HOOFDPIJNEN I Oberammergau 1930 KloosterJh&lsem LISSONE LINDEMAN Het Haarl. R.K Oratorium Het rijverkeer op den Kleverparkweg Pauselijke onderscheiding Ketel kokend water over haar been gekregen Gevonden voorwerpen en dieren Voor de Stille Armen Aanbesteding MUZIEK Verkoopingen Heropening „Het Goedkoope Huis" —ir -ii' ii'iniimniniiiTi mu iris w De venijnige steken van iSpit in den Geen goud zoo goed" Een verijdelde diefstal te Noordwijkerhout Staking opgeheven UIT DEN OMTREK Haarlemmermeer Officieele Mededeehngen GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN. HAARLEMMERMEER NIEUWVEEN HALFWEG VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK LISSE ELCK WAT WILS MAPKTNIEUWS De „beoordeelingen" geëindigd Het werk gaat beginnen! Vijf avonden voor de dames en drie avon den voor de heeren zijn er mee gemoeid geweest voor de „kennismaking met den dirigent den heer Hubert Cuypers, en voor de stemmenindeeling". Aldus is 't onschuldig in de Uitnoodigings- circulaire genoemd, doch in wezen en waar heid was het „examen". En wanneer deze courant onder de oogen der lezers komt, hebben alle dames en hee ren hun beoordeelingen thuis en weten zij of zij al dan niet direct tot het R. K. Orato rium zijn toegelaten. De zéér goede zangeressen en zangers zul len deze gevolgde methode ten zeerste toe juichen, want zij kunnen nu reeds weten goede krachten in ieder geval naast zich te krijgen. En de dirigent, de heer Hubert Cuypers, was vol vreugde erover, dat hij hier in Haar lem, wegens overvloed van aanbiedingen, deze methode heeft kunnen toepassen, welke weelde zich tevoren geen enkele Zang- of Oratoriumvereeniging heeft kunnen veroor loven. Daardoor," aldus de dirigent, „bestaat nu reeds de zekerheid, dat de allereerste uit voering schitterend zal zijn." Het stemmenmateriaal der dames, maar bijzonder ook dat der heeren, is in éèn woord prachtig. Onder de toegelatenen, die over zéér mooie stemmen beschikken, zijn nochtans enkele dames en heeren, wier muziekkennis en (of) stemvorming wat te wenschen overlaat. Dezen zullen in een aparten cursus ten spoedigste worden „bijgewerkt", waarvan zij dus zelf na een paar lessen het grootste gemak en plei- zier zullen beleven. Anderen weer, die óók over goede stem men beschikken, kunnen evenwel niet direct tot het R. K. Oratorium worden toegelaten, doch moeten eerst een voorbereidenden cur sus volgen. De hoofdfouten zijn hier voor namelijk: onvoldoende of geen muziekkennis en (of) slechte stemvorming. De dames en heeren, die dezen cursus met succes volgen, zullen geregeld naar het R.-K. Oratorium afvloeien en zelfs velen van hen nog voor medewerking aan de allereerste opvoering in aanmerking komen. Wij komen ten slotte aan de laatste cate gorie, aan de dames en heeren, die óók vopr dezen voorbereidenden cursus vooralsnog niet in aanmerking komen. De redenen dezer beoordeeling zijn zéér verschillend: te jong in leeftijd, stem moet rust houden, thans geen voldoende stern- materiaal, enz. Maar voor al deze dames en heeren bestaat geregeld de ge'egenheid om zich aan te mel den bij de directrice van den damescursus of bij den directeur van den mannencursus. Wordt men eenmaal tot den voorbereiden den cursus toegelaten, dan is een toelating tot het R. K. Oratorium in een niet al te verwijderd verschiet zoo goed als zeker, Nadere mededeelingen over deze cursussen, alsmede over de directrice en den directeur, kunnen binnen enkele dagen worden ver wacht. Het werk gaat beginnen! Door wien? Laten wij zeggen, dat de thans toegelaten eerste en goede krachten met de H. O. V. en de solisten het geheele reusachtige podium in het Gem. Concertgebouw vullen. Naarmate evenwel de bovenbesproken cur sussen zullen afvloeien, zal het podium wor den uitgebouwd. Het werk gaat beginnen! Donderdag 20 Maart, van 8 tot half 10, vangen voor het eerst de sopranen aan. En daarna van half 10 tot 11 uur de tenoren. En den d.a.v. Donderdag, 27 Maart, eerst te 8 uur de alten en daarna te half 10 weer de bassen. Al deze vóór- en partijrepetities hebben plaats in de Bovenzaal van het Gem. Con certgebouw aan de L. Begijnestraat. Zoodra echter het geheele Oratorium ge zamenlijk gaat repeteeren, zullen deze repe tities in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo", aan de Smedestraat, plaats hebben. De muziek Er zijn vier parijen, n4. de alten, de so pranen, de bassen en de tenoren. De muziekpartijen voor deze dames en heeren zullen *op de omslagen de kleuren dragen: wit, geel, paars en rood, de Pause lijke, de Bisschoppelijke en de stadskleuren. Deze muziek kan niet naar huis worden medegenomen. Doch de dames en heeren, die er prijs op stellen. De kosten zijn zéér gering: slechts voor thuisstudie, kunnen deze bij het Alg. Secretariaat (Gr. Markt 4, tel. 12433) be stellen. De kostenjj zijn zéér gering: slechts 20 cent per stuk. De verdere organisatie is in vollen gang: voor hoofdbestuur, cursus sen, dames- en heerenkoor, commissies finan ciën, propaganda, regeling ontvangst en orde, enz. Binnen enkele dagen zullen wij ook daar omtrent nader kunnen berichten. De zaak rolt enin de goede richting! Principleele zaak in appèl voor de rechtbank Voor het kantongerecht te Haarlem werd 4 Dec. 1S29 een zaak behandeld tegen oer. heer Th. van Swieten, hoofdredacteur van het tijdschrift „De Auto", diein den avond van 9 Nov. op eigen verzoek geverbaliseerd is geworden, omdat hij, in strijd met de mo tor- en rijwielwet, met zijn auto aan aen rechterkant van de linkerzijde van den Kle verparkweg reed. Deze bekeuring had plaats, ten einde een principieele uitspraak te krijgen ln de nor steeds niet uitgemaakte quaestie of 't straf baar is dat auto's op zoogenaamde parallel wegen (zooals o.a. de Kleverparkweg is, een verhoogd middenpad en aan beide zijden 'r rijbaan) niet den rechterkant van den rech- terweg maai den rechterkant van den lin- kerweg nemen. Het procesverbaal was opgemaakt op grond van artikel 6 van het Motor- en Rijwielregle ment, waarin verboden wordt het „zonae: noodzaak niet rechts van den weg rijden." Door den inspecteur van het verkeerswe zen. den heer v. Tongeren en de deskundigen de heeren C B.. hoofdinspecteur van het Verkeer te Amsterdam en C. S.,hoofdinspec teur van het Verkeer te 's Gravenhage, were de Kleverparkweg geacht te zijn één weg, me* in het midden een scort vluchtheuvel. De kantonrechter achtte een overtreedmg aanwezig en veroordeelde verdachte tot eer geldboete van f 0.50 of 1 dag hechtenis De zaak kwam nu in appèl. De getuige-deskundige. de heer C. Bakker hoofdinspecteur chef van het Verkeerswezer te Amsterdam, verklaarde thans den Klever parkweg formeel als één weg te beschouwen practisch als twee wegen. De getuige-deskundige C. Snetlage, hoofd inspecteur chef van het Verkeerswezen te Den Haag. beschouwde den Kleverparkwe- absoluut a!« één weg. De substituut officier van justitie, Mr, A. „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen, met veelvuldige aanvallen van duizeligheid, waar door ik niet kon zien. Ik heb een zittende werkkrmg ik ben opzichter in een druk kerij. Eindelijk probeerde ik Kruschen Salts en van dat oogenblik af ben ik geheel ver anderd. De hoofdpijnen zijn verdwenen, even zoo de duizelingen, maar het beste van al es is, dat ik nu weer mijn bril kan dragen, wat ik verscheidene jaren niet kon doen, omdat deze niet sterk genoeg was. Ik leed ook aan een slechte spijsvertering, waardoor ik 's win ters voortdurend mijn handen moest warmen Nu, op 58-jarigen leeftijd, neem ik het ge heele jaar door een koud bad. Smaak en eetlust zijn teruggekeerd en ik voel mij door en door flink, zóó, dat het een vreugde is om te leven. G. F. (Origineele brief ter inzage). Hoofdpijnen worden in 't algemeen ver oorzaakt door een slechte spijsvertering en constipatie, waaraan de meests menschen lijden, die een zittend leven hebben, Kruschen 8alts tast de oorzaak der kwaal direct aan en geneest deze door de spijsverteringsorga nen aan te sporen tot norma'e werking, zooals de natuur dat elscht K u~chen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.) R. Andrlnga, hield zich aan de verklarin' van den heer Bakker, er is formeel van één weg sprake, practisch van twee, enair de politie te Haarlem wil hebben, dat dr Kleverparkweg aan één kant bereden wordt ral ze borden moeten plaatsen, evenals aa* in Amsterdam het geval is. De officier stelde voor, het vonnis van den kantonrechter te vernietigen en verdachte vrij te spreken. Uitspraak over 14 dagen. Bij Koninklijk besluit van 21 Februari 1930 is aan D. W. van Niekerk, notaris te Haar lem, verlof verleend tot het aannemen der hem geschonken onderscheiding van ridder in de Orde van den H. Gregorius den Groo- ten van den Heiligen" Stoel. Gistermiddag om 3 uur had mevr. v. d. L.N., wonende Kvuistochtstraat het onge luk een ketel kokend water over haar heen te krijgen. Door een lid van o. D. werd zij verbonden. Terug te bekomen bijDekker, Rijksstraat weg 43, bank v. leeningbriefje. De Beer, Bakenssergracht 54, bril. Bruijnis, Barteljo- risstraat 21, boekje met kwitantie. Kennel Fauna, Duitschers herdershond, gebracht door: Wijkhuijsen, Soutmanstr. 45. v. Brus sel. Zijlvest 45 handschoenen. Kennel Fauna, grijze kat, gebracht door: Huff el Teijlerhof- jestraat 8: idem, gebracht door Knoppert, Harmenjansstraat 49. Dijkstra, Duinlustweg 22, Overveen, lantaarn. Kollaart, Kolkstraat I5rood, portemonnaie met inh. Swaanswijk, Gr. Heiligland 22, rjjwielpomp. Verkijul, Ma- chineweg 3, Houtrakpolder, Halfweg, rjjwiel- belastingmerk. Kilian, KI. Heiligland 32, schoentje. Stoel, Oosterduinweg 259 (Aer- clenhout, speld. Klaassen, Adr. Loosjesstraat 38, bloembollenzakken. Ingekomen: H. tot zekere intentie 4.00 T. A. W. uit dankbaarheid 2.50 Van 'n zieke, op hoop v. beterschap l.oo N. N1.00 N. N10.00 Het carnaval is uit, de pret voorbij, 40 dagen lang onthouding van partij of schouw burg, van vele moderne vermaken. Denk eens aan, van alle genoegens, die de menschen zich nu vrijwillig 6 weken ont zeggen, is den Stille Arme het geheele jaar verstoken. Doch was het dit slechts, miste hij slechts genoegens, maar het is veel erger, hij heeft gebrek, hij komt te kort, hij mist middelen om zieh het allernoodigste te ver schaffen. Sommige menschen kunnen toch zoo fel worden getroffen, zoq zwaar worden bezocht, want bij dit alles komt heel niet zeldzaam nog herhaaldelijk ziekte den toe stand verergeren. Wat zijn er velen, die zich over een heel wat vreugdevoller lot mogen verblijden en mochten er velen zijn, die in deze kleine overweging en vergelijking aanleiding vin den om hun vastentijd te vervolmaken door een krachtige bijdrage beschikbaar te stel len voor hun zooveel minder bedeelde mede. menschen. Giften worden gaarne in ontvangst ge nomen aan het bureau dezer Courant of bij onzen penningmeester, Gasthuissingel 64, Postgiro 13543. Vanmorgen, te half 12, werd onder goed keuring van den Minister van Waterstaat, vanwege den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland, in zijn bureel Zijlweg 24, alhier aanbesteed le. het leveren en verwerken van stort- steen tot bestorting van het onderzeesche beloop van de Heldersche zeewering, bestek No. lil. 2e. het leveren en verwerken van stort- steen tot bestorting van den onderzeeschen oever vóór de Rijkszeewering aan het Horn- tje op Texel en vóór den kop van den Stuif- dijk op de Hors op Texel, bestek No. 112. Voor bestek no. Ill waren ingekomen 7 biljetten, voor bestek no, 112 6. De uitslag luidt, voor bestek 111: J. Jac Jansen. Middelburg, voor 3700 scheepston. M. C. v d. Plas, Dordrecht voor 3780 scheepston, J. Roskam Czn., Sliedrecht, voor 800 scheepston, Chr. Roosendaal, Enk huizen, voor 3865 scheepston, I. C. Koolman, Harlingen, voor 3920 scheepston, P. Daalder, Alkmaar, voor 4060 scheepston, J. de Vries, Heemstede voor 4238 scheepston. Voor bestek no. 112: J. Roskam Cz., Slie drecht, voor 2330 scheepston, M. C. v. d. Plas, Dordrecht, voor 2360 scheepston. Chr. Roo sendaal, Enkhuizen, voor 2465 scheepston. J. C. Kooiman Harlingen, voor 2-510 scheeps ton. J, de Vries. Heemstede, voor 2642 scheepston. P. Daalder, Alkmaar, voor 2850 scheepston. De gunning van beide bestekken werd aangehouden. KAMERMUZIEKAVOND DER MAAT SCHAPPIJ t. b. d. TOONKUNST Het is niet te verwonderen, dat de Haar- lemsche Toonkunstafdeeling den violist Gregor Piatigorsky voor een kamermuziek avond engageerde. Reeds bij het optreden van het Flesch- trio, ter gelegenheid van het 100-jarig be staan der afdeeling, maakte Piatigorsky een bijzonder gunstigen indruk. En thans heeft hij volkomen aan de verwachtingen beantwoord. Technisch staat hij ver boven zijn taak, onverschillig of hij klassiek, romantisch of modern speelt. Zijn toonvorming is zeer fraai. Opvallend zijn de pianissimi. Deze worden nimmer vaag of dof, doch blijven warm en duidelijk van toon. De stijl werd steeds goed getroffen en deze was op dit concert nogal uiteenloopend en, jammer, niet in logische volgorde geplaatst: Boccherlni, Beethoven, Bach, Fauré, De bussy, Weber Schubert en Frescobaldi. Niet dat Bach na Beethoven zoo vreemd aandeed want de variaties over een Handel-thema zijn door Beethoven geheel in den geest van het gekozene gehouden. Doch na Debussy, alhoewel natuurlijk niet volgens een zuiver Fransch-impressio- nistische visie, bevredigden een paar ro mantische stukjes niet, vielen geheel uit den toon. De Debussy-indrukken werden er geheel door weggevaagd.. Het slotnum mer: een „Toccata" van Frescobaldi (leefde een eeuw vroeger dan Bach) bracht echter weer een stijging! Welk een kernachtige en boeiende muziek is dat en wat spreekt daar nog altijd een vitaliteit uit. Alhoewel het geheele, omvangrijke pro gramma op hoogst artistieke wijze, werd voorgedragen, vermelden we toch apart de 7-deelige C dur-Sulte, zonder begeleiding, van Bach. Piatigorski typeerde ieder deel scherp omlijnd en hield toch een onder ling verband. Zelden hoorden we een dus danige groote solo-suite gelijk thans; als een machtig grootsch geheel. Op het laatste Bach-concert droeg Pia tigorsky een Haydn-werk met orkest begeleiding voor. Zijn toon was evenredig tegenover orkest en zaal. Ook nu was de toon, qua qualiteit en quantiteit, Juist berekend volgens het werk en de ruimte. In dit opzicht moet mede het spel van den pianist Theo van der Pas worden ge prezen. Het blijkt, dat de juiste klankverhou ding in de schouwburgzaal voor een pia nist toch ook wel is te berekenen. Van der Pas begeleidde volgzaam en accuraat. Het bezoek op deze kamermuziekavon den neemt eerder toe dan af. Een ver blijdend verschijnsel. O. K. Uitslag van de perceelen, verkocht in ,,'t Notarishuis", Bilderdijkstraat 1, bij den Zijlweg, op Donderdag 13 Maart 1930. Notaris N. J. Hoef lake. Een smederij, erf en grond te Haarlem aan de Oranjeboom straat no. 166, groot 1 Are, 40 centiaren, 7200, H. Groenewegen. Een huis, erf en tuin te Haarlem aan de Oranjeboomstraat no. 135a, groot 82 centia ren, 4000, B. Priesman. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. Een groot beneden- en bovenhuis met erf, schuur en tuin te Haar lem aan den Raamsingel no. 22zwart en rood, groot 1 are, 82 centiaren, 15.150, B. P. Janssens. Notaris D. W. van Niekerk. Een huis en erf te Haarlem aan de Leidschestraat no. 5, groot 1 are, 4750, C. Koning. Zeven huizen, erf en steeg te Haarlem aan de Korte Hofstraat nos. 9, 9A, 9B, 9C, 9D, 9E en 11 totaal groot 2 aren, 88 centia ren. Get. no. 9E, groot 34 centiaren, 2850, Pb. Kavener. De perceelen nos. 6 tot en met 10 en 12 gecombineerd 12425, J. G. Uilenburg. Een huis en erf te Haarlem-Noord aan de Tugelastraat no. 76, groot 66 centiaren, 3255, L. Th. Swaalf q.q. Notaris G. Wolzak Hzn. Het heerenhuis, erf, voor- en achtertuin te Haarlem aan den Kleverparkweg no. 160, groot 1 are, 65 cen tiaren. 10.000, M. J. v. d. Vlerk. Notaris Mr. H. C. Ittmann. Een huis en erf te Haarlem aan de Tetterodestraat no. 69, groot 1 are, 91 centiaren, 5675, H. F. D Baltus Jzn. Notaris J. Wildschut. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Ceciliasteeg no. 13, groot 73 centiaren, 3510, M. Baten. Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin te Haarlem aan de Langendijkstraat no. 20, groot 1 are, 20 centiaren, 7.300, opgehou den. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Hagestraat no. 27 (hock Beeksteeg), groot 53 centiaren, 3210 opgehouden. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Groote Houtstraat no. 132, groot 96 cen tiaren, benevens de onverdeelde helft in de poort naar de Gierstraat, groot 8 centiaren- 41500 opgehouden. Notaris N. J. Hoeflake. Een winkelhuls met erf te Haarlem aan het Klein Heiligland no. 61. groot 42 centiaren, 2560. G. J. Koorn. Notaris G. F. M. Roozen. Een winkelhuis, waarin gevestigd is eene sinds vele jaren ge dreven- en goed beklante brood-, koek- en beschuitbakkerij, geheel electrisch gedreven met alle daarin.aanwezige winkel- en bak kerij-inventaris te Haarlem aan de Korte Begijnestraat no. 25, groot 1 are, 42 centiaren met recht van uitgang in eene poort uitko mende aan de Bakenessergracht. 4850, op gehouden. Notaris G. Wolzak Hzn. Het woonhuis, erf en tuin te Haarlem aan den Kampersingel no. 14, groot 1 are, 94 centiaren, 10.000. J. W. v. Kamn q.q. Het woonhuis, erf en tuin te Haarlem aan de Frans Halsstraat no. 17, groot 1 are, 28 centiaren, 6400 idem. Het huis en erf te Haarlem aan de Boe- rensteeg no. 14, groot 50 centiaren, 935. J v. d. Putten. Het huis en erf te Haarlem aan de Bloe- mertsteee no. 3a, groot 55 centiaren, 1565 Jb. v. d. Plas. Het winkel- en woonhuis met erf te Haar lem aan de Lange Veerstraat no. 20, ,groot 76 centiaren, 11700, J. W. Th. Fibbe q.q. Het woonhuis met het erfnachtsrecht van den grond te Haarlem aan de Wiihelmina- straat no. 2. groot 1 are, 86 centiaren, 465 M. Baten q.q. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. Een groot heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Leidsche- vaart no. 98, met uitgang naar het Letdsche- plein, groot 1 are, 51 centiaren, 9980 q.q. Notaris G. F. M. Roozen. Een huis, erf en tuin te Haarlem aan de Parklaan no. 98. groot 1 are, 13 centlaren, 5100, A. Th. Joos- ten q.q. Heden heeft de heropening plaats gehad van „Het Goedkoope Huis" van de firma Enke—Moonen Koningstraat 58. Ter gelegenheid van deze heropening wordt den klanten morgen een extra verrassing bereid. Respectievelijk aan de 25e, 50e, 75e en 100e kooper(ster) zullen vulpotlooden, vulpenhouders, heeren horloges en sierklok- jes als cadeau worden gegeven. overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker s Kloosterbal- *em, welke tot diep in de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel en grondig verlicht. Toen de heer H. Zwaan, rijwielreparateur te Noordwijkerhout, zich Woensdagavond omstreeks half twaalf zich ter ruste had begeven, meende hij beneden aan de schuur eenig gerucht te hooren. Hij begaf zich, ge wapend met zijn revolver, in stilte naar be neden en stelde zich verdekt op in de keu ken. Na een kwartiertje zag hy een per soon met zyn nog bijna nieuw rijwiel de schuur verlaten, op de fiets stappen en ver dwijnen in de Kortenbachstraat. In een mi nimum van tijd had de heer Zwaan de deur geopend en holde hij den dief achterna. Op een 30 meter afstand zag hij hem echter op zijn rijwiel verdwijnen. Hij riep den diei aan en schoot zijn revolver af, met het gevolg, dat de man viel. Door het schot echter ver loor de heer Kaan een oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest, waarvan de dief gebruik maakte om op den loop te gaan, met achterlating van het rijwiel en in een van de sloppen der straat te verdwijnen. De heer Zwaan waarschuwde direct den vlak by wonenden Rijksveldwachter, terwijl ook de Gemeenteveldwachter direct aanwezig was.Gezamenlijk ging men to enop zoek om den dader te vinden. Men mocht er echter niet in slagen den vluchteling te vinden. Wel werd hij later in den nacht door den heer Zwaan in het uitgestrekte gebied achter het dorp opgemerkt, doch daar de speurders toen verspreid waren en hij dus maar alleen was, slaagde de achtervolgde er in weer te ont komen en is hij -erdwenen in de richting van de Schoollaan. Ook daar werden nog uitgebreide pogingen gedaan, maar tot nu toe tevergeefs. Naar wij vernemen is de staking onder de nageljongens aan de Werf Conrad opgehe ven. SPREEKUREN. De Burgemeester is eiken Donderdag en Zaterdag op het raadhuis te spreken van 10 tot 12 uur. Wethouder Koning heeft zijn spreekuur aldaar op eiken Donderdag van 1012 uur. Gevonden: Een petroleum-stallantaarn; een handschoen; een huid van een kalf; een handwarmer; een zakje inh. dTie sleu tels; een belastingplaatje; een rozenkrans en een sleutel; een heerenrijwiel. Verloren: Een rieten mandje inh, een wit schortje; twee ac.hterschotten van een vrachtauto; een portemonnaie met inhoud; een portefeuille, een portemonnaie inh. 20 en een rijbewijs; een gebrand, zilveren broche; een ijzeren benzinevat (leeg). Aan komen loopen: een konijn. Burgerlijke Stand van 11—15 Maart 1930 Geboren: Cecilia, d. van A. L. Pouw en C. M. de Blieck Margaretha Mathilda Maria, d. van D. v. d. Hoofd en T. Calve- lage. Johanna Adïiana-, d. van A. W. de Vos en A v. Zijverden Elisabeth, d. van A. J. v. d. Heuvel en C. Verzaal. Ondertrouwd: Camalis Matthias van der linden, 21 jaar en Nedtje Kulk, 20 jaar Johannes Comelis Hobo, 23 jaar en Annigje Meye-r, 22 jaar Frederik Gerrit Sluijs, 33 jaar en Elisabeth Siebeling, 25 jaar. Getrouwd: Franciscus Klein, 28 jaar en Geertje Tolenaans, 31 jaar Johan Pieter Tienstra 23 jaar en Charlotta Gepke Lena Janssen, 22 jaar Wouter Kaars, 25 jaar en Elberta Wingelaar, 18 jaar Hermanns Antonrue Andreas van der Heuven, 45 jaar en Mana Hendrika Pietemella van de Pa- verd, 46 jaar Pieter Hoogland, 23 jaar en Marijtje Bart, 25 jaar Peter van Roos malen, 28 jaar en Helena, van Hal, 19 jaar. Overleden: Pieter Tromp, 5 mnd., z. van P. Tromp en A. Kluit. Graan beurs Donderdag was de aanvoer op de graanmarkt te Hoofddorp als volgt: tarwe (wit) 8.75—9.25; tarwe (rood) 8.50 3; rogge 6.256.75; haver 5.50—6; gerst chevalier 6.507; duivenboonen 13.50 14.50; paardenbocnen 8.759.25; schok kers 12—14; groene erwten 8.75—9.50; karwij 3335; Mauwmaanzaad 3426; geel mosterdzaad 2123; kanariezaad 19 —20. Alles per 100 Kg. Weer een rijwiel gevonden Op den Ringdijk nabij Sloten in Haarlemmermeer is weder een rijwiel gevonden, waarvan de ei genaar tot hed'en niet is komen opdagen Z,ou een rijwieldief het karretje daar mis schien in zijn vlucht hebben achtergelaten? De politie werd er mede in kennis gesteld. De uitzaai der gewassen. De bietenteelt Op verschillende plaatsen in den Haarlem mermeerpolder is de uitzaai van sommige gewassen in hoofdzaak erwten, haver en boonen in vollen gang. Het draineeren van de landerijen, die er prachtig bijliggen, heeft hier en daar ook plaats gehad; een belangrijk werk, waartoe den steeds op laag z.g. winterpèil gehouden waterstand een onmisbare factor is geweest. Het ligt ook in de bedoeling dit jaar eeni- ge duizenden hectaren met bieten te beteelen. zoodat dit gewas in 1930 weder als een der hoofdproducten zal kunnen worden aange merkt. In verband met den a.s. aardappeloogst kunnen we mededeelen, dat op enkele plaat sen in dezen polder reed's de vroege soor ten van dit gewas zijn gepoot. Iterkschapen Ten bate van kerk en armen v en te Ho* i 0 v* a t 34 schapen, die door eenige landbouwers waren geweid en grootgebracht. De markt was nogal gedrukt, hetgeen op dén verkoop van deze schapen zjjn invloed deed gelden. De opbrengst bedroeg 37.50 per stuk, alzoo een totaal bedrag van 1275. Ernstige aanrijding Een zoontje van den heer L. aan den Ltsserweg alhier, was met eenige andere kinderen op den Ring dijk aan het spelen. Plotseling werd de klei ne door een auto, die ter plaatse voor een ander jp'»torr,|t"!l'* mnest 'rtwijkfn "o^danig aangereden, dat hij ter plaatse bleef liggen. Naar huis vervoerd zijnde, werd door den ontboden geneesheer geconstateerd, dat het kind een been gebroken had. Uitslag aanbesteding Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C. Kolle aan den Kruisweg alhier, werd inge schreven a's volet: Perc. I: Gebr. Botbijl te Heemstede: 2080.Perc. II: J. Buis te Heemstede 1732.Haan en Buitenwerf te Velzen 1274.Perc. I en II Gebr. Botbijl te Heemstede 3825.Pijlman te Hoofddorp 3600.W. N. Bakker te Hoofd dorp 3587.Haan en Buitenwerf 3080.—. Perc. Ill G. J. de Tello te Hoofddorp 155.Perc. TVGroenveld te Vijfhuizen 380.Joh. Hoogstraten te Hoofddorp 335.Kortenhoeven te Nieuw-Vennep 245.Massa Botbijl te Heemstede 4225.Buis te Heemstede 4191.Haan en Buitenwerf, Velzen 3378. Noodlottige val Een zoontje van den heer S. aan den Ringdijk nabij Vijfhuizen alhier, had spelenderwijze het ongeluk te vallen en zoo ongelukkig terecht te komen, dat het kind een been brak. Geneeskundige hulp kon spoedig worden ingeroepen. Coöperatie Vanwege de coöperatieve verbruiksvereeniging „Samenwerking" te Nieuw-Vennep alhier zal spoedig worden overgegaan tot het bouwen van een brood bakkerij en het verbouwen van den reeds bestaanden winkel. Aanrijding De arbeider H. S. werd door een stoomfiets aangereden, terwijl hij met een fiets aan de hand door de dorps straat ging. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Bedankt De nieuw benoemde kalf- keurmeester, de heer Spaans te Uithoorn, heeft bedankt. No. 2 van de voordracht is nu benoemd, den heer Ten Zuiden van Den Haag. Radio-centrale Er zal, naar wij verne men, een radiocentrale komen; reeds is vergunning verkregen van gemeentebestuur en posterijen, alleen nog eenige schikkin gen van administratieven aard moeten gere geld worden. Stille Omgang Naar wij vernemen zal de Stille Omgang van de Parochianen van Halfweg niet plaats hebben in den nacht van 15 op 16 Maart, maar in den nacht van 22 op 23 Maart as. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Overzicht per 15 Maart 1930 Bieden zich aan: a. Bouwvakarbeiders: Bouwk. opzichters 2, betonijzervlechters 11, grondwerkers 16, metselaars 4, opperlieden 8, schilders 4, Stoft, matrassenmakers 1> stucadoors 1, tim merlieden 19; b. Metaalbewerkers: Bankwerkers 7, con, structie-werkers 1, electricians 1, halfwas electriciens 2, electr. iasschers 2, aank. ko perslagers 1, kopervormers 1, pypfitters 1, machinisten 2, metaaldraaiers 1, mont. wer kers 2, nageljongens 1, plaatwerkers 3, sto kers 2; c. Kantoorpersoneel: Bedienden ml. 8, idem vr. 2, aank. bedienden vr. 4; d. Huish. beroepen: Werksters 2, dienst meisjes voor halve dagen 1; e. Diverse beroepen; Houtzagers 1, naai sters 2, broodbakkers 4, magazijnbedienden 1. vertegenwoordigers 1, brugwachters 1, chauffeurs 3, voerlieden 1, sleepbootkapi teins 2. incasseerders 6, controleurs 6. f. Zonder vakkennis: Losse en fabrieksar beiders 60. Aanvragen van werkgevers: In de ge meente: Aank. schilders, aank. behanger, steenzetters (glooiingwerk) aank. kruide niersbediende, aank. huisknecht-keilner, leerling verpleegsters, dagdienstboden, werk sters. Buiten de gemeente: Meubelmakers, riet werkers, slager, ijzervlecnters, schilders, klinkers, metaaldraaier, inspecteur voor elee- voor Holland Vrouw van den tandarts: „Liefste, de dienstbode is nu een jaar bij ons. We moesten haar een cadeau geven." Tandarts: „Goed! Zeg haar, dat ik haar gratis haar kiezen zal trekken!" AMSTERDAM DEN HAAG en Bijkantoren Voor ALLE speeldagen goede plaatsen beschikbaar triciteitsbedrijf, ambtenaar-armbezoeker voflf maatschappelijk hulpbetoon. Buitenland: Curacao: Scheepsmachine* bankwerkers, ketelmakers en pijpfitters. Diefstal aan boord van een trawler. v d. O kwam bij de politie aan het* bureau Willemsplein aangifte doen van diefstal van een paar zeelaarzen aan boord van zijn schip» dat in de Visschershaven lag. Diefstal. Bij de politie aan het bureau Willemsplein kwam J V. aangifte doen van vermissing van een bedrag van f 60 a 1 70* uit zijn portemonnaie, welke in een kieeding" stuk stak. Dit kieedingstuk hing in het por taal van de woning zijner ouders, aan Bloemstraat. De politie stelt een onderzoek in. Paardenmarkt Tijdens de Donderdag gehouden markt, welke zich door eene vlugge handel kenmerkte bewogen zich de prijzen voor werkpaarden, van f 100309» jachtpaarden f 75300 en hitten f 60180, Personalia Tot tijdelijk assistent" opzichter dezer gemeente bij den dienst van Openbare Werken is benoemd de neer A» H Peters te Nijmegen. Hinderwet Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben, ingevolge de Hinderwet, aan de fa. Gebr. Molenaar, al hier, vergunning verleend tot het plaatse*1 van vijf electro-motoren met een gezamen lijk vermogen van 21 !4 P.K., ter vervan ging van den bestaanden zuiggasmotor, op net perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3623, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 80. EEN GOEDE MAAG! Dr. Fuchs vertelt in het Münchener Me- dizinische Wochenschrift een interessants geschiedenis van een 29-jarigen boeren knecht. De man was afkomstig uit een nerveuss familie, was zelf psychopaath, leed aan tij delijke verstandsverbijsteringen, epiieptiscne aanvallen en geestelijke afdwalingen, aan onverdraaglijke dwangtoestanden, die hei» tot zelfmoord prikkelden. Hij dronk zwavelzuur en lysol, at dan weef bladeren van gouden regen, in de veronder stelling, dat deze vergiftig waren, beet d* koppen van de lucifers uit een heel doosje at en slikte ze in, sprong' tweemaal van een brug in het water, eenmaal van een lioogts van 7 meter, waarbij hij beide beenen brak", tweemaal beproefde hij zich de oogen uit te steken en driemaal poogde hij op nog ver schrikkelijker manier om zich eenig letsel toe te brengen. Dan wilde hij zich in de hout schuur door de stapels hout laten verplette ren; zes keer kwetste hij zich de polsslagader met scherpe of spitse voorwerpen. Dagelijks beproefde hij echter zelfmoord te plegen door het inslikken van de meest vreemdsoortige voorwerpen, waarin hij neC spoedig heel ver gebracht had. Hij slikte knoopen, munten, penhouders, stukjes ouk. glasscherven, damsteenen, naalden, spijkers, schroeven, helft en lemmet van een mes en nog veel andere dingen, in totaal in 25 aee- ren 391 vreemdsoortige dingen, een dag ei' leen zelfs 101 stuks. Wanneer hij dan weer tot zichzelf kwam uit dien toestand, waau» hij tot zelfmoord geprikkeld werd. da» maakte hij telkens een nauwkeurige lijst oP van al die ingeslikte voorwerpen. Bij goeds therapeutische behandeling, nl. na het ge bruik van aardappelpuree en zuurkool scheidden al deze vreemde voorwerpen öPl* na verloop van 2 tot 4 dagen zonder bloeding of kwetsing weer af: een operatie was nooit noodig. Het is wel een bewijs, dat de menschelijke maag soms veel overeenkomst vertoont met de spreekwoordelijk geworden struisvogel maag. Wij zouden het verhaal niet gelooven al» we het niet gelezen hadden in het bekende Duitsche artsenblad dat toch nog gee» Aprilgrappen vertelt! NIEUW-VENNEP. Eeiervelling. Aanvoer 16480 eieren. 15630 kipeiere» f 4.605.70; 850 eendeleren 1 4.205.10, Pef 100 stuks. Konijnen t 1.252.25; kippe» en hanen I 11.75 per stuk. WARMENHUIZEN, 14 Maart Gele kool f 8.609.20, 2e soort t 7.307.40; roods kool f 6.10—11.60, 2e soort i 5.80—9.50; Deensche witte kool f 1.502.40, 2e soort f 1.30—1.50. SCHAGEN, 13 Maart. Eierenveiling. 156.372 kipeieren. Bruine f 4.805.60; witte f 4.40—51 kleine witte f 3.80—4.40 7068 eendeneieren f 4.60—4.80. SCHAGEN, 13 Maart 1930. Veemarkt- 6 paarden f 200—450; 31 geldekoeien (mag- f 170—300; 48 idem vette f 250450; 35 kalf" koeien f 240—410 2 pinken f 120—135; 537 nuchtere kalveren f 10—21; 84 overhouderS f 28—35; 7 bokken en geiten f 3—11; 23 ma- tere varken f 39—52; 34 idem vette per K.G» f 0.76—0.78; 178 biggen f 24—35; 11 konijnen 0.50—3; 17 kippen f 1—2; 38 K.G. bote* f 1.90—2. BOVENKARSPEL (Station) 13 Maart 1930. Tulpen. Aangevoerd 8608 stuks. Cop- 'and I, f 4.50—5.50, id. n. f 0.30; La Reine 4.30; Bartigon I, f 5.40—5.60; id. II, f2.20 -2 80. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Maart. Aan gevoerd: 3800 K.G. uien: grove 2.202.50, uien 1.10—1.70. drielingen 90 ct.; 200 K-O- peen, kleine 1; 126.100 K.G. roode kool f 6.40—12.10. 33000 K.G. gele kool 7.50— 10.80, 150.200 K.G. Deensche witte kool 1.10—3. BROEK OP LANGENDIJK 14 Maart 1930 (Langendijker Groenteveiling) Aanvoer 46000 K.G. roode kool 6.80—11.40, 105000 K.G. kele kool 5.10—10.20, 90000 K. G. Deensche w:tte kool 1.40—2.90, Drielingen 1.00—1.20, Uien 3500 K.G. 1.30—1.80, grove 1.40—1.60. 1500 K.G. Wortelen 1.60. ALKMAAR, 14 Maart. Kaasmarkt. De aanvoer bedroeg 49 stapels, wegende 62000 Kg. Fabrleks kleine met merk f 45. Fabrleks commissie mei tnerk t 41 Boe ren commissie met merk f 48—Boeren kleine met merk t Handel goed.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 6