13010, I I 1750.- f250.- 125.- 30.- 140.- ■PSps m R. K. Staatspartij en R. K. Volkspartij PRIMO DE RIVERA UT nummer bestaat uit drie bladen MAANDAG 17 MAART 1930 ONAANVAARDBAAR De Winkelsluitingswet Brand op de „Bleijdendijk" van de Holland-Amerikalijn Voornaamste cVCieuws Telegrafisch Weerbericht I I BUREAUXNASSAULAAN 49 ADVERTENTIEN 35ct.p. regel vraag- en aanbod-adverten ties. 11 regels 60 et. p. plaatsing; Like regel meer 15 ct_ bij vooruitbet. DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17412 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET OMGEVAL ■Ji Naar hereeniging Zondagochtend plotseling te Parijs overleden De generaal die dictator werd Een merkwaardig leven afgesloten Het schip is verloren J. J. WEBER ZOüN Barometers Thermometers Groote Houtstraat 166 Haarlem I 1 ^Dl/I/) I Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et», per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen tien tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad ziin ingevolge de verzekeringsvoor waarden tegel! ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen ot beide oogen bii een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand. een voet of een oog bij verlies van een duim of wi jsvinger oij een breuk van been of arm bii verlie» van 'n anderen vinger Dezer dagen is aan Minister Reymer het advies van den Radioraad betref- lende de verdeeling van den beschik baren zendtijd uitgebracht. Zwaar geheim natuurlijk. Dus kwam het prompt in de pers terecht. Tot onze voldoening. Want nu kunnen wij tenminste ter stond onze bezwaren ertegen te berde brengen. Is dat een advies in den geest der Wet, welke voorschrijft, dat de beschik bare zendtijd „naar billijkheid" over de omroeporganisaties moet worden ver deeld? V.A.R.A., K.R.O. en N.C.R.V. zouden teder 13 pet. krijgen, de A.V.R.O. 28 pet., de (overige) bijzondere omroepvereeni- gingen 5 pet., en de overschietende 15 Pet. zou bestemd zijn voor de uitzen ding van een algemeen program, dat tedere week door een andere omroepver eniging wordt verzorgd. Het is ons werkelijk een raadsel, hoe de Radioraad tot een zoo o n billijk ad- Vies is kunnen komen. Op deze wijze wordt naar verhou ding de K.R.O. het onrechtvaardigst en het onbillijkst bejegend en krijgt de Telegraafsche Omroep, geheel ongemo tiveerd, een voor ons fatalen voorsprong; °P deze wijze wordt „links", tegen alle Werkelijke verhoudingen in, sterk be gunstigd tegenover „rechts" en wordt de socialistische omroep, door de gelijk stelling van de V.A.R.A. met den K.R.O. onrechtmatig bevoordeeld. En tenslotte is de Radioraad door hi princiep tot den algemeenen omroep op commando van de overheid te advi- seeren in strijd met de wet, volgens Welke, zooals gezegd, de beschikbare Zendtijd over de Omroepvereenigingen naar billijkheid (d.w.z. naar evenredig heid) moet worden verdeeld. De Radiowet kent geen algemeenen Omroep, er is geen sprake van een al gemeen program. Om aan te toonen, hoe onbillijk het door den Radioraad uitgebracht advies is. geven we hieronder eens enkele verge- hjkende cijfers: De Katholieken hebben, gezien de humerieke verhoudingen, eigenlijk recht op 33 pet- van den zendtijd, doch het is bekend, dat men omwille van den lieven Vrede genoegen zou willen nemen met 25 pet. Neen, zegt de Radioraad: die 25 pet. Is nog te veel; 18 pet. is voldoende. Neen, dan de A.V.R.O., die in den Aether moreel precies hetzelfde betee- kent als „De Telegraaf" in de kranten- Wereld. De A.V.R.O. moet 26 pet. hebben en bovendien nog profiteeren van het feit, dat 15 pet. van den zendtijd alge- teen moet zijn, dus van dat genre, Waarvan de A.V.R.O. het monopolie zegt fe bezitten. 26 pet. en 15 pet. 41 pet. 41 pet. A.V.R.O.-genre, tegenover 13 het. K.R.O.-genre. Zoo is het goed, zoo is het billijk. Weet u: de K.R.O. telt 110.000 leden Öe A.V.R.O. haalt in ieder geval de TOO .000 nog niet. Rechts heeft in Nederland de meer derheid, maar in den aether worden de verhoudingen opeens heel anders: daar hrijgt rechts (K.R.O. en N.C.R.V.) 36 pet. eh links (V.A.R.A., A.V.R.O. en kleine °öiroepen) 49 pet. Hierbij laten wij de 15 pet. alge meenen omroep nog buiten beschou wing, ofschoon die natuurlijk voor ons evenmin van principieele waarde ZiJn kan. De socialisten zijn veel geringer in Aantal dan de katholieken (zie de ver houdingen in de Tweede Kamer), de v-A.R.a. heeft 85.000 leden (en tegen Welke tarieven!), d.e K.R.O. heeft er, zooals we zeiden, 110.000. Doch „vanwege de gelijkigheid" krijgt de K.R.O. maar eVenveel, of liever, even weinig zend- fijd als de V.A.R.A. Het advies is een wanproduct, spot tend met alle begrip van billijkheid, met degeering zelfs van de bestaande wet. Veel fraais hebben wij van deze com missie, opzettelijk uit ondeskundigen Samengesteld niet verwacht, en in haar Weifeling van 'n jaar lang en haar tot voor korten tijd hopelooze ver deeldheid, heeft zij weinig vertrouwen Weten te wekken, doch dat zij een maal met zóó'n advies zou komen, dat heeft niemand durven dénken. Was het nu zoo moeilijk geweest, een hüJyfc advies uit te brengen, dat tevens m overeenstemming met de wet toas? Allereerst dient men zich te baseeren °P de bestaande wet en den totaal be schikbaren zendtijd naar billijkheid, haar evenredigheid te verdeelen over de omroepen. Hieraan zou o.i. eenigermate voldaan zhh. indien aanvaard werd: H. R. o. 25 pet. N. C. R. V. 25 pet. A. V. R. O. 25 pet. V. A. R. A. 20 pet. en •rioinn ommoivin 5 net Dan stond de verdeeling (zij het ook, dat de Katholieken hun volledig deel niet zouden krijgen) in behoorlijke verhouding tot de groepeering onzer be volking rechts en links, dan was het princiep der machtsverhoudingen erkend en vastgelegd. En dan zouden degenen, die zooveel voelen voor een algemeen program, evengoed bevredigd kunnen worden. Immers, het is ons bekend, dat de verschillende radio-omroepen in prin ciep wel bereid zijn. in onderling over leg federatief een algemeen program te verzorgen. En hoewel wij de praktische moeilijk heden, verbonden aan federatieve uit zending van een allen bevredigend al gemeen program, allerminst onderschat ten (deze moeilijkheden gelden voor het door den Radioraad voorgestelde sy steem evenzeer), toch zal er met veei goeden wil in die richting genoeg resul taat bereikt kunnen worden om de groo- te massa der voorstanders van een alge meen program tevreden te stellen. Voorop sta echter een billijke verdee ling van den zendtijd volgens de wet, waarbij de overheid er zich voor wachte. een soort algemeenen omroep te decre- teeren en in te stellen. Een algemeen program kan en zal er evengoed komen, maaruitgaande van de omroepvereenigingen, zonder (eigenmachtig) ingrijpen der regeeripg, en uitgezonden in den aan de omroepen rechtmatig toegekenden eigen tijd. De Tweede Kamer is Vrijdag gereed gekomen met de behandeling van de winkelsluitingswet. Men zal niet kunnen zeggen dat er niet voldoende zorg aan besteed is, want zes zittingen zijn er noodig geweest om dit wetje van 13 ar tikelen af te doen. Op Vrijdag 21 Maart zal een tweede lezing plaats hebben en daarna de eind stemming. Gevaar voor verwerping be staat er naar onze meening niet. De minister heeft, dat dient erkend, het ontwerp met groote scherpzinnigheid verdedigd en dat was noodig, omdat zich groote moeilijkheden voordeden ten ge volge van het feit, dat een deei van de materie in deze wet samenviel met die van de nog van kracht zijnde, maar niet meer streng toegepaste Zondagswet van 1 Maart 1815. Het eenige wat van belang is bij de stemming is, dat men dan zal weten of de liberalen het ontwerp zullen afwij zen, omdat het te ver gaat en tevens hoeveel anti-revolutionnairen en chris- telijk-historischen tegen zullen stem men, omdat de wet niet ver genoeg gaat. De vraag, die wij nu echter willen beantwoorden en die op dit oogenblik van het meeste belang is, is, wat het ontwerp, zooals het nu bij de Kamer ligt, brengen zal. De algemeene regel is, dat winkels gesloten moeten zijn gedurende den Zondag en op andere dagen tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des voor middags. Onder winkels verstaat deze wet alle open of besloten ruimten, waar of van waaruit voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of afgeleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in een bar biers- of kappersonderneming. Van be lang is het, dat de minister verklaard heeft dat veilingen, b.v. van groenten en fruit, waar alleen aan grossiers verkocht wordt, er niet onder vallen. Dit is van beteekenis voor die veilingen, die in den zomer heel vroeg plegen te beginnen. In den tijd, dat de winkels gesloten moeten zijn, is ook het venten, het ver- koopen en het te koop aanbieden op of aan voor het openbaar verkeer open staande land- en waterwegen verboden Op dezen algemeenen regel zijn zoo wel wat het gesloten zijn der winkels betreft, als het venten, in de wet tal van uitzonderingen gemaakt. Om te beginnen geldt de wet niet voor rijkskantoren, apotheken, restaurants, koffiehuizen, den verkoop en aflevering van winkelwaren ten behoeve van bin nenkomende, uitgaande en doorgaande schepen, den verkoop van olie en benzi ne voor auto's en spoedbestellingen door voertuigen en rijwielen, om bij de voor naamste zaken te blijven. Op Zondagmorgen, alsmede door de week na 8 uur, mogen op de stations ook verkocht worden dag- en weekbladen, maar geen drukwerken, zooals boeken. Ook de verkoop door middel van autor maten is steeds geoorloofd. Winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, mogen op den Zondag vier uur open zijn tusschen 9 uur v.m. en 8 uur n.m.. maar dit moet op duidelijke wijze op de deur zijn aangegeven. Deze winkels mogen den geheelen Zondag open zijn. als deze valt op 1 Januari, 24 26 of 31 December. Melk-, visch- en fruitwinkels mogen Zondags open zijn tot 12 uur. maar uit sluitend voor den verkoop van melk. room, visch en fruit. Het is dus verboden om op Zondagmorgen eieren, boter of kaas te verkoopen. Sigarenwinkels vallen geheel binnen de wet, maar met het oog daarop is te vens bepaald, dat op dagen en uren, dat deze winkels gesloten zijn, er ook geen sigaren, sigaretten of tabak verkocht mo gen worden in restaurants of koffie huizen. Men heeft wel gepoogd door een amendement dit mogelijk te maken, maar de Kamer heeft zich daar met groote meerderheid tegen verklaard. Si garen of sigaretten bederven niet en als men die rooken wil, moet men die maar te voren koopen. Verkoop door middel van automaten is echter geoorloofd. Op Zaterdag mogen de winkels open zijn tot 10 uur en barbiers- en kappers ondernemingen tot 11 uur, maar van 10 tot 11 uur mogen zij niets verkoopen. Zaken, gedreven door katholieken, die op Hemelvaartsdag, Maria-Hemelvaart en Allerheiligen gesloten zijn, mogen ook den daaraan voorafgaanden dag tot 10 uur geopend zijn. Hetzelfde geldt voor hen. die op Goeden Vrijdag sluiten In het tijdvak van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December, dus den St. Nicolaas- en Kerstmistijd, mogen de winkels tot 10 uur open zijn. Gedurende den tijd. dat een winkel gesloten moet zijn voor het publiek, is het ook verboden, in. voor. in de on middellijke nabijheid van. of van dien winkel of het daarbij behoorende win kelhuis uit iemand te bedienen. De wet is echter niet zoo streng, dat als de klok slaat alle verkoop stop moet staan Degenen die op het sluitingsuur in den winkel aanwezig zijn, mogen nog be diend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. De Joodsche winkeliers, die op den Sabbath sluiten, mogen op den Zondag 6 uur hun winkels geopend hebben. Is het venten in het algemeen op Zondag verboden, deze verbodsbepaling geldt niet ten aanzien van geringe eet waren, ook niet op Hemelvaartsdag, tweeden Paasch-, Pinkster- en Kerstdag Bovendien kan de gemeente onder goedkeuring van de Kroon in bijzondere omstandigheden afwijkingen toestaan De minister noemde als voorbeeld den verkoop van bloemen bij ziekenhuizen of den verkoop van balonnetjes of mo lentjes, als daardoor in een werkelijke behoefte, berustende op plaatselijke ge woonten, voorzien wordt. Dinsdag 18 Maart, om 8 uur, heeft het 10e en laatste Gemeentelijke Orgelconcert in dit seizoen plaats. Mej. To v. d. Sluys, sopraan zangeres zal medewerking verleenm. Ten slotte is de gemeenteraad be voegd om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bij deze wet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden. Een amendement om hierbij de Zondagen uit te sluiten is met één stem meerder heid verworpen. Burgemeester en Wet houders Kunnen ook een voorwaarde lijke ontheffing verleenen in bijzondere omstandigheden en voorts voor winkels op tentoonstellingen, fancy-fairs of soortgelijke inrichtingen. Hiermede hebben we naar onze mee ning een opsomming gegeven van de voornaamste bepalingen van de wet. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren, voor de wet in werking treedt, want be halve dat de Eerste Kamer de wet nog moet aannemen, zal er toch gelegen heid moeten worden gegeven om in de verschillende gemeenten de controle te regelen op de uitvoering, terwijl moge lijk ook verschillende gemeentelijke ver ordeningen zoodanig gewijzigd zullen moeten worden, dat ze in overeenstem ming zijn met de wet. Officieel wordt medegedeeld: Overeenkomstig het voortdurend verlangen van het Bestuur der R. K. Staatspartij naar eenheid op het gebied der Politieke organi satie, heeft dit Bestuur de besprekingen met het Bestuur der R. K. Volkspartij hervat. Deze besprekingen hebben geleid tot het formuleeren van eenige voorstellen, die ter beslissing aan de betrokken Partij-instanties worden voorgelegd. Generaal Miguel Primo de Rivera y Or- baneja, Markies de Estella, Hertog van Ai- ü'ir, de Spaanscjie ex-dictator, die zich kort na zijn val naar Parijs heeft begeven en daar sedert in een hotel verbleef, is gister morgen plotseling overleden. Primo de Ri vera leed sinds langen tijd aan suiker ziekte. Primo de Rivera Primo de Rivera is in 1371 geboren als zoon van Maarschalk Primo. Reeds op dén leeftijd van 30 jaar was hij generaal. Van 1Ö17 tot 1821 was hij Senator en in den Senaat nam hij het standpunt in, dat Span je Marokko diende los te laten. Hij was kapitein-generaal te Barcelona toen hij in het midden van September 1923 de leiding nam van de militaire revolutie, de bestaan de parlementaire regeering verjoeg en een militaire regeering insteld'e, met het plan, het door parlementaire misbruiken achteruit gegane Spanje weer op den weg van den vooruitgang te brengen. In het begin van December 1925 vormde Primo in plaats van een kabinet, waarin hij zelf het minister- prèsidentschap cp zich nam. In 1926 ont stond een crisis der dictatuur, aangezien Primo in conflict kwam met de artillerie officieren. Dank zij het feit, d'at een deel van het leger hem trouw was gebleven, wist Primo echter meester van den toestand te blijven. In het voorjaar van 1928 deed voor de eerste maal het gerucht de ronde, dat Primo ambtsmoede zou zijn. Nadat in September 1923 een nieuwe mi litaire samenzwering was ontdekt, braken in Februari van het vorige jaar in verschil- lend'e Spaansche steden revolutionnaire be wegingen uit. De leiding van dit nieuwe verzet tegen de dictatuur was thans in han den van de oude Spaansche conservatieve partij en een der voornaamste leiders was de bekende Sanchez Guerra. Ook dit verzet werd echter neergeslagen. Primo de Rivera dreigde met aftreden en begaf zich naai den koning om nieuwe dictatoriale volmach ten. Bij Koninklijk Besluit werd de artil- leriesohool te Segovia opgeheven. Nadat verscheidene malen het bericht van Primo's aftreden verkeerdelijk gelanceerd was, deed hij eindelijk in het begin van dit jaar de finitief afstand van zijn ministersfunctie en op 30 Januari kwam het nieuwe kabinet onder leiding van den huidigen Spaanschen Minister-president Berenguer tot stand. Nadere bijzonderheden omtrent Primo's dood. Omtrent het plotselinge overlijden wordt nader gemeld': Primo de Rivera had zich de laatste dagen niet wel gevoeld, doch dacht juist gisteren weer zijn volle kracht herwonnen te heb ben. Hij stond gistermorgen op den gewonen tijd op, en keek de ontvangen post door. Reeds toen scheen hij zich niet geheel goed te voelen, want tegen zijn gewoonte in ging hij niet naar de kerk, waar hij bijna iederen morgen de H. Mis bijwoonde. Toen te ruim tien uur zijn zoon de kamer binnenkwam, vond hij den generaal bewusteloos in zijn stoel liggen. De zoon waarschuwde 'een ge neesheer van de Spaansche legatie, die con stateerde dat Primo de Rivera aan de ge volgen van een beroerte was overleden. De oud Minister-President had voor gisteren middag al zijn Parijsche vrienden en ken nissen uitgenoodigd om afscheid te komen nemen, aangezien hij heden naar Frank furt a. d. Main zou vertrekken om in Duitschland een kuur te ondergaan. De hoogste Primo militaire eer voor Op voorstel der regeering heeft de koning van Spanje een decreet uitgevaardigd, waar bij den overleden dictator de hoogste mili taire eerbewijzen worden toegekend. De voor malige ministers der dictatuur hebben zich gisteren bijna allen naar Parijs begeven. De overigen zullen den overledene aan de grens opwachten. Primo zal waarschijnlijk worden bijgezet in zijn geboortestad Jerez. PARIJS, 16 Maart. B. T. A. Omstreeks acht uur was men gereed met het balsemen van het lijk van Primo de Rivera. Volgens Spaansch gebruik is het lichaam gehuld in een witte pij en kap, zooais in Spanje de Karmelieten dragen. De voeten dragen san dalen. De handen omklemmen een rozen krans van groote zwarte kralen. Het gelaat toont een kalmen trek en schijnt te glim lachen. De baard, dien hij sedert eenige maanden had laten staan, is afgeschoren, waardoor het gelaat eenige trekken van ou derdom vertoont. Morgenochtend zal net lijk worden opgebaard. De markies van Arguil- los. de zoon van Blasco Ibanez, de hertogin van Alva en Calvos Othelle, die minister van financiën was tijdens het directoire, vertoef den een gedeelte van den avond in de sterf kamer en baden voor den overledene. Den ganschen nacht zal de familie bij het lijk wa ken evenals een Spaansche liefdezuster. De deelneming is groot. Spoedig na het bekend worden van den dood van Primo de Rivera verschenen tal rijke personen aan het hotel, om hun hand- teekening te zetten op de condolatielijsten. President Doumergue, Minister-President Tardieu en de Fransche Minister van Bui- tenlandsche Zaken Briana, zonden vertegen woordigers, om Primo's nabestaanden hun deelneming te betuigen. Ook de neef van den Koning van Spanje, de Spaansche Ministe: van Buitenlandsche Zaken, de hertog van Alva, bracht een be zoek. aan het sterfhuis... De hotelkamer is in een ëhapellè ardenté veranderd. Twee Spaansche nonnen en Primo's zoon en dochter houden afwisselend de dooden- wacht. Maandagavond zal het stoffelijk overschot gekist worden en naar Spanje overgebracht. Primo's dood en de politieke toestand. De „Times" verneemt uit Madrid, dat Pri mo's dood ook op den politieken toestand in Spanje van invloed zal zijn, aangezien de monarchie daardoor beroofd wordt van een reserve, waarop de koning fn de toekomst misschien nog wel eens een beroep had gedaan, indien de tegengestelde krachten de overhand zouden krijgen De „Times" noemt Primo de Rivera een van die staatslieden, van groot formaat, die werken tot zij uitgeput zijn en aftreden, wan neer zij reeds door den dood zijn geteekend. De bemanning: is gered Aan boord van het s.s. „Bleijdendijk" var de HollandAmerikalijn, gezagvoerder kapi tein Tiricn, op weg van Java naar New York, geladen met stukgoederen, is gisteren even ten zuiden van Suez, een hevige brand uitgebroken. De brand is ontstaan in de lading, die opgeslagen was in het achterschip. Het geheele achterschip is één groote vuur zee. Nadere bijzonderheden ontbreken. Nader wordt gemeld, dat op het oogenblik vermoedelijk de geheele bemanning van het schip reeds is overgegaan op een boot, welke ter assistentie is uitgevaren. Het schip kan als verloren worden be schouwd. Felle brand te Hoofddorp. Het wetsontwerp tot verstrekking van ver goeding aan Eerste Kamerleden is ingetrok ken. Verschenen is een rapport betreffende de verkooporganisatie van zelfstandige kruide niers. De Vereeniging tot behoud van natuurmo numenten in Nederland neeft te Amsterdam haar jaarvergadering gehouden. Het stoomschip „Bleijdendijk" van de HollandAmerikalijn is door brand ver loren gegaan. De bemanning: is gered. Mededeelingen over den hongersnood op West-FIores. Overstrooming op het eiland Soemba. Nachtverlichting op de luchtroute Amster damHannover. De bevoegdheden der politie in Bengalen zijn in verband met de actie van Gandhi tegen de zoutbelasting uitgebreid. Diensten bij den Klaagmuur te Jeruzalem verstoord. Het kabinet-Bartel dient zijn ontslag in. Huiszoeking in het hoofdbureau der nat sec. partij en in het bureau der afd. München. De tusschen de delegaties van Amerika en Japan ter vlootconferentie bereikte overeenstemming. De Engelsche gezant te Sofia heeft een „vriendschappelijke waarschuwing" tot de Bulgaarsche regeering gericht naar aanlei ding van den jongsten bomaanslag op Joe- goslavisch gebied. In Estland is een revolutionnaire organi satie, gericht tegen het tegenwoordig Est- iandsch bewind, ontdekt. Bij Kieff heeft een groote dorpsbrand 71 huizen in asch gelegd. Waarschijnlijk zijn er vele dooden te betreuren. De biddag op 19 Maart. Bloedige verkiezing in Roemenië. Mislukte bomaanslagen in Duitschland. Primo de Rivera is plotseling overleden. Massavergiftiging door kolendamp tl Gross-Flottbek. In Duitschland is gisteren een „Volks- treurdag" gehouden. Barometerstand 9 uur v.m.: 7.48, vooruit. LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 6.38. ii i i Hoogste Barometerstand 765.4 m.M. te Isafjord. Laagste Barometerstand 746 m.M. te Shiels. Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Oostelijken wind. Toenemende bewolking. Later waarschijnlijk weer regen of natte sneeuw. Vooral in het Noorden kouder. SP ,3:-.,, I» I In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Amsterdam de jaarlüksche Stille Omgang gehouden. In den stroomenden regen gaan de geloovigen in processie door de straten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1