G. F. H. PASTOOR - HAARLEM Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs ELECTRICITEIT Stofzuigerhuis MERTENS mmn stofzuigers 98.- Heringa Wathrich, Haarlem STADSNIEUWS Het postkantoor te Velsen-Noord Verschillende klachten Speciale Internationale Narcissen- keuring Auto gestolen? Plotselinge dood Alliance Francais® Nieuw tramhuisje burgerlijke stand Hst Badhuis aan de Badhuisstraat VERKEERSONGE VALLEN Auto te water in Haarlemmermeer UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER HALFWEG HEEMSTEDE LISSE OVERVEEN NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT WARMOND LIMMEN KENNEMERLAND IJMUIDEN BEVERWIJK De Feestweek 1930 marktbericht Rijksvischafslag Staat van besommingen MARKTNIEUWS NIEUWE GRACHT 57 TELEFOON 12066 EFFECTEN PROLONGATIÊN COUPONS 'NCASSO'S ASSURANTIËN DEPOSITO'S Heringa Wuthrich, Haarlem 95% 199% 155 173 374% '53% 114 143 451% 157%« 4'J16 '48% 316 164 173 528% 60% 144 129% 409% 378% 95% 419 63 237% 63% 24%a 82% 60 8 Bij de Kamer van Koophandel zijn van Wrschillende zijden klachten binnengekomen o*ar den toestand ten postkantore je Vel- senNoorct Die klachten betroffen het slechte 7 uur per dag open zijn van het kantoor en de onvoldoende sterkte van het personeel. Bij onderzoek is de Kamer gebleken, dat de klachten gegrond zijn. De maandelijksche omzit van het kantoor Is sinds 1926 van f 70.000 tot f 100.000 ge stegen. Het afdoen van postzaken is dan ook zeer vergroot. Om deze reden stelt nu het bureau van de Kamer voor, aan den Directeur-Oeneraal van de P. T. T. een verzoek te richten, die maatregelen te willen bevorderen dat dit kantoor langer wordt opengesteld, neer be dienend personeei krijgt en een betere wacht- lokaliteit. In het Krelagehuis In het Krelagehuis aan de Leidschevaart werd gisteren en vandaag een Speciale In ternationale Narcissenkeuring gehouden. De tentoonstelling is niet voor het publiek toegankelijk. Prachtige inzendingen zijn er te bewon deren en 't is bijna ongeloofelijk, dat er van de gewone gele narcis zulk een verscheiden heid van bloemen is verkregen Wit en geel zijn de grondkleuren, doch het aantal nu anceeringen is ontelbaar. De uiterste gren zen worden bereikt door de oranje trom petten. Een gecombineerde inzending is aanwezig van de Ver. Bloembollencultuur te Noord- wijk. Opvallend schoon was de Trompet „Ada Punck", een forsche, witte bloem, eenig van vorm en gratie. Var; deze inzending noemen we verder de Bicolor „Robert Lee" en de gele trompet „Statendam" en „Apotheose". De firma P. Rijnveld Zonen te Hille- gom komt o.a. uit met de „Vesper" (wit met oranje), de „KeUigrew" en de „Lucienne". „Anastasia" heeft een mooie gekartelde trompet. De firma v. d. Schoot, te Hillegom, heeft een prachtig werk van „Capt. Smoolenaars" ingezonden. De firma Wamaar Zonen, te Sassen- heim, blinkt uit met „Tangible', een narcis met een groot dekblad en een kleine oranje trompet. P. D. Williams, Lanarth, St. Keverne, komt uit met een buitenlandsche inzending. De bloemen zijn over het algemeen niet zoo forsch als die van de Hollandsehe kweekers. Wy merkten speciaal op Tunnis en Pepys. „Cheerfulness" is een bijzondere inzending van G. Lubbe Zn., te Oegstgeest. Van A. Frijlink Zn., te Sassenheim, noe men we Belle Chinoise en Red Guard. Ten slotte hebben ook de fa Van Wave- ren, te Hillegom en Gebr. N. J. Roozen te Heemstede een collectie ingezonden. De firma Van Deuren, te Sassenheim, munt uit door „Beersheba" en „Roxane". Zondagavond werd om ongeveer 11'A uur een parkeerende auto, merk Hudson, ont vreemd voor restaurant „De Oude Beuk" aan den Heerenweg te Heemstede. De eigenaar, de heer v. T. deed terstond aangifte bij de politie te Heemstede, die ter stond een onderzoek in liet stellen. Het bleek echter kwajongenswerk te zijn. Gistermiddag werd omstreeks half twee de ge pensionneer de agent van politie J. v. Delden, op het Prinsen bolwerk door een hartverlamming getroffen. Per auto van Mathot wera de man naar zijn woning vervoerd, waar bleek, dat hij was overleden. Het comité Haarlem van Alliance Frangaise houdt Vrijdag 11 April a.s„ 's avonds half 9 uur in de zalen van restaurant „De Kroon" een bijeenkomst waarop madame Marie Gasquet een causerie zal houden over: Dames et Demoiselles du temps de la Chevalerie. Op het Adriaan Stoopplein zal ten ge rieve der reizigers een wachthuisje geplaatst worden door de N.Z.H.T.M. Door den dienst Weg en Werken van de N. Z. H. T. M. wcrdt aan de halte Klever laanKloosterstraat ten gerieve der tram passagiers een wachthuisje gebouwd. Geboren: 4 April. d. van c. J. Vermeer Luikel d. van G. WassenaarKassing z. van C. A. Stevensv. Kruining cl. van W. de Jongh—Derksen d. van J. w. j. v. DamTerpoorten z. van M. W. Bosselaar v. Putten d. van M. M. C. KosterScheeps- ma. Overleden: 3 April. L. v. Maas, 12 j., Kruistochtstraat. Een dezer dagen werd in onze courant door een drukfout gemeld, dat het badhuis van de Maatschappij tot Exploitatie van Staalwaterbronnen sinds eenigen tijd „leeg staat. Dit is natuurlijk niet juist, want de exploitatie van het badhuis gaat op dezeitae manier door als vroeger, wy stellen er prijs op, dit nog even uitdrukkelijk te ver melden. Wel is er sprake van, dat het in andere handen zal overgaan, maar, zooals wij eveneens meldden, wordt er de aandtxht van betrokkenen op gevestigd, dat hand having van een badhuis in dat gedeelte der stad zeer gewenscht is. De bestuurder van een uit de richting Am sterdam komenden luxe auto raakte op den Hoofdweg in Haarlemmermeer, vermoedelijk, doordat bij het passeeren van een ander mo torrijtuig te ver naar den waterkant werd uit geweken de macht over het stuur kwyt, met net gevolg, dat de auto onderste boven sloeg en op z'n kop in de Hoofdvaart terecht kwam. De chauffeur kwam ook in het water terecht, doch slaagde er in het portier te openen en zich uit z'n benarde positie te be vrijden. De beschadigde auto werd later op den kant getrokken en naar een garage gesleept. Burgerlijke Stand Geboren: Th. W. M. JansenIv„elchers, d.; A. C. E. LimburgPendavingh, z.; A. C. Nieuw- poortvan Gastelen, d.; H. G. Lanting Haak, z.; A. E. de JongeMijs, z. Ondertrouwd: T. Brouwer en Y. W. van Beem; A. j. van Tatenhove en C. van de VVege; B. A. Berends en C. E. Kiussener; P. L. J. M. Okhuijsen en B. G. Krusemeijer. Getrouwd: J. W. Th. Cieremans en H. C. H. Beckermgh Lankhorst. Overleden: C. van Beaumont, 73 j.; C. L. A. Timmermans, 52 j-, overl. te Haar lem. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: W. A. Westerhoven en M. van d. Aar, W. Selhorst en J. A. Wielart. De vuilnisbelt der gemeente Haariem Om een formeele reden is door het ge meentebestuur van Haarlemmerliede c.a. we derom zitting gehouden in het Raadhuis te Halfweg om aan belanghebbenden gelegen heid' te geven, bezwaren in te brengen ten aanzien van het verzoek van het gemeente bestuur van Haarlem om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor vuilnis en bagger op een weiland, gelegen aan den Lagendijk in deze gemeente. Twee personen brachten bezwaren in. De heer N. van Warmerdam bleef by zijn reeds afgelegde verklaring en merkte op, dat hij niet alleen huurder is van het aan grenzend weiland', maar tevens eigenaar van de boerderij gelegen in de onmiddeliyke na bijheid der terreinen waarop de gemeente Haarlem vuil wenseht te gaan storten. Hy overhandigde een bezwaarschrift, dat te vens door twaalf andere belanghebbenden was geteekend. De heer L. van Warmerdam veegde aan zijn reeds afgelegde verklaring toe, dat hij naast het bedoelde perceel in eigendom heeft een perceel grasland, dat zeer in waar de zal verminderen door vuil, dat van de belt daarop zal kunnen waaien. Voorts zai door de nabijheid der belt dit land voor industrie-terrein minder gewild zijn. Hij was reeds aangezocht dat land voor industrie terrein af te staan. Dit perceel is een der weinige dat daar ter plaatse buiten het windrecht is gelegen en daarom komt her als industrie-terrein in aanmerking. Door de aanwezigheid van de belt zal zijn eigen dom zeer in waarde achteruit gaan. Kruideniersbeurs Naar wy vernemen be staat by de daarby betrokken vereeniging het plan in Hoofddorp een Kruideniersbeurs te organiseeren. Botsing Maandagmorgen had op den Sloterweg in Haarlemmermeer een botsing plaats tusschen een met een paard bespan nen boerenwagen van den landbouwer B. al hier en een met koeien beladen vrachtauto van den heer v. d. B. uit Oude-Wetering. De schok was zoo hevig, dat de boerenwa gen grootendeels werd vernield. Het mag een wonder heeten dat de voer man en het paard ongedeerd bleven. De vrachtauto werd licht beschadigd. Aantal kiezers Op de op 1 April 1930 van kracht geworden kiezersiyst der gemeente Haarlemmermeer voor 1930/1931 komen de namen van 11880 kiezers voor, zynde 109 meer dan verleden jaar. Burgerlijke Stand van 4—7 April 1930 Geboren: Martinus Hendrikus, z. van B. van Staveren en H. Baars Dirkje Aaltje, d. van S. G. Westerman en N. Koopman Maria Hendrika, d. van P. A. Arrachart en M. van Oosten Pieter, z. van J. Terlouw en C. A. de Ron Cornells Johannes, z. van P. J. G. Berndsen en A. C. van Damme. Overleden: Andries Spaargaren, 77 j., geh. met M. Verhoog. Nieuw wachthuisje Het wachthuisje van de E.S.M. op de vroegere plaats van de R. K. kerk. zal worden vervangen door een mooi nieuw, dat op den gemaakten vlucht heuvel zal geplaatst worden. Badhuis Ir het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 31 Maart tot en met 5 April genomen 552 douchebaden, 59 kuipbaden. Aan 41 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 1 volwassene gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen Terug te beko men by Doornig, Kampervest 35, Haarlem, een portemcnnaie. P. van Rooden, Raadhuis straat 2, een nikkelen sigarenkoker. F. van Emmerik, Lindenlaan 17, een portemonaie. K. Gakhorst, Drieheerenlaan 2, een kinder ceintuur. P. Snut, Billitcnstraat 12, een ro zenkrans. F. Verburgt, Jac. van Campen straat 10, een zakmes met ketting. Vermeer, Iepenlaan 48, een schooletui met inhoud. M. van der Ham, Iepenlaan 39, een rozenkrans A. Akkerman. Laan van Rozenburg 7, een does crème. K. Kluft, Borneostraar 56, een voetbal. R. Los, Bomeostraat 45, een sleu tel van een melkbus. C. Schouten, Berken laan 1, een bonkertje. Bureau van Politie, Raadhuisstraat 27, een tennisbal. Gunning maken rijbanen Het maken van rijbanen van asphaltbeton op den Rijks leg Vught—Tilburg is voor f 219.300 opge dragen aan de N.V. Geruischlooze weg te Heemstede. Burgerlijke stand Geboren: Ferdinand, z. van P. T. Kortekaas en M. A. E. Uven- noven. Jan Marinus, z. van J. Dekker en H Zietse Cornelia Johanna, d. van L. A. v. d. Zon en A. J. Nelis. Gerardus 3ornelis, z. van j. Mens en M. v. d. Hulst. Egbert, z. van C. de Jong en C. A. A rissing. Theodoras Cornells, z- van A. v. Dyk en L. H. v. d. Velde. Lamberdina Wiihelmina, d. van W. v. d. Spruit en W. Faas. Getrouwd: W. Pors en C. M. Algera. Personalia Mej. W. A. Meulenbrugge alhier is benoemd tot onderwijzeres (assis tente) bij het O. L. onderwijs te Sassen heim. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Cornells, z. van Johannes Hoogkamer en van Maria Jerona van den Berg. Wil- helmiha Adriana, d. van Nicolaas Cornells van Gijlswijk en van Catharina van Schoo- ten. Jacoba Margaietha, d. van Johan nes Jacobus Kroon en van Petronella van den Berg. Johanna Maria Apolonia, d. van Johannes Petrus Corel en van Catha rina Maria Wagener. Adriana Maria, d. van Thomas Antonius Weterings en van Maria Elisabeth Dames. Bartholomeus Timotheus Johannes, z. van Bartholomeus Timotheus Zandbergen en van Jaccba Ca tharina Maria Heemskerk. Joiianna Maria Wiihelmina, d. van Johannes Adria- nus Braat en van Adriana Maria Hertogh. Overleden: Jan van Dijk, 1 jaar, echt genoot van Lobberdina J. van Bleeker. Johannes Maria Jcsephus Klimkum, 33 jaar. Huibertje van Schoten, 87 jaar, weduwe van Dirk Meijland. Cornelia Agatha Weijers, 4 jaar. Ondertrouwd: Petrus Duivenvoorden, 30 jaar en Johanna C. J. M. Hogervorst, 20 j. Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus Cornelius Josephus, zoon van P. A. van Reysen en van E. A. Cuelenaere. Hen drika Maria Jozefa, dochter van A. P. van den Berg en van M. Heerings. Corne lia Petronella, dochter van A. de Groot en C. M. van den Nouland. Johannes Anto nius, zoon van C. Zwetsloot en M. van der Ploeg. Overleden: Theodoras van Haestregt, 57 jaar. echtg. van A. van der Veer. Bevolking Gevestigd: Fr. Matenaar van Waalre; C. Does van Sassenheim; E. C. van Iperen van Stompwijk. Vertrokken: A. Warmerdam en echtg. naar Zijpe; C. Vlaar naar Sassenheim; D. N. Boeijkens naar Heythuijsen; J. J. van der Ploeg naar Sassenheim; J. P. M. J. Bul ten naar 's-Gravenhage; W. AmmerTaan naar Zoeterwoude; N. L. van der Salm naar Stompwijk; G. A. Willenberg naar Wognum; P. N. Wagenaar naar Spanbroek. Meisjesschool Met d'en bouw van de R. K. Meisjesschool en de stichting van het complex gebouwen voor het gesticht van ouden van dagen, enz, is men thans zoover gevorderd, dat men de bestaande R. K. Meisjesschool gaat sloopen. In verband hiermede hebben de leerlingen van d'ie school, alsmede van de bewaar- schofcl een week vroeger vacantie gekregen. Hoogst waarschijniyk zal de nieuwe R. K. Meisjesschooi en de Bewaarschool met Ingang van 1 Mei in gebruik genomen kun nen worden. Tarieven Waterleiding Uit goede bron hebben wy vernomen, dat de tarieven voor de drinkwaterleiding dezer gemeente niet met 1 April j.l. in werking zuilen gaan, zoo als oorspronkelijk cfe bedoeling was, doch eerst met 15 April a.s. Motie Door de R.K. Kiesvereeniging, alhier, is voor de op 3 Mei a.s. te houden algemeene vergadering der R.K. Kamer-Cen trale Leiden een motie ingediend van den volgenden inhoud': De R.K. gemeentelijke kiesvereeniging te Warmond in algemeene vergadering bijeen op 31 Maart 1930; Overwegende, dat op voorstel van het be stuur besloten is: le. Met ingang van 1 Januari 1931 het leaenregister by te houden door middel van een kaartsysteem; 2e. (Bij wijze van proef) van genoemden datum af van ieder vertrek van een lid naar een andere parochie of gemeente, waarin een R.K. Kiesvereeniging gevestigd is, behooren- de tot het gebied, warover de R.K. Kamer- Centrale Leiden zich uitstrekt, kennis te geven aan het bestuur van die kiesvereeni ging, met vermelding van de bencodigde ge gevens; Van oordeel, dat algemeene invoering van den maatregel, onder 2e. genoemd, krachtig zal bijdragen tot instandhouding van de R.K. Kiezersorganisatie, niet in het minst van die in de groctere gemeenten; Dat afdoende resultaten alleen zullen worden verkregen, wanneer deze aangelegen heid centraal wordt geregeld; Noodigt de R.K. Kamer-Centrale Leiden uit wel in overweging te willen nemen: le. Of bedoelde maatregel algemeen in ge noemde Centrale zal kunnen worden inge voerd; 2e. Of aan den Partijraad een zelfde ver zoek met betrekking tot alle in de R.K. Staatspartij georganiseerde Kiesverenigin gen zal gericht worden; En gaat over tot de orde van den dag. Coöp. Boerenleenbank In café „Zomer- vreugd" werd de algemeene Jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging, welke conform werden vastgesteld, waarna leden waren aanwezig. De Voorzitter D. D. Swart, opende de by- eenkomst met een woord van welkom, en memoreert vervolgens hoe het afgeloopen jaar gunstig geweest is voor de bank. De netto winst heeft bedragen f 2174.14. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1.1. 189 en thans 191. Het aantai spaarbankboekjes bedraagt 308. Hierna werden de notulen voorgelezen, welke coniorm werden vastgesteld, waarna de rekening over 1929 werd aangeboden, alsmede de balans op 31 December. De ontvangsten en uitgaven slopen met een bedrag van f 584.253.38. Winst 31 Dec. 1928 f 3035.47, winst over 1929 f 2174.14. De totale winst is f5209.61. De financieele commissie belast met het nazien der bescneiden, rapporteerde by monde van den heer N. Mooij Jbz tot goed keuring en vaststelling, daar alles in de bes te orde is bevonden. Aldus besloten. De aftredende leden van het oestuur wer den wederom met algemeene stemmen her kozen. Tot leden der financieele Commissie voor dit jaar werden benoemd de neeren G. J. J Blaauw en J Nuijens Jz. De rentestandaard voor Spaargelden werd gebracht van 3.7 pCt. tot 3.6 pCt. Terwyl de rente voor voorschotten en Hypotheken ongewyzigd werd. Het Oestuur werd machtiging verleend, om, zoo in de loop van het jaar noodig mocht blijken te zyn, de rentebepalingen te wyzigen. Door den Directeur werd alsnog mededee- lihg gedaan dat de heer Swart op 20 Fe bruari zijn zilveren jubileum heeft herdacht als bestuurslid van de oank. Het bestuur heeft gemeend dit feit niet ongemerkt te moeten laten passeeren en heeft op dien datum in een bestuursverga dering dit feit herdacht cn de jubilaris een vulpen vereerd. Spr. meent dat de leden de ze handeling wel zullen goedkeuren, en spreekt den wensch uit dat de heer Swart nog lange jaren in het belang der bank mag werkzaam zijn 'applaus). Alvorens te sluiten, verzoekt de Voorzitter tie leden dringend bij verhuizing steeds let ter en nummer te komen opgeven aan den kassier, waarna sluiting volgt. Gebroken reis Daar een tweetal matro zen op zee ziek was geworden, was de stoomtrawler „Friesland" IJm. 57 gedwon gen, zyn reis te onderbreken. Schepenaankoop De Visschery-Maat schappij .Kennemerland" heeft aangekocht den motorlogger „Cor en Anna", IJm. 257 De firma Erenst en Weimar heeft in Göteborg een stoomtrawler aangekocht. Aangehouden Door den Rijksveldwachter is alhier aangehouden T. R. wonende te IJmuiden, die nog 10 dagen hechtenis te goed had. Een vreemde zaak Ongeveer veertien dagen geleden kwam de Duitsche stoomtrei- ler Jade van de Silesia-Reederei te Weser- münde van Antwerpen auiier binnen, naar het heette om proviand en kolen in te ne men, waarna het vaartuig wederom ter vis- scherij zou uitvaren. Na binnenkomst heeft men van den schipper, noch van de reedery iets vernomen, terwijl de zich nog aan boord bevindende equipage niet van het noodige proviand is voorzien, omdat er geen geld aanwezig is en ook niet door de reederij ge zonden wordt. Thans heeft de bemanning, wegens een loonsvordcring over een tydvak van eenige maanden, beslag doen leggen op het in de Haringhaven liggende Duitsche vaartuig. De eerste aardbeien Vanuit Heemskerk werden Maandag door den kweeker de heer Eliza de Vries Pz. aan de Vrije Veiling, de eerste aardbeien aangevoerd. R. K. Ziekenfonds Door de commissie, welke voor dit doel was ingesteld, is tot bode voor het R. K Ziekenhuis benoemd de heer L. J. Sieberts. alhier. De BE-TE Voor de belangrijke tentoonstelling op het gebied van handel en industrie, te houden in de feestweek van 3 tot en met 11 Mei, worden thans reeds voorbereidende werk zaamheden getroffen. Maandag is namelijk reeds aangevangen om in het veilinggebouw „Kennemerland", waarin de tentoonstelling zal worden ge houden, gasleiding te leggen. Deze leiding is van een belangrijke capaciteit, hetgeen met het oog op de demonstraties in de verschil lende stands noodzakelijk was. Ook worden thans reeds verschillende wijzigingen ge bracht in de electrische leiding in de wel dra tot tentoonstellingsgebouw gepromo veerde veilinghal. Ten spoedigste komen ook de timmerlieden in actie, terwyl binnen enkele dagen eveneens zal worden aange vangen met het aanbrengen van een jute wandbekleeding, zoodat een uniform ge heel zal worden verkregen. De amusementezaal De veilingzaal van het gebouw zal tijdens de BE-TE omgetooverd zijn in een amuse mentsgelegenheid, gestoken in een Ober- Bayern-kleed. Dit met het oog op het optre den van de Deutsche kapel „Stradella", die naast voortreffelijke muziek ook zang- en dansnummers ten beste zal geven. Gezien de reputatie van dit ensemble, dat meerdere muzieknummers op gramofoonplnten zag vastgelegd, zal de amusementszaal zeker wel het „knooppunt" der tentoonstelling vormen. De prijsvraag voor de schooljeugd Gemeld werd reeds dat het sub-comité voor het Bloemencorso een prysvraag voor de schooljeugd zou uitschrijven. Deze prys vraag zal verband houden met de voorjaars beplanting, die dit jaar voor het eerst werd aangebracht in de Beverwijksche plantsoe nen. Om de liefde voor bloem en plant bij de schooljeugd aan te wakkeren, zullen de volgende vragen ter beantwoording worden gesteld: A Hoeveel perken bolgewas zyn in de ge meente aangelegd? B Hoeveel soorten bloemen zyn aanwezig? C Welk perk acht ge het mooiste In het tydperk van 14 April—10 Mei? D Welk perk vindt ge het mooist in hierna te noemen tijdvakken? E Welk perk is het meest beschadigd ge worden? In verband met een en ander zyn de per ken in de gazons van de Breestraat, net schoolplein en de taluds van de Halve Maan voorzien van een bordje vermeldende een nummer, den naam van den bloemist en den naam van de geplante soort bolgewas. IJMUIDEN, 8 April 1930 Tarbot, per 50 K.G. 3.40—2.80; Griet, per 50 K.G. 90—40; Tong, per K.G. 3.20—2.90; Zet schol, per 50 K.G. 42; Kleine schol, per 50 K.G. 39—8; Bot, per 50 K.G 14—2.90; Schar, per 50 K.G. 1.7—2.40: Tongschar, per 50 K.G. 76—64; Pie terman en Poon, per 50 K.G. 15—7; Groote Schelvisch per 50 K.G. 46—36; Middel Schel- visch, per 50 k.G. 35—28; Ki. midd. Schel visch, per 50 K.G 25—17; Kleine Schelvisch, per 50 K.G. 19—8; Kabeljauw, per 125 K.G. 70—59; Gullen, per 50 K.G. 24—16; Leng, per stuk, 3.40—0.76; Heilbot, per K.G. 2— 1.65; Wijting, per 50 K.G. 10—5.60; Koolvisch. per stuk 2.10—0.38; Makreel, per 50 K.G. 16. Mary 210 manden 2300; Ewald 215 man den i Amsterdam IJm. 58 360 man- den J 4800; Holland 3 95 manden 2700; Timmers 255 manden 3000; Voorwaarts 110 manden 1500; Johanna 100 manden 2100; Acacia 100 manden 2000; Eendracht I 300 manden 2400; Pitts 1470 manden 11400. BEUGER VI. 86 700. Sch. 368 800. LOGGER BODEGRAVEN, 8 April Kaasmarkt Aanvoer 153 wagens kaas, 6931! stuks. Prijs: 1ste soort met R.M. j 3841; 2de soort met R.M. 3336. Zonder R.M. geen noteering. Handel flauw. NOORDSCHARWOUDE, 8 April 1930 1000 K.G. Aardappelen. Blauwe Aardappelen 1.30; Bravo's 1.40—1.50; 3500 K.G. Uien: Grove uien 1.501.60; Uien 1.001.60; Drielingen 0.80; 3200 K.G. Peen 1.10 1.80; 316.200 K.G. Rooae Kool 3.40—10.10; 73200 K.G. gele kool 4.80—8.20; 283.000 K.G. Deensche Witte koel 0.602.70. AMSTERDAM, 7 April De aardappel prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 2245 HJJ. NOORDSCHARWOUDE, 7 April. Aan gevoerd werden: 1600 Kg. uier. Grove uien f 1.50—f 1.70; uien f 1—f 1.10; drielingen f 0.80—f 0.9C; 2000 Kg. Peen (groote) 1.10 tot f 1.60; idem (kleine) f 0.80: 81.600 Kg. Roode kool t 4.60—f 10.30; 40.800 Kg. Gele kool f 6.10—f 8.40; 121.600 Kg. Deensche wit te kool f 0 60—t 2.2C per 100 Kg. PURMEREND, 8 April. Aangevoerd werden pl.m. 25000 Kg. kaas, totaal 17 sta pels. Kleine Fabriekskaas f 38. Kleine Boe renkaas f 38; Goudsehe kaas met rijksmerk f 38 per 50 Kg., handel goed. 1628 Kg. boter f 1 35—f 1.50 per Kg.; 736 runderen, waar onder 165 vette en 571 melk- en gelde koeien. Vette koeien f 0.75f 1.15 per Kg., handel matig; Melk- en Geldekoeien f 175f 385 per stuk, handel matig; 10 Stieren f 0.75 f 0.85 per Kg.; 25 Paarden f 100—f 200 per stuk; 24 Vette Kalveren f 1.20f 1.40 per Kg., handel stug; 1016 Nuchtere Kalveren f 10f 36 per stuk, handel matig; 325 Vet te Varkens f 0.70f 0 74 per Kg„ handel vlug; Zouters f 0.70f 0.75 per Kg., handel stug; 55 Magere Varkens f 32f 45 per stuk, 161 Biggen f 24f 32 per stuk, handel vlug; 346 Schapen f 30f 45 per stuk, handel vlug; Piepkuikens f 0.50f 3.25 per stuk; Kipeieren f 4.25—f 5.25 per 100 stuks; Eendeieren f 4.25 per 100 stuks; Kievitseieren f 15 per 100 stuks; Fokkalveren f 18f 32 per stuk. HEM, 7 April 1930. Zuiderkogge. Sla f 1.8Q —4.90 per 100 krop Spinazie f 1219.80 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. 116000 K.G. roode kool f 4.50—10 30; 118000 K.G. gele kool f 4—3.10; 112000 K.G. Deen sche witte kool f 1.202.30; 9000 K.G. uien f 0.90—1.30, grove f 1.3—1.40; 680 K.G. wor telen f 1.10—1.40. AMSTERDAM, 8 April. De aardappel prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 850 H.L. WARMENHUIZEN, 8 April. Gewone Uien 1.20—1.60; Grove Uien 1.70—1.90; Drie lingen 0.90; Gele kool 67.70: idem 2e soort 45.40; Roode kool 49.70; Idem 2e soort 3.70—7.40; idem uitschot 1.201.90; Deensche Wittekool 0.502; idem 2e soort 0.400.60. BEVERWIJK, 7 April. R. K. Coöp Tuin- dersvereeniging „Kennemerland." Boeren kool 3045 ct., Spinazie 50105 ct per kist; Sla 46 ct. per stuk; Rabarber 1ste soort 2530 ct. per bos; idem 2e soort 10—14 ct. per bos; Selderie 59 ct. per bos; Peter selie 5 ct. per bos; Raapstelen 3—4 ct. per bos; Radijs 58 ct. per bos; Roode kool 1016 ct. per stuk; Gele kool 815 ct. per stuk; Witlof 815 ct. per Kg.; Spruiten 17 tot 23 ct. per Kg. WOGNUM, „De Volharding." Witlof lste soort 1417 ct. per Kg., idem 2e soort 913 ct. per Kg.; idem 3e soort 58 ct. per Kg.; aanvoer 1500 Kg Roode kool 6.60 7.60 per 100 Kg.; Sla 2.504 per 100 stuks; Spinazie 56 per 100 pond; Radijs 2.303 per 100 bos. ALKMAAR, 7 April. Alkmaarsche Export- veiling Gele kool 5.207 per 100 Kg.; Kropsla 5—7 per 100 stuks; Prei 3.60— 5.80 per 100 bos; Perziken 0.23 per stuk; Postelein 1.04—1.18 per bakje; Raapstelen i.202.30; Rad'ijs 2.204.70 per 100 bos; Roode kool 5.B011 per 100 Kg.; Selderie 1.201.70 per 100 bes; Spinazie per kistje 0.41—0.61; Uien 1.40—3.50; Wortelen 1.50 per 100 Kg.; Witlof I 5.20—7.7u; idem II 2.503.80 per 100 pond. BEVERWIJK, 7 April. Bloemenveiling ,,'t Centrum." Will. Copland 35.50; Barti- gon idem; Bouton d'Or 56, Wristler 35; Fam. Comb. Sanders 34.50; Prins van Oos tenrijk 35.50; Rose Gris de Lin 2.503.50; Cram. Brillant 3—4; Duchesse de Parma 56; Narcis Foëticus Ornatus 88100 c.; Golden Spur 48—68 ct.; Dubb. Narcis Von Sion 50—60 c.; Zulfer Phoenix 1—1.50; Prin- ceps 20—50 c.; Victoria 40—65 c.; Dubb. In- comberable 70100 c. per 100; Anemoon Vul- gens 35—52 c.; The Caen 12—20 c.; Blauwe Druifjes 9—15 c. per bos; Dubbele Tulp Mu- rillo 40—85 c.; Couronne d'Or 75—125c.; Theeroos 75—110 c. per 25 stuks; Div. bloe men v. Lathrus 22—46 c. per bos; Narcis Queen of the North per 10 stuks 1113 c. BEVERWIJK, 7 April. Coöp. Tuinbouw Vrye Groenten- en Fruitveiling W. A. Prei 6.50—10 per 100 bos; Rabarber 22—35 per 100 bos; Selderie en Peterselie 2—4.50 per 100 bos; Raapstelen 3—4 per 100 bos; Radijs 58 per 100 bos; Witlot lste soort 9—12 per 100 Kg.; idem 2e soort 5—8 per 100 Kg.; idem stek 2—5.50 per 100 Kg.; Spruitjes 1521 per 100 Kg.; Spinazie 8—13 per 100 Kg.; Bieten 1.50—2 per 100 Kg.; Uien 0.501 per 100 Kg.; Schorsenseren 22.50 per 100 Kg.; Spinazie 3050 c. per kist; Boerenkool 2545 c. per kist; Div. Bewaar- kool 6—12 c. per stuk; Aardbeien 3—4 c. per stuk. BEEMSTER, PURMEREND EN OMSTRE KEN, 7 April Bonte Aardappelen 0.80 p. 25 Kg.; Blauwe Aardappelen 0 74 p. 25 Kg.; Kleine Blauwe Aardappelen 0.46 per 25 Kg.; Aardbeien 0.43 0.89 per doosje; Witlof 3 13 per 100 Kg.; Bloemkool 12 per 100 stuks; Roode Kool 4.60—13.20 per 100 Kg., Witte Kool 1.80 pel 100 Kg gaVoye Kool 2.80 12.80 per 100 Kg.; Boerenkool 0.20 per 100 struiken; Spinazie 0.54—0.88 per 6 Kg.; Sla 5.10—8.20 per 100 krop; Andijvie 1.60—3 30 per 100 krop; Radijs 3 40—6.50 per 100 bos; Peterselie 6 per loo dos- Selderie 8 per 100 bos: Raapstelen ï.so340 per 100 bos; Wor telen 0.37 per zak, Uien 0.23 per 25 Kg.; Prei 1 707 per 100 bos. AMSTERDAM, 7 April'. Granen. (Noteering Amst. Korenbeurs). Mais. La Plata gele per licata verwacht 192, laadklaar per knignt of the Realm 174, verwacht 6 Mei per Ni colas Fateras 170, levering Juli/Oct. en Juli/Dec. ƒ.50, Donau/YougO'Galfo:: Bul- vaarsche per lichter verwacht 185, verwacht April per s.s. Maid of Patras 183, Bour- gas begin Mei verwacht per Stella en lading geladen per Danubio 180, O.-Afrikaansche witte disp. gestort 185. Lijnkoeken N.-Amerikaansche loco 11.35, levering Mei/Aug. f 11.25, Sept./Dec. 12, S.K. loco 11,50, per s.s. Coahoma County 11.40. Binnenl. Granen. (Boerennotreering.) Witte tarwe 10,50n, roode tarwe 10 10.50, rogge 7.50—8, chevaliergerst 7.15— 7.75, haver 7—7.50, duiveboonen 13.5014.50, paardeboonen 99.50, groene erwten 910, vale erwten 810, alles per 100 K.G. Karwij- zaad 2020.50, blauw maanzaad 1818.75 per 50 K.G. TER AAR, 7 April. R. K. Veilingvereen. „Tuindersbelang." Aanvoer flink. De prij zen bevredigend, behalve van de Sla Spina zie 8.10—12.60; Sla 1.50—4.50; RadUs 2.20— 2.90; Vellen per kist 1724 ct., Bloemkool 1739 ct. per stuk; Hortensia's 80 ct. per stuk; Chrysanten stekken 1.612.06 per kist. ROTTERDAM Buitenlandsche granen. Stemming willig. Rogge 74/75 kg. Hongaarsche disp. ƒ8.10, id. stmd. ƒ8; 72/73 kg. La Plata disp. 8.20; 73/74 kg. Duitsch/Poolscht stmd. 7.50. Gerst. Amer. II v. Canad. havens disp. 138, id. v. Atl. havens disp. 120; Zuid-Russische disp. ƒ133136; 63/64 kg. Donau stmd. 136, 69/70 kg. Poolsche disp. 157. 63/64 kg. La Plata disp. ƒ137,. Haver. 56/57 kg. Pommersch/Mecklenburg disp. ƒ8.45; 55/56 kg. Poolsche spoedig verwacht ƒ8.20; 55/56 kg. N.-Duitsche stmd. ƒ7.90, 52/53 kg. La Plata (fisp. ƒ7.35; 50/51 kg. Donau disp. 7.75. Mais. Gele La Plata disp. 188193, id. aangek, 184—190, ld. stmd. naar aan komst ƒ180—188, ƒ175—180, gele Braziel disp. 178182, Donau/Salfox disp. 180 184, id. spoedig verwacht ƒ170171, id. af geladen 160. Binnenlandsche granen. Tarwe met ta melijk aanbod, hooger verkocht 10.60—11, bij uitzondering iets meer betaald. Gerst chevalier 7.50—8.00. Haver 7.00—8.00. Erwten kleine groene 9.50—10.50. Schokkers prijshoudend. Bruine boonen iets hooger betaald. DINSDAG Parys Brussel Londen New-York (cable.) Berlijn Ztirich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 8 APRIL 1930 9.70 34.70 12.11 2.48% 59.40 48.20 13.— 31.05 66.60 66.90 66.60 7.35 35.05 27.— 9.80 34.80 12.12 2.49% 59.50 40.30 13.10 31.25 66.75 67.10 66.75 7.45 35.15 29.— DINSDAG 8 APRIL 1930 Vorige Koersen Koer 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 414 Nederl. 1916 i% Nederl. 1917 414 N.Ind.1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel My... Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw Boeton Mynbouw... Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rub. Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau v I. O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Hol] Amerika Lyn. dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie.. Marine comm. Marine pref Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak De» Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw St Paul Kansas city South Erie Raiir Prolongatie 100% 101% 100%16 1001%6 396% 36% 416% 167 21% 29 *%8 154% 132 114% 66% 121 53% 101% 83% 4%2 39% 38% 49% 179 26% 26%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2