Wuthrich, Haarlem Stofzuigerhuis MAEHTENS Bliksembeveiliging Het werven-vraagstuk bij de Marine HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.- Barteljorisstr. 16 - Tel. He. 10756 UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE LIMMEN NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM SANTPOORT SPAARNDAM VOORHOUT ZANDVOORT KENNEMERLAND BEVERWIJK HEEMSKERK VELSEN VELSEN WIJK AAN ZEE De samenstelling der commissie VAN ONZE RECHTBANK VEILING- O VERZICHT Looddiefstal te Velsen INGEZONDEN Stichting „Blindenfonds" Marktbericht Rijksvischafslag Staat van besommingen VI. 204 1080; VI. 39 1625; VI. 50 1680; VI. 109 1985. MARKTNIEUWS Volkszangavond Gisteravond werd de tweede aangekondigde volkszangavond ge houden in het Jeugdhuis. De opkomst was weer zeer bevredigend te noemen. Een flink aantal leden van de afd. Haarlem was weer op ;t appèl. De heer Sixma was weer vol vuur, even goed geluimd, even „fit" als den vorigen keer. Thans waren alle aanwezigen in het bezit van het bekende 30 ets. tekstboekje van de Vereeniging voor Volkszang. De afd Haarlem fungeerde weer als voor ganger en als „steuntje in den rug" by het zingen. Een paar joHge dames uit Santpoort, die over een flinke stem en de noodige vrij moedigheid beschikten, namen een paar ma len de taak over van het voorzingen. 't Was wonderlijk, zoo gauw als een geheel onbekend liedje er by de aanwezigen inzat. Verschillende liederen werden na zeer korte instudeering al heel goed, met inacht neming van intonatie en nuanceering, ge zongen. De heer Dankbaar deelde mede, dat mevr. Cassee en de heeren D. Kuiper, Joh. Mey, B. Elskamp en G. Swarts bereid zyn gevon den, het voorloopig bestuur te vormen van de tot stand gekomen afdeeling Bloemendaal. Over 14 dagen zal de volgende bijeenkomst gehouden worden in het Jeugdhuis. Zij, die nog geen kennis maakten met deze zangavonden raden we aan: gaat er eens heen en kun je zingen, zing dan mee. Het zal u best bevallen. BI. Ver. voor Volkstuintjes Gisteravond hield de Bloemend. Ver. voor Volkstuintjes haar algemeene vergadering in een der zalen yan hotel Vreeburg. De voorzitter, de heer G. J. van Kessel, sprak in zijn openingswoord de hoop uit, dat het bestuurslid, de heer Visser, die nog altijd na het jachtongeluk in Friesland wordt ver pleegd, spoedig hersteld in zijn huisgezin zal mogen terugkeeren en weer zijn werk zaamheden aan de vereeniging zal mogen hervatten. Verder sprak de heer v. Kessel den wensch uit, dat 1930 voor de leden gun stige resultaten zal brengen met het tuin werk. De heer J, van Been bracht het jaarver- Slag uit. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer G. Vermeer, bleek, dat er dit jaar een nadeelig saldo is van ruim 125. De aftredende bestuursleden, Huizinga en Vermeer, werden bij acclamatie herkozen. Na een zeer geanimeerde rondvraag volgde sluiting. Aanbesteding. Hedenmorgen had op t Raadhuis de aanbesteding plaats van het maken van beschoeiingen en verdiepen van de zwemvijvers aan den Glipperweg. Er waren 7 inschrijvers: De uitslag was als volgt: N.V. Scheba, Heeemstede, f 9495. G. J. Smit, Heemstede f 9687. J. Buijs, Heemstede f 10375. Firma A. Schoorl, Haarlem f 10657.— Gebr. Botbijl, Heemstede f 10885. Firma Sluiters en Holleman, Santpoort f 11470. G. A. Koning, Leiden f 12000. De gunning is aangehouden. Biljarten. Massakamp ExcelsiorD.O.K. Dinsdagavond werd gespeeld in het café van Excelsior te Haarlem-Noord, tusschen de 3e viertallen. Vooral No. 1 van Excelsior leed een groote nederlaag, waardoor de bezoekers een flin ke overwinning boekten. De uitslag was als volgt: Excelsior: 29, 82, 88, 72, totaal 271 punten. D.O.K.: 100. 100, 100, 100, totaal 400 punten. Beurten: 23, 40, 39 en 46. De stand na drie wedstrijden is: 11911069 In het voordeel van D.O.K. Geslaagd De heer F. C. van Zwieters, alhier, slaagde aan de Technische Hooge- school te Delft voor het ingenieursexamen voor werktuigkundig ingenieur. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij Kinkhouwers, Billitonstraat 33, een zaag. C. Coppens, Kanaalweg 5, een ledige heerenportemonnaie. Reigersberg, Zand- voortschelaan 98. een collier. Rinso, Glas blazersstraat 2, Haarlem, een vulpen. De Wilde, Groenendaal, een vermoedelijk zilve- veren potlood. A. Meijer, Berkenlaan 23, een rijwielbelastingmerk. Schoolderman, Amaryl- leslaan 1, een kwartje. Medemblik, Kerklaan, een pak. zakken. Blckman, Zandvoortsche- laan 15, een portemonnaie met inhoud. Bu reau van politie, Raadhuisstraat, een gebit, een stuk touw en een kinderschoen. Jaarvergadering Fonds voor Ziekenhuis- verpleging Woensdagavond hield boven genoemd fonds zijn 4e jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De belang stelling der leden was maar zeer gering, wat de voorzitter in zijn openingswoord be treurde. Stellig had hij meer belangstelling verwacht voor de te houden verslagen. Na de uitvoerige notulen, welke zonder wijzigingen onder een dankwoord van den voorzitter werden aangenomen, volgde een uitvoerig Jaarverslag van den secretaris. Hieruit stippen wij aan, dat het ledental in 1929 steeg van 3936 tot 4348, verdeeld over pl.m, 1000 gezinnen. In 1929 werden ter verpleging opgenomen 161 leden tegen 125 in 1928, verdeeld over de volgende inrichtingen: Mariastichting Haarlem 102, Diaconessenhuis Haarlem 41, St. Elisabethgasthuis Haarlem 6, St. Joannes de Deo 6, Acad. Ziekenhuis Leiden 4, Bin nengasthuis Amsterdam 1 en St. Elisabeth gasthuis 1. Het aantal verpleegdagen bedroeg 3352 tegen 2659 in 1928. 41 opnamen vereischten de maximum ver pleegdagen van 35, tegen 20 in 1928. Op 31 December 1928 werden nog 5 leden in de ziekenhuizen verpleegd. 7 maal is den controleerend geneesheer Dr. J. Beers opdracht gegeven een geval te controleeren, met zeer bevredigende re sultaten. Zeer erkentelijk is de secretaris vooral voor een groote gift als donatie, die mede met de andere donaties een grooter finan cieel tekort voorkwam er den wensch aan toevoegend, dat vele donateurs en donatri ces dit mooie voorbeeld zullen volgen. Met leedwezen memoreert het verslag een schrijven van het bestuur van het Diaco nessenhuis, waarin een verhooging van 7 pet. wordt gemeld voor de verpleging. Tenslotte betreurt de secretaris het niet- bereiken van overeenstemming met het fonds te Warmond, om de leden van elkan der over te nemen. Het jaarverslag van den penningmeester geeft aan inkomsten en uitgaven een be drag van f 15.569.00Vis, waaronder aan in komsten contributie f 9056.17% en Gemeen telijke subsidie groot f 3268.— en ajs uit„ gaven aan ziekenhuisferpleging j 12500.50. De aftredende bestuursleden h. Kokkel koren en A. A. Leuven worden met alge meene stemmen herkozen, terwijl <je heer H. Kokkelkoren als voorzitter wordt herbe noemd. In een schrijven der centrale commissie wordt den penningmeester dank gebracht voor zijn keurige administratie en goed be heer. In de plaats van. den heer L. Kooijman, die niet herkiesbaar was, wordt in de con trolecommissie benoemd de heer W. Groen land. Voor dit jaar werd de duur der verple ging wederom op hoogstens 35 dagen per kalenderjaar vastgesteld. De rondvraag leverde weinig zakelijks meer op, waarna de voorzitter op de gebrui kelijke wijze de vergadering sloot. De bloemententoonstelling van „St. Deus Dedlt" Deze tentoonstelling, die gehouden wordt op Vrijdag, Zaterdag en Zondag, be looft heel interessant te worden. Hoewel het meer speciaal huisbroei is, zul len ook eenige kasbroei-inzendingen geëx poseerd worden. De deelname is zóó groot, dat met eiken Meter gewoekerd moet worden, en zelfs tooneel en buffetzaaltje meer dan noodig zullen zijn. Men zal hier ten volle kunnen bewonderen de liefde voor het vak, daar alles toch lou ter liefhebberij is, en, omdat alle Inzenders werknemers zijn, toch moeilijk van zaken- belang kan gesproken worden. Ook de schoolinzendingen moeten bijzon der goed slagen, naar ons het bestuur mede deelde. Verreweg de meeste potten zijn ge slaagd. Vrijdagmiddag om half 3 heeft de offi- ciëele opening plaats, welke zal geschieden door burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn. Rest ons nog te vermelden, dat de firma Carl v. Empelen voor de inrichting der zaal zal zorgdragen, wat het succes zeker ten goede zal komen. Het arrangeeren der groe pen zal geschieden door den chef-binder der firma v. Empelen. Wie dus in deze winterdagen van bloe menpracht wil genieten, ga dit eens zien. Het zal hun de moeite loonen. Verkocht. De bakkerij van den heer Kaandorp aan den Straatweg alhier, is uit de hand verkocht aan den heer A. C. de Graaf. Het café van laatstgenoemden eigenaar moet, evenals voormelde bakkerij, verdwij nen voor de wegverbreeding. Op de beide leegkomende terreinen zal nu voor den heer de Graaf een nieuw café worden gebouwd. Café „Zomervreugd." Het terrein waar op thans bovengenoemd café is gevestigd, doch hetwelk ook voor de wegverbreeding moet worden afgebroken, ls gekocht door den heer C. Winder, alhier, die daarop eveneens een nieuw café zal doen bouwen. Voorjaar. Het zachte winterweer heeft den groei van de bloembollen dermate be vorderd, dat bij de bloemkweekers alhier de ze week een aanvang is gemaakt met het losdekken van de hyacinten; als de voor teekenen ons geen parten spelen, kunnen wij dit jaar wel eens een vroeg voorjaar krijgen. Vele bloembollen komen reeds te voor schijn. Vergadering Stille Omgang In het pa tronaatsgebouw van de St. Victor-parochie hield het Genootschap van den Stillen Om gang, afd. Noordwijkerhout, een vergadering. Te ruim half acht opende de voorzitter, de heer E. Oostdam Jacz., de vergadering met den Chrlstelijken groet, sprak zijn vreugde uit over de zeer talrijke opkomst en richtte een woord van welkom tot den Weleerw. Pater Mulder O.FM. uit Leiden, den spreker van dezen avond alsmede tot pater Koevoet O.F.M. en den eerw. kape laan Joh. v. Stralen en den heer W. de Ruijter. Vervolgens tot de twee leden van het hoofdbestuur uit Leiden, de heeren Schouten en Bergsma en dankt hen allen voor hun aanwezigheid. Vervolgens memo reerde de voorzitter in korte woorden het verloop van den omgang 1929, welke een uitstekend verloop heeft gehad en spreekt de hoop uit, dat de leden van Noordwijker hout met dezelfde bezieling en gidsvrucht den omgang 1930 zullen maken. Hierna las de secretaris, de heer W. J. Warmenhoven, de notulen voor van de laatstgehouden vergadering, welke onder dankzegging onveranderd werden vastge steld. Door het zangkoor van de St. Victor- parochie werden op uitstekende wijze eenige zangnummers ten gehoore gebracht, waar van wij vooral noemen „Het Mirakellied", „Ecce quomodo Moritur" en „Het Gebed" van Handel. Dat dit door de aanwezigen werd op prijs gesteld, bewees wel het luid applaus, dat den zangers ten deel viel. Het glanspunt van den avond was wel de rede van pater Mulder, die zeide, het een groote eer te rekenen door het Leidsehe hoofdbestuur te zijn aangezocht om hier te snreken en wel over het onderwerp, dat elke priester het liefste doet, n.l. over Jezus in het Allerheiligst Sacrament. In een gloedvolle en van geestdrift stra lende rede werd nu door den gewijden spre ker uiteengezet wat voor eer Christus ge bracht werd in den stillen omgang, terwijl de leden werden aangespoord om ten allen tijde en overal trouwe vereerders te zijn van de H. Eucharistie. Met een zeer mooie peroratie, waarin de eerw. spreker vooral de dagelijksche com munie aanbeval, eindigde hij zijn in alle stilte en met groote aandacht gevolgde rede. De voorzitter was zeker de tolk van allen, door dank te brengen aan pater Mulder. Hij sprak den wensch uit, den eerw. spr nog dikwijls voor onze afd. mogen hooren. De heer Schouten gaf als lid van het Hoofdbestuur nog eenige wenken aan de le den hoe zij zich behooren te gedragen tijdens den Stillen Omgang, niet twijfelend of de deelnemers van de afd. Noordwijkerhout zul len als altijd, een voorbeeld voor anderen zijn. Na een woord van dank van den voorzitter aan de Eerw. Heeren Geestelijken voor hun tegenwoordigheid, aan het Zangkoor „St Victor" voor het schoone docr hen geboden en aan de aanwezigen voor hun tegenwoor digheid volgde sluiting van deze goedge slaagde vergadering met den Chr. groet. Muziekvereeniging „St, Jeanne D'Arc Door de R. K. Harmonie werdep ln café „De Zwaan" de Jaarhjksche uitvoeringen gegeven voor donateurs en kunstlievende leden. De avonden werden geopend door den voorzitter, den heer P. van Amsterdam. Deze sprak eenige woorden van welkom tot den aanwezigen en wenschte allen een genoeg lijken avond. Door den heer H. Zwaan werd nu een mooie declamatie opgezegd, vervaar digd door den heer F. de Vroege, waarin het wel en wee der vereeniging op rijm werd ver teld. Hierna werd op uitstekende wijze door een drietal leden met den heer Directeur, den heer De Haan, een 2-tal mooie kwartet- numers geblazen, n.l. „Chor aus Undine" van A. Lorzing en „Dies 1st der Tag des Hern" van Kreuzer. Deze kwartetten, vielen zeer ln den smaak van de aanwezigen en gaven blijk van grondige Jitudie en uitste kende muziekkennis. Een mld applaus was dan ook het loon voor de uitvoerders hiervan. Als nu kwam de afd. tooneel aan de beurt met de opvoering van de klucht ln één be drijf „Barend de stoutmoedige luchtschip- per". Dit stukje, dat goed gespeeld wend, viel zeer in den smaak van de aanwezigen en er werd hartelijk gelachen. Na de pauze wem door de 4 gebroeders V. d. Tocht, Ie en 2e piston, le clarinet en trombone op zeer verdienstelijke wijze nog een tweetal kwartetnummers ten gehoore gebracht n.1. „Rigoletto", van Verdi en „Les Hugenotis" van Meijerbeer. Ook met deze no.'s hadden de uitvoerders veel succes en ook hun gewerd een luid applaus. Hierna volgde weder de afd. tooneel met de klucht in één bedrijf van G. Nielen „Het valsche etiket." Dit zeer geestige kluchtspel werd zeer vlot gespeeld en de zaal daverde dan ook van de lachsalvo's der aanwezigen, zoodat gezegd kan worden dat de spelers ook hier succes hadden. Tot slot werd om gevoerd „De stomme muzikant voor den Rechter" een één acter, welke ook zeer in den smaak viel. Na afloop dankte de voorzitter allen die hadden medegewerkt aan het welslagen der avonden, waarvan gezegd kan worden dat zij in alle opzichten geslaagd zijn. Zij nog gezegd dat de avond werd opge luisterd met zeer goede pianomuziek van dén heer Hart, uit Leiden. Prijsjassen In café „De Toekomst" werd prijsjassen gehouden om carbonades. On danks het feit dat elders een feestvergade- ring werd gehouden, waren toch nog 20 deel nemers ingeschreven. De uitslag was als volgt: le pr., elk 4 pond. C. Bakker en A. Wijers; 2e pr„ elk 3 pond, M, Bergman en Th Dui venvoorde; 3e pr„ elk 2 pond, Petr. Duiven voorde en J. Nielkes Jaczn.; 4e pr., elk 1 y2 .pond, (troostprijs) P. Duivenvoorde Jacz. en Ant. v, d. Ploeg; 5e pr„ elk 1 worst (troost prijs) Cor Verlaan en J. v. d. Berg Cz. Er werd met veel animo gespeeld en alles had een zeer ordelijk verloop. Uitslag aanbesteding Voor rekening van den heer Joh. Speelman, alhier, werd door den bouwkundige J. P. Oudshoorn onder hands aanbesteed: I. het bouwen van een chauffeurswoning mot garage; II. hét maken van een schuitenhuis. Ingeschreven werd door: C. v. d. Lugt te Soest voor I 12979, II 3970; A. v. Nieuwkoop, Sassenheim I 12.980, II 4476; van Duyn en Vink, Noordwijk I 13.200, II 4800; Th. Reeu- wijk, Sassenheim I 13.350, II 4340; Gebr. v. Nieuwkoop, Sassenheim I 14.600; C. Meiman, Sassenheim I 14.720; K. v. Breda, Sassenheim II 4242. De gunning is aangehouden. Burgerlijke stand Geboren; Theresia Maria Anna, dochter van F. C. van der Eist en M. Th. van der Kamp; Bemardus Gerar- dus Cornells, zoon van C. B. Sassen en B. G. de Winter; Joannes Franciscus Maria, zoon van A. A .Hueber en H. A. M. Maat; Piet, zoon van W. Landstra en C. van der Voet. Overleden: Jacob de Jonge, 14 jaar, won. te Lisse. Gehuwd: Adrianus Theodonts Starren- burg. 25 jaar en Elizabeth Maria Wesse- ling, 25 jaar. Turnen Dinsdagavond was de turn- vereenlging „Santpoort" in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer Krom. De notulen en jaarverslagen van secreta ris en penningmeester werden goedgekeurd. De feestavond voor aspiranten werd vast gesteld op a. s. Zaterdag. Bij de bestuursverkiezing werd secretaris Volmer herkozen. In de vacature-mevrouw Menet, werd ge kozen mej. Vellinga. De bestuursuitbreiding bracht mej. H. Sluyters en aèn heer A. Tabemal achter de tafel. Tot afgevaardigden in den besturenbond werden gekozen de heeren G. Krom en A. Volmer. Het vijfjarig bestaan zal in December herdacht worden. In beginsel werd besloten tot een uitvoe ring ten bate der T. B C.-bestrijding. Een jubileum Woensdag herdacht de heer J. v. Geem den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma Gebr. Visser. De jubilaris was dien dag tevens 40 jaar in den echt verbonden. De heer van Geem en echtgenoote mogen zich beiden in een blakende gezondheid verheugen. Gisterenavond bracht het fanfarecorps „Cres cendo" een serenade. Er werden eenige numme s ten gehoore gebracht, waarna de muziek met een vroolijken marsch weer vertrok. De heer van Geem had tevoren de heeren bedankt voor hun mooi en goed spel. Uitvoering „Herwonnen Levenskracht" Gisterenavond gaf de tooneelvereeniging „Ons Genoegen", onder-afdeellng van den Ned. R. K .Volksbond, in het Patronaatsge bouw alhier een uitvoering ten bate van „Herwonnen Levenskracht". De opening van dezen avond geschiedde door den Weleerw. Heer Kapelaan, die de aanwezigen welkom heette in het bijzonder den Zeereerw. Heer Pastoor. Spreker zeide, dat de baten van dezen avond voor „Her wonnen Levenskracht" zouden zijn en dat er zeer veel kaarten gekocht waren. Voor de zen goeden verkoop bracht spreker namens het bestuur van Herwonnen Levenskracht zijn dank over. Nog deelde spreker mede, dat tijdens de pauze een verrassing zou plaats hebben. Voorts wenschte hij de aanwezigen een prettlgen avond toe. Hierna werd door genoemd tooneelgezel- schap opgevoerd „De Onverstoorbare", een vroolljk spel ln 4 bedrijven. Het stuk werd door de tooneelisten voortreffelijk gespeeld. De rol van dr. Hessing werd zeer goed ver tolkt door van der Lans. Vervolgens werd er een pauze gehouden, waarin de verrassing kwam. Waaruit deze verrassing bestaat kan niet gezegd worden, omdat deze verrassing hedenavond eveneens zal plaats hebben, Alleen willen wij ver klappen, dat er heel mooie dingen zijn, dia men kan bekomen, doch dan dient men wel eenig geld mee te nemen. Tenslotte werd nog opgevoerd „Het Regen hoedje" eveneens een vroolijk spel en wel in 2 bedrijven. Dit stuk speelde in een bovenzaaltje van het café „De Vergulde Turk". Evenals het vorige stuk werd ook dit op de juiste wijze opgevoerd. Een woord van dank komt dan ook onge twijfeld toe aan de tooneelisten voor hun keurig spel en temeer nog, daar zij hun krachten besteden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". In memoriam mevr. D. VersteegeCortie Men schrijft ons: Een der besten is van ons heengegaan! Waardige echtgenoote en zorgzame moeder van een talrijk gezin, vond ze toch altijd tijd en gelegenheid haar persoon en talenten in dienst van anderen te stellen. Hoe menig jonggeborene heeft zij het welkom in het leven toegeroepen, bij hoe menig zieltogende heeft zy de gebeden der stervenden gezegd, aan hoe ménig ziekbed bracht zij troost en moed- Was zij niet mede-oprichtster of be* stuurslld, dan was zy toch een der ijverigste leden der vereeniging op politiek of sociaal* gebied. Hoevelen kwamen bij haar om raad of steun en niemand, die onverrichterzake ZÜ heeft haar mond voor de wijsheid ge- heenging. Vroeg men haar oordeel-dan gaf ze het onbevangen. opend en de wet der goedheid was op hare lippen. Haar heengaan zal ook buiten haar gezin een groote leegte achterlaten. Rust zacht, beste mevrouw Versteege. God heeft U z'n schoonen hemel zeker al ge opend. De brand in „De Zon" Het is ons ge bleken, dat een zin in het verslag over den brand in „De Zon" door sommigen verkeerd uitgelegd wordt met betrekking tot de tele foon gedurende den nacht. Wij staan daarom er op te verklaren, dat de telefoondienst uitstekend werkte. Wij zelf hebben er verschillende malen van gepro fiteerd. Burgerlijke Stand Geboren Petrus Johannes Maria, zoon van A. M. Ypma en M. P. H. H. Busch. Eva, d. van P. Kluft en Tr. Kleijn. Pieter Cornells, zoon van Joh. Kager en KI. Kluys. Meinardus Antonius, z. van Joh. Bakkum en Geertr. Molenaar. Johannes,' z. van Joh. Nyman en A. M. Stengs. Hedwig Agnus Maria, d. van G. A. Aardenburg en KI. M. Schare. Agatha, d. van Joh. Joosten en Cath. Min. Ondertrouwd: S. Slotemaker en Com. M. van Hooff. Joh. van Duivenvoorde en M. Zonneveld. Nlc. Schoolmeester en Cath. Bakker. Overleden: Corn. Welboren, 6 weken. Fr. H. B. de Barbanson, 45 jaar, wonende te Den Helder. Corn. Castricum, 1 jaar. Jaarvergadering Velsen's Ziekenfonds In de bovenzaal van „Bloemoord" hield Velsen's Ziekenfonds Woensdagavond een druk be zochte jaarvergadering. Na de opening door den voorzitter, den heer J. van Gameren, las de secretaris de heer H. Leering, de notulen der vorige verga dering, welke zonder op- of aanmerking wer den goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat 1929 voor het fonds een goed jaar was geweest. Op 1 Januari bestond de vereeniging uit 6148 leden. Ingeschreven werden 912 en afgevoerd door verschillende omstandigheden 651 leden, zoodat er een vooruitgang is van 261 en het ledental op 31 December 6409 bedroeg. In de ziekenhuizen werden verpleegd 181 leden met een totaal aantal verpleegdagen van 4221 of een gemiddelde van 24 dagen per patiënt. Gestorven zijn in het afgeloopen jaar 20 volwassenen en 15 kinderen. Vervolgens bracht de penningmeester de heer M. Koster het financieel verslag uit. Op 1 Januari 1929 was er een nadeelig saldo van f 453. Ontvangen is ln dat jaar f 53.793.11 en uitgegeven f 50.796.68. zoodat er een voordee- llg saldo is van f 2.996.43. Aan ziekenhuisver- pleging s uitbetaald f 19.018.90 en voor uit- keering by overlijden f 917.00. De beide verslagen werden goedgekeurd en de functionnarissen bedankt voor het vele werk, ook dit jaar weer in het belang van het fonds verricht. De'beide aftredende bestuursleden de hee ren B. Ring, vice-voorzitter en D, Zwart, tweeden secretaris werden herkozen en na rijen hunne benoeming weer aan. Tot com missaris in de vacature J. J. Ruis, werd ge kozen de heer E. Luikman. Hierna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om de bode Leering te verzekeren voor een pensioenuitkeerlng op 65-Jarigen leeftijd en de bode van Zanten op dienzelf den leeftijd een uitkeering in ééns te ver strekken, daar deze te oud te om hem nog te verzekeren. Na een langdurige discussie neemt het be stuur deze voorstellen terug, teij einde in een volgende vergadering met meer en beter uit- gewekte plannen te komen. De secretaris deelde nog mede, dat het in stituut tandartsen uitstekend voldoet en in 'n groote behoefte blijkt te voorzien, terwijl de samenwerking tusschen bestuur, leden en doktoren niets te wenschen overlaat. Dit laatste kwam even te vroeg, want by de nu volgende rondvraag, werden tegen den geneesheer Dr, de Weerdt, zeer ernstige klach ten naar voren gebracht, die een storm van verontwaardiging ontketende. d® jachten juist, dan dient genoem den eewT terdeee op ziJn plicht te wor- f" Mn L en het best"ur zegde dan ook Hterna sluIS. °nderZOek ZU"en inKtellen' IJMUIDEN GESLAAGD be?dSeaSrG"steSentt1 voor hef v- te s-Gravenhage ploma machinistenexamen, voorloopig di- Februari *r0uwenb<m«l - Maandag 17 bond afrt!L>UU1' hlcld de R' K' Vrouwen- feestvergadering, nudden' de Jaariyksche te^ircaSt1116' mevrouw Lubbers, opende Iroefc nefc'enmet de" chrlstelijken Trio ?af daarna de lading aan het luisteren dat don avond zou 01)" „f* maS een geslaagde avond heeten. oinr-h6 bebben zich geamuseerd en flink mrer' de ,eutige stukjes gaven daar meei aan eens aanleiding toe. doral „De domme oppasser" was een Een welverdiend applaus viel het Trio dan ook meer dan eens ten deel. Circa li uur was weer he(. ein(Je d van dezen prettigen avond. Statuten Do Staatscourant bevat de statuten Van de N. V. Vtescherü Maat schappij „Forward", de N. V. Visscherij Maatschappij „Fram", de N. V. Visscherij Maatschappij „Avanti",, de N. V. Visscherij Maatschappij „Riew". de N. V. Visscherij Maatschappij „protlnus" en de de N. V. Vis scherij Maatschappij „En Avant", alle te Ijmuiden, gemeente Veteen. Hurgerlyke Stand Geboren: Hendrik Sebo, zoon van H. S. Hommes en M. e. Wiersma. Ondertrouwd: J. J. Schriller en F. Krip- pers. Getrouwd: K. G. Steyn en G- van Lier. De Minister van Defensie heeft uitvoering gegeven aan zijn voornemen om een kleine commissie in te stellen, die hem ten opzichte van het werven-vraagstuk zal voorlichten. Op zijn verzoek hebben zich bereid ver klaard in deze commissie zitting te nemen de heeren: Ir. J. A. Kalff, oud-directeur der Nederlandsche Spoorwegen, als voorzitter; Ir. M. H. Damme, Directeur van de Wagenfa briek van Werkspoor, als lid; Ir. G. A. 't Hooft, hoofdingenieur bij de Maatschappij Feijenoord en Jhr. H. Rappard, oud-directeur der Rijkswerven, beide laatstgenoemden als adviseerende leden. Voorts is als lid aangewezen de kapitein luitenant ter zee J. T. Furstner. Als secreta rissen zullen fungeeren de heeren J. P. Bol- ten, reserve-kapitein der infanterie, en J. W. Noë, hoofdcommies met den persoonlijken titel van administrateur. verscheidenheid van versche groenten, zijn zeker wel voor een groot gedeelte oorzaak dat de lusteloosheid in den handel zoo lang ongewijzigd blijft voortbestaan. Spruiten kwamen de afgeloopen week heel wat minder aan de veiling dan de vorige en mocht soms voor enkele partytjes een betere prijs worden betaald, dan wy den laatsten tijd gewoon waren, toch kunnen de ze nog niet bevredigend worden genoemd. De prijzen liepen uiteen naar kwaliteit van 618 cent per K.G. Prei werd nog in flinke hoeveelheden aan gevoerd. De prijzen bleven vrijwel op het zelfde peil als in onze vorige noteeringen aangegeven, met een doorsneeprijs voor eer ste soort van 10 cent per bos. Roode en gele kool ging voor zoover par tijen verkocht werden, Xveliswaar met enkele centen naar boven, doch door te weinige vraag blijven steeds veel partytjes onver kocht. Groene kool wordt weinig meer aangebo den, deze soort heeft dit jaar een groote uitzondering gemaakt en werd geregeld voor bevredigende prijzen verkocht. Bloemkool kwam nog in kleine hoeveel heden voor, hiervoor bestond zeer veel be langstelling en de eerste soort kon het dan ook nog tot ruim 30 ct, per stuk brengen. Witlof ging met een kleinen sprong naar boven; van bevredigende pry zen kan echter nog geen sprake zijn, daar de hoogste no teering nog maar tot 16 ct. per K.G. kon komen. Voor knollen was de animo eveneens nog niet groot, de prijzen varieerden naar soort van 2—6 ct. per stuk. Boerenkool maakt nog altijd een belangrijk aandeel van den aanvoer uit. De prijzen gaan echter geregeld het oude sukkelgangetje, de goede soort ls voor dit artikel nogal koop- wyi minder goede, met eenig gebrek, zoo goed als waardeloos is. De pryzen schomme len dan ook zoo van pl.m. 525 ct. per kist. De aanvoer van rabarber bepaalt zich nog slechts tot enkele kleine partytjes. Voor de goede soort is voor dit artikel nog al koop lust en varieerden de pryzen van 2025 ct. terwijl mindere soorten naar kwaliteit wor den betaald. Uien geven in pry's nog geen enkel teeken tot verbetering, tengevolge van de weinige vraag gaan de prijzen nog voortdurend in dalende lijn. BEVERWIJK. Ofschoon de aanvoeren van versche groen ten langzamerhand belangryk minder wor- dén, toch' ls de markt tengevolge van den groeten voorraad stapelproducten nog steeds ■ruim voorzien. De overvloedige voorraad van winterarti- kelen met zeer weinig vraag en de geringe In de maand December 1929 verschaften ongewenschte gasten zich toegang tot het heerenhuis „Beekenstein," van Jhr. Mr. Eo- reel v. Hoogelanden. Een groote party lood werd uit het onbewoonde perceel gestolen. Drie zakken met lood werden in een der bosschages van de buitenplaats gevonden. De politie lette nu op of de dieven het vrachtje nog zouden komen halen, terwyl de registers van de opkoopers werden nagegaan. Spoedig gelukte het den 31-jarigen loswerk - man, P. c. v. d. M. te arresteeren, die be kende den diefstal te hebben gepleegd. Hedenmorgen stond hij voor de rechtbank terecht en de verschillende getuigen werden gehoord, o.a. de chauffeur van een vracht auto, die verdachte naar Haarlem gebracht had met het lood, en de opkooper T. v. d. B., die het lood van verdachte te goeder trouw gekocht had. De Officier van Justitie merkte op, dat het bijna onmogelijk ls, dat verdachte den diefstal alléén gepleegd heeft. Verdachte wil zeker zijn vrienden niet verraden. Aangezien hy reeds 9 maal veroordeeld ls, vroeg de Officier een ge vangenisstraf van 8 maanden. Mr. L. G. van Dam bepleitte clementie. Uitspraak Donderdag a.s. Ondanks „bewaakte" overweg In den nacht van 31 December op 1 Ja nuari 1929 reed de 22-jarlge chauffeur O. J. v. E. met zyn autobus nabij den spoorwegover gang' te Beverwyk. Hij reed met groote vaart en toen hij vlak bij den overgang kwam, be- meikte hij, dat de boomen gesloten waren. Hy kon echter niet tijdig genoeg stoppen en reed door de boomen heen, die midden op de spoorrails terecht kwamen, terwijl elk oogenblik een trein uit Haarlem kon naderen De seinwachter heeft 'toen met een collega onmiddellijk maatregelen genomen om den trein te doen stoppen. Toen de boom verwij derd was, gingen ze nar de bus en bleek v. E. bewusteloos achter het stuur te zitten. Hij huilde vreeselyk toen hy byliwam en zei; „Die pestremmen werkten niet." Voor dit feit had v, E. zich hedenmorgen te verantwoorden. Vastgesteld werd, dat de weg beijzeld en dus glad was. Een der getuigen heeft de remmen gepro beerd en geconstateerd dat die perfect werk ten. Het ongeval zou dan aan achteloosheid van verdachte te wijten zijn. De Officier van Justitie achtte de schuld van verdachte bewezen en elschte een geld boete van f 40 of 20 dagen hechtenis De verdediger, Mr. J. v. d. Vegt, vroeg vrij- 'l*aa^ omdat hij de schuld niet bewezen achtte. Uitspraak over 8 dagen. Voor den Inhoud van deze rubriek stcH ae Redactie zich niet aansprakelijk De stichting „EC.indenfonds" stelt zich ten doel, om blinden uit Haarlem en om geving' financieels hulp te verleenen. Dezer dagen kwamen we in een gezin te Heemstede. De man was vroeger kunstschilder, nu is hy totaal blind. De opgespaarde gelden zyn ingeteerd en hulp te en blyft hier dringend noodig. pp vrouw, dio sinds eenige maanden hulpbe hoevend is, vertelde mij, dat ze het vroe ger zoo goed hadden gehad, doch dat het leven nu zoo zwaar werd. Is het wonder dat het dezen menschen pyn doet, om er over te spreken en zij voor de omgeving niet willen weten dat zij zoo lijden? Het gaat dan ook niet aan, om dezé menschen te verwijzen naar een Burgerlijk Armbestuur. Gelukkig wordt er nu een weinig geholpen, doch onze stichting zou zoo gaarne meer willen doen, als ze maai geld had. De man vroeger altijd bezig en dol op muziek is nu gedoemd tot niets doen. Is het wonder dat er een ner veuze, neerslachtige stemming heersen t? Een ander geval: Te Haarlem kwamen we bij een blind vrouwtje, dat reeds jaren weduwe is. Haar eenigste dochter is winkeljuffrouw en geeft al haar verdiende centjes, om voor de Moeder te kunnen zorgen. „Ach, mijn heer, ze is zoo goed voor me. Ze offert zich geheel op en heeft zelf nieuwe kleeren noo dig, maar wil er niet van hooren, omdat we het geld wel beter kunnen gebruiken. Ik ben zoo dankbaar voor deze liefde. Ze is echter geheele dagen afwezig en die da gen duren zoo lang. Ik wacht maar totdat ze thuiskomt, doch die stilte en eenzaam heid maken me zoo bang. Dat weet mijn dochter en daarom wil ze nu een radio* toestel op afbetaling voor me koopen." "Maar," zoo ging het vrouwtje verder, „z® is niet al te sterk, en als we nu nog meer geld uit gaan geven, gaat het ten kest* van het eten en wordt ze ziek." Beide gezinnen hebben we dezer dagen verrast met een modern radio-toestel, N.S.F., 4-lamps. Van harte hopen we, dat de eenzaamheid plaats moge maliën voor een gevoel van vreugde en den wil om te le ven nu moge zegevieren over de buien va» neerslachtigheid en zenuwinzinkingen. Vanaf deze plaats wil ik het technisch bureau Keiler en Macdonald, Gr. Markt 14, hartelyk dank zeggen voor de belang rijke reductie, welke we voor dit doel op deze toestellen ontvingen. Ook voor de toe komst biyven we ons aanbevolen houden. Voor de toekomst? Zeker, we zuden gaar ne nog zoo heel veel willen doen, doch geldgebrek noodzaakt ons een en ander stop te zetten. Meerdere gezinnen verkee- ren in dergelijke omstandigheden. We hebben uitgerekend, dat we voor Haarlem en omgeving 30 toestellen noodig hebben. Zeg nu niet: „Dat is luxe en geef hun lie ver geld." Geld zullen we ook geven, doch voor alles moeten deze gezinnen omhoog en de „Radio-prikkel" doet wonderenl Ieder toestel kost ons 250. Wie neemt een toestsl voor zijn of haar rekening en brengt dan na plaatsing eeu bezoek met ons aan dat gezin? Onze Voorzitter is de heer A. G. Boes, Verspronckweg 23, Haarlem, terwyl ik, met vermelding van doel ook gaarne giften in ontvangst neem. E. P. SCHUYT Heemstede, Crayenestersingel 6. IJMUIDEN, 20 Febr. 1930 Tarbot per K.G. 1.50—1.20; Griet per 50 K.G. 65 —34: Tong per K.G. 2.75—2.35; Groote Schol per 50 K.G. 26.50—20; Middel Schol per 50 K.G. 26—21; Zet Schol per 50 K.G. 40—18; Kleine Schol per 50 K.G. 24—8.50; Bot per 50 K.G. 4—2.20; Schar per 50 K.G. 145; Rog per 20 stuks 25—15; Vleet per stuk 3.33—1.85; Groote Schelvisch per 50 K.G. 5731; Middel Schelvisch per 50 K.G. 47KI. midd. Schel visch per 50 K.G. 4346; Kleine Schel visch per 50 K.G. 407; Kalbeljauw per 125 K.G. 40—21.50; Gulen per 50 K.G. 18—5.50; Wyting per 50 K.G. 5-2.90- STTAT VAN BESOMMINGEN Balder 275 manden 1979; Frya 360 man den 2986; Mies en Truus 160 manden 1669; Victoria 95 manden 1358; SJamrook 105 randen 1718; Derika 6 61 manden ƒ945; Derika 8 330 manden 2319; Derika io 110 manden 1686; Holland 2 190 manden 1403; Gelria 165 manden 1729; Ollmpia 145 manden 1500; Voorwaarts 150 manden 1911; Orion 135 mande»: 1312; Hoop 2 100 manden 1353; Zwift 80 manden ƒ1201". Walvisch 110 manden 1279; Bruinvisch 115 manden 1583; Zeemeeuw 60 manden ƒ134. Officieus Rynmond 140 manden 1600; Friesland 175 manden 1300; Braudeler 95 manden 860;. BEUGERS LOGGERS KW 144 665; KW 42 750; KW 22 f 845; KW 167 730; KW 130 530; KV/ 25 470; KW 49 720; KW 34 160 KW 70 f 695; 8ch. 264 555; Sch. 32 605; VI. 75 855. HOORN, 19 Februari Veemarkt Vette varkens f 0.76—0,78; zouters i' 0.76—0.78. Handel vlug, aantal 82. BEVERWIJK. 19 Febr. Bolbloemenveiling ,,'t Centrum". Wm. Copland 5—7, Wm. Pltt 5—9, Bartigon 6—9, Le Notre 6—10, San ders 69, Elizabeth 58, Pr. v. Oostenrijk 4—6, Rose la reine 3—5, Witte 2—3.75, Herm- Schlegel 4—0, Witte Valk 5—6, Flamingo Idem, Cram. br. 2—4, Gris-de-lin' 2—4," Gele Prins 5—6. Couronne d'or 5—6.20, Murilio 46, Theeroos 5—G.50, div, Narcissen 1—4, Hyacinthen 3—8, Ameryiiis 16—20 per 100 Blauwe druifjes 10—25 ct., Groen 1045 ct. per bos. Potveiling: Primula's 15—28 ct.. Cyclamen 2542 ct„ div. Varens 6—17 ct., Begonia® 1218 ct., Capsicum's 614 ct., Spregeri- groen 15—45 ct., Plumoza 7—10 ctdiv. hangplanten 10—35 ct. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen. Blauwe 82—91 ct., Borgei'S 31 ct.. per zak. (25 K.G.) Appels, Present van Engeland 1648 ct.. Reinette oranje 10—18 ct., p. K.G. Witlof 3—is, Roode lcool 6—10.30, Witte kool 2—3.50, Savoye kool 2.70—9.70 per 16° K.a. Spruitkool 1.60—3,50 per 15 KG. Boere- k°ol 0.50—0.90 per kist, Spinazie 0.26 p. mnd. (1 K.G.) Selderij 410, Wortelen 0.410.48 P- per 100 bos. Uien 0.18—0.42, Uien Drielingen 0,100.14 per 25 K.G., Prei 2.80—8.70 per 1°° bos. W ARMENHUIZEN, 20 Februari. TJie» 1.50—1.60, grcole 1.70, gc:d ooi 5.60^- 7.80, 2e soort 4.30—6.60, roode kool 4.20-^ 8.80, 2e soort j 3.30-7.10, Deensehe witte kooi f 1.60—2.40. 2e soort 0.80—1.60. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Februa^ Aangevoerd werden: 11200 Kg'. Wortelen f 1.80—f 2.10; 68000 Kg. Roode kool f 3.80-' f 8.10, 106000 Kg. Gele kool f 3.80—f 8.70: 83000 Kg. Deensehe witte kool f 1.30—f 2.20: 13600 Kg. Uien f 0.60—f 1.20, Grove f 1.1®^" f 1.20; Drielingen f 1.20; Groene kool f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2