhoord ver klaarde o.m.. Dit schip is oorspronkelijk ge bouwd als open shelterdeck-schip maar is naderhand verbouwd als een voldekschip! De lading-capaciteit is daardoor vermeer derd met ongeveer 3000 ton. In den regel j is het schip altijd geladen geweest tot aan i het watermerk en in het algemeen kan ge zegd worden dat het schip niet veel water overneemt Ditmaal was het schip op reis van Narvik naar Sydney (N.S.). Op 5 November was men vertrokken. Het weer werd langzamer hand slechter. Op 16 November woei er een storm Er sloegen toen eenige luiken los van ruim 3 Er zijn toen planken over de luiken gespijkerd. Men lag toen bijgedraaid. Des nachts is er weer koers gestuurd. Den vol genden middag werden weer luiken losgesla gen en weer is men begonnen de luiken te voorzien, nadat eerst olie was gestort. Om ongeveer kwart na 5 kwam een zware stortzee aan stuurboord oprijzen en over- krullen Van de brug werd hiervoor gewaar schuwd Nooit had getuige zulk een stortzee gezien Gevaar om het werk te doen was er niet De menschen die het werk deden, dach ten ook niet aan eenig gevaar. Van de brug werd gezien dat de lieden door de stortzee die dwars overkwam werden achterhaald. Vier opvarenden, de bootsman en drie ma trozen werden vermist. Dadelijk werd de machine gestopt en aan bakboord werd een reddingboei met Holmes- licht overboord geworpen. Ook zijn nog an dere boeien overboord geworpen. Men heeft de .mannen niet weergezien. De gezagvoer der zoowel als de stuurman zijn van oor deel, dat de vermisten voor ze in zee vielen reeds bewusteloos moeten geslagen zijn te gen de reeling. De weersomstandigheden lieten niet toe 'n boot uit te zetten. Thans werd aan de ove rige bemanning order gegeven de schade aan het luik te herstellen. De bemanning achtte dit evenwel te gevaarlijk en wilde beter weer afwachten. De kapitein, die directie voorzie ning noodzakelijk achtte, riep nu vrijwilligers op. Allen behalve de stuurman van de wacht en de roerganger, welke op de brug bleven begaven zich, voorzien van lynen, met den kapitein op het luik 3 en voorzagen de scha de Draadloos werd het ongeval aan alle in de nabijheid zijnde schepen geseind, met ver zoek goed uit te kijken. Ock den 18en Novem ber werd nog schade aangericht gedurende het gestopt liggen, deuren ingeslagen, voor ziening luik beschadigd. Met behulp van het machinepersoneel zijn 4 nieuwe luiken op luik 3 aangebracht en een nieuwe presen- ning. 's Nachts om 12 uur kon eerst weer koers worden gestuurd. Na de waarschuwing van de brug voor de overkomende stortzee waardoor de 4 mannen zijn verzwolgen, was een matroos in plaats van naar B.B. naar voren geloopen. Deze matroos werd door de zee tusschen de voor- winch geworpen en is daar biyven zitten Te Sydney vernam de kapitein, dat er een zeebeving was geweest. Naar zijn meening kan de de plotseling oprijzende zee daarmede wel in verband hebben gestaan. De hoofdinspecteur van de Scheepvaart is van oordeel, dat dergelijke verbouwde sche pen meer water overnemen dan andere. Spr is voorts van oordeel, dat de voorziening voor de luiken steviger had kunnen zyn. Wat het ongeluk betreft, waardoor vier mannen in het uitoefenen van hun werk zijn verdron ken, moet spr. gelooven aan een toeval. De Raad zal nader beraadslagen en daar na uitspraak doen. zy*t k&ururlteiuU 4/pettxJuippotvan I (ook in Vaofiften, 'h ponden en ponden) IturWut/ce&erfa- paJyeD'ff SÉWRT1T53' Nog altijd zoekt de Amsterdamsche politie naar de 65.000, welk bedrag eenigen tyd geleden op het Koningsplein een jeugdig kantoorlooper zyn oom, een berucht type uit donker Amsterdam, in handen speelde. Dezer dagen ging het gerucht, dat vrienden van het gearresteerde tweetal het geld in een ijzeren kistje naby den Hemweg begra ven zouden hebben. Een onderzoek werd hiernaar ingesteld, doch resultaat leverde dit wederom niet op. Gisteravond werd om 11 uur de brand weer te Zaandam gealarmeerd voor een uitslaanden brand in de fourage-opslagplaats aan de Oostzijde no. 200 E. in eigendom toebehoorende aan de N. V. Fouragehandel H. Groen Jzn. Toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse verscheen, laaiden de vlammen aan alle kanten reeds hoog op en 'iet de brand zich, vooral met het oog op de belendende houten perceelen zeer ern stig aanzien. Dank zü het krachtdadig op treden van de brandweer, kon het vuur echter beperkt worden tot het houten pak huis. Een groote voorraad fourage gjng door het vuur verloren. Slechts twee auto's kon den tijdig m veiligheid worden gebracht- De schade wordt door verzekering gedekt. Naar wij vernemen, heeft de heer ds. N. Padt, die naar aanleiding van de begroo- tingsdebatten bedankt had als wethouder der gemeente Zandvoort, doch in de Don derdagavond gehouden Raadsvergadering als zoodanig herkozen werd, deze herbenoeming aangenomen. Een rapport is uitgebracht over het Am sterdamsche schouwburgvraagstuk. Te IJmuiden is beslag gelegd op het Zweedsche stoomschip „Johann Sanne." Een fouragepakhuis te Zaandam afge brand. Het eerste gedeelte van de verbeterings- werken in het Regge-gebied is opengesteld. Te Hengélo (O.) is een 30-jarige vrouw vermoord. In voorbereiding is een algemeene maat regel van bestuur betreffende de controle op eieren. Het hooger beroep van Salomon Lleber- mann. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar het over boord slaan en verdrinken van vier man van de „Stad Vlaardingen". Reeds sinds acht dagen is niets meer ge hoord van den Zuidpoolreiziger Wilkins. Te Elsloo (Limb.) is een Romeinsch kerk hof gevonden. Wijziging in het dekenaat Purmerend. De dader van den aanslag op den Mesl- caanschen president is een communist. De Britsche regeering heeft in een me morandum haar voorstellen ter Vlootconfe- rentie neergelegd. Mijnontploffing te Standardvillc; 20 doo- den. Moordaanslag op den Brazüiaanschen vice-president. Meerdere gewonden. Ernstige Japansche bezwaren tegen de Amerikaansche voorstellen ter vlootconferen- tie. Het Egyptisch kabinet is door de Kamer gemachtigd te onderhandelen over het ver drag met Brittannië. Onder (je gemeente Elsloo nabij Beek (Limburg) is na een langdurige afgraving gevonden een Romeinsch kerkhof, waarin een half dozyn graven met rijken inhoud werden opgedolven. Men heeft o.a. munten en fibula's gevonden. Al deze voorwerpen wijzen er op, dat men nier te doen heeft met een kershoi vooi meer aanzienlijke personen uit den Romein- schen tijd. De afgravingen, die geleid wor den door dr. Deckers uit Beek, worden voortgezet. De politie te Den Helder heeft een bekende straatfiguur, Lange Gerrit bijgenaamd, die als venter van thee, koffie en andere ver pakte artikelen zyn kostje ophaalde, van de straat verwyderd. De man, die ontzettend vervuild was, zal in een gemeentelijke instelling onder dak wor den gebracht. Bü inspectie van zyn woning vond men, verpakt en opgeborgen in allerlei doosjes, busjes, trommeltjes, enz. aanzienlyke geld sommen. Tot onder den vioer waren ze ver borgen. Hoe groot het bedrag is, is nog niet be kend, maar het loopt in de duizenden. Lange Gerrit, die een stumperigen indruk maakte, en zeer het medeiyden wist op te wekken, is eenige jaren geleden voor een paar honderd gulden bestolen. Hij wist toen zóó zeer indruk te n^akem, dat een comité uit de burgerij een actie voor hem "~~ette om hem een nieuwen wagen en wat nieuw be drijfskapitaal te bezorgen. Barometerstand 9 uur v.m.: 778. Vooruit. ALKMAAR LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 5.27. Gisteren werd te Valkenburg op het ran geerterrein van de Nederlandsche Spoorwe gen bij een wissel der hoof lijn Maastricht Aken het bijna vermorzelde lijk gevonden van den ploegbaas D uit Valkenburg. Aan gezien by den wissel ook een bezem werd aangetroffen wordt verondersteld, dat D. aen wissel neeft willen schoonvegen van m den nacht gevallen sneeuw Oorzaak van het ongeval dat blijkbaar in de vroegte gebeurd moet zijn is nie- bekend, daar het door nie mand is bemerkt. D is 45 jaar oud en laat een vrouw en twee kinderen achter

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1