50.- d« ^'assart?-®'»-.-.-»- f3000.- f 750.- f250.- 1125.- Vc Ni BUREAUX NA8SAULAAN 49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel dit nummer bestaat uit drie bladen 11 DONDERDAG 27 FEBRUARI 1930 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17397 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL DE RADIO-MINISTER NATUURLIJK Het bankbiljet van ƒ25. Rumoerige raadsvergadering De schoonheid van onze Kathedraal Kardinaal Merry del Val f Tijdens een blindedarm-operatie overleden II# l#l| Huldiging van Ir. P. J. van Voorst Vader Een eerepenning der Haagsche Kamer van Koophandel toegekend Inbraak te IJmuiden Tardieu aan het werk Twee gevangenen ontsnapt Brand te Burgerbrug Een snelheids-duivel mMwmmrn De uitbetaling aan Nederi. Haringvisschers Oud-Enschedeërs te Haarlem De mishandeling In het woonwagen kamp te Leiden De uitvaart van Z. E. Kard. Carlo Perosi oornaamste leuws Een capella Cardinalizia Het gebruik van Britsche vliegvelden Felle koude en hevige sneeuwval op Corsica T l WEBER 2c "ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht Dr. Boutens en het „lintje" V Telefoon Na 13886 (drie tgnen) Poetrekening Na 5976. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per ereek 25 et.; per kwartaal 3.25; per poet, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE MANT VRAAG. EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct™ bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tnsschen den tekst 60 et. per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand. een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bil verlies van anderen vinger De heer Van Lanschot heeft gisteren in de Eerste Kamer herinnerd aan de verklaring der regeering, dat zij hoe zeer ook niet-parlementair zich zal laten leiden door de rechtsche beginse len, en voorzoover het de doorvoering der rechtsche beginselen betreft, zeide de heer Van Lanschot, zou de Katho lieke Staatspartij de regeering„con amore" steunen. De vraag dringt zich de laatste dagen nu steeds sterker op den voorgrond: wat zal deze regeering, wat zal speciaal de radio-minister, mr. Reymer, beslissen ten aanzien van de zendtijdver deeling? Uit den alarmkreet, welken de K.R.O.- voorzitter, pater Perquin, dezer dagen door heel de katholieke pers deed klin ken, blijkt wel, dat er gevaar dreigt. Het schijnt de bedoeling tegen de afwijzing van katholieke' zijde in een algemeenen of een z.g. nationalen om roep te stichten, iets wat de bijzondere omroepen slechts schaden en den kleur- loozen, „Telegraaf'-schen omroep slechts bevoordeelen kan. En dat, terwijl de Radio-wet voor schrijft, dat de beschikbare zendtijd onder de omroep organisaties verdeeld moet worden terwijl het R.K. Staatspro- gram eischt: „Ten aanzien van de radio: vrije en zelfstandige ontwikkeling van de maat schappelijke krachten, billijke ver deeling van den zendtijd vol gens de in de bevolking le vende richtingen." De heer Reymer is minister in een extra-parlementair kabinet. Zeer zeker! Maar hij maakt deel uit van 'n regee ring, die verklaard heeft, rechtsch- extra-parlementair te zijn en zich te willen laten leiden door de rechtsche beginselen. En slechts voorzoover de regeering de rechtsche beginselen door zou voeren, heeft de heer Van Lanschot haar laat stelijk den steun der R.K. Staatspartij toegezegd. Welnu! De minister moge «weten, dat een beslissing ten aanzien van de zend- tijdverdeeling geenszins een neutrale kwestie is, maar wel degelijk een rechtsch beginsel raakt,» evenzeer als de bijzondere school. Het zou een zonderlingen indruk ma ken, indien een minister uit dit kabinet extra-parlementair, maar rechtsch het rechtsche beginsel ten aanzien van de radio (de nieuwe school) verloo chende, en een „openbare" radio als de radio kenmerkte. Mevrouw Nellie van Kol, een bekend schrijfster, vooral voor kinderen de echtgenoote van wijlen den sociaal- demokratischen leider H. van Kol is dezer dagen te Utrecht overleden. „Het Volk" wijdt aan de ontslapene eenige sympathieke woorden en schrijft o.a.: „Aanvankelijk deed haar sociaal gevoel haar langen tijd den politieken strijd van haar echtgenoot met geestdrift meeleven, zooals zij hem ook in zijn Indischen tijd met haar krachtige levensblijheid tot groo- ten steun was. Maar allengs, met het klimmen der jaren, keerde zij zich 'meer en meer tot gods dienstige overpeinzingen, die haar van het openbare leven afwendden en aldus de aanra king met onze partij deden ver liezen." Het laatste zinnetje, door ons gespa tieerd, is zeer merkwaardig. Het werd wellicht heel achteloos neer geschreven, maar het doet daarom des te eerlijker aan. Het bevat een waarheid, welke in zekere kringen nog maar al te weinig aanvaard wordt: „godsdienstige overpeinzingen" doen de „aanraking" met de socialisten ver liezen, evenzeer als „aanraking" met de socialisten bezwaarlijk kan samengaan met „godsdienstige overpeinzingen." t Is heel natuurlijk. „Godsdienstige overpeinzingen" en socialisme verdragen elkander niet; zij vormen een gevaar voor het socialisme. Curieus! Wij. Katholieken, hebben van „gods dienstige overpeinzingen" geen afval te duchten. Integendeel! Ook heel natuurlijk. Uitgifte gewijzigd model. De directie van de Nederïandsche Bank zal een bankbiljet van 25 in omloop bren gen, hetwelk op de volgende punten afwijkt van het in circulatie gebrachte biljet. De voorzijde van dit biljet is, wat de tee- kening betreft, ongewijzigd gebleven, doch thans weder in rood in plaats van in blauw gedrukt. De handteekeningen van president en secretaris zijn eveneens in rood aange bracht. De achterzijde is, zoowel wat de teeke- ning als de kleur betreft, ongewijzigd ge bleven, behoudens dat de serieletters en num mers, het woord .Amsterdam" en de da tum thans in rood zijn aangebracht. De biljetten zijn gedateerd van 15 Juli 1929 af. In de Dinsdagavond gehouden raadsverga dering van .Wormerveer werden tijdens de behandeling van het agendapunt „Herziening salarissen gemeentepersoneel" door het lid Rond (Kermispartij) grove beleedigingen ge uit aan 't adres van het lid Klokman (S. D. A. P.) en zijn fractiegenooten. De heer Klok man was hierdoor zich zelf niet meer mees ter en gooide zijn drinkglas naar het hoofd van den heer Rond. Het glas miste zijn doel en sloeg tegen den wand aan scherven. Een der ambtenaren-verslaggevers werd bijna ge troffen. Na protest van eenige leden tegen de ge bezigde woorden werd het incident gesloten en werden de gewone beraadslagingen voort gezet. Kardinaal Merry del Val heeft gisteren 'n blindedarm-operatie ondergaan, en is tijdens die operatie overleden meldt de Msb. Rafaele Merry del Val werd den lOden Oc tober 1865 te Londen, als zoon van den Spaanschen gezant aldaar, geboren, studeer- deerüe achtereenvolgens te Londen, Namen, Brussel en Rome en werd den 30sten October 1888 priester gewijd. Bijna tegelijkertijd volgde zijn benoeming als geheim-kamerheer van Z. H. den Paus. In die hoedanigheid nam hij deel aan ver schillende zendingen, o.a. te Londen en Ber lijn. In 1889 vertoefde hij te Weenen, waar hij een speciale opdracht van den H. Vader te vervullen had. In 189? volgde zijn benoeminng tot Pause lijk huisprelaat en werd hij met een bijzon dere zending naar Canada gezonden. In 1898 werd hij benoemd tot consultor van de „Index" Van 1898 tot 1903 was hij de voorzitter van de accademia pontifica dei Nobili ecclesiastic!. Den 19den April werd hij tot titulair- aartsbisschop van Nieea benoemd en den 6en Mei ontving hij uit de handen van kardinaal Rampolla de bisschopswijding. Leo XIII zond hem in 1902 (3 Juni), als Zijn vertegenwoordiger bij de troonsbestij ging van Eduaid VII naar Londen. Bij den dood van Z. H. Leo XIII werd mgr. Merry del Val door de kardinalen gekozen tot secretaris van het conclaaf en van het H college welke functie door het overlijden van mgr. Volpini vacant was. Pius X, de opvolger van Leo XIII z.g., be vestigde mgr. Merry del Val in deze functie en benoemde hem (den 4den Augustus 19031 tot pro-staatssecretaris. In dat zelfde jajjr, den 9en Nov. volgde zijn verheffing tot het kardinalaat, en den 12en zijn benoeming tot Pauselijk staatssecre taris, prefect van de H. Congregatie van Lo- retto, prefect van de Apostolische paleizen en voorzitter der commissie voor net beheer der goederen van den H. Stoel, welke func ties hij tot den dood van Pius X (20 Aug. 1914) bleef vervullen. Van 4 April 1904 tot 1917 was hij voorts lid van de commissie tot codificatie van het ca noniek recht. Kardinaal Merry del Val, werd door Z. H Pius X ook nog tot aartspriester van het Va- ticaan benoemd. Na zijn aftreden als staatssecretaris, in welke functie hij zooals men weet, werd op gevolgd door kardinaal Gasparri. werd kardi naal Merry del Val tot secretaris van 't H. Officie benoemd en ook in verscheidene an dere congregaties had de overledene kerk vorst steeds een werkzaam aandeel. Épi w 3* - ■Mffi Onze fotograaf is doorgedrongen tot de nieuwste mooiste plekjes van den nieuwbouw ziet men het voorfront van de hoofdportiek, maar vooral vestigen wij de aandacht op het zijfront van den oprij en doet denken aan den vredigen voorhof van een middel onderschrift kunnen dragen: „een intiem plekje van het oude. der Haarlemsche Kathedraal. Hierboven de inzetjes. Het eene rechts gunt een blik op eenwsch klooster; het inzetje links zou tot romantische, zonnige Venetië". In een gisteravond gehouden vergadering van het departement 's-Gravenhage der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel is de oud voorzitter Ir. P. J. van Voorst Vader toege sproken door den voorzitter, den heer C. J. A. Begeer, die de verdiensten van den oud- president jegens het departement schetste. Besloten werd den heer Van Voorst Vader tot eere-lid van het departement te benoe men. Voorst Vader een eere-penning aangeboden. De heer P. A. Haaxman, eerelid van het departement, hield vervolgens een huldigings rede, waarin hij bijzonderheden vertelde uit de toestanden uit de eerste jaren "an hat voorzitterschap van den heer Van Voorst Vader. Spr. zeide, dat de heer Van Voorst Vader het als voorzitter niet altijd even gemakke lijk heeft gehad, maar steeds heeft hij zijn medebestuursleden geprikkeld door zijn on geëvenaarde belangstelling voor zaken van Maatschappij en departement. Vervolgens schetste spr. de werkzaamheden van den heer Van Voorst Vader aan de Scheveningsche binnenhaven, waaraan voor den heer Van Voorst Vader zooveel herin neringen verbonden zijn. Ir. Van Voorst Vader dankte voor deze hulde. De heer Verbeek, voorzitter van de Haag sche Kamer van Koophandel deelde mede, dat de Kamer heeft besloten, den heer Van Voorst Vader toe te kennen den eere-pen ning voor bijzondere verdiensten voor han del en industrie van de Kamer in zilver. Ook voor dit bewijs van hulde dankte de heer Van Voorst Vader. Een paar honderd gulden ontvreemd Gisteravond tusschen 9 en 11 uur is in- geboken bij den kruidenier J. C. V., aan de Van Linschotenstraat te IJmuiden. De dader is aan de achterzijde van de woning over een muur geklommen, waarna nij zich toegang verschaft heeft door het indrukken van een ruit. Uit het buffet werd een bedrag van een paar honderd gulden ontvreemd, terwijl uit de winkellade eenig klein geld werd wegge nomen. De politie stelt een onderzoek in. Briand krijgt buitenlandsche zaken PARIJS, 27 Februari Tardieu heeft zijn besprekingen tot gisteren laat in den avond voortgezet. Zijn doel is, het vormen van een regee ring van een ver gaande republikeinsche concentratie. Tot nu toe is niet bekend, welke personen zullen worden aangezocht, om zitting in het nieuwe kabinet te nemen. Vast staat slechts, dat Briand zijn ge bruikelijke portefeuille van buitenlandsche zaken weer zal aanvaarden. Poincaré heeft tot nu toe zijn aan presi dent Doumergue en aan Tardieu gedane be lofte gehouden en pogingen gedaan, om verschillende bestaande tegenstellingen uit den weg te ruimen. Hij ontving verscheidene eenige mededeelingen, waarin hij de door hem in den loop van den dag ondernomen stappen opsomde. Zijn pogingen om een levensvatbare regee ring te vormen, eischen langdurige onder handelingen. Hij hoopt echter vóór het einde van deze week een nieuw en duurzaam kabinet bijeen te hebben. Thans te Breda Dinsdagavond, vermoedelijk te ongeveer zes uur, is een veroordeelde uit de strafge vangenis te Breda ontsnapt. De man, een Duitscher, had zijn gevange niskleding aan. Eenig vee omgekomen Gistermorgen brak door onbekende oor. zaak brand uit op de boerenplaats van den heer J. Bruin te Burgerbrug. Hoewel de mo torspuit van Schagerbrug zeer spoedig ter plaatse was, kon toch niet worden verhin derd, dat een kalf, een koe en een aantal kippen in de vlammen omkwamen en het geheele gebouw in korten tijd in de asch lag. Verzekering dekt de schade. Na maanden van zorgvuldig experimenteeren en consrueeren is de „Silver Bollet", waarin Kaye Don het snelheidsrecord per auto denkt te breken, gereed gekomen. De volgende maand moet het wereldrecord verreden worden en Kaye Don denkt de 250 mijlen per uur te overschrijden. Het record staat momenteel op naam van Sir Henry Segrave met 231.36 mijl. Regeling der schadevergoeding door de Britsche regeering. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van den Heuvel betreffende de uitbetaling door de Britsche regeering der schadevergoeding aan Nederïandsche haring visschers, heeft de minister van buitenland sche zaken geantwoord: De schadevergoeding voor Nederïandsche visschers, als hier bedoeld, is thans bijna geheel uitbetaald. Wat deN reeders betreft is deze uitbetaling reeds in September j.l. ge schied. Met betrekking tot de bemanning moesten, alvorens tot uitbetaling, waarmee de vereeniging „Zee-Risico" zich op verzoek der regeering heeft belast, kon worden over gegaan, veelal nadere inlichtingen worden ingewonnen omtrent het aantal leden der bemanning van bepaalde schepen en door hen bekleede functies en hun adressen. Thans is dat onderzoek slechts voor de bemanning van vier schepen nog niet afgeloopen. Het aan de leden der bemanning van de overige schepen toekomende, is te hunner beschik king gesteld. De plannen voor den bouw van het nieuwe stadhuis te Enschede zijn goedgekeurd. Tot den bouw is besloten. Uit de burgerij gaan stemmen op om als geschenk aan te bieden een ijzeren hek voor het balcon, waarvan de kosten op ruim 20.000 geschat worden. Geïnspireerd door dit bericht in Tubantia' zijn Dinsdagavond eenige oud- Ènschedeërs, woonachtig te Haarlem en naaste omgeving bijeengekomen om de moge lijkheid te bespreken om ook uit hun krin getje een geschenk voor het nieuwe stad huis aan te bieden. Een commissie is gevormd. Jkvr C van der Wyck, Westerhoutstraat 15, Presidente. Mevr. D. Quist-Blijdenstein, Wilhelmina- straat 24, Penningmeesteresse. A. Teerink, Verspronckweg 8, Secretaris. Allen, die met het denkbeeld sympathi- seeren worden verzocht hun bijdragen te zenden aan de penningmeesteresse mevrouw Quist, postgirorekening no. 120013. 2 }4 i331 gevangenisstraf opgelegd Het Haagsche Gerechtshof heeft bevestigd het vonnis van de Haagsche Rechtbank, Waarbü een woonwagen-bewoner wegens mis handeling. den dood ten gevolge hebbende, van een. collega, gepleegd in het woonwagen kamp te Leiden, is veroordeeld tot 2 >4 jaar gevangenisstraf. De Eerste Kamer is begonnen met de al- gemeene beschouwingen over de Rijksbegrooa ting 1930. De Tweede Kamer heeft de behandeling der Indische begrooting voortgezet. De aid. Justitie is afgehandeld. De Vereeniging Stamboek voor het Neder ïandsche Trekpaard, heeft te 's-Gravenhag« vergaderd. Het Carlton-hotel te Amsterdam is ver kocht. Plannen worden overwogen tot definitieve oplossing van het vraagstuk der heeren diensten in Indië. De uitbetaling van Engelsche schadever goeding aan Nederïandsche haringvisschers. Het gebruik der vliegvelden In Brltsch- Indië. Tardieu opnieuw belast met de vorming van een Fransch kabinet. De Vlootconferentie zal voorloopig zonder Frankrijk worden voortgezet. Benoeming van de leden van den Raad van Beheer der Bank voor Internationale Betalingen. Behandeling van het Young-PIan op 2 Maart a.s. in den Duitschen Rijksdag. Woensdag voormiddag had bij gelegenheid van de uitvaart van den overleden kardinaal Perosi, aldus meldt de Msb., de voor 1870 steeds gebruikelijke en sinds de ratificatie van het verdrag van Lateranen, weer moge lijke „capella cardinalizia" plaats, waarbij drie en twintig kardinalen aanwezig waren. Zij werden officieel aan de sacristiedeur van de basiliek van den H. Carolus ontvan gen, bekleedden zich in de sacristie met de cappa magna en werden daarna in processie naar hun plaatsen in het middenschip der basiliek gebracht in de onmiddellijke nabij heid van den on een hoogen katafalk opge- baarden overleden prins der kerk. "Allen Be- t sprenkelden het stoffelijk overschot met Wij water. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door een assessor der consistoriale den aarts bisschop mgr. Rossi, geassisteerd door de prelaten der zelfde congregatie. De absoute aan de graftombe verrichtte kardinaal deken Vannutelli, die bij deze plechtigheid Z. H. den Paus vertegenwoor digde. Voor 1870 was de Paus altijd zelf bij dergelijke Requiemmissen tegenwoordgi. Onder leiding van den tweeden pauselijken muziekdirigent mgr. Retta, zong het koor van de Sixtijnsche kapel de beroemde Re quiem van mgr. Lorenzo Perosi bij gelegen heid van de uitvaart van Z. H. Leo XIII ge componeerd, welke gewoonlijk alleen bij Pauselijke rouwdiensten overigens slechts eenmaal nog met bizondere toestemming van Z. H. Pius XI, verleden zomer bij de inwij ding van het grafmonument van kardinaal Rampolla in Santa Cecilia, werd uitgevoerd. De indrukwekkende plechtigheid werd ook bijgewoond door den gouverneur der Va- ticaansche stad en alle overige beambten van den kerkelijken staat en een groot aan tal prelaten en leeken. Na de Requiemmis werd de kist naar het Campo Verano ge bracht om daar in de grafkapel van het Vaticaansche domkapittel, waartoe de over ledene behoorde, te worden bijgezet. De Britsch-Indische regeering houdt de zaak op Naar Reuter uit Londen seint heeft Ken- worthy gisteren in het Lagerhuis gevraagd wanneer de instelling van den luchtpost dienst Engeland—Australië verwacht werd en of in verband hiermede een schikking met Nederland was getroffen voor het gebruik van de landingsterreinen in Nederlandscb Oost-Indiè. Montague, de onderstaatssecretaris voor luchtvaart, antwoordde niet in staat te zijn een definitieven datum op te geven. Het antwoord op het tweede deel van de vraag was ontkennend. Er werden in het geheel geen moeilijkheden ten aanzien van de on derhandelingen met Nederland verwacht, temeer daar de Hollanders faciliteiten van Engeland te Singapore genoten. Op een vraag met betrekking tot de aar zeling om verdere faciliteiten te verleenen voor den Hollandschen Dienst op Oost-Indië en de mogelijkheid van vergeldingsmaatre gelen, antwoordde Montague, dat dit een zaak was die binen de jurisdictie van de Indische regeering viel, die talmde om faci liteiten toe te staan, zoowel aan de Britsche als aan de Hollandsche vliegdiensten, vóór de meteorologische, radiografische en terrein inrichtingen voltooid waren voor deze vluchten. PARIJS, 27 Febr. De hevige koude, die reeds sedert eenigen tijd op het eiland Corsica heerscht, duurt nog steeds voort. Een sneeuwval, zooals men echter in de laatste dagen op het eiland gehad heeft, herinnert men zich niet in jaren te hebben meegemaakt. In de omgeving van Bocognano viel meer dan 80 c.M. sneeuw, terwijl op sommige plaatsen de laag gevallen sneeuw zelfs nog hooger was. Het verkeer is geheel verbroken. Barometerstand 9 uur vn.: 765 vooruit. LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 5.56. Hoogste barometerstand: 771.3 te Memel. Laagste barometerstand: 740 te Jan Mayen Verwachting: Zwakke tot matigen, zuid oostelijke tot oostelijken wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. J' Wij lezen in de A.-R. „Rotterdammer": Men schrijft ons uit welingelichte krin« j gen „Aan den letterkundige, Dr. Boutens, is ter gelegenheid van zijn 60sten geboortedag een eeremaaltijd aangeboden. Het is daar vreemd toegegaan. Zoo vreemd vonden we, dat we eigenlijk het woord onwaardig zouden willen gebrui ken. Een der tafelredenaars scheen te meenen, dat dr. Boutens minstens commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw had moeten worden. Echter stelde hij zich niet tevreden met deze „buitengewone cri- tiek, maar veroorloofde zich daaraan de woorden toe te voegen: „Hij (dat was de Minister van Onderwys! Waarom niet de Regeering?) was waarschijn lijk wel bereid om iets gewoons te doen, maar dat heeft de jubilaris hem verboden. En dan volgt de belangrijke mededeeling: vroolijkheid! Later op den avond werd mededeeling ge daan van ingekomen telegrammen. Daaron der was er een van den Minister van On derwijs. „Dat van Minister Terpstra werd met hoongelach begroet", lezen we in het verslag van dezen feestavond. Het blad merkt verder op, dat er van de zijde der Regeering nimmer sprake geweest is van aanbieding van een onderscheiding ter gelegenheid van dr. Bouten's 60sten verjaar dag. En waar niets geboden wordt, ontbreekt ook de gelegenheid tot hooghartige weige ring. Aan het adres van den Haagschen bur gemeester merkt het blad het volgende op: Aan den disch, waaraan een telegram van den Minister van Onderwijs met „hoonge- lach" werd begroet, zat ook aan de ourge» meester van Den Haag. Deze representant van het overheidsgezag, die zich, in een soort onsmakelijke menschenverheerlijking, veroor- loofde voor het genie van Boutens te knielen, was mede zwijgend getuige van den hoon, aan een Minister der Kroon aangedaan, te mid den van dat gezelschap, dat zich natuurlijk ver verheven waande boven het onwaardige profanum vulgus, ver beneden hun voeten. Het wil ons voorkomen, dat hem op dat oogenblik slechts één houding gepast had: op staan en verontwaardigd heengaan. Dat is niet gebeurd. Hij liet den smaad, aan een Minister, aan de Regeering, aan de Kroon aangedaan, oas- seeren en voerde later zelfs nog het woord. Woorden verspillen we aan dit getoonde gebrek aan deferentie voor zich zelf en voor het hoogste gezag in den lande, niet. We volstaan met er onze ernstige afkeu- ring over uit te spreken, dat hij aan zijn verheven tafelgenooten niet onmiddellijk en met. verontwaardiging den rug heeft toege- keerd. Heengaan zou hem hebben geëerd. Zijn blijven na het beleedigend intermezzo zal stellig bij veie weidenkenden aan het respect voor den eersten magistraat een geduchten i knak toebrengen."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1