den nieuwen te zien Tijdens de Jaarbeurs van 11-20 Maart in VIEUWE FORD AUTOMOBIELEN en VRACHTWAGENS DE NIEUWE FORDSON TRACTORS EN LINCOLN AUTOMOBIELEN Fords orv. De Lincoln De Nieuwe Ford biedt U: De nieuwe Fordson-Tractor, LINCOLN ELCK WAT WILS (KORENBEURS), MARIAPLAATS, UTRECHT N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK, ROTTERDAM Het Duivelseiland in de Witte Zee PASSAGIERSLIJST UIT DEN OMTREK AERDENHOUT HAARLEMMERMEER ZANDVOORT LISSE is de luxe-automobiel bij uitnemendheid, die hel volmaakte het meest nabij komt Schitterende veering met "Houdaille" schokdempers, groote banden. Zes-remmenstelsel met geheel ingesloten remmen. Carrosserieën van schitterende, gedistingeerde lüaea en van luxueuse binnen- en buitenafwerking. Ruiten van onsplinterbaar glas. Sterke hoogglans Eyroxylin (cellulose) afwerking. Snel optrekken. Snelheid. Gemakkelijke bestuurbaarheid. Buitengewoon vaste ligging op den weg. Schitterende carrosserieën van vloeiende, vlotte lijnen en ruime inrichting. Breede gestrekte spatschermen en lage treeplanken. Buitengewoon comfort door de soepele veeren met "Houdaille" dubbelwerkende schok dempers, groote ballonbanden en de uit stekend gestoffeerde kussens met sterke bekleeding. Bij verschillende der gesloten mo dellen is bovendien de voorbank verstelbaar. Geheel van staal vervaardigde carrosserieën. Onbelemmerd uitzicht door de groote ramen met smalle stijlen bij de gesloten modellen. Waterdichte kap met tochtvrije, met de portieren meedraaiende zijschermen voor zien van celluloid vensters, bij open wagens. Sterke, soepele, 4-cyfinder motor, welke 40 rem P.K. ontwikkelt Zeer sterk chassis. Transmissie van verfijnde constructie met vele rol- en kogellagers. Bij personenwagens drie versnellingen vooruit en één achteruit, bij Trucks vier versnellingen vooruit en één achteruit Zes-remmenstelsel, met alle remmen inwen dig uitzettend, dus geheel ingesloten, zoodat geen vuil of water kan indringen. Voetrem op de vier wielen, handrem op afzonderlijke remmen op de achterwielen werkend. Roestvrij staal, waar noodig. Voorruit van triplex onsplinterbaar glas. Volledige uitrusting. Duurzame Pyroxylin (cellulose) afwerking. DE BEKENDE FORD SERVICE. uitgerust voor den landbouw of als weg- tractor voor industriëele doeleinden, biedt U: Groote krachtsontwikkeling, waardoor enorme trekkracht. Sterke constructie, doordat motor, ver- snellingsstarter, achterbrug, schutbord, reservoir, en radiateur, één constructie werk vormen. Sterke transmissie geheel op rollagers ge monteerd met worm-achterasoverbrenging en drie versnellingen vooruit en één ach teruit. Landbouwtractor met sterke transmissie- rem en groote achterspatschermen industrie-tractor met achterwielremmen, onafhankelijk van transmissierem. Tandwiel voor aansluiting van drijfwerk. Roadster (met Dicky Seat").f 1800.Incl. bumpers Phaeton1800.— Coupé (Standaard)1900. Coupé (met „Dicky Seat") 1950.— Sport-Coupé met „Dicky Seat") 1950.— Tudor Sedan 2000.— Standaard Sedan (4'partleren) 2250.— Sedan-de-luxe2450.— Cabriolet (met „Dicky Seat") 2400»— Chassis-model „A" 1350.— «jTrkÏÏÏI» „A" Bestelwagen1900. Luxe Bestelwagen 1950.— tnct. bumpers Chassis-Truck model „AA" 2095. - (Alle bovenstaande fry zen gelden af Fabriek, Rotterdam) ïn de Witte Zee op 65 gr. N.B. ten westen TOn Archangel, ligt op een eenzaam eiland "et Solowetsky-klooster Vóór de revolutie *as het een der strengste kloosters van Rus- want de lange winter en de onher bergzaamheid van het land schrikten ieder- een af, die niet uit godsdienstige beweeg redenen en uit liefde tot versterving dit beihgdom betrad. Er kwamen echter tal van «■ome pelgrims die een werk ter eere Gods bilden verrichten, jaarlijks een bezoek bren- Een aan dit klooster in het ijzige Noorden. Verschillende jaren telde men meer dan 15000 pelgrims. Na de revolutie van 1917 werd het kloos- er opgeheven en ingericht als gevangenis Voor politieke misdadigers. Het eenzame eiland werd echter al heel Spoedig zeer berucht. De naam vervult reeds Eenieder, die weet, wat zich hier afspeelt, biet afschuw. De behandeling der gevange ben is zóó slecht, dat een verbanning naar Solowetsky gelijk staat met een veroordee- hng tot een langzamen, verschrikkelijken dood Allen, die door de poorten dezer gevan genis binnentreden kunnen met den dich- ®r zeggen: „Gij die hier binnentreedt, laat 8-Ue hoop maar varen" Geen ballingsoord jb Rusland is meer gevreesd dan dit eiland. °e verbanning naar Siberië, waarover men JToeger zulke verschrikkelijke dingen schreef, 18 nog niets in vergelijking met deze gevan genis. Wat men daarover hoort, is zóó ont zettend, dat men heel goed begrijpt, waarom het door de Russen het Duivelseiland 'Tsehortow osstrow) der Bolsjewisten ge noemd wordt. Het gebeurt maar heel zelden, dat de gevangenen kunnen ontvluchten en haar Finland kunnen ontkomen. Soms komt er ook wel eens een brief in het buitenland aan, zoodat men eenige bij zonderheden over de toestanden in deze ge vangenis te weten komt. Sedert 1926 werden er geen socialisten en Communisten meer naar Solowetsky gezon den: het eiland wordt uitsluitend gebruikt hls ballingsoord voor gevangen genomen bisschoppen en priesters. Een groot gedeelte van de 48 gevangen Russische bisschoppen, 3700 priesters en 8000 hionniken en nonnen bevindt zich waar schijnlijk in deze gevangenis. In het jaar 1927 werden er 20 bisschoppen gevangen ge houden. Het is daarom bijzonder belangwek kend iets naders te vernemen over de vree- gelijke toestanden, waarin deze heldhaftige belijders van het Christendom leven.. De levensvoorwaarden op het Duivels eiland zijn vreeselijk zwaar. De gevangenen hioet werk verrichten dat buitengewoon groote lichaamskrachten eischt. Ook de bis schoppen worden gedwongen deze werlc- Zaamheden te verrichten Vroeger waren er Sevangenen, die zich met 'n bijl alle vingers er linkerhand afhakten in de hoop lichter werk te mogen doen. In het begin werden ZlJ in de ziekenafdeeling overgeplaatst, maar hl heel spoedig ontdekten de Bolsjewisten het bedrog en toen lieten zij de ongelukkigen aan hun lot over. Velen van hen zijn toen ingevolge van bloedverlies gestorven. Voor ieder vergrijp krijgen de gevangenen «Ware straffen. De eerste straf is opsluiting in de gewelven onder den klokketoren. De tweede soort straf bestaat in nachtelijken dwangarbeid. Het verschrikkelijkst is de derde straf. Dan wordt de gevangene opge sloten in een hooge leege open ruimte, waar men den sterrenhemel ziet en de gevangene mag alleen zijn onderkleeding aanhouden. Ieder half uur komen de beulsknechten der Tscheka om den gevangene enkele emmers koud water over het hoofd te gieten. De meesten sterven aan de gevolgen van die vreeselijke straf. Alles is er op ingericht om deze gevangenis te maken tot een plaats, waar een langzame doodstraf wordt vol trokken. De leden der Tscheka mogen deze ongelukkigen ongestraft naar hartelust kwellen. Een Orthodox Bisschop, Emmanuglow, een grijsaard met zilverwit haar, werd eiken dag door de bandieten geslagen. Na iederen slag maakte de bisschop een kruis en verrichtte een kort gebed. Op de vraag, waarom hij nog bad, antwoordde de arme lijder: „Ik bid voor degenen, die niet weten wat ze doen." De Bolsjewisten veroordeelden hem tot kerkerstraf, omdat hij eens onder het werk psalmen gezongen had. 1 November gelukte het aan drie mannen en een vrouw om naar Finland te ontvluch ten. Kort daarop werden nog 12 andere ge vangenen ontdekt, die de vreeselijke gevan genis ontvlucht waren. De vluchtelingen werden allen naar Ssovaniem (Finland) ge bracht, waar zij aan een streng verhoor on derworpen werden. Onder de gevangenen bevonden zich Bonkowski uit Letland en Achochen uit Ingermanland, die beiden vloeiend Finsch spraken. De eerste had reeds 5 jaar in gevangenschap op Solowetsky doorgebracht. In de Russische bladen, die buiten Rus land verschijnen, werden uitvoerige artikelen over hun mededeelingen gepubliceerd. Het gelukte hun te vluchten, toen zij hout moesten gaan hakken in Karelien, vanwaar zij in 14 dagen de Finsche grens konden bereiken. Zij hadden hunne bewakers met bijlen doodgeslagen. Wat zij over den toe stand op het eiland vertelden, is verschrik kelijk. De meeste gevangenen wonen in ba rakken, waar het ijskoud en onbeschrijfelijk vuil is. Voor de geringste overtreding der voorschriften werden zij gefolterd en soms zelfs zonder vorm van proces doodgeschoten. Dagelijks zijn er nieuwe sterfgevallen te melden. Het volgende verschrikkelijke voorval is door een der gevangenen uitvoerig verteld: Op het eiland bevond zich ook een groep van ongeveer 100 aanhangers eener Chris telijke belijdenis. Zij stonden onder bijzon dere controle en werden door de opzichters afschuwelijk gekweld. Zij moesten alle mo gelijke lichamelijke kwellingen verdragen, maar al deze menschen bleven daarbij kalm en geduldig. Toen dat alles dus niet hielp, besloot de Tscheka de heele groep ter dood te veroordeelen. Het doodvonnis werd ech ter uitgevoerd op een manier, die alle fol teringen der Bolsjewisten, welke tot nu toe werden toegepast, nog verre overtrof. Op een kouden Februari-dag 1929 wer den zij naar een plaats in de nabijheid der barakken gebracht. Eerst kregen de ongeluk kigen het bevel hun eigen graf te delven. Nadat alles gereed was, werden de geboei de handen en voeten der veroordeelden af gehouwenDaarna werden de levende lichamen der ongelukkige slachtoffers in de graven geworpen, waar zij moesten bevriezen. Er werd geregeld een wacht bijgezet, die ter plaatse moest blijven tot de laatste gevan gene gestorven was. De waarheid van deze gebeurtenissen werd door alle vluchtelingen bevestigd. Volgens de laatste berichten bevonden er zich op de Solowetsky-eilanden meer dan 45.000 gevangenen. Iederen dag sterven er 30 40 gevangenen. In dit groote concen tratiekamp is wel een ziekenafdeeling, maar daar worden alleen de stervenden geholpen. In den laatsten tijd brengt men ook massa's zwervende kinderen naar Solowetsky; maar zooals men begrijpen kan is de sterfte onder hen ontzettend groot. Vanuit deze vreeselijke gevangenis hebben de gevangen Bisschoppen in het jaar 1927 aan de Russische Regeering een ontroerend schrijven gericht, waarin zij om vrijheid vra gen voor de Russische Patriarchale Kerk, terwijl zij vurig smeken, dat den Russischen Bisschoppen toch vergund moge worden een Concilie te houden. Het waren uitsluitend Bisschoppen die aan Patriarch Tychon trouw gebleven waren. Men kan zich voorstellen, welken diepen indruk dit schrijven in de Russisch Orthodoxe Kerk teweegbracht. De aanhangers der „Levende Kerk" en der „Hernieuwde Kerk" die zich aan de heer schappij der Bolsjewieken onderworpen had den en daarom met ieder dogma en leergezag gebroken hadden, konden onder deze om standigheden geen invloed winnen. van het motorschip Sibajak, 5 Maart van Rotterdam naar Batavia vertrokken D. Aalderink, fam. P. Abbo, fam. W. A. Abell, mevr. V/. J. A!derlieste-de Vordere, S. Appel, J. J. Bal, mej. E. Bauerlin, mevr. H. van den Berg, fam. E. A. de Beijll, fam. F. van Bienema, fam. J. Ch. Bloch, mevr. M. G. Blom, J. P. Bommezijn, mej. E. J. Boom, mevr. A. A. M. Bos—Kuypers Heepke, L. A. Boucherie, fam. M. F. H. Bremmers, J. H. H. L. Bresser, mej. P. A. Bröker, W. F. N. Bronkhorst, fam. C. Brugman, fam. C. de Bruin, B. C. Butterfield, fam. C. K. Mc. Clel- land, J. H. G. Clementson, fam. W. J. Deenen, J. J. Deggeler, fam. J. H. C. Dengerink, fam. S. van Dussel, P. J. Doornberg, E. G. Drenth, fam. F. L. S. Dreyer, V. H. L. Dubourq, fam. E. Duell, fam. H. Duell, E. Duynstee, fam A. van Dijk, B. C. van Dijk, fam. J. G. Dijkshoorn, R. Egger, H. G. Eglmaier, J. B. A. v. d. Elshoudt, C. H. van Erk, mevr. H. G. Eybergen en kind, fam. A. Ewers, A. S. Eycken, Farrington, fam. J. de Ferrante, fam. G. E. Froyen, fam. S. B. Gaastra, fam. ir. B. A. Geerlings, fam. Ch. G. J. Gersen, mevr. L. Gilde-van Son, W. J. Grabau, fam. ir. B. J. Gratama, fam. H. Groenewegen, fam. L. Haarbrink, H. P. C. de Haas, mevr. E. Haiter-Kroeftum en kind, fam. G. M. Hansen, A. K. van der Hart, H. A. Harwig, A. v. d. Heiden, fam. E. K. A. Heise, fam. Ch. H. Hekkema, O. Helbig, W. Henn, S. Hepkema, fam. Hesselink, mevr. M. E. Heytmann, E. A. Hinz, fam. H. Holgate, mevr. M. L. Holleuga-de Raay, fam. F. von Hombracht, mevr. H. C. J. de Hoog-van Onlangs, H. L. van Hoogeveen Sterk, J. Hueting, fam. J. H. W. Huizer, fam. J. G. Hummer, J. D. Hunger, mevr. Thos. G. Hutt, mej. V. Hutt, fam. A. C. M. Huygens, C. B. H. Immink, G. J. Jöbsis, fam. J. J. Jonckheer, fam. A. W. Jonker, fam. ir. H. Kaufman, Ch. Kaulitzky, fam. H. A. van Ketel, fam. K. J. E. Kimmyser, fam. S. van Kleef, fam. J. de Klerk, mej. B. M. Th. van der Klink, C. M. van der Klink, fam. P. van der Klink, G. Th. Kloppert, K. K. Knies, mej. M. Koen, fam. S. Kranendonk, J. D. Kuipers, mevr. A. C. Lagaay, P. N. Lagroo, J. Lamie, fam. N. E. V. Lange, J. Laros, mej. C. C. Leeman, fam. T. Leeman, fam. jhr. ir. H. S. van Lennep, fam. J. C. Le yenaar, fam. dr. H. T. Lem, E. Littleton-Hay, fam. H. Lovelace, mej. M. K. Lowey, P. Maas land, mej. J. Meek, fam. H. J. Metselaar, fam. A. E. M. Meuleman, mevr. H. F. van der Meulen-van Hengel, fam. W. van der Meulen, mevr. M. W. P. Minnée-de Jong, mevr. H. C. Mioulet-Bellers en k., mevr. M. Molenkamp-de Vries en kind, fam. ir. C. J. Moll Schnitzler, fam. A. W. van der Moock, fam. M. G. Mout, Ch. L. Mulock Houwer, A. J. H. van der Mijll Dekker, mevr. A. M. W. Nash-Puyt, H. G. Nesvadba, mevr. M. Ninaber-v. d. Grient, H. C. Noé, fam. N. J. Nunes, mevr. M. Nijholt-Homan, fam. J. C. A. Onnen, fam. E. Oostenrijk, F. K. Oostenrijk, R. Oostenrijk, W. F. G. Oosten rijk, fam. C. A. Oostermeyer, L. J. Osinga, fam. J. Th. Otterspoor, M. C. Paauwe, J. A. Perre, W. K. Piet, O. D. Pinnow, fam. P. E. Ploem, H. J. Prager, R. H. Regensburg, fam. W. H. Rewinkel, Z. R. A. Reyers, J. W. van Riet, fam. J. J. Roebert, H. A. van Roosmalen Jr., mevr. E. van Roo-Nio, P. J. M. Ros- dorff, fam. G. J. van Rossum, G. de Ruiter, I. Rutte, H. L. Schultz, F. H. Ch. Schwank, A. van Seventer, fam. R. K. van der Sluis, mevr. E. M. Smedley, fam. F. Smit, mej. Soekarti Asriban, mevr. M. A. van Soest, J. Steenaard, fam. N. H. van Steenwij k, mej. E. C. A. M. von Stein, mej. J. F. J. von Stein, mej. E. Stella Cass, F. R. O. Steller, C. P. J. Stikkelman, fam. J. J. de Stoppelaar, H. J. F. van Straaten mevr. H. J. Stuffken, mevr. L. A. Stutterheim, mej. J. W. van der Swaagh, fam. O. van Swieten, ir. J. N. Tekenbroek, F. Theile, fam. W. C. van Tienen, W. E. F. baron van Till jr., ir. L. Todsen, F. Ultzen, A. J. Velt, mevr. H. J. Verbrugh-Krans, A. E. Vesely, ir. R. Vis, fam. ir. C. Visser, mej. G. van Vliet, fam. A. C. de Vos, fam. J. Vreedenburgh, mej. E. de Vries, fam. M. de Vries, A. Wallaart, fam. J. Warmink, A. Wassing, S. Weissberg, J. H. Wens, fam. L. G. Werkhoven, mevr. N. v. d. Wetering- Stolk en k., J. Wilbrink, fam. J. F. Willems, E. F. H. Wolf, A. D. Wouters, A. Zaalberg, fam. E. van Zevenbergen en een transport schepelingen der Kon. marine (34 man). DE ZANDVOORTERWEG TIJDELIJK AFGESLOTEN De bitnmineering' een Ingrijpende verbetering Heden is de Zandvoorterweg te weten het gedeelte onder de gemeente Bloemendaal vanaf den Viersprong te Aerdenhout tot de grens van de gemeente Heemstede (de Hout- vaartbrug) voor alle rijverkeer afgeslo ten. Velen ongetwijfeld zullen met vreugde ver nomen hebben, dat eindelijk de vele diepe en gevaarlijke gaten in dezen straatweg zul len verdwijnen en plaats maken voor een mooi en voor het drukke doorgaand auto verkeer wel zeer wenschehjk bitumenvlak, dat 7 a 8 M. breed zal worden. Dat deze weg niet overal even breed (n.l. 8 Meter) wordt, komt, doordat de grond bij den Viersprong particulier eigendom is, n.l. behoort aan graaf van Randwijk, die niet genegen is, voor dit doeleinde (wegverbree- ding en -verbetering) grond af te staan. Nochtans zal het, wanneer de Zandvoor terweg in een spiegelglad bitumenvlak her schapen is, een van de meest voldoening brengende verbeteringen blijken, door Pu blieke Werken van Bloemendaal den laatsten winter aan zijn wegen aangebracht. Deelen wij ten slotte nog mede. dat het opbreken en het storten van puin deze week wel zal klaar komen, zoodat dan de weg voorloopig weer geopend zal kunnen worden om het puin te laten inrijden. Verwacht wordt, dat deze weg vóór het aanbreken van den zomer nog gebitumineerd zal worden en dus geheel gereed. De primaire wegen in Haarlemmermeer. Afsluiting van den Kruisweg In verband met het voornemen om de oude beharding van den Kruisweg tusschen de Kagertocht en den Aalsmeerderweg over de halve breedte uit te breken, waardoor de overblijvende breedte van de rijbaan geen voldoende ruimte biedt om elkaar op de beharding te passeeren, zal genoemd weggedeelte vanaf Maandag 10 Maart a.s. gedurende eenigen tijd voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen worden afgesloten. Brand Vrijdagmiddag ontstond brand in een schuur, staande achter een woning in de Lindenlaan nabij Halfweg alhier. De brandkeer van Zwanenburg werd gealar meerd, arriveerde spoedig en slaagde er in het vuur tot de afgebrande schuur te be perken. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Stille Omgang Het bestuur van boven genoemd Genootschap noodigt de leden en alle R. K. mannen uit ter vergadering op Donderdag 13 Maart a.s. des avonds te 8 uur in het Patronaatsgebouw. Medegedeeld zal worden de getroffen regeling der bede vaart op 2223 Maart. Tevens zal door den Weleerw. Heer Kapelaan een lezing worden gehouden over het H. Sacrament van Mira kel. Circa 80 deelnemers zijn reeds inge schreven can dezen indrukwekkenden nacht van gebed mede te maken. Verwacht wordt echter, dat alle vereerders van het H. Sa crament op zullen gaan naar de H. Stede om getuigenis te geven van hun geloof «1 liefde. Voor en na de vergadering en verder tot 21 Maart is er gelegenheid zich als lid te doen inschrijven. Bij den penningmeester Haltestraat 20A zijn de Lidmaatschaps kaarten verkrijgbaar. Winkelsluiting Donderdag j.L is alhier de verordening op de winkelsluiting in wer king getreden. De artikelen 1 en 2 dier ver ordening luiden: Artikel 1. Het is verboden een winkel, alsmede winkels, die gecombineerd zijn met een in hetzelfde perceel gevestigde verlof zaak voor het publiek geopend te hebbent 'A. in het tijdvak van 16 September tot en met 15 April; 1. voor 's morgens 7 uur en na 's avonds 10 uur; a. op de laatste 6 dagen voorafgaande aan 6 December; b. op den 30sten en 31sten December; c. op de laatste 3 dagen, voorafgaande aan 25 December; d. op den lsten en 2den Paaschdag; e. op Zaterdagen. 2. voor 's morgens 7 uur en na 's avond» 3 uur; op alle andere werkdagen; B. in hel tijdvak van 16 April tot en met 15 Septem ber. I. voor 's morgens 6 uur en na 's avond» 12 uur. Artikel 2. Het is verboden een barbiers winkel of kapperssalon voor het publiek ge opend te hebben: A. des Zondags; B. voor 'smorgens 7 rmr en na des namiddags 1 uur op Dinsdag, uit gezonderd de Dinsdagen, die vallen in een week, waarin een erkend christelijke feest dag voorkomt; C. in het tijdvak van 1 Sep tember tot en met 14 Juni; L voor 'smor gens 7 uur en na 's avonds 10 uur: a. op den. dag voorafgaande aan den Hemelvaartsdag; b. op den werkdag voorafgaande aan den lsten Kerstdag; c. op Zaterdag;. 2. voor 's morgens 7 uur en na 's avonds 8 urn- op alle andere werkdagen. D. in het tijdvak van 15 Juni tot en met 31 Augustus; a. op werkdagen voor 's morgens 7 uur en na 's avonds 9 uur; b. op Zaterdag voor 's morgens 7 uur en na *s avonds 11 uur. Verder mogen winkelbedienden nog gedu rende een kwartier na het in artikel 1 vast gestelde sluitingsuur in den winkel aanwezig zijn. Het publiek, dat in een barbierswinkel of kapperssalon aanwezig is op het in artikel 2 vastgestelde sluitingsuur mag gedurende een half uur, na dit sluitingsuur nog bediend worden. Burgerlijke Stand Geboren: Cornel Maria Wilhelmina, d. v. F. J. v. Rooyen a A. v. Riek. Maria Wilhelmina, d. v. A. W. Reeuwjjk en van M. J. v. d. Voort. Jacob, z. v. F. G. Kersbergen. Oudersavond St. Jozefgezellenvereeniging As. Woensdagavond zal na het Lof een Oudersavond worden gehouden, uitgaande van de St. Jozefgezellenvereeniging. Daar dit altijd zeer geanimeerde vergaderingen zijn, zullen ook nu wel weer velen gehoor geven aan den oproep ter bijéénkomst. Kapelaan Agterof zal het onderwerp be handelen: „Gij priesters in het hulsgezin" 01 „De roeping der Ouders". erzuimtniet Utrecht FORD 0 DE HANDELSBEURS met geheel neerslaande kap

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 7