Laatste Nieuws Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Heringa Wuthrich, Haarlem Stofzuigerhuis MAERTENS Centrale Verwarming Oliestook-inrichtingen 15-Jarige jongen vermist Met hem een fiets verdwenen H. W. J. Santies overleden De verdwijning van Koetjepof Sensafioneele onthullingen te verwachten? Tsjang Kai Sjek treedt niet af De toestand van Tardieu onveranderd Zestig personen aan verdrinkingsdood ontsnapt Een schippersvaartuig brengt de zinkende boot in veiligheid De Mexicaansche staat Sonora geteisterd door een epidemische ziekte De symtomen komen overeen met nekkramp Ontploffing in een geheime distilleerderij In de nabijheid gelegen huizen storten in De razzia ïn de misdadigers- wereld te Chicago De roofovervallen nemen sterk af 4100 personen gearresteerd Dr. Julius Röntgen Sr. Acht oude steden opgegraven Weder een landen- voetbalwedstrijd Duitschland-—Engeland Wielerwedstriiden le Parijs De Gebroeders van Kempen winnen te Brussel De schaatsenwedstrijden te Praag officieel geannuleerd Een ultimatum van Chandl aan den vlce-koning? De opvarenden van de „Benson" gered STADSNIEUWS Agenda 18 Februari Patronaat van Onze Lieve Vrouw Collecte Nazorg De openluchtschool in Haarlem-Noord 1r H. O. V. Collectes BURGERLIJKEN STAND Brandje Het kanaal HattemDieren De scheepvaart in den Haarlemmermeer De vierde postbestelling te Haarlem Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f 175.- Firma Duyn Verkiezing K. v. K. en F. Jubileum H. Bouma HET EEUWFEEST VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" 220 157% 173'/. 325 144 115 168 458 176 b 184 b 57% 388 164 20 20% 173% 150 110 127 103 84 6%s 28 571 393 358 92 405 227 58 25% 80 62% 2% Sedert Donderdag 1.1. wordt te IJmuider. vermist de 15-jarige H. P. Bekend ls geworden, dat deze Jonger Donderdagmorgen een fiets heeft gehuurd. Daar de politie met den klaap nog ver schillende zaken te vereffenen had, wordt aangenomen, dat de jongen tijdig de plaat heeft gepoetst, om zich aan eventueels straf te onttrekken. ARNHEM, 17 Febr. Te Arnhem is op 80- Jarlgen leeftijd overleden de heer H. W. J Sannes, oud lid van Gedeputeerde Staten van Gelderland, belast met de afdeeling Finan ciën. De overledene was van 1923 tot 192C lid van Gedeputeerde Staten. Tevoren was hi. Inspecteur der Z "gistratie en Domeinen. Hi. was ridder in cie Orde van den Nederland- schen Leeuw. De teraardebestelling zal plaats hebben op 20 Februari a.s. op het kerkhof „Heiderust' te Roosendaal. Frankrük bereis de diplomatieke relatie! te verbreken LONDEN, 17 Februari De oorrespon dent van de „Daily Mail" te Parijs meldt, dat de Fransche politie op de hoogte zou ffljn van de identiteit van de geheime Sovjet-agenten, die drie weken geleden generaal Koetjepof, leider van de Russi sche utgewekenen, zouden hebben ont roerd. Bnnien 48 uur verwacht de correspon dent een sensationeele ontwikkeling uer gebeurtenissen. Verder weet de correspondent te be richten, dat de Fransche minister-president bereid zou zijn de diplomatieke betrekkin gen met Rusland te verbreken, indien dt Kamer daartoe den wenseh te kennen geelt De politie zou verder weten, dat Koetje pol ln een auto is weggevoerd naar Nor mandie, waar hU aan boord van een Rus sisch schip zou zijn gebracht. Indien dit juist is is er weinig hoop, dat generaal Koetjepof nog ln leven is. LONDEN, 17 Februari De „Times" meldt uit Sjanghai, dat Tsjang Kai Sjek aan Yen Si Sjau telegrafisch geantwoord heeft op diens ultnoodlging om af te treden. Tsjang Kal Sjek verklaarde in dit telegram, dat hij zijn doel zal blijven na streven en dat hij niet zal aftreden. PARIJS, 17 Februari Terwijl de Fran sche minister van Marine Leygues en de kabinetchef van Tardieu heden naar -Lon den terugkeeren, zal Briand eerst morge i naar de Britsche hoofdstad vertrekken. De toestand van Tardieu ls nog onver anderd. NEW-YORK, 17 Februari In de nabij heid van Miami konden gisteren ongeveer 60 menschen ternauwernood van den ver drinkingsdood worden gered. Een 60-tal men schen, die verblijf hielden in de badplaats Miami, was uitgevaren in een boot met gla zen bodem, waarmee de koraalriffen nabij de kust worden bezocht, teneinde eveneens een bezoek aan deze bezienswaardigheid te bren gen. Door het stooten van de boot op *n zand bank, werd het glas Ingedrukt, zoodat de boot vol liep met water. Het gelukte een ln de nabijheid vertoevend schippersvaartuig de toeristenboot, die reeds gedeeltelijk gezonken was, naar de kust te sleepen en op het land te zetten, nog vóór persoonlijke ongevallen hadden plaats gehad. Reeds 94 personen overleden NEW-YORK. 17 Februari Uit Mexico City wordt gemeld, dat de staat Sonora ge teisterd wordt door een epidemische ziekte die een ontsteking van ruggemerg en hersen vlies veroorzaakt en die ln de uitwendige symptomen veel overeenkomst vertoont met nekkramp. Binnen 86 uur zijn reeds 94 lijdt.s aan deze ziekte overleden. De ziekte woedt het hevigst te Kumpas. Alle theaters, bioscopen en café's zijn op last der politie gesloten. NEW-YORK, 17 Februari Uit Reading in den staat Pennsylvania wordt gemeld, dat bij een ontploffing ln «en geheime distilleer derij, die ln een oude papierfabriek was ge vestigd, twee personen werden gedood en vijf ernstig gewond. De ontploffing was zóó hevig dat eenige in de nabijheid gelegen gebouwen instortten. Uit het Ingestelde onderzoek bleek dat in de stokerij alcohol werd vervaardigd die door een smokkelaars-organisatie verder werd vervoerd. CHICAGO, 17 Februari (N.T.A.) De veldtocht tegen 't bandletendom heeft tot de aarrestaie geleld van 1100 personen, zoodat ln totaal gedurende de vorige week 4100 per sonen zijn gearresteerd. De gevolgen van deze arrestaties zijn duidelijk merkbaar ln het sterke afnemen der roofovervallen, die gedurende de vorige week van 98 per dag tot 17 roofovervallen per dag zijn afgeno men. Benoeming doctor honoring causa De heer Julius Röntgen Sr., oud-directeur van het conservatorium te Amsterdam, ls benoemd tot doctor honoris causa 'doctor of musuc) aan de Universiteit te Edinburgh. De officieele eerepromotie zal plaats heb ben op 27 Maart a.s. JERUSALEM, 17 Febr. De opgravlngs- ^xpeditie van Pen-gyvanië Universiteit heeft bij haar opgravingen ln de nabijheid van "3eisan de overblijfselen van acht steden uit /erschillende tijdperken gevonden, o.a. op een 'ilistUnsche vesting uit den tijd van Koning baul en David en op altaren, die in het boek lamuel aangeduid worden. De vondsten wor- len van zeer groote betsekenis geacht. Wedstrijden Dultscliland—Nederland Zaterdagavond heeft het bestuur van den Duitschen Voetbalbond te Berlijn vergaderd. Omtrent het verloop der besprekingen wordt het volgende gemeld: De landenwedstrijd tusschen Duitsohland en Engeland is tot stand gekomen. Over den revanchewedstrijd zal nader ge sproken worden. De voetbalwedstrijden tusschen Nederland en Duitsohland voor 1931 werden even-ens be sproken. Besloten werd tot het houden dier wedstrijden. Een datum werd nog niet vast gesteld. Moeskop op de tweede plaats PARIJS, 17 Februari De belangrijkste wedstrijd, die Zondag op de Parijsche win- terbaan werd verreden, was de beslissing om het Internationale Winterkampioenschap voor Sprinters. De wereldkampioen Mlcbard slaagde er ln met veel moeite, waarbij de Nederlandsche rijder Moeskops uitblonk den titel te behouden. De uitslag van dezen wedstrijd luidt als volgt: Mlchard slaat Moeskops, Moeskops slaat Faucheux, Martlnettl slaat Faucheux, Mlehard slaat Martlnettl, Moeskops slaat Martlnetttl, Mlchard slaat Faucheux. Totaal uitslag: 1. Mlchard 3 p. 2. Moeskops 4 p. 3. Mar tlnettl 5 p. 4. Faucheux 6 p. 20 K.M. voor buitenlanders: 1. Wynsdau 'België) 17 min. 10 sec.; 2. Jager (Amerika) 35 M.; 3. Llnart (België) 210 M. 20 K.M. wedstrijd voor Franschen: 1. Pall- lard 16 min. 46.6 sec.; 2. Bréau 35 M.; 3. Marennler 740 M. Elndwedstrild 30 K.M.: 1. Jftger 25 min. 47 sec.; 2. PaUlard 140 M.; 3. Bréau 600 M.; 4. Wynsdau 950 M.; 5. Llnart; 6. Maronnler. BRUSSEL, 17 Februari Te Brussel had een drie-uurswedstrijd plaats, ln welken de Gebr. van Kempen als overwinnaars ein digden. De uitslag'luidt: 1. Gebr. van Kempen 3 p.; 2 Van Hevel- Ronsse 2 p.; 3. Blanchonnet-Cugnot 4. Choespin-Leoquel en 5. Petri-Kroschel. Ook Van Nek reed met Frankenstein mede, doch deze beide rijders moesten zich met de zestiende plaats tevreden steUen. WE ENEN, 17 Februari De Interna tionale Schaatsenrijdersbond heeft thans dor zijn president Ulrich Salchow (Zwe den) den Tsjecho-Slowakijschen Schaatsen rijdersbond officieel er van ln kennis gesteld, dat de wedstrijden om het Europeesch kam pioenschap kunstrijden voor heeren te Strbske geannuleerd zijn. Het kampioenschap zal thans op 10 Maart te Berlijn plaats hebben. Ghandi ls thans, in verband met de mach tiging van het Ol-indisch Congres bezig de wijze vast te stellen, waarop de onafhanke- lijkheldsvoldtocht zal worden gevoerd. Dinsdag zal ln de woning van Ghandi een bijeenkomst met Indische leiders plaats heb ben. Deze conferentie zal beslissen over een door Ghandi uitgewerkt ultimatum aan den vlce-koning van Indlë. Uit Portland in den staat Oregon wordt gemeld, dat men er gisteren in geslaagd is, de opvarenden van het voor de monding van de Columbia-rivier gestrande stoomschip „Admiral Benson" te redden, met uitzonde ring van de officieren, die aan boord zijn gebleven. Bi) het reddingswerk werd een der geredde vrouwen ten gevolge van de branding licht gewond. Sociëteit „St. Bavo" Rechtskundig Bureau 8)4 uur Zang en Vriendschap 8 uur Wit Gele Kruis 2 uur Be stuur „St. Jozef" 8'/, uur Kraam- verzorging 2—3 uur St. Caecilia 8 uur Propaganda» lub Kruisverbond 8 UT Missieclub Afrika 8 uur Ar beidersontwikkeling, voordracht mevr. Ellen Russe 8 uur. Stadsschouwburg Vereenigde Schouwspe lers 8 uur. Schouwburg Jansweg Kon. Erk. Tooneel- vereeniging „Jacob van Lennep". Gem. Concertgebouw Gemeentelijk Or gelconcert. Dagelijks: Waag „Kunst zij ons Doel" Tentoonstelling Limburgsche Kunstkring. Gebouw Nassaupiein 6 Vergadering Ka mer van Koophandel 7)4 uur. Luxor-Theatcr Groote Houtstraat 8)4 uur Bioscoopvoorstelling. Zondagavond gaven voor het eerst een tooneelultvcerlng „De zes Woelwaters", be staande uit leden vanhet Patronaat van Onze Lieve Vrouw. Het stukje was getiteld „Professor Droomslede" en werd gespeeld ln de benedenzaal van het Vereenigingsge- bouw ln de Konlngsteinstraat, waar ai:e leden met hun ouders waren uitgenoodigd. Om 8 uur werd begonnen met een kort woord van den Directeur, kapelaan van Haaster, die o.m. zelde, dat het aantal Do nateurs tot 180 gestegen wasl Een groot ana- tal, dat hem deed hopen spoedig de 200 te mogen noteeTen, Toen kwam voor het voetlicht het nieuwe tooneslclubje, waarvan de leden dat meet gezegd worden schitterend speelden voor den eersten keer! Waarlijk, de hoeren Bier boom en De Vries hadden alle eer van hun werk. Tusschen de 2 bedrijven werd er pauze gehouden en gecollecteerd ten bate van de Jazz-Band „The Jolly Jockes"". welke den avond met aardige muziek /heeft opgeluis terd. Na het 2e bedrijf kwam een verrassing. We wilden naar huis gaan, toen zich een Humorist" ontpopte, die zich door z'n ka meraden, de Joseph-Gezellen, die ook aan wezig waren, genoopt zag naar voren te komen. Teen is er nog heel wat gelachen, en al ien gingen voldaan huiswaarts met de hoop, dat er nog eens zoo'n gezellige avond zou worden georganiseerd. De Nazor<*collecte tijdens de wedstrijd R. C. H.Excelsior bracht f 87.47 op. Een adres van Dr. L. C. Kersbergen De Weled. Zeergel. heer Dr. L. C. Kers bergen heeft zich, naar aanleiding van het voorstel van B. en W., om in Haarlem- Noord een openluchtschool te stichten, tot den gemeenteraad gewend met een uitvoerig adres, waarin hij als de meest eenvoudige oplossing aan de hand dost: Aan elke school worden de hoogste hygië nische eischen gesteld, elke school worde een gezondheidsschoo) met openluchtstelsel. Waar de leerplichtwet de kinderen dwingt, ter school te gaan, is het, schrijft dr. Kers bergen de plicht van de overheid, er voor te zorgen, dat de school in het algemeen den kinderen geen te vermijden schade, hoe gering ook. toebrengt. Het schoolartswezen houde nauwlettend toezicht, dat die kinde,- ren, welke niettemin er zwak of bleek blij ven of gaan uitzien door het schoolbezoek, na ziekte of waardoor dan ook, en toch niet bepaald ziek zijn, al naar het noodig is. al of niet met overheidshulp krachtig wor den gevoed of tijdelijk in een andere lucht streek gebracht (vacantie-kolonies, uitzen ding in gezinnen). In overleg met de Consul - tatie-bureaux voor tuberculose en de polikli- hleken voor kinderziekten zorge het er voor, dat aan de door tuberculose bedreigden nog afzonderlijke zorg worde gewijd en zij, zoo hun toestand geen rustkuur in eigen woning, ziekenhuis of sanatorium vereischt, verwezen worden naar de buiten- of boschschool, die nu reeds, maar zeker in de toekomst in Haarlem niet gemist kan worden. Lacht dit systeem u niet toe om de ge ringere kosten, die het op den duur ver eisen en zal en om de gezonde gedachte, die er stellig aan ten grondslag ligt? Haarlem verkeert ln de gelukkige omstan digheid, dat er de mogelijkheid van een uit stekende boschschool bestaat. Dus gebruike men haar- of men is in ver zuim. Hoe zij er komen moet, door een parti culiere vereeniging of door de gemeente, is en blijve bijzaak, al brengt ook de particu liere vereeniging een prachtig terrein, eenig kapitaal en beproefde werkkrachten als niet te onderschatten voordeden mede. Maar hoe het zij, komen zal de buiten school er, ook al zou men nu eerst tot een en later tot meer openlucht-scholen be sluiten; dat staat m.i. onomstootelljk vast. Daarvoor zullen wij, Haarlemsche tubercu- lose-bestrijders en kinderartsen belden trou wens ook eensgezind en onverzwakt blijven strijden! Aan u ls nu de verreikende beslissing! Of eerst dc boschschool ln Bloemendaal zonder internaat, desnoods of desgewenscht nog vereenvoudigd, waarnaast allengs de ontwikkeling van de openluchtschool als regel voor alle kinderen ln de gemeente (Utreehtsch systeem). Of eerst de in Haarlem-Noord ontworpen openluchtschool, weldra gevolgd door soort gelijke scholen ln de andere wijken der ge meente, waarna, omdat bet nu toch niet anders kan, de boschschool in Bloemendaal voor de, door tuberculose bedreigden. JAARVERGADERING. Vrijdagavond hield de H. O. V. een Jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer P. Haitsma Muiier, in een der zalen van Café-Restaurant Brinkmann. Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had en allen hartelijk welkom gehee- ten had,, gaf hij het woord aan den secre taris, den heer M. P. Blonker Herny. I Aan diens jaarverslag ontleenen wij het volgende: I Ingevolge art. 3 van het huishoudelijk reglement ben Ik verplicht het jaarverslag uit te brengen. Het is mij in de eerste plaats een behoefte een woord van hulde te brengen aan den Voorzitter, den heer Haitsma Muiier, voor al datgene, wat hij weer in dit vereenigings- Jaar voor onze H. O. V. heeft verricht. De andere leden van het dagelijksch be stuur weten, dat de Voorzitter steeds op de commandobrug van het H. O. V.-schip staat om dit scheepje in goede en veilige haven, zijnde het slot van het vereenigingsjaar, te loodsen. Ik meen dan ook te spreken namens de andere bestuursleden, wanneer ik hier neer schrijf, grooten dank aan hem verschuldigd te zijn. De grootste moeilijkheden zijn wel de fi- nantieele zorgen, die hij gezamenlijk met den penningmeester wist te overwinnen, al konden zij een tekort niet voorkomen, wat men hun toch zeker niet euvel kan duiden. Overigens ls het moeilijk of wel gemakke lijk een jaarverslag samen te stellen. Het is maar, van welken kant men de zaak beziet. Moeilijk, omdat er weinig stof is tot schrijven en gemakkelijk, omdat zich geen schokken de gebeurtenissen hebben voorgedaan. Ik kom derhalve eerst tot het muzikale gedeel te van mijn verslag. Ik mag dan vaststellen, dat in dit jaar de heer van Beinuir zich buitengewoon heeft gekweten van zijn taak, welke hij heusch niet licht opvat. De programma's waren met buitengewot.en kunstzin samen gesteld, terwijl hij het orkest tot steeds groo- ter hoogte wist op te voeren. Hem komt dan ook onze bijzondere dank toe en wij wenschen dat hi) op den ingesla gen weg moge voortgaan. Vervolgens mag ik constateeren, dat het Orkest het geheele seizoen paraat is geble ven en zich ten volle heeft gegeven. Ook aan de leden van het orkest een woord van hulde en dank. De lijst van werkzaamheden was weer flink bezet. Behalve de ledenconcerten en de volkscon certen had het orkest mede te werken aan verschillende Oratoria-uitvoeringen. Opera begeleidingen en moent het bestuur een con tract afsluiten met de Katholieke Radio Omroepvereeniging voor een serie van circa 13 concerten voor uitzending. Eveneens hadden wi) een serie uitvoeringen van Midsummernightsdream met het gezel schap Saalborn te begeleiden. Al deze uitvoeringen waren voor de H. O. V. een succes en uit een financieel oogpunt van belang, waaromtrent de penningmeester ver der verslag zal uitbrengen. In mijn vorig jaar-verslag maakte ik mel ding van eene regeling, welke het H. O. V.- bestuur heeft kunnen treffen met het Ge meentebestuur. Ik bedoel de regeling, ge troffen om de Houtconcerten, te geven in de maanden Mei en Juni. inplaats -an in den Hout, ln de Gemeentelijke Concertzaal. Deze regeling is bij de muziekliefhebbers in zeer gunstige aarde gevallen. Dit heeft aan het H. O. V.-bestuur aan leiding gegeven deze concerten ln dezelfde richting uit te breiden Ik kan U dan ook met zeer veel genoegen mededeslen. dat onze pogingen met succes zijn bekroond. De Hout-concerten te geven op alle Donderdag avonden zijn vervallen en worden deze ge geven in den tuin van het Concertgebouw, bij eventueel slecht weer in de Concertzaal. Onnoodig te vermelden, dat de"° regeling ten gunste zal komen van de.kwaliteit der uitvoeringen, waardoor het muziekminnende publiek een fijner kunstgenot zal worden verschaft wat stellig door hen od zeer hoogen prijs zal worden geschat Ook de musici jui chen deze regeling ten zeerste toe. Vervolgens kan Ik vermelden, dat de werk zaamheden voor het bestuur niet minder wa ren dan andere Jaren, zoodat het dagelijksch bestuur geregeld hunne wekelijksche bijeen komsten moest houden, terwijl verschillende vergaderingen plaats hadden door het ge heele bestuur. Nog kan ik vermelden, dat de aangename geest onder de heeren musici ls bestendigd, eveneens de aangename samenwerking tus schen bestuur en orkestleden, waardoor stel lig het orkest als geheel ten hoogste is ge baat. Het resultaat vinden wij terug in de schit terende uitvoeringen, waaruit men die uit stekende onderlinge verhoudingen kan aan voelen. Thans komende tot de zorgen onzer veree niging, daarover wenseh ik geen verklaringen te doen, maar kan het woord overlaten aan onzen penningmeester, die daaromtrent een nauwkeurig verslag zal uitbrengen. Toehoorders! Ik meen in dit jaarverslag te hebben vermeld, wat voor U leden van belang zou kunnen zijn. Wil derhalve eindigen met een woord van dank aan al de bestuursleden, voor de belangstelling, dit jaar betoond, en een woord van aansporing tot onze leden tot een nog veelvuldiger be zoek aan onze concerten Daarbij voegende een verzoek tot de leden, dat elk lid een nieuw lid per jaar moet aanbrengen. De Secretaris. Dan volgde het Jaarverslag van den pen ningmeester, mr. W. E Baron van Till. Zie hiervoor pag. 2 tweede blad. Vervolgens merkte de voorzitter nog op, dat de zomerconcerten op Donderdagavond ln den Hout vervallen en voortaan bij gun stig weer ln den tuin van het Gemeentelijk Concertgebouw zullen gehouden worden. De concerten in Baarn hebben dit jaar ook weer plaats gehad; zij werden zeer ge apprecieerd. Het eerste paedagogisehe concert (vroeger jeugdconcert), dat de vorige maand gehou den werd, was zeer goed oezet. Het tweede concert zal in Maart plaats vinden. Te Leiden zal dit Jaar voor de tweede maal een Paedagogisch concert gegeven worden. ®en geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter deze algemeene vergadering. De gisteren in de Spaarnekerk door den Weleerw Pater H. de Greeve s.J. gehou den liefdadigheidspredicatie ten bate van de armen der parochie heeft opgebracht ongeveer 1100. De voor eenzelfde doel in de St. Jo seph kerk door den Zeereerw. heer Rector J. F. A. Bots gehouden collecte bracht on geveer 850 op. Ondertrouwd: 15 Februari. J. Bos en H. A Dijkstra. Geboren: 13 Februari, d. van J. W. C. v gonsbeekHendriks 14 Februari, d. van p. Beenhakker—Moot d. van A. M. E. gemmelDörrenberg. Overleden: 14 Februari. C. M. Springveld— Huyg. 57 j., Llnschotenstraat. Zaterdagmiddag is een begin van branc' ontstaar in een kastje onder de gootsteer in keuken van een onbewoond, voor af braak bestemd perceel ln de Spaarnwouder- straat 101. Daar het perceel zonder ramen en deurer is zijn kinderen er binnen gegaan en hebben vermoedelijk een vuurtje aangestoken. De brandweer was ter plaatse en bluschte het brandje met een slang op de waterlei ding. Een adres der K. v. K. en F. In verband met belangen, welke ln het district der Hollandsche Kamer van Koop handel zijn gelegen en welke gebaat zijn olj een goede verbinding via de Zuiderzee met de industrieele ondernemingen gelegen aan het Kanaal Hattem—Dieren, stelt het bureau voor den Minister »an Waterstaat te verzoe ken, wel die maatregelen te helpen bevorde ren, welke zullen leiden tot de voltooiing der ontworpen verbeteringswerken in het jaar 1930. Wijziging ln de keur verzocht Artikel 44 van de „Keur van den Haar- lemmermeerpolder" zegt, dat vaartuigen, zich, wanneer het ijs in het vaarwater meer dan 5 c.M. dik is. over elke 50 Meter ter weers zijden der bruggen, eerst dan over deze af standen mogen bewegen, indien een geul ter breedte van het vaartuig, vermeerderd met 1 M. is gemaakt. Daar de Ringvaart behoort tot een van de belangrijkste vaarwegen in het district der Haarlemsche Kamer van Koophandel en ver schillende bezwaren zijn ingekomen tegen deze bepaling, stelt het bureau voor tot het bestuur van den Haarlemmermeerpolder het verzoek te richten, dit artikel meer in over eenstemming te brengen met de belangen der scheepvaart. Een verzoek om invoering Het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken stelt voor een schrijven te zenden aan den directeur-generaal der posterijen en telegrafie inzake wederinvoering van een 4e postbestelling te Haarlem. Aan het concept-schrijven ontleenen we: „Herhaaldelijk doet zich de behoefte aan de wederinvoering van de vierde postbestelling te Haarlem sterk gevoelen. Op grond van haar bevolkingscijfer meent zij recht te kun nen doen gelden op een gelijk aantal bestel lingen als in Groningen, een stad met een kleiner aantal inwoners. Indien tot wederinvoering van een vierde bestelling zal worden overgegaan, zal een meer rationeele verdeeling van de te ontvan gen poststukken gedurende den dag mogelijk zijn. Een zekere vermindering van het aan- atl stukken im de eerste bestelling, een ver vroeging van de tweede bestelling en de mo gelijkheid tot afwikkeling door de ontvangers van de stukken zal hiermede bereikt worden. De Kamer zou het dan ook in hooge mate op prijs stellen, indien maatregelen getroffen konden worden tot een zoo spoedig mogelMke wederinvoering van de vierde postbestelling in Haarlem." De receptie Bij gelegenheid van het 25-jarige be staan van de behangerij, stoffeerder!) en meubelmakerij van de firma F. Duyn, Jansstraat 2, werd gisteren van 1 tot 4 uur gelegenheid gegeven, om den firmant te zijnen huize te fellciteeren. Daar de heer Duyn te Haarlem verschillen de bestuursfuncties vervult, is het niet te verwonderen, dat de receptie zeer druk be zocht werd. Niet minder dan 30 bloemstukken waren binnengekomen, waaronder zeldzaam mooie exemplaren; 20 telegrammen, waaron der zelfs per radio, mocht de heer Duyn ont vangen, benevens nog tal van brieven en feli citaties o.m. van bijna alle R.K. Voetbalver- aeniglngen; de heer Duyn ls n.l. penning meester van het R. K. Sportpark. Tijdens de receptie voerden o.m. de vol gende heeren het woord: C. ten Boom, na mens de Midden tandscentrale en het Cen trum-Comité van Koninginnedag. P. J. M. v. Tetering, namens de R. K. Middenstands- Centrale, Montauban, namens de Jansstraat- vereeniging, Jansen, namens de afdeeling Harlem van den R. K. bond van Meubelma kerspatroons en A. Cornet, als hoofdbestuur der van „St. Reinoldus." Bijzonder hartelijk werd de heer Duyn toegesproken door den heer G. Nielen, namens de Rederijkerska mer „Alberdingk Thijm." en de heeren Spel ler, namens de R. K. Commissie voor licha melijke opvoeding en Arlnk, namens de Spaarnebank. Onder de aanwezigen, die hun gelukwen- schen kwamen aanbieden, behoorden o.m. de Zeereerw. Heer Pactoor Sondaal en vele an dere Heeren geestelijken. Het bureau stelt voor den datum der ver- i kiezing ter vervulling in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer A. J. J. Beynes, vast te stellen op Donderdag 20 Maart. MAANDAG, 17 FEBRUARI Gisteren herdacht de heer H. Bouma, wagenmaker aan de Centrale Werkplaats, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam der Nederlandsche Spoorwegen- Hem werden de gebruikelijke oorkonde en gratificatie uitgereikt. Een Oudejaarsavond Het bestuur van Zang en Vriendschap schrijft ons: Donderdag 20 Februari Is de dag. dat honderd Jaar geleden Zang en Vriendschap werd opgericht. Dit, zoo hoogst zeldzaam jubileum moet en zal op schitterende wijze worden gevierd. Woensdag a.s. is de generale repetitie voor de H.O.V. en de zangers gezamenlijk voor het groote feestconcert van den vol genden avond. Na afloop van deze repetitie gaan alle zangers van Z. en V. Oudejaarsavond vieren bi) Brlnltmann op de Groote Merkt. Im mers, alle Jaren viert men den oudejaars avond, zouden dan de zangers niet bijeen komen op den avond die een dergelijke her denking vooraf gaat? Neen, dat kan niet. Het ligt in de bedoeling van de Eeuw feest-commissie zooveel mogelijk «en ge wonen Oudejaarsavond na te bootsen. Zoo- d'a da leden bij Brinkmann zijn gearri veerd, wordt de chocolade rondgediend: oliebollen en appelflappen zullen niet ont breken. Het traditloneele„Uren, dagen, maanden, jaren" zal wellicht afgewisseld worden met „Hoog de Vaan" of „Op naar 't Eeuwfeest" van Hein en Bart en als dan de klok zijn twaalf slagen doet hooren, danblijft men tot hoogstens 1 uur bijeen. Donderdag toch moet een Feestconcert gegeven worden voor het eers-comité. dona teurs en kunstlievende leden en moeten we de eer van Zang en Vriendschap hoog houden. Na dit concert verzamelen zich de wer kende leden met hun dames in de koffie kamer, waar wel weer een'ge uren gezellig zullen worden doorgebracht. De tentoonstelling van Z. en V.'s archief, in het gebouw van Z. en V., Jansstraat, zal van Donderdag tot Zondag geopend zijn en en veel merkwaardigs te zien geven o.a. de notulen van de eerste bijeenkomst op 20 Februari 1830. Den 27sten zijn alle leden der Haarlem sche mannenzangvereenlgingen uitgenoo digd. Door het optreden van goede cabaret- t'sten zal die avond een feestelijk karakter hebben en büdragen tot verbroedering ln de zangerswereld. Het Feestconcert van 20 Februari zal op 28 Februari herhaald worden met geheel hetzelfde programma en tegen billijken prhs voor allen toegankelijk zijn. Haarlemmers! HelDt ons dit honderjarig feest vieren, zoodat later onze boeken kun nen getuigen, hoe geheel Haarlem daaraan heeft meegedaan. Volgt het sympatieke voor beeld van de d'ree tie der N.Z H.T.M., die van 20 tot 23 Februari alle trams zal doen rijden met vlaggen versierd. Steekt al'en het dun doek uit, dat verhoogt de stemm'ng 'n 8e stad. Bezoekt de tentoonstelling, bezoek het concert- van 28 Februari. Ziet voorts een Eeuw-feestnummer te krijgen van Z en V Ze zijn zoolang de voorraad strekt ver krijgbaar bij den heer Th. Wanders. Zijl straat 57. Het is een rijk geïllustreerd feest nummer, 16 pagina's groot, 40 foto's, tets dat nimmer nog in de zangwereld voorkwam en waarschijnlijk ook nooit meer zal voor komen. Maakt voort kennis met de Gedenk boek van Z. en V. een kostbaar en prachtig uitgevoerd werk. Haai lemmers! straatvereenigingen enz. enz. ncipt allen mede opdat Haarlem in feesttooi zij van 20 tot 23 Februari. Steekt de vlaggen uit! Parijs 9.70 9.80 Brussel 34.70 34.80 Londen 12.12% 12.13% New-Vork (cable 2.49 2.50 Berllln 59.50 59.60 48.10 48.20 Rome ..„.m... 13.— 13.10 Madrid 31,10 31.30 66.65 66.75 Stocknolm 66.80 66.90 66.70 66.80 Craag 7.30 7.40 Weenen 35.05 35.15 Warschau 27.— 29.— MAANDAG, 17 FEBRUARI Vorige Koersen Opening heden Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4H Nederl 1916 4)4 Nederl 1917 4H N.Ind 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Hanael MIJ Industrieën Marg Onle Caive Delft Aig Kunstzijde VaD Berkel's Pat Nieuwe Philips Industr Buitenland Anaconda - Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw ioeton Mijnbouw Alg Exploratie Petroleum Dortsche Petr Ga boes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Rubber A dam Rubber Bandar - Del) Baiavla Rub. Rott Tapanoell Serbadladi Silau V 1 c. o. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Hol) Amerika Lfln ditc Gem Elgend Kon Nea Stoomb scheepvaart- Onle Marine comm. Marine prei Suiker H V A. UI Poerwored.lo Vorstenlanden Actions idem Tabak °eli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen UnionPacific Wabash Chic Milw St Pan) Kansas City South Erie Railr Prolongatie IU17g 102%, 100 J00'1/,, 97 173 330% 146 116 169% 468% 156%. 4% 145 315 177% 184 378% 45% 390 165 20% 21% 153% 113% 66 127% 60 103 84 6 35% 32% 84% 185 27% 27% 573% 68 153 132% 394% 358 94 4C6 62 234% 59 26%a 80% 63 2 100% 102%, 100% 100"/i, 97% 172

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2