13000.- 1750.- f 250.- f125.- 150.- f40.- Hf! ST. AUGUSTINUS' BEKEERING Steunschoenen PAUSELIJKE ENCYCLIEK DE HAARLEMSCHE INKOMSTEN BELASTING IN 1931 Iff 7 BUREAUX NASSAULAAN 49 dit nummer bestaat uit drie blajen WOENSDAG 23 APRIL 1930 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17443 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL ZWENKING? De Haarletnsche fietsendief in het groot Het Eucharistisch Congres te Qarthago Benoemingen Bij gelegenheid van het vijftiende eeuwfeest van St. Augustinus dood Hugenberg misleider? Een radio-lezing over de sluiswerken te IJmuiden 1 Mei dag in Rusland Strijd tegen het Vatlcaan Voor het Hof een zwaarder straf geëischt Amerikaansche Tariefwet Diefstal uit een trein Een vergelijkend staatje met de belasting in 1930 som De Apostolisch Delegaat van Noorwegen Voornaamste qKieuws J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht De „Graf Zeppelin" naar Londen Bij de landing hulp van 300 soldaten Prins Hendrik in het buitenland De lichttorens voor de luchtvaart Die te Bothmen (Ov.) 3 Mei in gebruik Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week '25 cu, per kwartaal 3.25: per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCH ADVERTENT I EN 35 ct. p. regel vraag- en aanbod-advesten. TIES. 14 regels 60 et p. plaatsing: elke regel meer 15 ct_ bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. AOs a bonne's op dit blad ziin infievolfie de verzekerimzsvoorwaarden legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beidé oogen bijeen ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand. een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been ot arm bii verlies van anderen vinger Morgen herdenken wij den dag, dat ruim 1500 jaar geleden de kracht en de almacht Gods zich uitstortten in de ziel van Monica's verloren zoon en in die van nature zoo rijke en schoo- ne ziel wonderen wrochten, welke niet alleen den vroegeren zondaar opvoer den tot welhaast bovenmenschelij ke deugd en heiligheid, doch tevens van ontzaglijke beteekenis geworden zijn voor de christelijke wereldgeschiedenis ln Sint Augustinus toch werd niet alleen een mensch, maar een groot deel der menschheid bekeerd tot het ware Geloof en tot den goeden dienst van God. Onnaspeurbaar en niet te meten is de invloed, welke er van dezen grooten heiligen bekeerling is uitgegaan tot in keer en bekeering van ontelbare verlo ren zonen en dochteren in zijn eigen dagen en in de eeuwen, die na hem kwamen. Juist doordat aan den mensch Au gustinus niets menschelijks vreemo was, doordat zijn bekeenng onder invloed van zijn heilige moeder op zoo aandoenlijke wijze zich voltrok, is hi] voor alle eeuwen geworden de Apos tel van allen, die uit menschelijke zwak heid zondigen en blijven zondigen, is hij voor alle eeuwen geworden de licht drager. die het eeuwige licht deed schij nen in de van zonden somberst ver duisterde spelonken der menschelijke ziel. Aan een zóó stralend voorbeeld van vermanning in zwakheid en afzwering van zinnelijkheid en zonde hebben wij in onzen tijd meer dan ooit behoefte, en daarom hebben wij er gaarne het onze toe willen bijdragen, Sint Augus tinus, zijn leven en zijn bekeering, in deze gedenkdagen, nu het Eucharis tisch Congres in St. Augustinus' stad, Carthago, gehouden gaat worden en aan den Augustinuscultus nog meer relief verleent, m de herinnering van den modernen mensch terug te roepen Een deel van ons blad van heden hebben wij aan St. Augustinus gewijd: twee zonen van St. Augustinus den alom bekenden propagator der inter nationale Eucharistische Congressen, Pater W. van Dijk, en den in St. Augus tinus krach* puttenden paedagoog, Pater Dr. N. Th. Vlaar, Rector van het R.K. Lyceum te Overveen vonden wij* bereid, aan St. Augustinus een beschou wing te wijden, respect, als voorbeeld voor onzen tijd en als opvoeder. Bovendien zond onze medewerker te Carthago ons een geïllustreerde bijdra ge „Ter herinnering aan de tranen der H. Monica", aandoenlijke momenten in letterlijk lokale kleur schilderend uit St. Augustinus' bekeeringsgeschie- denis. Moge dit deel van ons blad heden een bijzondere belangstelling te beurt vallen. Het jongste Paaschcongres der S.D.A.P. was er geen van de groote lijn. Terecht kon de partij-voorzitter na afloop van het congres constateeren, dat er geen groote vraagstukken van politiek en taktiek behandeld waren. Toch zijn er op dit congres wel be langrijke dingen besproken en gebeurd. In het bijzonder verdienen de debat ten over de crisis in de S.D.A.P., ver band houdend met de houding der S.D.A.P. naar buiten, de algemeene aan dacht, evenals ook het feit, dat de voornaamste leider der linksche oppo sitie in het partijbestuur werd gekozen Sinds jaar en dag dringen de oppo santen de S.D.AP. nu al in linksche richting en de gevolgen zijn niet uit gebleven; al placht het partijbestuur zich ook krachtig te verzetten en sprak dit bestuur gewoonlijk in ongezoute taal, wanneer het de linksche heeren van zich af moest houden, toch zijn er al meermalen concessies aan de oppo santen gedaan, zij het ook meer in demagogische, revolutionnair-klinkende Woorden, in en buiten het parlement, dan in tastbare daden. Intusschen zette de oppositie onver droten haar actie, haar agitatie voort, «n wel; georganiseerd; Albarda klaagde er ten congresse over: „dat er van ge organiseerde oppositie geen sprake zou zijn, is al te formeel gesteld; een actie, Waaraan een vaste kern van leden deelneemt, bestaat wel, en de weekends Van „De Socialist" gelijken veel op oppositie-congressen; en in het blad van de oppositie wordt alleen maar ge- critiseerd: hoon en smaad wordt in „De Socialist" uitgestrooid De heer Albarda sprak de waarheid en ook op dit congres heeft de linksche groep zich niet onbetuigd gelaten: in vrijwel geen enkel opzicht gedroeg de officieele S.D.A.P. zich, volgens den linkschen woordvoerder Schmidt, radi caal genoeg. En zonder een blad voor den mond te nemen sprak deze opposant een poli tieke geloofsbelijdenis uit, waarmee Moskou aardig genoegen zou kunnen nemen! Als hoofdoorzaak van de bij de jong ste verkiezingen gebleken te geringe trekkracht der S.D.A.P. beschouwde de heer Schmidt de politieke verhouding, Waarin de S.D.A.P. tot de Katholieken staat: «Onze leuze is: niet belust en wel bereid, waarbij men den nadruk op „niet belust' hgt, hoewel dit geen reëele beteeekenis heeft. De politieke beteeitems ligt in cue bereidverklaring, die in het geheele poli tieke leven doordringt, omdat het hier de twee grootste partijen betreft. Wij hebben daarmee den indruk gewekt, dat wij de R. K. Staatspartij in beginsel als een bond genoot beschouwen. Daarmee geeft men hst perspectief voor onze partij en die der R. K arbeiders aan. Baseeren wij ons op dit standpunt, dan denken deze arbeiders, dat hun voornaam ste taak is, het democratiseeren van hun partij met als consequentie: blijft er in en stemt op de R. K. Staatspartij Onze eigen positie als klasseparty hebben wij daardoor zoodanig verzwakt, dat wij juist by de R. K. arbeiders geen'stap ver der zijn gekomen." Een motie van vijf Amsterdamsche afdeelingen volgde: >.Het Congres, gehoord de discussies over het jaarver- slag van het Party bestuur; 'Stelt vast, dat de uitslag der in 1929 ge houden verkiezingen onbevredigend moet, worden genoemd; dat nu wel gebleken is, dat in 't bijzonder in Nederland een socialistische politiek slechts kan worden doorgevoerd wanneer de politieke macht der R. K. Staatsparty gebroken is en dat dit voortaan de duidelijk uitgesproken grondslag van deze propagan da behoort te zyn; draagt het P.B. op om in verband hier mede een rapport te ontwerpen over den algemeeneri politieken toestand, welk rap port aan het oordeel van het eerstvolgend congres dient te worden onderworpen." De motie is, na door den heer Albar da fel bestreden te zijn de fractie leider noemde haar zelfs „een dwaas heid" natuurlijk niet aanvaard, maar de wijze, waarop de oppositie haar te berde bracht en verdedigde, wijst op den geest, welke de oppositie bezielt, een geest, welke zich ook tref fend uitte in dit politiek stijlbloempje: „Pas hebben wij de walgiyke huichel achtige actie der clericalen tegen Rusland achter den rug. (Applaus). Deze gelegenheid om actie te voeren heeft het P. B. verwaar. loosd. Het ging hier niet om het geloof, doch uitsluitend om reactionnaire politiek, uitgebroeid in Engeland." 't Is déze geest, welke mèt den heer Schmidt zijn intocht gaat hou den in het partijbestuur. Zal dit een zwenking naar links ten gevolge hebben? Het partijbestuur zet zich schrap; dat heeft het ook thans weer getoond, en Schmidt heeft een duren eed ge zworen, zich in het partijbestuur niet te laten meeslepen; hij zal vechten tot het bittere eind. Wij, Katholieken, zijn bij dezen strijd toeschouwers. Doch het kan ons niet onverschillig laten, hoe deze strijd zich verder zal ontwikkelen of afloop en. Hoe meer naar links de S.D.A.P. zwenkt, des te verder verwijdert zij zich van ons. Zelfs met haar huidige socialistische beginselen en taktiek valt er onzerzijds aan coalitie niet te denken. Hoe veel wijder zal de klove gaan gapen, en hoeveel feller zal de strijd moeten gaan gevoerd worden, als Schmidt en de zijnen erin slagen de S.D.A.P. nog méér naar links te drin gen! Loopt U moeilijk, draagt dan de van PRESBURG, Groote Houtstraat 88 Kardinaal Lépicier, die door Z. H. den Pans benoemd is tot legaat van het Eucharistisch Congres te Carthago. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd de volgende WelEerw Heeren: tot Pastoor te 's-Gravenhage (H. Agnes) F. Karskens; te Hoofddorp <Haarlemmerm.> F. Huf; te Ovezande, s. Willemsen, die Kapelaan was te A'dam (H Hart van Jezus), alsmede tot Kapelaan: te Wassenaar (H. Willibr.). A. Verhagen; te A'dam (H. Nic. binnen de V.), W. Beude. die Kapelaan was te Rhoon. Z. D H heeft een nieuwe parochie opge richt te Rotterdam. Heyplaat, en benoemd tot Pastoor aldaar den W. E. Pater F Col- lignon S.S.C.C. en tot Kapelaan den W. E. Pater B. Winters S.S.C.C. Een protest van Duitsch-naüonalen Een aantal Duitseh-natiomale afgevaardig den heeft volgens de „Berl. Börsenztg." te vens uit naam van vele anderen den partij voorzitter dr. Hugenberg een breedvoerig gemotiveerd protest toegezonden tegen de onjuiste en misleidende wijze, waarop de ge beurtenissen der afgeloopen week in parle ment en fractie in de partijbladen en in officieuze publicaties der partij worden voor gesteld. Tot de onderteekenaars behooren o.a. graaf Westarp, Wallraf, dr. Koch, dr. Rei- chert, dr, v. Dryander, Sehultz (Bromberg), dr. Rademacher, baron v. Richthofen, Voigt e.a. Men seint de .,Msb." uit Rome, dt. giste ren: Het Pauselijk orgaan, de „Osservatore Ro mano" publiceert heden een Pauselijke en cycliek naar aanleiding van het vijftiende eeuwfeest van St. Augustinus' heiligen dood Deze encycliek is tevens bedoeld als een voorbereiding van het internationaal Eucha ristisch congres, dat in Mei a.s. te Carthago waar de groote kerkleeraar eens bischop was luisterryk zal gehouden worden. De H. Vader licht in dit belangryk docu ment uitvoerig toe, welke plaats Augustinus in de geschiedenis en in de Katholieke Kerk inneemt, hoe verneven Zijne leer is en hoe hielig zyn leven was als bisscnop. De H. Vader brengt allereerst in herin-, nering, hoe reeds Zqn voorgangers en de concilies met grooten lof over de heiligheid en de leer van den H. Augustinus hebben gesproken, een lof niet te verstaan, zooals de Jansenisten en andere dwaalleeraren de den, ten nadeele van andere kerkleeraren en in strijd niet de latere beslissingen van Pau sen en concilies. Vervolgens wijst de Paus er op, hoe juist in de afdwaling van Augustinus en zijn diep dramatischen terugkeer tot God de plannen der Goddelijke Barmhartigheid en der God delijke Voorzienigheid, om Augustinus tot zyn buitengewone zending in de Kerk voor te bereiden, duidelijker aan het licht komen. Het keerpunt der encycliek echter tiet vooral in de twee gedeelten, waarin de Paus een beschouwing wijdt aan den H. Augusti nus a!s kerkleeraar en als heilige. In het eerste gedeelte houdt Hij ons voor de onderwerping aan het gezag der Kerk. en wijst Hij ons op God, eenig einddoel van den mensch, en op het middel, om dit einddoel te bereiken, een juist gebruik van Gods schepselen. De weg erheen wordt ons gewe zen door de Katholieke Kerk, door Haar voortdurende leiding en Haar gezag, be lichaamd in het zichtbaar Opperhoofd, den Paus van Rome. In dit licht en onder deze veilige leiding stygt de katholieke denker omhoog tot de steilste toppen der filosophische beschou wingen en de moeilijkste punten van net theologisch onderzoek voor een allernauw keurigste uiteenzetting en verdediging van Zijn geloof. En hier laat Zijne Heiligheid in de ver heven taal van den theoloog de schoonheid proeven en de kern zien van de ïeer van de- Zen grooten denker welke een allernauw keurigste synthese tevens is van de leer der 'Kerk omtrent eenige der meest sublime waarheden als die der goddelijke natuur, de geheimen der H. Drieëenheid, der Mensch- wording, der Voorzienigheid in het wereld bestuur. het onderscheid tusschen de stad Voor den Hongaarschen Omroep te Budapest 29 April a.s., 4 uur n.m., zal voor den Hongaarschen Radio-Omroep te Budapest n referaat worden gehouden over de sluis werken te IJmuiden. ter gelegenneid van de opening daarvan De gegevens voor deze voordracht zijn verzameld door den heer Erno von Kelemen, correspondent van Hon- gaarsche bladen te Amsterdam. Naar officieel uit Moskou gemeld wordt, maakt het centraal-comité van de communis tische party in Sovjet-Rusland de richtiynen bekend voor de viering van den eersten Mei. Hierby wordt o.a. er op gewezen, dat de ar beidersbeweging in Rusland met alle midde len den strüd moet voeren tegen het Vati- caan. De invloed van de kerk moet geheel vernietigd worden. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof stond in hooger beroep de 22-jarige kleer maker J. M. uit Haarlem terecht, verdacht van diefstal van fietsen. In het tijdperk AugustusNovember 1929 had verdachte minstens n fietsen wegge nomen te Haarlem en omstreken. Door de Haarlemsche Rechtbank werd hij op 30 Januari veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De Officier van Justitie teekende hooger beroep aan. Voor het Hof bekende verdachte het hem ten laste gelegde, hij was werkloos en uit armoede had hij zich aan de fietsen ver grepen. De Procureur-Generaal. Mr. Bauduin acht te het feit zeer ernstig en wees er op, dat verdachte recidivist is Spr eischte een ge vangenisstraf van één jaar en 6 maanden. Uitspraak 6 Mei a s. Een uitvoerverbod De commissieleden van de commissie uit het Huis van Afgevaardigden en uit den Se naat gevormd, heeft besloten, dat alle bui- tenlandsche goederen die geproduceerd zün met dwang contractarbeid en die wet Amerikaansche goederen zouden concurree- ren, niet mogen worden ingevoerd in de Ver- eenigde Staten. De Senaat had oorspronkeiyk den invoer van al dergelijke goederen, onverschillig zij Amerikaansche goederen concurrentie aandeden oï niet willen verbieden. Iemand heeft bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan dat te zynen nadeele op 18 a'ezer uit een Pullmantrein, welke aan het Centraal Station is aangekomen een koffer is ontvreemd, inhoudende 250 aan Neder- landsch en Fransch geld en voor circa 1000 aan Meederen. De diefstal moet zyn gepleegd tusschen Hsschsn en Amsterdam, Gods en de stad van den Satan en de zoo belangrijke en ingewikkelde leer der sociale ethiek omtrent de betrekkingen tusschen Kerk en Staat. Vooral dit laatste punt, dat indertijd ook voor den Heiligen Leeraar zoozeer actueel was, brengt Zijne Heiligheid naar voren en de Paus wijst in dit verband op de maat schappelijke verdiensten der katholieken als de besten onder de staatsburgers, inzooverre de christenen, reeds in de Grieksche en Ro- meinsche wereld, zich steeds voegden naar de leeringen en aanwijzingen der Kerk en van Haar Opperhoofd, altijd gericht op het werkelijke en volkomen goede, dus niet en kel op het geestelijke goed, maar ook op het tydelijk goed der individuen en der maatschappy in haar geheel Verder wordt Augustinus in de Pauseiyke encycliek genoemd de „Leeraar der genade" daar Hij de genade op schitterende wqze verdedigd heeft tegen de twee tegengestel de uitersteij, tegen hen, die haar te kort de den, door haar geheel te ontkennen, zooals de Pelagianen, maar ook tegen degenen, die haar beteekenis overdreven en haar in strijd brachten met den vrijen wil. Van dit zeer ingewikkelde vraagstuk zet de encycliek dan uiteen de leer der kerk, bevestigend de wondere overeenstemming, die er bestaat tusschen de goddelijke genade en de men schelijke vrijheid. Tenslotte, in het laatste gedeelte der en cycliek, spreekt de H. Vader over de uitwer king der genade. In dit gedeelte wordt' Augustinus beschouwd als Heilige in zyn Inwendig leven, dat vervolmaakt was door de beoefening der meest heroieke deugden, zooals de liefde tot God en den naaste, de nederigheid enz., in Zqn herderlijk leven als bisschop, toen hij zich geheel opofferde voor Zijn volk: in Zijn godsdienstig leven ten slotte, ais opvolger van de evangelische ra den, stichter van kloosters, wetgéver van mannelijke en vrouwelijke kloosterlingen en allervurigste verbreider van de leer der evangelische volmaaktheid. Het verheven document sluit met een krachtig vermaan aan de geesteiykheid en het christenvolk tot gebed, studie en navol ging van St. Augustinus, Heilige en kerk leeraar, tot volharding der rechtvaardigen, maar ook tot bekeering van hen, die van den goeden weg afweken, terugvoering der ket ters tot de ware Kerk en vereeniging van allen in aanhankelijkheid aan Christus en Zijn mystiek Lichaam, dat de Kerk is. Aan het einde wordt dan melding gemaakt van het internationaal Eucharistisch congres te Carthago, en spreekt de Paus Zqn va derlijke wenschen uit voor het welzijn van het vaderland van den H. Augustinus. Met ingang van Mei 1931 wordt de ge meentelijke inkomstenbelasting, zooals die nu bekend is, afgeschaft. Daarvoor in de plaats zal door het Rijk een z.g. gemeentefondsbelasting worden ge heven. Uit het gemeentebelastingfonds wordt dan aan de gemeenten, volgens vastgestelde regelen, een uitkeering gedaan. Daarnaast behoudt de gemeente, teneinde de begroo ting sluitend te kunnen maken, de bevoegd heid nog een eigen belasting te heffen. Zooals wü gisteren reeds hebben gemeld, doen B. en W. van Haarlem nu voorstellen aan den gemeenteraad om het Haarlemsche belastingstelsel te herzien. Hieronder geven wU een vergeiykend staatje. Daarin is vermeld hoeveel een ge huwde zonder kinderen dit jaar aan ge- meenteiyke inkomstenbelasting moet betalen en hoeveel diezelfde gehuwde zonder kinde ren in 1931 aan geiyksoortige belasting zal hebben te betalen. Wy nemen als voorbeeld een gehnwde zonder kinderen om een basis van vergeiy- king te hebben, maar merken op, dat de kinderaftrek in het nieuwe belastingsysteem hooger is dan in het tegenwoordige be lastingstelsel, zoodat de gezinnen met kin deren en vooral die met véél kinderen, aan merkelijk minder dan nu zullen hebben te betalen. Wy stellen ons voor later uitvoeriger sta ten in ons blad op te nemen en ook nader terug te komen op de voorstellen van B. en W. Belastbare Belasting Belasting meer minder 1931 1930 dan dan 800 850 900 950 1000 1050 IIOO 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000 2500 3000 3500 4000 4500 5000 6000 7000 8000 10.000 12.000 14.000 16.000 18.000 20.000 1.30 2.62 3.96 5-33 6.70 7.90 9-53 13.33 15.18 17.07 21. 35-38 29.82 34.33 38.88 43.50 65.70 88.20 ui. 134.10 165. 196.81 258.40 321.30 400.40 558.— 748.80 943— 1137-60 1335-60 1536.— 1.f 2. 3— 4- 6. 8. •75 1.50 -35 0.30 0.62 0.96 0.57 0.20 10. 13- 18. 22. 27- 31- 36. 40. 45- 49- 74- 99. 124. 149. 177. 204, 359' 314. 374 494. 624. 754' 896. 1050 1194 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 6.80 .50 25.90 .50 63.50 .50 124-30 .50 187.50 .50 241.10 ,50 285.10 .50 341-50 0.35 0.48 1.17 2.82 5-43 6.— 6.12 6.18 6.18 6.12 6.— 8.80 11.30 13.50 15.40 12. 7.69 I.IO De Apostolische Delegaat voor Noorwegen, Mgr. Offerdahl, werd Bisschop gewijd door Kard. Van Rossom. Hierboven een foto van de plechtigheid. Tegen een Haarlemschen fietsendief is in hooger beroep door het Amsterdamsche Ge rechtshof Vh jaar gevangenisstraf geëischt. Te Uitgeest is een spoorwegarbeider onder een trein gekomen. Beide beenen werden hem afgereden. De onthulling van het Juliana van Stol berg-monument te 's-Gravenhage. Te Nijmegen wordt een tweedaagsch con gres gehouden van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St, Paulns". De Dioe. Vereeniging „St. Augrrtinns"* heeft te 's-Gravennage haar jaarvergade ring gehouden. De Jaarvergadering der Chr. Hist. Unie. Dinsdag 29 April zal voor den Hongaar schen Omroep te Budapest een lezing gehou den worden over de sluiswerken te IJmui den. Tegen een verdachte van een moord te Valkenburg is 6 jaar gevangenisstraf ge ëischt. Een wetsontwerp tot regeling van het on derzoek van scheepsrampen in de binnen vaart. De inhoud van hef verdrag der Ylootcon- ferentie. De zaak de leeuw in Vlaanderen. Naar de oorzaak van den gevangenisbrand te Columbns wordt een ernstig onderzoek in gesteld. Verschenen is het rapport der enquête, ge houden onder de Haarlemsche winkeliers ter zake de invoering van het Werktijdenbesluit voor Winkels. Barometerstand 9 uur v.m.: 758 vooruit LICHT OP De lantaarns moeten morgen worden op gestoken om 7.42 uur. Hoogste stand 768.5 mM. te Vardö. Laagste stand 745.1 m.M. te Brest. Verwachting: Matige, Oosteiyke tot Zui delijken of Z.-W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijniyk eenige regen. La ter iets koeler. De ,,Graf Zeppelin" wordt Zaterdag as. te Cardington verwacht. Het ministerie voor luchtvaart heeft 300 soldaten ter beschik king gesteld. Men vermoedt, dat het lucht schip niet zal ankeren aan den landings- mast, doch gedurende den korten tijd van zyn oponthoud te Cardington door de be schikbare manschappen zal worden vastge houden. In Italië Gisteren is Prins Hendrik uit Zwitserland te Milaan gearriveerd, en heeft in een hotel zqn intrek genomen, waar de autoriteiten der stad en de consul-generaal van Neder land hun opwachting maakten. In den namiddag begaf de Prins zich naar de ^internationale jaarbeurs, waar hy het Neaerlandsche paviljoen en vervolgens de voornaamste Italiaansche en buitenlandsche paviljoens bezocht. Z. K. H. toonde zeer veel belangstelling. Gisterenavond is de Prins naar Lugar vertrokken. I De eerste vuurtoren voor de luchtvaart is, behoudens het aanbrengen v3.n de vereischte instrumenten, te Bothemen (Ov.) gereed ge komen. Ook de electrlciteitskabel is reeds van het dorp Hellendoom tot op den Hellendoom- schen berg tot den voet van den toren aan gebracht. Naar wij vernemen, zal 3 Met as. de licht* toren in gebruik worden gesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1