Oberammergau 1930 HOOFDPIJNEN Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Kloosterh alsem Nieuwe Haarlemsche Courant GRATIS Heringa Wuthrich, Haarlem LISSONE LINDEMAN Stefzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Centrale Verwarming Oliestook-inrichtingen STADSNIEUWS Uitvaart en begrafenis Eug. de By UIT DEN OMTREK Een verijdelde diefstal te Noordwijkerhout HALFWEG LISSE DE KWAKEL MIJDRECHT De venijnige steken va n spit in den rug „Geen goud zoo goed" NI EU WER-AMSTEL KENNEMERLA ND UMUIOFN BEVERWIJK CASTRICUM HEEMSKERK die zich thans op de abonneeren, ontvangen de nummers tot 1 April VELSEN WIJK AAN ZEE R1JKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT Staat van besommingen ELCK WAT WILS MARKTNIEUWS Verkoop. Verhuur. Inruilen. Reparaties ioi Somber en droefgeestig was de natuur toen we hedenmorgen naar het kerkhof gin gen. on onze vriend en collega Eug. de By de laatste eer te bewijzen. En het was een tragische gedachte voor ons dat hij, die zoo. vele malen bij droefenis van anderen, uit plicht op den doodenakker aanwezig moest Jtijn, thans zelf ten grave gedragen werd. belangstelling, die de familie in deze dagen heeft ondervonden, is voor haar een duidelijk bewijs van de vriendschap, welke velen den overledene toedroegen. Die be langstelling uitte zich ook hedenmorgen bij *Ün uitvaart en begrafenis. Om 8 uur werd in de Kathedrale Kerk voor de zielsrust van den overledene een plechtige Requiemmis opgedragen door Kap. W. J. H. Polder. De plechtigheid werd be halve door zijn familie, door vele collega's en vrienden bijgewoond. Omstreeks 10 uur vond op bet R. K. Kerkhof „St. Barbara" de begrafenis van onzen betreurden collega plaats. Onder de vele belangstellenden was de directie van de N. V. Drukkerij „De Spaar - nestad" vertegenwoordigd door den directeur- hoofd.*edacteur, den heer L. M. Weterings. de heeren J. H. v. Oosten, J. C. Evers en G. L. F. Sarlet de Soisou, vertegenwoordigde den Haarlemschen Journalistenkring en verder collega's en andene vrienden. De plechtigheden in die Kapel en op het Kerkhof werden verricht door Kap. Polder. Een broeder van den overledene bracht dank voor de ondervonden belangstelling. Toen de heer H. Zwaan, rijwielreparateur te Noordwijkerhout, zich Woensdagavond omstreeks half twaalf zich ter ruste had begeven, meende hij beneden aan de schuur eenig gerucht te hooren. Hij begaf zich, ge wapend met zijn revolver, in stilte naar be neden en stelde zich verdekt op in de keu ken. Na een kwartiertje zag hij een per soon met zijn nog bijna nieuw rijwiel de schuur verlaten, op de fiets stappen en ver dwijnen in de Kortenbachstraat. In een mi nimum van tijd had de heer Zwaan de deur geopend en holde hij den dief achterna. Op een 30 meter afstand zag hij hem echter op zijn rijwiel verdwijnen. Hij riep den dief aan en schoot zijn revolver af, met het gevolg, dat de man viel. Door het schot echter ver loor de heer Haan een oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest, waarvan de dief gebruik maakte om op den loop te gaan, met achterlating van het rijwiel en in een van de sloppen der straat te verdwijnen. De heer Zwaan waarschuwde direct den vlak bij wonenden Rijksveldwachter, terwijl ook de Gemeenteveldwachter direct aanwezig was.Gezamenlijk ging men to enop zoek om den dader te vinden. Men mócht er echter niet in siagen den vluchteling te vinden. Wel werd hij later in den nacht door den heer Zwaan in het uitgestrekte gebied achter het dorp opgemerkt, doch daar de speurders toen verspreid waren en hij dus maar alleen was, slaagde de achtervolgde er in weer te ont komen en is hij 'erdwenen in de richting van de Schoollaan. Ook daar werden nog uitgebreide pogingen gedaan, maar tot nu toe tevergeefs. Stille Omgang Naar wij vernemen zal de Stille Omgang van de Parochianen van Halfweg niet plaats hebben in den nacht ■an 15 op 16 Maart, maar in den nacht van 1 op 23 Maart a.s. Personalia Tot tijdelijk assistent opzichter dezer gemeente bij den dienst van Openbare Werken is benoemd de heer A. H. Peters te Nijmegen. Hinderwet Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben, ingevolge de Hinderwet, aan de ia. Gebr. Molenaar, al hier, vergunning verleend tot het plaatsen van vijf electro-motoren met een gezamen lijk verniogen van 21 >A P.K.. ter vervan ging van den bestaanden zuiggasmotor, op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3623, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 80. Begraafplaats Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben aan het R. K. Kerkbestuur van de parochie van de H.H. Engelbewaarders, alhier, vergunning verleend tot het aanleggen van een R. K. begraafplaats. Uitslag wedstrijden De uitslag van de competitiewedstrijden van de R.K. Damclub „Kunst en Genoegen" op 12 Maart, is als volgt. Af deeling I. Th. Voorn J. v. Egmond 0—2. 2—0. L. v. Zaal—J. v. Klink 1—1. A. v. Oostwaard J Voorn afgebroken. Cor. v. Zaal P. v. Oostwaard idem. H. Vermey, Th. v. Klink idem. C. v. Zaal Mz. P v. Klink idem. Afdeeling H. B. de Jong A. Maas 11. B. Pouw J. v. Veen 02. Vergadering Stille Omgang De vergade ring van den Stillen Omgang zal plaats heb ben op Donderdag 20 Maatt a.s. te 7 uur n.m. in Café J. Leenders alhier. Agende: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Mede- deelingen, 4. Verkoop kaartjes a 0.90, nk leden 1.55. 5. Reismededeelingen, enz. Opkomst gewenscht. Te water geraakt en verdronken Gisterochtend te ongeveer hall negen is de 58-Jarige P. J. Roos, wonende aan de Amstelkade in deze gemeente al fietsende op onverklaarbare wijze in een sloot langs overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akkers Kioosterbal- »em. welke tot diep in de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel en grondig verlicht. den Tweeden Hoefweg in deze gemeente gereden. Voorbijgangers zagen het rijwiel aan den kant van den weg liggen en waar schuwden de omwonenden. Al spoedig was de drenkeling op het droge gebracht. Onmiddellijk werd dr. van den Berg .an Mijdrecht gewaarschuwd, oïe vergezeld van burgemeester Padmos en den gemeenteveld wachter Talsma, spoedig verscheen. Ondanks alle pogingen mocht het niet baten de levensgeesten weder op t® wekken. De onge lukkige laat een vrouw met nog wtee jeug dige dochtertjes achter. Bedreiging Op den avond van 21 Octo ber 1.1. stond op den Middenweg in den Bo venkerkerpolder onder Nieuwer-Ams tel een auto stil en wel zoo, dat andere auto's niet kónden passeeren. Dit verdroot den bestuurder van 'n vracht auto, die al meermalen last van dien auto zou hebben gehad. Hij stapte uit, liep op het portier van den auto toe en begon door het raampje een gesprek met den bestuurder die zijn naast zijn verloofde in den auto zat Bij die gelegenheid zou hij op de treeplank zijn gaan staan en onder het uiten van be dreigingen, een stekende beweging met een dolkmes gemaakt hebben, bij welke gelegen heid de linkerhand van de verloofde getrof fen werd. Wegens bedreiging stond de bestuurde: van den vrachtauto een jongmensen uit Bo venkerk. voor de Vijfde Kamer der Amster damsche Rechtbank terecht. Verdachte ontkende Hij beweerde niet ge dreigd te hebben. Hij had den bestuurde! van den personenauto op gepaste wijze attent gemaakt op 't feit, dat hij in den weg stond Ven dolkmes had hij niet in zijn bezit en de verwending, die de verloofde opliep, word niet veroorzaakt door hem. maar doord?' haar hand bekneld geraakte tusschen he* oortiersraampje, toen dit door den bestuur der van den personenauto werd dichtgesla gen. De beide hoofdgetuigen, de bestuurder var den personenauto en zijn 'verloofde, hielder echter vol, dat verdachte zich aan het feit had schuldig gemaakt. De eerste verklaarde de bedreiging gehoord en een dolkmes in ver- dachtes handen gezien te hebben; de andere getuige verklaarde de bedreiging niet te heb ben gehoord, maar! wel verdachte een ste kende beweging te hebben zien maken. Daar tegenover stonden vier andere getui gen. No. 1 verklaarde, dat verdachte, naar het portier ging, hetwelk eerst geopend en vervolgens dichtgetrokken werd en dat ver dachte op gepeste wijze te kennen gaf dat het verkeer niet moest worden belemmerd Van bedreigingen vernam deze getuige niet? en ook hoorde hij het meisje niet gillen; we" hoorde hij haar roepen: „ze steken mij!" Eer mts heeft hij echter niet in verdachtes han den waargenomen. No. 2 verklaarde niet meer te kunnen na vertellen wat verdachte zei, maar hij kree<* niet den indruk, dat hij dreigend sprak. Ook hij heeft verdachte geen dolkmes in de hand zien hebben. Wei hcorde hij het meisje giller en zag hij. dat zij bloedde. No. 3 een daggelder uit, Amstelveen, ver klaarde den personenauto meermalen op der bewuster weg te hebben zien staan en we1 zoo dat geen andere auto passeeren kon. No. 4. de 65-jarige moeder van verdachte verklaarde, dat haar zoon nimmer een mes bij zich had. Mr. Maarsen uit Den Haag stelde zich voor den bestuurder van den personenauto en diens verloofde civiele partij. Voor ner eerste vroeg hij f 42 wegens bloedvlekken die ".it ds keeren van zijn cliënt, verwilderd moes ten worden enz. en voor de verloofde vor derde hij f 149.60 wegens verpleging van de verwonde hand (de verwonding is niet ten laste gelegd) Het O.M.. mr. De Blécourt, achtte het ter laste gelegde door de verklaringen der beide hoofdgetuigen bewezen. De wond kan niet veroorzaakt zijn, doordat de hand der ver loofde tusschen het portiersraampje bekneld geraakte, want de wond had dan niet aan der bovenkant kunnen zijn ontstaan; bovenalen is het volgens den deskundige een wond met scherpe randen. Spreker eischte één maand gevangenis straf. Mr. Drilsma, de verdediger van verdachte achtte het met de civiele partij mogelijk orr voor beide getuigen op te komen; alleen meende hij. dat ingeval de Rechtbank de ci viele vordering toewijst, het schadebedrag de f 150 voor beiden niet zal mogen overschrij den. Pleiter concludeerde tot verdachtes vrij spraak. Bij veroordeeling vroeg hij een cle mente straf. z Uitspraak 27 Maart a.s. Diefstal aan boord van een trawler. P. v d. O. kwam bij de politie aan het bureau Willemsplein aangifte doen van diefstal van een paar zeelaarzen aan boord van zijn schip, dat in de Visschershaven lag. Diefstal. Bij de politie aan het bureau Willemsplein kwam J V. aangifte doen van vermissing van een bedrag van f 60 k i 70. uit zijn portemonnaie, welke in een kleeding- stuk stak. Dit kleedlngstuk hing in het por taal van de woning zijner ouders, aan de Bloemstraat. De politie stelt een onderzoek in. Paardenmarkt Tijdens de Donderdag gehouden markt, welke zich door eehe vlugge handel kenmerkte bewogen zich de prijzen voor werkpaarden van f 100300. Jachtpaarden f 75300 en hitten f 60180. Burg. Stand. Geboren: Josephina, d. v. G. Zonneveld en L. van Dijk. Adrianus. z. van N. Stet en A. Bakker. Johannes Ge- rardus, z. van Th. Lute en A. M. Borst. Overleden: Petrus Peeters, oud 6 maan den, z. van J. A. Peeters en H. de Winter. Lucia van Dijk, oud 38 jaar, echtgen. van G. Zonneveld. Ingekomen personen: C. G. Bach en gezin van Amsterdam; A. Tijmes van Graft; E. Nijman en gezin van Zaandijk; P. Bloot- hoofa van Alkmaar; P. Schoonbeek en gezin van Brunssum. G. Idema en gezin van Brunssum. Vertrokken personen: J. D. Klare naar Zutphen; M. Tromp naar Egmondbinnen J. C. van Doom naar Zaandam; G. Boter- man naar Barsingerhorn; H. Tijsen naar Wieringen; C. Vlaar naar Amsterdam; W L. Joosten naar Haarlem. Gevonden: een Heerenhandschoen. Jaarvergadering U.K. Begrafenïsvereeni- ging St. Barbara Woensdag 12 Maart j.l, vergaderde de R.K. Begrafenisvereeniging in de zaal van den heer W. de Groot. De opkomst was gering; niet meer dan een 20 leden hadden aan den oproep gehoor gege ven. De voorzitter, de heer v. Lunen, opende met een woord van welkom de bijeenkomst en hoopte dat voor de leden dit Jaar niet veel van de diensten der vereenlging ge bruik behoeft te worden gemaakt. Hij wilde niet vooruit loopen op het jaarverslag en financieel rapport van den secretaris-pen ningmeester, maar kon al wel verklappen dat de vereenlging er sterk voor staat, wat nog niet wil zeggen dat bij eventueele sterf gevallen geen extra heffing in de maand Augustus noodig zal zijn, doch hierover straks. De notulen van den secretaris waren kort en krachtig en werden zonder opmerkingen vastgesteld. Hierna werd het jaarverslag gelezen., waarin tot uitdrukking komt, dat een be drag van 225 aan de reserve is toegevoegd kunnen worden. In het jaar 1929 zijn 26 be grafenissen door de vereenigmgen verzorgd, waarvan 7 maal voor niet leden. Daardoor is de financieele uitkomst zoo gunstig, om dat deze meestal een overschot geven voor de kas. De kleeding van dragers is vakkun dig nagezien, terwijl mede *iit de geldmid delen een nieuw dragerscostuum is aange kocht, waardoor de twee reserve-dragers compleet zijn uitgerust. Met een woord van dank aan de commissarissen, die dit jaar wederom het bestuur belangloos bijstonden in het innen van de contributie, sloot dit overzicht. Uit het financieel rapport, hetgeen door de heeren A. Brakenhoff en Jb. Gijzen was nagezien, bleek, dat aan contributie is ont vangen 950.07 met een totaal aan ont vangsten van 1408.33, terwijl de kas sloot met een voordeelig saldo aan het einde van 1929 van 442.73. De controlecommissie deelde mede, dat de stukken zijn nagezien en geheel in orde zijn bevonden, waarna onder een woord van dank aan den secre taris-penningmeester en de controlecommis sie de vaststelling van een en ander plaats had en de penningmeester werd ontheven van ziin gehouden beheer. Hierna stelt het bestuur voor om de com missarissen voor hun belangloos werk een klein bewijs van erkentelijkheid te geven in den vorm van eenige sigaren. Ongeval. Gistermorgen was een arbeider van den Heer C. Duin aan het mest rijden, toen hij met 'n ledigen wagen langs de Noor derlaan huiswaarts keerende, tengevolge van het schrikken van het voor den wagen ga- spannen paard, van zijn zitplaats werd ge slingerd, en onder den wagen terecht kwaip. waardoor hem 2 wielen over het lichaam gingen. De arbeider, zekere W. Dijkman, wist zelve nog zijn nabijgelegen woning te bereiken, doch gevoelde al spoedig inwendige pijnen, en moest zich onder geneeskundige behande ling stellen, waarbij bleek dat getroffene in wendige kneuzingen had bekomen, zoodat voorlocpig rust moet worden gehouden. Het paard kwam spoedig tot stilstand zonder ver dere ongelukken te veroorzaken. Nieuwbouw Voor rekening van den heer Mart. de Wildt wordt aan den Rijksstraatweg, hoek Molenstreng, een woon- en winkelhuis gebouwd, recht tegenover de rund- en paar- denslagerij van Gebr. Castricum. Verbreeding Kerklaan. Sinds enkele da gen zijn arbeiders werkzaam met het roeien van de aan beide zijden van den weg staande doornenhagen, en wordt de nieuwe afraste ring aan beide kanten van den weg belang rijk diener landwaarts aangebracht, waar door de Kerklaan een flinke verbreeding on dergaat. De vele kerkgangers, welke dezen weg moe ten passeeren. zullen met genoegen de gun stige verandering constateeren. 't Was immers dikwijls, vooral bij regenachtig weer, een minder aangename wandeling, 't geen nog werd verergerd wanneer auto's voorbij reden en de mensehen, dicht tegen de hagen loo pen de. moesten passeeren. Voorwaar een zeer noodige verbetering wordt thans tot stand gebracht. Stille Omgang: Het Genootschap van den Stillen Omgang hield Donderdagavond haar jaarvergadering. De opkomst was matig. De voorzitter, de heer Meyer, heet allen welkom, inzonder den Zeereerw. heer Pas toor. Hij spreekt zijn teleurstelling uit over de minder groote opkomst. De notulen worden gelezen en goedge keurd. De secretaris deelt mee, dat de afd. Krom menie eigenmachtig onzen datum een week vervroegd had en meteen had bewerkt, dat onze geestelijke leidsman de H. Mis niet voor de pelgrims zou kunnen opdragen. Hiermee was het bestuur het niet eens en heeft bewerkt, dat we op den ouden datum den Omgang houden en dat onze Pastoor te Amsterdam de H. Mis zal opdragen.' Hierna wordt hat jaarverslag gelezen en de vergadering geeft door applaus zijn instem ming hiermee te kennen. Het verslag van den penningmeester volgt thans. De ontvangsten over 1929 bedragen 338.33 gulden: de uitgaven f 280.83; het batig sal do is dan f 57.50. De heeren Groot en J. Visser zien de boe ken en bescheiden na en bevinden alles in, orde. Bij de nu volgende verkiezing worden de aftredende bestuursleden de heeren Meijer en Smit herkozen, terwijl in de vacature Eeentjes wordt benoemd de heer H. Vendel. Hierna volgt de bespreking van den tocht Het bestuur heeft de beschikking over de zelfde boot- van het vorig jaar. De prijs der boot kas rt en bedraagt 80 cent retour en 40 cent enkele reis. De kaarten kunnen gehaald worden Zon dag 16 Maart In 't Par. Vereen, gebouw uit de H. Mis van 7 uur tot half 1. Het lof voor de voetgangers is om half 10 voor hen die met de boot gaan, om 12 uur. De boot vertrekt om 2 uur. De H. Mis in Amsterdam is om 5 uur. Terug gaat de boot om half 8 precies. De algemeene intentie is dit jaar voor dt- vervolgde broeders en zusters in Rusland. Tot voorbidders worden benoemd de hee ren C. de Ruyter, R.. Beentjes. Minnebo, J Duin Czn.. Jorna, J. Henneman, W. Meijer C. v Lieshout, J. Smit, N. Bruin, H. Vendel J. Klots Czn. De Zeereerw. Heer Pastoor houdt nu eer kleine toespraak. Allereerst brengt hij in herinnering de woorden van onzen Bisschop, dat wij dit iaar door onzen tocht een herstel moeter brengen voor de oneer, welke God tegen woordig in Rusland wordt aangedaan, en een smeekgebed moeten opzenden voor de arme vervolgden. Deze intentie zal voor ons 'n extra aan sporing zijn den tocht zoo mogelijk nog beter te maken dan anders. Onze stille actie moet 'n geweldigen in druk maken. God zal gaarne onze nederige hulde aan vaarden en onze kleine offertjes rijk beloo- nen. De nacht van den omgang nemen wij ajs 't ware een deel der Engelentaak over: wij vormen de eerewacht bij het H. Sacrament. Een schouwspel voor de menschen zullen wij vooral dit jaar zijn. Ook In Holland treedt het ongeloof steeds brutaler naar voren en wordt een groot gevaar. Een luid applaus bewijst dat deze woorden ingang bil de aanwezigen hebben gevonden Bij de rondvraag wijst de heer Groot er op, dat het geen aanbeveling verdient, vooral de jongere leden den tocht naar Amsterdam te voet te laten maken. Een geringe devotie in Amsterdam is daarvan dikwijls het ge volg. Dezelfde spr. vraagt ook, of het bestuur programma's wil laten drukken. Het bestuur zegt, dit laatste te zullen overwegen. De voorzitter brengt dan een dankwoord DE DIRECTIE aan den Zeereerw. Her Pastoor voor zijn mooie toespraak en verder aan alle aanwe zigen. Hierna volgt sluiting met gebed. Gcm. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Overzicht per 15 Maart 1930 Bieden zich aan: a. Bouwvakarbeiders: Bouwk. opzichters 2, betonijzervlechters 11, grondwerkers 16, metselaars 4, opperlieden 8, schilders 4, stoff. matrassenmakers 1, stucadoors 1, tim merlieden 19; b. Metaalbewerkers: Bankwerkers 7, con structie-werkers 1, electriciens 1, halfwas electriciens 2, eleotr. iasschers 2, aank. ko perslagers 1, kopervormers 1, pijpfitters 1, machinisten 2, metaaldraaiers 1, mont. wer kers 2, nageljongens 1, plaatwerkers 3, sto kers 2; c. Kantoorpersoneel: Bedienden ml. 8, idem vr. 2, aank. bedienden vr. 4; d. Huish. beroepen: Werksters 2, dienst meisjes voor halve dagen 1; e. Diverse beroepen: Houtzagers 1, naai sters 2, broodbakkers 4, magazijnbedienden 1, vertegenwoordigers 1, brugwachters 1, chauffeurs 3, voerlieden 1, sleepbootkapi teins 2. incasseerders 6, controleurs 6. f. Zonder vakkennis: Losse en fabrieksar beiders 60. Aanvragen van werkgevers: In de ge meente: Aank. schilders, aank. behanger, steenzetters (glooiingwerk), aank. kruide niersbediende, aank. huisknecht-kellner, leerling verpleegsters, dagdienstboden, werk sters. Buiten de gemeente: Meubelmakers, riet werkers, slager, ijzervlechters, schilders, klinkers, metaaldraaier, inspecteur voor elec- triciteitsbedrijf, ambtenaar-armbezoeker voor maatschappelijk hulpbetoon. Buitenland: Curacao: Scheepsmachine- bankwerkers, ketelmakers en pijpfitters. Stille Omgang Woensdagavond werd in Hotel Sonnevanck de vergadering genouden het het genootschap van den Stillen Om gang, onder voorzitterschap' van den heer J. Bruinenberg. Medegedeeld werd dat de bedevaart zal plaats hebben in den nacht van 22 Maart a.s. De reis wordt gemaakt met autobussen, die om half 1 van de kerk vertrekken. Na afloop van den omgang wordt de H. Mis opgedragen in „De Krijtberg", om half vier, waaronder gezamenlijke H. Communie. Het ontbijt wordt gezamenlijk gebruikt. De terugreis wordt wederom per autobus gemaakt. De loopers vertrekken om half 9 uit Wijk aan Zee en sluiten zich te Am sterdam bij de overige leden aan. Aangedrongen wordt op bijwoning zooveel mogelijk van de H. Mis, des morgens in de parochiekerk, welke H. Mis opgedragen wordt ter intentie van de leden. Nadat nog verschillende aangelegenheden waren besproken, werd de vergadering' ge sloten. IJMUIDEN, 14 Maart 1930. Tarbot 1.75—1.60 per K.G.; Griet 74 00—34.00 per 50 K.G.; Tong 2.50—1.95 per K.G.; Gro-te Schol 36.00 per 50 K.G.; Middel Schol 28.00 —25.00 per 50 K.G.; Zet Schol 38.00—26.00 per 50 K.G.; Kleine Schol 21.50—5 40 per 50 K.G.; Bot 3.90—0.50 per 50 K.G.; Schar 18.004.00 per 50 K.G.; Kleine Schelvisch 10.50—10.00 per 50 K.G.: Kabeljauw 43.00— 18 00 per 125 KG.; Gullep 20.00—16.00 per 50 K.G.; Wijting 5.10—3.20 per 50 K.G. van de heden aan dm Rijkvischafslag aan. gekomen STOOMTRAWLERS Manden 115 110 100 110 185 305 60 Kamperduin Avlla Perseus Olga Julie Streiff Flamingo Zeemeeuw Besomming 1247 1333.— 1022.— 1390.— 1270.— 1765.- 1000.— BEUGERS VI. 39 1072.—; VI 50 711.—; VI. 114 541.—. VERSCHE HARING L. T. 480 2663.— LOGGERS Sch. 49 709.—; Sch. 297 642.—; Sch. 210 564.—; K. W. 29 894.—; VI. 75 427.—; vi. 88 371.—. voor Holland AMSTERDAM DEN HAAG en Bijkantoren Voor ALLE speeldagen goede plaatsen beschikbaar „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen, met veelvuldige aanvallen van duize.igheid, waar door ik niet kon zien. Ik heb een zittende werkkring ik ben opzichter in een druk kerij. Eindelijk probeerde ik Kruschen Salts en van dat oogenblik af ben ik geheel ver anderd. De hoofdpijnen zijn verdwenen, even zoo de duizelingen, maar het beste van al es is, dat ik nu weer mijn bril kan dragen, wat ik verscheidene jaren niet kon doen, omdat deze niet sterk genoeg was. Ik leed ook aan een slechte spijsvertering, waardoor ik 's win ters voortdurend mijn handen morst warmen Nu, op 58-jarigen leeftijd, neem ik het ge- heele jaar door een koud bad. Smaak en eetlust zijn teruggekeerd en ik voel mij door en door flink, zóó, dat het een vreugde is om te leven. G. F. (Origineele brief ter inzage). Hoofdpijnen worden in 't algemeen ver oorzaakt door een slechte spijsvertering en constipatie, waaraan de meeste menschen lijden, die een zittend leven hebben. Kruschen Salts tast de oorzaak der kwaal direct aan en geneest deze door de spijsverteringsorga nen aan te sporen tot norma'e werking, zooals de natuur dat eischt Kruschen Sa!ts is verkrijgbaar by alle apothekers en dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.) EEN GOEDE MAAG! Dr. Fuchs vertelt in het Münchener Me dizinische Wochenschrift een interessante geschiedenis van een 29-jarigen boeren knecht. De man was afkomstig uit een nerveuse familie, was zelf psychopaath, leed aan ly- deiyke verstandsverbysteringen, epileptische aanvallen en geestelyke afdwalingen, aan onverdraagiyke dwangtoestanden, die hem tot zelfmoord prikkelden. Hy dronk zwavelzuur en lysol, at dan weer bladeren van gouden regen, in de veronder stelling, dat deze vergiftig waren, beet de koppen van de lucifers uit een heel doosje af en slikte ze in, sprong tweemaal van een brug in het water, eenmaal van een hoogte van 7 meter, waarbij hij beide beenen brak; tweemaal beproefde hy zich de oogen uit te steken en driemaal poogde hij op nog ver schrikkelijker manier om zich eenig letsel toe te brengen. Dan wilde hy zich in de hout schuur door de stapels hout laten verplette ren; zes keer kwetste hy zich de polsslagader met scherpe of spitse voorwerpen. Dagelijks beproefde hy echter zelfmoord te plegen door het inslikken van de meest vreemdsoortige voorwerpen, waarin hy net spoedig heel ver gebracht had. Hy slikte knoopen, munten, penhouders, stukjes blik, glasscherven, damsteenen, naalden, spijkers schroeven, helft en lemmet van een mes en nog veel andere dingen, in totaal in 25 Kee ren 391 vreemdsoortige dingen, een dag al leen zelfs 101 stuks. Wanneer hy dan weer tot zichzelf kwam uit dien toestand, waai in hy tot zelfmoord geprikkeld werd, dan maakte hij telkens een nauwkeurige lijst op van al die ingeslikte voorwerpen. By goede therapeutische behandeling, nl. na het ge bruik van aardappelpurée en zuurkool scheidden al deze vreemde voorwerpen zich na verloop van 2 tot 4 dagen zonder bloeding of kwetsing weer af: een operatie was nooit noodig. Het is wel een bewys, dat de menscheltjke maag soms veel overeenkomst vertoont met de spreekwoordeiyk geworden struisvogel maag. Wij zouden het verhaal niet gelooven als we het niet gelezen hadden In het bekende Duitsche artsenblad dat toch nog geen Aprilgrappen vertelt! NIEUW-VENNEP. Eeierveiling. Aanvoer 16480 eieren. 15630 kipeieren f 4.605.70 850 eendeleren f 4.205.10, per 100 stuks. Konijnen f 1.252.25; kippen en hanen i 11.75 per stuk. WARMENHUIZEN, 14 Maart Gele kool f 8.60—9.20, 2e soort f 7.30—7.40; roods kool f 6.10—1160, 2e soort f 5.80—9.50; Deensche witte kool f 1.502.40, 2e soort f 1.30—1.50. SCHAGEN, 13 Maart. Eierenveiling. 156.372 kipeieren. Bruine f 4.80—5.60; witte f 4.405; kleine witte f 3.804.40; 7068 eendeneieren f 4.60—4.80. SCHAGEN, 13 Maart 1930. Veemarkt. 6 paarden f 200450; 31 geldekoeien (mag f 170—300; 48 idem vette f 250—450; 35 kalf- koeien f 240—410; 2 pinken f 120—135; 537 Vrouw van den tandarts; „Liefste, de dienstbode is nu een jaar by ons. We moesten haar een cadeau geven." Tandarts: „Goed! Zeg haar, dat ik haar gratis haar kiezen zal trekken!" nuchtere kalveren f 1021; 84 overhouder» f 2835; 7 bokken en geiten f 3—11; 23 m®" gere varken f 3952; 34 idem vette per K.O- f 0.76—0.78: 178 biggen f 24—35; 11 konijnen f 0.50—3; 17 kippen f 1—2; 38 K.G. boter f 1.90—2. HOORN, 13 Maart Kaasmarkt. Kleine f 41; Commissie geen; Fabrieks 43; F®" brieks-Commissie geen. Aanvoer 16 stapeBi wegende 16387 Kg. Handsl goed. PURMEREND, 12 Maart - „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstr- Aardappelen: Blauwe 3567 ct. per 25 KS- Witlof f 2—16; Roede kool 2.6015.20; Savoye kool 2.20—15.80 per 100 Kg.; Spruit* kool 2.20—3.90 per 15 Kg.; Spinazie 20—3» ct. per Hg.; Andijvie 3.10 per 100 krop! Radijs f 7; Raapstelen 6.30 per 100 bos! Wortelen 3540 ct. per zak; Uien 1228 c» per Kg.; Prei 3.40—12.20 per 100 bos. EOVENKARSPEL (Station) 13 Maart 1930. Tulpen. Aangevoerd 8608 stuks. Cop' land I, f 4.50—5.50, id. II, f 0.30; La R«n® f 4.30; Bartigon I, f 5.40—5.60; id. II, f2.20 2.80. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Maart. Aan gevoerd: 3800 K.G. uien: grove 2.202.50- uien 1.101.70. drielingen 90 ct.; 200 K-O peen, kleine 1; 126.100 K.G. roode kool 6.40—12.10. 33000 K.G. gele kool 7.50-" 10.80, 150.200 K.G. Deensche witte k®" 1.10—3. BROEK OP LANGENDIJK 14 Maart 193® (Langendijker Groenteveiling) Aanvoer 4690® K.G. roode kool 6.60—11.40, 105000 K.G. ?ele kool 5.10—10.20, 90000 K. G. Deensche witte kool 1.402.90, Drielingen 1.001.20, Uien 3500 K.G. 1.30—1.60, grove 1.40—1.60, l'00 K.G. Wortelen 1.60. ALKMAAR, 14 Maart. Kaasmarkt. aanvoer bedroeg 49 stapels, wegende 6200® Kg. Fabrieks kleine met merk f 45. Fabrieks commissie met meik f41.—' Boe ren commissie met merk f 48.—; Boeren kleine met merk f Handel goed. VRIJDAG 14 MAART. Parys 9.70 9.80 Brussel 34.70 34.80 Londen 12.12 12.13 tew-ïork (cable 2.49 2.50 59.45 59.55 Zürich 48.20 48.30 Rome 13.— 13.10 Madrid 28.60 28.80 Oslo 66.65 66.75 Stockholm 66.85 67.— Kopenhagen 66.65 66.80 Taag 7.35 7.45 35.05 35.15 Warschau 27.— 29.— VRIJDAG 14 MAART. Vorige Koersen Roef* 2.1' Slaatsleeningen 57« Nederland 1919 5% Nederland 1918 4Vi Nederl 1916 Nederl 1917 «S N.Ina 1928 E Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Hanael My industrieën Marg Unie Calve Delft Aig Kunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Industr Buitenland Anaconda 3ert Fisk Rubbei Separator Zweedscne Lucifers Mijnbouw loeton Miinbouw Alg Exploratie Petroleum Dorische Petr Ga boes Kon Olie Periak, Peudawa Continental OU Rubber a dam Rubber Bandar üeu Batavia Rub. Rott iapanoeli Sernadjadi Silau v ICO. Allied intercontln Rubber Scheepvaart Hoii Amerika Lyn lite Gem Eigena Kon Nea Stoomb Scneepvaart- Unie Marine comm. Marine pret Suiker H V A Poerworedjo vorstenlanden Actions idem Tabak ueii Batavia Jude DeU Jostkuft Senembah MaxweU ipoorwegen Union Pacific Wabash Jhic Milw St Pau Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 101% >02'/16 101% 96% 205% 151 171i/2 308% 131 99 148 448% 148% 3'% 139% 294 165 172% 370 43 385% I6C% 20% 241/j» 138 136 103% 62% 111 54 98 78 66/u 32% 30 4 8% 171 26 26% 554% 61% 150 129 385 334% 37 392 60 2253/4 5"'/16 78% 59 2%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2