1 f 3900.- 1750.- 1250.- .41).- Vc Ni IZD.- BUREAUXNASSAULAAN 49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel dit nummer bestaat uit drie bladen DINSDAG 18 FEBRUARI 1930 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17389 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL EERBIED VOOR HET LEVEN Weder een poging tot oplichting van een bank Benoemingen V ogelbescherming Massavangst en uitvoer van zangvogels Uitbreidingen op Schiphol Het bouwen van een vliegtuigloods Spoor- en tramweg personeel Een Griek poqgt valsche cheque voor 8500 dollars te innen Ontploffing De classificatie bij de Ned. Spoorwegen Het rapport der commissie aanvaard Een hondenkampioen Vlisgofficier verongelukt Rondom de Fransche Kabinetscrisis Kokend water gedronken Aan de gevolgen overleden De werkzaamheden der Viootcon- ferentie kunnen worden voortgezet oornaamste leuws I Groote brand in de hoofdopslagplaatsen van de haven van Genua Schade 3 miilioen lire 'Prinses Juliana te C&hersdorf De vrees voor de papegaaienziekte De papegaaienziekte Ook in Den Haag en Breda? Twee dooden Vader en dochter Prof. dr. G. Hymans overleden De onder Naaldwijk doodgereden agent J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Het spoorwegongeluk te Glasgow Aman-Oellah naar Constantinopel ROME. 18 Febr. De ex-kentng var Telegrafisch Weerbericht HET EEUWFEEST VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 3970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct., per kwartaal 3.25, per post, per kwartaal 3.58 bi) vooruitbetaling. HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 et p. plaatsing: elke regel meer 15 cL. bi) vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle ihnnne'* np Uit bind zhn ingevolge de verzekerinnsvoorwuardeii tegen ongevallen verzekend voor een der volgende uit keeringen Levenslange gcheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen beide, beenen ot beide oogen bij een ongeval met doodeliiken ailoup bii verlies van een hand een voet ol een oog bii verlies van een duim ot wiisvinger oii een breuk van been ot arm oij verlies van 'n anderen vinger Het moet den aandachtigen toeschouwer opvallen, hoe onze tijd zich voortdurend meer kenmerkt door zijn gemis aan eerbied voor het leven. Dat leeren ons de feiten van eiken dag op hieuw. Het aantal levens dat nimmer het levens licht ziet door preventieve middelen, of dat ln den moederschoot wordt gesmoord, loopt jaarlijks over de geheele wereld in de mil- lioenen. Dagelijks staan de bladen vol van verhalen omtrent moord en doodslag. Scholieren schie ten elkaar neer, ouders verbrijzelen hun kin deren het hoofd, kinderen slaan de hand aar hun ouders. Geliefden of gehuwden gaan ge zamenlijk den dood in met behulp van gas of revolver. Een kermis of carnaval is voldoende om meer nog dan anders naar het mes te grij pen. Men vernietigt het leven van zich zelf of van anderen: tengevolge van tegenspoed in zaken, oneenigheid, drift, dronkenschap, on zedelijkheid enz. Soms is de geringste aan leiding voldoende om de hand aan het leven van zichzelf of van anderen te slaan. Een paar jaar geleden lazen ws van een Jongmensch, dat in Weenen in een hotel zijn zelfstrikker wilde veranderen. Het gelukte hem niet terstond naar wensch endit was de aanleiding, dat hij zich op staanden voet een Kogel door het hoofd joeg! Het aantal zelfmoorden neemt dan ook regelmatig toe. Maar hoe kan het ook anders? Hoe is het publiek opgevoed door het tooneel en de rol prent, om van de pers, de literatuur en de katheders der universiteiten nog maar te zwijgen. Jaar in, jaar uit, dag in dag uit, heeft men stelselmatig bij het publiek den eerbied voor het leven ondermijnd. Denkt men dan waarlijk, dat dit alles op den duur zonder groote praktische gevolgen voor de samenle ving blijft? Regelmatig en stelselmatig heeft men het als 't ware met geweld in de her sens van de massa gestampt, dat eerbied voor het eigen ieven of voor dat van anderen een dwaasheid is. Denkt men dan waarlijk, dat een samenleving, welke het geloof in God verloren heeft, in heidendom is opgegroeid. In de openbare orde alleen een voldoende aanleiding zal vinden om het leven te ont zien? Dat vertrouwen ware dan een groote dwaasheid en wordt trouwens eiken dag door de feiten gelogenstraft. Vier jaren lang heeft men de bewoners van de beschaafde en onbeschaafde wereld tegen elkaar in het harnas gejaagd. Mitrailleurs, duikbooten, gasaanvallen, vliegtuigbommen, granaten, kortom geen moordtuigen warer, verderfbrengend genoeg om het menschelijk leven zoo spoedig en zoo afdoend mogelijk te vernietigen. Meent men nu werkelijk, dat deze millioenen die vier jaren hun dag werk van dit vemietigingbrengend bedrijf moesten maken opeens vol afschuw zouden staan tegen alles wat het leven aantast? Dwaasheid. De oorlog heeft in breeden kring demoraliseerend gewerkt en de gevolgen zijn nu zichtbaar. Onwillekeurig vraagt men zich af, wat hiertegen kan worden gedaan. En dan is het antwoord niet hoopgevend. Een strengere rechtspraak zal niet veel uitkomst geven. In de eerste plaats is noodig, dat gebroken wordt met het onheilvolle vrijheidsbeginsel, hetwelk de prediking van allerlei verkeerde theorieën op de planken, in de pers, in de literatuur, de bioscoop, enz. toestaat. Vervolgens moeten de naweeën van den oorlog uitslijten, opdat wij niet in eene droeve herhaling daarvan vallen en ten slotte.... het groote, alles herstellende, doch langzaam werkende middel: het menschdom de jeugd in de eerste plaats moet terug naar God, de bron van al wat leeft. Z. D. H. heeft benoemd tot kapelaan van de „Voorzienigheid" te Amsterdam, den Weleerw. Heer J. C. de Groot; te Helder (H.H. Petr. en P.), den Weleerw. Heer C. Verheugd en te Amsterdam (H. Maria Magd.) den Weleerw. Heer P. Aarts, die kapelaan was te 's Hage (H. Ger. Maj.) Vertegenwoordigers van het Kon. Nederl. andbouw-Comité, den R.K. Bceren- en Tuindersbond, den Christelijken Boeren- en Tuindersbond en het Comité tot opheffing van de vangst van beschermde in'andsche vogels werden gisteren door minister Ruys de Beerenbrouck in audiëntie ontvangen. De afgevaardigden pleitten opnieuw voor afschaffing van de massavangst vóór het volgende herfstseizoen, opdat ook aan den -aruchtmakendsn uitvoer van tienduizen den nuttige zangvogels een erid komt. De minister zegde nadere overweging toe. Het gemeentebestuur van Amsterdam :eeft aanbesteed het bouwen van een vlieg tuigloods op Schiphol en het maken van terreinverhardingen en bestratingen op het •liegveld. Ingekomen waren 39 biPetten. De laagste inschrijvers waren de N. V. Muldens Handelsmaatschappij te Soester- berg voor 244.890 (ijzerweïk buiten Am sterdam) en de N. V. Beton- en Woning- naatschappij te Gouda voor 264.80C ijzerwerk binnen Amsterdam). De hoogste inschrijfster was de N V. O, P. Wijkers Bouw- en Aannsmingmaat- schappij te Amsterdam voor 384.009. Voorts werd door B. en W. aanbesteed het naken van een walbeschoeiing aan de Piet "Teinkade. Er waren 19 inschrijvers. De laagste inschrijfster was de firma A. Gnirrep voor 38.630. De hoogste was de firma A, Hootes te Moordrecht voor 49.937. Het classificatie-rapport aangenomen Gistermiddag had te Utrecht een congres plaats in het N. V.-huis van de bekende or ganisaties van Spoorweg- en .Tramwegper soneel. ondar leiding van den Personeelsraad der Nederl Spoorwegen en onder presidium van den neer P. Moitmaker De neer P. Molt- maker leidde het rapport in. dat door een oijzondere gemengde commissie is opgemaakt oetreffende net classificatievraagstuk. Na discussies, waarbij de heer Moitmaker van repliek diende, werd het rapport met over- groote meerderheid van stemmen aange nomen. Bij een groote bankinstelling te Amster dam, neelt een Griek, genaamd George Papadam, getraent, twee valsche cheques respectievelijk groot 5000 en 3500 dollar, te incacseeren. Deze cneques waren afgegeven door de Equitable Trust Company te Parijs en ge trokken op New-York. De Bankinstelling, die er van in kennis was gesteld, dat deze cheques zoudei worden aangeboden, had te voren geinfor meerd en bericht ontvangen, dat ze valser, waren. Hrt is niet gelukt by de aanbieding den man vast te nouden. Nader wordt gemeld, dat de Griek George Papadam, die gepoogd neett een der cankinsteimgen te Amsterdam op >,<-• henten, een Grieksch paspoort neelt af gegeven te Marseille op 29 Decemoer 1929 De cheques dragen de nummers 81498 cn 8154b. Deze Griek vertoeft nog hier te lande Hy is naar schatting 1.65 meter, heelt eer donker type, geiykt meer op een Turk De tnan is breed gescnouaerd, neett een oree den neus en een giaa geschoren geiaat. De Commissaris van Rijkspolitie aer Nea Centrale inzake taisificatien. N. Docieiir(,j-aa( *8, te Amsterdam, verzoekt aannoudmg vac dczeL Griek. In de woning van den caféhouder S. aan Te Marktstraat te Wormerveer is gistermor gen de schoorsteen uit elkander geslagen. Schade is aangericht aan het aonr-enzsnd: oerceel, waarvan dakpannen en ruiten wer den vernield. Maandagmiddag waren de afdeelingsbe- turen van de vijf erkende organisaties van 3pccr- en Tramwegpersoneel in het „N.V.- Huis" te Utrecht bijeengekomen ter bespre king van het rapport der classificatie-com missie Na de aanwezigen welkom te hebben ge- heeten. ging de lieer P. Moitmaker, voorzit ter van de Ned. Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel, in het kort de geschiedenis van het classificatie-vraagstuk na. Het resultaat der besprekingen in de com missie was, dat voor de tweeds-klasse-stand- plaatsen een aftrek van 3 pet. (thans i pCt.), vooi de derde klasse 6 pCt. (thans 8 oCt.l en voor de vierde klasse 9 pCt. ithans i.2 en 16 pCt.) wordt vastgesteld. Dit betee- I ent dat een bedrag van acht ton aan het j personeel ten goede somt, teiwyi net moreei. /oordeel is verkregen, dat de vijlde kiassi .adicaa' is afgeschaft. Natuurlijk zyn met alle wenschen van nei leisoneel bevredigd aoch spr. was er vai overtuigd, dat absolute tevredenheid rumme al worder. bereikt. Ten slotte adviseerde spr. met allen, aan- drang met beide handen aan te grijpen wai tot overleg tusschen de directie der N S. en den personeelraad tot stand is gekomen. Hierna verklaarde de heer Timmermans namens „St. Raphael" dat de afdeeiingsbe- sturen van deze organisatie des morgens het rapport der classificatie-commissie nadüen aanvaard met uc één na algemeen stemmen en besloten naduen hierover niet meer het woord, te voeren. Namens, den Centralen Bond deelde de heer dt Heus hierop mede. dat alle afdee- iingen uitgezonderd Alkmaar, zich met de /oorgestelde regeling hadden vereenigd. Meer dan twintig sprekers voerden ach tereenvolgens het woord De meesten waren .tevreden maar niet voldaan." Anderen meenden dat nren beter zou hebben gedaan ren congres over deze zaak te laten oor- deelen alvorens reeds definitief een rapport samen te stellen Ongetwijfeld zou het er in dat geval anders hebben uitgezien. Thans oestond slechts de keus tusschen aannamen of verwerpen. De voorzitter, de heer P. Moitmaker. be- tntwooi'Gde de verschillende sprekers. Ky ton zich niei begrijpen, dat men een rap port dat voor het personeel een bate van 800 Oüc beteakent. wilde aanvaarden „onder protest Dati moet het door zulks afdeelin- gen maai worden verworpen. Nogmaals be toogde hij da» het rapport moet worden ge nen als eer belangrijke schrede in de rich-, ting die jarenlang van verschillende zijden is verdedigd „Een classificatie" die het heele personeel zal bevredigen, is, er niet." Bij stemming werd het rapport met over- groote meerderheid aanvaard. Van den B.A.N.S stemden tegen de afdee- lingen Boxtel, Alkmaar. Winterswijk en Amersfoort, die op een aantal leden dier or ganisatie van 3800 samen 301 leden vormen; van St Raphael stemde Eist tegen <62 op een totaal van 12000); van den heer P. C 3. stemden de afdeelingsn Eist, Maarn. Alk- naar Amersfoort tegen, te zamen 266 op 'n totaal van 4500; van den Centralen Bond temden tegen de afdeelingen Giessendam Alkmaar. Nyverdal. Nunspeet, Epe, Lage Zwaluwe. Put'en. Bunnik, Maarn, St. tob. Kootwijk. Twello. Eist, Bome. Gorkum Wolvega Alkn.ear Hardenberg, Heer-Hugo- waara Vroomshoop en Tiel (samen 581 op een totaal leden dier organisatie van 20.000 Een mooi en kostbaar hondje, dat drie eerste pryzen, vier bekers en een schoonheids-certi ficaat veroverde op de groote hondententoon stelling te Cruft, de grootste „show" op dit gebied van heel de wereld. Naar uit Washington gemeld wordt, is een Amerikaansch officier, die met zijn vliegtuig van het 27.000 ton groote slagschip „Nevada" bij Guantanamo op Cuba door middel van een catapult gestart was, verongelukt. Het betrof hier een eerste proefneming met een nieuw soort catapult, die inplaats van met gecomprimeerde lucht, met explosies func- tionneerde. Van andere zijde werd tegen deze bewe ring opgekomen en gewezen op net groote nut ,dat van gebruikmaking van den Post- girodienst voor talloos velen het gevolg is. De vorige week is op den Slaperdijk een betreurenswaardig ongeluk gebeurd. Het driejarig dochtertje van de aldaar wonende familie Fhilipo was alleen in de huiskamer. Op de fel brandende kachel stond een met water gevulde ketel. Vermoedelijk .omdat de kleine dorst had, heeft ze uit den ketel gedronken. De moeder, die even in een andere kamer was, hoorde plotseling een gil en bij het kindje gekomen, wees dit op zijn mondje. De moeder liet haar wat melk drinken en dss avonds was de toestand vrij gunstig, ja, zelfs ging de kleine nog met eenige vr.endmnetjes spelen. Den volgenden morgen echter irifcest het On advies van den huisdokter, werd de kleine naar do Mariastichting vervcc-rd, alwaar het thans wegens verbranding van de keel en dubbelzijdige longontsteking is overleden. De taak van het kabinet LONDEN, 18 Februari. De Fransche kabinetscrisis heeft in alle politieke kringen groote verrassing gebaard. Niettemin gelooft men niet, dat de werkzaamheden der Vloot- conferentie er op bijzondere wijze door be- invloed zullen worden, hoewel de Fransche minister van marine, Leygues, 't laatste lid van 't kabinet in de Fransche delegatie dat nog te Londen was, eveneens naar Parijs is teruggekeerd. Men heeft echter voorloopig nog wel voor een week werk, waarbij de aanwezigheid van de leiders der Fransche delegatie niet beslist noodzakelijk is, zoodat, wanneer de Fransche cris/s binnen korten tijd is opgelost, de con ferentie er nauwelijks eenige vertraging van zal hebben ondervonden. Men rekent er echter min of meer op, dat het afgetreden kabinet niet terug zal keeren. Tijdens de politieke onderhandelingen ter conferentie is een nieuw denkbeeld opge komen, dat inhoudt, dat ds vertegenwoor digers der mogendheden een verdrag zullen onderteekenen, waarbij zjj zich zullen ver plichten zich in dringende gevallen met elkaar in verbinding te stellen. Men verwacht, dat een formeel voorstel van deze strekking zal wordengedaan. De hieraan verbonden moeilijkheden zijn echter aanz.'enlijk. Aangezien het voorstel zich in de eerste plaats tot Amerika zal wenden, dat geen lid van den Volkenbond is en ook niet onder de arbitrale overeenkomsten van den Volkenbond valt, terwijl anderzijds de Fran- schen een dergelijke overeenkomst waar schijnlijk niet voldoende zullen achten. De Times schrijft weliswaar, dat de Brit- sche regeering niet voornemens is, de Fran sche cijfers als onherroepelijk te erkennen, doch dit schijnt slechts waar te zijn in ne gatieven zin. Andere bladen maken duidelijke toespe lingen op een ernstig alternatief van de Fransche houding, n.l. een nieuwe wedstrijd in bewapening tusschen Engeland en Frankrijk. In Den Haag zijn twee personen aan dt papegaaienziekte 'overleden. De automobilist, die in Naaldwijk een agent van politie doodgereden heeft, is lot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Op 72-jarigen leeftijd is te Groningen overleden prof. dr. G. Kymans, oud-hoog leeraar in letteren cn wijsbegeerte. Geen opschorting der royementen b(j den Aïg. Ned. Typografenbond. Z. K. H. Prins Hendrik zal het feestconcert van „Zang en Vriendschap" te Haarlem bij wonen. De Ned. R. K. Reisvereeniging heeft te Nijmegen haar jaarvergadering gehouden. Een enquête over het deelnemen door Ne derland aan de wereldvoetbalkampioenschap pen te Montevideo. 1 Papegaaienziekte ook in Den Haag ea Breda. Afschaffing van massa vangst van zang vogels gevraagd. Blijkens een schrijven van de Comrr'ssie van Toezicht van het beheer van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden bost de exploi tatie der twee ziekenhuizen een ton er-ra per jaar. Weder een poging tot oplichting van ee» bankinstelling te Amsterdam. Aanbesteding van het bouwen van een vliegtuigloods op Schiphol. 4 Opening van den nieuwen bijbouw van het St. Elisabeths Ziekenhuis te Leiden. Mededeelingen over de papegaaienziekte. In het schaaktournooi te Amsterdam won Ween'nk van jhr Van den Bosch: Addicks speelde renvse met Spieimann; EuweLan dau werd afgebroken. ROME, 18 Febr. In de hoofdopslagplaat- cen van de haven van Genua is gister avond een groote brand uitgebroken. Het vuur woedde in de opslagplaatsen van hout en in de katoen-pakhuizen. De schade wordt geschat op 3 miilioen lire. Van een zending papegaaien zijn 34 van de 40 gestorven AMSTERDAM, 18 Februari Aan boord van het s.s. „Scheldestroom", varend in dienst der West-Afrikalij.n, dat hedenmorgen in de haven van Amsterdam aankwam, be vonden zich 6 levende papegaaien als over blijfsel van een bestelling, waarvan er op reis j In een rede, die dr. Heyermans gisteravond voor de Gezondheidscommissie te Amsterdam over de papegaaienziekte heeft gehouden, heeft hij o.a. gezegd dat zich behalve te Amsterdam ook een geval in Den Haag en een in Breda heeft voorgedaan. In een woning in Den Haag zijn, nadat kort te voren een parkiet was gestorven, de bewoonster en haar vriendin aan longont steking overleden. De huisknecht kreeg ook longontsteking, doch is weer hersteld. Een tweede parkiet, welke gezond was ge bleven, Is thans door den Haagschen Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst in qua rantaine genomen. Aanbestedingen in verband met den aan leg van de Twentekanalen. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de bcgrooting der P. T. T. voor 1S30. De organisaties van spoorwegpersoneel hebben hei rapport der classificatie-com missie aanvaard. Geen demping van het Rokin te Amster dam? Nederlaag der Fransche regeeröng; het kabinet dient zijn ontslag in. De Britsche premier, Mac Donald, be dankt als lid der Onafhankelijke Arbeiders partij. Be koudegolf in de Ver. Staten, De toestand van de koningin van Zwe den ernstig. In Zwitserland is felle koude ingetreden. Spoorwegongeluk te Glasgow; een groot aantal gewonden, waaronder zes zich in levensgevaar bevinden. Een groote brand heeft gewoed in de haven-opslagplaats van Genua; schade drie miilioen lire. niet minder dan 34 gestorven waren. Volgens den gezagvoerder gebeurt dit vaak. Het zijn meest jonge dieren, die niet tegen de reis aan boord van vrachtschepen be stand zijn. Ofschoon allerminst vaststond, dat men hier met verdachte gevallen (papegaaien ziekte) te doen had, heeft de G. o. D. bij wijze van voorzorgsmaatregel de 6 nog leven de exemplaren afgemaakt en de overblijfselen van de 34 andere, welke zich aan boord be vonden, doen vernietigen. Primes Juliana amuseert zich best te Ober <orf cn gevoelt zich als een studente na haar promotie. Hierboven ziet men haar op cen ,norgen, dat zjj zich naar de ski-oefen plaats begeeft. GRONINGEN, 18 Febr. Op 72-jarigen leeftijd is heden alhier overleden prof. dr. G. Hymans, oud-hoogleeraar in de letteren en wijsbegeerte en wereldbekend door zijn Psychologische werken en studiën. Prof. Hymans werd 17 April 1857 te Herwerd in Friesland geboren. Hij bezocht de H. B. S. te Leeuwarden en studeerde aan de Universiteit te Leiden. 29 Januari 1880 werd hij bevorderd tot doctor in de Staats wetenschappen op ®n Proefschrift: „Karak ter en methode der Staatshuishoudkunde". Op 3 Augustus 1881 promoveerde hij te Frei burg tot doctor in de wijsbegeerte op een Proefschrift, getiteld „Zur Kritik des Uti- lismus". Op 27 September 1890 aanvaardde hij het ambt van hoogleeraar aan de Universiteit to Groningen met een redevoering ,Het experiment in de plulosophie". Dit ambt vervulde hij tot 2 Juni 1927. De automobilist tot 3 maanden veroordeeld De Haagsche Rechtbank heeft heden L. v. d. E„ die als bestuurder van een auto in den nacht van 9 op 10 October 1.1. een agent heeft doodgereden onder Naaldwijk, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met de ontzegging van het recht, een motor- rlituig te besturen voor den tijd van 1 jaar. Edda Mussolini, de dochter van den grooten Mussolini, zal in het huwelijk treden met den zoon van Graaf Ciani, minister van Openbare werken in Italië. Barometerstand 9 uur v.m.: 778. Vooruit. LICHT OP. De lantaarns moeten mor gen worden opgestoken om: 5.47. 51 gewonden; zes gewonden in levensgevaar LONDEN, 18 Febr. Bij het spoorweg ongeluk te Glasgow werden 51 personen ge wond, waarvan zich op oogenblik nog 6 in levensgevaar bevinden. De meeste gewonden zijn vrouwen. De laatste wagen van den trein werd bij de botsing letterlijk in tweeën gescheurd: een tweede wagen werd geheel ingedrukt terwijl van den anderen trein in hoofdzaal: de locomotief werd beschadigd. Afghanistan, Aman Oellah, is gisteren ir gezelschap var zijn broer uit Rome te Vene tië aangekomen. Donderdag a.s. zal Ama: Oellah vandaar per stoomschip naar Con stantinopel vertrekken. Hoogste barometerstand: 779.4 mM. te Skagen. Laagste barometerstand: 744.8 mM. te Isafjord. Verwachting: Matige tot krachti- gen, Noord-Oosteiyke tot Oosteiyken wind, afnemende bewolking, weinig of geen sneeuw, lichte vorst des nachts, overdag om net vriespunt. Prins Hendrik zal het feestconcert bywoncn Z. K. H. Prins Hendrik, die 20 dezer van Oberstdorf te 's Gravenhage wordt terug verwacht, is voornemens in den avond van Tienzelfden dag het feestconcert bij te wo- ~en van „Zang er. Vriendschap" te Haar lem, welke vereeniging dien dag haar 100- jarig bestaan hoopt te herdenken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1